Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
To još niko ne zna. U ovom trenutku odgovor je NE, jer smo i dalje u finansijskom problemu, ali do leta će se dosta toga promeniti. Pošto su stvari krenule nekim drugim tokom, ako na parketu izborimo Evroligu najverovatnije ćemo je i igrati.
 

winter_demon

Početnik
Учлањен(а)
01.11.2006
Порука
81
Reaction score
38
Локација
Belgrade City
.

Da, znam da je Buducnost imala te neke sporazume, ali niko da jasno i glasno kaze da li je isto i nama bilo nudjeno te 2000. godine?

Ne zaboravite da je na kraju sezone 1999/2000 (zahvajujuci "briljantnim" partijama zamrzunte Zvezde) tadasnja Yuba liga trebala da za narednu sezonu 2000/01 da samo jednog predstavnika u jos uvek jedinstvenu Evroligu (tj. Buducnost kao drzavnog prvaka), dok smo mi trebali da igramo onaj Kup Saporte kao i prethodne dve sezone.
I zato mislim da nas nisu ni zvali tada iz ULEB, pa su nasi normalno prihvatili ponudu za Suproligu (koja nije mnogo zaostajala po kvalitetu).

У праву си Кизо за већину ствари око тадашње ситуације али не бих рекао да ми нисмо имали понуду Улеба. Тј, да ли јесмо или нисмо може са сигурношћу да ти каже једино неко из клуба (нпр Тоша) али кад се узме у обзир да је у моменту настанка поделе нa Улеб и Фибу била тотална конфузија око система такмичења, и да су обе организације биле у паници око тога ко ће им играти лигу онда пре делује да јесмо имали понуду и једних и других. Чак мислим да је Улеб био више у паници јер у првом тренутку је деловало да ће Фибина лига бити неупоредиво јача. Од 4 екипе са последњег Ф4 јединствене ЕЛ 3 су изабрала да играју Фибино такмичење (ПАО, Макаби, Ефес). Па чак и да је било 2:2 опет су ПАО и Макаби, као финалисти и апсолутно доминантне екипе у том тренутку, фактори који праве ненадокнадиву разлику. Као резултат поделе имали смо ситуацију да и наша земља која по правилима није требала имати више од једног представника одједном добије могућност да има две екипе способне да се такмиче, а исто тако су се у једној или другој ЕЛ нашле екипе које би то могле само да сањају у нормалним околностима. У Супролиги се тако нашао Ираклис, у том тренутку можда и солидна екипа али ипак неупоредиво слабија од Олимпијакоса или АЕК-а, а истовремено у Улебовој ЕЛ се нашао Перистери (то тек не вреди ни коментарисати). Од тимова слабијег квалитета треба поменути и да су у Супролиги били Крка и Остенде и то са нама у групи (Холден је тада играо за Остенде), а у Улебовој лиги је било и правих бисера типа екипе из Шведске или Енглеске (Лондон Таурси ваљда). Не сећам се добро свих тимова Улебовог такмичења, јер нормално да сам много више пратио такмичење у коме ми учествујемо, али онако груба рачуница каже да је и у једној и у другој ЕЛ било бар 5, 6 тимова који су ту били само да попуне број. Кад се то узме у обзир делује потпуно незамисливо да ми нисмо били мета врбовања и једне и друге организације.

Постоји могућност и да је тада био направљен неки прећутан договор на релацији КСЈ, ККП, ККБ по коме је било најпаметније да шурујемо са обе стране па да 1 тим иде код Улеба а други код Фибе. Будућност је као тадашњи шампион вероватно добила првенство бирања и онда након што су они изабрали Улеб нама је остала само Фиба. Чак и да смо неким случајем хтели да се и ми прикључимо Улебу савез би извршио притисак на нас па би испало да ако неиграмо Фибино такмичење доводимо у питање опстанак српске кошарке или тако нешто. Знамо сви како то иде. На крају крајева, мени се чини да су наши 5, 6 година касније и помињали да је било таквих ствари. Интересантна је тема и можда стварно и не би било лоше питати Тошу приликом неког итервјуа за партизан.нет да детаљно преприча шта се заиста дешавало тих година.

