Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Sve razumijem ali odakle toj djeci hrabrost da tako ulijeću? Možda što sam kao dijete bio povučen i stidljiv, slušao starije i poštovao ih, pa mi ovo djeluje nevjerojatno. Zamisli uleti na teren pred onoliko ljudi, ja bih kao mali propao u zemlju :D
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.038
Reaction score
14.044
Локација
Kipar
@Goran Tomić
Igra unazad je postala karakteristika nase skole fudbala. Da li je to rezultat slabog kretanja ostalih igraca ili bezidejnost I ogranicenost igraca koji vraca loptu nazad ili verovatno kombinacija I jednog I drugog. Kada se igra konkretno, unapred, bez previse dodira, fudbal izgleda jednostavno I tu se vidi lepota igre.
Ali, da bi se tako igralo potrebno je znanje koje samo majstori igre poseduju. A nasi igraci ga nazalost ne poseduju, cast retkim izuzecima.
I zato Jovic staje umesto da se stusti ka golu. To je taj ubilacki instinkt pravih napadaca koji vide samo gol. To isto vidi i pravi igrac sredine terena, prava 'desetka' sto se kaze. A to se ne uci, to imas ili nemas.
A za to je mozda zasluzna pogresna selekcija u mladjim kategorijama I ovo sto @PFChampion kaze. Fudbal je postao najprljaviji sport zbog silnih pritisaka od najranije dobi deteta koji direktno uticu na selekciju - bolesne ambicije roditelja, veze I vezice, menadzeri I tako dalje. Mozda je I to razlog zasto srpski fudbal godinama unazad proizvodi uglavnom stopere. Cast izuzecima Joveticu, Mitrovicu I Vlahovicu. Dok je ovaj poslednji primer negativne selekcije koji potvrdjuje pravilo, prodat za kikiriki, za 1.5 miliona evra.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.705
Reaction score
29.384
Локација
Beograd
Tomiću, ovo ti je jedna od glupljih izjava i neverovatno da neko ovako razmišlja kada su deca u pitanju. Na košarci kada puste dečicu da se igraju na parketu, uživanje je gledati ih. Ne budi taj tip, pusti decu da budu deca

A što ja da ih pustim ili ne pustim?
Jel ja odlučujem o tome ili ima neki drugi, relevantniji ,,organ,, - recimo UEFA, FIBA, ABA, koji se time bave?
Jel postoji neko pravilo kada su deca u pitanju ili ne postoji?
Ako ne postoji, daj da ga napravimo - ako ste za to da deca mogu na teren, onda nek bude pravilo: deca mogu na teren.
Hoćemo decu na teren! Kome smetaju deca?
E, ali do koje godine si dete?
Da ne bude posle, pa znaš ja imam samo tri dana više od ,,granice,, , a ja samo tri meseca, a ja samo tri godine, i tako u nedogled...

Kad Jug uleti onda je kul, avangarda, a deca su problem.

@Goran Tomić
Namlatio si kamaru gluposti, al' bas bas.

Ko od odraslih ljudi uleti na teren treba da dobije ćorku, pa da bude još veće avangarda, a ja sam malopre rekao da sam i ja bio na tom istom terenu, pa nek uđe ko hoće...ali...da se zna šta ti sledi ako te uhvate.
Nisam rekao da su deca problem, rekao sam kazna za roditelje - samo da se dogovorimo zašta ćemo taj novac da trošimo...

znassta je zajednicko mom klincu sto trenira fudbal i onom sto trenira kosarku? Obojica nakon sto su bili na terenu dok su navijaci i igraci bili prisutni, sto na JNA sto na kosarci su rekli da zele samo da i oni jednog dana zaigraju na tom terenu, da postanu kapiteni i da im se peva.
Ti bi im oduzeo taj san?

Ne zaboravi da deca koja utrce na teren mahom nisu iz BG, pa taj JNA vide samo kad igra Partizan i ne toliko cesto.

Eto, samo zato što sam ,,Staljinista,, koji bi da uvede malo reda, ti mi nakalemi da bih deci da oduzimam snove?

Pa nisam baš takav...naravno da nisam ni Staljinista, ali nisam ni anarhista - ali neki red mora da se zna i da važi za sve i za tvoje dete, i za nečije tuđe dete i za dete iz Beograda i za dete van Beograda...i za dete i za odraslog čoveka.

