Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Da smo utakmicu umesto večeras protiv Viktorije igrali pre pet meseci, uvaljali bi nam tri komada, bez da se oznoje.

Večeras ih je spasio sudija, neodgovornost Uroševića i Đukićevo nemanje muda da u igru (sa klupe) uvede Đerleka (nije u protokolu), Saleta i Jovanovića.

Obrisi modela igre se sada lepo naziru, šteta što taj napredak ne prati i napredak u kondiciji ekipe.

Da su umesto Sume, Tošića i Jankovića u poslednjih dvadeset minuta igrali Sale, Đerlek i Jovanović mi bi dobili dva razlike.

Napredak je vidljiv - prolaz među šesnaest ekipa u LE je siguran.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
Ali ne mogu se oteti utisku da smo seljacka ekipa.
Ona povlacenje kad smo poveli i haotika kad nam utrcavaju sa krila i ubacuju se u prostor.
Onaj vepar Krmencik kljucao nas celu utakmicu i na kraju izbusio.
Druga stvar da li je moguce da smradovi sudijski grcki nisu videli da je vepar od 1,90 i 100 kg bio u ofsajdu?
Mora da je sudac neki grkokatolik u pitanju,unijat .Drugog objasnjenja nemam :pop
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Mi bi ovo zakljucali sa Zdjelarom. Kasnila izmena Jankovic-Radin i ne bi ga primili. Ovakav gol je visio u vazduhu protiv Jang Bojsa ali eto pao je veceras. Kratki smo pravog napadaca tipa Djurdjevic da bi ove sezone napravili svasta. Ovaj Plzenj mora da se prodje a posle cemo lako. Ostojic mora da se oporavi kako zna i ume jer je rano da Svetozar Markovic pogine ni kriv ni duzan, nagubio bi se vazdusnih duela od ovog njihovog spica a glupo da tako decko startuje. Suma je imao voljni momenat ali i njega i Jankovica moraju nauciti da se brze oslobadjaji lopte. Tosic jednom ne odigra odbranu kako treba i pade gol. Ovog Tawambu smo doveli za kikiriki a decko u evro-utakmicama ubedljivo najbolji. Ajde da sameljemo Lucane pa da se presaberemo.

Ових неколико запажања ми било на памети, па да не пишем безвезе, кад је човек већ све лепо објаснио.
Да додам још и ово што рече Лазар око физичке спреме, а склон сам да верујем да је то поред пословично блентавог менталитета понајвише кумовало испуштеној победи.
Сигурно да би Сале и Ђерлек објаснили неке ствари Чесима, али првог смо пропустили да уведемо, а другог да региструјемо, па можда неком другом приликом.
Ма како ми не био мио коначан епилог и ма како био љут због тога, ово је корак од седам миља у односу на јесен.
Неке ствари су биле очигледне, играли смо фудбал, имало је смисла, некаквог реда...Ђукић је вечерас постигао напредак, али је опет подбацио у правовременој реакцији. Мора напредовати и он и поправљати своје грешке, како би то исто успела и екипа.
Ако неке периоде од вечерас поновимо више од једног пута и при томе да не поновимо оно што је могуће исправити, биће врло занимљиво гледати следећу рунду.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Od prvog meca sa Olimpijakosom do ovog danas sa Plzenom u svakoj utakmici je bila sekvenca gdje sudija apsolutno sve sudio u protivnicku korist. Pribojavao sam se toga i danas i eto desilo se. Moj bijes bi mogao samo cetvrti sudija da spusti na prihvatljiv nivo :D

Moj opsti utisak je da je Plzen dosao ovde da igra odigra utakmicu i nista drugo. Bez ikakvog razmisljanja o rezultatu. Srljali nisu ali se nisu ni povlacili skroz u krilo svom golmanu. Znali su da ce imati najmanje jednu sansu na mecu i nadali su se da ce je iskoristiti.

