Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2020/2021

Статус
Затворена за писање одговора.

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.955
Reaction score
25.918
Локација
ante portas

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Sve osim prolaza je sramota. Igramo kući. Da igramo na strani bilo bi teže, ovako, suvišno je pričati. Očekujem da udjemo u formu do tog meča i rešimo i Radnik i Indjiju.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Naravno da će parkirati bus. Imaju bukvalno jedan meč iskustva u evropi. Uz ozbiljan pristup rezultat sličan kao Astana kući.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Za bodovanje nisma siguran posle produžetaka ako se pobedi.Ja i ne znam kolko bodova donosi pobeda za nacionalni a koliko za klupski koeficijenat.Važno je da uđemo u grupnu fazu.Imamo odličan klupski a i nacionalni je odličan i ove dve sezone ako se ima 6 bodova, siguran sam da možemo do 13, 14 mesto a možda i 12 mesto i direktna liga šampiona da se juri iako je veoma teško, postoje šanse.
Za klubski koeficient, bodovanje je vrz osnovu na to u koju fazu si zavrsio ucesce, dakle
1597073328485.png
Za sada imamo minimum 1.000 bod, ako prodjemo u Q2 minimum 1.500, u Q3 2.000, Q4 2.500, a plasman u grupnoj fazi donosi minimum 3.000 boda koji nisu kumulativni (valjda je svima vama poznato na sta mislim od proslih sezona). Nije bitno nacin na koji ce se proci dalje, bitno je da se prodje dalje.
Dakle, kad se plasiramo u grupnoj fazi imacemo minimum 3.000 boda na klubski koeficient bilo da sve utakmice dobijemo sa 5-0 ili da dobijemo na penale, apsolutno nema nikakvu razliku (za klubski, ali ima za nacionalni koeficient).

A sto se tice nacionalnog koeficienta
1597073169147.png
Pobeda u kvalifikacijama donosi 1.500 bodova, remi 1.000 bod i poraz 0.500 bodova. Broj osvojenih bodova deli se sa brojem klubova iz jedne zemlje (u slucaju Srbije to je 4) https://kassiesa.net/uefa/data/method5/ccoef2020.html
Verovatno ovo nereseno se misli i za pobeda/poraz nakon produzetaka/penala.
Ovi bodovi ne racunaju se na klubski koeficient, vec samo na drzavni.

Za klubski koeficient bitne su pobede/neresene u grupnoj fazi i daljim fazama (pobeda=2.000 boda, nereseno=1.000 bod + bonusi za plasman u 1/4 finale i daljim fazama).

Za nacionalni koeficient ne racuna se kada ce neko od klubova ispasti, vec samo njihov ucinak u kvalifikacijama (pobede/porazi/neresene).
Na primer, ako cige ispadnu od Gibraltarcana ili kasnije od Gruzijaca/Albanaca, pa kasnije ispadnu odmah u Q2 ili Q3, za nacionalni koeficient nece se gledati to sto su oni na kraju sezone osvojili 1.500 ili 2.000 boda zbog eliminacije u tim fazama, vec gledalo bi se kakav je njihov ucinak (koliko poraza/pobeda/neresene).
Takodje, za nacionalni koeficient racunaju se bodovi koje bi klub osvojio u grupnoj fazi i kasnije (sve to deli se sa brojem klubova, 4 za Srpski nacionalni koeficient).

