Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2020/2021

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
kad bi igrali samo pravoslavci, onda bismo karali Mančester Junajted, Seltik i ostalu rimokatoličku pederastiju.
A, pa nisu Mančesta katolici, mislim da u filmu Kad porastem biću Kengur onaj lik tamo kaže šta su oni tačno - ,,protestanti anglosaksonske provenijencije,,...ili tako nekako...a ima i onaj deo na početku filma sa našom crkvom i našim sveštenikom i fudbalskim ,,molitvama,,... :D
ne bih li "pomogao" raspravi oko Sadika... Koef = zbir golova i asistencija, pa podeljen sa brojem meceva.
Đe nađe taj koeficijent, koliki je Sumin i Nathov?

A inače tema nam je Kvalifikacije za LE, al nema veze...možda je bitno da sad odmah prodamo Pink (Studio B?) Bilju a dovedemo Ex Prva Jovanu Joksimović, jer je trenutno ,,slobodan igrač,, pa možda tako lakše prođemo tog Šarla kralja?

Ili možda da promenimo formaciju pa da ne prodamo Bilju nego umesto sa samo jednim da zaigramo sa dva pi-ara (Bilja-Jovana)? Neki bi, vidim i Dijanu, tako da...prelazni rok još traje a napad se može igrati sa 1,2 ili tri...pi-ara... :icon-lol:
 

tintin

Grobar
Учлањен(а)
07.08.2018
Порука
275
Reaction score
520
Локација
blizu
Mozemo da se slozimo da bilo koji napadac najveci uticaj na rezultat ostvari ako da gol ili asistenciju. Stoga u tabeli malo statistike sa Transfermarkt-a, ne bih li "pomogao" raspravi oko Sadika... Koef = zbir golova i asistencija, pa podeljen sa brojem meceva.

ImeUtakmicaGolovaAsistencijaKoeficijent
Sadiq4822190.85
Cleo6340120.83
Djurdjevic453560.91
Leonardo412780.85
Da izostavimo drobljenje kičme vedete režimske kurve, samo ova asistencija protiv novosadske kurve dovoljno govori o potencijalu, pa ako nisu u stanju to da iskoriste ne znam šta to mi treba da dovedemo, nekog vanzemaljca...

 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ma popravio je i povratnu loptu i prijem i realizaciju od kad je došao pa ide napred i u igru glavom koju realno nema, već prima na grudi one visoke.Sad odigra odličan dupli pas, povratnu ali mnogo, mnogo drži loptu i juče je glavni krivac što nismo odmah u prvom rešili.
Evo Šarloa, nek da 3 komada i ćao!
 

Irriducibili17

Početnik
Учлањен(а)
16.05.2018
Порука
190
Reaction score
375
Локација
PC
Dakle mrtvi Bersot, koga je ova “Charleroi” rutinitala sa izmenjenim sastavom (cuvaju igrace za nas)..

dakle taj Bersot ima DUPLO BRZU pas igru i bar 20% precizniju od nas.
fizicki nam pariraju 1/1 a ovi ih ODVALISE

ja ne znam kako cemo mi ove da prodjemo, ali moramo i hocemo!

: od danas sam u crkvi svaki dan, molim se Bogu za crveni i penal u prvih 5 minuta, neka umre svako ko voli Sarla
Pa brate danas si meni napisao da ne brinem jer igraju po šablonu i da ih je Stanoje pročitao, te da ćemo ih lako proći:cekanje:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Kraće bi on držao loptu da ima kraće noge, ovako...dok pomeri svoj dugi ,,krak,, na malom prostoru i dok ga zaustavi...treba vremena za to...ali zato...bato...on kad ,,pruži,, svoj dugi korak na velikom prostoru, teško da neko može lako da ga stigne!
Evo Šarloa, nek da 3 komada i ćao!
I ja se tako nečemu nadam...
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70

tintin

Grobar
Учлањен(а)
07.08.2018
Порука
275
Reaction score
520
Локација
blizu
Realno, nama je plasman u grupnu fazu LE opet borba za goli život.

Ako ne prođemo, prodaje se sve što imamo i gradi tim iz početka.

