Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Letnji prelazni rok 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
Iznenadjen sam da smo za samo 400 000 eura kupili Klea i da je 100% nas. To uopste nije velika suma. Milsim da Kleo sigurno vredi toliko.
E sad, uzmite da ce recimo kod nas da provede 2 od 4 god. ugovora...on ce nas sve ukupno da kosta za te dve godine negde oko 1 milion a siguran sam da ce kada bude napustao Partizan vredeti preko 3 miliona minimalno.
Jos ako se budemo plasirali u LS sigurno ce mu skociti cena pa ce mozda za te dve god verdeti i celih 6-7 miliona.
Medjutim Kleo nam nece doneti pare samo od njegovog transvera. Njegovim golovima, i narvno zaslugom celog tima, ocekujem plasman u LS...pa vidite koliko para donosi takav igrac!
Ovo sam namerno napisao da se podsetimo one situacije i kvalifikacija za LS protiv Artmedije...kako je tadasnjoj upravi bilo tesko da se izdvoji ovako neka cifra nego smo u napadu igrali sa Bojom i Grubjesicem...:roll:
E zato ovoj upravi za ovakve poteze naklon do poda...respect
 

DaneZR

Grobar
Учлањен(а)
17.05.2007
Порука
242
Reaction score
7
Локација
Nemacka
Vermalen otključao Obradoviću "Amsterdam arenu"
19.06.09. 19:55

Ajaks i Arsenal su konačno postigli dogovor o transferu Tomasa Vermalena u londonski klub. 23-godišnji belgijski defanzivac će karijeru nastaviti u Arsenalu, koji će "kopljanicima" platiti 12 miliona evra za obeštećenje.

Deo tog novca mogao bi da se slije u kasu Partizana, pošto je prodaja Vermalena bila jedan od preduslova za prelazak Ivana Obradovića iz Humske u Ajaks.

izvor:Sportska Centrala

Izgleda da je Obrad Ajaxu prva opcija za Vermalena...
Iako sam posle jucerasnje izjave Jokana imao nade ce nam Obrad ostati bar jos do zime,mislim da je prelazak u Ajax najrealnija opcija...
a i najbolja i za Obrada i za klub...
za Obrada jer mislim da bi se u Ajaxu naigrao i napredovao. Jer da ode u neki engleski,italijanski,nemacki ili spanski jaci klub, mozda bi grejao klupu i zavrsio kao Toni u Dortmundu ili Gulan u Fiorentini...
a i za Partizan bi bilo najbolje,jer se Ajax izgleda najvise napalio i mislim da od njih mozemo izvuci i vise od 5 miliona...
u svakom slucaju jos uvek imam trunku nade da ce nam ostati, ali ako ode nema ljutnje na njega ili na upravu, znamo svi kakva je situacija...neka mu je sa srecom kako se god razvije situacija...
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.798
Reaction score
1.112
Локација
Ivanjica
Kleo je igrac koji lako ulazi u sanse ono narodski receno hoce ga lopta, malo mu treba, gledao sam ga par puta i bas me odusevio i to protiv Javora, sa Mambom u tandemu bio bi to mislim pravi bum, samo da Jokan promeni taktiku i krene sa dva spica.
 

presing

Banned
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
76
Reaction score
22
Svaka cast Parizanu na dovodjenju Klea,da ne bih nizao pohvale svima ponaosob jer je za to sto je on sad u crno belom dresu "kriv" kako spotski direktor,predsednik,kompletna uprava,navijaci svi mi grobari i tako, kazacu samo hvala Partizane!
Neko ce posle ovog transfera reci da je sve prepumpano,bice onih koji sumnjaju u kvalitete Klea(verovatno oni koji i ne prate bas mnogo fudbal),tu su naravno i dezurni kritizeri,ljubomorni,oni koju svaku kritiku odmah prihvataju kao cinjenicu,megalomani i td!
Jedno je sigurno,ima nesto sto je u vezi sa nasim klubom umagnovenju!Tako bih ja nazvao ono sto ima samo u pravim Grobarskim srcima i nigde vise,to je neka nit i veza izmedju Partizanovca i naseg hrama,bola posle finala 66,euforije odanosti i fanaticnosti za vreme poraza od Hajduka 76,gola u Ljubljani iste godine,slucaja Sajber,tisine posle Artmedije,dolaska Milka,Nju Kastla 2003,Saleta kapitena,nesmrtnog duha Dragana Mancea,ploce sa pesmamama Partizanovog juga,parnog valjka......
Nisam hteo da udavim , samo da kazem da me je prelazak Klea na trenutak podsetio na te mocne crno bele niti,naravno i mnoge od nas!Dovoljno je to reci i konstatovati da obzirom na to, ne mora da postigne ni gol u nasem dresu(pu,pu),on je vec velika stvar za nas klub za sada ipak jos uvek samo markentiski i ...
Imajuci u vidu ne samo dolazak Klea pa ni Krstajica,Jovanovica i Stevanovica,vec citav koncept prelaznog roka,nacin razmisljanja u vezi sa njim,isto tako i onga kako je radjeno pre svega ovoga,prosto mora da se konstatuje:spremni smo!Isto kao i student za ispit koji je mesecima ucio i provodio dane i noci razmisljajuci o njemu,ostaje samo realizacija i tu je jasno da moramo da budemo hrabri,odlucni i svesni sebe,igramo svoju igru i uz to sve je ostalo formalnost!

