Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.591
Reaction score
8.493
Локација
"preko bare"
Нисмо али уз овакве тенденције после њих ће доћи још гори од њих јер тако нам је од кад постојимо.
Ja se ovoga najviše plašim. Znam da će mnogi reći da je nemoguće da neko može biti gori od ovih, ali sam i ja isto mislio za Đuru, pa vidite šta se desilo.

Da me neko pogrešno ne razumije, ne mislim da ovi treba da ostanu (bože sačuvaj), samo glasno razmišljam. Umjesto ovih bih, bez razmišljanja, doveo prvog koga sretnem na ulici. Ali, što bi rekli nadrealisti, "ko se jednom o mlijeko opeče, i u jogurt duva".
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Dozivljavamo ovo kao neku ne znam kakvu tragediju, al ajde neke cinjenice da pogledamo. Gent nas nije razvalio, vratio na fabricka podesavanja ili nas oducio od fubala. Oni su jedna disciplinovana, destruktivna ekipa, koja je s obzirom sta ima od igraca u timu, izabrala da sa nama igra jednu vrlo konzervativnu varijantu. Bili su po nas opasni samo u kratkom periodu posle primljenog gola, kad nam je malo usla voda u usi. Ali nisu nas bas zgazili. Gol nisu dali iz izradjene akcije nego posle vrlo ozbiljne greske odbrane (natho i obradovic neshvatljivo kasne da izadju na igrace). Vrlo lako su mogli da ga ne daju, a da nesto od onog naseg sto smo napravili udje, pa da rezultet bude dijametralno suprotan.

Ali ono sto bi bilo isto u svakom slucaju je cinjenica da je Partizan ofanzivno izgledao potpuno nemocno. Ko je gledao utakmicu protiv Surdulice mogao je jasno da vidi da kada na terenu nema ni Natha ni Markovica, ni jedan drugi igrac u timu nije u stanju da da intelignetan i konkretan zavrsni pas. Mozda bi i po neko mogao po nekad, ali niko u u kontinuitetu i sa sigurnoscu. I to je problem, koji je mal te ne neresiv i zato je povreda Danila Pantica, kao iole validne alternative, jedna ozbiljna kurcina koja se i dalje ne prevazilazi.

Ekipu koja do te mere zavisi od malog broja kreativnih igraca nije tesko skautirati. I Gent je to streberski odradio. Isukali crnce u vezi, stavili onog drvosecu u spic da igra presing i da nas maltretira pri iznosenju lopte. Nisu stavili laku konjicu koju imaju, ne, ne, nego bas opreznu varijantu. I seli mirno da nas cekaju da se samoubijemo.

Prvo su neutralisali Natha i to sa lakocom. Da bi Natho davao one lopte 'sa ocima', mora makar malo da bude okrenut ka golu i da ima makar malo mesta dok ima loptu. I to mu polazi za rukom u Srbiji, gde igraci niti znaju da zatvore niti imaju snage, ali kad imas one crnce koji mu ne daju da dise, tu nema leba. Nit Natho moze da se oslobodi brzim prvim korakom, niti kvalitetnim kretanjem bez lopte, niti, ne daj boze, driblingom, niti je u stanju da se redovno vraca po loptu dok nas pritiskaju pa da gradi iz dubine. Volim ga kao igraca, zna sve o fudbalu, vrhunski je karakter, ali je u godinama, i njegova pluca mu ne daju da iskoristi to sto ume kad je ispred njega takticki i fiziciki dobar protivnik.

Markovica je neutraliso Stanoje, da se Gent ne muci.
Da bi Markovic mogao da gradi sa boka i otvori sebi prostor da iskoristi igru jedan na jedan, brzinu ili da dobru loptu sa ivice 16terca, mora uvek da ima bar jos dva igraca u neposrednoj blizini za razmenu pasova, i otvaranje prostora. To su sad ovi moderni trougovi, kurac palac. Mora da ima jednog beka koj konta sta radi i mora da mu se pridodaje igrac iz sredine veznog reda. E tu je Stanoje iskisrao. Zivkovic je vrlo tanak takticki, i njegovo krtanje sa Markovicem je vise gusilo prostor, i bilo kranje kontra produktivno i rezultiralo je time da Markovic nije imao solucija kako bi se oslobadjao lopte. Onda je pravio iznudjene i opasne greske u predaji. Ubio ga je Zivkovic, doslovno. I na sve to, onda dobijemo i promaju nazad, epskih proporcija, kao plod gore pomonutog nepravovremenog kretanja. Miljko ne zna da cnetrira, al zne gde i kad da stoji, jbg.

