Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Košarkaška Superliga Srbije 2011

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
23. marta počinje Košarkaška Superliga Srbije 2011. Shodno ovome što piše na sajtu lige (www.kls.rs), ovu ligu će igrati 10 timova:
http://www.stat.co.rs/kls/dokumenti/2010_2011/vd/propozicije.doc
(tako stoji kad se otvori ovaj dokument, nakon što se klikne na početnoj strani sajta www.kls.rs na "Organizacija", pa na "Propozicije")

Ja sad stvarno ne znam koliko je ovo sa 10 klubova-učesnika tačan podatak, ne bi me iznenadilo da su na sajtu ostavili nešto što danas uopšte više nije validno, ali...hajde da pretpostavimo da su ovaj put u organizaciji lige bili makar malo ozbiljni...

EDIT:
Ustvari kurac moj, nema šta da pretpostavljam njihovu ozbiljnost, više verujem forumašima ovde! (vidi dole) :)


Dakle učesnici Superlige su:

1. PARTIZAN (Beograd)
2. Hemofarm (Vršac)
3. Radnički (Kragujevac)
4. C. zvezda (Beograd)
5. FMP (Beograd)
6. OKK Beograd
7. Metalac (Valjevo)
8. Mega Vizura (Beograd)

Zna se ko je najjači i ko će i ove godine osvojiti titulu, 10. uzastopnu po redu..
 
Последња измена:

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Mislim da će igrati 8 timova.Ne treba sve verovati sajtu kls.

Obriši Tamiš i Slogu.
 

stefan_grobar

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2007
Порука
343
Reaction score
2
Jebem ti ligu gde su 5 od 8 ekipa iz istog grada. Zna li neko jel prvu gostujemo ili igramo u Pioniru?
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Partizanov pohod na 10. titulu
M. Paunić | 19. mart 2011. 11:58 | Komentara: 0
Najveći konkurenti su nam „Jadranci“ i FMP, trebaće nam dosta motiva i angažovanosti za novu titulu, rekao je pred start Superlige sportski direktor Partizana

sp-partizankk_310x186.jpg

LJUBAV između Partizana i Dragana Todorića je sigurno jedinstven primer u sportu. Sadašnji sportski direktor crno-belih sledeće sezone će doći do brojke od 40 godina, koliko je u voljenom klubu, prvo kao igrač a onda i na raznim pozicijama. Trofeji su stizali, igrači se menjali, a Toša je ostajao. Poput najboljeg francuskog vina, što stariji to bolji...

Ni danas, posle toliko godina provedenih u Humskoj, Todoriću ne manjka entuzijazma, ambicija i želja za uspesima. Najbolji primer je bio prošlogodišnji Fajnal for NLB lige u Zagrebu, kada se posle čuvene trojke Dušana Kecmana rođeni Kraljevčanin radovao kao malo dete.

A baš sada, u momentu kada kreće borba za trofeje u nacionalnom prvenstvu, kao i NLB ligi, nema boljeg sagovornika od čoveka preplaćenog na trofeje.
- Mislim da će ove godine Super liga biti najinteresantnija. Vodiće se veklika borba za prvo mesto, ali i za plasman u NLB ligu, s obzirom na to da je od pre par dana poznato da će naša zemlja u regionalnom takmičenju imati tri predstavnika direktno i jednog sa vajld kartom, koji će morati da plati učešće. Zato neće biti isto na kraju da li ste treći ili četvrti. Mislim da svi osim OKK Beograda imaju šansu da sledeće godine igraju NLB ligu - kaže Dragan Todorić.

Partizan MTS je apsolutni favorit i čini se da bi u slučaju da tim iz Humske ne uzme titulu, to bilo prvorazredno iznenađenje.
- Najveći konkurenti su nam „Jadranci“ (učesnici NLB lige) i FMP Železnik, što su pokazali na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća, a sada su se pojačali sa američkkim krilnim centrom Brendonom Baumanom. Realno, na papiru smo favoriti, ali moramo to preneti na teren. Trebaće nam dosta koncentracije, motiva i angažovanosti kako bismo deseti put uzastopno prvi prošli kroz cilj.

Prvi deo NLB lige je odrađen na fenomenalan način. Šampion Srbije je iza sebe ostavio Olimpiju, Krku i Budućnost, protivnika u polufinalu Fajnal fora u „Stožicama“.
- Završili smo jedan deo posla uspešnije nego što smo očekivali. Prvi smo u regionalnom takmičenju sa osvojenih 35 bodova i kada se dodaju ranije stečeni poeni, praktično smo sigurni učesnici Evrolige i naredne sezone. Finalni turnir je najneizvesniji od kada se igra takmičenje. Ekipe su izjednačene i praktično sva četiri tima mogu do naslova najboljeg u regionu. Olimpija je glavni favorit, jer igra pred domaćom publikom koja će ih nositi ka trijumfu, zato je najvažnije da smo ih izbegli u polufinalu.

Podgoričani su tradicionalno nezgodan protivnik Partizanu, što su pokazali kroz istoriju.
- U tekućoj sezoni, Budućnost nas je jedina iznenadila u „Pioniru“ na startu takmičenja. Radi se o nezgodnom protivniku i moraćemo maksimalno koncentrisano da uđemo u taj meč ako želimo da se plasiramo u finale. Učinićemo sve da osvojimo NLB ligu i uspešno završimo sezonu sa prstenom, iako nam to nije cilj. Već četiri godine smo najbolji na Jadranu, ako ne ponovimo taj uspeh u tekućoj sezoni, nećemo se mnogo razočarati - konstatuje Dragan Todorić, sportski direktor Partizana MTS.

