Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
447
Reaction score
2.534
Локација
Novi Beograd
Hvaljenje dragog nam predsednika ne mora nužno da znači privrženost njegovim idejama, posebno kad se uzmu za primer Dule ili Andrea, ljudi koji umeju da misle svojom glavom. Svaku pohvalu na račun ostoje ili av tumačio sam po principu "prijatelje drži blizu, neprijatelje još bliže". Ući u otvoren rat s njima nije racionalan pristup, već je viđeno kako se to završava, ali diplomatski nastup, gde slatkorečivo hvališ sve te patološke narcise i učtivo se keziš dok u zubima fiktivno držiš nož, sasvim je nešto drugo
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.121
Reaction score
32.414
Локација
vaginamandibularia
pa nemojmo biti autisticni, naravno da je radjeno to zbog kluba.
U prvom slucaju zbog ocaja, u drugom zbog instrukcije od trenutnog upravnika
 

black_white

Početnik
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
81
Reaction score
197
Локација
Mesec
Pitanje kakve ce tek biti predstojece, kada je ova ovakva nakon proslogodisnje koja je bila bajkovita...

Meni samo nije jasno, jel bi smo se mi ugasili da nismo dobili onaj spor sa agro bankom?

Izgleda da u klubu nesto duboko ne stima, deluje mi kako niko nije zadovoljan, od kafe kuvarica do igraca...
 

ALEKSANDAR K.

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
41
Reaction score
86
Локација
Glasgow
Ne znam stvarno čemu ovolika nervoza oko svega, jednostavno ovo takmičenje je veliko pitanje da li će se opet završiti, a i ako se prekine Bertomeu će po svom interesu ko će igrati u Evroligi kad se opet nastavi,a znamo kako se tu kotiramo..
Žao mi je što nismo osjetili trenutak i gurnuli u vatru mlađe igrače, da se kale..jer realno Cigani su
državni projekat, imaju 17 igrača, pa njima Radanov ne može da uđe ne u 12,nego u 14...pukli su žestoke pare za jednu totalno neizvjesnu godinu,mi smo trebali biti malo pametniji, sad će me vjerovatno mnogi popljuvati, ali zašto nismo uzeli Paunovića i gurali ga?,Vrabac,izuzetan atleta, kod nas je imao 19 godina kad je bio, gledam ga sad sa 21 godinom, ne vidim šta Tomas više daje u igri, a pogotovo u odbrani od ruglu izvrgnutog tada momčića Vrabca .
Možda nismo mogli uzeti Petruševa od zalizanog, al Simonovića smo mogli sigurno, naći još par dobrih domaćih mladih timskih igrača ornih za borbu i razvijati tim..otvoriti se za 3 klasna igrača i guraj..Svi oni koji mašu glavom nek se sjete ko je igrao za nas na final fouru 2010(Mitrović,Sinovec,Đekić,Vranješ,........)
Nama treba vrijeme i trener stvaralac, gomilati dug u ovom vremenu, totalno je neopravdano iz samo jednog razloga: mi nismo Državni projekat i nama kad se zadužimo niko neće opraštati dugove...Nazad u halu, težak rad, talentovana djeca, rezultati će se vidjeti vrlo brzo..
Koliko ko god mislio da je Zvezda prejaka,ovo je put koji je neodrživ, i daj Bože da nastave ovako jer ubrzo nijedan talentovani mladi igrač neće ni razmišljati da ide kod njih, e to je naša velika šansa.
Da se vratimo korjenima i da ponovo postanemo ta akademija...
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
...Da se vratimo korjenima i da ponovo postanemo ta akademija...
Priča koja se stalno provlači....Bez obzira na sve promene, u košarci, politici, ekonomiji...tužno jeste videti Partizan sa samo jednim mladim igračem (roster od 15 igrača), koji pride dobija šansu na kašičicu.
Šta je sa talentima iz juniorskog tima, Mladosti, zar baš niko nema kvalitet da dobije koji minut u prvom timu? Gde je Dušan Tanasković, koji je dobijao šansu kao sedamnaestogodišnjak, a sada sa (nepunih) 20 ne može dobiti ni minut? Zar su S.Janković, Angola i ekipa drugopozivaca stvarno nezamenjivi/neophodni?
Novog Duleta nema na vidiku, nažalost, ali uprkos svemu, ne treba se olako odricati mladosti....
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.147
Reaction score
3.635
Jos uvijek su jasne slike kako se to kod Duleta radilo. Bar sa centrima.
Razbija Krle svojevremeno a pocinje neki 18 godisnjak da se dokazuje. Smotan za sve pare ali uci. Kosta Perovic. Ode Krle, Kosta prvi centar i pocinje neki Pekovic da igra..
Pomislih jbt, pa sto mi moramo da imamo skolu i da se ljudi uce. Sto ne kupimo centra i odmah imamo masinu na 100%. Mada ubrzo se pokazalo ko je N. Pekovic na terenu. Znaci uvijek jedan spreman i jedan u rezervi.

Sada imamo Trifu pa bar jedan mlad igrac koji ima priliku da osjeti odgovornost. Ovo razvijanje u STR klubovima bez imalo pritiska je smjesno. Takvi igraci i karakteri i jesu samo za izvoz. Najbolje u NBA, dobra lova a publika samo sjedi.
 