Bio sam jako skeptican Jevtvicem i Panticem u sredini. Priznajem da sam pogrijesio. Jevtovic je razvalio a i Pantic je bio jako dobar. Zasluzili su respekt posle ovog veceras. Odigrali smo vrhunsku utakmicu a nismo pobjedili i to ostavlja gorak ukus medjutim opet kazem ni sa 1-0 nista nebi bilo rjeseno. U revansu bez srljanja. Sanse cemo imati i treba ih iskoristit. Plzen se nece braniti sigurno ali ce nas cekati. Bice kljucno da ne primimo gol prvi u revansu. Onda bi stvarno bili u nezgodnoj poziciji. Otvoriti se protiv ovakve ekipe u gostima je veliki rizik.

Pogodite ko je igrao stopera na pripremama? Nemanja (fizura) Miletic :D bice veselo u Ceskoj. Najveci problem je kako docekati revans :)

Ajde ljudi nije kraj svijeta. Polomit cemo im picke tamo.
 
Последња измена:

mladen107

Grobar
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
352
Reaction score
1.376
Локација
Novi Sad
Ja bi nasim igracima posle svake jsl utakmice dao jos jedno trening poluvreme 11vs11. Stvarno delujemo iscrpljeno na ovakvim utakmicama. Ako ne mozemo tehnicki biti ravnopravni zbog novca, snage moramo imati.
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.934
Reaction score
3.012
Jebemu mater,kako glupo primismo gol,baš glupo i baš u momentima kada sam pomislio da nam gol nemogu dati do sutra.Neznam koji su se kurac povukli posle prvog gola,ko god je bio na zapadu maoao je da primeti da je Đukić par puta tražio da se pomere linije napred,da se ne branimo onako u 20 metara,ali jebemga valjda im ušao strah više nakon svih onih utakmica kada smo gubili bodove posle vođstva.
Baš sam ubijen u pojam,dobro smo izgledali ali opet sami sebe sjebemo.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.298
Reaction score
3.860
Локација
Kobasicarija "Venac".
Gledao sam evropski partizan, koji je većim delom meča delovao vrlo solidno staloženo i kao tim koji je u svakom momentu znao šta želi. Gledao sam partizan koji je savršeno igrao odbranu, sve dok to nije iznerviralo djubre od pomoćnog sudije. Bez veće zamerke danas.zaista.

Pantić i tawamba odlični. Da mi je neko letos rekao za ovog drugog da će ovako raditi za sveti dres...
Suma i jankovic slabi danas. Od sejdube i nemam neka velika očekivanja, ali “mesi” mora i može bolje. Ostatak tima bio sasvim ok.

Ništa...idemo po protivnika u cetvrtak. Ne sprdam se, majke mi rodjene.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Prvo da se zahvalim svima na podrsci oko ovih analiza!

DRugo imamo solidan rezultat i ja sam ubedjen u prolaz dalje!

Trece pokazali smo visok nivo igre, pokazali individualni kvalitet, ali je njima isplivao timski kvalitet,vise koncentracije u odlucujucim trenucima, trka, taktika i iskustvo.

Da krenemo redom. Viktorija je izasla u formaciji koju sam i napisao pre utakmice 4-2-3-1.

Hruska

Reznik --- Hubnik --- Hejda --- Limbersky

Hrosovsky --- Horava

Petrzela --- Kolar --- Kopic

Krmencik​

Postavili su dobar defanzivni blok pozadi i odlicno pokrivali i pomerali se kako je nama isao protok lopte. Sjajno su timski i takticki izgledali. Veoma iskusna ekipa. U napadu su forsirali lopte iza ledja nase odbrane kao sto se i ocekivalo. Radili su to mnogo cesce jer su prestali da salju vertikalne paseve. Mi smo presingom i sjajnom pozrtvovanoscu presekli njima gomilu vertikalnih pasova i otvarali polukontre u prvom poluvremenu, tako da su u nastavku smanjili rizicne paseve i jos vise forsirali duge lopte na Krmencika i duge lopte iza ledja odbrane. Vidi se da su sveli greske (uglavnom vertikalni pasevi, kao i dijagonale) koje su dovodile do naseg najjaceg oruzja na minimum (kontre i polukontre) i forsirali jednodimenzionalnu igru do iznemoglosti. Tako su i dosli do gola, napunili sesnaesterac igracima, rizikovali i gadjali Vuleta iza ledja.