Dobro dosao Kleo!
 

Otto Mann

Grobar
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
435
Reaction score
3
Kleo dobrodosao na pravu stranu Topciderskog brda! Sad ce da krenu trofeji! Zelim ti da das bar 7-8 golova................. u Ligi sampiona, a u domacem prvenstvu i kupu, bar 3-4 puta vise!

Takodje, srecan pocetak priprema svima u nasem timu! Ako sam nesto naucio u poslednje dve godine, to je da verujem ovoj ekipi!
I kao sto rece "jedan clan foruma" Srbija ima svoj Makabi, a nadam se da ce da dobije i svoj Rozemborg!
 

Alk0

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2007
Порука
290
Reaction score
5
Локација
Dark Towerroom
Konacno jedan pravi ugovor! 4 godine i 100% nas. Muka mi je vise bilo od 1+1 ugovora sa klauzulom da 50% ide prethodnom klubu, 15% maticnom, 30% menadzeru, 5% komsijama iz njegove ulice i jos mi da platimo kartu za avion.
Znam da su nekada takvi ugovori bili realnost jer drugacije niko nije hteo da potpise, sto je samo jos jedan znak koliko smo ojacali i koliko se sada bolje radi.
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.121
Reaction score
32.417
Локација
vaginamandibularia
Čitam izjave Klea i sviđa mi se što je dečko miran i razborit. On se jednostavno nije uklapao u zvezdin koncept, tj. histeriju. Sad mož da igramo i sa tri napadača...
 

Zemunelo

Grobar
Учлањен(а)
17.04.2008
Порука
755
Reaction score
26
Локација
Zemunelo
Sumnjiv mi je ovaj Kleo, da on nije ciganski spijun poslat da nauce kako se posluje i radi u sampionskom klubu :buhaha
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
Neko rece da ce se Obrad naigrati u Ajaxu i da je najbolje da ode tamo. Nisam bas siguran jer je tamo emanuelson na levom beku zacementiran i bio je po mom misljenju njihov najbolji igrac prosle sezone, sad ponekad igra i na krilu tako da je tu prostor za Obrada, a Vermalen igra centalnog defanzivca. Anyway, mozda najozbiljnije trebalo da razmisle da ga zadrze(ako vec sve nije gotovo) jer je pre svega mlad i ima vremena za prodaju, a ono drugo najvaznije jeste kinta od ulaska u LS, ali ako ne udjemo (daleko bilo) kinta koja se dobija od kupa evrope uopste nije mala i moze da posluzi do kraja polusezone, a onda stize neka rata za Ljajica. I cini mi se da cemo imati opasne probleme na levom krilu i na zadnjem veznom, jer kome je profesija fudbal i ko je gledao sinoc mlade i video Fejsinu igru, zna o cemu pricam.
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Znaci ni Tomicu ni Jokanovicu nije fudbal profesija?
 

Black&White Man

Početnik
Учлањен(а)
07.03.2009
Порука
110
Reaction score
1
Локација
Sweet home Alabama
Тим је и више него добар, и ако оде Обрад сматрам да смо јачи, ако ни за шта друго, а оно за годину дана искуства. Имам пуно поверење у Томића и Јокана, а самим тим и у Фејсу, Љајића и Вујовића (за којег је неко овде већ рекао да човек зна веома добро да одигра и да његови проблеми нису те природе). Тим је компактан, тренутно за сваку позицију имамо барем два играча и мислим да бриге не би требало буде. Само да сви буду здрави и прави и ПАРНИ ВАЉАК ЋЕ ДА МЕЉЕ :napred Partizan
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
Ok, mislim da pet fudbalskih profesionalaca imaju 5 misljenja, tako da sam ja samo izneo svoje. Hteo bih samo da obrazlozim i ako Fejsa eventualno cita forum da kazem da ne shvata kritike licno i da nikad ne klone duhom, a i znam da nece jer znam da je dobar momak i da je jako vredan samo nek nastavi jer ga ceka dobra karijera.

