Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Bio je u seljackom modu, kao zajebava publiku i sudiju, kao kada se nama zabunkerisu ling long livadari, pa golman odugovlaci i provocira.
Po meni gol smo dobili zbog njegove nonsalancije i prepotentnosti.

Bez obzira na sve, nista manje nije ciganski ni vredjati ga i prozivati preko drustvenih mreza.
Pa nismo cigani, jebemu misa?
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.992
Reaction score
11.710
Локација
JNA
Gledam golove i reakcije Radulovica i ovog drugog, neverovatno sta smo prokockali...
 
  • Like
Reactions: BaX

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Stojkovicev je gol bar 70%, ostalo ide na stopere...
Desilo se, boli... nema nazad i igraci i svi mi s njima mozemo samo napred, moramo...
"Fenomenalna" mi je analiza kako niko ne kritikuje druge samo golmana... sa posebnim akcentom kako bi stoperi iz "starih" vremena nesto uradili... e pa ima nas koji se secamo tih starih vremena (koja i dalje bole) i secamo se tih stopera protiv fljamurtarija i u albaniji i ovde, stopera protiv videotona, stopera protiv dinama iz bukuresta, protiv seltika tamo, protiv qpr tamo, protiv groningema tamo... da nabrajamo mozda tumbakoviceve stopere 90-ih?
Bas je "lepo" idealizovati neka vremena i pamtiti samo dobre momente... kao sto se "nekim" igracima pamti (selektivno) jedan dobar potez na jednoj utakmici, a ne zele da se vide more losih poteza na svim ostalim utakmica tog istog...
Iz raznih razloga nije mi baš do neke intelektualne rasprave, ali, hajde, da ne pomisliš da nisam pročitao tvoj upis...

To što su i odbrambeni igrači Partizana iz starijih generacija koje sam ja spomenuo ponekad kiksirali, ipak ne znači da ih možemo kvalifikovati kao neke ,,kiksare,, niti uzeti kao neki argument i činjnicu, da ako su oni kiksirali ili gubili utakmice, da onda ni ovi naši sadašnji odbrambeni igrači nisu krivi za golove koje primismo u Hagu?!
Kakve to veze ima jedno s drugim?!

Niti sam ja nekoga, ili neko vreme, idealizovao, samo smatram da odbrambeni igrač ima da ide na loptu i ima da sprečava protivničkog igrača da on bilo kako primi, uzme, šutne ili samo ,,čukne,, ili ,,ćušne,, tu loptu i tako sve dok mu golman ne vikne da će on da izađe i da je hvata ili boksuje ili ispuca...
Loptu i igrača odbrana može da ,,pusti,, još samo ako proceni da je svrsishodno da lopta izlazi u aut ili da je igrač u ofsajdu koji će sudija sigurno da svira...
Inače, neće da valja...kao što nije valjalo u Hagu, niti na tim utakmicama koje ti spominješ, a koje smo gubili...ili katastrofalno gubili...

Ali, ipak, ne znam zašto imaš potrebu da tako često radije biraš da istakneš nešto negativno, nego nešto pozitivno, ili bar da ,,iskuliraš,,...
Jeste, imao je Partizan neke poraze i katastrofe, ali imao je i neke pobede, imao je neki igrač loše poteze, ali ne može se reći da nije imao i dobre...

I nisi jedini sa tim nekom ,,negativističkim,, pristupom ovde na forumu...ili za ove druge da kažem sa ,,fatalističkim,, - sve im je već rešeno, sve je već gotovo, nećemo ništa osvojiti, nećemo ništa uraditi, selekcija timova je slaba, igrači cirkuzanti ili bivši igrači, i uklet smo i proklet klub...
...a s druge strane kad Partizan izgubi, onda (iako su već ranije rekli da je sve već gotovo i katastrofa), ne mogu da podnesu poraz pa ,,opletu,, po trenerima, igračima, klubu (klubovima)...