POZNAT SASTAV
Jedino pojačanje Partizana pred nacionalno prvenstvo je Nikola Pešaković, koji je priključen seniorskom timu.
- Nećemo dovoditi nikoga za Super ligu. Imali smo tešku odluku da precrtamo jednog od internacionalaca i izbor je pao na Jaku Klobučara, tako da smo sa tim završili sve oko sastavljanja ekipe. Priključili smo neke naše juniore prvom timu, kao i Pešakovića koji je stigao iz Čačka. Uz postojeći igrački kadar, to će da bude satav za domaće prvenstvo – kaže Todorić.

JOŠ ČETIRI BODA ZA MIRAN SAN
Posle računanja sa sportskim direktorom Partizana Draganom Todorićem, došli smo do saznanja da crno-belima treba još četiri boda kako bi se i teoretski plasirali u Evroligu.
- Hemofarm je jedini konkurent. U slučaju da oni budu prvi u Super ligi, mi možemo da ostanemo bez najkvalitetnijeg evropskog takmičenja samo ako ne budemo u četiri prvoplasirana tima u nacionalnom prvenstvu. Jednostavnije, potrebna su nam još četiri boda za teoretsko overavanje Evrolige, što znači da bi osvajanjem regionalnog takmičenja i bez domaćeg prvenstva definitivno overili vizu za Evroligu.
novosti.online

Znao sam da je Toša dugo u Partizanu, ali 40 godina :respect
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Da, da...40 godina...vreme strašno leti...došao ko klinac iz Kraljeva i eto...od prvog do poslednjeg osvojenog trofeja kluba do danas bio aktivan učesnik (jer nijedan trofej nismo osvojili pre nego što je on došao iz Kraljeva) - što kao igrač, što kao funkcioner. Fenomen u srpskom sportu.
 
Учлањен(а)
04.12.2006
Порука
636
Reaction score
5
Локација
Kumanovo
"Derbi" petog kola Super lige Srbije se poklapa i sa revansom 1/2 finala Kupa Srbije u fudbalu :)

Bice to lepo popodne za slavje :)
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
novosti.online

Znao sam da je Toša dugo u Partizanu, ali 40 godina
A ukoliko osvojimo jos dve titule ove sezone osvojice svoj 40 trofej!:respect

U principu ovo nam je jedini trofej koji imamo obavezu da ga osvojimo, zato sto je mozda najdrazi svima i zato sto sad imamo istorisku sansu da stignemo do decenijsku titulu. Na papiru smo apsolutni favoriti, ali to treba priloziti i u praksi!
IDEMO DO TITULE!:napred Partizan
 

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
Toliko smo pricali kako smo protiv ovakve Jadranske lige,podela akcija,nekih tajkuna koje je vode itd.,pa nam je na kraju prosek bio oko 4.000(sto je za svaku pohvalu)...
Videcemo vec od srede koliko je ljude zasitila ova nasa dominacija(u koju se svi inace kunu i busaju u grudi),i taj stav kako cemo se prosetati kroz nasu ligu...
Ocekujem 1.000-1.500 ljudi max,iznenadio bih se da bude vise...

Ko ima vremena i voli kosarku,moze sutra uvece(mislim da je 19h) da svrati do hale sportova i pogleda nase igrace,Baneta i Aljosu,koji ce imati vecu minutazu i znacajniju ulogu u timu... Ja cu otici da vidim i tog malog Micic-a,koji je najtalentovaniji mladi plej u Evropi...
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Apsolutno tacno,sada ocekujemo vecu minutazu za mladje igrace i njima je podrska navijaca najpotrebnija u ovom trenutku.Nego el comandante ili kako vec da te oslovim,jel tvoje zanimanje za Micica ima nekog znacaja vise od licne znatizelje,a da bi to sa nama hteo da podelis.I ako neko zna druga varijanta Miljenovic,kada puni 18.
 

Marinac

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.086
Reaction score
15
Izgleda da se i komunalci raspali tako da posto se mahala vec raspala, mi u super ligi nemamo skim da igramo :D
 

mortician

Grobar
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
325
Reaction score
14
Локација
Лапово
Ne podcenjuj Radnički...po meni i da hemofarm ostane u ovom sastavu,Radnički ima bolji tim,i najozbiljniji nam je konkurent za titulu.Nije neka velika pretnja,ali je najveća,veća od vrščana
 

Webb

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2009
Порука
586
Reaction score
133
Локација
Nis
^ Uparavo. Mada bolje da igramo sa Radnickim finale. ovi ce opet da pobegnu ...
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.475
Reaction score
624
A zasto svi ignorisete FMP koji je jaci i od Radnickog i od Hemofarma i sa kojom smo se poprilicno napatili u finalu kupa... A jos su se i pojacali za razliku od ostalih...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Silno su se pojačali i izgubili od OKK :). FMP je, po meni, ekipa koja ima veoma izraženi karakter gubitnika, posebno kada dođu do nas. Neko bi možda rekao i kompleks :).Nisu jedini, no dobro, to je neka druga priča.

Mogu da nas pobede u nekoj ligaškoj utakmici, ali kada je zaista važno finale/polufinale, zna se ko podiže pehar :)
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.475
Reaction score
624
A jbg taj gubitnicki mentalitet su sigurno doterali igranjem u KLS kojom su se prosetali a i mladi su i brzi sto nam ne pase bas :D Ali u svakom slucaju dobro si rekla mogu da dobiju jednu utakmicu ali u seriji nemaju sanse kao sto i ostali nemaju bas neke velike :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top