Stojkovic

Vulicevic --- Miletic --- MItrovic --- Urosevic

Tosic --- Jevtovic --- Pantic --- Jankovic

Tawamba --- Suma​

Ono sto treba reci da je nasa postavka izgledala zaista veoma veoma dobro do nekog 70. minuta. Steta. Kao i sto sam pricao i pre, kada izadjemo sa 100% energijom mi nemamo prevelikih problema u odbrani, prakticno da ih nismo ni imali. Kako smo gubili snagu, energiju i koncentraciju tako je krenula nasa igra da pokazuje slabosti. O tome sam ja pricao. Prvo sto treba reci je da je neverovatno tesko izdrzati da u ovom ritmu odigramo 90. minuta ali da smo mogli vise, mogli smo.
Iz pozicione igre maltene nista nismo napravili, ali smo preskakanjem igre na Tawambu i iz polukontri i kontri pretili. Kako su oni smanjili tako smo i mi smanjili vertikalne paseve kao i greske na osetljivom delu terena.Tako je tok utakmice najvise protekao dugim loptama na Tawambu odnosno Krmencika. Imali smo svoje sanse, ponajvise zvog Tawambe koji je odigrao fantasticnu utakmicu tako i zbog ostatka tima. Jako bitno je reci da dok smo imali pun kapacitet snage mi smo posle vazdusnih duela osvajali maltene svaku NICIJU loptu, i to je bio kljuc nase dominacije.
Pantic je odigrao maestralnu partiju :clap Odusevljen sam! U oba smera je odigrao, odlicno pozadi ali u uz to je i u napadu mnogo donosio. Imao je odlicna kreativna resenja, kao i pas pred asistenciju za Vuleta. Sjajan pregled igre, mnogo nam je dao vise resenja njegovom kreacijom a uz to da pozadi nije trpelo.
Tawamba i Miletic su imali takodje odlicnu partiju :clap
Jevtovic je odigrao mozda i utakmicu zivota, bio je odlican osigurac pozadi i pokupio mnostvo nicijih lopti i uz to je imao dosta dobijenih vazdusnih duela.

Celom timu idu zasluge za danasnju igru sem Jankovica. Mnogo je solirao, petljao, mrsio... Mnogo vise ocekujem od njega u Ceskoj. Jedan od nasih najboljih igraca sigurno, bez dileme, ali mora to da dokaze na terenu i da bude konstantan.


Kao sto sam i pisao trkka, taktika i iskustvo su na njihovoj strani ali je individualni kvalitet daleko na nasoj strani. Pokazali smo vise od igre i dominirali, ali je usledio pad koncentracije usled manjka snage. Takodje je bitno da smo bili opasni posle prekida i da ih je Tosic perfektno izvodio. Imali smo i jednu uigranu akciju iz kornera ali nam nije proslo iznenadjenje.


Sve u svemu ja sam zadovoljan prikazanim. Djukic za mene ima itekako prelaznu ocenu jer je nadigrao Viktoriju. Zalaganje je bilo bas na visokom nivou. Takticki smo solidno stajali i uz zalaganje je to izgledalo jos bolje, a najbitnija stavka je ta da smo pokupili veliku vecinu nicijih lopti. Smirenosti nismo imali u zavrsnici i Tosic i JAnkovic uz to nisu imali dobru utakmicu. Mitrovic ce biti veliki hendikep za revans jer je dobio 90% duela sa Kmencikom, ostalo je Miletic pokupio. Maltene jedini od stopera koji moze da se nosi sa Cehom.


Malo vise smirenosti u zavrsnici napada i Tosic i Jankovic da se poprave, i mi prolazimo Cehe!
POZDRAV!

:partizan_fan::napred Partizan:D::šal
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.798
Reaction score
1.112
Локација
Ivanjica
To mene i plasi sto ne igra Mitrovic , imamo li alternativu ? tesko ...
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.480
Reaction score
1.114
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Steta zbog primljenog gola iz ofsajda i nepravednog drugog zuto.