Sto se tice naseg klubskog koeficienta, na klubskoj listi UEFAe za 2020 godinu zadrzali smo 67. mesto na koje smo bili i pre korone, pre svega zato sto je Kopenhagen eliminisao Baseksehir koji nam je najvise "pretio" da nas prestigne, i najverovatnije cemo tamo i ostati, jedina pretnja nam je Vulverhempton ukoliko se plasira u finalu LE i to sa 2 pobede u 1/4 finalu i 1/2 finalu. https://kassiesa.net/uefa/data/method5/trank2020.html
Ovo je manje-vise nebitno jer "vukovi" moraju da osvoje LE ako hoce Evropu sledece (nove) sezone, a ako se to desi igrali bi oni u grupnoj fazi LS, a i objasnio sam da za nas i nije lose ako oni osvoje LE. :)
Inace ovo 67. (ili eventualno 68.) mesto na UEFInoj listi je najbolje mesto koje smo zauzeli u zadnjih 28 godina na kraju jedne sezone! :icon-smile:
Do sada taj "rekord" po nesto novijem sistemu je bilo 76. mesto iz 2005 godine https://kassiesa.net/uefa/data/method3/trank2005.html
Ovo je podatak za verovali ili ne: najbolji nas plasman u istoriji na toj listi je bio na kraju sezone 1991/92 gde smo na kraju zauzeli 17. mesto https://kassiesa.net/uefa/data/method1/trank1992.html, drugi najbolji plasman nam je 36. mesto godinu dana ranije https://kassiesa.net/uefa/data/method1/trank1991.html, a nakon nase najbolje sezone u istoriji '65/'66 bili smo cak na 54. mestu te liste https://kassiesa.net/uefa/data/method1/trank1966.html tada su Dinamo, cigani, pa cak i OFK Beograd bili ispred nas?! :oops: :icon-eek:
Tada naravno su se drugacije racunali koeficienti, nakon toga je opet to promenjeno od 1998, pa kasnije od 2017 godine je po ovom sadasnjem (koji je po meni mozda i najpravedniji) ali opet kako za sve tako i za nas. Prosto neverovatno...
Sto se tice naseg koeficienta za sezonu 2021/22 https://kassiesa.net/uefa/data/method5/trank2021.html
Trenutno smo na 78. mesto rang liste sa 17.000 bodova (16.000 iz proslih sezona + 1.000 minimum iz ove sezone).
Malo bolji koeficient od nas imaju Malme, PAOK, Glasgow Rangers, Bate, AZ, AEK, Spartak... a mi imamo nesto malo jaci koeficient od LASKa, Galatasaray, Spartu, Legiju, Spance, Engleze...
U ovo vreme prosle sezone (pre pocetka sezone) imali smo malo veci koeficient (17.500) i zauzimali smo jednu poziciju vise (77. mesto), ali to je zato sto smo pocinjali jedno kolo kasnije, sto u principu dodje isto kada prodjemo ove Letonce.

Sto se tice nacionalnog koeficienta, sada nakon sezone taj isti iznosi 25.500 sto je dovoljno za 19. mesto na UEFinoj listi. https://kassiesa.net/uefa/data/method5/crank2020.html Za ovu sezonu (2020/21) to nista ne znaci, jer gleda se sezona 2018/19, ali nacionalni koeficient, tacnije rang Srbije na toj UEFinoj listi nakon sezone 2019/20 je bitan za rasporedjivanje klubova po kvalifikacionim "putevima" u sezoni 2021/22. Po ovome, klubovi iz Srbije bice rasporedjeni na ovakav nacin: sampion ide u kvalifikacijama za LS, dok 2. i 3. na tabeli, kao i osvajac Kupa idu u kvalifikacijama za LE2... Sto u principu daje dodatnu tezinu na prvenstvo.
Na pocetku sezone 2020/21 taj isti iznosi 21.250 sto je dovoljno za sada za 16. mesto na UEFinoj listi, ali mozda budemo i 17. ukoliko Bazel udje u 1/2 finalu LE (posto Svajcarci su malo slabiji od Srbije, razlika iznosi 0.350 bodova) https://kassiesa.net/uefa/data/method5/crank2021.html
Cenim da je opet kao i ove prethodne (ili jos trajne evro sezone, kako god) sezone cilj da se Srbija domogne do 15. mesta koje garantuje da sampion igra u kvalifikacijama za LS, a osvajac Kupa da igra u kvalifikacijama za LE1, 2. i 3. u kvalifikacijama za LE2, a ne k'o sada (kao sto ce biti naredne sezone).
Gledajuci da je nakon sezone 2019/20 Ceskoj bilo dovoljno 27.300 bodova da zauzme na kraju 15. poziciju na listi, sto u principu znaci da je Srbiji dovoljno da osvoji bodove kao sto je osvajala u svakoj od prethodne 3 sezone (po minimum 6.000). Za to je potrebno da bar 2 kluba igraju grupnu fazu LE i da se tamo dobro pokazu.
Nadam se da smo mi i TSC sposobni za to, posto crveno-beli timovi iz Beograda i Novog Sada, iskreno receno ne verujem da jesu.:icon-smile:
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Petar-Skopje hvala puno, znao sam dosta toga sem bodovanja u ovom jednom meču u kvalifikacijama.Do sad je bila 1 bod pobeda al iz dva meča se moglo do 2 boda za nacionalni a najviše 8 su mogla četiri kluba da donesu, što je velikih 2.Dosta smo mi imali u kvalifikacijama i to nas izvlačilo za 6.
Ja mnogo sumnjam da ovim Škotima nameštaju lake mečeve u 1 kolo, pošto oni nikoga ne mogu da pobede ako ćemo realno.Sada su dobili apsolutno najlakše klubove u ovom nameštenom prežrebu UEFA i vidim da se svi bune u Evropi po forumima sa akcentom na Škotsku.
Za ovu godinu nisam neki optimista ali od 2023 Srbija biće među 15 i u to sam siguran.Dovoljno nam je 5 bodova ove sezone i 4,5 naredne gde branimo samo 2,875 i to je najmanje od svih država, od nekih duplo a od nekih i troduplo manje branimo, što nas automatski svrstava na 13 mesto 2022 godine sa samo 0.5 bodova manje od Belgije.A Škotska je čak 11 i zato spominjem njihovo guranje.
Pitanje je dal će Škoti imati opet 2 predstavnika, Rangers imaće težak žreb a nisu neki tim, i zato su mi sumnjivi ovi žrebovi u 1, kolu za škotske timove i ne samo meni.
Titula je pod obavezu, titula donosi sigurnu ligu Evrope po meni, a naš koeficijenat naredne godine i sigurne nosioce u prva 3 kola kvalifikacija ako ove sezone odlično odigramo ligu Evrope opet ćemo prestići Qarabag, Astanu, Bate, Steaua jer u ovoj sezoni krećemo sa samo 17 poena zbog one loše sezone 2016/17 kada smo imali samo 0.5.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Meni ovaj deo nije jasan:
If Sevilla, Manchester United, Shakhtar Donetsk, or Internazionale wins the EL 2019/20:
  1. Sparta Praha will move from from EL-Q3 to EL-GS,
  2. Anorthosis Famagusta and Vojvodina Novi Sad will move from from EL-Q2 to EL-Q3. https://kassiesa.net/uefa/seedel2020.html
Mislim, a i ubedjen sam da se ovo odnosi jedino ako Bayer Leverkuzen bude osvajac LE (a nece, juce su ispali od Intera)?!