za nasu ligu

Fejsa je vise nego solidan pre svega u defanzivi jer odlicno pokriva prostor i odlicno cita protivnicku igru, a najvise mi se svidja to sto je uvek odlicno postavljen kod dugih lopti protivnika.
za Evropu

mislim da mu fali cvrstina u duelu, ima solidan dug pas koji moze da bude od koristi s ozirom na brzinu nasih ofanzivnih igraca, nikad ne pravi visak na tereneu( sto mu naravno nije ni posao), ali ono sto mora da popravi je kontrola lopte, jer DMC pored ostalog vrlo cesto je inicijator vecine akcija. Mi smo prosle godine imali priliku da vidimo da su se ostali igraci cesto "krili" od lopte i u velikim problemima ostavljali zadnju liniju pa se dosta svodilo na ispucavanje lopte i pretvorilo u bezidejnu igru. Mislim da cesto ide frontalno i da slabo kontrolise loptu pa ako se to dopuni losom kretnjom ostalih to moze biti problem.

za levo krilo
Ljajic je potencijal koji ce biti odlican igrac, ali trenutno nemamo nikakvu ofanzivnu prednost sa te pozicije, niti prodornost, niti opasan prolaz kroz sredinu, niti dobru saradnju sa bekom, naravno ovo sve vazi za jace utakmice i naravno ne mora da znaci da sam u pravu, ovi momci treniraju i voleo bih da me demantuju. mislim da i forum sluzi za iznosenje misljenja bez vredjanja, jer na kraju svi hocemo jak Partizan i musemo na jesen :ziveli
 

Cerberus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.11.2008
Порука
1.027
Reaction score
56
Jedina realna mana Fejse (a ne one sto izmisljaju pojedini iz raznih razloga) je slabija ofanzivna igra. A to moze da se popravi, samo mu treba "pomoc". Recimo, ako ste pratili, mogli ste proslog proleca da vidite kako je Moreira "slepao" Edilsona kad ovom nije islo, vracao se nazad, pocinjao akcije iz te linije. Ako tako bude pomagao i Fejsi, bice u redu.
Sve druge mane sto se kace Fejsi, realno, ne postoje. Neko kaze da nema "cvrstinu u duelu". Ne znam, znam samo da je pokupio "milion" lopti na ove dve utakmice EP i usput dobro cepao Balotelija po nogama. A, realno gledano, Lola Smiljanic isto mnogo vise lopti pokupi citajuci akcije i dodavanja protivnike, nego nekim ostrim direktnim duelima "kost u kost".
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
Za cvrstinu u duelu sam mislio na jake utakmice (setimo se nase igre protiv sampdorije npr a i ostalih), a ne na nasim terenima i na prvenstvu za vrsnjake jer ce u evropi igrati sa vec formiranim fudbalerima, ali takodje mislim da mu to i nije veliki problem vec uopsteno receno (kako si ti reko) igra u napadu i takodje se nadam i znam da ce da popravi. Necu vise da tupim znam da svako ima svoje misljenje tako da samo nek treniraju opako i bice i vise sapouzdanja i energije i hemije i bolje igre a i dace bog LS.
 

lucio angulo

Početnik
Учлањен(а)
03.01.2009
Порука
48
Reaction score
0
Jedina realna mana Fejse (a ne one sto izmisljaju pojedini iz raznih razloga) je slabija ofanzivna igra. .

apsolutno tacno, mislim da i ne treba biti prevelik strucnjak i zakljuciti to!
Ali, Fejsa kao jedan igrac u kog se ulaze da bude vrhunski, koji ima sve predispozicije, a koji i sam po sebi nije klasican destruktivac, mora da unapredi igru u napadu!! On izvanredno trci, razume igru, ali jednostavno nema mirnocu. Cak sam primetio da pokusava vestacki da je izazove nonsalantnoscu sto nikako nisu iste stvari!! Znaci, treba mu pomoc i sigurno ce je dobiti, kao sto sam ubedjen da ce zaigrati onako kako svi to zelimo, a mi definitivno ne zelimo malo, niti je on igrac za male stvari!
 

joca kkp pfc

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
805
Reaction score
14
Локација
Knjazevac/BG
Cleo, dobro dosao. Moraces da opravdas ocekivanje nas forumasa ako ne zelis da pricamo o tebi kao o Tunizanu. Sad je sve na fudbalerima i strucnom stabu.
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
703
Reaction score
1.356
Локација
Beograd
Mislim da je Cleo i Tunizanin nisu iz iste price, prvenstveno sto smo imali priliku da vidimo kako Cleo igra u nasoj ligi... A i Brazil i Tunis ne mogu da se porede kao fudbalske nacije ;)

Dobrodosao Cleo, neka ti se ispune sve zelje :)
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
I cini mi se da cemo imati opasne probleme na levom krilu i na zadnjem veznom, jer kome je profesija fudbal i ko je gledao sinoc mlade i video Fejsinu igru, zna o cemu pricam.

Daleko od toga da sam ja neki fudbalski stručnjak, ali i ja sam gledao utakmicu i uopšte mi nije jasno o čemu ti pričaš. Fejsa je jedini fudbaler koji je odradio svoj posao. Kao što sam malopre rekao na drugoj temi, njegov posao nije "napad" nego odbrana. Zaustaviti protivnika, kvariti mu igru, a u napadu ako nešto uradi to je samo bonus!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top