Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Bek šuter pa bek šuter.
Ovo je činjenica :
Ako ne spustimo protivnika ispod 70 poena mi pobediti nećemo makar u timu imali i Bogdana.
Da nismo imali prilike da gledamo Partizan koji je pobedjivao PAO,Barsu,Real...koji su imali najbolje bek šuter pa i da kukamo sad toliko za tim šuterom.
Gledao sam ponovo neke utakmice sa Belom dok je igrao u Cedeviti.
Ne mogu da kažem da baš cepa odbranu. Svakako rad nogu mu je dobar ,preuzima dobro ali nema brze ruke i nije baš bio toliko agresivan kao što sam očekivao za njega po onim što kruži internetom.Možda je to svakako voljni momenat ali svakako Gordić bi trebalo da zna koji mu je limit,rekao bi Trinkiju da je suprotno.
U napadu mi se čini da je sve u čemu je dobar šut sa trojke. Visok je ima prilično visok izbačaj te može opaliti i preko ruke ali treba mu vreme da namesti ruku. Zna da promaši 2,3 trojke uzastopno. Znali su i Bogdan i Berta da se ispromašuju ...nije to problem, samo što su imali slobodu i poverenje trenera dok ne nabiju radnu temperaturu.
Ali činjenica je da Trinki i taj deo zanemaruje ako se ispegla odbrana kako treba.Kao tim tj da niko ne zakaže u postavci odbrane.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.190
Reaction score
36.678
Lepo je gledati kako naši igrači sipaju trojke kao ludi, ali činjenica je da mi od odbrane živimo i ako se pogleda unazad dosta godina, odbrana je bila ta koja nam je donosila mnogo više radosti.

Možda nije lepo, ali je svakako korisno. Na kraju krajeva, ako ne primiš koš ne možeš izgubiti, a napred šta se uradi. :D
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Upravo o tome i ja razmisljam, Partizan je prepoznatljiv bio po granitnoj odbrani koju je Dule forsirao, pa i ranije odbrana je bila sve.
Tako da smatram da je Bell sasvim dobro rjesenje, naravno uz normalne procente suta za 3.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.908
Reaction score
25.615
Локација
ante portas
Niko da kaže da je tajming za dolazak Bela idealan.
Dolazi u trenutku kada smo maltene obezbedili drugu fazu Evrokupa i u trenutku kad nam sledi neuporedivo lakši raspored.
Imaće vremena da se uklopi i da dobro trenira što je za novog igrača strahovito bitno taj početni period adaptacije.
Def. šutevi preko ruke su njegova specijalnost i dobro trčanje u kontri, polukontri. Iz toga ima dobar pregled i nesebičan je ume da asistira.
Proveren igrač koji će pojačati rotaciju spolja i itekako uticati na intezitet odbrane i pomoći nam da konstantno držimo nivo.

1.Ovde se vidi njegov napadački repertoar + defanzifa



2.Ovde odbrana ,pritisak na loptu,trčanje u kontri



3.Ovde strana pomoći



Mogu da zamislim defanzivu sa Mozlijem,Rašom i njim na parketu. :D
 

fabricio

Početnik
Учлањен(а)
29.07.2018
Порука
7
Reaction score
23
Локација
Kuršumlija
Kao neko ko je gledao Bella malo vise u zivotu, jasno mogu da vidim da je 9 od 10 forumasa upalilo realgm, iscitalo statistiku, upoznato sa raspadom u futuri i zakljucilo se da nema pojma. Zivot pre future kao da nije postojao. Cak ne ni ranijih sezona, nego Cedevita koliko pre.
Tuzno. Carsaf postovi zasnovani na nicemu. Bas smesno za citati.

Veliko pojacanje za TIM, covek koji je igrao fantasticno za Darusafaku i Cedevitu. Radi ono sto KKP radi, ima fiziku, igra izvrstnu odbranu, pogadja u visokim procentima za 3 (za statisticare ce ovo biti sok verovatno). 3D igrac kakvog nemamo u ekipi.
Ne znam kome je normalno da na TIM dovedes "igraca sa poenima u rukama" (kakva floskuletina izmisljena) i tako izostavis odbranu koja ti je n.1 segment u igri, a dobijes sutera od 25% koji kanali ekipu neigranjem odbrane i nerezonskim sutevima? Da napred, primi pozadi.

Volden je dosao kao indijanac, to se zaboravi brzo nekako, kao neko ko ima te famozne poene u rukama. A Trinkijeri ga drzi kao na lancu, ne sme da izadje iz sablona. I stvarno mslite da covek zeli indijanca igraca da mu narusava koncepciju igre?

