Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.242
Reaction score
2.880
Brate, ako je tri gola za poluvreme "generalno loše" onda u k******... :confused:

Ljudi, vi zaboraviste da smo u prva tri kola izgubili 5 boda od lokalnih njivaligaša....

A sad ne valjaju dve pobede protiv Dankinja... :banghead::banghead::banghead:
Pa i kod Djukica smo pobedjivali u evropi ...problem je igra ,lako nam stvaraju sanse,nemamo snage..ali,slazem se,ima pomaka u postavci ,i zalaganju...donekle se zna ko sta radi..
 

Giller1984

Grobar
Учлањен(а)
08.06.2017
Порука
326
Reaction score
67
S obzirom da je ljubiteBatica tek stigao, ovo je za mene ozbiljan pomak, ovo protiv Danaca lici na fudbal, bilo je perioda u kojima smo stvarno igrali. Energija, teznja ka jednostavnijim resenjima i brzem oslobadjanju lopte, dupli pas :). Kosovic me je prijatno iznenadio,
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.800
Reaction score
1.115
Локација
Ivanjica
Gledao sam utakmicu Besiktas Lask, otprilike poslednjih 30 min.
U jednom trenutku sam poceo otprilike da navijam maltene da ga munu turci, posto i dalje mislim da bi nas austrijanci tunovali.
Dosta disciplinovani, dosta dobrog kretanja bez lopte, itd, sve sto nam ne odgovara.
Nas kad stisnu ovi Danci, mi ne znamo kako da se odbranimo...
Sto se tice Besiktasa, ovde nisam video nista posebno, dosta individualnog kvaliteta, ali timski nisu uspevali da pridju golu da imaju neku inicijativu, dosta siroko igraju dosta istrosenih zvezda...
Ovde je poenta, sto je BJK imao naspram sebe kao što si rekao disciplinovani ekipu sa dosta trčanja, sve ono što mi nismo. Pre bih rekao da mi u neku ruku podsećamo na BJK sa tim sto oni imaju jače te pojedince. Mi smo neka lošija verzija BJK
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
JURIŠ NA SKOR 8:3: Crno-beli sedam puta ušli u Ligu Evrope preko završnog dvomeča, Makabi, Šamrok i Tun "crne tačke"

Plej-of Lige Evrope - klapa jedanaesta. Počev od sezone 2004/2005. kada je uveden novi format u drugom po kvalitetu takmičenju pod okriljem UEFA Partizan je toliko puta stizao na korak do plasmana u grupnu fazu

sp%20stojkovic_620x0.jpg


PLEJ-OF Lige Evrope - klapa jedanaesta. Počev od sezone 2004/2005. kada je uveden novi format u drugom po kvalitetu takmičenju pod okriljem UEFA Partizan je toliko puta stizao na korak do plasmana u grupnu fazu. Navijači crno-belih pamte tri tamne mrlje (Makabi Petah Tikvu, Šamrok i Tun), ali mnogo više sedam uspešnih pokušaja. Jedno je sigurno, Partizan težeg protivnika od Bešiktaša na poslednjoj prepreci ka LE nije imao.

Godinu dana posle istorijskog plasmana u LŠ, crno-beli su "overili" i grupnu fazu LE. Tim koji je predvodio Vladimir Vermezović je najpre eliminisao Ocelul, a zatim u plej-ofu bio bolji od Dinama iz Bukurešta. Partizan je kod kuće slavio 3:1, što je bilo dovoljno za miran revanš. Remi bez golova u drugom meču ga je promovisao u učesnika grupe tadašnjeg UEFA kupa, gde je stigao do osmine finala gde ga je zaustavio moskovski CSKA.

Sledeće plej-of iskustvo verovatno predstavlja i najbolnije. Prilika da se dođe do het-trika u grupnim fazama je bila gotovo idealna - Makabi Petah Tikva. Trijumf od 2:0 u Izraelu je ukazivao na rutinsko odrađivanje posla u Beogradu, ali je gost senzacionalno slavio 5:2.

