Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.355
Reaction score
2.997
Локација
Tamo gde su Grobari
Ako posle jedne loše utakmice nekome kažeš da nije za Partizan, onda to nije kritika, nego proseravanje, (znači da ti za mene nisi za navijača Partizana, kao što tebi Urošević nije za igrača Partizana) iako će se u buduće možda pokazati da si u pravu, u ovom trenutku to niko ne može da tvrdi. Razumem da se tako nešto odma posle poraza napiše, iz besa, ovako ne.
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.103
Reaction score
3.897
Локација
Београд
Nisam rekao da nije za Partizan. Rekao sam da on i Šćekić nisu za fudbalski teren.

Lepo sam ti napisao da od poslednjih deset utakmica mi imamo pet poraza, a ti mi govoriš o ''jednoj'' utakmici. Ne znam koje smo to utakmice odigrali u kojima je Urošević igrao kao Javier Zanetti, ali očigledno da sam ih propustio.

I to da li sam ja za navijača Partizana ili nisam je apsolutno nebitno, jer to ne utiče na klub onoliko koliko ovi igrači na terenu.
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.355
Reaction score
2.997
Локација
Tamo gde su Grobari
Pa i ja sam ti lepo napisao. Urošević je na te poraze uticao od prilike koliko i ti, osim na ovaj u Mančesteru.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Urošević je od Voždovca do Manchestera kiksnuo na dosta utakmica.Treba tu Brežančić malo da igra, pošto je daleko opasniji u napadu a nazad će završiti posao.Kad imamo dva dobra igrača na jednoj poziciji trebalo bi da vidimo rotaciju kad na drugim nemamo.
Po meni moraju Stevanović.Pavlović i Lakćević,Lutovac dobiti sve više šansi u prvenstvu.
Stevanović je počeo sa 3,4 golova, i posle toga je dobijao po pola sata da igra.To utiče na mladog fudbalera.Pavlović je još manje igrao kao i Lutovac i Lakćević.
Izgleda nemamo u omladincima nijednog špica koji je blizu prvog tima, što je zabrinjavajuće.Nemamo ni desnog beka.Ali je dobro da smo posle dužeg vremena izbacili krilne i vezne igrače.
Ja bi Sumu isto zadržao za neku platu od 300 000 do 400 000 i potpisao još 2,3 godine ugovora.Za te pare nećemo naći igrača takvog kvaliteta.Primetio sam prošle godine da su vezni igrači Gruzijske reprezentacije bili slobodni.A sećam se kako je Gruzija kao repka igrala utakmice, pas igra im beše na lepom nivou.Može i tamo da se baci pogled na onog zadnjeg veznog.Takav veznjak sa mirnoćom u pasu je neophodan.
Očekujem od Save da pobedi cigane još 3 puta, i nek slave titulu ako ih nije sramota sa svim porazima u derbijima.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...Nije nikakav problem izgubiti 3:0 ili 5:0 od Mančestera, Juventusa, Ajaksa pa i Fulhama, ali mi kad god puknemo puknemo zbog kiksa i debilne odluke ponekog igrača(ili dve tri debilne odluke). E to je bedno i to je ono što nas prati već godinama u Evropi...

Ti pokušavaš da vratiš Dvoglavog, ali mogu i ja...

U Mančesteru je poraz došao kao posledica straha svih igrača i zablude stručnog štaba, na čelu sa Savudinom. Na terenu.

Van terena, zna se ko su krivci.

Za "debilne odluke" bih te molio da pojasniš, naravno da pričamo o utakmici od četvrtka?
 