А иначе, оно што је Опленац поменуо око наше прве сезоне у каснијој јединственој ЕЛ је било мало другачије него што је описано. У првој нашој сезони у јединственој ЕЛ (дакле након престанка поделе тј након што је Улеб победио) ми јесмо имали и Шћепановића и Станојевића и нисмо имали само две победе. Чак смо одиграли и више него добру сезону али ипак нисмо ушли у топ 16, испали смо ваљда на неки троугао. Али сезона је била суштински веома добра, добили смо Тау у гостима, руски Урал и тамо и овде, имали бар још две (можда и 3) победе кући, мало смо кубурили у домаћем првенству на почетку али касније је и ту све дошло на своје (освојен куп у сред Подгорице и лаганих 3:0 против Будућности у финалу плеј офа). Све у свему одлична сезона. А сезона коју је поменуо Опленац није била прва него ваљда друга сезона у јединственој ЕЛ. Тада су нам отишли скоро сви искусни играчи и једино кога смо победили је ваљда два пута против гавроса. А кога другог и да победимо са подмлађеном екипом, једино њих који су навикли да губе (исто као локална циганија).:D.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Učešće su do sada potvrdili: Vlado Šćepanović, Dušan Kecman, Petar Božić, Goran Grbović, Dejan Tomašević, Vlada Dragutinović, Vule Avdalović, Veselin Petrović, Dejan Milojević, Nenad Čanak, Predrag Danilović, Predrag Drobnjak, Miloš Vujanić, Slaviša Koprivica, Zoran Stevanović, Mlađan Šilobad, Miroslav Berić.
U narednim danima će biti poznato koji još bivši igrači će se pridružiti i učestvovati na ovom događaju. Neće svi pomenuti bivši igrači igrati utakmicu, ali će biti uz crni i beli tim.
У пракси је вероватно немогуће скупити сва она велика имена на истом месту, чак и да се ради и о летњем периоду, тј периоду када многи бивши играчи и тренери не би имали обавезе у својим садашњим клубовима.

Али поред горе поменутих свакако да би долазак бар неког из прве трофејне генерације а наравно и Ђорђевића, Паспаља, Накића, Лончара, Ребраче, Чубрила, Радошевића, Трипковића... дало додатну драж овој манифестацији.А и присуство неког странца попут Хауса, Камингса или Паласија, јер су инострани кошаркаши и те како уградили себе у све ове силне успехе у задњих 15-ак година.
 

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd
I meni je cudno...za Tripkovica pogotovo...posto je decko ovde..ne verujem da bi odbio..
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Haus se sam javio da bi rado dosao... Ocekujte ovih dana mnogo bocnih udara na KKP. Uvukao se strah u gospodu iz predgradja.

P.S. Jedva cekam sredu, 27. rodjus kao iz snova! :respect :šal
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.926
Reaction score
26.722
А иначе, оно што је Опленац поменуо око наше прве сезоне у каснијој јединственој ЕЛ је било мало другачије него што је описано. У првој нашој сезони у јединственој ЕЛ (дакле након престанка поделе тј након што је Улеб победио) ми јесмо имали и Шћепановића и Станојевића и нисмо имали само две победе. Чак смо одиграли и више него добру сезону али ипак нисмо ушли у топ 16, испали смо ваљда на неки троугао. Али сезона је била суштински веома добра, добили смо Тау у гостима, руски Урал и тамо и овде, имали бар још две (можда и 3) победе кући, мало смо кубурили у домаћем првенству на почетку али касније је и ту све дошло на своје (освојен куп у сред Подгорице и лаганих 3:0 против Будућности у финалу плеј офа). Све у свему одлична сезона. А сезона коју је поменуо Опленац није била прва него ваљда друга сезона у јединственој ЕЛ. Тада су нам отишли скоро сви искусни играчи и једино кога смо победили је ваљда два пута против гавроса. А кога другог и да победимо са подмлађеном екипом, једино њих који су навикли да губе (исто као локална циганија).:D.

Nisam mislio na tu sezonu kada su tu bili Scepa, Stanoje, Vesa, kada smo igrali dobro u evroligi. Dobili smo Ural u Permu, a imali su skoro celu rusku reprezentaciju u ekipi. Ali te sezone, smo osvojili prvu titulu u ovom nizu, i nismo mogli da igramo evroligu nego je to mesto pripalo djeticima iako nisu bili sampioni, jer su imali jos tu jednu godinu trogodisnjeg ugovora sa evroligom. Nama je tada otislo gro igrackog kadra, ostao Vujanic, cini mi se da je bio Haus, Canak, doveli smo Kecmana, i po recima Duleta i Danilovica pripremali ekipu za evro kup, a onda par dana pred pocetak evrolige, neko je odustao i mi dobijemo poziv da igramo ligu. Zbog svega toga, nismo najbolje prosli u evroligi, niti je tim bio konkurentan, niti su navijaci bili tako privrzeni kao danas, pa je nakon pocetnih tekmi, Pionir zvrljio poluprazan.
Pored gavrosa dobili smo ako se ne varam i CSKA kuci, ili nismo, ili jesmo, ili...nemam pojma vise:oops::D
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Karta za 11. kupljena....

