Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Sto se zreba tice, svejedno mi je. Samo nek smo prosli u grupe. Potpun fokus na prvenstvo sada.

Sto se tice pojacanja, ne ocekujem puno. Ne vise od dva domaca igraca iz nase lige. Mozemo npr da dovedemo stranca na desnom beku, koji zna fudbal, al to bi vec bila jeres i poremetilo bi ravnotezu ekipe :D
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.177
Reaction score
6.930
Локација
NbG
Posto vidim da je bilo iznosenja zelja vezanih za zreb da iznesem i ja moju:
Roma, Union Berlin i Mura.
Dok se Ivica ne javi sa pojacanjima i iznosenjem ambicija da osvojimo ovo takmicenje ja navijam za sto atraktivnije protivnike i lepa i ostvariva gostovanja.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.527
Локација
Žrnov
Kako je divan dan danas!
Neverovatna utakmica našeg Partizana! Totalno atipična. Živa nisam bila da ne bude neka tragedija u zadnjem minutu, po našem običaju.
Proglas kluba u toku jučerašnjeg dana i neubičajeni broj javljanja spikera tokom utakmice da se fer i sportski navija mi liči na to da je klub sumnjao na neku sabotažu. Nadam se da je u pitanju samo moja teorija zavere, mada...
Što se mene tiče, rekla sam i tokom utakmice - da mi prođemo, pa neka zatvore stadion! Idealno je da zatvore tužnu tribinu, iovako su postali predmet sprdnje.

Momci, svaka čast! Da sad Stanoje opere cigane, pa da ga uprava na miru otera.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.678
Reaction score
22.931
Локација
Академија
Из првог шешира да нам дође Тотенхем или Рома, остали како год. Хоћемо спектакл у Хумској!
Едит:
Тек сад видех да је Каират у трећем шеширу, било би добро да њих избегнемо да се не млатимо путујући до тамо.
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Prsti prsti bijela staza
Je.ali smo Djeda Mraza.

Presrecan sam. Pobjeda na cistu zelju.
Lovu koju dobijemo vjerovatno ide na isluzene igrace i menadzerske kombinacije, ali ne marim.
vucicu pederu.
Ne znam kakav je prenos bio na rts, ali arena je bila uzasna. Covjek se bas trudio da nas izbaksuzira.

Kakva Arena, spiker na stadionu kad je na pola zaustavnog zamolio da dostojanstveno proslavimo ulazak u Ligu konferencija, mislim da se stadion zatresao od malera.

Stanoje je alhemičar. Uprava mu da Nadu Macuru, on od nje napravi Ašken Ataljanc.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.066
Reaction score
15.643
Локација
Храм фудбала
Dugo bas dugo nisam gledao ovakvu partiju jednog igraca kao sto je to sinoc bio slucaj sa Zdjelarom.
Mislim da njihovim veznim nista nije bilo jasno, krenu napred tamo Zdjelar, vrate se nazad kad i tamo Zdjelar, odu na stranu pogodite ko je opet tamo :D
Covjek zatvorio sve, pri tome na neki cudesan nacin ne izgleda kao igrac kome je kondicioni Filipovic.
BRAVO KAPITENU!!!
 

peptidde

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
92
Reaction score
941
Локација
Beograd
Mislim da je vreme da nas pogura malo sreca na zrebu, a pod tim mislim samo da ne dobijemo iz prvog Totenhem/Romu a iz treceg Union Berlin/Vitese. To je jedina kombincija u kojoj ne bismo bili favoriti za prolaz grupe. Licno bih voleo neku grupu tipa Kopenhagen, Flora, Mura gde bismo komotno mogli juriti prvo mesto.

Najteza grupa je verovatno:
Totenhem,
Union Berlin,
Bodo/Glimt

Najlaksa grupa:
Gent/Kopenhagen,
Flora
Lincoln

Hocemo pojacanja! Uprava Napolje! Napred Partizan!
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Covjek zatvorio sve, pri tome na neki cudesan nacin ne izgleda kao igrac kome je kondicioni Filipovic.
BRAVO KAPITENU!!!