Znaci ako jedan od ovih timova bude osvajac LE to znaci da osvajac LE bice tim koji je obezbedio ucesce u LS putem domaceg prvenstva naredne sezone. Takav je slucaj bio prosle sezone i vidite kako je ko sve preskakao kvalifikacione faze (medju tim klubovima i mi smo) https://kassiesa.net/uefa/AccessList2019.html
Dakle osvajac Kupa (CW - cup winner) 18. zemlje na listi iz Q2 prelazi u Q3 (prosle godine Izrael, sada Kipar), CW 25. zemlje na listi (to smo bili mi :) ) iz Q1 u Q2, a CW 50. i 51. zemlje na listi iz pretkvalifikacija u Q1. Znaci nisu "preskakali" fazu CW 19. zemlje na listi (Kipar) i 13. zemlje (isto kao ove sezone Ceska, isto Sparta :) ), a opet kazem osvajac LE je bio Celzi, tim koji je obezbedio LS putem domaceg prvenstva, kao sto bi bio slucaj i u gorenavedenom scenario.
Da se razumemo, za nas je super da Sparta ide direktno u grupnoj fazi, a ne u kvalifikacijama (jebe mi se za vojvodinu i sto bi oni preskocili jedno kolo), jer u tom slucaju i neko od jacih klubova koji su trenutno nepovlasceni u zrebu za plej-off (Milan, Granada) imali bi vece sanse da se popnu medju nosiocima i izbegli bi i te probleme.
Ali kazem, ubedjen sam da sam u pravu. :icon-wink:

Inace u 1/2 finalu LE vec su se plasirale Inter i Man. United, veceras igraju Sevilja-Vulverhampton i Shaktar-Bazel, pa moguce je da jos veceras nam se razjasne jos neke dileme. :icon-smile:
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Petar PFC pa zato što će ima jedan manje tim u grupnu fazu lige Evrope, mislim da su Krasnodar i Ren prebačeni u Q3 nešampiona koliko vidim i tako ostaje jedno mesto manje u grupnu fazu

