Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2020/2021

Статус
Затворена за писање одговора.

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.065
Reaction score
36.032
Sad baš pogledah cifre, u poslednje 3 sezone, od ukupno 104 prvenstvene utakmice nismo pobedili u čak 41!

Nama je Evropa jako bitna, ali domaće prvenstvo je must ove sezone. Od sledeće sezone LE možemo videti samo ako prethodno ispadnemo u kvalifikacijama za LŠ, tako da titula ili svi marš napolje.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
@StrikeFront свака част на анализи! :clap
Едит: касно сам сконтао да је преузета са сајта клуба. Навикли смо од тебе на стручне постове који обилују статистиком па ме то преварило.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ma kakav crni Kipar, gde ce da organizuju tolike mečeve, na kojim stadionima?
Ja sam gledao protivnike, ima tu par mina u 2 i 3 kolo, al smo jači od svih, problem je jedna utakmica i sramota je što PO se ne igraju dve utakmice ko za ligu šampiona, to je ipak samo 13 mečeva.
Ma sigurni smo nosioci u PO, to više i ne pratim, a po meni je bolje da Arsenal uzme kup i tako izbegnemo Wulvse, čak bi voleo i da Milan prestigne Romu i tako bi izbegli i najtežeg protvnika u PO.Mada mogu Vulvsi u nosioce i verovatno biće sa nekih 21 boda.Kopenhagen i Bate teško mogu do PO, nemaju kvalitet za to.
Partizan je veliki klub, naravno da je titula prioritet ali mora da se igra i grupna faza, pošto branimo veliki broj bodova a nekih 7,8 ove sezone bi nam donelo da budemo sigurni nosioci u PO, mada i 22 može biti dovoljno sledeće sezone jer neki klubovi koji su uvek šampioni gube baš bodova.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
РАСПЛЕТ ЛИГЕ ЕВРОПЕ 2019/20 – условно ВУЛВЕРХЕМПТОН (могуће „-1“):
Када смо горе описивали ситуацију у Енглеској, написали смо да би нас победа Арсенала у ФА купу свакако спустила једно место на листи (због Тотенхема који би ишао у квалификације) и у том случају ова тачка о којој сад крећемо да пишемо не би постојала. Међутим, ако нас Челзи обрадује победом у енглеском ФА купу (чиме би Вулверхемптон отишао у квалификације за ЛЕ 2020/21), та наша радост неће бити коначна, јер би онда морали да обратимо пажњу и шта ће Вулверхемптон, који је још увек у такмичењу и у ЛЕ 2019/20 (у првом мечу осмине финала је у Пиреју играо 1:1 и очекује га реванш против Олимпијакоса у Енглеској), урадити у наставку ЛЕ 2019/20. Клупски коефицијент овог енглеског клуба је тренутно 17,635 бодова и уколико Вулвси избаце Грке и пласирају се у четвртфинале, то четвртфинале ће дочекати (против бољег из дуела Рома – Севиља) или са коефицијентом од 19,635 бодова (ако то учине са ремијем 0:0 или са ремијем 1:1 па након извођења пенала – пошто реми доноси 1,000 бод за коефицијент, а пласман у четвртфинале доноси и додатни 1,000 бонус бод), или са коефицијентом од чак 20,635 бодова (ако то учине са било каквом победом која за коефицијент доноси 2,000 бода, а и тад би наравно следио додатни 1,000 бод као бонус за четвртфинале). Дакле тада Вулвси још увек не би престигли наш клупски коефицијент (22,000 бода), али би их очекивао ЈЕДАН меч четвртфинала који се за коефицијент бодује са 3,000 бода за победу / 2,000 бода за реми / 1,000 бод за пораз (уз поново додатни 1,000 бонус бод за изборено полуфинале). Енглески клуб би значи смео да избаци Олимпијакос у осмини финала, али би, ако Грке избаци са победом у Енглеској, у четвртфиналу за њега морао бити крај такмичења – и то најкасније након 120 минута, а не тек након пенала! Зашто? Па зато што би изборени пенали значили да је до њих било нерешено, а за реми би Вулвси добили већ 2,000 бода (ако изгубе после у пеналима) и већ са њима би нас престигли по коефицијенту (њихових 22,635 бодова, наспрам наша 22,000 бода), како год да то извођење пенала потом заврши.
Uglavnom sve sto moji "kolega" kaze je tacno, ali oko ovoga se zajeb'o (ne mnogo).