Pa čekaj, ako je već sve gotovo i ako smo katastrofa i prokleti, što se onda čudimo porazu ili kiksevima ili ludimo zbog njih? Zar nisu očekivani?

A ako nisu očekivani i ako ipak nije sve gotovo, onda nemoj da pričamo da je sve gotovo dok još nije gotovo!

A u prošlosti, kao i u sadašnjosti, ima stvari koje su su za ponos, ima onih koje su bile bolne, nema tu šta da se idealizuje, ali nema šta ni da se ,,kukumavči,, od sad pa do kraja veka...

Ima dana (meseci, godina) kada čoveku nije do smeha ili nikako ne može da bude dobro raspoložen, ali ima i ljudi koji sami biraju da im je većina dana takva...a ne mora baš uvek tako...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Napadacki fudbal je pre svega stanje uma pa tek onda sve ostalo - prava selekcija igraca, taktika itd.... Ocigledno mnogim igracima napadacki mentalitet nije deo njihovog uma i tu je problem, ovaj strucni stab je doneo teoriju ali ona treba da se usvoji, a za to su potrebni i vreme i promene u samoj selekciji. Stanje uma nekolicine igraca i zelje strucnog staba su jos uvek u raskoraku i zato se desila onakva utakmica u cetvrtak - strucni stab je pokusao da se prilagodi defanzivnoj reakciji ekipe pri tom odstupajuci od svoje filozofije i most je popustio.

Utakmica je pokazala slabosti i u ekipi i u strucnom stabu i ako svi prihvate odgovornost onda mozemo i da naucimo nesto iz gresaka.
Za pocetak je Savo priznao da su izmene bile pogresne i to odmah nakon meca sto znaci da su svi vrlo brzo postali svesni gde su gresili, a to je prvi korak ka uzdizanju i daljem napredovanju. Ukratko, ohrabrujuce je sto nema ni promil demagogije.
 
Последња измена:

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.789
Reaction score
2.533
Локација
CyberSpace
ovo je bio Partizanov Černobilj, ne u smislu posledica ( bar se nadam:cautious:) već kako je došlo do krajnjeg ishoda ( katastrofe:icon-frown:) - u svakoj situaciji je bilo 10 stvari koje su mogle da se urade i da završe drugim ishodom a samo jedanaesta je vodila dublje u ponor i upravo ta se desila, i svaka sledeća tako, i tako u jedno, brat-bratu, 7-8 navrata

"perfect" f***ing storm :banghead:

Savu puna podrška za work-in-progress, neka nastavi a ovo neka posluži da se ubuduće ispeglaju potencijalni nedostaci


da dodam, deluje mi i da su njihovi navijači a pogotovo igrači u još većem šoku nego bilo ko od nas
"napraviti na ništa" jednu takvu ekipu ( a tek ćemo čuti za te njihove igrače u narednim godinama) mogu samo veliki, i sa tim treba ići dalje do neumitne naplate ovog što se desilo u Hagu prošle nedelje
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Iz raznih razloga nije mi baš do neke intelektualne rasprave, ali, hajde, da ne pomisliš da nisam pročitao tvoj upis...

To što su i odbrambeni igrači Partizana iz starijih generacija koje sam ja spomenuo ponekad kiksirali, ipak ne znači da ih možemo kvalifikovati kao neke ,,kiksare,, niti uzeti kao neki argument i činjnicu, da ako su oni kiksirali ili gubili utakmice, da onda ni ovi naši sadašnji odbrambeni igrači nisu krivi za golove koje primismo u Hagu?!
Kakve to veze ima jedno s drugim?!

