Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.140
Reaction score
9.693
Локација
underground
E sad to su pravne zackoljice,koje ni meni nisu jasne.Izgleda da u tim aktima pise da je nadlezan neki domaci ili regionalni sud za sporove u vezi ABA lige. Sustina je u tome da mali smrad iz predgradja ima jace karte za drzanje vecine klubova za jaja,nego sto imamo mi.Jednostavno preti da ce napustiti ligu i povuci sve klubove iz Srbije osim nas,i onda na konto toga kad nema ABA lige,nema ni prvaka,a kad nema prvaka nema ni evrolige preko ABA,te se nada da ce u tom slucaju cigani dobiti visegodisnju A licencu za evroligu.I taj scenario uopste nije nemoguc,vec dugi niz godina on to pokusava,cak i nevezano za ABA ligu.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.347
Reaction score
6.513
Локација
Tamo gde si ti!
Prvo su nas ucenili i ugurali u ligu. Dugo godina je liga bila rekreativna bez važnosti rezultata, kada je konačno počela da bude bitna bar po rezultatu. Tj da ima prolaz u EL, tad smo mi posrnuli. Poslednje tri sezone nije vredno ni komentara šta se sve dešavalo.
Što se mene tiče neka istrune aba i nikad se više ne povrati.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.227
Reaction score
1.890
Локација
Подгорица
Мени није најјаснија ситуација. Зар нисмо тражили да ФМП не игра? Такође што ми јбн не угурамо Младост у АБА лигу? Не свиђа ми се пут којим идемо, јер борбу директно у муљу добити нећемо.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
E sad to su pravne zackoljice,koje ni meni nisu jasne.Izgleda da u tim aktima pise da je nadlezan neki domaci ili regionalni sud za sporove u vezi ABA lige. Sustina je u tome da mali smrad iz predgradja ima jace karte za drzanje vecine klubova za jaja,nego sto imamo mi.Jednostavno preti da ce napustiti ligu i povuci sve klubove iz Srbije osim nas,i onda na konto toga kad nema ABA lige,nema ni prvaka,a kad nema prvaka nema ni evrolige preko ABA,te se nada da ce u tom slucaju cigani dobiti visegodisnju A licencu za evroligu.I taj scenario uopste nije nemoguc,vec dugi niz godina on to pokusava,cak i nevezano za ABA ligu.

Ono čega se bojim jeste mogućnost da O'Stojko ostane "dosledan" da bi se uptavo DESILO to o čemu ti pričaš. Ako ABA prestane da postoji "zbog Partizana" (jer je jedini protiv FMP-a i kvari "idilu"), nema Evrolige. Zatečeno stanje jeste FMP 1 u Evroligi. Ako bi država stala iza priče, eto A licence. I time smo ih MI tamo poslali.

To bi dalo i odgovor na pitanje ZAŠTO O'Stojko SME da radi to što radi. Pri čemu bih daleko ponosnije prihvatio opisani scenario iz razloga:

1. Znao bih da nas je zajebala država;
2. Znao bih FMP nikada neće imati neki status u EL (sa A licencom ili bez nje);
3 Znao bih da Evroligu FMP nije zaslužio na terenu... (kao što nije NIKADA pre toga)

Mi zapravo dajemo "alibi" FMP-u da istupi i povuče klubove iz Srbije, te ugasi ABA ligu. Iako je alibi lažan kao što je sve lažno kod FMP-a, imam neki jezivi utisak da Partizan opet igra samo epizodu za interese FMP-a.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.611
Reaction score
28.981
Локација
Beograd
@PARTIZAN INSTITUCIJA

Kad je Ostoja rekao da će da radi ,,kroz INSTITUCIJE,, :D ovde su se neki (mnogi) sprdali sa njim non-stop zbog izrečenog, a sad kada stvarno nešto tako radi, sumnja se da će uništiti ABA ligu i ,,ciganima,, kao ,,na tacni,, prepustiti licencu za Evroligu...
Naravno, otkud ja mogu da znam šta je u njegovoj glavi i šta će, na kraju krajeva da se desi sa svim ovim, ali da se nešto ,,iza brda valja, - valja se...