kad sam isao da kupim i pitao za kartu docekao me komentar "joj od vas grobara celo jutro ne mogu normalno da radim samo dolazite i kupujete karte" :šal
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
у среду нећу моћи да дођем на утакмицу,радим ноћну
одем данас до књижаре вулкан у делта ситију да купим карту од 500 динара,али ми продавац каже да имају само карте за утакмицу,а да ове немају.
да ли те карте могу да се купе само електронски или може и на продајним местима ?
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
још мање од 12 сати до истека рока за регистрацију
да ли неко од упућенијих може да објасни како то иде,да ли је потребно присуство играча или су довољни његови папири и докле се дошло са регистрацијом новог плеја,хоћемо ли стићи до 23:59 ?
Opusti se. Nije potrebno prisustvo igrača. On će ionako doći najranije sutra (ili čak prekosutra, nisam u toku poslednjih 5-6 sati). A na pregled neće pre ponedeljka.
Reci mi JNA, posto si upucen dosta, da li cemo mi igrati evroligu ako izborimo na terenu, apropo ovih novih pravila i uslova?
Ovde već nema opuštanja. Borba će da bude i na parketu, i van parketa. Imamo ispred sebe mart, april, maj i juni (u poslednja 2 meseca "samo" za borbu za EL van parketa). Dobro je što je energije sve više - na parketu i van parketa.
 

Mister NO

Ex - Чика Црни
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
797
Reaction score
32
Локација
Borèa
У праву си Кизо за већину ствари око тадашње ситуације али не бих рекао да ми нисмо имали понуду Улеба. Тј, да ли јесмо или нисмо може са сигурношћу да ти каже једино неко из клуба (нпр Тоша) али кад се узме у обзир да је у моменту настанка поделе нa Улеб и Фибу била тотална конфузија око система такмичења, и да су обе организације биле у паници око тога ко ће им играти лигу онда пре делује да јесмо имали понуду и једних и других. Чак мислим да је Улеб био више у паници јер у првом тренутку је деловало да ће Фибина лига бити неупоредиво јача. Од 4 екипе са последњег Ф4 јединствене ЕЛ 3 су изабрала да играју Фибино такмичење (ПАО, Макаби, Ефес). Па чак и да је било 2:2 опет су ПАО и Макаби, као финалисти и апсолутно доминантне екипе у том тренутку, фактори који праве ненадокнадиву разлику. Као резултат поделе имали смо ситуацију да и наша земља која по правилима није требала имати више од једног представника одједном добије могућност да има две екипе способне да се такмиче, а исто тако су се у једној или другој ЕЛ нашле екипе које би то могле само да сањају у нормалним околностима. У Супролиги се тако нашао Ираклис, у том тренутку можда и солидна екипа али ипак неупоредиво слабија од Олимпијакоса или АЕК-а, а истовремено у Улебовој ЕЛ се нашао Перистери (то тек не вреди ни коментарисати). Од тимова слабијег квалитета треба поменути и да су у Супролиги били Крка и Остенде и то са нама у групи (Холден је тада играо за Остенде), а у Улебовој лиги је било и правих бисера типа екипе из Шведске или Енглеске (Лондон Таурси ваљда). Не сећам се добро свих тимова Улебовог такмичења, јер нормално да сам много више пратио такмичење у коме ми учествујемо, али онако груба рачуница каже да је и у једној и у другој ЕЛ било бар 5, 6 тимова који су ту били само да попуне број. Кад се то узме у обзир делује потпуно незамисливо да ми нисмо били мета врбовања и једне и друге организације.

Постоји могућност и да је тада био направљен неки прећутан договор на релацији КСЈ, ККП, ККБ по коме је било најпаметније да шурујемо са обе стране па да 1 тим иде код Улеба а други код Фибе. Будућност је као тадашњи шампион вероватно добила првенство бирања и онда након што су они изабрали Улеб нама је остала само Фиба. Чак и да смо неким случајем хтели да се и ми прикључимо Улебу савез би извршио притисак на нас па би испало да ако неиграмо Фибино такмичење доводимо у питање опстанак српске кошарке или тако нешто. Знамо сви како то иде. На крају крајева, мени се чини да су наши 5, 6 година касније и помињали да је било таквих ствари. Интересантна је тема и можда стварно и не би било лоше питати Тошу приликом неког итервјуа за партизан.нет да детаљно преприча шта се заиста дешавало тих година.