Pardon u Q4 ih prebacuju i onda samo 3 tima iz Q3 ide u ligu Evrope, jedno manje mesto i Sparta ide u ligu Evrope grupnu fazu, kako imaju Slaviju u q4 šampiona, to su dva garantovana mesta u grupnim fazama za 13 plasiranu Češku što je dobar uspeh.
Veoma znači nacionalni koeficijenat i potrebno je da prezimimo najzad i da nam ode koeficijenat gore.Ali zato je potrebna liga od maksimum 10 klubova a ko će to debilima da objasni jer njima je važno da razna sela igraju u superligi i da kurva bude prvak.
I da dodam da smo gubitkom kupa sami sebi dodali ova 2 prva kola, umesto da se okrenemo prvenstvu i tamo u septembar odigramo dve utakmice i uđemo u ligu Evrope, sad igramo četiri.
Ali ok, ima šanse da se dogodine uđe u ligu šampiona ako Savo shvati da su mu potrebni dobri domaći igrači koji igraju preko, i to da igraju, standardni, to mora da se dovede i da se plati koliko košta a da se otpuste ovi škart koji se plaćaju 200,300 000.
Izvinjavam se na duplom postu al sam morao da se ispravim.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Inace u 1/2 finalu LE vec su se plasirale Inter i Man. United, veceras igraju Sevilja-Vulverhampton i Shaktar-Bazel, pa moguce je da jos veceras nam se razjasne jos neke dileme. :icon-smile:

Sad je sve jasno, ispali su Vulverhempton i Bazel tako da smo i definitivno nosioci do kraja kvalifikacija.

OFF: Elem, drzim rec i ne pisem u temi FK Partizan predvidjen za domaca takmicenja nakon sramotnog poraza u Novom Pazaru. Tu bruku im ne mogu oprostiti. Neka u medjuvremenu mi pobedjujemo a ja ne pisem - nemam nista protiv. Samo, videcemo...
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
To je bilo poznato, objasnio sam pre 3 dana kako i zasto, sada se zna da je Standard Lijez usao medju nosiocima za plej-of
1597219265718.png
Ali (najverovatnije) Granada ce ga zameniti, ako Barsa prodje u 1/2 LS pa kasnije bilo oni bilo Sevilja udju u finalu (LS i LE), tako da verovatno ce oni biti prvi ispod crte, pa Steaua, pa Milan...
Mene me drugo buni, zasto Beskitas i AZ ne preskacu 2. kolo kvalifikacija u "nasampionskom" delu kvalifikacija za LS i budu prebaceni u 3. kolo, gde bi odakle u slucaju ispadanja isli direktno u grupnu fazu LE. Tako je bilo prethodne 2 sezone od kako se igra ovakav sistem kvalifikacija (da vicesampioni 10. i 11. zemlje na listi preskacu Q2, kao sto su sada Turska i Holandija (Besiktas i AZ) u slucaju da osvajac LE bude imao obezbedjeno mesto u LS putem domaceg prvenstva) i sada je bukvalno isti slucaj, ali su verovatno menjali nesto, a ja to nisam ispratio.
U svakom slucaju, nisam vas lagao kada sam pre tri dana najavio da smo nosioci i u Play-offu! :icon-smile:

@nasa stvar
Kad si pomenuo Skote, bas razmisljam kakva bi to kosmicka pravda bila da igramo protiv Rendzerse i da momak sa brojem 9 u nasem dresu resi njih!:icon-smile: Jer su ti govnari prvi poceli da mu se smeju i da mu tepaju svakakve epitete (zirafa, noj...).
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Petar-Skopje najverovatnije zbog neparnog broja klubova u nekom kolu kvalifikacija.Mora unapred da bude paran broj, da ne bi neki žrebom preskakali runde kvalifikacija.Čitao sam negde na kassiasi ali sam zaboravio.
Ren je ušo u ligu šampiona a Krasnodar je u Q4.To je ok jer su Francuzi 5 a Rusi 6.
Česi ako Plzen prođe 2 kolo, imaće čak 3 prestavnika u Evropi.A njih u naredne dve sezone smatram za suparnike za top15 kao i Švajcarce.Katastrofa im je ova sezona i treba im 8,9 bodova da bi neutralisali ovu sezonu inače odoše dole.
U Q2 nam najjači mogući protivnik Osijek, Servet i Geteborg po meni.Alborg će verovatno biti nosioc, moguća su 2,3 i više poraza nosioca u 1 kolo.
U Q3 Rio Ave, Dinamo Moskva, Šarloa i ima dva nepoznata Ukrajinca ako dođu do Q3.Nije težak žreb u Q3 ove sezone kao prošle.
Pa Rangers nije toliko slab ali u play off zašto da ne, govorim o 3 i 4 njihovom klubu.A u suštini ako mi i TSC igramo ligu Evrope a samo Celtic kod Škota, mogli bi one tamo godine i njih da preslišamo i da se obezbedi top 15 i napadne top 12 jer smo po projekciji mi 13 kao država 2022.
 