Zbrindolin

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
60
Reaction score
315
Локација
o suhom vetru s juga moja dusa sanja
Predsednik nam je populista (kao i stranacki mu gazda) i opet ce dovesti trenera koji je zvucno ime = skupo resenje. Biti populista za veliku vecinu naroda, citaj navijaca, i nije toliko lose, naprotiv. Uvek ce se truditi da udovolji zeljama vecine, zato smatram da u vreme Ostojinog predsednikovanja necemo imati jevtin tim i isto takvog trenera.
Ovo je samo moje misljenje, a podstaknuto je ovom njegovom objavom na Tviteru. E sad, ako sa takvim resenjima pocnemo opet da nizemo rezultate kao prethodne sezone, a finansije nam opet potonu u dubiozu, vraticemo se ovom skorasnjem sportsko filozofskom pitanju - dali je takva strategija dobra za navijace, a losa po klub na duze staze?
Iz gorenavednih razloga smatram da u njegovo vreme nece biti uopste moguca ova strategija koja se pominje u posljednjim postovima o guranju mladih, neiskusnih igraca u prvi tim, jer to je put koji trazi dosta vremena da bi se doslo do ubiranju plodova, to jest rezultata.
I opet, velika vecina navijaca nece imati strpljenje zbog prvicnih rezultata sa tom strategijom, i opet, populista nece imati strpljenja da cita kritike na njegov racun.
 

nfna161

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
45
Reaction score
110
Локација
Beograd
Pre 2 godine KK Mladost iz Zemuna je postala neka vrsta naše razvojne ekipe, određeni vid saradnje smo uspostavili i sa KK Vršac.
Šta Partizan ima od te saradnje kad se svedu računi?
Samo jednog igrača koji dobija minute na kašičiću (mali Trifunović).
Tanasković D. je imao nekoliko povreda koje su ga sputale da više napreduje, dok je igrao, imao je povremeno solidnu statistiku. Ipak, treba imati u vidu ogromnu razliku u kvalitetu između ekipa iz KLS i ABA lige, plus na to dodati broj poena koje Mladost prima na svakom meču.

Od svih klinaca koji su prošle godine osvojili onaj turnir u Železniku šansu u Mladosti je dobio samo Petar Živojinović i Sar koji je i pre tog turnira bio u Zemunu.
Todorović S. i Stefanović L. idu ili su već otišli u Ameriku. Mihailo Petrović je i dalje u juniorima kao i mali Jovanović Đorđije koji je imao nešto malo minuta kod Jakovljevića. Ne znam šta se dešava sa Radovanovićem (on je 2003. god) ali prošle godine nije pokazao ništa specijalno.
U Mladosti imamo i onog Drekslera ili kako se već čita njegovo prezime. Ne znam zašto nije mogao da uskoči kada se već Jaramaz povredio. Takođe, treba obratiti pažnju na malog Matiju Belića (2003. god) iz Mladosti koji je prošle sezone igrao paralelno za Žitko basket i Mladost i imao par odličnih izdanja.

Možda ja grešim, ali smisao mlađih kategorija ili razvojnih timova ne vidim u osvajanju trofeja već u proizvodnji i razvoju igrača tako da bar dvojica godišnje mogu da uđu u roster prvog tima.

Postoji još jedna stvar koje treba biti svestan, sve što odskače u mlađim kategorijama već do 15-16 godine odvedu skauti Reala, Bajerna, naročito iz Amerike, tako da ovde ostane ono što njima nije zanimljivo ili im je eventualno prošlo ispod radara.
 

CRNI BOMBARDER

Grobarčina
Учлањен(а)
29.02.2012
Порука
2.030
Reaction score
330
Локација
Skopje
ne, citam po portalima...
Ja sam se nadao da bi mozda mogao onaj italijan, pomocnik Cedevite sto nas razjebaod u Pioniru onaj put kada smo vodili 19 a izgubili neznam koliko 15...tada su im iskljucili glavnog trenera jos u 2/4 mislim a ovaj je pokazao nevidjenu energiju, ko na struju ukljucen...Poceko li se zvase?

Medjutim, pod ugovorom je, sa Sasarijem
 

black_white

Početnik
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
81
Reaction score
197
Локација
Mesec
Ispade na kraju da svi beže od klupe Partizana...
Samo da ne dodje na kraju onaj Žitko, sve ostalo je tu i tamo prihvatljivo u ovoj mlakoj konkurenciji....
 

Nelson

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2014
Порука
604
Reaction score
1.227
Локација
BL
Nekakav zabarski portal je pustio priču o Buskalji, čini mi se da je Ređo Emiliju vodio prošle godine, ranije Trento.
Koliko znam, stranac ne može voditi klub kod nas ukoliko nema osvojenu neku titulu ili tako neko retardirano pravilo. Možda se odnosi samo na KLS, vjerovatno neko upućeniji zna. Buskalja nema osvojenu titulu, i mislim da je ovo obično novinarsko laprdanje kao što se pominjao i Adomaitis ranije pa i pomenuti Poceko
 

harakiri

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
165
Reaction score
458
Локација
Vračar
Nekakav zabarski portal je pustio priču o Buskalji, čini mi se da je Ređo Emiliju vodio prošle godine, ranije Trento.
Koliko znam, stranac ne može voditi klub kod nas ukoliko nema osvojenu neku titulu ili tako neko retardirano pravilo. Možda se odnosi samo na KLS, vjerovatno neko upućeniji zna. Buskalja nema osvojenu titulu, i mislim da je ovo obično novinarsko laprdanje kao što se pominjao i Adomaitis ranije pa i pomenuti Poceko
Pa sito alonso je vodio cedevitu u aba ligi koliko se secam tako da ti ta prica ne pije vodu. A evrokup moze sigurno. Kls je nebitno takmicenje.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top