Niti sam ja nekoga, ili neko vreme, idealizovao, samo smatram da odbrambeni igrač ima da ide na loptu i ima da sprečava protivničkog igrača da on bilo kako primi, uzme, šutne ili samo ,,čukne,, ili ,,ćušne,, tu loptu i tako sve dok mu golman ne vikne da će on da izađe i da je hvata ili boksuje ili ispuca...
Loptu i igrača odbrana može da ,,pusti,, još samo ako proceni da je svrsishodno da lopta izlazi u aut ili da je igrač u ofsajdu koji će sudija sigurno da svira...
Inače, neće da valja...kao što nije valjalo u Hagu, niti na tim utakmicama koje ti spominješ, a koje smo gubili...ili katastrofalno gubili...

Ali, ipak, ne znam zašto imaš potrebu da tako često radije biraš da istakneš nešto negativno, nego nešto pozitivno, ili bar da ,,iskuliraš,,...
Jeste, imao je Partizan neke poraze i katastrofe, ali imao je i neke pobede, imao je neki igrač loše poteze, ali ne može se reći da nije imao i dobre...

I nisi jedini sa tim nekom ,,negativističkim,, pristupom ovde na forumu...ili za ove druge da kažem sa ,,fatalističkim,, - sve im je već rešeno, sve je već gotovo, nećemo ništa osvojiti, nećemo ništa uraditi, selekcija timova je slaba, igrači cirkuzanti ili bivši igrači, i uklet smo i proklet klub...
...a s druge strane kad Partizan izgubi, onda (iako su već ranije rekli da je sve već gotovo i katastrofa), ne mogu da podnesu poraz pa ,,opletu,, po trenerima, igračima, klubu (klubovima)...

Pa čekaj, ako je već sve gotovo i ako smo katastrofa i prokleti, što se onda čudimo porazu ili kiksevima ili ludimo zbog njih? Zar nisu očekivani?

A ako nisu očekivani i ako ipak nije sve gotovo, onda nemoj da pričamo da je sve gotovo dok još nije gotovo!

A u prošlosti, kao i u sadašnjosti, ima stvari koje su su za ponos, ima onih koje su bile bolne, nema tu šta da se idealizuje, ali nema šta ni da se ,,kukumavči,, od sad pa do kraja veka...

Ima dana (meseci, godina) kada čoveku nije do smeha ili nikako ne može da bude dobro raspoložen, ali ima i ljudi koji sami biraju da im je većina dana takva...a ne mora baš uvek tako...
Pa jbs mu misa, jesam li ja bio negativan prema sadasnjim stoperima ili ti?
Ok, slazem se, nisu nekadasnji igraci bili kiksare, desavalo se da pogrese... pa isto i sa ovim aktuelnim, 9 od 10 puta reaguju ok, ali taj jedan put ne i... jbga
Cak nisam siguran (nemam snage da gledam opet) da je do stopera ili do Urosevica, jer po polozaju igraca mi se cini da su stoperi krenuli da prave ofsajd, da je neko zaostao (verovatno Urosevic) i onda juri igraca... a onda splet okolnosti da Stojkovic bas tada dozivi pomracenje i stoji gde nikako ne sme, da onaj onako okrzne loptu (jos hiljadu puta da proba ne bi uspeo), da ona od mokre trave dobije onakvo ubrzanje kao da je neko uhvatio volej...
Jednostavno, sve sto je moglo da krene lose u toj situaciji krenulo je jos gore... i dok za svakog moze da se nadje nekakvo opravdanje, jedino za Stojkovica ne moze, jer niko ne zna (sigurno ni on sam) sta je trazio onde na onom mestu, jer cak i da je bio po sredini gola ali na 11 metara mogao je onaj i da ga lobuje...
Jbga, boli ovakav rezultat, ali opet draze mi je ovako (igrali smo daleko bolje nego sto sam se nadao) nego da budemo bespomocni kao protiv turaka prosle godine, protiv ceha pre dve godine, protiv mancestera sada... kamo srece da svake godine budemo ovakvi...
A sto se tice vere u igrace i u takmicenja ovde, opet ti kazem masis poentu, niko ovde nije pesimista zbog igraca i trenera, vec su mnogi (skoro svi, sem tebe i mozda jos par ljud...) vrlo nepoverljivi prema namerama uprave i njihovoj sposobnosti da obezbedi regularne uslove, a da ne pominjemo namere i sposobnosti zgadije iz zlezde, fss-a i iz drugih ciganskih klubova, iz sudijske organizacije...
Da, naravno, igraj i daj sve od sebe i veruj da mozes (mislim na igrace i sve nas grobare) ali da li ima imalo realnosti u zeljama da uzmemo titulu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ima i uzećemo je.