Naime trenutni klupski koeficient Vulverhemptona je 12,000 (ne 17,635), a Vulvsi dobijaju 20% od nacionalnog koeficienta Engleske tokom poslednjih 5 sezona (ukupno taj koeficient iznosi 88,176) a to je 17,635 trenutnih bodova, a na kraju za konacni poredak kluba gleda se sta je vece: "nacionalni" ili "klupski" koeficient (nas klupski je 22,000 a nacionalni je 5,100 dakle mi smo na 22,000). Trenutno su oni 18 mesta ispod nas.
1595859379616.png
Ukoliko bi prosli u 1/4 finalu imali bi 16,000 (prolaz u regularnom toku, 3 boda za pobedu + 1 bonus bod za plasman u 1/4 finalu) ili 15,000 (nakon produzetaka/penala, 2 boda za nereseno + 1 bonus bod za plasman u 1/4 finale) bodova, a ukoliko bi prosli u 1/2 finalu imali bi maximum 20,000 (ukoliko pobede i 1/8 finala i 1/4 finale tokom regularnog dela, dobili bi 3 boda za pobedu + 1 bonus za prolazak u 1/2 finalu) minimum 18,000 bodova (ukoliko prodju 1/8 finala i 1/4 finale nakon produzetaka/penala, 2 boda za nereseno + 1 bonus bod za prolaz u 1/2 finalu) i neka im tu bude kraj, i ovoliko koliko su igrali im je i vise nego dovoljno. :D
Mogu da nas prestasaju jedino ako se domognu do finala, a i ne mora ako se i u finalu provuku kroz produzetke/penale (ako to isto ucine i u 1/8 finala i u 1/4 finalu).
U projektovanom zrebu, u 1/4 finalu igrali bi protiv Sevilje/Rome, a u 1/2 finalu Manchester United/Basaksehir.
Preko nacionalnog koeficienta nemaju sanse, bas sam nesto racunao sada, taj koeficient maximum bi iznosio 19,006 (ako ja nisam nesto pogresio), a verovatno ce biti manji jer sam u toj racunici uzeo verojatnost da Celzi stigne do 1/2 finala LS, a pred revans u 1/8 finala imaju 3 gola negativu protiv Bajerna (i to kuci su izgubili 0-3).

Takodje, po meni greska je da koeficient Granade mogao da iznosi vise od 22,000 (nas je trenutno toliko), tacnije 20% od Spanskog nacionalnog koeficienta koji trenutno iznosi ukupno za 5 godina 99,426 a Granadi trenutno "pripada" 19,885. Ako sam ja tacno brojao (ako sam tacno razumeo gornji tekst da se za pobedu dobija 3 boda + 1 bod bonusa za plasman u 1/4 finalu, 1/2 finalu, finalu i sampiona) maximum koliko taj koeficient bi mogao da bude je 21,600, i to sam racunao da svi spanski klubovi imaju maximalan ucinak (da pobedjivaju dokle mogu).
Znaci, ako trenutno ukupan koeficient svih spanskih klubova (za ovu sezonu) iznosi 112,500 = 21,000 (Atl. Madrid) + 20,000 (Barsa) + 17,000 (Real) + 17,000 (Valensija) + 15,500 (Espanjol) + 12,000 (Sevilja) + 10,000 (Getafe); https://kassiesa.net/uefa/data/method5/ccoef2020.html tacnije nacionalni koeficient za ovu sezonu je 16,071.
Na cifru 112,500 sakupio sam koliko maximum svaki tim bi osvojio, znaci + 8,000 (plasman Sevilje i Getafea u 1/4 finalu LE) + 8,000 (plasman Sevilje i Getafea u 1/2 finalu LE) + 8,000 (plasman Sevilje i Getafea u finalu LE) + 4,000 za pobednika u tom finalu + 8,000 (za plasman Reala i Barse u 1/4 finalu LS) + 12,000 (plasman Reala, Barse i Atletika u 1/2 finalu LS) + 8,000 (plasman 2 spanska tima u finalu LS) + 4,000 za pobednika = 172,500 doba, a to kada se podeli sa brojem timova iz Spanije koji su nastupali u UEFA takmicenjima ove sezone (7) dobija se da bi u tom slucaju nacionalni koeficient Spanije za ovu sezonu iznosio 24,643.
Ako na ovu poslednju cifru dodamo nacionalne koeficiente iz prethodnih 4 sezone, https://kassiesa.net/uefa/data/method5/crank2020.html znaci 24,643 (sezona 2019/20) + 19,571 (2018/19) + 19,714 (2017/18) + 20,142 (2016/17) + 23,928 (2015/16) = 107,998 --> toliko bi iznosio nacionalni koeficient Spanije za proteklih 5 sezona, a posto Granadi pripada 20% od toga, dakle 107,998 / 5 = 21,5996 ~ 21,600.
Na slican nacin sam racunao u engleski nacionalni koeficient.