zeko lopove

Grobar
Учлањен(а)
11.10.2006
Порука
485
Reaction score
732
Локација
Kitchener, Kanada
Da i ja malo opširnije izanaliziram...
Jedva čekam ovaj novi format sa konferencijama. Najbolja ideja za klubove kao što je naš.
Uopšte se ne lozim na LS, u EL zna da bude dosta dobrih izazova ali duel sa Manu i sličnim giganti a je apsolutno nepotrebno "odmeravanje" ćuna.
Mi I cigani u evropi? , to je kao kad dva prosjaka na mufte se prosvercaju u elitni klub, pa tamo hoće da se dobro provedu, napiju i kresnu neku dobru ribu - a u džepu mi imamo 1 dinar a oni 5. Pa kad dobijemo simiku u bulju i izletimo van, tesimo se kako učimo I kako nije poraz nego lekcija dok je istina da ništa nismo niti ćemo naučiti, a kamoli primeniti.
Znate šta je najveća tuga? Od te davne 1966 je prošlo koliko? Nas JNA isto izgleda, možda propalije! A kako izgleda njihov Old Trafford nekad i sad???
Kolega je lepo objasnio, sistem, vizija ne postoje niti su postojali. To je fakt. To nije samo zbog naše uprave već zbog celog mehanizma po kom funkcioniše srpski fudbal. Ne postoji zajednički strategija, vizija u srpskom fudbalu. Svako za sebe, i to ne kao klub, već svaki krimos za sebe.
Da bi se pomerili sa mrtve tačke mora da postoji neki koncenzus, neko zajedničko slaganje i spoznaja da bi meni bilo bolje, mora i komšiji da bude bolje, u krusevcu takođe, Subotici, nišu pa i u malim sredinama.
Pogledajte primer američkog MLS. Liga postoji samo 23 godine i šta su postigli i to u nezamislivoj konkurenciju pored NBA, NFL, NHL I MLB.
Znam da je utopija a možda i pogrešna tema.
 
  • Like
Reactions: MAK

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.103
Reaction score
3.897
Локација
Београд
Ti pokušavaš da vratiš Dvoglavog, ali mogu i ja...

U Mančesteru je poraz došao kao posledica straha svih igrača i zablude stručnog štaba, na čelu sa Savudinom. Na terenu.

Van terena, zna se ko su krivci.

Za "debilne odluke" bih te molio da pojasniš, naravno da pričamo o utakmici od četvrtka?

Mislio sam uglavnom na debilne odluke igrača poput ''ajde da ja lepo predriblam ovog igrača Mančestera ovde pa ako ne uspem uvalim nekome od svojih vruć krompir'' 12 sekundi pre nego što primimo gol. Mislim i na odluke napadača poput ''mogu da lansiram Asana, Sumu, Sadika po levoj/desnoj strani, ali bolje da se ja okrenem 4-5 puta i izgubim loptu.'' Ali i na odluke stručnog štaba da Šćekić uopšte igra kada možeš lepo postaviti Natkha i Zdjelara(čiji takodje nisam najveći obožavalac). I onda izmene, koje sam već ranije komentarisao, protiv AZ izlazi Sadik u 88. minutu dok jurimo rezultat, sinoć izlazi Natkho a Šćekić ostaje na terenu. I to što mali Stevanović nakon sjajnog početka sezone iz nekog razloga dobija sve manje vremena na terenu.

Rekao sam da nije sramota izgubiti od bilo kog Mančestera, pa makar i bili očajni u PL, ali izgubiti tako što ćeš predati loptu igračima ispred svog gola ili pustiti Rašforda na drugoj stativi da lagano primi loptu, popije čaj i zakuca gol i onda kad vidiš da si pogrešio, pogledaš oko sebe i raširiš ruke dok svi ostali šire ruke i gledaju u tebe.

I ne ''pokušavam'' ja ovde ništa, kao što nikad i nisam pokušavao. Govorim ono što mislim i valjda je to i dalje dozvoljeno.

Sve je već više puta napisano: igrali smo sjajan fudbal s vremena na vreme ove sezone, ali nismo bili efikasni kad je bilo najpotrebnije. Dodaj na to greške štopera i bekova i onda shvatiš da si uprkos sjajnom fudbalu u par navrata, dosta loš, što i govori stanje u SuperLingLongLigi.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.549
Reaction score
10.838
Pa i ja sam ti lepo napisao. Urošević je na te poraze uticao od prilike koliko i ti, osim na ovaj u Mančesteru.
Utakmica sa Vozdovcem:
(00:25)

Direktno je uticao na isti nacin na koji je uticao protiv MU.

A posle ovoga nikada nije smeo nikako da utice na nasu igru, ovakvo nesto ne sme da se desava profesionalnom fudbaleru:
(2:00)

To su ukupno tri strasne amaterske greske koje su direktno vodile do golova, a rezultat je u sve tri utakmice bio itekako bitan.
Covek je odigrao 4-5 utakmica u kojima je igrao pristojno, od toga 2 u LE u kojima se debil Strajnic izlozio na njegove poteze.
Da ne pominjem ISTE njegove kikseve posle kojih srecom nismo primili gol, a koliko ih ima dokazuje i to da je protiv Mancestera imao preslikan kiks koji ovi nisu iskoristili.