A sve i da nema, ne može realnost stalno da bude ispred naših nadanja i naše borbe.
Ako je ne uzmemo ove sezone uzećemo je...kad-tad...
Savo i momci su na dobrom putu, igraju k'o zmajevi, Mančester u Beogradu i Az u Beogradu i u Hagu, uspeli su da nam pobegnu sa grobarske lopate, ali neki drugi timovi (ovi domaći) - neće.

:napred-partizan:
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@Goran Tomić bravo Gorane!

Secam se dve duple krune ciganske 05-06 mi u bojkotu protiv Zeca (jos sebi nisam oprostio to).. Pionir nas odrzava.. a 07 idemo na svaku utakmicu verujuci da cemo do titule..

Ako je ne uzmemo sad, uzecemo je nekad!

Napred Partizan!
 

tintin

Grobar
Учлањен(а)
07.08.2018
Порука
275
Reaction score
520
Локација
blizu
Ajmo Grobari, glavu gore, ne dozvolimo da nas preplavi ova ciganska "stvarnost" koja se kao iz kanalizacije izliva kroz srpske "medije" i truje sve oko sebe. Mi smo daleko iznad toga.

Mančester je ovde sudija spasavao, čak i skratio bez ikakvog smisla (desetak sekundi) zaustavno vreme, što u ovakvim utakmicama nikada u životu nisam video.

AZ je u prvoj utakmici vredeo 3x više od našeg tima, danas sigurno mnogo više. Pred utakmicu sa nama imali su niz 24:0 u holandskom prvenstvu!

Dan pred utakmicu sretnem drugara, okorelog da okoreliji ne može da bude matori Grobar, krenem zajebanciju o posurnlom klubu koji našu Srbiju iz sve snage bruka u LŠ, a on mi, onako, ispod glasa šapne "bojim se... i mi ćemo sutra tako", nema šanse rekoh, videćeš. Kaže, daj Bože...

I bi kako je bilo, bez obzira na rezultat, utakmica za ponos.

Ova epizoda sa Mačvom mi uliva dodatno poverenje, IDEMOOO...
 
Последња измена од уредника:

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
Још једна у низу чињеница која за метар у висину подиже зид који нас раздваја од друге стране универзума. Они поклањају карте навијачима који наточе на Гаспром пумпама гориво а ми за меч против Астане сваком нашем навијачу који добровољно да крв сутра на ЈНА од 10 до 18 часова. Нисмо исти! Дајте крв и спасите некоме живот! :partizan-fan:
Очекујемо пун ЈНА против Астане, да се на леп начин опростимо од овогодишњег учешћа у европским такмичењима.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.348
Reaction score
6.571
Локација
Tamo gde si ti!
U četvrtak se borimo za nova dva boda na uefinoj listi, za lepu novnačanu sumu i naravno još jednu pobedu u takmičenjima pod patronatom UEFE.

Karte su prodavane u paketima, većija je prodata još pred Mančester.
Ako vas mrzi da se cimate, hladno vam je, imate neki drugi razlog. Ponudite svoju kartu nekom iz vašeg okruženja ili nekom od članova foruma.

Posle svega što su nam priredili ove polusezone lepo bi bilo da se oprostimo od 2019. godine u punom Hramu!!!
 