Последња измена:

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Aha, e pa to je ta promena koja mene buni, Krasnodara sto su prebacili automatski u Plej-ofu, a do juce (do prosle godine) njih ne bi prebacivali nigde, ali u 3. kolu bi ubacili Besiktas i AZ (koji su sada ostali u 2. kolu).
Takodje, do prosle godine ne bi Spartu premestili u grupnoj fazi, vec bi ostali tu gde jesu, ali Anortozisa bi prebacili u Q3, Koronu (CW iz Poljske) u Q2, pa Farane i Gibraltarcane u Q1. Sada su Spartu ubacili u grupnu fazu, Anortozis i Vosu (ne bi Vosu da su proslogodisnja pravila) u Q3, ostalo nista nisu menjali. Nije azurirana ova lista https://kassiesa.net/uefa/AccessList2020.html pa to me zbunilo (racunao sam kao sto je bilo u prethodne 2 sezone).
Zasto ovo rade, ko ce ga znati? :confused-smiley-013:
Ali dobro, nas se ne tice (skoro) uopste i nema sta mi previse da bi mucili glavu sa ovim.
Da smo mi osvojili Kup u Nisu pre mesec i po dana, cenim da bi se digao ceo drzavni vrh da protestira u UEFA, ali to su oni, a ne mi... :picka-ciganska:

Inace, evo o cemu pricamo, ovako izgleda Acces lista od sezsone 2021/22 https://kassiesa.net/uefa/files/2021-24-uefa-access-list.pdf
Dakle sa sadasnje 19. mesto klubovi iz Srbije za sledeceg leta bica rasporedjeni na sledeci nacin:
- Sampion pocinje od 1. kolo kvalifikacija za LS;
- Osvakac Kupa, 2. i 3. na tabeli u prvenstvu pocinju svoje ucesce od 2. kola kvalifikacija u Conference ligu, ili EL2 kako je kome lakse.

U slucaju da sampion izgubi u 1. kolo kvalifikacija za LS ide u 2. kolo kvalifikacija za Conference ligu (LE2).
U slucaju da sampion izgubi u 2. kolo kvalifikacija za LS ide u 3. kolo kvalifikacija za LE, a ako tamo izgubi ide u PO za Conference.

I tako dalje... znaci osim u slucaju ispadanja u 1. kolu kvalifikacija za LS, sampion Srbije sledece sezone (2021/22) ide u jednu fazu vise u kvalifikacija za LE, i odakle bi igrao minimum u jos jednu fazu vise u Conference.
Zanimljivo je reci da za tu Conference ligu ne zna se od starta ko bi bio ucesnik u grupnoj fazi, vec sve ucesnike bice poznati nakon kvalifikacija. Ovako na prvi pogled ta Conference liga bice sa klubovima koji sada igraju kvalifikacije za LE (6/7 tim u Engleskoj, Spaniji, Italiji, Nemackoj... 5/6 timovi u Rusiji, Portugaliji, Ukrajini itd...) i neodolivo potseca na staro zanimljivo takmicenje zvano Intertoto Kup, sa jednom razlikom da ce sada biti jedan sampion tog takmicenja (ranije su bila po 3) i igrace se tokom cele sezone (ranije je bilo tokom leta).
Sada tek vidim da je u zadnjih 3 sezona bilo po 11 sampiona :krsti: svasta...

Jos jedna zanimljivost je da treceplasirani timovi iz grupe LE igrace u 1/16 finale Conference lige, dok timovi koji ce biti prvi u grupama u LE i u Conference-u ici ce direktno u 1/8 finala (propustaju jedno kolo). http://partizan.rs/wp-content/uploads/2019/07/Klupska-takmičenja-UEFA-u-ciklusu-2021-2024.jpg
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
znaci tesko do osvajanja “Conferencee league”
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ma vidi, dok god igramo neke grupne faze sezona ima smisao. Naravno, uz jebenu titulu. Jedva čekam prvo sledeće gostovanje gde će biti publike u punom kapacitetu.
Ova sezona je lutrija ali se iskreno nadam da možemo u grupe.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ipak je malo jača po meni od Intertoto kupa.Pa klubovi iz naše lige su daleko gurali u Intertotokup a u ovoj ligi uefa 2, to ne bi mogao nijedan naš klub.Šta se dešava sa bodovanjem u ovom takmičenju, ne bi smelo da ga odvajaju od lige Evrope, pošto onda će se teško druge države progurati u top 15 i postaje zatvoreno takmičenje liga Evrope i liga šampiona.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top