Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Nazalost ovo uopste nije tacno. Sam porez na platu je oko 41-42% od bruto iznosa (kad se ovome dodaju crkveni porez i onaj solidarni sto imaju porez se dize na 48% u Minhenu).
Na bruto platu od milion neto bi iznosio oko 505 hiljada.
Summa summarum ukoliko mu je plata milion, neto bi se kretalo izmedju 505-540 zavisno od toga kako mu regulisu osiguranje i ostale doprinose, tako da toliko o toj prici da je veca ponuda u pitanju.
Evo i linka do zvanicnog bruto-neto kalkulatora ko hoce da se igra sa tim dalje -> Bruto-Neto
Pa ja sam to i napisao, sem ako je samac, da ima oko 40ak posto, plus razni neki solidarni porezi, ali ima u praksi ima mogućnost i raznih odbitaka tih poreza ( doduše ne znam kako je za milionske iznose) da se to na kraju izniveliše na 40ak, mal, ja ne znam ni kolko covek dece ima itd, ali svakako mu ostaje solidno više od 450 hiljada, i to je bez bonusa koji nose gro ugovora itd.
Mislim nemam nameru da mu računam platu, ali poenta je valjda jasna, pišem o našem novinarstvu.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Ne želim da budem ničiji drveni advokat, mislim svojom glavom, ali preterujete i sa 'jadničkom' Trinkijerijem koji je pobegao glavom bez obzira. Iskren da budem, koji će nam đavo ako neće da se bori za nas protiv svih-i unutarnjih i spoljnih neprijatelja. Jesam ja nepopravljivi idealista, ali mogao je da ostane, da se bori, kad je već pričao o nekoj velikoj ljubavi. Sigurno da je mogao da balansira, ugovor je imao. Na kraju krajeva, mogao je da izađe i kaže desilo se to i to ili da nagovesti. Olako je otišao, nema potrebe da pravimo žrtvu od njega. Jednostavno njemu treba zen atmosfera, potpun mir, a znao je da ovde košarka nije takva. Nadam se da razumete poentu, nabacao sam sve na brzinu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Pa, da bi saznao neku istinu, moraš pravo da sagledaš sve činjenice...
...ali ljudi često naprave neku svoju istinu iliti teoriju, i onda svaku činjenicu pokušavaju da uklope u taj svoj ,,pogled na svet,,...

Nego, daj vraćajte mi ovog Angolu u Partizan...šta ga znam, ako ništa drugo, možda nam i on dovede nekog svog drugara (ili bar zemljaka) u neki od klubova Partizana, kao što nam je Bambi Tošić doveo Natha u F.K... : )

volimpartizan.rs/brajan-angola-i-basket-sa-hamesom-rodrigezom-90754/
 
  • Like
Reactions: Zex

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.846
Reaction score
7.575
Partizan prihvatio fmp u Aba, ali ne odustaje od iskljucenja:buhaha
Koja je logika da ih prihvatis u ligu, kad od nas glas zavisi, a da smo i dalje za iskljucenje istog?
Ostoja uredu je, dosta te je jebao covid, mada i on jadnik nema milosti...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ајде плату и да му даш, али он би да се бори и за титулу, е то већ неће да може.

Sve si objasnio, baš tako!

E sad je samo pitanje dal smo ovce il smo ljudi. Proračunato govno računa da se godinu dana neće igrati pred publikom a da će ona tamo (druga) godina da izbriše iz sećanja ovu sada. Ljudi će se uželeti žive košarke. Posle togaa će da nas revitalizuje zbog gubitaka jer se cela sezona igrala pred prazom dvoranom i nema prihoda. To će biti već treća sezona. Onda će opet da nam "malo fali" pa će se desiti neki Beron MORON sa koracima svemoćnim...Kapiram da se u sledeće 3-4 sezone možemo oprostiti od košarke. Ako FMP dobije i ugovor sa EL, onda smo i definitivno popušili...
Magelan је написао(ла):
koji će nam đavo ako neće da se bori za nas protiv svih-i unutarnjih i spoljnih neprijatelja.
Hoće da se bori al ne može! Jesi ti zaboravio šta se desilo sa Voldenom? Kako je moguće da Partizan i FMP imaju istog sponzora a da FMP dobije za Voldena a Partizan ne? A onda nam tabloidi puste priču da nije kao zbog para već zbog EL... Nemoj da smo naivni baš toliko! Čovek može da hoće al nije BUDALA da se bori sa vetrenjačon koju ne može da pobedi.

