Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za LE 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

Optimus

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
1.017
Reaction score
36
Локација
U kesi Miše Tumbasa
Drugo kolo očekujem da nam dodje kao trening,da podižemo formu.Dok u trećem kolu očekujem paklenog protivnika.Prošle godine nismo ni svesni koliko smo imali sreće prilikom žreba,ušli smo u plej of a da nismo osetili.Ove godine će biti sigurno drugačije.

Pitanje u vezi stadiona,koje uslove ispunjava?Može li na njemu da se igra LŠ i LE ?
 
Последња измена:

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
Samo da izbegnemo neka daleka putovanja i bivše republike...mada vidim kako napisa Je-Ne-A da će nas verovatno razdvojiti u podgrupe!
Ovo kolo ne bi trebalo da bude problem, kod narednog neka nas malo posluži sreća a u play-offu ćemo lako! :D
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
^^Pa baš da je bilo prelagano, i nije! Ali nije bilo ni teško. Ni ove godine ne možemo da dobijemo nikog teškog u drugom kolu, u trećem uz malo sreće izbjegnemo ova 2-3 teška i to je to.
A i ja sam uvjek za to da prvu igramo kući.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...Pitanje u vezi stadiona,koje uslove ispunjava?Može li na njemu da se igra LŠ i LE ?

Evo vam sve o kategorizaciji stadiona:
http://www.uefa.com/MultimediaFiles...ium&Security/01/48/48/85/1484885_DOWNLOAD.pdf
To je "Edition 2010", ali s obzirom da ove godine nije izdat "Edition 2011", ovo iz 2010. važi i dalje...

A što se tiče kriterijuma na kojoj kategoriji stadiona mogu da se igraju koje utakmice u Evropi, evo pojašnjenja:

1. i 2. kolo kvalifikacija moraju da se igraju na stadionima minimum kategorije "2"
3. kolo kvalifikacija mora da se igra na stadionima minimum kategorije "3"

Plej of i grupni deo LŠ / LE (zaključno sa polufinalom) može da se igra samo na stadionima kategorija "4" i "5"

Finale LŠ / LE mora da se igra na stadionu kategorije "5"


PS
Ovo gore je "papir". Nama se u praksi debelo gleda kroz prste, već godinama, dok nekom u UEFA ne pukne film....
Naš oronuli stadion nema kategoriju "4" po onome kako se ta kategorija opisuje u dokumentu UEFA kojeg sam gore postavio...
 

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
@Mladen GPG

Ako se odnosi na moj post...ne vidim gde sam to napisao da je bilo prelagano...:confused
Ovo kod play-offa je ironija...tu nikako ne može da bude lako, ma kog izvukli...
 

БоКиЛе ПФК

Grobarčina
Учлањен(а)
02.11.2008
Порука
1.196
Reaction score
10
Локација
U vozu
Ali posto mi planiramo da pravimo stadion pogledace nam kroz prste i ovaj put :D (nadam se)
 

Optimus

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
1.017
Reaction score
36
Локација
U kesi Miše Tumbasa
Projekat je propao.Zato sam i postavio to pitanje.
Do sad smo se uvek izvlačili na taj projekat.
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.361
Reaction score
3.806
Локација
NBG
Kakvi bre projekti.
uefa uvek gleda debljinu koverte.
 

Svajcarac

Banned
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
208
Reaction score
2
Локација
Chur
pa mi cemo i napraviti novi stadion, a kad nas pitaju jednom kad, onda ce djura uefi na isti nacin da odgovori kao pantic turcinu: "u nas se nikad nezna kad ce biti" :D samo sto ce oni umesto para da nas posalju u temisvar..

umesto da se pozabavimo tom temom kako lako moze da se desi da igramo pred rumunima evrokup, mi se "fatamo" za gace markovica..
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
@Mladen GPG

Ako se odnosi na moj post...ne vidim gde sam to napisao da je bilo prelagano...:confused
Ovo kod play-offa je ironija...tu nikako ne može da bude lako, ma kog izvukli...