I onda nesretni Scekic
. Fin momak, vredan, borben, trudi se, zna da skoci i sve je to super. Oduzeo je dosta lopti i podelio batina. Ali tranzicija pocinje, ne kad oduzmes loptu, nego kad napravis prvo uspesno dodvanje posle oduzete lopte. Scekiceva pas iga je bas slaba, radius kretanja tanak, a brzina ko Nathova mal te ne. Jedno 10 puta je napucao pokrivene igrace, eto tako, sto on ne moze da da pas duzi od 2 m i igracu koj mu nije pred nosem, a Natho mu zakljucan. Ne moze da zadrzi loptu da izgradi poziciju za pas, jer nije bas preteran tehnicar i jbg. Napucao je nesretnog Rikarda tako x puta, onim prejakim beskorisnim loptama, tako da je Riki svaki put dobio samarcinu od crnca kapitena koj mu je sedeo na ledjima (A crnac, veliki, jak i, za jednog stopera, JEBENO ZNA SA LOPTOM). Zdejlar je morao sve sam bukvalno, i sto je najgore nije mu lose islo. Iskidao je utakmicu, ne znam kako je takav igrac i dalje kod nas!? Jojic je igrac sa solidnim radijusom kretanja, to corav svet ne vidi, ima najbolji prekid u ekipi, logicno je bilo da ga imas u timu u tvrdoj i zatvorenoj utakmici, sto da zatvori, sto da iskoristi Scekica i druge skakace, kad su vec na terenu. Jbg sad. Ovako, naknadno pametan, nakon sto je Natho bio bas neupotrebljiv sinoc, Jojica bih meto mesto njega. Zvuci jereticki, zdjelar, jojic, scekic, al to bi makar zatvorilo ako nista.

Rikaro je opet morao da ore za dvojicu
. I to je stvarno tuzno gledati. Rikardo je uz sve svoje kvlaitete ipak malo krut, tvrd igrac. Prijem lopte, tehnika na malom prostoru, prosto nije vrhunski u tome. A on stalno mora da je prima okrenut ledjima na koijima su dva crnaca i kao da pokusava da odlaze i distribuira oko sebe te kurceve ocajnicke lopte koje mu svi salju bez milosti. Za njega je to pakao. On decko ima konstituciju sidrasa, al ne ume da igra ko sidras, on mnogo vise voli prostor. I onda kao trebo je da doda Nathu... Pa trebo trebo je, normalno da je trebo, al covek na oci ne vidi od napora kojem ga izlaze sef struke, a i kolege saigraci. Arce ga, bas onako. Kad se zajebe u odluci, ja sam u fazonu, samo sutni Riki, ti si spic, i to je dobro da mozes posle ovog sto odradis. BUKVALNO JE NEKULTURNO KRITKOVATI TAKO POZRTVOVANOG IGRACA KAO SEBICNOG!

Mening je skupljao frljoke oko korner zastavice, kolko je mogao, i on se naradio. Stoperi su bili izlozeni konstantnom pritisku, jer je 'cvrsti vezni red' pustao sta je stigao. Vujacic i Sanicanin su super odgirali, s obzirom na to da su morali da se ozbiljno maltretiraju pri iznosenju lopte uz svu defanzivnu zajebnaciju. Za gol su krivi ljudi koji su dozvolili da do centarsuta u opste dodje, a to nisu bili stoperi.

Ako je neko bas bas los bio, to je onda Obradovic (uvek sam ga gotivio kao igraca i gotivim ga i sad). Greske u predaji koje je pravio su bila bas ekstremne. Bas je podbacio. Neko je super primetio da smo mi ekipa iz 20og veka. U prilog ovoj gotivnoj tezi ide bas cinjenica da su savremni spolji igraci nesto sto je u srpskom fubalu, cak i reprezentativnom misaona imaenica. Bekovi na kakve smo navikli vise ozbiljan fubal retko gde igraju. A mi imamo jedva takve. Takve igrace ne izbacujemo iz omladniske skole, jer tome ovde nema ko da ih nauci.