I ja sam voleo vise nekog indijanca, jebe nas taj sut, a da li to nesto garantuje?
Daleko rezonskije je dovesti igraca koji se poklapa sa timom.

Top potpis i pametan pre svega.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.229
Reaction score
10.268
Локација
underground
Dakle,dosao je Bel.Iskreno,ocekivao sam tj,nadao se nekom ubitacnijem suteru kao verovatno i vecina ovde.Ipak,pitanje je u ovoj fazi sezone,koliko bi taj neki igrac koji bi bio "prva violina",mogao pozitivno a koliko negativno da utice,u sezoni koja je krenula,i gde su vec postavljeni obrisi nase igre.
Ako uzmemo u obzir da je najvaznije,ne pokvariti sada,ono sto je dobro,a nadograditi ono sto je losije,mozda se pokaze da je ovo i dobro resenje.
Nasa izvanredna odbrana,ne bi trebala da trpi i to mi je najvaznije,jer je Bel korektan odbrambeni igrac,sa dobrim radom nogu,dobar na strani pomoci,ne toliko agresivan,ali sposoban za kontakt igru.
Sto se napada tice,ok je trojkas u smislu suta odmah posle prijema lopte.Spada u sutere "coskarose",sto nama svakako fali,jer i nas najbolji suter Pejdz,ima najslabiji ucinak kad je sut iz kornera u pitanju,sto je i normalno jer to je u prvom redu posao trojke u timu.Dalje,solidan je u tranziciji, dobro trci sa solidnim sutem sa poludistance.
Ono sto je najvaznije,a ne sumnjam da ce Trinki to iskontrolisati je da ne radi ono sto ne zna(a ponekad voli).Dakle nikakva samostalna kreacija,jer to radi lose,i niposto igra ledjima na lou postu,jer i to nekad hoce,a vrlo je tanak u tome. Takodje da ne zaboravim slobodna bacanja u karijeri preko 83 posto,sto navodim jer smo mi u toj kategoriji medju najlosijim u evrokupu.
 
Последња измена:
  • Like
Reactions: Zex

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.678
Reaction score
22.930
Локација
Академија
Сви кукају за неким беком шутером а ми тако нешто нисмо ни имали последњих двадесет година. Осим Вујанића и Богдана, с тим што је овај други почео да сипа тек након што га је Дуле придавио.
 

ElJefe

Početnik
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
120
Reaction score
301
Ovo je činjenica :
Ako ne spustimo protivnika ispod 70 poena mi pobediti nećemo makar u timu imali i Bogdana.
Ovo je kljucno, u genetskom kodu kosarkaskog kluba Partizan je zapisano da dobijamo utakmice u kojima protivnika spustima na 70 ili manje poena, bar 90% njih, isto tako gubimo 90% utakmica u kojima protivnik predje 70 poena, to je tako decenijama. Istovremeno mi moramo dati preko 70, barem 71 :D
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
997
Reaction score
3.691
Локација
Kao neko ko je gledao Bella malo vise u zivotu, jasno mogu da vidim da je 9 od 10 forumasa upalilo realgm, iscitalo statistiku, upoznato sa raspadom u futuri i zakljucilo se da nema pojma. Zivot pre future kao da nije postojao. Cak ne ni ranijih sezona, nego Cedevita koliko pre.
Tuzno. Carsaf postovi zasnovani na nicemu. Bas smesno za citati.

Veliko pojacanje za TIM, covek koji je igrao fantasticno za Darusafaku i Cedevitu. Radi ono sto KKP radi, ima fiziku, igra izvrstnu odbranu, pogadja u visokim procentima za 3 (za statisticare ce ovo biti sok verovatno). 3D igrac kakvog nemamo u ekipi.
Ne znam kome je normalno da na TIM dovedes "igraca sa poenima u rukama" (kakva floskuletina izmisljena) i tako izostavis odbranu koja ti je n.1 segment u igri, a dobijes sutera od 25% koji kanali ekipu neigranjem odbrane i nerezonskim sutevima? Da napred, primi pozadi.

Volden je dosao kao indijanac, to se zaboravi brzo nekako, kao neko ko ima te famozne poene u rukama. A Trinkijeri ga drzi kao na lancu, ne sme da izadje iz sablona. I stvarno mslite da covek zeli indijanca igraca da mu narusava koncepciju igre?

I ja sam voleo vise nekog indijanca, jebe nas taj sut, a da li to nesto garantuje?
Daleko rezonskije je dovesti igraca koji se poklapa sa timom.

Top potpis i pametan pre svega.