Gledali smo jedan zreo Partizan, evropski Partizan. Nadam se da ce se Ostojic oporaviti do cetvrtka, Svetozar je jos mlad da mu prvih 90min bude na tako bitnom mecu.

Takodje, opet smo se nesvjesno povukli i opet nismo zatvorili utkmicu. To nas je kostalo u jsl i u derbiju i protiv Spartaka.

Nista, dobiti u Lucanima a onda sa srecom i hrabro. Ostace zal ako ne prodjemo, ali ipak i velika zahvalnost sto smo prezimili posle 13 godina.

Ono vece protiv JB se ne zaboravlha, kao i osjecaj kad prolaze januarski praznici, a Partizan i dalje u Evropi.

Za kraj, strateski bitno za nas jeste da Cska prodje dalje. Ne bih mogao zamisliti tu medijsku ofanzivu da oni prodju Ruse a mi ispadnemo.
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Ja ću reći samo jedno. Otkad gledam Partizan, nikad nisam bio sigurniji u našu odbranu!
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.254
Reaction score
3.267
Локација
Beograd
Ako prodjemo dalje Cehe, onda smo gotovo sigurno sledece godine nosioci u plejofu za LS. Treba misliti i o tome, posto cemo u trecem kolu imati slabije protivnike, samim tim smo direktno u LE a treba nam konstantnost.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.231
Reaction score
17.918
Локација
Kej Republika
Šteta što smo se na 1:0 povukli nazad. Sad je lako biti pametan i srati po momcima. Ima još 90 minuta. Biće 2:2 tamo, lagano.
 

showtime.pekka

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.376
Reaction score
1.123
Hajde da probam i ja da sumiram par utisaka, iako je u fudbalskom smislu skoro sve već napisano.

Dopala mi se igra Partizana do datog gola, dok je posle toga usledio neki pad, kako taktički, tako i kondicioni. Ako ja kao rekreativac mogu da istrčim 15 kilometara sa stalnim promenama ritma, onda nema opravdanja za profesionalnog fudbalera da to nije u stanju. Pri tome, imaju i poluvreme za odmor. Nerealna slika koja se ponavlja iz godine u godinu.

Drugo, slično je napisano i na naslovnoj foruma, ali zaista su na stadionu svi videli da gol visi u vazduhu i da ćemo teško izdržati da završimo utakmicu bez primljenog gola. Ofsajd na neki način to malo ublažava, ali ne mogu da se otmem utisku da smo se potpuno povukli i jednu solidnu igru gotovo momentalno prekinuli i dozvolili inicijativu protivniku. Neshvatljivo, ali opet od Partizana očekivano. Ko se iznenadio, ili je prvi put gledao Partizan ili je nepopravljivi optimista. Zaista živim za utakmicu kada ćemo da sameljemo protivnika, bez obzira na ime (očekujem i jedan takav derbi, ali to je druga tema).

Navijači. Sasvim solidno popunjen stadion imajuči u vidu idiotski sistem sa kartama. Neverovatno mi je da je karta morala da glasi na ime nosioca. Zašto se to radilo? I dalje ne razumem. Tvrdnje da je to zbog bezbednosti su najmanje rečeno diskutabilne, jer se sve snimalo i bukvalno bi svaki potencijalni izgrednik mogao biti identifikovan u roku od pola sata. Sistem u kome blagajnik šalje podatke Ticketline-u, koji zatim sve to vraća u vidu karte koja se štampa je sve osim praktičan. Ljudi su po par sati čekali.

Utisak utakmice mi je pokušaj juga da otpeva pesmu sa Zapadom, na šta je odgovorilo možda par stotina ljudi, ako i toliko. Sa druge strane, kada je Istok pozvao, odgovorilo je 90% zapada. Mislim da je time sve rečeno. Pravi navijači ne žele sns-ovu privatnu gardu. Ne žele cigane i janjičare. Možda je reč o malom gestu, ali simbolički veoma bitnom.

Žao mi je što nisam slikao dedu i unuka koji su bili na tribini. Deka je imao sigurno preko 70 godina. Jako lepa scena.

