Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.846
Reaction score
7.575
Bez razliku u koje takmicenje budemo nastupali sledecu sezonu, ja ne vidim mesto u timu za Alekseja Nikolica, a pogotovo Stefana Jankovica.
2-3 promene su sasvim dovoljne ovom sastavu da bije sve redom u Evroligi, a budemo li osteceni za istu, jebeni Evrokup necu ni da pratim sledecu sezonu...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Da ali nemojte zaboraviti da su u 2014/15 sezoni počeli otvoreno da nas kradu na parketu i to ono "po svaku cenu". Igračke vedete poput Pavlovića i Mačvana nisu naviknute da igraju košarku po drugim pravilima osim po onim košarkaškim... jbg... E sad, Mačvan je reagovao refleksno čuvajući se faula jer su svirali i kada popreko pogleda ciganšturu, dok je Pavlović ispizdeo psihološki i prosto pukao uz možda i višak koju kilu te sezone. Kada su ti takva dva igrača "van stroja", onda i nije čudo što se sezona tako završila!

Par sezona posle toga nisu ni morali da nas kradu, sve smo videli. Prvi put posle 2014/2015, ozbiljno su morali krasti tek od dolaska Trinkijerija. Nadam se skorom trenutku kada im ni krađa neće biti dovoljna - Veoma smo bili blizu ove sezone al jebena korona je sjebala dosta toga.

Kad govorimo o povratku Mačvana, lično mislim da je dobra stvar ŠAMPIONSKA! Zašto? Zato što će posle korone da se tešlo pronađe stranac koji hoće da putuje izvan svoje zemlje u timove ABA područja. Stranci koji dođu, dolaziće u Maccabi, Real, Barselonu, CSKA za ogroman novac ili će se pre odlučiti da "sede gde su" - ne računajući one igrače koji su već tu i imaju ugovor... Posebno ako se COVID-19 vrati ponovo na jesen ili zimu, uzimanje domaćih igrača je realnije, posebno onih iskusnijih koji traže "restart" karijere jer oni neće morati u karantin jer se vraćaju ko zna odakle. Bili su tu i nakon nove krize mogu odmah da počnu sa radom. A ako pogledate strance koji igraju u konkurenciji ABA oni nisu klasa u odnosu na Mačvana ili Milosavljevića (ako bi i on došao). Uz ostanak kostura od prošle godine, mi bismo DOMINIRALI i ABA i EC-om (ako ne budemo igrali EL 2020/2021, što bi trebalo da se igra).

Mislim da finansijski slabiji klubovi sada imaju veću šansu: Prvo, u sl sezoni (dok se ne pronađe vakcina) ni najbogatiji neće ulagati previše. Igraće se tek toliko da se ne prestane igrati. Drugo, oni koji su imali malo, malo su i izgubili. Treće, Partizan ima GROMADE od igrača u Evropi i SAD-u koji će se pre resetovati u BG sledeću sezonu nego provesti pola godine u karantinu negde napolju ako se COVID-19 vrati. Dakle, možemo mi sada pričati pojedinačno o svakom eventualnom povratniku ali ko god da dođe, mi smo daleko jači od konkurencije u ABA i EC. U slučaju da igramo EL mislim da će povrataka biti još i više a o imenima ne bih jer u mojoj glavi odzvanjaju zaista neverovatni likovi...
 
Последња измена:

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.846
Reaction score
7.575
@Spalding

Druze sa vecinu stvari se ne slazem, kao prvo Covida nije ni bilo, a kamo li cak da se vrati, pre bi trebalo da se ljudi vrate u realnost.
Druga stvar, koja je razlika da stranac dodje u Cska i Moskvu, Makabi i Izrael, Pao i Atinu, a ne bi rizikovao da dodje u Partizan i Beograd, Olimpiju i Ljubljanu?
Pa Slovenija je najbezbednija zemlja mozda i u Evropi, a svaki bi igrac "rizikovao" za 250-300k po sezoni.
Vidim da se vecina slazu da Maki i danasnja kosarka ne idu u istu recenicu, svaka cast i Gagiju, ali on nije igrac koji resava ili pravi razliku, pre bi zadrzao Pejdza po svaku cenu i pokusao vratiti Lucu koji je jako ozbiljan igrac pritom moze i na 4.
Jo i Leo takodje mogu da budu na skeneru, al opet ako budemo zakinuti za EL stvar se komplikuje i menja, verovatno i nas budzet u mnogome.
 
