Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Slažem se ali nije situacija ILI-ILI.

Ovo je sada AKO-ONDA situacija.

1. Ako Panatinaikos izađe iz EL i ode u BCL, a Virtus izađe iz EC-a i ode u EL - samo u tom slučaju se vredi zapitati da li otići u BCL ili ne?;
2. U slučaju pod 1. da li ima šanse uceniti g. Jordia da odmah sa virtusom uđemo u EL?
3. Da li će u slučaju 1. EC sledeće sezone da vodi u EL ili ne i kakve su garancije? (Samo "časna reč" Jordia ili neki pravilnik ili...

Načelno, mene je ludilo prošlo i sada bih glasao za EC ali uz odgovarajuće garancije igranja EL i ako NIJE moguće ispregovarati proširenje EL odmah.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Ne sporim da je EC, trenutno, i dalje kvalitetnije takmicenje od LS, ali uprkos tome glasao bih za LS...
Zasto? Zato sto ne zelim da se takmicimo u privatnom takmicenju, vec da se kosarka vrati onakva kakva je nekad bila, sa Fibom kao svojom krovnom institucijom. Da se gleda jedino teren, a ne ko odakle dolazi i ko mu je sponzor. Znam da ovo trenutno deluje kao utopija, ali ubedjen sam da je moguce...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Da se gleda jedino teren, a ne ko odakle dolazi i ko mu je sponzor.
Sve pet i ja bih to, ali zašto mi da budemo prvi revolucionari?
Da li su ekipa poput Ritasa, Darušafake, Tofaša i Bilbaa ekipe sa kojima mi treba da se merimo i da pratimo njih? Koji su oni faktor u svojoj ligi? Koliko oni imaju državnih titula?

Ulebu treba zabiti ne nož nego sataru u leđa onog trenutka kad ekipe poput CSK-a, Efesa, Fenera, Pao, olimpijakosa, Reala budu prelazile u fibu do tada uleb. U EL i EK su najbolji igrači u evropi, najbolje sudije, najbolji klubovi sve dok je tako ne trebamo ići iz njega.

Jedino bih razmatrao fibu, ako nam đordi ne može dati pismeni garant igranja u slučaju našeg osvajanja EK-a ili igranja finala mada bih i tada imao uslov za prelazak, a to je da ekipe poput Uniksa, Unikahe, Lokomotive pređu u LŠ. Pa već ako ćemo igrati da igramo drugo najkvalitetnije evropsko takmičenje. A sada u ovakvom sastavu lš mi gubimo celu ovu ekipu i trenera i vraćamo se u period Mute.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
@Marinho Jeste to moguće ali ne u sledećih 6-7 godina. A šta klub da radi do tada? Dugačak je to period brate, posebno ako uzmeš u obzir da već 6 godina ne igramo EL... Bilo bi to čitavih 12 godina, pod uslovom da se ceo proces završi onako kako mi želimo a realno, veće su šanse da novac pobedi sport nego obrnuto...

Ako Panatinaikos napusti EL a Virtus ode iz EC u EL bez Partizana (i dalje verujem da se o tome može pregovarati ako Panatinaikos izađe/ode u BCL), samo u tom slučaju treba:

1. Dobiti čvrste garancije za FINALISTU i osvajača EC-a da ulaze u EL ili
2. Ako se oseti da g. Jordi prodaje maglu i umesto garancija daje lažna obećanja - Otići u BCL sa Panatinaikosom...

Ako mogu, neka se odmah umuvaju u EL ili dobiju garancije neke. To bi bilo bolje nego otići u BCL iz "osvete". Mada ne isključujem potpuno ni takvu mogućnost.
 

milanspasic91

Početnik
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
83
Reaction score
105
Локација
Baric
Meni je varijanta da ako PAO ode u LS, a Virtus ode u EL ispred nas i mi se pritom odlucimo za EC, meni je to ponizavajuce. U tom slucaju nikako ULEB, sto dalje. Tu se nema sta pregovarati, lepo smo ih isprasili, ajde sada nas lepo ubaci u EL, pa neka Virtus kao slabiji se izbori sledece godine. Ako ne, onda lepo dobri moj vidimo se u nekom drugom zivotu, docice vreme kada ce ih FIBA unistiti, posebno sto reprezentacije zavise od nje, msm da ce i savezi uskoro ucenjivati mnogo jace i rigoroznije i da ce FIBA dobiti rat. Dovoljno je da Spanija bude u toj situaciji, a cisto sumnjam da ce Spanski klubovi izaci iz ACB lige. Koliko god vise zeleo EL, msm da ako PAO ode, mi moramo biti jedini klub koji je prihvatljiv u EL, sve ostalo je ponizenje jos jedno u nizu.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Doskorašnji plejmejker Barselone, Amerikanac Malkolm Dilejni, novi je član milanskog Armanija, potvrdio je italijanski klub. Meni ovo ne izgleda kao da Virtus neće u EL. A to dalje znači da će Panatinaikos otići u BCL (jer to je uslov da Armani uđe u EL).

E sad, jebeš takmičenje za koje je moguće ovoliko nagađati šta i kako će biti.