Ali ovde je jedini ,,red,, da se zakoni donose i važe za sirotinju, ali ne i za ,,budže,, i umesto da se borimo da zakon važi isto za sve, na tvom primeru vidimo, da je cilj jednog Srbina ne da se uspostavi ISTO za SVE, nego, ako mogu oni tj. ,,budže,, (,,guzonje,,) i njihovo dete, a zašto ne mogu JA ili MOJE dete.
Znači bitno ti je tvoje i lično, ali ne opšte.

A o tome sam baš i pričao...

Ne zameri, stvarno mi nije namera da budem protiv dece uopšte, ili da tvojoj deci rušim snove a Partizan ostavljam bez budućih nam kapitena, ali ja sam stvarno iz jednog sveta POTPUNO DRUGAČIJEG od ovog koji je vama potpuno normalan - a meni neuredan, anarhičan, haotičan!

Prezimenjače, ja sam gledao derbije sa 100 000 ljudi, bilo je i tad dece na stadionu, mada je bilo rizično voditi ih tamo, da ih neko (bukvalno!) ne uguši, ali ne sećam se ni jednog jedinog deteta a da se pojavilo na terenu?
To je bilo nezamislivo.
Roditelj ga je ,,držao na lancu,, da ga neko ne nagazi, prignječi, itd. a ni dete nije smalo da mrdne milimetar od oca u strahu da se ne izgubi u onolikoj masi ljudi...

Čini mi se da je prvo dete koje sam video a da je ne terenu, neko koje su 90 ih spustili sa Juga, pa se onda ceo stadion smejao malom ,,huliganu,,...
Samo što meni te 90 nisu ,,uzor,,...
Pa eto, šta ću, malo sam staromodan...

Bilo je ono jedno vreme, ulaze klinci sa fudbalerima Partizana PRE početka utakmice, istrče se po atletskoj stazi, vrate se kod roditelja i to je to...a sad i na JNA, (kao ono na košarci) počeli da ulaze da bi prosili dresove...
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.852
Reaction score
10.804
Спорт и јесте мртав. Суштински. Постао је чист бизнис, фудбал поготово и не разликује се од типа Кока Коле или Икее. Партизан је једна малена светла тачка која обасјава и најгушћи мрак. Бар нама којима је важан и који га воле.

И деца треба да воле Партизан, без обзира да ли га гледали сваке недеље, имали целу собу у црно-белом, или га заволели у неком засеоку Димитровграда тако што им је отац причао како је једном пре 15 година био на стадиону ЈНА.

Иако нас избаце из УЕФА такмичења на десет година, јер је неко дете улетео на терен из чисте емоције, мала је то цена за срећног малог Гробара. Партизан је вечан докле год га деца воле.
 