А иначе, оно што је Опленац поменуо око наше прве сезоне у каснијој јединственој ЕЛ је било мало другачије него што је описано. У првој нашој сезони у јединственој ЕЛ (дакле након престанка поделе тј након што је Улеб победио) ми јесмо имали и Шћепановића и Станојевића и нисмо имали само две победе. Чак смо одиграли и више него добру сезону али ипак нисмо ушли у топ 16, испали смо ваљда на неки троугао. Али сезона је била суштински веома добра, добили смо Тау у гостима, руски Урал и тамо и овде, имали бар још две (можда и 3) победе кући, мало смо кубурили у домаћем првенству на почетку али касније је и ту све дошло на своје (освојен куп у сред Подгорице и лаганих 3:0 против Будућности у финалу плеј офа). Све у свему одлична сезона. А сезона коју је поменуо Опленац није била прва него ваљда друга сезона у јединственој ЕЛ. Тада су нам отишли скоро сви искусни играчи и једино кога смо победили је ваљда два пута против гавроса. А кога другог и да победимо са подмлађеном екипом, једино њих који су навикли да губе (исто као локална циганија).:D.

Koliko se ja secam Danilovic je tada bio podpredsednik FIBA tako da smo se zato odlucili za Suproligu
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Brat winter demon je lepo opisao situaciju oko te podele, ispalo je da je Suproliga imala 2-3 mozda najjaca kluba u Evropi, a razlika u odnosu na ostatak je bila velika, dok je ULEB bio nesto ujednacenijeg kvaliteta.

Uglavnom, ja u nekoj arhivskoj stampi iz tog perioda (koju sam svojevremeno pregledavao drugim povodom) nisam nigde uspeo da nadjem nikakvu vest da nas je neko iz ULEB tada zvanicno kontaktirao.


Nisam mislio na tu sezonu kada su tu bili Scepa, Stanoje, Vesa, kada smo igrali dobro u evroligi. Dobili smo Ural u Permu, a imali su skoro celu rusku reprezentaciju u ekipi. Ali te sezone, smo osvojili prvu titulu u ovom nizu, i nismo mogli da igramo evroligu nego je to mesto pripalo djeticima iako nisu bili sampioni, jer su imali jos tu jednu godinu trogodisnjeg ugovora sa evroligom. Nama je tada otislo gro igrackog kadra, ostao Vujanic, cini mi se da je bio Haus, Canak, doveli smo Kecmana, i po recima Duleta i Danilovica pripremali ekipu za evro kup, a onda par dana pred pocetak evrolige, neko je odustao i mi dobijemo poziv da igramo ligu. Zbog svega toga, nismo najbolje prosli u evroligi, niti je tim bio konkurentan, niti su navijaci bili tako privrzeni kao danas, pa je nakon pocetnih tekmi, Pionir zvrljio poluprazan.
Pored gavrosa dobili smo ako se ne varam i CSKA kuci, ili nismo, ili jesmo, ili...nemam pojma vise:oops::D

Onda je to verovatno razlog zasto su vec posle te prve sezone i duple krune otisli i Scepanovic i Stanojevic + Vesa Petrovic kome je ionako istekao ugovor.

A sto se tice privrzenosti, setih se jednog detalja koji je mozda uticao na slabiju posetu. Sezonska karta za sezonu 2001/02 kostala je 50 DEM. Nakon te sezone za sledecu sezonu 02/03 kostala je 80 DEM. Ja i jos nekolicina iz mog drustva koji smo prethodnu sezonu kupili sezonske nismo imali ni para ni volje da dajemo vise novca za tim u kome je Scepu zamenio tada poluanonimni Kecman, a Stanojevica Blagota Sekulic, mozda je i to imalo nekog uticaja, znalo sa da ce taj tim biti manje konkurentan u Evropi.


Koliko se ja secam Danilovic je tada bio podpredsednik FIBA tako da smo se zato odlucili za Suproligu

Koliko se secam, Danilovic je igrao za reprezentaciju na OI u Sidneju u septembru, a onda je dosao 5. oktobar i on je prilicno nenadano resio da prekine karijeru i bude u rukovodstvu KKP koje je prethodno napustio I. Dacic, uglavnom kada je on postao funkcioner Suproliga je vec bila krenula.

P. S. mogao bi neko od moderatora ovih nekoliko postova da prebaci u temu "KKP - nostalgija", mislim da im je tamo adekvatnije mesto.
 

SkyFire

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
12
Reaction score
3
Локација
Chicago
Moze li neko od upucenih da mi kaze jel moguce da se kupi vishe od 4 ulazinice od 500 dinara, jer na ovom sajtu gigs tix moze da se uzme samo 4 a u fazonu sam da sprzim 100$?
 