Opao je kvalitet pisanja na ovom delu foruma u poslednjih par godina. Čitam mesecima kako žele ljudi "beka šutera", Gaudloka, i smejem se. Očigledno da im nije baš najjasnije koji segment igre je najbitniji u košarci. Vrše se analize igrača na osnovu klipova na YT i statistike, pa je tako većina razočarana u Voldena, a on igra onako kako baš treba od početka sezone. Sve zasluge idu Trinkijeriju.

Bel je odlično pojačanje, samo da ga zdravlje posluži. E sad, drugi faktor je broj stranaca i to može biti problem, ali verujem i polažem nade u Novicu i Trinkijerija. Druga stvar je da možemo da dovedemo Radanova i da ga potpišemo na 4 godine, onda ne bi bilo potrebe za Belom. Moramo sačekati da propadne, da ne uspe, pa ga onda možemo dovesti, kao Zagorca i Jaramaza.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Стојанче Ристевски
Matke22

Braćo, ne znam koji mi je draži od vas dvojice al vidim da nešto ne fercera među vama
Ajde se lepo izmirite na PP jer imate bar jednu vrhunsku zajedničku stvar NAVIJATE ZA PARTIZAN! Nemojte sada samo početi da objašnjavate ko je kriv jer to nije važno. Što se tiče ovog Bela, kada je ekipa funkcioniše dobro može da bude i on dobar. Cedevita i budućnost nisu ekipe koji je dobro funkcionišu tako da njegova igra tamo uopšte nije relevantna. Od ekipe su bile skup individualaca.
Ako pogledate par naših igrača od prošle sezone u drugim timovima i njihovu igru ove sezone u Partizanu videćete da se razlikuju ko d*** i oko.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.678
Reaction score
22.930
Локација
Академија
Ова саопштења долазе из једног истог циганског казана. Пишу се после сваког пораза како у фудбалу тако и у кошарци. Може Чоки слободно да почне да ставља саопштење и за његов први тим. Требаће му за две недеље.

Остоја чита форум. :D

wp_ss_20191104_0001 (2).png
 

Juzna pruga

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
400
Reaction score
2.204
Локација
Gde god on da igra
Sto se tice Bela.
Kad je bila aktuelna prica oko Gaodloka jesam bio odusevljen, kao i mnogi verovatno, njegovim suterskim sposobnostima ali smo imali tu yebnju kako ce igrati pozadi. Kad se pojavila opcija Kilpatrika, akoje uopste bila i istinska, raymisljanja su mi isla da je jak fizikalac, da ce moci pozadi ali nije previse potentan u napadu. E sad Bel Fizi;ki mnogo sli;niji Kilpatriku. Da ne kazem i Pavlovicu. Fizicki jak, ako voljni momenat bude adekvatan u odbrani ce biti veliki dodatak. Ako je mogao Volden koji je u Izraelu imao svu slobodu sveta da se uklopi i igra za tim valjda ce moci i ovaj. U napadu ima svoje potencijale. Sut za tri pravilniji i nadam se da ce biti konstantniji.
Ali jednu stvar ne mogu da rayumem. Sto su svi zapeli sa nekim bekom suterom i kako upste taj treba da izgleda. Da daje 30 poena po utakmici?
Mi nikad nismo igrali da damo poen vise nego da primimo poen manje.
U svakom slucaju dobrodosao i nek mu je sa srecom
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.659
Reaction score
2.796
Локација
Humska ulica
Ne prijatelju,beka sutera smo prizeljkivali da kada je zajeb i kad ne mozemo 60 poena da prebacimo,da preuzme odgovornost i da izmisli kos.Protiv Radnickog basket je Tomas morao da izmislja koseve u drugom poluvremenu iz napada u napad ,kad centre stane raspadamo se.Procenti za 3 su nam iz meca u mec katastrofa i zato nam treba neko ko ce da pogodi kad ostane sam na sutu. Pobedjujemo jer imamo timski kvalitet i jer su svi fajtercine,ali ako hocemo da pobedimo Unikahu,Loko,Unics,Virtus tamo kad se bude odlucivalo za osvajanje ovog kupa ili ulazak u EL necemo to moci bez dobrog beka sutera ili sa ovakvim procentima.Po meni greota da sve to zeznemo zbog jednog dela slagalice.Bel je presmesan igrac i ne donosi nikakav kvalitet.Da ga donosi ne bi bio free do novembra.Tako da sa njim imamo vece brojno stanje,dodatnu platu na grbaci i nikakav specijalan dodatni kvalitet.Kao sto rekoh nama ce najvece pojacanje ove sezone biti Parahovski ako se odkravi i ako mu trener da bar 15 min po utakmici koje sigurno vise zasluzuje kvalitetom od N.jankovica.
 

