Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2020/2021

Статус
Затворена за писање одговора.

djole035

Grobar
Учлањен(а)
06.06.2013
Порука
409
Reaction score
441
Ako posle ove partije sinoc neko ne vidi da smo kratki 4-5 igraca onda u redu. Najmanje me strah od ove Sarloe,mi takve ekipe izbacujemo ali sto umemo da se odbijemo o neku seljacku ekipu to nema nigde. Ova Granada je za izbegavanje na dalje,mi takve rivale ne umemo i to je kraj.
Dobices opomenu da se ne kaze Sarloa vec...
Salu na stranu,iz sveg srca sam navijao da nam padnu neki Judejci...Jbg,bas me nece...
Igra?Na poluvremenu dohvatio lepsu polovinu:"posli do magazina",a Inace sam dobre dve decenije I jace alergican jako na soping sa neznijim polom...
Teraj dalje...
P.S.Najbolji ortak me ispalio da je Denver-Lal u 4,ja sta cu...Zapostavljeno zence budim,zaspao u 6...
Srecna Nova Godina svima...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.416
Локација
Beograd
Slušao sam Nađa na poluvremenu utakmice i prisetio se da je njegov Teleoptik dan ranije imao donekle sličan problem kao Stanojevićev Partizan sinoć - nisu uspeli da zatresu mrežu za 90 minuta, s tim što je Stanoje dobio još 30 minuta ,,bonusa,, da to dodatno pokuša...a Teleoptik nije imao tu mogućnost.

Jesam ja amater, a njih dvojica profesionalci, ali mislim da ponekad treba ,,iskočiti iz šablona,, i uraditi nešto sasvim drugačije od onoga što pokušavaš desetine minuta utakmice - a vidiš da ti ne uspeva...Nađ je u sredu tražio brzinu, a Stanojević je u četvrtak tražio smirenost, a to za 90 minuta nije dalo rezultat. Da li je možda trebalo u ponekim delovima utakmice umesto brzine malo ,,prikočiti,, a umesto ,,smirenosti,, imati ponekad i malo možda ipak svrsishodnog ,,besnila, divljanja, nesmirenosti,,?

Dakle, Nađ je tražio od momaka Teleoptika da igraju brže i u njihovih drugih 45 minuta lopta je samo ,,zujala,, i momci su pretrčali kilometre i kilometre, ali...i tako se sve više umarali, a brzina odigravanja pasova nije uvek donosila i njihovu tačnost - da li je možda trebalo pokušati nešto drugo - da su umesto brzine i trke poneki period tog poluvremena zastali malo da odmore, odahnu, predahnu, možda čak i da prepuste protivniku loptu ne bi li ga ,,izvukli,, što više ka našem golu, i onda da ih ,,ubiju,, sa ponekom kontrom?

E tako i Stanojev Partizan - a Stanoje je puno iskusniji trener od Nađa i ima skupo plaćene profesionalce na terenu - nije morao baš da se ,,povuče,, i čeka kontru, jer je to smešno uraditi protiv poluamatera, ALI, u onih 4-5 puta kada se ,,Sv.Georgije,, osmelio da ,,izviri,, iz ,,autobusa,, i drznuo se da nas napadne, pa je pri tom SVAKI PUT izgubio loptu a da mu je bunker tim njihovim napadom bio ,,rasturen,, - MORALI smo da ih tada ubijemo iz tranzicije - ali svaki put smo je nečim zajebali!
Nedopustivo.

Isto tako, nedopustivo je da naše (Partizanovo) krilo ili bek kada dođu u situaciju za centaršut onda loptu vrate nazad po 50 metara - pa uvek je bolje nabaciti 40 puta u njihovih 16m, koliko god da ne znaš to da radiš, ili da tamo nema ko da skoči, nego je 40 puta vratiti nazad - jer - iz polja tog ,,nazad,, gol nećemo dati sigurno, a od 40 centaršuteva, pa makar svi bili i bezvezni, sasvim je moguće da se ipak desi neki karambol, otpadak, odbitak, itd. - koji će možda rezultovati našim golom. Možda.
Ali to ,,možda,, iz centaršuta je ipak daleko veća šansa za gol nego ono ,,vrati nazad,, gde gol nećemo dati sigurno.

