Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Šampiona 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Otvaramo novu temu, posto se sada zna da i zvanicno cemo igrati u ovom delu kvalifikacija.
A i da ne bi unistavali ostale teme i da ne bi se ljudi bespotrebno kaznjavali.

Kao sto znate, pocinjemo od drugog (Q2) kola kvalifikacija gde smo nosioci https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/seedcl2017.html
Zreb za prvo i drugo kolo kvalifikacija je 19 Jun, a utakmice se igraju 11-12 Jul, a revansi su 18-19 Jul.

Zreb za trece (Q3) kolo kvalifikacija, u kom cemo mi definitivno biti nepovlasceni je 14 Jul, a utakmice se igraju 25-26 Jul, a revansi su 1-2 Avgust.
Kao sto mozete videti, zreb za trece kolo kvalifikacija za LS je izmedju prvog i revans duela u drugom kolu kvalifikacija, tako da ukoliko neko od povlascenih iz drugog kola bude povlascen i u zrebu za 3 kolo kvalifikacija za LS, a pritom ispadne posle zreba, nepovlasceni koji je njega izbacio preuzima njegovo mesto, tacnije fiktivno postaje "povlsaceni" tim.
https://en.wikipedia.org/wiki/2017–18_UEFA_Champions_League

Zreb za Play-off LS i LE je nakon zavrsetka Q3 kvalifikacija u oba takmicenja. Postoje sanse da budemo nosioci i u ovoj fazi kvalifikacija i za LS (nesto manje) i za LE (nesto vece), ali da ne malerisemo, za sada cemo pricati iskljucivo za Q2 i Q3 fazu kvalifikacija, posto u tim zrebovima cemo se sigurno naci.

Sada cu poceti sa Q2 fazu kvalifikacija za LS.
Gledajuci listu klubova koji su sigurno "nepovlasceni" u zrebu, t.j. nasi potencijalni rivali mekoliko klubovi bi bilo lepo izbeci nekoliko potencijalnih mina poput:
- IFK Mariehamn - sampioni su Finske ispred Helsinki koji u zanjih nekoliko sezona igra solidno u Evropi;
- Vardar - sto zbog potencijalnih nemilih scena u Skoplju, ali vise zbog toga sto njima je gazda rus Samsonenko, koji je istovremeno drzi i RK i ZRK Vardar (koji su medju najboljih rukometnih klubova). Lik je pun k'o brod i ne bi me cudilo da iskesira poprilican novac za pojacanja, a i ovako nemaju los tim uopste i ne bi me cudilo ukoliko izbace neki od nosioca (bolje da ih zaobidjemo, neka se ostali igraju sa njima);
- Kukesi - samo iskljucivo zbog eventualnih sranja na tribinama, manje zbog fudbalskih razloga;
- Trepca - ne znam da li ce nam uopste UEFA dozvoliti da nam potencijalni rival bude sampion Kosova, ali bice svasta ako dozvole...
- Zrinjski, Zeljo ili Sarajevo - iz iste razloge kao kod siptara;
- Zilina (ukoliko budu nepovlasceni, a drugi su "ispod crte" trenutno) - Slovaci i Poljaci meni su isti, a ne zelim ponovo da nam se ponovi sezone kao proslu.

Dakle, moj licni stav je da je bolje sto laksi protivnik u ovoj fazi, jer sigurno necemo biti celosno spremni za sezonu. Laksi trening poput duel protiv Farana, Velsana, Maltezana je itekako "dobrodosao" u ovoj fazi.

Kao sto se vidi na gornjem linku, nisu svi sampioni drzava koji su u nasem delu (Round for Champions) kvalifikacija poznati i prema tome ne znaju se svi nasi potencijalni protivnici u kvalifikacijama. Za nas najzanimljiviji je Q2 faza kvalifikacija gde ima jos 3 slobodna mesta za "povlascene" i 4 za "nepovlascene" timove.

Ono sto je po nas najzanimljivije su zavrsnice prvenstva:

- Moldavije http://www.uefa.com/memberassociations/association=MDA/domesticleague/standings/index.html
Serif i Dacia 30. Maja igraju mastoricu za titulu u Tiraspolju.
Serif ima veci koeficijent od Dacie (11,150 - 3,650), a to znaci da ukoliko Serif pobedi i osvoji titulu u Moldaviji, oni postaju povlasceni tim pred zreb za Q2 kvalifikacija, a ukoliko Dacia postane sampion Moldavije, prvi na "listi cekanja" Islandski Hafnarfjordur postaje povlasceni pre zreba.