Suma sumarum (sto bi nam Sinoc lego Sumica :cry::cry::cry:) Stanoje je podbacio najvise! Satro ofanzivno igramo, jer smo stavili ove bekove sto iole mogu malo bolje sa loptom, a ne ove fajterske. Satro cvrsci nam je vezni red sa Scekicem, al kurac kad posle Scekic ne zna sta ce s loptom. Satro ofanzivno, nigde visokog presinga, sam Zdjelar pritiska, oduzima i predaje loptu dalje, dok Scekic proklizava u prazno, a Natho u defnazivi ne postoji. I nit je ofanzivno, nit je destruktivno, nego nit baba nit devojka. Zajebo se sto nije poslusao svoj instinkt, da bude pravi Stanoje i da zatvori muski, ko sto voli! ::) Ne mozes da ih direktno napadnes, ok, onda ih ljudski zatvori uzmi im bod i ko im jebe mater belgijsku. Slusao Stanoje forum.

I pored svega, gol su nam dali jedva, mi smo ipak imali par situacija, na kraju su igraci sa klupe napravili pritisak. Gent moze da se dobije u Belgiji. Daleko su oni od klase u odnosu na nas. Nadjebali su nas sinoc, imali smo los dan, jaci su fizicki , disciplinovaniji, al da su nesto bolji i nisu. Gledam dovoljno dugo Partizan da znam kako izgleda kad te neko odere. A ovo sinoc nije bilo to, samo je bilo mucno za gledanje, pa su svi malo iziritirani. Ali za iritaciju postoji pavloviceva mast, a ja jedva cekam revans, da vidim sta je Stanoje skontao iz ove neprijatne lekcije.
 
Последња измена:

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.591
Reaction score
8.493
Локација
"preko bare"
Poraz kao poraz nije tako strašan. Normalno je da se ponekad i izgubi. Ne možemo čitavu sezonu nizati pobjede (kao neki u našoj ligi). Brine me, a i smeta mi, što smo izgledali onako inferiorno, osim u nekim kratkim razdobljima meča. Baš su nas odučili od fudbala.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
(sto bi nam Sinoc lego Sumica :cry::cry::cry:) Stanoje je podbacio najvise!
Što se tiče gorepomenutog, i nije baš slušao forum, bar mene i većinu nije, možda neke (u manjini foruma ) jeste...

Neko je super primetio da smo mi ekipa iz 20og veka. U prilog ovoj gotivnoj tezi ide bas cinjenica da su savremni spolji igraci nesto sto je u srpskom fubalu, cak i reprezentativnom misaona imaenica. Bekovi na kakve smo navikli vise ozbiljan fubal retko gde igraju. A mi imamo jedva takve. Takve igrace ne izbacujemo iz omladniske skole, jer tome ovde nema ko da ih nauci.

Eh da smo ekipa iz 20. veka, ali nažalost nismo ni to...
Taj mit da su u 20. veku igrali neki duduci, sporaći i neznalice ću vam srušiti kad-tad
, i to lakše nego sneška kad se sneg već uveliko topi...
I to baš kad su ,,spoljni,, igrači u pitanju...

Šta su to spoljni igrači, pa, ono što se srpski kaže ,,bekovi,, ajde, uslovno možemo reći i ,,krila,, ili ,,bekovi-krila,,...
O ,,starovremskim,, krilima nema ni potrebe da vam nešto pokazujem i dokazujem - Zavišić, Prekazi, Đelmaš, Vučićević, ponekad i Mijatović...