Ako prođemo, doći će i pojačanja i raste vrednost igrača koje imamo.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
jesam, tesim sebe tako :)

ali mnogo brzo ide ta lopta.. i to me bas plasi..

losi su pod presingom.. losi su na side-to-box loptama.. slabo brane centarsuteve.. uh opet tesim sebe

Ovo veceras je njihova druga cela utakmica koju sam gledao, a odgledao sam i sve golove koje su dali i primili prosle i ove sezone.

Vrline: strasno dobri u iskoriscavanju pogresnog pasa protivnika u zacetku akcije (na sredini terena ili blize golu protivnika) toliko dobri da je to neverovatno - uvek se sjurnu ka golu ne vracaju loptu nazad, rastrce se za cas......ovo sto sam video mislim da su preko 70% golova iz igre tako dali.....polu-kontre i kontre istrcavaju munjevito i uvek kidisu na prostor izmedju stopera i beka. Retko daju golove iz nekih dugo gradjenih akcija uglavnom su to ove situacije koje sam opisao.

Mane: Kad se brane znaju da sednu u krilo svom golmanu. Imaju bekove koji su bas ofanzivno orijentisani i vidi se da su skloni pogresnim procenama u defanzivi, cesto se lose postave i bas su neodlucni kako da odreaguju na skok ili na utrcavanje protivnika, lose citaju namere svojih saigraca u defanzivnim situacijama ali odbrana im se dobro drzi zbog igraca u sredini koji odlicno pokrivaju prostor ispred stopera i to im je najveca snaga u defanzivi pa zato i kada gube to bude tesan rezultat (krila im takodje odlicno zatvaraju u defanzivnim situacijama), a zadnja cetvorka im nije bas pouzdana imaju dosta losih postavljanja koje najcesce peglaju ovi igraci iz sredine terena.... Imali su jednog strasnog ofanzivnog beka ali sreca prodadose ga u Gent cini mi se....

Tako da ako nadigramo njihovu sredinu sledi panika i neodlucnost njihovih defanzivaca i 100%-tna sansa za nas........ali ako izgubimo loptu u zacetku akcije ili na polovini sledi kontra ili polu-kontra u kojoj treba da se pomolimo Bogu da ne krenu ka Miljkonu nego ka Urosevicu....mada koliko sam upoznao njih i onog njihovog trenera znace tacno gde treba da navode kontra-napade.....
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.716
Reaction score
54.955
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Mozemo da se slozimo da bilo koji napadac najveci uticaj na rezultat ostvari ako da gol ili asistenciju. Stoga u tabeli malo statistike sa Transfermarkt-a, ne bih li "pomogao" raspravi oko Sadika... Koef = zbir golova i asistencija, pa podeljen sa brojem meceva.