Ukoliko ove moje racunice nisu tacne, olaksavajuca okolnost je sto su vrlo blizu ispadanja Real (izgubili su kuci od Manchester Citya 1-2 u prvoj utakmici) i Getafe od Intera (igra se jedna utakmica u Nemackoj, gledajuci trenutnu formu Intera i Getafea, italjani su apsolutni favoriti). Ako prodju dalje, Real i Barsa bi igrali protiv Juventusa i Bajerna, a Atletiko bi igrao protiv PSZa; Getafea bi cekao Bajer u 1/4 finalu, pa Sahtjor/Bazel; Sevilja bi isla na Vulverhampton pa na Manchester United/Baseksehir...
Dosta tezak zreb imaju svi oni, i iskreno da vam kazem, poprilicno sam miran sto se ovoga tice, bas ne verujem da mozemo da padnemo za jedno mesto na racun ovoga.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Poštujem ja vaš trud da se razumemo, ali ako ja razumem vaše pisanije, ajde Jenea što se raspisao na sajtu, kad mi kao budemo povlašćeni jer je neki nenosilac osvojio ili kvalifikovao se preko prvenstva i onda dobijemo njega i istambura nas ko govna jer zna fudbala :D
Ono kao izbegnemo malmo i bate a dobijemo milan ili volvse koga već možemo da dobijemo.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Ja kapiram da treba opet da pocnem da pijem nakon ovoga. :D

I daj bre da osvojimo titulu vec jednom, da ne smaram mozak sa tim ko ce da bude 4, 5, 6, 7... u Engleskoj, Nemackoj, Spaniji, Rusiji, Francuskoj...
Fino lepo navijas da sampion u Belorusiji ne bude Bate, u Svedskoj ne bude Malme, u Hrvatskoj ne bude Dinamo, u Grckoj da bude sampion Paok... i nosioc si do play-offa! :)
Poenta price, lakse je pratiti i 20 liga kada treba da ispratis samo ko ce biti sampion, nego 5 liga kada pratis ko ce da bude nesto nize na tabeli.:icon-rolleyes:
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
@StrikeFront свака част на анализи! :clap
Едит: касно сам сконтао да је преузета са сајта клуба. Навикли смо од тебе на стручне постове који обилују статистиком па ме то преварило.

Hvala u svakom slucaju ali jasno je odakle dolaze onakve bas opsirne analize kada su u pitanju evrokupovi - uglavnom sa zvanicnog sajta FK-a. Ali i kolega Petar sa foruma pise odlicne analize sto se evrokupova tice.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Petar-Skopje je u pravu za koeficijenat i ova osoba koja piše za FK Partizan je napravila opasnu grešku u dva slučaja.Sreća što je čovek to pregledao, inače bi gledali rezultate Španaca.I mene je bunilo otkud Vulsima ovoliko bodova a nisu redovni u Evropi a za Španci nije smeo da pogreši kad je već računao.
Teško da Roma izgubi obe a vidimo Milan u grupnu fazu ali bi to nama više odgovaralo jer su zaista najjači tim u PO.
Prva dva kola mislim da nema šta da se cimamo, realno je to proći.
Koliko se bodova dobija za nacionalni a koliko za klupski u kvalifikacijama?Za klupski sma ustvario na kassiasa forumu i pronašao al me interesuje za nacionalni jer realno ako imamo ove dve sezone opet po 6 bodova, mi imamo za 3 godine dva tima u ligu šampiona, jer 30 bodova sasvim dovoljno za 14,15 poziciju.Sledeće godine branimo najmanji broj bodova od svih konkurenata i po nekim projekcijama smo i baš gore neko 12 mesto ali to je teško ostvarivo, treba opasan kiks Turske, Ukrajine....
Veoma je važan nacionalni koeficijenat ali zaboravljamo da sada neće biti berbe bodova kad su nam sva 4 tima počinjala u prvo kolo i sa svim pobedama koje su tu realne počinjali bi sa ogromna 2 boda.
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Petar Skopljanac pikira mesto u novoj garnituri uprave (kad bude....... :D )
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Iskreno nikad nisam imao zivaca da ovoliko unapred razmisljam ko ce da nam padne u kvalifikacijama i u kojem smo sesiru......tako da nista ja ovo ne kontam dok se i definitivno ne zavrse bas sve lige. Na ivici smo da budemo nosioci, a i ako ne budemo ceracemo se sa svima do poslednjeg minuta pa sta bude... Neka nosioci strepe ako padnemo u nenosice...PSV, Bazel, Sporting, Volfsburg...ko ih jebe, cik nek nas napadnu visoko, sad imamo mehanizme da odgovorimo takvim ekipama cak i lakse nego nekim bunkerasima...a do play-ofa imamo mnogo posla....neka se svi plase nas, a mi neka damo sve od sebe.
 
