Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za LE 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

oMARKOo

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
59
Reaction score
307
Ljudi ja cu verovatno sada odvaliti glupost zbog koje ce te mi se smejati :) ... Ali mozda bi bilo zanimljivo da Aksentijevic igra ovu potiv Genka na poziciji veznog levog, jer je brz, igrao je tu poziciju a plus bi igrao presing na sredini terena kada oni imaju loptu jer mu to nije sad strano posto igra beka... Zatvarao bi tu stranu i kada se ubacuje Volkov ...
 

kvisko

Grobarčina
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
2.021
Reaction score
172
A na desnog beka da bacimo Voju Stankovica posto, je l' te , moze da se snadje? Molim te, kao da i ovako ne improvizujemo dovoljno...
 

Ziki5

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
261
Reaction score
11
Локација
Bec
Otisao im levi bek u Ukrajinu,Tibo Kurtoa golman takodje otisao u Celzi.
:ziveli Djura ima brata blizanca u Belgiji jos da prodaju de Brujnea i eto museme:šal
Neki Madjar,bivsi golman Graficara i Bezanije, im je jedino preostalo resenje.
 

rembrant

Početnik
Учлањен(а)
17.09.2007
Порука
7
Reaction score
0
Nisam gldao prvih 28 minuta I poluvremena ali u drugom dijelu I poluvremena kada je lyon izvrsio pritisak na zadnju liniju i def vezne gotovo nikako nisu uspjevali da iznesu loptu i imali su dosta pogresnih pasova. Sada u II poluvremenu igra je umrtvljena. Sada ipak je to lyon pa i to ima velike veze ali opet nismo bez sanse i mozda se i ne treba libiti i izvrsiti presing odmah na pocetku makar 10 minuta da ih prepadnemo mozda i uvaljamo gol nikad se ne zna. ne izgleda lose poceti sa 4 2 3 1 sa jakim pritiskom na njihovu zadnju liniju i def vezne. posle se transformisati u 4 4 2 i privesti posao kraju.
 
Учлањен(а)
24.08.2010
Порука
367
Reaction score
13
Локација
Zemun
...I taj Madjar na danasnjoj utakmici brani sasvim solidno,da ne kazem odlicno...Koliko god da taj prodaje nikad nece dostici Djuru.Djura je nenadjebiv u tome :D...Lion mnogo bolji u drugom poluvremenu.
 
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
462
Reaction score
12
Локација
Tu iza ugla
Mogu da se složim sa većinom postova što se tiče igre Genka,a vidim da i na drugim forumima preovladava zabrinutost.
Ja bih radije da sačekam takmičarsku utakmicu - finale Super kupa Genk - Standard 21.07.2011 u 18:00 pa da damo neki konačan sud o protivniku.
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Пошто је утакмица при крају да и ја дам неки свој утисак... Пре свега ово је пријатељска утакмица и тимови нису на нивоу на којем би вероватно били да је текма другачијег карактера, ту пре свега мислим на Лион, јер заиста ми делују максимално опуштено. И уз све то могли су бар до нерешеног резултата ако не и до победе, јер су имали шансе па и 1 на 1 са голманом... Но Генк је овде у главној улози, а они дефинитивно нису тим за потцењивање, али нису ни непремостива препрека... Имају врлина али и мана...
Играју неку трансформацију (бар док се од тактике могло нешто и видети) неку 4-4-2 када се бране и 4-3-3 када иду у напад, али се тога нису држали целу утакмицу, већ при почетку, касније се играла фуца...
-мислим да без брзих бекова (пошто правих крила и немамо) нема шта да тражимо, тако да мислим да су Волков и Аксентијевић добитна комбинација, како у нападу, тако и у одбрани, јер Миљковић и Лазевски тешко да би могли да стигну ове кад се бранимо, а само са брзим бековима у нападу ми можемо да правимо неку комбинацију...
-играју агресивно на задњу линију у зачетку противничког напада. Ту нам треба тачна пас игра на прву, као и хладна глава и минимализовање грешака, без зајебанције типа дриблања противника. То им је снага али и мана, јер чим је Лион кренуо у пресинг они су се губили... Значи нека два везна типа Ранковић и Медо са напред Едуардом и још једним који може да игра у таквом ритму можемо ту да их притискамо.
-имају веома брзе и веома снажне појединце, али колико сам приметио немају високе играче. Тако да искрено мислим да имамо шта да тражимо код прекида поготову Иванов и Волков, али и Еду, Јованчић, па и Петровић ако буде играо итд. Што се брзине тиче ту тешкод а можемо да им парирамо, али у том пресингу у зачетку њиховог напада док се не растрче треба тражити шансу.
-одбрана као и што се причало заиста јесте најслабија карика, поред тога што сам малопре рекао код скока, штопери им праве катастрофалне грешке, да наши то раде ми би их овде на форуму већ слали у Телеоптик, типа оно копрцање штопера Генка код гола Лиона, шут на сопствени гол, враћање лопте уназад и то противничком играчу и стварање 1 на 1 шансе са голманом и тако даље и тако даље, да не набрајам, значи имају кикс играче позади.
-ипак мислим да што се Европских утакмица тиче су неискусни, све то пријатељске и то је ок, али када треба да се игра под притиском, то је већ зајебаније. Прва се игра код њих, свесни су да ако тамо не направе резултат неће урадити ништа, у првих 20 минута текме очекујем њихово максимално срљање, са пар добро отворених контри и ту имамо добре шансе. Али пре свега паметно, стрпљиво и игром без великих грешака и поклањања лопти ми имамо шансе, плус искуство је на нашој страни што се таквих мечева тиче (пре свега мислим на Салета Станојевића)...
Још једном да поновим, јесу опасни, али не и непролазни, како они тако и ми имамо шансе за пролаз, свако на свој начин...
ЕДИТ: Е да и навијачи су им украли ону нашу песму на ритам ООО Партизане, волимо те...
 