Partizan se od šoka oporavio već narednog leta, iako ga je na poslednjem stepeniku do grupne faze čekao Groningen. Holandski tim je u Beogradu savladan 4:2, a u revanšu je čuda na golu činio Ivica Kralj (0:1), pa su crno-beli drugi put u istoriji stigli do grupe UEFA kupa.

Posle godinu dana pauze izazvane neredima navijača na gostovanju u Mostaru, Partizan je put do grupa vodio preko Temišvara, koji nije predstavljao problem - (1:0 i 2:1).

Liga Evrope je današnje ime dobila u sezoni 2009/2010, a Partizan je overio protiv slovačke Žiline. U Beogradu je bilo mršavih 1:1, crno-beli su slavili u revanšu 2:0, ipak veselje je bilo pomućeno pošto je trener Slaviša Jokanović podneo neopozivu ostavku.

Uz Makabi, mrlju predstavlja i neuspeh u plej-ofu LE 2011/2012. Partizan je tamo dospeo posle eliminacije iz kvalifikacija za LŠ i činilo se da će Stanojevićeva četa lako pronaći utehu preko irskog Šamroka. To je tako izgledalo posle 1:1 u Dablinu, ali gost je napravio senzaciju i u Humskoj - 1:2.

Vermezović je i drugi mandat na klupi obeležio učešćem u LE, pošto je 2012. uspešno obavio zadatak protiv norveškog Tromsa (2:3, 1:0). Njegov naslednik na klupi Vuk Rašović nije bio te sreće pošto je zastao na poslednjoj prepreci 2013. Švajcarski Tun je golom Jojića savladan minimalnim rezultatom u Beogradu, a u revanšu je usledio potop - 0:3.

Poslednja dva pokušaja u plej-ofu LE su bila uspešna. Marko Nikolić je dvostrukom pobedom eliminisao azerbejdžanski Nefči (3:2, 2:1), dok je isti stručnjak prošlog leta morao da pruži ruku njegovom nasledniku na klupi Partizana Miroslavu Đukiću. Njegov Videoton je u Beogradu izvukao obećavajućih 0:0, ali je u revanšu u Felčutu pretrpeo pravi brodolom - 0:4.

JEDNOM IZ LŠ U LE

PARTIZAN samo jednom u prethodnih 14 godina nije morao da se bori za plasman u Ligu Evrope kroz plej-of i to u sezoni 2015/2016. Utešno takmičenje je tada obezbeđeno eliminacijom Steaue u trećem kolu kvalifikacija Lige šampiona, a poraz u dvomeču protiv beloruskog šampiona Bate Borisova (0:1, 2:1) je preusmerio crno-bele direktno u grupnu fazu Lige Evrope.

( Novosti )
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Ukoliko udjemo u LE i ponovo prezimimo, ima li ikakvih teoretskih sansi da sledece godine izbegnemo Q1 tj prvo kolo kvalifikacija u LS ili LE, nebitno koje takmicenje.
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.673
Reaction score
9.252
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
Mali beg od teme, ali se indirektno tiče i nas. U plej ofu za ligu evrope igraju Rendžers i UFA iz Rusije, a škoti su nosioci. Pripadaju listi klubova, gde smo i mi, a to su ekipe u ligi evrope, koje nisu šampionu. Kako je uefa nekome od te dve ekipe dala status nosioca, kad je Rendžers propustio 4 od 5 poslednjih evro sezona, a UFA sad debituje?!
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.798
Reaction score
2.570
Локација
CyberSpace
ko ne gleda, ovi "naši" turci sad igraju na SK5 sa nekim bivšim drugoligašem, pun stadion 20k+ i ovi ih cepaju po šavovima, ne mogu da se sastave
trenutno je poluvreme, gube 1:0, imali su ovi domaći i jednu prečku i još bar 2 "mrtve" šanse a Bešiktaš jedva 1 ili 2 šuta prema golu
ko nema ovaj "egzotični" kanal, sutra od pola 5 popodne je snimak na SK1

inače, komentator izgleda neki "naš", sve vreme priča o utakmici sa Partizanom u četvrtak, "secira" Bešiktaš u smislu igre, ko ide a ko ostaje i sl.
 