ImeUtakmicaGolovaAsistencijaKoeficijent
Sadiq4822190.85
Cleo6340120.83
Djurdjevic453560.91
Leonardo412780.85
Koliko god poštovao i Klea i Leonarda ( Đurđević je već po meni jedan prosek, plod više Nikolićevog sistema kao i Škuletić strelac najviše golova u polusezoni koji nije na ovoj listi), Sadik je gro svog učinka napravio u evropi, što je merilo. Ruku na srce i Kleo nas je uveo u LŠ.
Za Leonarda smatram da je možda individualno kvalitetom najjači stranac kod nas, ali Sadikove partije na svim frontovima su preozbiljne, a pogotovo LE.
Problem je što ljudi zarobljeni u 2000im gde je napadač Bobo Vieri, vide kao klasičnog špica i ništa više.
To je u rangu onog pljuvanja Dragana jer nema puter ruku za 3 a bek je.
21vi vek nije svaki špic Vieri i nije svaki bek Mića Berić.
U domaćoj ligi su razne Mrđe i Kaluđerovići bili bogovi, parametar ničega...
Tvrdim da od Kežmana, ni jedan naš napadač nije veće probleme zadavao odbrani i pravio toliko puta višak u utakmici, sveukupno.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@kujblo70 jesi vido na 2-0 kako panično izbijaju loptu pod presingom.Oni u suštini su iz kontre svima davali golove.Znači mora da se spreči a kako kad tu imamo Natka a Šćekić nema šanse sa njihovom brzinom to da spreči.Koliko su nam potrebni dobri bekovi, ja se nadam da će naši uspeti da zaustave tranziciju.
A i zadnji vezni naši, kad imaju kontru, igraju povratnu na penal, ne zatrčavajte se prema golu, nek čita neko povratnu, isto važi i za štopere, mada onaj Iranac opasno igra i lep gol dade, sa malo su oni igrača u završnicu, al rešavaju dobro.
@Goran Tomić het trik meće na 3 asistencije brata Sume, pa da ih prodamo po želji pojedinih, tu je Matić.
@PFChampion pa Miljkon odigrao dve utakmice i to solidno bez greške neke, tako da trener nema šta da gleda, Miletić nije tu.
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
Koliko god poštovao i Klea i Leonarda ( Đurđević je već po meni jedan prosek, plod više Nikolićevog sistema kao i Škuletić strelac najviše golova u polusezoni koji nije na ovoj listi), Sadik je gro svog učinka napravio u evropi, što je merilo. Ruku na srce i Kleo nas je uveo u LŠ.
Za Leonarda smatram da je možda individualno kvalitetom najjači stranac kod nas, ali Sadikove partije na svim frontovima su preozbiljne, a pogotovo LE.
Problem je što ljudi zarobljeni u 2000im gde je napadač Bobo Vieri, vide kao klasičnog špica i ništa više.
U domaćoj ligi su razne Mrđe i Kaluđerovići bili bogovi, parametar ničega...
Tvrdim da od Kežmana, ni jedan naš napadač nije veće probleme zadavao odbrani i pravio toliko puta višak u utakmici, sveukupno.

Jbg toliko se povecao broj brzih igraca danas i toliko se i sam fudbal igra brze da prosto sve manje trpi takve napadace. Cak i stoperi koji nemaju hitrinu polako odlaze sa najvece scene. Mitar bi u to vreme bio jedan od najtrazenijih napadaca Evrope ali danas tesko da ce igrati za neki top klub jer nema brzinu koja njima treba.....fudbal se promenio mnogo, kad se gleda ovako sa tv-a sve to izgleda brze nego pred 15-20 god, a kad pridjete terenu to izgleda jos brze, kao da ste pustili geparde.... Savo je imao tu dobru stranu sto je shvatao to i orijentisao se na brze igrace i nadam se da ce Stanoje nastaviti u tom pravcu.
@PFChampion pa Miljkon odigrao dve utakmice i to solidno bez greške neke, tako da trener nema šta da gleda, Miletić nije tu.
Imao je dva pogresna dodavanja u noge protivniku juce...doduse malo dalje od centra. Mada imali su i drugi ali ono sto je problem kod njega nisu dodavanja nego to postavljanje pozadi koje se ne razlikuje od Miletica. Cak nisam siguran ni da moze da zameni Miletica adekvatno i da ce biti jos kriticniji....nadam se da gresim, a prvi test za njega od kad je dosao bice belgijanci.
 
Последња измена:

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.910
Reaction score
4.200
Realno, nama je plasman u grupnu fazu LE opet borba za goli život.

Ako ne prođemo, prodaje se sve što imamo i gradi tim iz početka.

Ako prođemo, doći će i pojačanja i raste vrednost igrača koje imamo.
ovo smo slusali i prosle sezone i predposle i one tamo, slusacemo i sledece i SVAKE !
znaci pred svake kvalifikacije ista prica joj da se nekako domognemo evrope da se spasimo da zadrzimo glavu iznad vode da ne usledi bas totalna rasprodaja ono bud zasta ko pred zatvaranje radnje...

pa igrali smo prosle godine evropu - jel jesmo, i ?!
jel otisao i kalaba, i ?