KK Partizan NEMA SPORTSKE AMBICIJE sa O'Stojkom na čelu kluba. A Trinkijeri ima ambiciju da bude šampion a ne džak za udaranje! Otišao je da zadovolji svoju ambiciju. Bar nije bio pizda da ostane i uzima platu za glumatanje fikusa.
 
Последња измена:

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.618
Reaction score
8.398
Локација
Македонија
@Magelan promasio si svaku poentu. Trinkijeri je bio doveden na mesto trener Partizana i to je i te kako solidno odradio sve dok covid nije odneo sve u vrazju mater. Nije ti on Dule Vujosevic pa da se bori protiv limara i onog pizdoustog bolesnika. A pozicuju balansera je zaduzena za okubanog limara on balansira za sve pare i sve kroz institucije. Trinkijeri je pre svega gospodin covek i ne bi on pravio cirkuz da izlazi sa prljavim vesom u javnost. Nemu nije trebala zen atmosfera i potpuni mir (kakva kurac zen atmosfera u ovoj zabokrecinu od coki lige) trebalo se obezbediti sezonski budzet ko napredni limar nije mogao da obezbedi i covek je otisao. Ako nasa napredna uprava prhvatila mrvice, ulogu ikebane i veoma dobre druge pozicije sto bi trener kao Trinkijeri trazio i takvoj unapred reziranoj predstavi gde ti nedaju da boris ramnopravno sa rezimskom kuckom.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Uz dužno poštovanje prema tvom mišljenju, kad kažeš nije on Dule Vujošević, on je gospodin čovek, ujedno kažeš i da Dule nije gospodin, jer je uleteo u blato da bi branio Partizan.

Ja sam idealista i to sam naglasio. Tako sam i napisao svoj post, pomalo nabacano.

Pun mi je više k. kad uđem ovde da slušam jadni Trinkijeri, te jadni Trinkijeri, jbt ko da je prolio krv za Partizan. Čovek zapalio čim je prvi put zagustilo, da igra pred nemačim babama i strinama, a tu nešto priča o poštovanju velikih klubova.

Ja nemam ništa protiv stava da je otišao jer nije dobio tražene uslove, ali nije sad ni da mu je ceo tim raspušten. Ako smo mi spali kao klub i njegovo trenersko umeće na Voldena onda... Baš to je bio argument više da ostane i da se bori.

Meni lično, cela njegova filozofija se svela na tu sam, jer je sve ok, pričam kako vas mnogo volim, a čim nešto krene po lošem odoh ja.