Urosevic NIJE IGRAC za Partizan i to itekako moze da se tvrdi i to dosta ljudi tvrdi odavno, jer je odmah bilo jasno da on nema nikakav pregled igre i fudbalski IQ mu je u minusu. Na sve to je ozbiljna kiksara.
Ja cak i nisam imao neke predrasude prema njemu kao sto inace imam prema linglongligasima, prizeljkivao sam ga nakon nekoliko odgledanih njegovih utakmica u Napretku.
Nije mu trebalo dugo da me uveri da je kosati Miletic bolji igrac od njega, a i on je horor i on je daleko od kvaliteta koji treba nasem klubu.

Levi bek Partizana je dijagnoza. Urosevic je simbol lose selekcije tima. Nije igrac za Partizan, niti bilo koji drugi tim sve dok radi po terenu ovo sto radi. Ljudi za citavu karijeru ne naprave ovoliko losih poteza koliko on u ovom jako kratkom vremenskom periodu.

Da je to "jedna utakmica", "proseravanje" i da je kriv onoliko koliko i neki forumas, ne bi poverovao ni onaj koji ga napravio. Covek je ocajan bek, blago receno.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Nije Sava toliko kriv što je postavio neku lošu taktiku, ili sastavio pogrešan tim, kriv je što nam je sa dobrom igrom u nekim utakmicama dao nadu da možemo puno više, nego što objektivno možemo...
Krivi su bili i naši igrači i Mančester na onoj prvoj utakmici u Beogradu, naši jer su nas ubedili da mogu i do pobede, a njihovi - prvo jer su nas tada potcenili pa smo pomislili da oni nisu (puno) bolji od nas, a drugo, jer su u Mančesteru rešili da nam pokažu ko gde spada u evropskom fudbalu...

I videli smo gde ko spada: Partizan koji je u Linglongu u stanju da pobedi zvezdu i da razvali Radnički ili Vojvodinu, u Mančesteru je izgledao kao da uopšte ne igra isti sport kojim se bave ti tamo njihovi ,,brzanjci,, tehničari i snagatori...

I nije tu samo u pitanju Mančester, mi i kada smo igrali sa Norsjelandom, Moldeom, AZ-om, vidimo da tamo itekako ima mladih igrača koji su 6 puta brži od ovih naših u njihovim godinama, a što se snage tiče, ima se utisak da ove naše mogu da nose u zubima - i da odigraju 90 minuta bez po muke!

Da ste u prilici (ili želji) da gledate Teleoptik (sastavljen od mladih igrača koji treba da budu budućnost Partizana!), tek tu biste videli koliko je njihova liga i njihova ighra ispod nivoa ove Super Linglong, a kamoli neke ozbiljnije, evropske lige...
Neko je u postovima tražio više Stevanovića, Lakčevića, itd, ali ja pitam, a jeste vi gledali Lakčevića i koliko puta? Šta sve znate o njemu?
Ništa protiv njega ili Fiće, ali svako ima neku svoju ,,klasu,, neko je za Teleoptik, neko za Linglong, i - nažalost, sinoć su donekle Stojke i Suma imali šta da traže (makar i da ne nađu) na Old Trafordu, a svi ostali su tamo bili kao zalutali...
Ono je bilo tužno da Bambi, koji je nekada imao ugovor baš sa tim MU, uđe kao potpuno svež napadač - i krene da igra ,,unazad,, ,,napadajući,, ka našem golu...pretužno...

Da, Sava je uradio neke dobre stvari, i da, Sava ne može za 6 meseci da sve promeni iz korena, ili dotera do perfekcionizma...
Ali i - da - ovo jeste prava tema da još jednom ponovimo - mora da postoji STRATEGIJA kako mi iz jednog potpuno drugog sporta kao što je to ,,fudbal,, u domaćoj ,,Super,, (njiva) ligi da razvijemo igrače da budu u stanju da igraju ozbiljan, pravi, današnji, moderni evropski fudbal?!
Kako?!

I, da, ovo jeste prava tema da se ponovo, po ko zna koji put, postavi pitanje strategije naše omladinske škole, koja ima uspeha u menadžerskoj preprodaji ,,mladog mesa,, ali ne i u pravljenju igrača koji bi oko 20.-e godine već bili pravi fudbaleri a ne samo talenti i klinci.
Ako je to moguće u Evropi, zašto kod nas nije?
Više puta smo ponovili da je NEOPHODNO da naši treneri ,,podmlatka,, ili odu negde da nauče kako se to radi tamo, ili da nekog stranog stručnjaka privolimo da dođe da radi ovde...
O ,,omladinskoj školi,, naravno, možemo da nastavimo na temi za to, ali poenta je da nas poslednjih 10, 20, 30 godina evropski timovi ,,ubijaju,, svojim fizikalijama, a da mi nismo, za svo to proteklo vreme, ni milimetar ,,mrdnuli,, da im pariramo u tome...