jel imamo jaci tim ?
jel smo doveli neka pojacanja ?
jel iskopao ivica neku bombu ?
da nije mozda smanjen dug ?
doveli smo miljkovica eeee alooo i onog lalatovica decko nije prosao probu u srpskoj ligi vojvodine ??? !!!
i sad ce gmazura da mi objasnjava kako je bitno da se plasiramo u evropu !
ma je*em li mu i seme i pleme i sve pretke i naslednike, nek se nosi i on i svi oni u tri lepe pi*ke materine zajedno sa onom budaletinom vernim navijacem reala i sakramenta... govna
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@PFChampion videćemo, imao je on lepe sezone u Rusku ligu skoro.Nisam vido do sad da je estremno loš, evo videćemo već u četvrtak koliko zna.Meni se sviđala par ubacivanja napred, ono drugo glavom bio bi gol da Sadik tad nije bio izvan igre zbog povrede minut ranije, a Asano zakasni.Balon centaršutevi su kritični.Imao je par na drugu stativu al može da iznenadi tako nekog, ko može da očekuje tako nešto.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Problem je što ljudi zarobljeni u 2000im gde je napadač Bobo Vieri, vide kao klasičnog špica i ništa više.
To je u rangu onog pljuvanja Dragana jer nema puter ruku za 3 a bek je.
21vi vek nije svaki špic Vieri i nije svaki bek Mića Berić.
Mi smo svi maloumnici i želimo špica sa radijusom kretanja Matića, što biste vas nekoliko rekli, bata đora špica. Samo ne znam na osnovu čega ste to zaključili?

Potura se takođe priča o ofanzivnom fudbalu koji smo igrali pod Savom, a tim pravljen da iz tranzicije pravi muku protivnicima koji se otvore... Ovaj tim ne može da igra ofanzivan fudbal Kruševac (izvukli se), vojvodina, RFS, moldavci, novi pazar. Prošlu sezonu da ne pominjem. Kao da se kaže Totenhemu da melje posedom i pas igrom i tako ostvaruje pobede ili Sitiju da kroz prekide, centaršuteve traže Aguera ili Žesusa i da ovi potom 90 posto akcija završavaju glavom. Ovaj tim ne može tako da igra i ne znam koliko bunker utakmica treba da prođe da bi se to shvatilo.
 
  • Like
Reactions: Dzo

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.550
Reaction score
10.856
Sadik ima previse mana da bi ikad igrao u ozbiljnom klubu, daleko od toga tipa Napoli i slicno, a ti imaginarni milioni postoje jedino u Vazurinoj svinjskoj glavi.
Jedan od razloga za to sto ne mozemo da probijamo bunker je taj sto upravo Sadik ne moze da daje golove u kontinuitetu, vec nekad bljesne, a nekad radi ono sto je radio sad protiv ovih amatera. Na to apsolutno ne moze i ne sme da se izostavi da lik ne ume da igra glavom, sto je jako cudno za tolikog coveka.

Svaka utakmica u kome se njemu ogranici prostor je ozbiljan problem za nas. Moze on da doprinosi, i realno doprinosi, u igri u polju, ali ne moze konstantno da daje golove. Savo je to koristio na zanimljiv nacin, a i on sam ima osecaj za pas i prostor, pa je napravio sasvim dobar broj asistencija kada upravo iz guzve koja se namerno stvara oko njega, gurne loptu ka nekom od saigraca. Zanimljiv je nacin na koji ga je branila ciganska narkomancina na klupi vojvodine, otuda i njihove dobre igre protiv nas.

Da, pravi probleme odbrani. Jako je nepredvidiv, netipican, prebrz za svoju visinu, ima cudne pokrete i solidan dribling, prakticno neki krilni igrac zarobljen u telu onolikog coveka. I to moze da se koristi na razne nacine, Savo je imao veliki plus za to u moru nekih nelogicnih poteza koji su ga na kraju kostali klupe. Ali on mora da daje redovno golove i mora da popravi realizaciju, sa tim ima velikih problema kad protivnik legne golmanu u krilo, a takvih je 80% domacih utakmica, zato i igra bolje u evropi, to je ustvari i jedini razlog zasto bolje igra u evropi.