Zbrindolin

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
60
Reaction score
315
Локација
o suhom vetru s juga moja dusa sanja
Sada sve "znamo" i u sve smo upuceni, zato ne idemo na stadion. Znamo za svakog igraca kojoj menadzerskoj agenciji pripada, znamo svakog koji je petkom uvece bio na splavu, znamo ko pozajmljuje pare da bi se radnicima na stadionu isplatila crkavica, nema sto ne znamo.
Malo je onih koji su ostali blazeni u neznanju, njima pripada hram partizanov.
I ako su par hiljada, neka su - puna kapa.
Sada vec davnih vremena, kada je moj Partizan jednom godisnje dolazio da igra u mom gradu, nista nisam znao osim da je to moj praznik, moj drugi rodjendan, tog dana sam morao da budem na stadionu, to je bilo moje hodocasce. Nisam znao da "moram" da navijam i za klub iz moga grada, da je on jedini predstavnik nase republike u prvoj saveznoj ligi, moji stariji rodjaci su morali na pitanje ko bi voleli da pobedi odgovarali diplomatski da bi hteli da bude nereseno, a ja decacki kao iz topa: da Partizan razvali sa 5:0 klub iz moga rodnog grada.
Ali, ne lezi vraze, desilo se obrnuto, a ja sam dospeo u takvo stanje da moji roditelji nisu znali kome da se obrate za pomoc da bi me vratili u zivot.
I nisam prestao da idem na stadion, cak stavise desila se jos jedna petarda u nasoj mrezi, na istom mestu (ovo se desavalo sredinom osamdesetih proslog veka) i resio sam da ne cekam vise Partizan da dogje kod mene, nego kad god bio u mogucnosti, da prevalim tih petstotinak kilometara i vise od osam sati autobusom ili vozom i da budem u mom hramu, a ne u mom gradu.
I dalje nista nisam znao, niti me interesovalo koji igrac i zbog cega je bio medju prvih jedanaest, vazno mi je bilo da bodrim Partizan uzivo.
Sada sam i ja u godinama kada sve cesce pratim vremensku prognozu, moj Partizan vise ne dolazi u mom gradu ali mi je svakodnevno u mojoj sobi, na televiziji preko dvadeset samo sportskih kanala, na netu i nasem forumu saznam koji je omiljeni desert svakom nasem fudbaleru, Djurici, Vucele i jos po neko tele mi casom zuci zagorce svaku pobedu na zelenom terenu i stadion me nije video godinama.
I kao kapak na sve, ove nase podele. Svuda i u svako vreme, pobedjivali ili gubili, podele. Igrali ili pauzirali - podele. Ko zna oko cega cemo se podeliti sada, na sledecoj reprezentativnoj pauzi, kad nam postane dosadno sto par dana nema partizanove utakmice.
Sta cu, to je moj (nas) usud, da budemo vecno uz nas podeljeni Partizan, i takav mi je drazi od neke ujedinjene, junajtede. Daleko im bio teatar snova.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.468
Reaction score
28.991
Локација
Novi Sad
@Goran Tomić @nasa stvar
Ja vas razumem sta pricate, sve to stoji, ali jebote ljudi pa to su deca. Ponavljam jos jednom, imamo redarsku sluzbu, nek zaustave i decu i odrasle - to im je posao.
Neko je napisao da deca prose dres?!?!? Auuu jbt nemojte da preterujemo, kakvo prosenje, deca hoce uspomenu. Cuj kupi dres?!?! kupicu im svakome koji ulete po dres, ali nije to to. Ja ne znam jel ovo dete vec uletalo ili ne, i ne interesuje me, uefa ako hoce da kazni zbog 1 2 ili 3 deteta sto vole fudbal i Partizan i ulecu zbog dresa ili da pipnu svog heroja za ruku, nek nas kazne, ali sam siguran da se to nikad ne bi desilo. Ono protiv Socija je bila druga stvar, uletelo je 100 ljudi od kojih je mozda petoro bilo deca ostalo sve stariji, to je vec problem.Evo da su pustili decu sa severa da sidju na teren, da se pozdrave sa igracima i da traze dresove mislite da bi se uefa bunila? Pa i njima odgovara sto vise dece na stadionima, njima zavisi buducnost kao i svima nama od dece. Sve u svemu, ne gledamo isto na tu stvar i to je to. :confused-smiley-013:
Ne zelim dalje da se nastavljam, bas mi losa ova "diskusija" jer sam kriv sto namesti dete ovako, a i gusimo temu. SAMO NEK NAM JE STO VISE DECE NA STADIONU!!!
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
U fazi napada su nam Natko i Rikardo suvo zlato. Sa Rikardom napad nije jalov, ubojiti smo, radi ono što se od špica i traži -postizanje golova. Odlično mu ide neka samo nastavi. Pored toga učestvuje u napadačkim akcijama, prima i nastavlja igru ( zagradi se, primi loptu odloži na bok,odigra dupli pas)sa njim smo dobili mnogo na igri po dubini, zatim ima tehniku i brzinu da se izvuče na bok i krene 1na1. Sa nestrpljenjem čekam mečeve sa Gentom, prva prava provera za njega.
Natko, o njemu ne treba mnogo trositi reči. Zbog njegovog završnog pasa sam počeo i da pišem post. To je jedini nas igrač koji u nekom značajnijem takmičenju (LK) ima završni pas. Ostali naši igrači to nemaju ili ja to ne primećujem. Njegove lopte su uglavnom u pravom trenutku upućene, sa pravog mesta, na pravo mesto u pravo vreme. Ostalim našim igračima fali jedna od te 4 komponente. Što se tiče suta iz daljine i tu je neprikosnoven u našem timu, ali ima još par igrača koji su mu blizu u tom segmentu. Ali završni pas Natko, pa 10 mesta praznih. Ostali moraju da rade na tome ako žele da igraju ili igramo završnicu LK ili grupe LE, o LS da ne govorim.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.705
Reaction score
29.384
Локација
Beograd
bas mi losa ova "diskusija" jer sam kriv sto namesti dete ovako
I ja se baš loše osećam što sam pokrenuo neku raspravu koja je otišla u ovakvom pravcu...