Grob

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
1.528
Reaction score
4.099
Локација
Ljubljana
Mali beg od teme, ali se indirektno tiče i nas. U plej ofu za ligu evrope igraju Rendžers i UFA iz Rusije, a škoti su nosioci. Pripadaju listi klubova, gde smo i mi, a to su ekipe u ligi evrope, koje nisu šampionu. Kako je uefa nekome od te dve ekipe dala status nosioca, kad je Rendžers propustio 4 od 5 poslednjih evro sezona, a UFA sad debituje?!

Rangers je uzeo koeficient od Maribora (22,5)
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.422
Reaction score
11.697
Локација
Beograd
ko ne gleda, ovi "naši" turci sad igraju na SK5 sa nekim bivšim drugoligašem, pun stadion 20k+ i ovi ih cepaju po šavovima, ne mogu da se sastave
trenutno je poluvreme, gube 1:0, imali su ovi domaći i jednu prečku i još bar 2 "mrtve" šanse a Bešiktaš jedva 1 ili 2 šuta prema golu
ko nema ovaj "egzotični" kanal, sutra od pola 5 popodne je snimak na SK1

inače, komentator izgleda neki "naš", sve vreme priča o utakmici sa Partizanom u četvrtak, "secira" Bešiktaš u smislu igre, ko ide a ko ostaje i sl.
Gonul,Negredo,Kvarezma i 1:3.Stela za kladionicu izgleda :o-o: Dobro je da su prodali Negreda,ali kad pomislim sta ce Kvarezma da radi nasoj odbrani nije mi dobro :ninja:
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Jel mi uzimamo Besiktasov koef ako ga prodjemo? :D Pa da dobijemo neku lepu grupu.

Gledao drugo poluvrijeme Besiktasa. Nista posebno nisam vidio. Oni na postavljenu odbranu ne mogu nista ali zato dobro koriste greske protivnika. Krila ako imaju prostora da se zalete prema sesnestercu samo faul moze da se pravi. Nismijemo gubiti lopte kao sto smo do sad imali naviku, pogotovo na svojoj polovini. Jaki su na kontru u polukontru kad imaju prostora da trce. U principu imaju problem u igri kakav i mi imamo. Svaki prekid lopta ide na Pepea al njega ce Celavi da pokida kao i Lensa na toj strani to smo rjesili :D Moze ih se napasti preko bokova jer im krila ne ucestvuju bas do kraja u odbrani. Bice dosta prostora za centarsuteve pogotovo za Jankovica. Rikardo ce tesko protiv Pepea i Vide, medjutim svasta je pomasivao do sad imam osjecaj da ce umuvati neki bezvezan gol iz nicega. I na kraju drago mi je sto nema Negreda barem u BG jer je nezgodan u pm. Visok, jak i spretan sa loptom jako tesko bi sa njim na kraj izasli Markovic i Valijente.

Ako budemo igrali pametno i disciplinovano ( gdje bas to najteze da moramo :D ) uz naravno doprinos svih igraca na terenu povoljan rezultat nece izostati. Od Plzena nismo odigrali cestitu utakmicu a i tad smo usrali na kraju red je majku mu da nekog ozbiljnog dobijemo na JNA. Vjerujem u momke i Mirkovica, vjerujem da mozemo na srce nadoknaditi tih pola sata koji nam fale u fizickoj spremi.

Ko ce docekat cetvrtak jbt,
 

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje
Mi samo pametno i disciplinovano igramo,neznamo drugacije @bonaventuro brate.Ne sekiraj se.

Spavate li mirno turci.
 

opozicija

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2018
Порука
25
Reaction score
65
Локација
Crna Gora
Kakav bi to Batin pocetak bio da prodje jedan Besiktas. Dakle, ne radi se o Sparti iz Praga, drugoligasu Kelnu, omladinskom timu Arsenala, Suduvi, Spartaksu, ili Trnavi, nego o su u pitanju Gari Medel, Vida, Vagner Lav, Kvarezma, Babel, Dzermejn Lens, Ozajkup (nevjerovatan majstor koji bi bio pojacanje za Inter ili Napoli).
Pokvarene i podle su tvrdnje srpski odvratnih novinara koji provlace to da turcima nije stalo da igraju LE, samo olos neka vidi kako je trener Besiktasa slavio gol Negreda u Lincu.
Sto se nas tice ocekujem i nadam se da odigramo muski, jako, disciplinovano, da cekamo neki prekid ili kontru preko Pantica, Jankovica i Rikarda, realno to nam je jedina neka snaga i nada. Zadovoljan bih bio samo gol da ne primimo.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
@njacke nesto na moj racun sto sam napisao tako ili mislis da smo ga najebali u cetvrtak?