Nemam ništa protiv Teleoptikovog ubrzanja i Partizanove smirenosti, imam nešto protiv ,,šablona,,...
Sinoć je Partizan udavio loptu time što je štoperi daju Zdjelaru, Zdjelar razmišlja, usporava i nema kome...a zašto nema kome, zato što mnogo razmišlja i mnogo usporava...ali nije bilo samo do njega...SVI se ISTOVREMENO krećemo i SVI ISTOVREMENO ubrzavamo, inače nema smisla ako to neko radi a neko ne...
A opet, nije sve uvek ni u ,,brzini,, igre - gol se može dati i ,,leđere,, recimo iz prekida, kornera, a sinoć OPET niko od naših ,,skakača,, nije uspeo da da gol...(još jedna sličnost sa Teleoptikom, i tamo od početka prvenstva niko osim napadača nije uspeo da da zatrese mrežu)...

O da, brzina je neophodna kada si u šansi (Sadik, Matić), brzina je korisna kada ODMAH šibneš centaršut jer svako ko je igrao fudbal makar u školskom dvorištu zna koliko mu je zajebanije da brani gol, kada lopta ODMAH ,,zazuji,, ili kada je protivnik vrati do Vitasa ili Ostoje, pa je oni doguraju do Zdjelara, pa se ti onda lepo i lagano ,,namestiš,, i čekaš da udariš Sumu ili sapleteš Sadika...

Sve u svemu, fudbal je kao i život, često nepredvidljiv i nepravedan, a uspeh u njemu zavisi ponekad od uloženog truda, ponekad od neke sitnice koja promeni sve.
U fudbalu se računa samo krajnji rezultat, KAKO GOD da smo do njega došli. Sinoć smo pobedili i to je O.K.

Ono što nije o.k. je što se mnogo mučimo protiv autobusa a već mesecima NIKAKO da se naučimo nečem drugačijem osim ,,kruženja,, oko bunkera...
Dakle, ljudi, brže odigravanje i kretanje SVI ISTOVREMENO, brži i češći centaršutevi iz svih pozicija, uvežbavanje skoka i prekida dva sata dnevno svaki dan, uvežbavanje realizacije sa napadačima svaki dan dva sata. Ostaviti dovoljno vremena između treninga i uvežbavanja da igrači budu sveži na utakmicama.
Zar je to tako teško shvatiti, uraditi, uvežbati?!
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
361
Reaction score
1.529
Локација
Novi Sad
Седми пенал и седми погодак. Пет их је шутирао при нерешеном резултату (Молдавци, РФС, Инђија, Напредак, Војводина), један кад смо губили (ТСЦ у гостима) и против Радника кад смо већ водили пре пенала. Као што неко већ рече бар смо по том питању мирни с њим на терену.
Zaboravio si da je šutirao protiv Alkmara, šutirao je u Nišu prošle sezone, pa u finalu kupa...
Ono što mi je fascinantno da od tih 10ak penala što je šutnuo, ne da mu niko nije odbranio, nego mu je samo Rockov pogodio stranu...ostale ih je sve rutinirao u suprotnu stranu, kao Erik Kantona svojevremeno :D
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
@garbaN

Prosecno 3-0, a da je dobro odigrano verovatno bi bilo 5-0.

Samo mi kazi na koliko utakmica je favorit pobedio 5-0 u kvalifikacijama za LE i to sad kad se igra na jednu utakmicu. Mozes i 3-0. Mnogo ste se vi istripovali da se u danasnjem fudbalu moze pobedjivati na ovako veliki ulog sa 3-0,4-0 ili 5-0. Takve utakmice su retkost a i kad se dese, uvek je slicna prica a to je otvaranje slabijeg protivnika na pocetku. Da je Sadik dao gol u prvom verovatno bi do kraja bilo 3-0.

