Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

mojkelinors

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
6
Reaction score
60
Локација
Prnjavor
Po svim pouzdanim izvorima JOanis Papapetru je očigledno novi igrač Partizana. Kako sam čuo ozvaničenje je najavljeno za početak sledeće sedmice, vjerovatno prekosutra ili utorak.
Sviđa mi se njegov potpis iz više razloga. On je igrač sa već ozbiljnim iskustvom, djeluje mi kao neko ko ima visok košarkaški iq. Iskusan je u smislu da ima mnogo evroligaških utakmica iza sebe i da je navikao na paprenu atmosferu kakvu donose grčki i srpski derbi.
Još jedna stvar koja mi se sviđa je to što je za svoju poziciju visok i snažan. Treba posmatrati to iz ugla da je on visok 207 ako se ne varam, a Lesor 206. Moćiće da se kombinuje petorka sa njim Nanelijem i Ledejem, takođe moćiće i da se igra neka ultra small ball postava sa Panterom, Nanelijem, Anđušićem, Papapetruom i Ledejem.
Postoji tu mnoštvo opcija koje se stavljaju na raspolaganje najboljem treneru u istoriji košarke.
Veliki upgrade smo napravili u odnosu na prošlu sezonu što se tiče pozicije krila. Od Zagorca, Trifunovića, plus Kuruca i Dangubića koji ni ne igraju došli smo do Nanelija i Papapetrua. Tu je i Trifa. .
Što se tiče daljih dolazaka situacija nam govori da se traži startni centar i da je zbog toga Lesorov produžetak ugovora na kočnici.
Ja sam očekivao da ga zamjeni Dzejlen Rejnolds iz Makabija, ali je ipak otišao u Uniks.
Mislim da je atletski moćan centar kao što je Lesor potreban svakoj ekipi, tako da ne isključujem ni njegov ostanak u slučaju dolaska nekog većeg imena.
Sa druge strane svi zaboravljaju da Želimir vjerovatno ne računa na Miletića. Predpostavljam da je zamisao stručnog štaba da ima 15 igrača u rosteru koji mogu da daju svoj doprinos u zavisnosti koje takmičenje igramo, ABA ili EL.
Znam da je zabranjeno pisati želje ,ali već imamo indicije da smo zainteresovani za Petruševa, meni bi on bio idealna zamjena za Miletića.
Koliko bi ta centarska linija Lesor-Koprivica-Petrušev mogla da nam pomogne u EL ostaje znak upitnika, ali ne treba zaboraviti small ball petorke koje Želimir obožava da forsira. Ledej i Smailagić mogu odlično da pokriju centarsku poziciju.
Generalno gledano dosta naših igrača može da igra više pozicija.
Exum može sve od 1 do 3, Avramović može 1 i 2, Panter može u nekim situacijama da se spusti na 1 i prevodi loptu što se vidjelo u par navrata u odlazećoj sezoni. Anđušić takođe možda može da zaigra i na poziciji 3 u small ball varijanti. Naneli može 2 iako je primarno krilo, Papapetru može na 4, Ledej na 5, Smajli takođe, Tristana Željko vidi kao trojku, ali mu je primarna pozicija 4.
Pomno pratim transfere i željno iščekujem novu sezonu, jedva čekam da vidim kako će to sve da izgleda i na pripremama, a pogotovo kada krene takmičarska godina.
Izvinite na ovako opširnom izlaganju. Novi sam član, neću se uključivati često ali s vremena na vrijeme ću se truditi da dam neko svoje opširnije mišljenje.
Pozdrav Grobarijo!
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
@Стојанче Ристевски ako tako postaviš stvari 100% si u pravu ali sa druge strane, 4 igrača su skoro petorka /naravno, ne petorka u smislu svih pozicija na terenu, već kolokvijalno.

Daleko od toga da smo pazarili ne znam šta u odnosu na konkurenciju u EL, niti mislim da smo favoriti. Međutim, mislim da se možemo takmičiti za TOP 8 - biti konkurentni. Jeste to "samo" 4 grača na onu ekipu koja je ispala od Burse ali je to sada ekipa bez Zagorca i Dangubića. Takođe, za očekivati je da nas više ne mogu rešavati prostim udvajanjem Pantera.

Biće to i iskusnija ekipa... JBG Naneli, Anđušić, Papapetru, Dante /pa sad dodaj Panter, Ledej/ svi imaju debelo EL iskustvo i to nije za potceniti bez obzira što nije nominalno BOLJE ili u rangu najjačih. Ne treba ni Žoca potceniti nikako. Sad već imamo dobar spoj mladosti i iskustva pa neka EL Bursa ne bi trebalo da se može dogoditi. Moje neko očekivanje jeste da će se nekih 6-7 ekipa boriti za 2 mesta u TOP 8 među kojima smo svakako i mi. Moje neko očekivanje je da imamo 17/18 pobeda u ligaškom delu a to je umelo da bude dovoljno.