Voyconic

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
603
Reaction score
47
Iskreno, nisam ni najmanje impresioniran. Prvo, u ovoj utakmici nema taktiziranja jer oni uskoro imaju takmicarsku utakmicu, a i igraju protiv nas za nedelju ipo dana. Znaci oni tu nista ne kriju. Ne komanduju loptom bas najbolje, to jest prave previse gresaka u dodavanju i predaji, a nekad bogami i u veoma kriticnim zonama. Tu smo dosta jaci. Nisu ni nesto specijalno brzi. Jeste da se transforimisu iz faze odbrane u napad veoma brzo, ali sanse koje su stvorili iz toga je iskljucivo jer se fudbaleri Liona nisu vracali i zato sto su stajali maltene na 40 metara od njihovog gola. To se moze pripisati slabijoj uigranosti i trenutnoj fizickoj spremi Liona koji je tek usao u pripreme. Mi smo trenutno dosta spremniji i uigraniji, tako da im to nece biti i tolika prednost. Odbrana im je maltene katastrofa. Ispadaju na duple pasove, utrcavanje sa strane i iza ledja, i to veoma lako. Ja sam nabrojao jedno 4-5 ali ZICERA za Lion za koje bi i Grubjesica bila sramota da promasi. Pobedili jesu, ali u NIJEDNOM momentu se nije moglo reci da su kontrolisali igru ili da su prikazali neku terensku nadmoc. Uz jednog solidnog stopera mislim da mozemo lako da se odbranimo od njih i cak da im uvalimo koj gol. Anderleht je prosle godine relativno gledano bio dosta jaci protivnik od Genka, tako da ne vidim cemu tolika zabrinutost i strah.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ja se ponadao u golmana (zbog odlaska Cateels-a), ali kurac. Ovaj golman Koteles takođe deluje jako kvalitetno i sigurno...:banghead

Imaju mana, Lion jeste u drugom poluvremenu to jasno izneo na svetlo, ali...to je Lion jebiga. Pa samo taj Pjanić je igrač evropske klase, liči mi strašno na Peđu iz njegovih boljih dana...

Baš malopre sam sa jednim takođe iskusnim forumašem :)D) diskutovao igru Genka na sredini kad protivnik ima loptu. Kaže on "meki su". Kažem ja - kurac su meki :)D), nego je Lion na sredini potkovan sa tako tehnički jakim igračima (koji brzo odigravaju) da Genk nije ni stizao da ulazi u meso. Ali zato ako naši krenu da "carine" na sredini...em će se najesti batina, em će biti oduzetih lopti, a videli ste na šta liče kontre Genka...

Trebaće nam još kvalitetniji nastup u Genku nego prošlog leta u Briselu. Ovi su još jači nego ondašnji Anderleht. To tvrdim. Da je ovo plej of ko prošle godine pa da se nerviram i brinem jedno 100 puta manje...

EDIT:
Vojconic, sa tobom se slažem otprilike nikako. :)
Ako ćemo realno, najveći zicer na celoj utakmici (u drugom poluvremenu se zbilo, na početku) je promašio Genk.
A terenska nadmoć je u savremenom fudbalu bitna koliko i dizajn korner zastavica.
 

PimpDaddy

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2007
Порука
539
Reaction score
6
Локација
Borca BGD/Svedska GBG
Posle odgledane utakmice nisam odusevljen Genkom i pored pobede nad Lionom. Genk jeste ekipa za respekt ali daleko od toga da su pokazali neki fantastican fudbal. Razlog pobede je vise u Lionu nego u Genku. Lion nije znao da sastavi dva dobra pasa a promasili su i 3-4 zicera. Vidi se da nisu uigrani i da im je dusa u nosu vec od neke 60-te minute.