Menjao bih ga glavu za glavu za Djurdjevica. Uros nikada nece biti klasa i nominalno Sadik je bolji igrac od njega, ali je Uros prototip igraca kakav nama treba za linglong.
Kleo je klasa iznad. Tom spisku pored Skuletica nedostaje i Tejgo, koji je takodje bio bolji napadac.
Leonardo je vise krilo, ali kad je znanje u pitanju bio je apsolutni majstor.
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
752
Reaction score
5.749
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
06EA0133-62CF-4722-8F3E-9C68B236BBE8.jpeg
Interesantna statistika, barem što se Partizana tiče, iz prošle sezone u Evropi. Verujem da je isto bilo u prvenstvu. Kad bi prelistali ovaj forum još od onih utakmica sa grčkim ciganima gde smo svi plakali za bekovima, naročito levim, pa i pre toga, kad su dovodili bandalovskog i miletića, svetlosnu godinu molimo za kasvetnog beka, i izmolismo Miljkovića. A nije Miljkon bio toliko loš juče nego fristracija izvire iz mene. Krv ti jebem, naši bekovi pogube najviše lopti kao da oni kreiraju igru ili završavaju napade.
A kad vidim da Urošević šutira sa 25 metara kao juče ili kad izvede slobodnjak, odma mi dodje da ceo stručni štab stavim pred streljački vod.
 

Dzoni82

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
564
Reaction score
743
Đe nađe taj koeficijent, koliki je Sumin i Nathov?
Koeficijent sam izmislio na osnovu opisanih predpostavki, tako da mislim da nije bas relevantan za igrace koji nisu napadaci...

ImeUtakmicaGolovaAsistencijaKoeficijent
Soumah8622140.42
Natcho3815110.68
Skuletic4028131.03

Isteklo vreme za Edit, pa stoga novi post...

Sadik je gro svog učinka napravio u evropi, što je merilo.
Uzete su u obzir sve utakmice, jer je nekima merilo ucinak u Evropi, a nekima u nasoj ligi.

@All: Ovi podaci su bas, bas osnova i tako se i trebaju posmatrati. Ne treba donositi neki veliki sud o igracima i njihovim igrama na osnovu ovih podataka, ali su dobri kao polazna tacka.

Primer: Ono sto svi znamo jeste da Sadik nije gol igrac u poredjenju sa nekim drugim igracima koje smo imali, ali se zaboravlja da on vise razigrava druge igrace. Tako da moze da se kaze da je imao slican uticaj na rezultate kao i ostali golgeteri (uz pomenute predpostavke).

Mozda bi se ovaj zakljucaj i promenio, a mozda i ne bi ako se udje u detalje (npr. relevantnost nase lige vs Evropa, koliko igraci ucestvuju u presingu, koliko pomazu odbrani, u koliko napada su ucestvovali, o broju izgubljenih i osvojenih lopti itd.), ali to ostavljam svakom ponaosob da proceni na osnovu parametara koji smatraju za bitne. :D
 

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
543
Reaction score
976
Kezman jeste kidao odbrane i u Evropi. zato je i napravio karijeru.
Za Leonarda je velika steta sto smo ga gledali u 2 i po utakmice u everopi, kada se i njemu vec islo iz kluba.
Ali kako covek primi loptu, 40 metara od gola protivnika, svi su ili vrhom dupeta na stolici ili vec na nogama. Takvog imali nismo.
Kleo je pokazo klasu takodje i ovde i u Evopi.
Svaka cas Sadiku, ali nema kontinuitet kao ovi. Mada ga u nekim utakmicama ima vise od svih njih, ali je ipak (polu)nivo* ispod.

*nivo,(polu nivo)-vidi pod athaist rap
 
Последња измена:

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.039
Reaction score
15.452
Локација
Храм фудбала
Dobro je, valja sto vise pljuvati po Sadiku, Sumi, Bilji, jer to su svakako najveci problemi u nasem FK.
A kad bolje razmislim i u citavom Sportskom drustvu, kad se njih rijesimo bice nam potaman.

Nemoj samo neko slucajno da se sjeti Vuletica, Vazure, Vucelica a kad je vec sve na V onda i Vucica.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top