Koliko god da su naši klubovi u JSD nezavisni jedni od drugih, pa čak nekada imaju i loše odnose, da li je slučajno što je u isto vreme:

FK zaratio sa FSS
KK zaratio sa FMP
VK-u dopušteno da smeni marionetsku upravu
OK i RK dobili sponzore
ŽKK ima obezbeđeni tim za učešće na tri fronta
HK dobio ruskog trenera

Dobro, ako je slučajnost, slučajnost je, a ako nije...zašto nije?
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.411
Reaction score
7.630
Локација
E-WEST
Ovo treba terati do kraja po svaku cenu.
Jebala vas jedna sezona EL u kojoj bi bili ikebana 12.-18.mesto.

Zlo zvano porodična firma fabrika metalnih proizvoda se mora ugasiti. Po svaku cenu!
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.265
Reaction score
15.076
Локација
U pizdi materini
^ I FK i KK su našli jake neprijatelje i njima svesno kriju svoju nesposobnost. Ako kažeš nešto protiv onda kao šta hoćeš pa jesi li ti za FSS, FMP, SNS ....

Dva dela sportskog društva koja su najsposobnija da privuku masu pretvorena u Don Kihote samo ih zeza što ne smeju pičkoustog da pomenu to bi im bilo idealno ali deš' na gazdu im kolektivnog .
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Deset godina jos mi videti necemo Evroligu preko takmičenja u kome nastupa i FMP.
I da dobiju A licencu ,Bože moj...
Uvek će ostati istina da se porodična firma grebe od države pod imenom C.Zvezda i kao takva je ruglo i uvek moze da se potencira to kao istina.
-mi obrni okreni imamo opciju da udjemo u EL preko EK i to je to.
Pre 7 godina da smo po forsiranju FMPa javno bankrotirali i otisli u beton ligu,zamrzli se par godina,placali samo kamatu državi igrali sa timom sa foruma... do sad bi ponobo bili na ovoj stazi gde smo sad.
A ciganske titule kurcu ne bi znacile.
Tako da jebala ih A licenca.
Teraj ovo do kraja
 

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje
Ma goli kurac je ovo sto O'stoja radi,zna se recept kako se sa pudlama bori.Al prpa bato,ne smes tako.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.392
Reaction score
4.582
Локација
Zemun
Bajato je ovo, od pre par dana. Koliko sam ja skapirao, kamen spoticanja je nadležni sud iz tog drustvenog(kolektivnog) ugovora.
Pudla i ostali nemaju ništa protiv da to bude privredni sud u nekoj od država članica ABA(sporove rešavaju za 7-8 godina) dok Partizan želi da to bude CAS u Lozani, specijalizovan za sportske sudske sporove, mnogo azurniji(okvirno 6 meseci do presude), a i ima uspostavljenu praksu, što je privrednim sudovima bukvalno rebus kad je sport u pitanju.
 

Nemke PFC

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
427
Reaction score
396
Локација
Beograd
To bi značilo ukoliko se ode na CAS da bi presuda bila doneta najranije tamo negde pred kraj ligaškog dela ABA lige...naravno ukoliko ne bude nekih pomeranja u kalendaru ABA lige.

Ukoliko se tamo donese presuda da postoji sukob interesa,šta onda samo se njihov drugi tim preseli u ABA2?

Na samo par kola pre kraja,šta se onda dešava sa ligom,koliko je ona regularna ?


A to što ta 2 kluba igraju najnormalnije ovu ligu od sezone 2016-17 nikom ništa.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.392
Reaction score
4.582
Локација
Zemun
Stvarno ne znam "šta bi bilo, kad bi bilo".
Ima u pravu i termin "naknada štete" i sl. Ako ima neko upuceniji, nek nam razjasni, da ne lupetamo.
Svakako CAS deluje kao bolja opcija.
Možda da pitamo profu da pomogne u objasnjavanju:)
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.743
Reaction score
19.187
Локација
Nickname
Svakako bolje sud u Lozani gde pudlica ne bi imao nikakav uticaj nego privredni sud u Zagrebu gde bi se čekalo godinama na rešavanje slučaja i gde bi ovi mogli sigurno da se umešaju.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top