Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Letnji prelazni rok (Radio Mileva) 2022.

Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Ako igramo 3-4-1-2, ko šmekeri, za 3 štopera konkurišu Sveta, Vujača, Fića, Sani, Šeha i klinci. Za spoljne vezne desno - Dača, Žile, Patrik, levo - Čaki, Šeha, Terza, Zadnji vezni - Zdjelar, Fejsa, "kao" Partik, kad mora i Natko... treba pojačanje. 10ka - Natko (može, 60 min max, spor), Dača (kako mu dune, dečko je misterija), Baždar (ko mu otkrije poziciju u timu dobija Nobelovu nagradu za fiziku), Terza (probati, da se ne baci), i tu treba pojačanje. Napad - Riki, Menig (dečko je nabolji kao polušpic, neuporediv sa metiljanjem po strani), Mile i Jović (znamo da za krilo nije a kad je "procvetao", igrao je bliže golu i bio extra)
Znači u ovoj postavci bi nam trebali neki ala Radoja na zadnjem veznom i Ljajić da se rotira sa Natkom. Eventualno jedan brz dešnjak sa mekom loptom da štrika po strani (možda onaj Boranija što ga pominju godinama).

Ako smo smarači, a jesmo, i igramo 4-2-3-1, štopere imamo, bekove imamo, zadnji vezni za sada pokriveni (vidi iznad) možda nekog klinca dovesti, kreacija "kao" postoji (ovde je bliža pozicija zadnjim veznim kao kod Stanoja) - Natko, Dača, Patrik, Baždar. Za 1 mesto, napadača imamo i previše ali... Ovde nama fali bar jedan ozbiljan i brz krilni igrač jer Menig i Terza su, recimo, prva postava, Jović je kljakav za krilo a Menig je bolji kad je bliže golu. Holandera ne pominjem jer je tu da nam kida živce. Dača na krilu, posebno levom, kao salama na pašteti.

Zaključak: sa ovim rosterom nam manje treba pojačanja za 3412 nego za 4231 a svi bismo se zaradovali igri sa 2 napadača.

Realnije je dovesti Ljajića nego nekog super brzog čamca. Onaj drugoligaški francuz mi je, po klipovima, njaaaa. Radoja je slobodan i jedini je u relanom rangu da zameni Zdjelara, ako je to uopšte moguće. Ako već nemamo realna rešenja za brza krila, ajde da igramo za šta imamo.
S ovim se apsolutno slažem, Menig ubedljivo najbolje dejstvuje na terenu kao polušpic!
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Isto kao i asano
A obojica su gurana na krilo bez potrebe
 

Black Voyage

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
301
Reaction score
355
Колико ја знам Сума има услов за наше држављанство што је велика предност (ускоро ваљда и Натхо стиче тај услов). Али.....стартно место у првој постави нема поред Натха, евентуално кад Натхо одмара он да игра или да улази са клупе, а сумњам да бу ми се допала та јер мислим да се не би снашао у овоме што Столица форсира већ је искључиво ограничен на позицију иза нападача плус не верујем да је закопао ратне секире према управи....... Свакако би од њега имали веће користи него од Пантића кад би све ово после "али" било како треба.
I ja razmišljam imamo li mi zamenu za Natha i Andradea, kad jedan od njih dvojice nije na terenu. Pantić neće biti spreman do septembra, oktobra, dakle može se reći za ovu polusezonu. Zdjelar i Fejsa nisu ti tipovi igrača. Nadam se da se razmišlja na tu temu, a da nije rešenje prinudna promena formacije.
 

Prljavi

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
125
Reaction score
431
Локација
Brdo brate
I ja razmišljam imamo li mi zamenu za Natha i Andradea, kad jedan od njih dvojice nije na terenu. Pantić neće biti spreman do septembra, oktobra, dakle može se reći za ovu polusezonu. Zdjelar i Fejsa nisu ti tipovi igrača. Nadam se da se razmišlja na tu temu, a da nije rešenje prinudna promena formacije.
Ja Andradea ne vidim kao centralnog veznog - plejmejkera. Nije to taj tip igrača. Njegove predispozicije su dobre za spoljne vezne pozicije (desno, levo) sa očigledno korisnim defanzivnim karakteristikama (dobro se postavlja) i mogućnošću da povuče napred solo (ima jednostavnu kretnju, ide u prostor, ne drvi), pa i da se ubaci sa desna na šut levom (što je i pokazao). Može da pokrije i zadnjeg veznog u formaciji sa 2. Ako bi bio sam pozadi, bilo bi ispadanja usled njegove česte kretnje unapred. Za krilnog napadača nije jer ne ide 1 na 1 već u prostor. Biće taj koristan u svakom slučaju. Ali, ne gasi nam požar na 10ci ili krilnom napadu. Tako malo nam treba da kompletiramo...
 

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
361
Reaction score
963
Локација
Banja Luka
Nevjerovatno da se uz ostanak tipova poput Saničanina, Vujačića, Živkovića, Lutovca, Holendera .... neki smatraju bezbolnim i beznačajnim odlazak Jevtovića. Ponoviću ono što sam napisao kad se vratio: Jedini povratnik koji je to zaslužio!
I meni je baš žao što odlazi, a drago mi je što još neki ovde tako misle.
 