Evo, Duljaj je došao kod nas, možda nam donese neko iskustvo iz Šahtjora (iako Šahtjor nije ,,prva evropska klasa,, ali imali smo nekada onu utakmicu sa njima u LŠ gde su oni izgledali kao ,,brzi voz,, naspram naših)...
 

MB13

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
118
Reaction score
230
Локација
Beograd
Sve objave citam.
Mi razocarani,kao da smo Partizan iz 1966. pa kako to ne gazimo tamo neki Mancester na Teatru snova?!
A bilo nam je lepo kad smo dominirali na JNA...
E a sad smo najgori,jer mi izgleda treba da trpamo svakome po tri komada...i ja to zelim ali moramo biti strpljivi,daleko je to istine.
Da smo ove godine,posebno u evropi,napadacki,leprsav,lucidan,zanimljiv Partizan za gledanje...ili bar uvek tome tezimo to je za aplauz,za veru u bolje dane za onaj Partizan koji svi hocemo da gledamo!
Ljudi realno Mancester je visi nivo,nekada nije dovoljno da das svoj maksimum ( u sta ne sumnjam da su nasi momci hteli) jer se i protivnik pita. A on je izasao sa najjacim sastavom,posle tankih rezultata nabrijan na igru od samog pocetka i realno tu je poceo nas kraj !
Scekic,Urosevic,ne nismo znali da nisu dorasli ovakvom protivniku?
Da trebamo bolje igrace na tim pozicijam -itekako trebamo...da oni znaju da daju ruku na dosta nekih utakmica-znaju znaju....da uvek daju svoj maksimum to im niko ne moze da ospori...
Zelim pojacanja,zelim bolji Partizan !
A do tada ovakvi lakvi smo,a nismo bas ni losi SAMO NAPRED PARTIZAN !!!
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.130
Reaction score
14.281
Локација
Brdo Banovo
@Dino

Moram da ti cestitam, verovatno si prvi navijac Partizana koji postavlja lose poteze SVOG igraca. Samo da bi pokazao da si eto u pravu. Kopao i jurio kikseve Urosevica.
Svaka cast.
Resen najveci problem kluba.
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.355
Reaction score
2.997
Локација
Tamo gde su Grobari
Čudi me što nisi postavio snimke dok je igrao za Napredak. Pričam o zadnjih 20ak utakmica a ti postavljaš snimak od pre godinu i po dana.:buhahaA iz aviona se vidi da su Urošević ove sezone i Urošević iz prošle sezone nebo i zemlja. Prizivanje kosatog Miletića ne želim da komentatišem...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.985
Reaction score
15.740
Локација
Beograd
Dobije te prvi tim Man U koji je rešio da reši LE u četvrtom kolu na svom terenu i odjednom svi krš. Svako od nas treba da bude ponosan na tim koji je izbacio Molde, Malatiju i ostavio više nego dobar utisak u evropi. Dok god ima nade verujem u prolaz, ali više od toga je bitno da se nadograđuje tim za sledeću sezonu u evropi.

Ono što je sigurno je da će naš Partizan poboljšati svoj kf. Ako nekom to nije uspeh, ne znam šta da mislim. Istorija nas je naterala da maštamo o završnici evrokupova, niko nam ne oduzima to pravo ali smo daleko od toga sve dok lopovi budu tapkali talente kao sličice na Terazijama.

Suma sumarum, ova sezona je pomak, iako smo usrali vučić ligu.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Primenicu ovde teniski recnik, postoje iznudjene i neiznudjene greske...Ne mozete samo reci kako su igraci pravili debilne odluke, nije to samo do njih, ima i do protivnika. Mancesterovi igraci su igrali presing, fantasticno se kretali u napadu, kombinovali...Sve to moze da poveca mogucnost za pravljenje gresaka. Nije sramota izgubiti od ovakvog tima, koji nam svojim kvalitetom nije dozvolio da igramo nasu igru. Ko god da imalo prati njihovu igru, reci ce vam da ovo nije Mancester koji je u kanalu. Ovo je Mancester koji moze da pomrsi konce svakom timu na svetu. Tu se onda skine kapa i kaze svaka cast.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.348
Reaction score
6.571
Локација
Tamo gde si ti!
Lepa crno-bela ekskurzija po Engleskoj.
Dosta naših je bilo, poslednjih 30 minuta je tribina pokazala kako treba svi zajedno da grmimo.