Bojan_pfc

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
67
Reaction score
35
Локација
Beograd
Posle svega vidjenog u LE i Ling long ligi u cetvrtak ocekujem 2:2. Skromna ocekivanja shodno igri i rezultatima naseg tima
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.568
Локација
Planeta Zemlja
Pobeda u LE je oko 500 000e, pa ako hoće da zarade plate, to im je lepa prilika... I svakako nam treba koeficijent...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Zavrsena im je sezona, osvojili su titulu i sigurno im nije svejedno sa kojim ce koeficijentom uci u kvalifikacije za LS naredne godine plus mnogi igraci zele da igraju te kvalifikacije, ne zele da budu precrtani posle ove utakmice tako da treba da shvatimo da su dosli ovde da daju 101% svojih mogucnosti i da i mi sa 101% udjemo u taj mec i ostvarimo pobedu jer ni nama nije svejedno kakav ce nam biti koeficijent naredne sezone. Trenutno imamo koeficijent 20.000, a usli smo u sezonu sa 18.000 i bilo bi lepo da povecamo dodatno i najverovatnije obezbedimo da budemo nosioci do 3.kola kf za LS naredne godine ili kroz cele LE kvalifikacije.

Sledeca sezona u Evropi ce biti bas teska jer da bi zadrzali koeficijent u plusu i za sezonu 2021/22 moramo da "odbranimo" 6 bodova iz sezone kad smo nesrecno ispali od Augzburga, a tako nesto nece biti moguce bez novog ulaska u grupnu fazu.
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Astana je poslednju utakmicu odigrala protiv Junajteda 28.11. a pretposlednju 10.11. dakle u 18 dana 2 utakmice i evo od te poslednje utakmice do ove u četvrtak biće 14 dana bez takmičarskog ritma.

Ova utakmica se mora dobiti zbog koeficijenta i zbog časti, sve osim pobede biće veliki neuspeh. Astana je pokazala kakav je klub u ovoj grupnoj fazi gde se dobrano obrukala u meču sa AZ-om i protiv nas su se mogli obrukati da imamo realizaciju.
Mi u kakvoj god da smo lošoj formi oni nisu u nikakvoj, iako ćemo igrati bez Natka moramo ih rutinirati.
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
756
Reaction score
1.814
Mnogo vazna bi bila pobeda protiv Astane zbog koeficijenta (kao i novca, promrcije igraca i ugleda kluba ...)
Trenutni koeficijent je 20.000 a pobedom bi bio 22.000 ako se ne varam
To nam donosi povalsceni status nosioca i u play-offu LE gotovo sigurno a mogli bi cak i u drugom sesiru pri izvlacenju grupa LE, doduse uz malo srece.
Sto se tice kval. za LS sa koeficijentom 22.000 bi mogli medju nosioce u 3 kolu kv.LS, ali uz srecno poklapanje kockica, malo vise srece nego za drugi sesir grupa LE koji bi bio na dohvat ruke.
Za nosioca u play-off LS, kao i za treci sesir grupa LS bi nam trebalo nesto vise bodova, oko 30, sto bi Partizan mogao dostici konstantno dobrim igrana u Evripi i pobedama.
Doduse menja se i sistem Evro takmicenja pa u klubu se to mora ozbiljno shvatiti, i ako Partizan ove sezone ne osvoji titulu , titula se sledece sezone namece kao obavezna i pravljenje sampionskog tima mora krenuti od ovog zimskog prelaznog roka, kao i aktiviranje uprave da bi igracima i strucnom stabu stvorili uslove za mogucnost da uopste nogu da se bore za titulu.
Ali prvo sledece sta treba je pobeda mad Astanom.
Puno srece momcima i strucnom stabu.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.750
Reaction score
9.500
Pocecu kao Cvarkov u svoje mokasine na spomen reci koeficijent, iako razumem da nam treba :D

Treba radi sebe da dobijemo, da ne dozvoljavamo da nam raspala Astana uzima bod(ove) kod kuce. Ili bilo ko drugi.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top