Pri tome, znamo da dolazi još sigurno jedan igrač /najviše 2/. Volim da se ima dobar klasičan plej i osnovno sada što me jebe jeste okolnost da ne znam koga zapravo dovode /pleja ili centra, ili oba/. Mislim da imamo dvojke koje mogu da igraju na 1, Dante sam kaže da bi voleo da igra više na pleju. Po meni najverovatnije da će doći centar /enigma je da li dolazi da pojača Lesora ili umesto njega/.

Nisam pametan, ali me jako zanima kako ti vidiš neki rasplet? Kako se tebi sviđa ovo do sada i šta bi /po tebi/ trebalo dovesti? Ako na primer moraš da biraš jednu od pozicija, ili da eventualno možeš da dovedeš dva igrača, šta bi pojačavao?

Naravno da su priče o tome da smo favoriti preambiciozne ali mislim da ima materijala za kvalitetnu igru sa svima. Od ovih najjačih rostera da se dobije AKO odigraju loše protiv nas /loš dan, povrede, duga putovanja, bolenje levog jajeta i sl/, da se oni od kojih si bolji dobija.
 
Последња измена:

Sale_Ilic

Grobar
Учлањен(а)
13.10.2008
Порука
539
Reaction score
58
Локација
NBG
Po meni fali nam i plej i centar za neke super ozbiljne rezultate. I dalje nemamo klasicnog pleja koji ne gleda mnogo kos sem mozda Madara koji jos nije za prvog pleja, plasi me da se igra ne svede na silovanje Pantera, Eksuma itd. Znaju u klubu sigurno sta rade. Opet i centar bi dobro dosao umesto Lesora, mada nema na trzistu mnogo boljih igraca od njega sem Milutinova. Mi nemamo dominatnog igraca na poziciji 4 i 5 na evrologaskom nivou, da igra ledjima da moze ponekad lopta da se spusti dole, mada se kosarka promenila. Ledej se uglavnom izvlaci na sut.

U svakom slucaju prezadovoljan sam sa pojacanjima. Docice sigurno jos 1-2 igraca, videcemo.

Druga stvar zanima me da li cemo ove sezone biti iskljucivo domacinska ekipa ili ce biti pobeda u gostima u EL. U najbolja vremena kod Duleta mi smo imali max 2-3 pobede u gostima u sezoni. Gubili smo redovno i od Cibone i Olimpije (doduse, koji su tad bili ozbiljniji klubovi nego danas) i raznih prosecnih ekipa u gostima. Ako se dobro secam jedne sezone izgubimo od Bamberga u gostima pa ih dobijemo kuci 50 razlike (jurili smo neku kos razliku za prolaz).

Navijanje je opalo bar 30% u odnosu na ta vremena, problemi na tribini, plus vecina utakmica u Areni... i ljudi sa sezonskim verovatno nece moci da isprste sve ove utakmice, pogotovo ako krenu malo losiji rezultati u startu. Arena sa 10-12 000 nije domaci teren.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.481
Reaction score
4.966
Локација
Boka
Nemojte da se zajebavamo prosle sezone nam udvoje Pantera nema ko da da kos osim Alekse i Ledeja koji nisu uvijek mogli da budu na parketu a nisu ni uvijek bili raspolozni. Sad imamo nevidjenu prednost jer nece smjeti da nam udvajaju nikog jer imamo toliko sutera da je bolje da to ne rade, i samim tim cemo imati mnogo smisljenije napade i relaksiraniju igru, za koju je Zeljko Obradovic veliki MASTER. Ove sezone sve dolazi na svoje.

Panter, Naneli, Avram, Andjusic, Ledej, Papapetru, Eksum, Madar, Kopriva, Lesor, Smajli, Trifa, Glas... Ekipa da se najezi svaki protivnik, a jos kad bi dosao jos jedan plej i centar nebo bi bilo grancia.
 

eki025

Početnik
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
8
Reaction score
16
Локација
Conoplja
Пре 10 година да смо довели једног играча типа Егзум, Нанели, Папапетру, Пантер, Ледеј... у напред би уписали Аба лигу и завршницу евро такмичења, а сад са свима њима, ЖЕЉКОМ на клупи, ми причамо о 8-10. месту у ЕЛ??? Немојмо се зајебавати, ова екипа је пројектована за саму завршницу Евролиге и ту је крај сваке приче. Океј, имају и остали клубови и више него респектабилне ростере али да ли имају Жељка и 20 хиљада навијача иза себе? Немају.
Партизан се вратио и Партизан ће да меље, оставите се лажне скромности.
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.541
Reaction score
3.821
Локација
Beograd
Mi cekamo samo jos centra. Lesor nema ugovor. On je verovatno krajnja opcija ali se gleda da li moze nesto kvalitetnije da se ubode. Ovo moze da se zakljuci iz onoga sto Ostojin mali govori.
Sigurno je prva opcija ali manje realna Milutinov (mada kada imas Zoca nista nije nerealno), a druga opcija je Petrusev (pisao je u junu da za sada nije opcija, a posle videcemo)

Za pleja ne znam sta licitiramo, receno je da je doveden za pleja Exum koji je to u intervjuu i potvrdio.