A bekovi?
Pa baš je naš Jusufi bio neka ,,preteča,, tih današnjih modernih ,,spoljnih,,...ali njega nisam gledao...
No, spomenuću vam ove koje jesam, recimo, Nikicu Kličarskog, koji je odigrao na stotine utakmica za Partizan i to bar na otprilke pola pozicija u timu, pa je tako ponekad bio i levi bek...
Iako je u 75.derbiju utakmicu počeo kao krilo, svakako ću vam reći da je i u ulozi beka znao i da protrčava i da odigrava i da centrira...evo otprilike ovako:


O Slobodanu Rojeviću - ,,Guslaru,, - svako ko ga je gledao rećiće vam da je bio izuzetno probitačan (levi) bek i da je i prodirao i da se ponavljao, i da su nad njim čak pravljeni penali...ne mogu da vam sad tražim neki snimak, ali, evo recimo gde se našao na ,,overi,, titule:


To da u 20.veku nije bilo bekova od kojih se tražilo ono što se traži od današnjih, modernih, 21.-vekovnih...to jednostavno nije tačno...i Vujadin Stanojković se itekako ,,ponavljao,, po desnom boku, prodirao i centrirao ,pa eto, kako se da videti iz sledećeg snimka, davao je čak i golove:


Iz već nekog kasnijeg vremena je Ajmo Milivoje Ćirković koji nije baš uvek uspevao da uputi centaršut na trepavicu saigrača-napadača, ali da se maksimalno ponavljao i bio brz ko brzi voz u to nema sumnje...šta bismo danas dali da nam je jedan takav bek u timu?!

Što se tiče bekova iz omladinske škole...ja mislim da bi se mogao ,,proizvesti,, neki takav - naravno ako se počne na vreme i uradi sve što je potrebno...
Ne znam ko je sve tamo od ,,struke,, zaposlen i šta ko radi na svom poslu, ali ne znam i da li tamo imaju neke ,,demonstratore,, - znači one koji znaju da lično pokažu i nauče decu kako se izvode neki fudbalski potezi i finese?
Demonstrator pokaže kako se nešto radi, deca ponove, on ih ispravlja u onome u čemu greše...
I tako se nauči i šut i centaršut i dribling i odigravanja i pasovi...

Moreira je meni recimo bio idealan da ostane u Partizanu i posle fudbalske karijere i da radi nešto što smatra da bi mogao da radi - jer fudbal ima u malom prstu, pisao sam u to vreme i da njegovom klincu em zbog očevih gena, em zbog imena Dijego i one kovrdžave kose ODMAH treba dati ugovor da ne bi otišao negd drugde kad poraste, ali...
Ko bi još mene slušao i poslušao?

A i zašto bi?
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@ goran tomic Pa nije poceo sa Jojicem. To mnogi ovde vole. Pa nije poceo sa Miljkom, to ovde mnogi takodje vole. Nije igrao zatvoreno koliko je mozda trebao, to takodje vole forumasi. Nije mogao da pocne sa Milkom Djurovskim da tebi izadje u susret na zalost :D
 

SilentKiller

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
148
Reaction score
346
Локација
Srbija
Partizanu treba pojačanja na sledećim pozicijama i obrazloženje.
Golman - ne treba.
Štoperi - ne treba.
Bekovi- dva ofanzivna beka obavezno
(Objašnjenje) - Po meni su Miljković i Urošević velike rupe, kada ih pritisnu ne umeju da daju tačnu loptu u noge saigraču, ne umeju da pretrče igrača, nemaju brzinu, nemaju centaršut, ne uključuju se sa krilima u napad. I da, arogatni su, požute lako zbog toga.
Srednji red- 2 kreativna veznjaka koja će da igraju ofanzivno.
(Objašnjenje)
Sem Natka, mi nemamo kreativnog veznjaka a čovek je ušao u godine i ne može da da 100 odsto sebe. Zdjelar i Šćekić igraju previše defanzivno i po meni slabo kreiraju igru jer se malo nude da prime loptu i prenesu istu u napad.
Krila- Za sada smo popunjeni na tim pozicijama i ima kvalitetnih igrača.
Napad- Još jedan napadač kalibra Diare.
(Objašnjenje)
Rikardo je preopterećen, igra pod injekcijama, pod hitno nam treba pojačanje na toj poziciji.

Ovo je moje lično mišljenje a verujem da nisam jedini koji ovako razmišlja.
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
@Micun
Htedoh da napišem nešto, ali nema potrebe, potpisujem tvoj prethodni post, svaku reč bukvalno.:respect
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
@ goran tomic Pa nije poceo sa Jojicem. To mnogi ovde vole. Pa nije poceo sa Miljkom, to ovde mnogi takodje vole. Nije igrao zatvoreno koliko je mozda trebao, to takodje vole forumasi. Nije mogao da pocne sa Milkom Djurovskim da tebi izadje u susret na zalost :D

Neko voli popa, neko voli popadiju, a neko voli popovu ćerku...
Svašta vole forumaši, ali nisu baš svi u pravu.
Isto kao i treneri.