Iskreno, ne pratim niti Moldavsku, niti Islandsku ligu, tako da svejedno mi je da li ce nam rival biti Hafnarfjordur ili Dacia. Imamo mi iskustva sa Serifom, znam da Moldavski Milsami je pre 2 godine izbacio Ludogoreca u ovoj fazi takmicenja i da nisu Moldavci za potcenjivanje, ali gledajuci kako je vaskrsao fudbal na Islandu, sta ga znam... podjednako ce biti tesko protiv bilo koga, moje skromno misljenje.

- Poljske http://www.uefa.com/memberassociations/association=pol/domesticleague/standings/index.html
Stanje u Poljskom prvenstvu na 2 kola do kraja je prava ludnica:
1. Legija (koef. 28,450) 40
2. Jagiellonia (koef. 3,950) 38
3. Leh (koef. 10,950) 38
4. Lehia (koef. 3,950) 38

U pretposlednjem kolu igraju se utakmice: (28.05)
- Korona Kielce - Legija
- Niecieczna - Jagiellonia
- Leh - Visla Krakov
- Lehia - Pogon

U poslednjem kolu sastaju se: (04.06)
- Legija - Lehia
- Jagiellonia - Leh

Znaci, haos u najavi, totalno ludilo! :)

Ukoliko sampion bude Legija ili Leh, oni ce sigurno biti nosioci, a ukoliko sampione bude neko od preostala dva tima (Jagiellonia ili Lehia) onda ce oni biti nepovlasceni u Q2 fazi i s'time i nasi potencijalni rival.
Iskreno, dosta nam je bilo od Poljaka u julu za ovu deceniju/vek kako god :) Neka Legija ili Leh budu sampioni, da ih ne mislim previse.

- Madjarska http://www.uefa.com/memberassociations/association=HUN/domesticleague/standings/index.html
Honved i Videoton (gde igraju nasi Scepovic i Lazovic) dele prvo mesto na tabeli i u zadnjem kolu sad u subotu igraju medjusobno odlucujuci mec za titulu, Honved je domacin.

Iskreno, ne znam kakve su propozicije za to sta odlucuje oko toga ko ce biti sampion na kraju, ali po 2 osnova Videoton je u prednosti: medjusobni dueli (pobede od 2-1 i 3-0) i po ukupnoj gol razlici (+38, naspram +24).
Sto se koeficijenta tice Videotonov je 8,650 i oni ce sigurno biti nosioci ukoliko budu sampioni, a Honvedov 2,900 i oni nema sanse da budu nosioci, tacnije bice nasi potencijalni rivali u zrebu.

- Bosna i Hercegovina http://www.uefa.com/memberassociations/association=bih/domesticleague/standings/index.html
Kolo pre kraja, situacija je sledeca:
1. Zrinjski 49
2. Zeljeznicar 48
3. Sarajevo 47

U zadnjem kolu igraju: (27.05)
- Zrinjski - Sloboda
- Zeljeznicar - Radnik
- Krupa - Sarajevo

Koji god da bude sampion, nece biti povlascen i bice nas potencijalni rival u Q2.

Crna Gora http://www.uefa.com/memberassociations/association=MNE/domesticleague/standings/index.html
I ovde je haos, kao u Poljskoj:
1. Buducnost 54
2. Zeta 54
3. Mladost Podgorica 54
4. Sutjeska 52

U zadnjem kolu igraju: (27.05)
- Buducnost - Jednistvo
- Mladost - Lovcen
- Sutjeska - Rudar
- Zeta - Bokelj

Isto kao kod Bosanaca, koji god da bude sampion nece biti povlascen na zrebu i bice nas potencijalni rival u Q2.

To bi bilo to od najzanimljivijih raspleta prvenstva za nas.
Neke manje bitne zavrsnice prvenstva po nas su:

- Jermenija http://www.uefa.com/memberassociations/association=arm/domesticleague/matches/index.html
Alashkert imaju 5, odnosno 6 bodova prednosti ispred najblizih pratioca i najverovatnije ce biti sampioni. Ako bude tako, oni nece biti nosioci cak ni u Q1 fazu kvalifikacija.

