Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

nemavise

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
114
Reaction score
517
Znači, zabranjeno je proći "na publiku i Sumu na početku", samo priznajete ubedljive pobede i lepršavu igru, jer ipak Partizan tradicionalno melje protivnike u evropskim takmičenjima.. Ništa, daj da poništimo Anderleht prolazak na penale, jebiga imali smo sreće sa busenom trave (a usput je i Stanoje bio trener, taman) i još stotine utakmica sa relativno slabijim protivnicama
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
533
Reaction score
1.756
...
 
Последња измена од уредника:

nemavise

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
114
Reaction score
517
...
 
Последња измена од уредника:

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
533
Reaction score
1.756
...
 
Последња измена од уредника:

nemavise

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
114
Reaction score
517
Bla-bla, truć-truć.

ps. Elrice javi se na pm, zajedno smo ispijali piva pred tekme par puta :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Права реч за то је - безумна комуносоцијалистичка похлепа...која траје и данас.
А ја сам мислио да смо у међувремену ,,напредовали,, до демократско-либерално-робовласничког капитализма и да ,,баука комунизма,, више (овде) нема?
Али ти написа да та ,,комуносоцијалистичка похлепа,, ипак траје и данас, тако да не знам више шта да мислим...

Осим овога: колико год да су неки друштвени системи лоши или нефункционални, обично су кварни ЉУДИ, појединци, ти који КВАРЕ систем или наносе ЗЛО систему, или још више другом појединцу, или конкретном фудбалском клубу, кад већ о томе причамо...

Ето, за време тог ,,комуносоцијалистичког система,, играо се фудбал и постигнуто је то...што је постигнуто...
А сад ипак нема ,,комуносоцијализма,, и игра се фудбал и постиже се то што се постиже...
У том ,,старом,, је ФК Партизан бар био вицепрвак Европе а сад смо задовољни кад ,,прођемо групу,, али зато у овом ,,новом,, сад једна жена може да прескочи 7 метара, а раније то није могла...
Дакле...није баш све ипак до система, има нешто и до времена у којем смо...
1. Prvi meč u istoriji Kupa Šampiona
2. Finale protiv Real Madrida 1966.
3. Partizan - QPR 4:0 to je jedan od čini mi se, 4 puta u istoriji kada je tim u evropskim utakmicama uspeo da stigne prednost o 4 gola!

Sve osim ta tri bljeska je suvi prosek, pa vrlo često i ispod proseka u našoj 67 godina dugoj istoriji evropskih takmičenja (od 55. je počelo). Recimo, dešavalo se godinama da uopšte ne igramo Evropu. Dešavalo se da 10 godina ne postignemo gol na gostovanjima. Za 37 godina igranja u jugoslovenskom periodu ostvarili smo samo 4 pobede na gostovanjima. Uglavnom smo takmičenja završavali u prvom, drugom ili najdalje trećem kolu.
Понављам: не могу се мерила и вредности из једног времена сасвим успешно пребацити и применити на неко друго време.
Понављам: статистике често служе да људи из њих ,,изваде,, оно што им је у датом тренутку потребно.
Понављам: систем европских фудбалских такмичења био је потпуно другачији него сад и тешко је онда упоредити да ли је нешто успех у односу на нешто друго када је систем ДРУГАЧИЈИ.

У давна времена играло се по куп систему и када ти, тамо негде седамдесетих, жреб немилосрдно у првом колу додели, тада ужасно јак Динамо из Кијева са маестралним Олегом Блохином у том тиму, није ништа чудно што смо одмах испали - али како тај (ето да кажемо) неуспех упредити са неким од наших недавних (ајде да кажемо) успеха кад у првом колу некаквих претквалификација прођемо неки тим за који смо први пут уопште чули тек када смо га извукли на жребу?

Па није исто добити још у првој утакмици такмичења неку прву или неку четврту класу европских клубова!

Познато је нпр. и да је, у време Бобек и Милоша, судија озбиљно ,,навлачио,, за Реал у Мадриду, јер није било ,,у плану,, да клуб из једне ,,комунистичке,, земље прође а да један краљевски клуб испадне, тако да су новинари забележили како се и ,,комуниста,, Штеф крстио насред терена не могавши да верује шта их тамо сналази...
После у Београду нисмо успели да надокнадимо заостатак (проклета пречка!) и, нисмо прошли даље...али...само својм кривицом?
Или је било умешано још нешто?
И КАКО се статистика односи према тим неким ,,факторима,,?
Никако.
Е зато не волим статистику.

Исто као и податак да кол'ко оно беше 17-18 година нисмо добили ,,цигане,, у ,,рупи,,...
Да нисмо.
И?
Помиње ли неко колико нас је пута тамо судија покрао за то време?
Не.
И?

Да завршим - слажем се да немамо константу европских успеха, да смо много пута били још лошији него што је то могло да буде, али...не бих баш поредио прошла и ова времена...
Фудбалери из прошлости НИКАД нису имали прилику да играју ГРУПНЕ фазе такмичења.
Данашњи фудбалери НИКАД немају прилику да кроз неколико утакмица стигну већ до финала.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Sutra, 17 godina kasnije mi se sastajemo ponovo 10.03.2022, ovog puta sa Feyenordom po prvi put u svojoj istoriji. Po mom skromnom fudbalskom mišljenju Feyenord je medju top 3 tima od preostalih učesnika Lige Konferencija, tako da nam je ovo manje više polu-finale/finale u malom. Budite uvereni, da ako prodjemo, ne da će se moje predikcije o 1/4 finalu obistiniti, već će i kolega @Војвода Путник biti u pravu kada je prognozirao finale.

…. mislim da je ovo možda i malo polufinale/finale i da možemo dosta da dobijemo iz ovog meča.

Ovom prilikom čestitam Feyenoordu na finalu. Odgledao sam drugo poluvreme protiv Marseja veceras i verujem da će možda doći i do trofeja.

Ostaje velika žal za nama koji nismo smeli da se pojačamo ove zime kako bi se veliki vodja zadovoljio titulom, a još jednom kroz našu istoriju (čitaj CSKA 2005) se pokazuje kako nas sabotiraju iznutra govna koja se nazivaju upravom kluba.

Opet smo došli do 1/8 finala, opet je naš protivnik u finalu. Ovaj zimski rok nikad neću zaboraviti ni oprostiti. Da ti imaš +5 i lepu priliku da odeš malo dalje od marta i ti sve staviš na kockicu. Svima vam sve živo jebem koji ste u ovome učestvovali. Hvala na pažnji.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top