@ srna brate nemam brige uopste :)
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.798
Reaction score
2.570
Локација
CyberSpace
Gonul,Negredo,Kvarezma i 1:3.Stela za kladionicu izgleda :o-o: Dobro je da su prodali Negreda,ali kad pomislim sta ce Kvarezma da radi nasoj odbrani nije mi dobro :ninja:
pa ne znam, baš su "naštelovali", i onaj "braćela turčin" Jasmin onu "raketu" u prečku a i ona druga dva-tri šuta što je Zengin "vadio" da ne budu golovi u prvom poluvremenu
pre će biti da su ove novopridošle prvoligaše podcenili a ovi naloženi da se proslave pred svojim punim stadionom
u drugom su se "izduvali", ili im je neko u svlačionici rekao da "ne zapinju baš toliko" :icon-wink:

ono što se videlo je da trener Bešiktaša nema baš poverenja u sve igrače, onog #10 je izvadio posle pola sata u prvom i ubacio nekog matorog zadnjeg veznog, koji je s druge strane bio extra nervozan ostatak utakmice, kao i "prebijeni" Kvarežma
treba odrediti nekog da portugalca "potkači" malo na početku utakmice, čisto da mu dâ do znanja gde je došao, ili bar da pravi sitne nervirajuće faulove da ovaj ispadne iz ritma
Babela isto, samo čvrsto i bez respekta
reče ovaj komentator i da Vagner Lav nije zadovoljan i da isto hoće da ide.. :confused-smiley-013:
dodatno, videlo se da nisu baš sigurni kod prekida u svom šesnaestercu, tako su i taj gol primili - uz našu "novootkrivenu" efikasnost iz šansi kod prekida, to može da bude dobra stvar za nas
generalno su nesigurni pozadi kod iznošenja lopte, često samo ispucavaju na slepo..

u svakom slučaju, uz pun stadion imamo šanse ako nas podcene i ako odigramo solidnu utakmicu bar ( skoro) do kraja - za onaj period na kraju se nadam da će Stojke da nas izvadi :whistling:
iako ovo što sam napisao i ne zvuči baš pozitivno, mislim da je to ipak bolje nego nikakvu šansu da nemamo, ili da uđemo opuštenije jer nisu neko ime :icon-rolleyes:
imamo Baticu, verujem da će "napržiti" ekipu, i zato: turke na buljuke, gaće da im spadaju!

:napred-partizan:
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Ukoliko udjemo u LE i ponovo prezimimo, ima li ikakvih teoretskih sansi da sledece godine izbegnemo Q1 tj prvo kolo kvalifikacija u LS ili LE, nebitno koje takmicenje.
Ako situacija bude kao ove godine: da osvajaci LS i LE obezbede minimum LE putem nacionalnih sampionata i/ili kupova onda osvajac kupa ("Cup Winner" - CW) 25. rangirane zemlje na UEFA rang listi nakon sezone 2017/18 (a to je Srbija) https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/crank2018.html, pocinje od Q2 u sezoni 2019/20, sampion pocinje od Q1.

Trenutno Srbija zauzima 19. mesto na rang listi za sezonu 2018/19 https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/crank2019.html
Ako tako ostane, u sezoni 2020/21 sampion ce poceti svoje takmicenje od Q2, kao i osvajac kupa (CW).
A ukoliko prestignemo Kiprane koji su trenutno na 18. mesto u tom slucaju osvajac kupa (CW) pocinje da igra cak od Q3.
https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/AccessList2018.html
Ako kojim cudom na kraju budemo na 14. ili 15. mesto na rang listi onda u drugoplasirani igra kvalifikacije za LS od Q2, a sampion od Q3.

Ovakav sistem bice na snazi najmanje do upravo te sezone, 2020/2021.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top