Ponavljam, ja sam idealista, time sam se ogradio da ne moram da budem objektivan i realan. Mene kao i vas, tj. moju i vašu ljubav prema Partizanu zloupotrebili su mnogi, zato više nikome ne verujem dok se dobrano ne oduži. U tom smislu, Trinkijerija ću da zaboravim (prebolim) do sredine septembra.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
A ja ga čekam u zemlji košarke, u prepunoj Areni, i u EL, mi sa Partizanom kao institucijom ovog sporta, on sa Bajernom, pa kako se ko snađe!
Da l sam idealista ili realni grobar, to ne znam da ocenim, ali mu u toj utakmici želim ono što se dešavalo Marku u fudbalu sa Videotonom, kad je Partizan gostovao u Madžarskoj.
Ne zato što mrzim Ćelavog ili Trinkija, nego zato što mnogo više volim Partizan!
Raduju me Partizanove ubedljive pobede! :D
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Previše se gledaju treneri kroz neku prizmu DV. On je bio jedan i on nije bio trener, on je bio sve.
Trener pre svega treba da bude dobar stručnjak i zanatlija da bi zaklao na spavanju režimski klub. Ne treba ni od koga a ponajmanje stranca da se traži više od onoga što je napisano ugovorom. A mnogo više vredi stranac profesionalac nego neka grobarčina tipa Miloje koji se trenerskim poslom nikad nije bavio.
Zaboravlja se da je pored svega što je bio prvo i osnovno DV bio top trener. Pa je time kupio to da može da se pita oko svega, a ne obrnuto. I da je to osnova naše dominacije, njegov trenerski kvalitet.
Ja Trinkijerija ne smatram nikakvom žrtvom sigurno, nastaviće da živi radi, ali se iz njegove dosadašnje karijere vidi da nije jednosezonski trener, ili trener za vađenje iz bule, nego trener koji želi da ostvari neki uspeh sa klubom ( bamberg, kantu pa i uniks), tako da problem je očigledno bio u drugom.
I kao što rekoh meni je ovo njegovo ćutanje najglasnije do sada i kapiram da bi i nekom boljem vremenu trebalo da se vrati i dovrši priču.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ja nemam ništa protiv stava da je otišao jer nije dobio tražene uslove, ali nije sad ni da mu je ceo tim raspušten. Ako smo mi spali kao klub i njegovo trenersko umeće na Voldena onda... Baš to je bio argument više da ostane i da se bori.

To je bio argument da je razvijao igrača za FMP koji u svakom trenutku (ako zatreba) može da uzme koga želi. Nije Volden Majkl Džordan ali je stvar PRINCIPA. Nije čak ovde reč ni o odbrani Trinkijerija. Klubove u Srbiji finansiraš pretežno na 2 načina: 1. Iz budžeta RS i 2. Od Javnih preduzeća (koja su takođe u upravi države). Nije normalno da za tog Voldena Partizan nema para a FMP ima!? Razumem ja da su igrači prelazili i da će prelaziti uvek iz jednog tabora u drugi ALI se to uvek dešava kada jedan klub donese procenu da neki X igrač nije ni za Q a drugi klub ga uzme i on ili bude promašaj ili pokida! Međutim, NIKADA se nije desilo da ti uzimaju igrača iz prvih 5 pa to onda opravdaju na foru da je menadžer želeo da ovaj igra EL, pa to kao nije bio dovoljno glup način nego još rekoše kako je Volden sam sebi platio obeštećenje.

Nema se šta Trinkijeri žaliti. Naprotiv, treba ga SLAVITI. Prvo su ga napali da je otišao za pare da ga par glupandera ograničenih prokune, a sad se ispostavilo da nije bilo do para. E sad, nekima je još gore što nije zbog para pa sad kažu da je zbog igranja EL.

Meni je lično pun racku idealizovanja KK Partizan kao da ne znamo kakav klub imamo!? Ok, Partizan jeste svetinja ali zašto onda tu svetinju ne branimo? Jel zato što mislimo da je sve ok? Zato što smo zadovoljni da NAJBOLJI klub u Evropi (da ne nabrajam zašto) izigrava sparing partnera evroligašu iz Železnika? Jel tu trebao da ostane trener čija je ambicija da lično i profesionalno napreduje? Pa ne da je u pravu što je otišao nego sve zvoni!

Zatim, imaš priču DV-a kako je MTS prestao da isplaćuje obaveze po sponzorskom ugovoru. Trinkijeri nije JADAN, samo je pokazao koliko smo svi mi zajedno JADNI jer nemamo nikakvog uticaja na klub za koji bi život dali! Drže nas na "respiratoru" jer pizde neće da nas ugase! Kažeš "
ali nije sad ni da mu je ceo tim raspušten

A zar je potrebno da bude raspušten? Pa dovoljno ti je pogledati kako se pojačava konkurencija u ABA i EC-u pa ćeš videti da smo bar za 1/3 slabiji od te konkurencije, sa istom ekipom od prošle godine. Koliko smo osakaćeni za Voldena, videćemo. Međutim, ovaj isprovocirani odlazak Trinkijerija je čisto "osiguranje" da ove sezone pušimo karu, posebno ako se bude igralo u praznoj Areni.