Juzna pruga

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
400
Reaction score
2.204
Локација
Gde god on da igra
Da ga donosi ne bi bio free do novembra.
Kljucni deo.
Da donese gomilu poena u napadu a da ne primimo preko njega isto toliko. A poeni se se najbolje izmisljaju kad odigras odbranu i sibnes kontru. Ajde da vidimo bar par utakmica sta ce biti.
Da smo imali za Sveda recimo verovatnop bi ga doveli. Za Mozlija su samo najupuceniji culu pa evo sta je ispalo.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
To što smo mi tražili ne postoji na tržištu.Pa sve i da imamo para.
Možda kada bi imali pravo prvog pika iz NBA pa bi onda razmatrali najprikladniju opciju.
Ovako cvrc .
Uprava je imala opciju da nikog ne dovode ili da planski dovedu igrača na mesto koje cvrči.
Imali smo svo vreme ovoga sveta da procenimo šta nam treba.
Jbg sad ako je Bel odpadak i čovek koji će da zvrda kao u Budućnost.
Najgore po igrača je dolazak na polovini sezone.
Svi reflektori u njega,bilo bi dobro kada bi odmah dao sve od sebe kako bi pomogao samom sebi.
Ja iskreno nisam oduševljen Belom.
Iako sam ja zagovornik da nam ne treba šuter
Ja u Belu više videh dobrog šutera nego dobrog odbrambenog igrača.
Ali opet polazim od toga da smo imali dosta vremena da procenimo šta nam treba.
Trinkijeri do sada ako je i imao greške bile su mizerne,a čovek iza sebe ima ogromno iskustvo i rezultate.
Više verujem njemu nego sebi tako da jedva čekam prvu utakmicu da vidim kako izgledamo
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.738
Reaction score
12.783
Локација
Nedodjija
Kako moze neko da bude odusevljen ii ne, nekim igracem (grave ne odnosi se ovo na tebe, vec globalno) kada tog igraca nije video u nasem dresu, kako ce se uklopiti u timu i sta ce doneti vremenom.

Pa sto puta smo videli da igrac od kojeg ocekujemo puno bude promasaj, odnosno od nekog anonimusa dobijemo nekog kljucnog igraca.
Pa imate svetli primer u ovogodisnjoj selekciji. Parahuski koji je bio EL igrac ne moze da sastavi 3 minuta na parketu, dok Mozli koji je do skora igrao 2 italijansku ligu i za koga se ne mogu naci vise od 10 kosa na youtubu, postade nas glavni igrac.

Ranije su me strasno zanimale spekulacije, oko kog igraca se interesujemo, sta taj igrac moze da donese itd.. Vise ne, bitno mi je kad bude potpisan da se uklopi u tim i da da svoj neki doprinos za tim.

Mi mozemo ovde do sutra da pisemo sve mane i nedostatke koje ima Bell, ali desi se ponekad da ima nesto, sto ce kliknuti za ovaj tim i biti od velikog znacaja. Naravno isto vazi i za njegove vreline, mozda mi ocekujemo nekog sutera, a njemu procenti budu gori nego li u Buducnosti.

Tako da, kad ce sledeca utakmica! :napred-partizan:
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.284
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne prijatelju,beka sutera smo prizeljkivali da kada je zajeb i kad ne mozemo 60 poena da prebacimo,da preuzme odgovornost i da izmisli kos
Pa nije to Damir Čakar da udje da izvede slobodnjak.
A kad nam ide da sedi na klupi.
Kad je “dolazio” Gaudlok s pola foruma sam zaratio da nam ne treba ball hoger i da se ne uklapa nikako u ekipu i da može više da odnese nego da donese i ostajem pri tome.
Imamo previše igrača koji traže i minute i loptu u rukama da bi doveli još jednog, takav igrač sem nekih ekstrema može samo da poremeti koncepciju.
To što bi vi od beka, bi trebalo da radi Volden, trenutno ne može, da li će moći, videćemo.
Bel je klasično 3 & D rešenje. Samo od njegove šuterske forme zavisi da li će biti dobro.
Mi poene nećemo izmišljati izolacijom koja se završava šutem nego prodorom koji se završava ili šutem ili kick outom, za šta nam treba siguran spot up, to je valjda svima jasno.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.738
Reaction score
12.783
Локација
Nedodjija
i jos nesto, kad procitam kako nam fali jos jedan bek i kako to da izguramo celu sezonu sa samo 4 beka.

pa bilo je godina kad smo celu sezonu gurali sa 8 igraca, a sada imamo 4 upotrebljiva beka, plus mlade nade koji mogu da se ubace po potrebi i mi trazimo jos nekog ubicu koji treba da ima 20 min.. ne vidim gde...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top