Последња измена:

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Ja bih volio opet da vidim Macvana u nasem dresu. Sasvim korektan igrac, uvjek daje maksimum kada je na terenu, van terena pravi gospodin. Svidja mi se i plus je veliki Partizanovac.

Da li mislite da sa Zagorcem, Jankovicima, Bircevicem i Nikolicem mozemo i da pomislimo da igramo EL?
Necu pomenuti Novicu u ovom kontekstu, njega bih drzao u timu samo zbog atmosfere i same hemije unutar ekipe. Inace igracki daleko je on od EL.

Ps..Samo se nadam da nasi igraci nisu izgubili ni dan bez treninga dok traje ovaj prekid.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.846
Reaction score
7.575
Apsolutno, jer je Birca treca opcija na poziciji 4, pritom korektan igrac, ima svoje mane, ali opet ako je u svom ritmu moze da prevagne u nasu korist, nista manji Grobar nije od Macvana.
Janker svima nama neretko kida zivci, zbog njega se cupa kosa, grizu nokti, ali i on je takodje domaci, takodje je treca opcija na poziciju 5, a i ove sezone je vise nego dobar, Trinki ga je dosta toga naucio, pogotovo mi se svidjaju njegova iskakanja.
Kod Radeta je nesporan kvalitet, on ima problem sa glavom, sa nekim pritiskom koji nosi na sebe, svakako budemo li igrali Evroligu on ce imati kvalitetnog saigraca na njegovu poziciju, sto znaci i manju minutazu koja mozda donese veci protagonizam.
Ali Nikolic ima odredjene kvalitete, kako igracke tako i ljudske, ali ne vidim mesta za njega sledecu sezonu, realnije mi je da ode uz neko minimalno obestecenje.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
@Ilyasova

Slažem se ja da COVID-19 nije ni bilo, ali može opet da ga ne bude kao što ga ni sad nije bilo (ako me razumeš) i nije bila poenta mog posta u bezbednosti već u tome da svi stranci u tom slučaju, u svim državama idu u karantin određeno vreme i to 2x - prvi put kad idu kod svojih porodica nazad u zemlju porekla, i drugi put kada se vrate u klub. Naravno, uzmi i uslov da se uspostavi avio-saobraćaj. Sama neizvesnost sezone će dovesti do toga da će tržište da se "smiri".

Druga je opcija da u budućnosti ugovori sadrže klauzulu "više sile" što bi obuhvatalo: Prirodne nepogode, ratove, katastrofe, boleščine i sve drugo. Naravno, to bi moralo biti unifikovano (univerzalno) ali teško da će se napraviti da sve štima već u sledećoj nadolazećoj sezoni. Mislim da je ovo sada šansa da se zaista pobijemo za sve novce. Ništa neće biti isto a mi ćemo imati kvalitativnu prednost u odnosu na ostale bez obzira na novac. Nije meni bezbednost bila razlog za onaj post već rizik ulaganja novca u sezonu koja će možda završiti kao i ova što će završiti (a možda i neće).

E to što se ne zna i jeste dobar motiv da se u KKP vrate svi iz "belog sveta" jer su barem sa svojima kako god sezona završila sa COVID-19 kojeg neće ni biti ili bez COVID-19 kojeg neće biti :D Tu su u SRB sa svojim prijateljima i familijom, malo se resetuju i profesionalno i emocionalno. Ako bude publike na tribinama, prisećaju se i najboljih dana, a ako ne onda barem lakše vrte sećanja i bore se za Partizan. Usput, kada bi se mnogi vratili, oni su i igrali zajedno pa bi se ekipa brzo uigrala daleko bolje i imala bolji start od svih drugih u Evropi, ali i u ABA... Na to sam nekako gledao pišući onaj post. A bezbedni su igrači ili svuda ili nigde (kako se uzme). :D :D :D
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.846
Reaction score
7.575
Au, nisam ni ja ovo ocekivao, kakva pozitivna vest, radujem se ko da mi je brat, ortak potpisao za Partizan, zapravo i jeste, Markus je jedan od nas.
Necu biti skroman, decko je u top 3 sutera u Evropi sto ce pokazati i u Evroligu ove sezone.
Ne znam kakva je situacija sad sa Korijem i Tomasom, vecina kazu da i oni imaju ugovor za narednu sezonu, Waldena moramo cuvati, dok je Rasa gotivan i jako dobar za hemiju unutar tima.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top