Jusufi je bio trener na kvadrat za Golca, ali Jusufiju Milko nije trebao, a Golcu jeste pa je Julka ispao od Fljamurtarija a Golac prošao Seltik...sa sve lenjim Milkom u timu...
Toliko o izlaženju meni u susret. :D

O Stanojeviću je već sve rečeno po 1000 puta - momak će osvojiti titulu - zato što je zaveo disciplinu u timu bez tih nekih stranih ,,izroda,, u ekipi - ali mu je zato tim nemoćan a igrači kiksiraju na velikim utakmicama - iz ama baš potpuno tih istih razloga zbog kojih će osvojiti titulu - NEMA neke strane ,,izrode,, u timu, a baš takvi mnogo vole da igraju derbije i velike utakmice...imaju pik na to.

Golac je gubio utakmice, Savo je gubio utakmice, zato su i otišli...ali njihove utakmice su (ponekad!) bile i fudbalske i za infarkt, a publika voli uzbuđenja i gledljiv fudbal - ali pod uslovom da mi pobedimo na kraju...
Ćelavi Marko i Kosati Stanoje znaju da pobede bez umiranja u lepoti i fudbalu (uglavnom na domaćim njivama) i plus što je Stanojev tim često bio i golgeterski raspoložen - a publika voli da pobeđujemo i osvojimo trofej, ali...žali se na slabiju igru, na neznanje fudbalera, itd...
Teško je narodu ugoditi.

A prosečnom navijaču Partizana još dva-tri puta teže!
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.250
Reaction score
6.831
Svi se slazemo da je igra od cetvrtka golo govno, nego jesmo li se mi ovdje odlucili sta nam je bitnije, titula ili Evropa, obzirom da ni fond ni kvalitet igraca nemamo i za jedno i za drugo. Mozda cemo pucati na oba takmicenja, jednog lijepog dana kad govna iz uprave nestanu, a kupi nas neki ruski tajkun i napravi brend od Partizana, gdje ce i sipati lovu, ali i zaradjivati od istog.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.297
Reaction score
3.860
Локација
Kobasicarija "Venac".
U belgiji ce biti neka nova utakmica. Nadam se da ce stanoje izace vise zatvoreno nego sto je bio slucaj u hramu. Jbg, znam da zvuci bezveze, jer nam je pobeda neophodna za prvo mesto, ali onako kako smo stajali u cetvrtak nece da radi. Probati tako, uzdati se u brzinu pri kontri, pa sta bude.
gent vazi za ekipu sa dosta oscilacija. Mogu dobiti svakog, ali i puci dosta lako. Ja se nadam boljem voljnom momentu kod nasih, kao i boljoj igri. A opet, nisam neki preveliki optimista.