Ostaje samo da se nadamo da im planovi neće uspeti. Međutim, ne sumnjam da će oterati i Šćepu ako zatreba...
 
Последња измена:

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.618
Reaction score
8.398
Локација
Македонија
kad kažeš nije on Dule Vujošević, on je gospodin čovek, ujedno kažeš i da Dule nije gospodin, jer je uleteo u blato da bi branio Partizan.

Uz duzno postovanje nemoj molimte da me zajebavas uz ovakve politikantske spinove.
Dule je jedan jedini i neponovljivi on je unistio svoje zdravlje zbog Partizana. Koliko i da nas voli i postuje kao Partizan niko nemoze da ocekuje da Trinkijeri radi to sto je radio Dule. Shvatite da nisu ista kategorija i nemozete uopste da ih poredite.

Kao masni italijan pickica zapalio cim mu nije bilo eto malo po volji nije ostao da se bori protiv naprednih veternjaca. A sta onda rade sve ostale tkz 'legende' dok se napredni izdrkavaju sa Partizanom. Cute kao popisani. Ali sve je to ok masni talijan je kriv sto nije ostao da se bori jer eto nije sve tako crno samo nam malo para falilo i drugo so je cutao trebalo je sve da kaze ako je vec resio da ode.

ali nije sad ni da mu je ceo tim raspušten
Sacekamo par meseci pa opet cemo da pricamo o ovome jer nam je ceo tim na okupu.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.418
Reaction score
7.649
Локација
E-WEST
Eto, neki pomalo otvaraju oči, neki i dalje žmure.

Rekoh vam da pratite dužinu ugovora sa Bayernom. Mislite da Nemci nisu hteli bar 3 godine da potpišu?

440.000€ u Beogradu > 550.000€ u Minhenu
U svakom smislu veće. Nije on nikakva žrtva, ali STVARNO, stvarno mislite da bi trebalo jedan Italijan da smenjuje upravu???

Zar stvarno mislite da čovek čija je firma u blokadi, vadi Partizan iz dugova? (hmm podseća na jednog 'usklađenog' šnajdera)

Partizan nema budžet 3.5 miliona. Toliko će koštati sezona, ako je izguraju do kraja. A pošto već duguju svima, nisu imali pare ni za prošlu.

Dug je brat bratu 10 miliona, ako lažem tu me seci.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Svaki trener koji dođe u Partizan nužno nosi 'teret' Vujoševića i to pozivanje na čisto sportski aspekt, po meni, ne pije vodu.

Drugo, svaki trener bi trebalo svojim autoritetom i vansportskom snalažljivošću (kako god da nazovemo tu osobinu) da nametne neke uslove. Takođe, da ne dozvoli da ga sa važećim ugovorom i obavezom da ga isplate oteraju.

Poštujem ja taj čisto sportski stav da svako ima pravo da ode ako to želi. Ali ovde se od toga pravi španska serija da je morao da ode. A meni to posebno smeta jer je čovek, ako je već hteo da se drži čisto sportske priče, trebalo da se suzdrži i da nas ne loži ko majmune i igra se sa našim emocijama.

I na kraju, ako se priča svodi na to da je nama potreban samo dobar trener, stručnjak, onda u startu možemo da batalimo sve, jer nama to prosto nije dovoljno.

Ne bih više pisao o ovome, izlazim iz neke svoje zone komfora u pogledu broja napisanih poruka na ovu temu, a i mislim da se vrtimo u krug. Ponavljam poštujem svačiji stav i razumem šta ljudi koji misle drugačije žele da kažu. AT - dobar trener, pošteno je odradio svoj posao, otišao je i tu je tačka. Moje krajnje subj. mišljenje je da je otišao olako, posebno kada se uzme u obzir njegovo držanje, koje nije bilo samo sportsko, ali neka ostane da grešim u ovakvom razmišljanju.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Kakav je dotični? Može li se u sezonu i na trofeje sa njim?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top