Namera mi je bila da skrenem pažnju na neki opšti javašluk na našem stadionu, ali i na to da na utakmicama važe neki propisi (zbog čijeg nepoštovanja je naš Partizan ,,fasovao,, gomile kazni u Evropi), a ispalo je da sam neki mrzitelj dece koji ih sprečava da se raduju uz Partizan...

Što se tiče ,,opšteg javašluka,, na JNA - pisaću vam, nemam sad vremena...
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
839
Reaction score
2.902
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
@Goran Tomić duboko ste me razočarali sa vašim stavom oko uletanja dece. Evo par podataka, mom malom je ovo sinoć bila 51 utakmica Partizana koju gleda uživo i ako se dobro sećam ovo mu je treće uletanje. Prvo kada je bilo izašao je i članak u Žurnalu sa slikom. Dres da je uzeo ne bi nikada bio na prodaju, kao što i ova mala koju spominjete ne prodaje nijedan njen dres. Znam joj oca i provereno ne prodaje dresove. Uefa nikada ne kažnjava klubove zbog dece a i da kažnjava sitne su to pare u odnosu na pare koje nama funkcioneri našeg kluba troše. Vi umesto da se bunite protiv uprave vama su deca kriva.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Moji su dva puta usli na teren, prvi put kad smo dali gol protiv Spartaka u 95' (utakmica posle Steaue) doduse samo ovaj stariji, a druga je bila protiv Sochija.

na kosarci uvek posle udju na teren sa igracima...

Nijedan klub jos nije kaznjen zbog dece i niti ce ikad biti. Ja na teren nisam ulazio, uvek sam davao malom telefon pa da se slika sa fudbalerima.

Inace, da nam je stadion ko u Engleskoj, gde igraci prolaze kraj navijaca na 20cm udaljrnosti, mozda toga ne bi ni bilo.

od svog javasluka u i oko kluba ti bi uhvatio i kaznjavao decu i roditelje, alal' ti vera.

Umesto da smislis nacin kako da zainteresujemo decu da vise dolaze na stadion da prate Partizan, da nam poseta ne bude kao na prosecnoj sahrani ti ovakve gluposti pises.
 

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
545
Reaction score
983
Nama su uletali da šamaraju igrače, skidaju kapitensku traku, sjebavaju busenje trave i konstrukcije golova posle meča. Da ne idem predaleko jer ima još gorih stvari.
Deca u dresu Partizana su blago.


I dobra tribina je blago.
Tu nema mesta samaranju igraca, ali Boze moj za konstrukcije na golu, a slavi se titula.:partizan-fan: I u Krusevcu smo uleteli pa su ljudi dizali produzne kablove :D , kad je vec tu i moze. MI smo stoka, kojoj nema kraja, kraja!:pfc:


Deca neka su ziva i zdrava. Ali da Partizan popije kaznu zbog dece je isto glupo koliko i zbog nekog glupog skandiranja.

Ali nece biti kazne. Svako kolo, od kvalifikacija se pise i ceka neka kazna. Prvo za skandiranje Ratku Mladic, neki rasizam? posle, evo sada deca.

Idemo dalje i to je to.

Mening mora da proigra. Mora da pocne da pravi razliku. Da se pridruzi Rikiju u tandemu.

Ko je doveo Bajbeka je za bajbok. Sad je otisao i Suma... Pojacanja su nam neophodna na zimu, plus Mening u dobroj formi.

Do zime neka gura Stanoje, neka izvlaci suvu drenovinu, ali morace da se ojaca igracki kadar.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Ona praksa da djeca izlaze sa fudbalerima je bila fenomenalna, ali je zbog nekog razloga ukinuta. Pretpostavljam zbog toga sto u nekom trenutku vise nije bilo dovoljno zainteresovanih... Tu praksu bi trebalo vratiti, barem na 10-ak utakmica godisnje.
Takodje bi trebalo uvesti i neko druzenje djece sa igracima nakon utakmice, takodje par puta godisnje, gdje bi igraci ostali malo duze na terenu, djeca bila pozvana da sidju, igraci se uslikali sa njima, mozda im podijelili neke sitne poklone i slicno... Takve stvari bi trebalo praktikovati i na gostovanjima, gdje ej to moguce. To je maksimalno pola sata (ne moraju svi igraci ostati, dovoljno je par njih), a toj djeci bi puno znacilo.
Moze to mozda da se organizije i na poluvremenu, makar u domacim takmicenjima - djeca sidju na stazu, druze se desetak minuta sa igracima koji nisu u protokolu za tu utakmicu i super.