Nije trenirao 10-ak dana i to se odmah vidi. :D
,,Pun stadion, nije realno da budes umoran'' - Sasa Zdjelar :respect

Nema ovde puno ekipa sa kojima se ne moze igrati i stvarno moras biti totalni duduk da sad ne ulozis 1-2 miliona. Ne zbog navijaca i tamo nekih sportskih uspjehe, vec svaka pobjeda je 500k, uz 2-3 pojacanja je realnoda dobijemo bar 2,3 utakmice, da prodjemo dalje, da nekad poslije prodamo ta 2-3 igraca, da kupimo brdo tompusa itd...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.582
Reaction score
13.527
Локација
Yaoundé
9:00
"If jor vel knun in Portugal do ju hev spešl motiv..."?
Gomeš:
Погледајте прилог 13462


tumblr_oaqd3vQT571sj0kyoo2_250.gifv
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Дванаеста (12.) групна фаза Партизана у Европи!

lejer-1200-x750-blanko-124.jpg


Групне фазе се у Европи играју од сезоне 1992/93 (у Лиги шампиона), односно од сезоне 2004/05 (у Купу УЕФА / Лиги Европе). Српски клубови су су их изборили укупно 19 пута – Партизан 12, а Црвена звезда 7.

Када смо у сезони 1992/93 видели премијерну Лигу шампиона и њену групну фазу, наша земља је била под санкцијама, а то исто је важило и за наш клупски фудбал у Европи. Пуне три сезоне је потрајао потпуни фудбалски ембарго за наше клубове (1992/93, 1993/94 и 1994/05), у сезонама 1995/96 и 1996/97 је само нашем тадашњем шампиону дозвољено да игра Куп УЕФА, а тек од сезоне 1997/98 су клубови из тадашње СР Југославије (чиниле су је Србија и Црна Гора) стекли у множини право да поново играју у Европи – шампион у Лиги шампиона, а остали представници у тадашњем Купу УЕФА.

Лига шампиона је такмичење у којем од сезоне 1992/93 па до данас непрестано гледамо групне фазе, док је у Купу УЕФА то био случај тек од сезоне 2004/05. Као што је познато, Куп УЕФА је од сезоне 2009/10 преименован у Лигу Европе, а од ове сезоне имамо и треће европско клупско такмичење – Лигу конференција.

Партизан је синоћ изборио своју 12. групну фазу у европским клупским такмичења:

2 у Лиги шампиона (2003/04 и 2010/11)
9 у Купу УЕФА / Лиги Европе (2004/05, 2006/07, 2008/09, 2009/10, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2017/18 и 2019/20)
1 у Лиги конференција (2021/22)

Foto-2-600x623.png


Ови подаци говоре о приличном континуитету присуства црно-белих у групним фазама у Европи – почев од сезоне 2003/04, када је Партизан на сензационалан начин изборио своју прву од две групне фазе у елитној Лиги шампиона. Од тада до данас смо видели 19 сезона у европском клупском фудбалу и ако један српски клуб, који нон стоп мора да пролази кроз „филтере“ квалификација, у том периоду 12 пута игра групну фазу – то је ипак неки континуитет, тим пре што можемо видети да од 2003. до данас никада нису прошле две узастопне сезоне без присуства црно-белих у некој од групних фаза у Европи. Бројка од 12 црно-белих групних фаза је иначе лако могла бити и већа да су у питању били само фудбалски разлози. Тако смо имали рецимо сезону 2007/08 у којој је Партизан, након дешавања у Мостару, административно избачен из Европе, а то је тада био веома јак тим (освојио је потом и дуплу круну у земљи) који би на терену тог лета, уверени смо у то, изборио учешће у групној фази Куп УЕФА, а можда би у Европи остао и након такмчења по групама. У преосталих шест наврата када групна фаза није изборена на терену смо у четири случаја ми сами били једини кривци за то (Макаби Петах Тиква, Шамрок, Тун и Заглебје), а у два случаја бисмо ипак истакли и додатне неповољне околности:

У сезони 2018/19 нам је групна фаза у Лиги Европе измакла не само због неповољног жреба у плеј офу, тј. тешког противника на терену (Бешикташ), већ и због чињенице да је тог лета 2018. по први пут уведен систем „жребања унапред“ – жреб плеј офа пре одигравања претходног 3. кола квалификација. Само због те чињенице Партизан није био међу носиоцима у жребу за плеј оф и онда га је, да зло буде веће, у жребу задесио нико други до у том тренутку изузетно јак турски Бешикташ. Када је у питању прошла сезона 2020/21, мора се истаћи не само неповољан жреб у квалификацијама (добити као носилац у жребу тим из Белгије је слично лоша судбина као када ове сезоне добијете тимове из Русије и Португала!) већ и чињеница да су „закаснеле“ јесење квалификације све време, знамо и зашто (ситуација са Kовид-19), игране на само једну утакмицу, а Партизан је ту једну против белгијског Шарлоа играо у гостима…и испао након продужетака.

Партизан са 12 групних фаза у Европи не само да је по том критеријуму најуспешнији представник своје земље (Црвена звезда има 7 групних фаза и то је све што се тиче Србије), већ је у региону некадашње СФР Југославије други најуспешнији клуб – одмах иза хрватског Динама из Загреба, који има чак 17 групних фаза (7 у Лиги шампиона и 10 у Купу УЕФА / Лиги Европе). Из региона треба још истаћи словеначки Марибор са 6 групних фаза (3 у Лиги шампиона и 3 у Лиги Европе) и хрватску Ријеку са 4 групне фазе у Лиги Европе.

Foto-3-3-1024x538.jpg


У својих 11 групних фаза пре ове последње, коју је изборио синоћ, црно-бели су два пута били успешни у смислу презимљавања у Европи (пролазак групних фаза и пласман у пролећне елиминације) – оба пута у Купу УЕФА / Лиги Европе, у сезонама 2004/05 и 2017/18. У три наврата нам је тај успех измакао буквално за длаку:

• У сезони 2003/04 се играо меч последњег кола групне фазе Лиге шампиона, Партизан је дочекао врло јаки Марсеј (који је после стигао до финала Купа УЕФА), требала му је победа за 3. место у групи и пласман у елиминације у Купу УЕФА, Делибашић је изједначио на 1:1, а потом је Илиев имао велику шансу у финишу меча да донесе победу и славље….нажалост, промашио је, са пет метара је шутирао а лопта је погодила у главу „плавушана“ голмана на голу Марсеја, остало је 1:1 и оде Марсеј у Куп УЕФА…

• У сезони 2015/16 се „десио“ Аугзбург у Београду, а сећања на финиш те утакмице боле и данас, па им се не бисмо враћали у детаље.

• У сезони 2019/20 се „десио“ АЗ Алкмар у Хагу, а та сећања су такође јако болна. Истине ради, победа у Хагу, која је на невероватан начин испуштена у финишу те утакмице, не би директно то вече донела пролазак групе, али би са 99% вероватноће до тога онда дошло пар недеља касније…

Foto-4-1-1024x551.jpg


Видећемо шта ће нам ускоро донети 12. групна фаза у Европи – премијерна, у истој таквој Лиги конференција. За пар сати је жреб у Истанбулу, име Партизана је у „бубњу“, Хумска је у радости и у ишчекивању…

(Влада Ћујић/Sajt FK Partizan)
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.156
Reaction score
18.262
Локација
U Kinšasi
Porušili smo neke usrane tradicije, što je dobro. Ovo je, uzimajući u obzir kanal u kojem se nalazimo, značajan uspeh. Drago mi je da se evo već neko vreme niko nije baš naigrao fudbala u Humskoj i da možemo na silu da napravimo pritisak na protivnika. Bio je jedan period kad su nas trsili svi redom. Ono što je tužno je da je ova liga takmičenje po našoj meri.
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.143
Reaction score
3.016
Može li neko da kaže koliko nam je sada koeficijent?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top