ajd’ da vidimo
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.157
Reaction score
4.280
Definitivno, jedini spas za Partizan je privatizacija. Ali, ona ne odgovara lopovima u upravi jer ne bi mogli da priđu klubu, a kamo li da mešetare. Ne odgovara ni državi jer onda politika ne bi mogla da ulazi u klub i režimskim parazitima poput Vučele, Vazure i sportskog debila ne bi bilo mesta u klubu. Do tada ćemo šibicariti i u ligi i u Evropi, pljuvaćemo limitiranog trenera i limitirane igrače, a suštinski problem će ostati isti, bez ikakvog nagoveštaja da će biti rešen. Privatizacija ne odgovara lopovima, ne ulažu dinara svog, a ponašaju se kao gazde. Pa, gde to ima, samo još u Srbiji. Klasičan socijalistički metod funkcionisanja.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@Goran tomic. Sta si ti naso da poredis, gospode boze... Kao mator sam, pa mogu da se frljam sa imenima iz istorije... vi ste mladi, necete izvaliti. Golac i Jusufi su dve fusnote od trenera koje su imale tu srecu da treniraju Milka Djurovskog (jednog od naj talentovanijih fudbalera partizana ikad), koje su u Partizanu bile po jedva sezonu, nisu osvojili nista u zivotu i nista ozbiljno sem Partizana nisu radili (jeste golac uzeo kup skotske sa dandijem, sori, a jusufi je posle partizana trenirao celik iz zenice, toliko o tome da je bio dobar trener) . Marko Nikolic je jedna od najgotivnijih fudbalskih glava koja je krocila na stadion. Covek bez igracke karijere, konekcija, krenuo od nule, stigao do toga da se bori za trofeje u velikoj evropskoj ligi, a za sobom ostavio i trofeje i igrace! Njegov podvig je za da se poklonis. A za tebe i ostale ljubitelje akrobacija imao je Leonarda, jednog od naj kompletnijih i atraktivnijih fudbalera u skorijoj istoriji. Stanoje ne voli velike utakmice? Ti si bio ziv u vreme kad je Raca Petrovic onom bombom uzeo ciganima titulu? Nije ti bilo dramaticno, nije ti infarkt!? Ti si takodje bio pri cistoj svesti i zdravoj pameti kad je pobedio Anderleht sa timom u kom je igrao Davidov, Radisa, Voja Stankovic, a sa druge strane igrao ni manje ni vise nego Romelu Lukaku (Van Basten iz tvog vremena je siiiiigurno sto puta bolji od Lukakua, ali u ovom vremenu i u ovom fudbalu to je jedan od top 5 spiceva na planeti zemlji) ... E moj ti... A Savo je otiso sam kad je video da ne moze, kao sto je i Suma sam napravio sranje da bi dobio ciste pspire i uzo duplo vecu platu i ladio jaja u kuvajtu (ako mi neko objasni kako je lik presao za tri dana u drugi klub za duplo vecu platu, a da nije tako nesto planirao u napred, poljubicu ga u guzicu). Prica o 'stranim izrodima' ti je bas dno.. Nivo nekih javnih delatnika koje necemo da pominjemo. No koment...

Tebi je, satro, u Stanojevim i Markovim ekipama manjak fudbalskog znanja? Ako je neko znao fudbal to je bio Leonardo. A kod Stanoja? Kleo nije znao fudbal, suma zna fudbal?Markovic ne zna fudbal, a Suma zna fudbal? Ili Zdjelar ne zna fudbal, Suma zna fudbal? To sto je za tebe fudbalsko znanje samo kad neko predribla igraca ili odigra stiklom to je druga stvar... Jos davno u tvoje vreme johan krojf je definisao filozofiju fudbala sa tri reci: Primi, Predaj, Otvori! Tu nema driblnga :D Takozvana obavezna igra, je takodje deo fudbalskog znanja, al nije toliko ocigledna, pogotovo ako sve vreme buljis u loptu dok gledas. Ti taj deo igre ne vidis, pa ne mozes ni da se zabavis. Sasa Zdjelar zna fudbal bolje nego Suma, al ti to ne kontas, za tebe je to dosadni trkac. Dok je meni bilo uzvianje da ga gledma protiv Genta, bukvalno je odigrao prepametno i imao par resenja koja su bila za ustajanje sa stolice. Jbg...

Bas bi voleo da vidim sta bi Ivan Golac i Savo uradili sa ovim timom protiv Genta (Jusufi ne bi nista, sori Julka, da zvucim kao da kontma sta pricam). Evo jos da Golcu damo Milka,a Savu Sumicu, tvoju suzicu:cry::cry::cry:, kao bonus.


P. S. Stavio covek Vujadina Stanojkovica kao primer spoljnog koji je na nivou ovih danasnjih 'izmisljenih bekova-krila'. Licno sam sedeo za stolom sa Vujadinom Stanojkovicem, koji je jedan jako fin covek btw, koji je ispricao sledece: "Dodje Osim i kaze mi, Stanojko kad dobijes loptu na nasoj polovini odlozi je i samo trci. Gde da trcim? Samo pravo trci uz aut liniju i nista ne pitaj. Odlizis i trk. Lopta ce da dodje do tebe, to nije tvoj posao. Nemoj nista ti da razmisljas. Ako lopta posle ne dodje do tebe, a ti trci nazad. Isto nista razmisljane. I ja reko dobro... Odlozim trcim, ako je dobijem centriram, ako je ne dobijem idem nazad. I malo, malo, mene pozvali u reprezentaciju. " Spoljni koj ne razmislja, stavise spoljni koji ne razmislja na nivou kao vezni danas kurcu ne valja, a tad je to moglo. 21prvi je vek. A o tome, da li se fudbal promenio i napredovao sta je u njemu vazno danas, a sta nekad ima misljenje i veliki Ivica Osim. Pogledaj malo po jutjubu, zainteresuje se, osim sto vrtis Milka protiv seltika u glavi na ripit. Mitomanija, idealizacija i zivot u proslosti je odlika mnogo bliskija drugoj strani brda. Ne treba nam grobarska verzija 'Mihajlovic u sredinu'. Ne prilici ti.