- Ceska http://www.uefa.com/memberassociations/association=CZE/domesticleague/standings/index.html
Slavija Prag (koef. 8,135) ima 2 boda prednosti u odnosu na Viktoriju (40,635) iz Plzena na kolo pre kraja, ali losiji medjusobni skor od njih.
U zadnjem kolu igraju se utakmice: (27.05)
- Slavija - Brno
- Viktorija - Jihlava

Ako stanje na tabeli ostane ovakvo kakvo jeste sada, onda u Q3 fazu kvalifikacija (Cesi propustaju Q2, idu direktno u Q3) nas potencijalni rival bice prvi na "listi cekanja", a to je Azerbejdzanski Garabag (da da, oni imaju bolji koeficijent od nas:prekrsti), a ako Viktorija nacini preokret u zadnjem kolu i uzme titulu, onda oni postaju nas potencijalni rival u Q3 fazu kvalifikacija na LS.

Sto se tice Q3 fazu kvalifikacija za LS, kao sto rekoh tamo cemo sigurno biti u grupi nepovlascenih timova, a nasi potencijalni rivali (za sada sigurno) su:
- Olimpiakos
- Seltik
- Salzburg
- Kopenhagen
- Ludogorec
- Bate Borisov
- APOEL
- Maribor
-
-
Ostaju jos dva prazna mesta zbog toga sto se cekaju jos raspleti u prvenstava u Poljskoj (Legija moze da bude povlascena) i Ceskoj (objasnio sam malo pre).

Ukoliko u ovim prvenstvima sampioni budu timovi koji imaju nesto slabiji klupski koeficijent (Slavija Prag i/ili bio koji poljski klub osim Legije) u grupu povlscenih timova u zrebu upadaju timovi koji za sada imaju, nazovi "neodredjeni" status, tacnije ne zna se da li ce biti "povlasceni" ili "nepovlasceni".

"Neodredjeni" status imaju:
- Garabag
- Malme

Previse je rano sada pisati od eventualnom Play-offu, dajte prvo da preguramo Q2 i Q3.

Toliko za uvod u ovoj temi, uskoro verovatno ce na klupskom sajtu poceti i "serijal" tektsova o Kvalifikacijama za Ligu Sampiona sa nesto vise informacija: nagrade od UEFA, daljine gradova od Beograda, vlaznost vazduha tamo itd...

P.S. Najstroze se zabranjuju postove tipa "Biram/Moze/Dajte nam... taj, ako ne onda...taj, a nikako...taj klub".
Ako vec dajete neku prognozu, napisite neki analizu u korist toga.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.559
Reaction score
3.325
Fina tema, svaka cast Petre na izlaganju, nego jebemumater, puno mozganja i pracenja SHKLJ liga ima ovde. I jos kunem jebeno zaglebje (odnosno nas u tom duelu) sto nas udalji od povlascene pozicije za Q3 gde nam mogu zapasti razgradjani, salzburzani, gavrimunje i sta jos ne...

Pa evo i ovo zrebanje za Q3, il' su promenili il sam ja vec zaboravio, da u Q2 ne navijam protiv svih povlascenih da ispadaju pa da mi postanemo povlasceni, nego cvrc, samo protiv onog ko ti padne na zrebu za Q3 da mu preuzmes protivnika. A opet, ako ga taj protivnik prodje, znaci da je bolji valjda. U pm.

Slazem se oko toga da u sirokom luku treba izbeci sranje u regionu iz razlicitih razloga, uglavno politickih... Isto, navijati za Legiju i Videoton, da se ne jebavamo jos sa tim honvedima i cesima bilo koje vrste. Upravo sam obecao sebi da necu pratiti rasplet u Jermeniji i Moldaviji, al' videcemo. Evo samo pozelecu sebi (nama) prvo neku maltu ili farska ostvra, pa onda Maribor, jer taj Q3 je postao stvarno opasan jbmu sunac.

Aj sad i prelazni rok, dal cemo zadrzati tim, dal ce doci centralni bek umesto Blekija ili cemo se malo kockati...

Lakse bi mi bilo pre tri nedelje, samo cekaj garagane da se kupaju i podave na malti.