Nije ništa na tvoj, nego na @OptimusPrimeOV post. Nego si se ti u međuvremenu ubacio tu :) Mada stavio sam ^^.
On je napisao da smo imali sreće prošle godine u trećem kolu. Samo ne znam kakva je to sreća u žrijebu bila ili šta već. Kao da smo mogli nekog težeg da dobijemo, tj. mogli smo, ali nisu to neke velike razlike u pitanju pa da kažemo da smo imali sreću prošle godine, a da će ove godine biti zeznuto. Možda i oće ako smo toliki maleri da nam baš Genk dođe. Mada bi ja prije rekao da su tu oni maleri, baš kao i Anderleht :D

A što se tiče ovoga na kraju, ja se slažem "da ćemo u plej ofu lako" :) Samo da mi prođemo drugo i treće kolo.
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.096
Reaction score
240
Нама ова подјела на групе итекако одговара. Поготово у трећем колу, јер тиме избјегавамо Генк, Динамо и ове чешке и словачке тимове.

Најлакши пут до плеј офа је преко Истока. Иако Казахстан увијек има доброг представника, а ни Азербејџан у последње вријеме не заостаје много. Бјелорусија је најопаснија.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Dinamo izbegavamo u 3. kolu ne zbog pravljenja grupa, nego zato što je i on nosilac kao i mi. Slažem se da su Belorusi (BATE) vrlo zajebani, ali i njih izbegavamo ove godine u 3. kolu iz istog razloga koji važi za Dinamo.

Prošle godine smo pred žreb za 3. kolo bili u takvoj grupi da su nam 5 potencijalnih rivala bili (podvučeni "favoriti"):

bolji iz meča BATE (Belorusija) - Hafnarfjordur (Island
bolji iz meča Omonija (Kipar) - Renova (Makedonija)
bolji iz meča AIK (Švedska) - Ženes Eš (Luksemburg)
bolji iz meča Bohemian (Irska) - TNS (Vels)
bolji iz meča Ekranas (Litvanija) - Helsinki (Finska)

Oni iz UEFA su ovo gore "krstili" kao regionalnu (geografsku) podelu, ali da ga jebem ali ja niti sam tada video, a i niti sad vidim ovde nekakvu logičnu geografiju...kakav kurac geografija kad smo mi "istočnjaci", a iimali smo kao potencijalne rivale "severnjaka" (Švedska), ili krajnjeg "zapadnjaka" (Irska). :confused

Da mi ipak najpre sad u prvom meču 2. kola napravimo takav rezultat koji garantuje prolaz u 3. kolo...pa ćemo onda (pre revanša 2. kola) da vidimo kako će ovaj put UEFA napraviti tu nazovi "regionalnu podelu" po grupama za žreb 3. kola...BATE ovaj put sigurno neće biti potencijalni (jer je nosilac kao mi), ali zato bugarski Liteks itekako može to biti...isto tako i slovački Slovan...Ovde bi nam gruzijski Zestafoni ili litvanski Ekranas legli kao budali šamar...Ne bi naravno ni Helsinki bio loš žreb, mada u principu ne volim kad nekog dobiješ laganica, pa odmah zatim igraš opet protiv njega...

Ma biće od tih 5 potencijalnih rivala u 3. kolu sigurno makar 1 (ako ne i 2) zajebaT(a), 1-2 njih "nedefinisanih" gde ne znaš šta da misliš i 1-2 gde možeš da kažeš da si super prošao u žrebu...

Ali, vratimo se u sadašnjost. Najpre 2. kolo, najpre da sačekamo ponedeljak...
 

GandraSu

Grobar
Учлањен(а)
03.06.2011
Порука
311
Reaction score
2
Moze Flora a moze i ovaj cudnog imena-Skonto.Najgore su ove prve utakmice,zbog mnogih faktora,znate vec svi.Mene muci ovaj videoton,moja rana iz vojnickih dana(1984).Secam se da smo ranije isli na veceru,pa svi u ucionicu da gledamo Partizan.Presela mi vecera.Bilo bi mozda nezgodno da ga bas odmah dobijemo,sto neko rece moze i kasnije ali da ga izbacimo nama (meni)za dusu.
 