Izvinjavam se moderaciji za veliki off
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
@Micun
Volim ja kad se na forumu nađe po neko da razgovaramo o fudbalskim stvarima...
Pre svega, interesuje me koje godine si počeo da pratiš Partizan? Ne zato što je pravilo da je stariji ili mlađi ili onaj ko kraće ili duže prati Partizan pametniji od onog drugog, nego čisto da znam ŠTA si imao priliku da gledaš a šta NE?

Ako je to, recimo, od vremena Stanoja, Raće i gola sa Autokomande...onda nisi mogao da gledaš šta je bilo pre, a ako si počeo mnogo ranije, onda jesi - razlika je to u pogledu i perspektivi...

Napisao si mi ,,kilometar, materijala (u mom stilu :D ), mogu ja sad da odgovaram tačku po tačku, ali žurim na posao, pa...hajde samo ponešto:
Za bekove iz 20.veka koji kao nisu znali ono što DANAŠNJI bek treba da znam dokazao sam ti i pokazao primerima iz prošlosti da to nije tačno.

Obavezna igra je sasvim o.k. i neophodna, ali kad se osvoji lopta onda treba da se krene i napred i da sa dođe čak i do malo ,,neobavezne,, igre (ludog Milka, ludog Leonarda, ludog Sume), pa da se da gol i uradi nešto više u Evropi - a pod tim ne mislim samo na brojanje trofeja i pobeda nego i na IGRU koja bi bila gledljiva.

Raća Petrović je bio trećeligaški igrač, pa je dosegao i neki nivo više, svaka čast i veliko hvala za gol sa Autokomande kojem sam se radovao kao malo dete, ali za moje shvatanje fudbala takvi sporovozni i sporomisleći igrači u Partizanu su ,,dva koraka nazad,, u fudbalskoj IGRI...

Zdjelar je naravno neko ko gine za dres, grb i klub i ima moje poštovanje, ali u paru sa Šćekićem na sredini terena je u smislu IGRE, PRENOSA LOPTE, NAŠEG NAPADA - baš kao što si napisao (naravno u moje a ne u svoje ime) - samo dosadni trkač...

I sad ti možeš da mi navedeš primere njegovih pasova od 40 metara, asistencije na utakmici, golove koje je dao (doduše retko), situacija kad mu se niko ne otvara pa nema kome da preda loptu, itd...
Ali ja ću ti reći da taj dobri i vredni čovek ili može da igra defanzivno uz nekog fudbalski ,,jačeg,, igrača (koga mi NEMAMO tamo gde treba da ga imamo), ili, ako već ,,krene u ofanzivu,, onda da te LEPE ofanzivne stvari ne radi 2 puta po utakmici, nego 22 puta po utakmici...
To je klubu kao Partizan neophodno - ako hoće da liči na Partizan...

Markova igra jeste često bila rezultatski uspešna, ali i ne baš takva da bi se njome oduševljavali, publika je došal tek kad je videla da ćemo uzeti titulu.
Stanoje jeste imao Klea u timu, ali nije bio previše tužan kada je Kleo otišao, kao i u slučaju Moreira i slučaju Suma...Raću je (u pozitivnom smislu!) pomenuo 100 puta u intervjuima, ove - mnogo manje...
Jusufi je trenirao dva poznata nemačka kluba, a i to je nešto - da ne govorim kako je ,,Parni valjak,, izgledao pod njegovom ,,palicom,, ( i to bez Milka)...