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
345
Reaction score
213
Локација
Odakle Bog izvodi korner
Nepratim tursku ligu ako je tako onda moraju biti drugi razlozi sem fudbala u pitanju evo naprimijer sigurno ga ceka neka zgodna turkinja ja nevidim drugi razlog. Hvala lijepo i nevracaj se nazad Jevtovicu ili bolje reci Jeftovicu bolje mu pristaje.
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Zamisli igracu pre 10 godina ponudis Turski klub koji ce da se bori za opstanak ili dres Partizana? Eto sta 10 godina radikala i kvinslinga uradi klubu i drzavi.

Ima istine u ovome, ali je i Turska liga realno znatno jaca od nase, i mnogo se vece pare vrte tamo. Gledajuci sa finansijske strane, on ce vise novca dobiti u tom timu koji se bori za opstanak u Turskoj nego u Partizanu. Koliko god Partizan bio vece ime i imao vecu istoriju.

Kod Jevtovica se ocigledno znalo da ce biti ovako, cim je postojala ta klauzula. Mislim, mi navijaci nismo znali, ali klub i Jevtovic jesu. Tako da mislim da nema potrebe za pljuvanjem Jevtovica.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Jevtovic je dosao samo da popuni broj jer se Fejsa za malera povrijedio cim je dosao.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.730
Reaction score
29.486
Локација
Beograd
Što se od njega nekako i očekivalo, jer su se, po povratku u Partizan, i ovi prethodni povratnici, pre ili kasnije, takođe ispovređivali...
Ali to već i nije do malera, nego do ,,politike kluba,, - koji umesto da pravi šampionski tim, pravi oporavilište i rehabilitacioni centar za naše bivše fudbalere...
Humano, nema šta...

Ali ne i šampionski.
 
  • Like
Reactions: Zex

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
624
Reaction score
2.299
Локација
Beograd
A ima i ono da u Turskoj bolji klub pobedjuje.
Kod nas to baš i nije slučaj.
Svi klubovi kod nas su jednaki, ali ima i jednakijih.
 
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
330
Reaction score
278
Zna li neko kada se izjasnjava taj Ngoy sto smo mu ponudili ugovor, jer je slobodan ? Ili je ta prica vec zavrsena za nas, pa smo se okrenuli onom liku iz Sosoa, mislim da se zove De Couto
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.343
Локација
Brèko, BIH
Fejsa je bio zamjena za Scekica, Jevtovic kobajagi za Pantica a na kraju u stvari za Fejsu: A za Pantica na kraju niko iako se ovaj povredio na pripremama a ne kad je zavrsen zimski prelazni rok..Ali kako to obicno kod nas biva. posle svakog prelaznog roka, u vecini slucajeva deficitarni smo u odnosu na prethodni period i u kvalitetu i kvantitetu, nekad za jednog, dvojicu igraca a bogami nekada i za petoricu, sestoricu.Ali ne govorim samo za ovu kvislinsku upravu , najgoru u istoriji Ovog puta odlaske Jojica, Markovica, Miljkovica i ostalih smo u vecini podrzali,ali bilo je slucajeva i ranije, nakon odlazaka Cirica, Hristova, Cakara, Saveljica, npr.
 

Black Voyage

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
301
Reaction score
355
Ja Andradea ne vidim kao centralnog veznog - plejmejkera. Nije to taj tip igrača. Njegove predispozicije su dobre za spoljne vezne pozicije (desno, levo) sa očigledno korisnim defanzivnim karakteristikama (dobro se postavlja) i mogućnošću da povuče napred solo (ima jednostavnu kretnju, ide u prostor, ne drvi), pa i da se ubaci sa desna na šut levom (što je i pokazao). Može da pokrije i zadnjeg veznog u formaciji sa 2. Ako bi bio sam pozadi, bilo bi ispadanja usled njegove česte kretnje unapred. Za krilnog napadača nije jer ne ide 1 na 1 već u prostor. Biće taj koristan u svakom slučaju. Ali, ne gasi nam požar na 10ci ili krilnom napadu. Tako malo nam treba da kompletiramo...
Videćemo još kako će to tačno izgledati u formaciji 4-3-3, koju će da forsira Stolica, ako sam dobro razumeo. Ko će gde, poziciono. Uglavnom, pominje se da su u toj formaciji trojica startera na sredini terena Fejsa, Andrade i Natho. Mi, trenutno, osim Zdjelara, za koga ne znamo da li ostaje ili ide, i Pantića, koji se još oporavlja, nemamo konkurenciju na tim mestima u timu... Možda Baždar, za ofanzivnije zadatke... Možda sam još nekog zaboravio. Ne znam. Deluje da nam stvarno fali igrača... Videćemo danas, na ,,generalnoj proveri".
 

Cuba_Libre

Početnik
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
92
Reaction score
197
na zalost licna zelja,voleo bih da bar malo zamirise tu,replay na Mali Dzin
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
766
Reaction score
1.883
Na početku utakmoce reče komentator sa AreneSport da igrač Fenerbahčea Linkoln, inače bivši igrač Santa Klare, bio na meti Partizana i da nije u Fenerbahče doveden na insistiranje njihovog novog trenera, da bi verovatno završio u Partizanu.
Ako su ga naši planirali da dovedu, nadam se da imaju isto tako kvalitetnu opciju umesto njega.
 
Top