Ma jedem govna malo. AJDE BREEE!!! U KRTINU, U GRUPE!!! :pfc:
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.227
Reaction score
1.890
Локација
Подгорица
Malta,Vels,Farani itd su dobrodosli jer tu nebi imali problema osim putovanja. Osim njih zelio bih CG klubove iz vise razloga. Buducnost je prva ali blizu je da ne bude sampion, tim im je u rasulu svega 3 pobjede u polusezoni. Tako da bi oni bili u toj grupi laksih protivnika ali i atraktivno ``gostovanje`` sa navijacke strane. Sto se tice Zete i Mladosti zaista bi imali bukvalno 2 domaca terena. Vjerovatnije bi na terenu bili opsaniji od Buducnosti pogotovo Zeta koja je igrala najbolje prolece.
Sto se tice vec Q3 mislim da cemo moci se sa svima potuci osim sa grckim Ciganima i Salzburgom, jednostavno su mnogo jake ekipe sa naseg gledista. Ostali su ekipe koje se mogu izbaciti, od pojedinih smo ispadali na nase greske i gluposti.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Neki Seltik moze da ispadne laksi rival od nekog Maribora...tesko je reci ko bi nam odgovarao u tim zavrsnim rundama ali valjalo bi da bacimo pogled na par najjacih ekipa i da pokusamo da se pojacamo i spremimo tako da mozemo da njima pariramo pa ako nam ipak padne neko "laksi" usput onda super. Definitivno treba izbeci klubove koji bi doneli neke stvari koje nemaju veze sa fudbalom jer je u regionu postalo malo "vrelije" nego inace. Takodje bi valjalo izbeci one klubove koji itekako imaju veze sa fudbalom....tako da neka zlatna sredina je prava zelja :) Ipak....samo da izbegnemo grcke cigane i kopenhagen i ja zadovoljan...te ekipe mi nekako ne mirisu na dobro, a sa ostalima mozemo da se krljamo....ako se pojacamo i ako ne bude odlazaka pre "zvona"...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ja još uvek slavim titulu, a Jevropa mi nije ni na po pameti. Ajde da mi oderemo cigane i u kupu, valjano proslavimo duplu krunu, pa tek onda da mislimo o sledećem koraku.
 

Bajchela

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2008
Порука
593
Reaction score
137
Treba biti ambiciozan.
Idemo da osvojimo Ligu Sampiona...

Dobiti u kvalifikacijama Ludogorets i deknuti ih i kuci i tamo , pa da se jos vise sprdamo sa ciganima ! :D
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
Сви добро знамо да Партизан улази у Лигу Шампиона сваке седме године. Била је 2003., била је 2010., сада је 2017. Ствар је јасна, квалификације су само формалност. :wink:
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Voleo bih taj Ludogorec, cisto da se za Trajkovica vrati Marku, a ovo je ocigledno godina vracanja sto se tice Marka.

Ako ostane kostur tima mislim da mozemo sa svima da se nosimo.
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.195
Kod nas se već jednom pokazalo da treba verovati bapskim pričama. Nomad kad smo igrali sa fakin jebenom Artmedijom pitali novinari Čika Crnog da li ćemo revanš igrati u crveno-plavoj kombinaciji, koja nam je donela sreću ranije, a on rekao nešto u fazonu "nisam sujeveran, nema to veze, igraćemo u crno-belom"...i kurac. Mada, pobednik na Jugu je bio Čegi u majici "kurac Liga šampiona"...wtf.
Elem, kao nepopravljivi optimista, naročito kad je u pitanju Evropa, iskreno se nadam Ligi šampiona, ali mislim da je sad prerano davati bilo kakve prognoze. Ne znamo ni kakav ćemo mi tim imati, a realno i o kvalitetu potencijalnih rivala možemo samo da nagađamo...ostaje nam da verujemo u bapske priče o "svakoj sedmoj godini" :)
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Zaboravili ste na haos i neizvesnost u Rumuniji. Tamo nije gotovo. Ako steaua uzme prelazi u nosioce. Vitorul je prvi trenutno al isti broj bodova
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
I ove slatke muke oko toga ko bi nam mogao pasti u kvalifikacijama za Ligu sampiona itd su deo proslave titule :D