Svi su već napisali svoje utiske, tako da nema sada ja posle dva dana nešto da pametujem, sem da konstatujem da ipak ne možemo da se nosimo sa ekipama poput MU.

Ne zamerite ništa našim momcima, odigrali su koliko su mogli i u ovom dvomeču ne da se nisu obrukali, nego su generalno bili rival za poštovanje.

Az jeste dobra ekipa, ali sa invazijom u Holandiju i srčanu igru naših momaka verujem u pobedu 28.11.

@mrzim_sve ne mogu da ti opišem koliko mi je krivo što nisi bio sa nama, uz sve napore koje si uložio.

Nadoknadićemo propušteno delom u Holandiji i na proleće protiv nekih iz Londona :)
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Mančester Junajted i ovakav posrnuo je kvalitet i spada u prvu klasu evropskog fudbala. Pa prošle sezone su izbacili jedan PSŽ iz lige šampiona, a ispali od Barselone u četvrtfinalu.

Ogromna je razlika u kvalitetu. Fizikalije, brzina donošenja pravovremene odluke u odigravanju završnog pasa, tehnička i taktička obučenost. Neki su igrali za sebe da sebi podignu cenu. Suma koji se ovde toliko diže u nebesa što je napravio dribling na našoj polovini, pa to je valjda nešto normalno što treba da uradi. Zašto se ne priča o kontrama u kojima nije izabrao pravo rešenje ili u kojima nije pravovremeno odigrao pas pa to je njegov posao. Šta mi imamo od toga što je on u Beogradu na dupe bacio Megvajera koliko je to bodova? Daleko od toga da je on bio najgori na terenu samo dajem primere, šta je njegov posao.

Natko je primer stranca koji treba igrati u našem klubu. Uporedite samo igru njegovu i Suminu što se tiče razmišljanja pre prijema lopte i iz kog poteza odigrava Natko a koliko dodira ima Suma pre odigravanja.

Kaznio bih svakog igrača koji je pre treninga slikao teren i tribine OT. Savi svaka čast neka na zimu i leto dovede potrebna pojačanja za fudbal koji želi igrati i da polako ta njegova zamisao bude prebačena na teren.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Niko Sejdubu nije digao u nebo zbog dvomeča sa Mančesterom samo smo rekli da je imao poneki dobar potez...
Nije nam to donelo bodove, ali je za poštovanje kad samo pomisliš koliko igrača iz ozbiljnijih i bogatijih klubova ne bi bili u stanju protiv MU da načine ni bar taj neki dobar potez..
I kada pišemo o nekome, nekada pišemo ,,sveukupni utisak,, a nekada o tek protekloj utakmici, ili o par njih...

Recimo, niko ne spori ulogu koju Natho, uopšteno govoreći, ima u Partizanu, ali ako pišemo konkretno o utakmicama sa Mančesterom, poređenje Natha i Sume može da ti ode u korist Sume, a ne Natha koga si baš istakao kao ,,kontraprimer,, Sumi...

Suma je i u Beogradu i u Mančesteru uspeo da napravi po koji dobar potez, Stojke je u Mančesteru dokazao zašto je to što jeste, ostali su imali zapažene poteze u Beogradu (Natho, Sadik, Kalaba, itd), ali ne i u Mančesteru...

Nula bodova u dva meča sa MU ipak i nije neko veliko iznenađenje, jeste da nam nije po volji, jeste da bismo želeli Partizan iz 1966.-e i bolji od 1966.-e, jeste da ja teško ,,varim,, poraz Partizana jako dugo vremena posle tog poraza, i da me to baca u depresiju, nervozu, tugu, ali...

Tako je kako je, Jedinstvo se pokazalo kao tvrđi orah nego što smo to mislili (ili se ponadali), život ide dalje, vraćamo se u neke druge dimenzije fudbala, a u njima se mi ipak mnogo više pitamo!
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Govorio sam generalno, po meni je Natko primer stranca koji treba da se dovodi kao vezni igrač.