I, to mu dođe to, a ja kasnim na pos'o...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.446
Потцењује се доста 12.место Гента у лиги. Они су на 6 бодова од 3.места, а 8 од првог. Једна врло озбиљна екипа ма шта ко мислио али да смо ми били ментално боље припремљени са ЈНА би се они вратили кући без бодова. Да смо одиграли првих 15 минута као оних последњих 10-15 мин они би сами дигли руке од нашег гола али смо им улили храброст нашим тремарошким наступом. Станојевић је скроз омануо у припреми меча и ту више мислим на психолошку припрему него на тактичку иако је и у тактичкој било пропуста. Фудбал кад се игра ту мораш да будеш пун себе, ту нема места скромности и неком респекту и бојажљивости јер кад си такав онда клизиш ка нивоу аутсајдера.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Suma sam napravio sranje da bi dobio ciste pspire i uzo duplo vecu platu i ladio jaja u kuvajtu
Pa koji igrač raskida ugovor sporazumno krajem septembra, a da pre toga nije dogovorio sledeći klub. Naravno da je namerno napravio onaj instagram live kako bi dobio raskid.

Stanojević je izjavio da su igrači Genta brži i jači. I šta mi kao klub radimo po tom pitanju da to promenimo? Pa mi amateri sa foruma od kraja prošle sezone smo navodili da je u svakoj liniji tima potreban igrač sa modernim fizičkim predispozicijama.

Da li smo pisali da Vujačić i Saničanin ne mogu biti tandem? Jesmo. Za Vujačića se još od Rubina videlo da on dečko ne može igrati protiv iole ozbiljnijeg napadača. Ne treba mi 10 utakmica, jedna mi je bila dovoljna. Tada sam video šta je onaj Despotović radio i njemu i Sveti. I za Svetu sam pisao da dečko nije kapacitet za Partizan. I jel igra u Olimpijakosu? Ne igra. Koliko golova je Vujačić sjebao protiv jakih protivnika do sada? Da li postoji utakmica u Evropi ili derbi, a da nije imao gol grešku posle koje nismo primili gol ili grešku posle koje smo primili gol? I nemam ništa protiv njega, držao bih ga u ekipi ali kao rezervu. Nama je na štoperu potrebna klasa od igrača koja će komandovati odbranom, štoper koji zna sa loptom.

Od bekova jedino Urošević može da se nosi sa igračima iz Genta. Ostali bekovi u Partizanu mogu biti samo rezerve. Koja je poenta Živkovića, dečko ima lošije kretnje od Miljkovića i sinhrozovaniji su mnogo više Miljko i Lazar. Živko može biti dobar za livadare samo.

Šćekić u ofanzivi beskoristan, u defanzivi je toliko ispadao i kasnio da je bio igrač manje i u onome zbog čega je bio tu.
Jojić ima taj prekid ali je fizički beskoristan. Poenta ni Šćekić ni Jojić nemaju mesta u 11 u ozbiljnijim utakmicama sa rivalima koji su ipak fudbaleri i koji imaju solidne fizičke predispozicije.

Mi u evropi da bismo igrali moramo promeniti štopera, desnog (i levog beka ali može i sa Uroševićem) i dovesti centralnog veznog stranca. Imamo samo tri stranca, umesto da imamo 5 alo...

Što se tiče utakmice. Ne razumem zašto nije izbacio Šćekića i ostavio Natka, pa mi smo ti koji jurimo rezultat. I još jedna velika zamerka je ta što nije smeo dirati Lazara/Meniga. Neko od njih dvojice je morao ostati na terenu do kraja utakmice.
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.446
Џаба нама и физика, ми имамо проблем са главом. Маркец је бржи од свих њихових играча али нема главу за овакве мечеве. Мениг и Рикардо уопште нису физички инфериорни у односу на њих. Рикардо има снагу, Мениг брзину. Ни Вујачић ни Саничанин нису слабашни, Здјелар може да трчи до прекосутра.....са физичке, техничке и тактичке стране нисмо им далеко али у главама смо два света. Пантић прође као муња кроз пар њихових играча и уместо да то реализује њему глава блокира кад је најбитније у стилу "јбт шта ћу сад" и поклони им лопту на трагикомичан начин. Немамо веру у себе, ментално смо неспособни за овакве мечеве, екипа је пуна тремароша уз свега пар изузетака.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top