Seltik-------------58 miliona evradi, prosecna vrednost igraca 1,89 M
Olympiakos-----49 M, 1,96 M
Ludogorec-------43 M, 1,80 M
Salzburg---------36 M, 1,30 M
Kopenhagen----33 M, 1,39 M
Legija-------------32 M, 1,2 M, ostali - ispod 15M i 0,5 M
Partizan------27 M, 1 M
Slavija Prag-----22 M, 1 M, Viktorija Plzen - 23 M, 0,9 M
APOEL------------20 M, 0,77 M
Bate Borisov----16 M, 0,7 M
Maribor-----------12 M, 0,47 M

@ABCDE
Moze Steaua :šal 19M, 0,7 M
Bice tu oscilacija jer tek ide prelazni rok i ne mora ovaj cenovnik nista da znaci ali ne moze se reci da bas uopste nije merodavan...uz dva-tri pojacanja (stoper, ofanzivni vezni i mozda desni bek) vrednosti od ukupno bar 4-5 M evra mozemo sebi drasticno da povecamo sanse.Normalno, ne ocekujem da platimo ta pojacanja ali mozda Iliev ima neke bombice u dzepu :) koje su bez ugovora ili kojima istice ugovor, a na trzistu se ovoliko cene.
 

Kejp

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2012
Порука
684
Reaction score
89
Zanimalo me je kako su se potencijalni rivali iz Q3 runde proveli u Evropi ove sezone, pa ću podeliti i sa vama. S obzirom da ovogodišnji šampioni Rumunije (Vitorul Konstanca) i Hrvatske (Rijeka) imaju manji koeficient od nas i da postoji realna šansa da Legija Varšava i Vitoria Plzenj ne budu šampioni u svojim zemljama, možda se spletom okolnosti uguramo u nosioce u trećem kolu. Svake godine se dogodi da neko od favorita ne prođe drugo kolo, pa možda bude i nekih promena. Male su šanse, ali ipak postoje.

1. OLIMPIJAKOS je ispao od Hapoel Ber Sheeva (0:0,0:1) u 3. kolu kvalifikacija za LŠ, a potom je u plej-ofu za LE prošao portugalsku Aroucu u produžecima (0:1,1:2). Prošli su grupu kao drugoplasirani u konkurenciji APOEL 12, Olympiacos 8, Young Boys 8, Astana 5. U prvoj nokaut fazi izbacili su turski Osmanlispor (0:0, 0:3), a u narednoj fazi su ispali od Bešiktaša (1:1, 1:4).

2. SELTIK je u kvalifikacijama za LŠ prošao Astanu u 3. kolu (1:1,1:2) a u plej-ofu su prošli Hapoel Ber Sheeva (5:2,0:2). Bili su poslednji u grupi (Barcelona 15, Manchester City 9, Borussia Monchengladbach 5, Celtic 3) sa 3 nerešena rezultata.

3. SALZBURG je u 3. kolu prošao Partizani (0:1,0:2) a u plej-ofu je ispao od Dinama iz Zagreba nakon produžetaka (1:1,2:1). Bili su treći u grupi (Schalke 15, Krasnodar 7, Salzburg 7, Nice 6).

4. KOPENHAGEN je prošao u 3. kolu rumunsku Astru (1:1, 0:3), a potom su u plej-ofu izbacili APOEL (1:0, 1:1). Bili su treći u grupi (Leicester City 13, Porto 11, Copenhagen 9, Club Brugge 0). Potom su u nokaut fazi Lige Evrope prošli Ludogorec (1:2, 0:0), a u narednoj fazi su ispali od finaliste Ajaxa (2:1, 0:2).

5. LUDOGOREC je u kvalifikacijama najpre prošao Mladost iz Podgorice (2:0, 3:0), potom izbacio stub srbstva (2:2, 2:4) na produžetke, a potom u plej-ofu i Vitoriu Plzen (2:0, 2:2). U grupi su završili kao treći (Arsenal 14, PSG 12, Ludogorets 3, Basel 2). Potom su u nokaut fazi Lige evrope ispali od gore pomenutog Kopenhagena.

6. BATE je prošao finski SJK u 2.kolu (2:0, 2:2) a u 3. kolu ispao od irskog Dundalka (1:0, 0:3). Potom su u plej-ofu za Ligu Evrope ispali od Astane (2:0, 2:2).