Uz ovakvu igru, koja se ne prekida nakon datog ili primljenog gola, mislim da imamo barem 50% šansi da prođemo protivnika, od kojeg sam očekivao mnogo više.

Napred Partizan!
Idemo dalje... :D

p.s. Ludi pijani Rusi su posebna tema :) Da pitaš većinu šta su radili u Beogradu 5 dana, verujem da bi njih nekoliko moglo da sklopi neku sliku. Ostatku bi to bila nemoguća misija!
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Pre svega, moram da pohvalim Djukica za inicijalnu postavku, igrali smo visoko, sa dosta presinga, nismo im dali da uspostave pas igru, sve su pokusavali gadjajuci Krmencika.
Ali od 70. minuta ogroman pad u nasoj igri, morao je da reaguje izmenom i da izbaci veceras totalno odsutnog Jankovica i uvede Radina ili Ilica da ucvrste igru u vezi i da probamo da povratimo posed lopte.

Stoperi odlicni veceras, Vulicevic kapitenski odigrao, svuda je stizao.
Urosevic u nekom grcu, ali nije nesto ni kiksirao.
Jevtovic partija zivota verovatno, Pantic isto jako dobar, da mi je neko pre par meseci rekao da ce on da uklizava na nicije lopte ne bih verovao..
Tosic je provaljen, previse pokusava da se namesti na sut, a oni su to lako skautirali i non stop postavljali jak blok na 15-20m od gola, tako da mi nismo ni imali neki udarac sa distance.
Jankovic katastrofalan, sve moguce akcije je usporio mrsomudjenjem, nije trcao nazad dovoljno...mislim da on ima neki problem sa glavom, nemoguce je da toliko oscilira sa igrom.
Suma danas jako dobar, nonstop je predstavljao pretnju pokusavao da proda neki fazon i provuce se kroz njihov blok, i na sve to vrsio konstantan presing na njihovu odbranu, sto im je onemogucilo da uspostave neku pas igru.
Tawamba opet veliki oslonac napred, pokupio brdo duela sa njihovim gorostasima, tacnost pasova veca nego vecini veznih, dao i gol (glavom! :D) na sve to.

Kad malo bolje razmislim, ovo uopste i nije los rezultat znajuci nas mentalitet, moramo od starta pojuriti taj gol pa sta bude. Dobro je sto je mec za 7 dana pa necu morati da lupam glavu 2 nedelje kao inace..

Kratak osvrt na tribine itd:
Na ulazu za Istok O, jedan(!) covek na ogradi koji proverava da li se slazu licna sa kartom za utakmicu, zatim par njih koji pretresaju i onda ta famozna kapija, kroz koju je na moje oci i na oci prisutnih redara ulazilo po dvoje ljudi odjednom! Totalni debilizam, cekalo se u redu kao za ulje. U jednom trenutku su ljudi nagrnuli i prikljestili decu uz ograde, grozne scene. To sranje treba iseci u gvozdje i prodati dok cigani nisu isekli i odneli. Najjaca scena je kad je spiker rekao da je prisutno valjda 21 ili 22K ljudi, a Pantic u onoj emisiji vidim izjavio da je prodato 24K karata :D Ni tu ne mogu da se usklade.

Navijanje nikad gore, 3 kopa svako svoju pesmicu pevusi, centralni delovi Istoka i Zapad se nisu ni ukljucivali jer ne mogu da odluce sta da pevaju. Imao sam utisak da sam na nekoj utakmici u JSL. Sramota je da u ovako bitnom mecu igraci nemaju nikakvu podrsku, mozda bi im to bio vetar u ledja da izdrze i zadnjih 20 minuta.
Jedina pozitivna stvar je sto sam cuo u par navrata ispred stadiona da su ovi Kimijevi valjda pevali o onome kome se ne sme pevati, pretpostavljam da su na taj nacin prozivali ekipicu na jugu.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Biće milina gledati mladog Svetozara u srcu odbrane za 7 dana u Češkoj :) ovo mu je idealna šansa da ode u vasionu , a verujem da će je iskoristiti
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top