S druge strane Genk je tu gde jeste i ne verujem da mogu odigrati bolje od ovoga. Sve u svemu i dalje mislim da mozemo da ih dobijemo i da prodjemo dalje. Bez straha i pametno i prolaz je nas.
 

Knele

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
1.377
Reaction score
193
Odgledao sam celu utakmicu, znao sam da su dobri ali oni su i bolji nego što sam mislio. Imaju mana naročito u odbrani ali mi imamo 3 puta više mana a štopera nemamo uopšte. Mi ovakvi spori i metiljavi sad da izađemo protiv njih da igramo razvalili bi nas i prebili ko pičke. Bez 2-3 prava pojačanja mi nemamo šta da tražimo protiv njih.
 

Marko GBP

Početnik
Учлањен(а)
23.03.2008
Порука
180
Reaction score
4
Локација
Бачка Паланка
Ма можемо ми све лаганице, као и све ове године у Европи. :)

Ког бека су продали? Ако мислиш на Ерика Матуку, беше да је то штопер по информацијама са интернета...

 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
690
Reaction score
1.921
Odgledao sam utakmicu i izvukao sledece zakljucke:

- Golman Genka je bio sasvim solidan(mnogo bolji nego sto sam se nadao), tako da prevelike srece zbog odlaska prvog golmana nema!
- Odbrana im je go kurac. Ja nasu sansu vidim upravo tu.
- Sto se tice sredine i napada, vidim da su dosta brzi, i da imaju brzu transformaciju.

Stoji da su pobedili, ali stoji i da su mogli da izgube. Dominirali su u prvom delu prvog poluvremena i to je to.
Znaci samo pametno, uz kvalitetnog i brzog stopera i SRECU(mislim da ce to biti glavni faktor) mozemo proci dalje!
 

Dr.Greenthumb

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
649
Reaction score
18
Локација
Beograd
Ako mislimo bilo sta da uradimo njihova krila moramo da zaustavimo kako znamo i umemo.
Odatle su najopasniji koliko mi se cini, i u napadu i u kontrama.

Na sredini i pozadi ne smemo bezveze da gubimo lopte i da im omogucujemo kontre i napade iz tih situacija.
Mora da se trci, trci, trci i pritiska bez prestanka.

Da sami sebi nismo pucali u noge prodajama igraca i trenutnim manjkom u vezi i odbrani bio bih jos veci optimista nego sto sam sad.
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Мене је друго полувреме охрабрило. А и Лион је играо преко курца први део утакмице.

јаки јесу , непобедиви нису. Одбрана им је баш лоша. Само нека тако наставе. Кључ је на средини , ту мора да буде класична туча. Можемо и морамо тамо дати гол. То је услов свих услова.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
ajde pogledaj danas od 16:15 prijateljsku genka protiv liona pa onda daj prognozu,jel moze?
cisto da vidis o kakvoj se ekipi radi jer ti njih uopste nisi gledao cim si takav optimista
oni su fizički,trkacki jedno 10 puta jaci od nas
ja se bojim poraza tamo i to ubedljivog

Evo gledao sam ih protiv Liona i zaista su izgledali vanzemaljski... sve zbog očigledne kurcobolje u Lionu. Genk je danas takoreći izginuo, a ovi drugi maltene ladili jaja.

I dalje sam ubeđen da možemo protiv njih. Najveći problem će biti u sredini. Budu li igrali Ilić i Vukić zajedno najebali smo. Obavezno igrati 4-2-3-1, s tim što će Sale igrati odmah iza Eduarda.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...Imaju mana naročito u odbrani ali mi imamo 3 puta više mana a štopera nemamo uopšte...
Što je najgore, najverovatnije ga nećemo imati ni u Genku za 10 dana...:banghead
A kad da dođe, kad da se makar malo uigra? Kad? On jebote ovog sekunda kad bi sleteo i kad bi večeras od 20h trenirao sa nama :)D) - opet je kasno. Ljudi moji, mi se danas i sutra pripremamo za revanš u Skoplju, u ponedeljak se putuje, nema tu bilo kakve pripreme za Genk. Utakmica u utorak kasno uveče, u sredu najverovatnije ni nema treninga (ili ako ga i ima, onda je to onaj relaksacioni), sutradan je već četvrtak...a za Belgiju se ide samo 4 ili 5 dana iza toga...i naravno da tu neće biti čak ni neke prijateljske utakmice, da taj štoper makar jednu prijateljsku odigra ako ništa više...Ja sam se oprostio od bilo kakvog novog desnog štopera, sad je kasno za to.
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
И да је само то проблем што немамо штопера па и да игра Ранковић, бар висински није ништа у губитку јер Генк нема неке специјално високе играче, него кад Ранко игра на штоперу ми другог задњег везног који је убица, типа Лола, Медо,Фејса немамо, а колико видим већина се слаже да треба играти са два задња везна...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top