Dakle, samo je pitanje da li ćemo i mi pored Virtusa u EL ili ne? Ovo je pitanje za milionče! Ako da - super! Ako ne, da li ima garancija ili ne za narednu sezonu. Ako da, razmisliti, ako ne - onda otići zajedno sa Panatinaikosom u BCL- jer biće prilike za novi prelazak u EL i/ili EC uvek. Jedino što može da se desi je eventualna degradacija ili čak gašenje EC-a sledeće sezone.

Vredelo bi ga možda osvojiti u slabijoj konkurenciji AKO nam se kao osvajaču garantuje EL.
 

Arsen Lupin

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2017
Порука
303
Reaction score
210
Da covek stvarno nije pametan na koju stranu otici.
Da je odluceno veceras da igramo EC pljuvali bi upravu sto smo ostali uz jordija
Da je odluceno veceras da igramo BCL opet bi pljuvali upravu sto smo izabrali fibu
Samo treba voleti Partizan i pratiti ga u stopu sledece sezone sta god bude odluceno !!!
 

milanspasic91

Početnik
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
83
Reaction score
105
Локација
Baric
I da dobijemo garanciju da ce sledece godine finalista EC u EL, ko garantuje da Djordi nece da nas oduva kao zadnja dva puta. Ja tom liku ne verujem sve dok se ne objavi lista ucesnika EL. Garancije, fore i fazoni, to mi nikako ne uliva poverenje.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Pretpostavljam da Trinkijeri, Volden, Jaramaz i ostali jedva cekaju da igraju Fibin kurton.
Toliko o toj dilemi.

Ako PAO slucajno predje tamo, to ce znaciti da su neke promjene mozda moguce u narednih par godina.
E kad se te promjene dese, nek ostoja opet okupi drustvo u Radisonu, pa nek opet konstruktivno prodiskutuju.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Oni koji su produžili ugovor moraju da igraju, osim ako ima klauzula da ugovor prestaje odustajanjem Partizana od EC-a. Pa mi imamo igrače koji su igrali ITA ligu koja je tada bila veći kurton od BCL realno osim Armanija i nisi imao kršten klub, a ni taj Armani nije baš "biser"
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.426
Reaction score
11.728
Локација
Beograd
Ma EK je realnost i to ćemo najverovatnije i igrati. Fiba LS je još preslaba da bi zabila nož u ledja ulebu.Ne nadajte se odlasku Panatinaikosa, to su samo njihove igrice.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.305
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Da nam je El naklonjena nije, ali preterujete sa tim zaverijama, do sada se nije dogodilo da smo izborili na terenu do kraja El i da je nismo igrali.
Na stranu što su cigani igrali više puta bez da su je zaslužili, ali ne na naš račun.
Ove sezone je bila odluka koja se nije odnosila samo na nas, tako da ovo ne može biti reper.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
ila veći kurton od BCL realno osim Armanija i nisi imao kršten klub, a ni taj Armani nije baš "biser"

Mislio sam na Armani u kome je nekad igrao naš Mačvan, klub koji igra EL... U vreme kada su sada naši momci igrali u ITA i Virtus (Saše Đorđevića) je bio goli k.. I naravno, Virtus je igrao EC.. Dakle znam razliku....

Ne znam da li sam napravio omašku u nekom od prethodnih komentara, ako jesam izvinjavam se ali u poslednjem nisam. :D
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.427
Reaction score
11.861
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
..Ove sezone je bila odluka koja se nije odnosila samo na nas, tako da ovo ne može biti reper.

Nije se odnosila samo na nas, ali je jedino nas pogodila dvostruko. Nije nam omogućeno da na terenu izgubimo ili dobijemo EL kroz EC, plus je je uzeta od ABA, kao alibi, da se poništi takmičenje, što je skandal.

Sve u svemu, nema kluba koji je više izjeban od ECA od Partizana. Neka puše kurac.

Ići tamo gde nam više plate. Svakako uvek možemo da se predomislimo, kao i svi ostali.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.305
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Nije se odnosila samo na nas, ali je jedino nas pogodila dvostruko. Nije nam omogućeno da na terenu izgubimo ili dobijemo EL kroz EC, plus je je uzeta od ABA, kao alibi, da se poništi takmičenje, što je skandal.

Sve u svemu, nema kluba koji je više izjeban od ECA od Partizana. Neka puše kurac.

Ići tamo gde nam više plate. Svakako uvek možemo da se predomislimo, kao i svi ostali.
Sve to stoji, ali je odluka bila na nivou cele EL da se ponovi sezona. Tako da je oštećen i efes i ko zna ko još ko se oslanjao na kvalifikaciju u EL, a nagrađena Valensija, ciganlija itd.
No nebitno, mislim da nema šanse da recimo na papiru obezbedimo EL preko EC i da nam neko kaže, "e pa ne može".
Mi smo ozlojeđeni što je ušao Zenit preko wc, ali sve je to realno, jedini naš način je da uđemo preko terena preko pozivnice nema šanse, i verovatno bi ušli ove sezone preko terena.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top