Jos centar i zavrsen je prelazni rok.
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.474
Локација
Beograd
Meni ima smisla da se čeka neko iz letnje lige koja se završava, ako tumačimo 4-5 dana izjavu. Ima smisla da je to Petrusev jer smo sa njim malo raznovrsniji nego sa Milutinovim (koji je mnogo bolji igrač)… Konceptualno, ako ostaje Lesor, Petrusev ima više smisla nego Milutinov. Ispravite ako grešim ali ja tako vidim (bez obzira sto bi više zeleo Milutinova).
E sad varijanta Milutinov, Petrusev, Balsa je druga dimenzija ali mislim da je to malo realno…
 

allucard

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2022
Порука
152
Reaction score
448
Локација
Nis

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.748
Reaction score
19.232
Локација
Nickname
Sigurno je prva opcija ali manje realna Milutinov (mada kada imas Zoca nista nije nerealno), a druga opcija je Petrusev (pisao je u junu da za sada nije opcija, a posle videcemo)

Bez da pametujem, nisam kvalifikovan, ali sumnjam u takav rasplet kod opcije b.
Premali je prosek godina na tim visokim pozicijama ukoliko Lesor napusti tim. S druge strane Petrušev bi na poziciji 5 doneo nešto novo u odnosu na Lesora i Balšu, međutim sličnih karakteristika je i Smailagić (čija je uloga inače po meni mnogo veća misterija za predstojeću sezonu trenutno nego Exumova npr), tako da mislim da će se eventualni Lesorov odlazak nadoknaditi/apgrejdovati nekom strvinom pod košem.
Iako bih voleo videti i Petruševa što sigurno ne bi bilo loše po nas, ukoliko stručni štab pronađe prostor i za njega u rosteru.
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Ti si u pravu, ali donekle... Te ekipe jesu sa nekim opravdanim razlogom tu, ali to su samo opravdanja... Alba je već četri godine u evroligi, ne zato što je šampion Nemačke, nego zato što je iz Berlina. Asvel i Bajern su prvo dobili pozivnice, kao i Zenit, a onda i visegodisnje licence, tačnije trogodišnje... Da li misliš da bi Ludvigzburg igrao evroligu, kada bi bio šampion Nemačke?!? Jedina ekipa koja se stalno seljaka iz evrolige u evrokup i nazad je Valensija. Svi ostali, kada uđu, ušli su...
Hoces da kazes,da ko jednom udje vise ne izlazi... Da znas da je tako. Malo retko ko je ispadao, Valencija i fmp. Bitan je budzet
Ja mislim da je obrnuto, 99 % navijača ne zanima odakle su pare, jedino bi voleli da nisu državne, vec od nekog sponzora koji bi obezbedio bar višegodišnji budžet. Jer na usniju se ne mozes osloniti.
 

state_of_mind

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
40
Reaction score
70
Локација
Beograd
međutim sličnih karakteristika je i Smailagić (čija je uloga inače po meni mnogo veća misterija za predstojeću sezonu trenutno nego Exumova npr)

Smajli se najbolje snalazi na 5-ici. Moje misljenje je da bi najvise koristi od centarske pozicije imali ukoliko bi prva petica bio Milutinov a njegova zamjena Smajli pa Koprivica. Guranje Smajlija na 4-ku je grijeh jer se mnogo bolje snalazi na 5-ici.

Na 4-ci nek bude Zek i nek se spusta Tristan. Iako je Tristana vise vidim kao 3-ku. Ali ajde sad je on nebitan jer nece u EL imat ni minut prosjecno na terenu.

Druga stvar. Mi Lesora drzimo na leru jer ako ne ubodemo ovo sa Milutinovim ili sa nekim drugim onda kao ajde moze i on nam je dobar. A gledate li na to da nas nece ni on cekat dugo dok se odlucimo? Na trzistu su centri u deficitu godinama unazad, najteze ih je naci.

Meni ima smisla da se čeka neko iz letnje lige koja se završava

Ne daj Boze niko iz te letnje lige da nam dodje. Ni letnja ni razvojna. Veoma tesko je ubost nekog dobrog igraca od tamo. Kao sto rece onaj trener Mornara jednom "ja ne znam sto u tu razvojnu ligu razvijaju ali kosarkase sigurno ne".


Ps..Ceka se sa Hezonjom bas dugo. Da je kao sto se prica njegov ugovor sa Realom zavrsena stvar odavno bi se to objavilo zvanicno. A ceka se predugo vec. Ne bih ja ni njega otpisao jos.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Deo postova prebaceni su u temi Evroliga 2022/23.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
338
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
da dodje Hezonja i da nam trebaju 4 lopte po napadu, ovako nam trebaju samo 3.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top