Vlayco

Banned
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
1.193
Reaction score
82
Локација
Zemun
Skonto ili Flora, idealno bi bilo da bude jedna od te dve ekipe. To su timovi koji bi nam najmanje poremetili pripreme. Prakticno bi nam posluzili za uigravanje tima kroz utakmice kvalifikacija. Koliko se secam protiv Flore smo igrali pre desetak godina, mislim da je Tumbakovic vodio ekipu tada. Ostali su nam u lepom secanju, naduvali smo ih u obe utakmice.
P.S. I ja bih voleo Videoton u narednom kolu. Da im vratimo istom merom! Pamtim tu utakmicu. Klinac sam bio i mnogo mi je tesko pao taj poraz. Cak smo i u revansu vodili na poluvremenu 2-0, ceo stadion je bio u delirijumu, mislio sam da cemo ih razneti u drugom. Medjutim, nismo imali ni snage, ni srece da ponovimo QPR.
 

Dr.Hofmann

Guest
Ajmo mi kolo po kolo ostavimo se analiza , želja čestitiki i pozdrava...

Već ste napisali, ako Uefa ostane dosledna prošlogodišnjoj pretumbaciji, za očekivati je da će nam protivnik u tom našem prvom , a uefinom 2 kolu predkvalifikacija biti jedan od ovih
Flora-Estonija
Dačija-Moldavija
Skonto-Latvija
Tobol-Kazahstan
Pjunik-Jermenija
Nefči-Azerbejdžan

Još neznamo sastav u kojem ćemo dočekati ovu prvu evropsku prepreku, ali kakav god da bude ovo jednostavno mora da se prođe kako se zna i ume, mada nikada se nezna sa našim manekenima i tatinim sinovima , sve zavisi koliko će hteti da pomere guzicu i potrče.
Tako da najpametnije je sačekati i ići iz utakmice u utakmicu pa onda donositi neki sud o našim mogućnostima.
 

Jugo_faca

Banned
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.799
Reaction score
83
Локација
Dorćol
ovi protivnici u prvom kolu mogu da nam odlično dodju za uigravanje ekipe. iskreno ove istočne ekipe, tipa pjunika, tobola i nefčija ne volim, jednostavno em mora da se ide kod njih tamo gde je 56 stepeni a svi znamo kako naši igrači reaguju kad uslovi nisu idealni, em se biju i udaraju pa vrlo lako može neko od igrača da nam da najebe. :pop
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.096
Reaction score
240
У првом колу квалификација, тј. другом, најмање бих желио представника Казахстана, јер су протеклих година показали да су опасни. Сјећам се да се Макаби намучио с њима.

И чини ми се да ови Азербејџанци доста напредују + она ненормална примитивна турско-квавкаска атмосфера.
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.050
Reaction score
4.736
Локација
Nomad
Koji su još bili kriterijumi za ovu regionalnu podjelu?
Nije mi logično da ovako ispadne ako se grupe prave isključivo po geografskom principu. Logičnije je npr. da mi budemo u grupi 2 gdje su zemlje južne i srednje Evrope, a Slovaci, Moldavci ili Bugari u grupi 1 gdje su ovi istočni.
Ova podjela mnogo favorizuje nosioce iz 3. grupe, jer onaj ko ne dobije Fince sigurno ide na amatere.
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Princip jeste geografski ali, cini mi se, s kim neces igrati a ne s kim ces igrati. Dakle, nema igranja sa onima koji su ti geografski blizu. Bar u nasem slucaju.
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.096
Reaction score
240
Је-Не-А је лијепо објаснио да ту има, а много више нема правила кад се формирају регионалне групе...

Мада, на основу прошлогодишњег искуства, нама би ове групе можда и одговарале.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top