Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.274
Reaction score
15.133
Локација
U pizdi materini
Da li je postojala linija za tri poena kada su igrali Bojovic i Radovic ?

I da dodam da nisam imao pojma da je Miodrag Maric na trecem mestu.Njega se ne bih ni setio da stavim u prvih deset a o gore pomenutom dvojcu tek nema ni govora.Mada ja pamtim tek neke kasnije generacije moze se reci od Brkica pa na ovamo....
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.888
Reaction score
26.032
Dok cekamo sledeci mec, ajde da malo pogledamo u proslost i vremeplovom se vratimo dvadeset godina unazad…Partizan Olimpijakos 1998…

Vreme brzo prolazi. Sad vec davne 1997 godine, nas je isti taj Olimpijakos zaustavio posle sjajna tri meca u istoj fazi takmicenja u kojoj cemo odmeriti snage i godinu dana kasnije. Osmina finala EL…Jebeni Rivers, unistio nas je, strasan igrac!
Cinjenica je da smo godinu dana ranije bili daleko veci optimisti, iako smo u najavi tromeca pukli u finalu kupa od fmp, refleksa ili koji su tad vec imali naziv oni kojima niko ne moze da zabrani kako da se zovu.
Ove 1998 godine, smo kroz iglene usi, na jedvite jade, prosli u osminu finala, pobedivsi u zadnja dva kola druge grupne faze, ovde izdvajam pobedu nad u to vreme dobrim Tim Sistemom sa ako me secanje dobro sluzi Karltonom Majersom.
Nismo bili optimisti. Prva tekma je bila u Atini, i mi neocekivano dobijamo, i pravimo brejk. Revans u Beogradu…Na klupi je vec bio Kime Bogojevic, koga je vecina nas, ruku na srce, upoznala kroz dokumentarac o Vladi Divcu i njegovom putu ka NBA. Tu se pojavio i Kime, pa mu je to pretpostavljam bila jedina preporuka kod navijaca. Cinjenica je da smo u to vreme nakon odlaska Mute, konacno poceli ponovo da pobedjujemo, pa smo verovali, ne preterano, da su cuda moguca.
Par meseci ranije, protiv Cibone nije igla mogla da padne, ali sam kartu za revans protiv Olimpijakosa nasao prilicno lako. Iako smo u prvoj utakmici dobili, nije bilo euforije, bar ne preterane. Ista moja ekipa se zaputila u BG, bilo je primetno i ispred pionira da guzva nece biti velika…Cak mislim da smo svi tu bili, nekako onako, za svaki slucaj. U fazonu, ako prolazimo dalje, zelim da budem deo toga.
Stacionirali smo se odmah pored kopa, iznad loza. Cegi je nekih sat vremena pre utakmice dosao do kopa, i rekao da necemo navijati pre pocetka utakmice, i da se cuvamo za samu utakmicu. Tako je i bilo. I to je bio pun pogdak. Cak i kad su igraci izasli na zagrevanje, gostima se zvizdalo, a nasi su docekani ovacijama, i to je bilo to. Pionir je bio pun, nije da nije, ali u odnosu na Cibonu, bilo je manje ljudi, to je bilo lako uocljivo. Ovoga puta nije pripremana nikakva koreografija ili dekorisanje tribine, kao da niko nije ocekivao da mozemo proci dalje.
Utakmica…dobro smo poceli, stekli lepu prednost, ali se ona istopila, i vrlo brzo smo bili u zaostatku. Onda su na scenu stupili Radosevic, Cubrilo pa i Djokic, koji su sutevima za tri, i presecenim loptama i kontrama, bukvalno oduvali Olimpijakos. I dan danas pamtim brutalno zakucavanje Cubrila posle presecene lopte. Na klupi Olimpijakosa je bio Duda Ivkovic, a u njihovom timu je bio veteran Fasulas, i danasnji trener kurve. I tada mi je isao na nerve!
Atmosfera je bila fantastcina, skoro cela hala je ucestvovala u navijanju, i pravili smo sjajnu atmosferu nasim igracima. Nije bilo dosadnog pevanja. Kada su oni napadali zvizdali smo, narocito pamtim zvizdanja kada smo stizali i prestizali njihovu prednost. Ej, i sad se najezim kada se setim, ko nije osetio tu buku, kao da nije ni ziveo. U napadima Partizana, se skandiralo “napred Partizan”, i moje omiljeno “Partizane-ole-ole-ole” sa okretanjem salova. Bila je i jedna grupa od 50-60 pirejskih cigana, uglavnom studenata, oni su bili u ciganskom kopu pionira, pod jakim merama obezbedjenja.
Tomasevic je obavio ogroman posao pod kosem, kao i Drobnjak.
Euforija je nastupila nakon meca, neocekivano usli smo u ¼ evrolige. Odusevljenje u hali, i na izlasku iz nje, svuda su izlazila Grobraska braca presrecna velikom pobedom i daljim plasmanom. I necemo se na tome zaustaviti. Ali o tome drugom prilikom…
Policija je “efikasnom” intervencijom sprecila da dodje do sukoba sa ciganima iz Pireja po zavrsetku utakmice, posto je vecina nas namerno izlazila bas pored njihovog izlaza. Naravno bilo je obostranih provokacija, ali je raspolozenje bilo razlicito, razumljivo.
Veoma brzo smo bolno ispadanje 97 vratili sa kamatom 98…Cudna sezona, od sjaja do ocaja, i nazad, pa opet isto…
 

Прилози

  • IMG_20181120_182943.jpg
    IMG_20181120_182943.jpg
    1,8 MB · Прегледа: 22

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.412
Reaction score
4.583
Kako je čudno kada na listi strelaca među deset nema Saleta, Danilovića, Paspalja, Divca... verovatno je caka u dužini igranja za klub!?
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
838
Reaction score
508
Verovatno broj odigranih utakmica. U to vreme nije bilo toliko utakmica u sezoni kao sada a nisu ni igrali tako dugo kao Kica, Praja, Grba i ostali sa liste. Sale je igrao najduze a Vlade, Palja i Pedja svega 3 godine,
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Grobari treba mi jedna slika iz punog Pionira, idealno bi bilo da gleda od centra prema kosu
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Izvinjavam se na duplom postu ali ovo je ipak aktivnija tema.

2002. pred revijalnu utakmicu, povodom decenije osvajanja EL u Pioniru, je promovisan dokumentarni film o kosarkaskom klubu Partizan i knjiga. Koji je tacan naziv te knjige? To je bukvalno bilo vece pre utakmice, ali pitanje je kako se tacno zvala ta knjiga? Hvala
 
Top