Generalno, nemam ja nista ni protiv ovog, stihijskog, ulaska djece na stadion, pod uslovom da UEFA ne zamjera.
Naravno, tu je i pitanje ko od djece zeli na teren, a koga nagovara tata da bi imao cool sliku za drustvene mreze, ko od djece trazi dres da bi se sutradan kurcio u skoli, a koga je tata posalo da mu donese nesto sa cim moze da se kurci u lokalnoj kafani, ali to je vec neka druga tema i nema puno veze ni sa sportom, ni sa Partizanom.
 

Dzo

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
286
Reaction score
942
Локација
013
Иххх друже иако су гостовања са Б.... увек најзанимљивија због његових прича, ипак је претеривао са убацивањем мале М... а ако се ико напродавао дресова онда је то он на хауби мало испод кладионице па касније и на купинду су завршавали дресови. Елем, не желим то поредити са овим око уласка твог клиње, то и јесте најлепша слика после сваког баскета и било би лепо да та атмосфера пређе и на фудбал, па макар не узели дрес али су деца близу својих идола и то је најважније. Кад сам био клинац и са ћалетом после сваке утакмице смо ишли до ресторана где су тада долазили и играчи да попију, попричају са навијачима... То су ми најдраже успомене са Јна, као клиња од 6,7 година па приђеш столу за којим су Ушке, Ђелмаш, Батровић... Што више деце на стадиону и што више њих да слави победе са нашим играчима баш доле на терену, то је за њих највећа радост.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.413
Reaction score
11.780
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Mali doprinos Sinana Gudževića još jednoj našoj podeli:

Zato što pamtim kako je Božo prebacio moju kćerku Alju preko zapadne ograde igrališta pred utakmicu Partizan – Real Madrid, 4. novembra 2003. Još vidim Alju kako trči prema liniji koja polovi igralište, do Beckhama i Roberta Carlosa, vadi iz jakne fotoaparat, i traži da stanu pred nju. I slika ih obojicu. Gleda je Zinedine Zidane. I njega ona uslika. A kad se vratila u Zagreb, cijela škola je pričala kako je Alja vidjela Davida Beckhama.
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
839
Reaction score
2.902
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Иххх друже иако су гостовања са Б.... увек најзанимљивија због његових прича, ипак је претеривао са убацивањем мале М... а ако се ико напродавао дресова онда је то он на хауби мало испод кладионице па касније и на купинду су завршавали дресови. Елем, не желим то поредити са овим око уласка твог клиње, то и јесте најлепша слика после сваког баскета и било би лепо да та атмосфера пређе и на фудбал, па макар не узели дрес али су деца близу својих идола и то је најважније. Кад сам био клинац и са ћалетом после сваке утакмице смо ишли до ресторана где су тада долазили и играчи да попију, попричају са навијачима... То су ми најдраже успомене са Јна, као клиња од 6,7 година па приђеш столу за којим су Ушке, Ђелмаш, Батровић... Што више деце на стадиону и што више њих да слави победе са нашим играчима баш доле на терену, то је за њих највећа радост.
B.... je možda nekad davno prodavao dresove tj jeste, ali zvao sam ga pre nekoliko godina da ga pitam da li ima neki dres za prodaju jer znam i vidim da mu ćerka nosi. Rekao mi je da svi ti koje je ona dobila nema, šanse da prodaje. Ja inače skupljam Partizanove dresove ali nijedan jedini nisam dobio od igrača, svaki sam ili platio ili se menjao za njega. U zadnjih 6-7 godina jedan jedini sam prodao za iste pare koliko sam ga i platio.
 
  • Like
Reactions: Dzo

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
947
Reaction score
4.229
Локација
Nis
Partizanu je hitno potreban razbijac na sredini terena koji zna I sa loptom. Zdjelar je super ali nije dovoljan...Scekic nije igrac za evropu, limitiran je I to je bas uocljivo. Jojic moze da igra protiv ovih nizorazrednih ekipa ali kad nam dodje neka veca ekipa on se pogubi, stanoje previse racuna na njegov zavrsni pas. Ovo sto stanoje izvlaci sa zdjelarom na sredini je stvarno vrh.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top