Grob

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
1.530
Reaction score
4.135
Локација
Ljubljana
Pa uplati višak ovamo:

http://www.kkpartizan.rs/sr/klub-prijatelja.php

:wink:

Nismo ga spasili ali se trudimo!

Ajmo svi share po drustvenim mrezama i sl.

Online kupovina karata!
http://www.gigstix.com/sve-ulaznice/7-sport/667-hyperspace-2015-25042015-budimpeta-hungexpo



Vaše plaćanje je uspešno izvršeno

ID kupovine: 8371518151250640

Super ovo ide, minut, dva i uplata je izvršena:

Vaše plaćanje je uspešno izvršeno

ID kupovine: 5985114141950640
 
Последња измена од уредника:

winter_demon

Početnik
Учлањен(а)
01.11.2006
Порука
81
Reaction score
38
Локација
Belgrade City
.

Nisam mislio na tu sezonu kada su tu bili Scepa, Stanoje, Vesa, kada smo igrali dobro u evroligi. Dobili smo Ural u Permu, a imali su skoro celu rusku reprezentaciju u ekipi. Ali te sezone, smo osvojili prvu titulu u ovom nizu, i nismo mogli da igramo evroligu nego je to mesto pripalo djeticima iako nisu bili sampioni, jer su imali jos tu jednu godinu trogodisnjeg ugovora sa evroligom. Nama je tada otislo gro igrackog kadra, ostao Vujanic, cini mi se da je bio Haus, Canak, doveli smo Kecmana, i po recima Duleta i Danilovica pripremali ekipu za evro kup, a onda par dana pred pocetak evrolige, neko je odustao i mi dobijemo poziv da igramo ligu. Zbog svega toga, nismo najbolje prosli u evroligi, niti je tim bio konkurentan, niti su navijaci bili tako privrzeni kao danas, pa je nakon pocetnih tekmi, Pionir zvrljio poluprazan.
Pored gavrosa dobili smo ako se ne varam i CSKA kuci, ili nismo, ili jesmo, ili...nemam pojma vise:oops::D
Онда ми у суштини мислимо на исто, са малом разликом што сам ја до данас био убеђен да смо ми наш први наступ у јединственој Улеб ЕЛ добили позивницом а да је већ други, и сваки следећи до оног увођења бодовања АБА+КЛС+Куп+евротакмичења, био резултат освојене титуле. Некако ми је логичније да смо позивницу добили онда када нисмо били шампиони (након сезоне 2000/2001) него онда када јесмо (након сезоне 2001/2002). Али има логике и ово шти ти кажеш. Будућност сигурно јесте добила неке повластице због свог иницијалног чланства у Улебу само што сам ја до данас сматрао да то са нама није имало никакве везе. Било како било, важно је да смо се на крају разумели и похватали која је која сезона. :ziveli
 

SkyFire

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
12
Reaction score
3
Локација
Chicago
Imas pravo, nego jel te pare vidi klub ista ili ko zna gde to zavrsi, vise sam u fazonu da ova donacija zavrsi u klubu.
 
Последња измена од уредника:

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
NIS napušta Zvezdu, ne i Partizan?

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2015&mm=03&dd=05&nav_id=965254

"Kada je fudbal u pitanju, potrebno je postići neki uspeh da bi se opravdao ugovor, a sa KK Partizan ćemo sesti za sto i pregovarati o novom ugovoru",

Da li mogu da nam smanje iznos recimo, odnosno da nas sjebu za neke pare koje smo očekivali, a pod izgovorom "nema se, nemamo interes više"?
 

SkyFire

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
12
Reaction score
3
Локација
Chicago
kupio sam 20 ulaznica, samo je bzv sto je odradjeno da se iz jednog pokusaja moze uzeti samo 4 tako da sam se malo smarao :)
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.926
Reaction score
26.722
@Winter demon
u ovom milenijumu smo imali toliko uspeha, ko na traci, da je sve to tesko popamtiti i povezati, a stari se polako. Dobro je da se usaglasismo oko sezone.:D Ziv bio care!:ziveli

@Dovla
samo da NIS ostane kod nas, a oni imaju poprilicno sponzora, nece to ni osetiti. Ja cu sacekati da oni ispregovaraju sa KKP oko sponzorstva i daljoj saradnji, pa cu onda odluciti da li nastavljam da kupujem gorivo na njihovim pumpama i dalje:D
 

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd
Nego,hocemo li mi kao pucisti da se grupisemo u nekom delu hale za ovu revijalnu utakmicu...da znam za koji deo karte da kupim?:D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top