Ono što želim reći za Natka i Sumu. Natko za mene predstavlja fudbal, on razmišlja pre svakog poteza šta će uraditi, lopta se kod njega zadržava jako kratko. Potez dva i izbacuje našeg i protivničkog igrača dok Suma gledajući i našu ligu previše overava loptu, usporava igru. Opet to je neko moje viđenje fudbala, volim pas i brzu igru i cenim igrače kao što je Natko koji na inteligenciju igraju. I plus šampionski je igrač, gladan je pobeda.

Ne vršim hajku na Sumu, zahvalan sam mu za golove i asistencije što je postigao ali mislim da njegov tip igrača ne doprinosi dovoljno na njegovoj poziciji. Igrač na poziciji organizatora ne sme da bude pasivan veći deo utakmice, pa da možda eksplodira u 5 minuta. Voleo bih da dobije lep ugovor negde, a mi da te njegove dobre igre naplatimo na zimu. Poštujem vas Gorane kao starijeg kolegu i cenim vaše fudbalsko znanje ali kao što sam i prošli put rekao oko Sume se ne možemo složiti. Naravno opet kažem nije najgori ima Partizan mnogo veće probleme od Sume i potreban je ozbiljan remont da bi se napravila ekipa po Savinom ukusu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Znaš kako se kaže, svako zašto, ima svoje zato.

Mislim da se Suma previše potencira, a sam najviše ovde pišem o njemu - odgovarajući drugima...
Mi od pozicije do pozicije možemo da pričamo o svakom igraču šta mu fali, i zato sam malo nervozan što se najviše piše o tome šta Sumi fali, a čovek ima taj neki fudbalski ,,filng,, za loptu koji recimo Đole Ivanović neće imati u tri sledeće svoje reinkarnacije...a taj Đole nam ulazi protiv MU da ,,poboljša situaciju,, ili Bambi, iz utakmice u utakmicu je igrač manje, pa opet Suma privlači pažnju za kritike kao da on igra kao Bambi, a ne obrnuto...Sadik se često potencira kao ,,promašitelj zicera,, a valjda je manji problem što on promašuje, ali i daje golove od toga da je Asano dao samo jedan (svejedno da li je samo do njega, trenera, pozicije, igre, ili saigrača)...

Dakle, da ostavimo mi malo na miru Sumu, Natha, Sadika i da dovedemo ostale na njihov nivo, pa posle da tražimo tri bolja igrača od ove trojice, a ne obrnuto...
Istinu govoreći, Natha nikad niko ne kritikuje (pa ni ja), ali da nije mogao ništa protiv MU pre neko veče - i to je istina. Pa je opet Suma privukao više kritika u stilu ,,nije ništa uradio na Old Trafordu,, nego Natho...

Stariji jesam, znanje možda malo imam, više imam neko iskustvo, i ponavljam po stoti put:

Trener radi sa onim što ima, dobar trener traži svakom igraču poziciju i ulogu gde će njegove VRLINE biti najkorisnije a MANE najmanje štetne...

Nisam gledao momke iz 1966.-e pa da mogu da poredim, ali gledao sam Mocu Majstora, Mancea Legendu, Lenjog Milka, Vrednog Vokrija, Driblera Ušketa, Doktora Moreiru, Zver Evertona, Umetnika Leonarda - i da su mi oni ovde, ja bih sastavio bolji tim od ovog koji imamo, a kako nisu, ja trpim mane Sume, Sadika, Natha i Asana, nadajući se da će njihove vrline da ,,isplivaju na površinu,, mnogo više nego njihove mane...

Ali, isto tako i ovi veličanstveni koje sam pomenuo imali su neke svoje mane zbog kojih smo i u njihovo vreme gubili utakmice - od kojih su neke bile veoma važne, a porazi zato veoma bolni...

I zato nema ni sad neke velike vajde da 100 puta ponovimo šta sve naši sadašnji momci fudbalski nemaju...
Nemaju pa šta da radimo?
Da su ovi sa klupe ekstremno bolji od njih, već bi to pokazali za one minute koje su imali u prvom timu, uostalom, Sava je sa njima svaki dan, gleda ih na treningu, nije sveznajući, ali sigurno ih više prati i zna o njima nego mi...

Imamo ove fudbalere koje imamo, daj da iz njih ,,izvučemo,, onoliko koliko oni sami imaju i mogu - kad dođe neko bolji, lako ćemo da menjamo prvih 11...
Dok ne dođe, teraj dalje ovako, sa ovima koji su tu...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top