Последња измена:

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Ne ispunjavam dovoljno kriterijume.
Za pocetak, nisam dovoljno celav poput gospodina koji pise za zvanicni sajt. :D

Anyway, nesto sam se ja zeznuo sto se tice liste nosioca/nenosioca za play-off kad sam pisao u nedelju, tacnije tacno je ovo sto pise u clanku sa zvanicnog sajta da u Turskoj mozemo da napredujemo samo za jedno mesto, a to ce se desiti jedino ako Trabzon osvoji kup i da UEFA uvazi njihovu zalbu.
Po mojoj racunici, lista povlascenih/nepovlascenih timova izgleda ovako:

Povlasceni:

Tottenham Hotspur (85.000)
FC Basel (>54.500)
Sporting CP Lisbon (50.000)
FC København (>38.000)
PSV Eindhoven (37.000)
VfL Wolfsburg (>36.000)
Sparta Praha (30.500)
APOEL Nicosia (27.500)
BATE Borisov (24.000)
Galatasaray (23.500)
Malmö FF (22.000)
Partizan Belgrade (22.000)
PAOK Thessaloniki (21.000)

Nepovlasceni:

Standard Liège (20.500)
FCSB (20.500)
Granada CF (>19.885)
AC Milan (19.000)
AZ Alkmaar (18.500)
AEK Athens (16.500)
Glasgow Rangers (>16.250)
LASK (>14.000)
NK Maribor (14.000)
Hapoel Beer-Sheva (14.000)
Rosenborg BK (13.500)
CFR Cluj (12.500)
Apollon Limassol (12.500)

Moze da se ide i gore i dole, objasnjeno je u detaljima (nemam nameru opet da objasnjavam :icon-smile: ), ali sto kaze Stojance bezveze je sto treba da se nadamo da ne igramo protiv Bate i Malme, a da se nadamo na Milan i Vulverhempton. :D
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.065
Reaction score
36.032
Sve samo ne AZ. Oni su magnet za naše gluposti. :D
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Ajde je da se uozbiljimo malo, da idemo korak po korak.

Dakle, poznati su svi nasi potencijalni protivnici u 1. kolu kvalfikacija:
1595947780151.png

Ovde itekako zelim da izbegnemo poljake, slovake, Botosani i Puskas Akademiju.
Jednostavno, sto je moguce laksi zreb to bolje, a imajuci u vidu da ce se igrati bez publiku, moze i ex-yu klubovi, pa i klubovi iz Albanije. Nece biti navijaca, nece biti tenzije, jos ako se igra u "buble-u" na Kipru ili gde se vec predlaze, super.
Jedino taj Kipar ima uzasno vreme tokom leta, velika je vrucina i negde je oko 80% vlage.
Nije isto kada se igra revans i jednu utakmicu, jer nema se pravo kiksa ili opustanja, a voleo bih da bar od 60tog minuta pratim utakmicu u miru, bez da se brinem dali cemo proci dalje ili ne. :)
Kao sto sam pisao ranije, timovi bice podeljeni u grupama po 12 (6 povlascenih i 6 nepovlascenih) i 10 (5 povlascenih i 5 nepovlascenih) pre zreba (dan-dva ranije), a zvanicna definicija je da se to radi po "geografskom modelu", a nigde ne pisi sta taj model znaci i na osnovu cega se to odredjuje, ali imajuci u vidu koliko timova sa jugoistocne Evrope (+ Izrael i Kipar) ucestvuje ovde, a imajuci u vidu i ovu situaciju sa koronom, verujem da ce nasi protivnici biti sa ovih prostora, a ne sa Kavkaza, Atlantika, Skandinavije ili srednje Evrope (Slovacka) i Baltika.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
Овакав систем играња квалификација, с обзиром да се жребом одређује домаћин а игра само по једна утакмица без реванша, може да доведе до тога да немамо ниједно домаћинство до последњег кола када се играју и реванши. Наравно, може да буде и супротно па да све играмо кући. Глупо је што није то боље регулисано. Уосталом, с обзиром да ће се вероватно играти без публике, јер о томе одлучује УЕФА а не психо, домаћинство и неће бити од већег значаја у смислу подршке. Наши су код куће због казни навикли да играју пред празним трибинама. Проблем могу да буду далека гостовања као прошле године мртва Астана.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
Ја сам раније читао да у прва три кола има по једна а у последњем колу играју се по две утакмице. Ако је измењено, извињавам се на пропусту и слободно бришите пост.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Petar-Skopje za sad su Vulvsi dole medju nenosiocima do završetka kupa, a Totenham u GS i tako će ostati ako Arsenal ne osvoji kup.

Mislim da je ovo najrelevantniji sajt za koeficijente, pronašao na kassiasa forumu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top