Utakmica je bila uzasna, slab protok lopte, uvek potez vise. Uzasas je podatak da se udje u produzetke sa Sfintulom ali druga krajnost je taj fazon da mora da bude 3-0, 4-0 ili 5-0. Ono sto je trebalo da se uradi to je da se posao zavrsi u 90 minuta, rutinski.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
Odigrali smo loše...
Posed 60-40...
Šutevi 28-2...
Koliko bi bilo da smo odigrali dobro?
102-0?
Moja najveca zamerka je sto smo dozvolili ulazak u produzetke protiv tima gde to nije bilo bas toliko neizbezno. Sve ostalo moze da se razume, moldavci su igrali tezak anti-fudbal, tukli su, mi smo imali sanse da sve zavrsimo pre produzetaka nismo ih iskoristili....oni nisu bili ni blizu postizanja gola, mucna utakmica u mucnom sistemu od jedne utakmice.....no prodjosmo dalje i to je najvaznije. Protiv Sarlroe cemo konacno moci da igramo fudbal u jednoj pravoj fudbalskoj utakmici. U kurac vise sa bunkerima....
 
  • Like
Reactions: BaX
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
53
Reaction score
215
Локација
Graveyard
Једини проблем на јучерашњој утакмици је била 'жали Боже' реализација. Играли смо против бункера, озбиљнијег од сваког бункера које екипе у линглонгу постављају. Ми смо тај бункер доста пута пробили, стварали прилике за гол, имали смо бар 4-5 преозбиљне гол шансе, сад, није ми јасно како смо успели све оно да промашимо, оно чак ни психолошком баријером не бих могао да правдам. И сигуран сам да се види промена у приступу игри, јер играмо високи пресинг и кидамо за СВАКУ лопту. Исто тако се да приметити доста већи број кратких пасова између играча у маневру. Једино чега се плашим у Белгији је губитак концентрације бројева 15 и 26, не верујем да ће психичка баријера бити толики проблем код реализације, првенствено јер неће морати толико да се 'копа' да би се дошло до пристојне шансе . И још једна ствар, Остоја је неопходан у задњој линији, мени тај човек улива поверење, сигурност и, на крају крајева, гробарштину.
 
  • Like
Reactions: BaX
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.288
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Klasičan novinarski mozak
Nije ni 2010. i 2011. njegova ekipa bila prijemčiva baš svakom oku, međutim, delovala je našpanovana, spremna da se takmiči, što je pokazala u makar četiri situacije: preko Anderlehta se plasirala u Ligu šampiona, osvojila Kup Srbije, a do dve titule prvaka stizala dugačkim nizom pobeda. Upravo to je potrebno sadašnjem Partizanu.
Polusezona 2010 je bila najatraktivnija za gledanje sa izuzetkom možda one Đukićeve.
Protivnici u jsl su padali sa po 4 komada, igralo se lepršavo.
Onda dolazi polusezona, tera se Kleo, Moreira.
Počinje lagano jajarenje, tzv igranje na "rezultat".
Pobeđujemo cigane u prvom meču kupa u drugom se branimo ko cavulje dok nas napada jebeni Kaluđerović.
Onda ono finale kupa koje nije ni trebalo da se igra, ali realno smo ga odigrali preko kurca. Sve imaje svoje dok se rezultati vide.
I posle toga ide sve na gore.
Ali prva polusezona je bila objektivno odlična, sem nekih evropskih utakmica.
 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
Zaboravio si da je šutirao protiv Alkmara, šutirao je u Nišu prošle sezone, pa u finalu kupa...
Ono što mi je fascinantno da od tih 10ak penala što je šutnuo, ne da mu niko nije odbranio, nego mu je samo Rockov pogodio stranu...ostale ih je sve rutinirao u suprotnu stranu, kao Erik Kantona svojevremeno :D

Мој пропуст, изгледа ми белешке нису поуздане као што сам мислио :D Тако да на оних седам још и ти против АЗ-а и Ниша (оба при негативном резултату) и у финалу купа у пенал серији, 10 пенала рутинирао Татко.
 

Simpatizer

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
149
Reaction score
309
Локација
Novi Sad
Da li ima neko stream za zreb? Vidim ne prenose mi RTS ni Eurosport
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top