Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.848
Reaction score
3.650
1978 Partizan je u Madridu igrao za trofej Santjago Bernabeo.Real je pobedio 122-101
Posle primanja trofeja od strane igraca Reala.Zabelezen je lep gest Reala ,koji je trofej poklonio Partizanu i Drazenu Dalipagicu u znak sportskog prijateljstva.


 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
polufinale kupa u Rijeci 1988. Godina

Partizan je, kao što stariji znaju, potpuno neočekivano osvojio titulu u sezoni 86/87 (cigani senzacionalno izbacili Cibonu, mi otkinuli cigane 2:0 u finalu) i onda od sezone 87/88 kreću veliki dvoboji nas i Jugoplastike.

U toj sezoni 87/88 je Partizan gazio u Kupu šampiona, ali je u YU ligi pravio neke gluposti (gubio naprmer u Hali sportova od Olimpije, ili IMT-a i tako to) i onda dođe taj kup u Rijeci u februaru 1988.
Počnemo sjajno, posle blackout u drugom poluvremenu od 46:40 do 46:59, znači neke stvari nam se dešavaju kroz celu istoriju, posle stižemo, skoro i stignemo ali ne do kraja.

U prvenstvu te sezone igramo sa njima finale plej ofa, prvu oni dobijaju dole, drugu mi ovde, a majstoricu dole oni dobijaju u strašno naelektrisanoj atmosferi.

Sezonu kasnije 88/89 još veći dvoboji. U ligi mi ih bijemo oba puta, onda ih rasturamo u finalu kupa u Mariboru i onda sjebavamo titulu izgubivši prvo finale plej ofa u Hali sportova, ono kad Divac neće da na -1 izvodi bacanja "1 za 1" nego sa strane uvodimo loptu i mašimo zadnji napad odnosno ona sudijska govna ne sviraju očigledan faul na Vujačiću.
Posle u Splitu se dešava ono sa prekidom, mi odlazimo sa terena, oni to dobijaju službeno a onda i treću u Splitu službeno zahvaljujući prodanom Srbinu Šaperu (ocu režisera) iz saveza koji radi za jugoplastiku.

Veliki dvoboji dva velika tima tih godina, Jugoplastika je ukupno bolje prošla ali čini se samo zahvaljujući boljem treneru u to doba.
Maljković je u to doba bio tata za Duleta, kasnije se to promenilo.
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.154
Reaction score
659
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
D89qp


Ulaznica od prije skoro 36 godina :)
 

Прилози

  • WP_20171229_20_53_37_Pro.jpg
    WP_20171229_20_53_37_Pro.jpg
    48,7 KB · Прегледа: 68
Последња измена:

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081

Partizan vs klub iz mog mesta
Utakmica je igrana u Leskovcu
Inspiracija: Proleter kog jedva pobedismo u prijateljskoj juče, i laganih 15 razlike pre par godina za lokalni klub protiv istih, kada su igrali istu ligu. Ipak nešto luđe bilo je onda protiv Timoka iz Zaječara, tad su izgubili ovde 2-1, a već par dana nakon toga mi ispadamo od njih iz kupa.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.844
Reaction score
9.825
Jel moze neko da okaci sliku Sase Djordjevica sa nasim salom. Sken iz ,, Tempa''.

Cini mi se da je naslov bio ,,Sin protiv oca''

Mali Sale sa nasim salom ili zastavom na tribinama. Ne mogu da se setim sta od toga dvoga.

Nemogu da nadjem sliku.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Bravo Brko za ovo!
Odmah sam odstampao,da procitam pa da ga odlozim u arhivu sa ulaznicama i raznim iseccima iz tog vremena.
Jos jednom bravo i hvala :clap:clap
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Cesto njihove price citsam na fb,ali eto nisam provalio da ima arhiva..
U svakom slucaju hvala ;)
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.738
Reaction score
12.785
Локација
Nedodjija
Partizanov put do Barselone - sećanje na "zaboravljeni" F4 Evrolige

https://www.vice.com/rs/article/3kjma9/partizanov-put-do-barselone-secanje-na-zaboravljeni-f4-evrolige?utm_source=viceywsr

Pre tačno dvadeset godina crno-beli su napravili pravi podvig plasmanom na F4 Evrolige u Barseloni. Taj uspeh, o kojem se danas ne toliko često piše i priča, utoliko je veći jer je postignut isključivo uz pomoć domaćih igrača.
1524609542704-BOGOJEK3.jpeg
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.738
Reaction score
12.785
Локација
Nedodjija
Kecman zasluzuje novi post..

Takodje na danasnji dan.
Trojka Dusana Kecmana u Zagrebu... Ovo ce biti zauvek upisano u istoriju!!!


dusan%20kecman%20crno%20beli%20svet%20trojka%20protiv%20cibone%2C%200%2C6%20sec.jpg
 
Top