7. APOEL je u 2. kolu prošao New Saints (0:0, 0:3), u 3. kolu prošao Rosenborg (2:1, 0:3) i u plej-ofu ispao od Kopenhagena (1:0, 1:1). U Ligi Evrope su bili prvi u grupi ispred gore pomenutog Olimpijakosa (APOEL 12, Olimpijakos 8, Young boys 8, Astana 5). U nokaut fazi su izbacili Athletic Bilbao (3:2, 0:2), a potom su ispali od Anderlehta (0:1, 0:1)

8. MARIBOR je ispao već u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope od Levskog iz Sofije (0:0, 1:1).

9. QARABAG je u drugom kolu kvalifikacija prošao Dudelanž (2:0, 1:1), a u trećem kolu ispao od Viktorije Plzenj (0:0, 1:1). U plejofu za Ligu Evrope su prošli Geteborg (1:0, 0:3). Bili su treći u grupi u konkurenciji Fiorentina 13, PAOK 10, Qarabag 7, Slovan Liberec 4.

10. MALMO prošle godine nije bio kvalifikovan za Evropu.
-------------------------------------------------------------------------------------
S obzirom na to da na svakih 7 godina ulazimo u LŠ i da smo do sada prolazili atraktivne rivale poput Njukasla i Anderlehta, mislim da nam ne ginu grčki cigani u plej-ofu :)


@ABCDE , gotova je Rumunska liga još pre 10 dana. Vitorul je šampion. Rumunska liga ima dva predstavnika u LŠ, tako da Steaua takođe ide u kvalifikacije za LŠ ali u stazu za ne-šampione, tako da se ne mogu susresti sa nama.
 

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Ako se ne varam, UEFA je pri izvlacenju timove delila uopet u neke grupe, kako bi se izbegli problemi koji imaju politicku pozadinu.

I zna li ko sad u jednoj recenici da rezimira koliko timova u najboljem, a koliko u najgorem slucaju treba da ispadne da bismo bili nosioci u trecem kolu? :)
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Ne mozemo nikako biti nosioci u trecem kolu, jer se zreb za trece kolo obavlja pre zavrsetka drugog kola, ako ne i u isto vreme kad i zreb za drugo.
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.468
Reaction score
22.855
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Je li tako bilo i prethodnih godina, da se izvlace parovi za trece kolo pre nego sto se zavrsi drugo, nesto se ne secam?
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Oduvek je bilo tako.

I kad je bio onaj stari (bez play-offa i bez podela Champions-NonChampions) i od kad je i ovaj novi (sa play-offom i sa podela) sistem kvalifikacija.
S' tim da je sada razlika da pred zadnje kolo kvalifikacija (sada Play-off, ranije Q3) zreb je nakon zavrsetka predzadnjeg (sada Q3, ranije je to bilo Q2) kola kvalifikacija, a ranije je u slucaju ispadanja favorita njegov protivnik preuzimao njegovo mesto, kao na pr. 2005 kad je Artmedija eliminisala Seltik i oni su igrali protiv nas, a sada igraju u petu ligu, posto su bankrotirali... neka ostanu tamo jebem im sve.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
I zna li ko sad u jednoj recenici da rezimira koliko timova u najboljem, a koliko u najgorem slucaju treba da ispadne da bismo bili nosioci u trecem kolu?
U zrebu za Q3 nikako nismo nosioci (jer se zreb obavlja pre revansa u Q2) ali mozemo da se nadamo da ce u Q2 ispasti bas onaj nosioc koji nam je dodeljen u zrebu.
U play-of mozemo da budemo nosioci samo ako do tada ispadne 6 ili 7 nosioca sto je realno nemoguce.
Pred zreb za Q3 imamo najjaci koeficijent od svih nenosioca ako se ne varam..znaci prvi smo ispod crte.

http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2017/draws/round=2000779/

zreb za Q1 i Q2
obe ut. u Q1
prva ut u Q2 (startujemo)
zreb za Q3
druga ut. u Q2
obe ut. u Q3
zreb za play-of

Pred zreb za Q2 prave se tri grupe od:
5 nosioca + 5 nenosioca
6 nosioca + 6 nenosioca
6 nosioca + 6 nenosioca

Pred zreb za Q3 prave se dve grupe od:
5 nosioca + 5 nenosioca
5 nosioca + 5 nenosioca

Valjalo bi ubediti UEFU da i Olimpijakos uvrsti u visoko-rizicne timove pred zreb za Q3 pa da ih izbegnemo :) Legija, Slavija, Apoel, Bate, Maribor...pozeljna petorka.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top