Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.919
Reaction score
6.183
Локација
Српска
NESHVATLJIVO je da zimus, u trenutku kada imamo ,,otvoren,, prolaz ka daljem takmičenju u Evropi, kad imamo plus 5 u prvenstvu u odnosu na ,,cigane,, mi dovodimo Jevtu i Fejsu umesto bar DVA KRŠTENA STRANA POJAČANJA?!
Nije problem što su se doveli Jevtović i Fejsa, Jevta je zahvalan igrač za rotaciju i dobra zamjena za Šćekića. Fejsa, mislim da će pokazati isto da ima mjesta za njega u rotaciji. Problem je što se mislilo, ej igrali smo sa ciganima neriješeno u derbiju na jesen, prošli smo grupu Evrope, iznijeli smo 3 takmičenja na leđima sa ovim timom, to je to, možemo se potući sa Spartom i osvojiti titulu. Većina je bila svjesna našeg nekvaliteta i da su nam rezultati znatno bolji bili od igre. Nema rotacije na najvažnijim pozicijama, odbrana krpljena i skrpljena, i za to svaka čast Stanojeviću, bez ironije. Problem je što se olako to shvatilo i što se nije pojačao tim. Odbrana se morala ojačati sa minimalno 2 igrača, ne u rotaciji, nego za prvih 11. Protivnici kad razmijene 3 pasa na 25 metara od gola, linija se pomjerila, ispadne bar jedan igrač, ne zna se ko koga preuzima, da li čuva zonski ili markiranjem, i to je stopostotna šansa za protivnika. I pored toga, mi se povlačimo, ne radi se na razvijanju igre, na preuzimanju inicijative. Ako imaš više loptu u nogama i držiš sredinu, to je manje posla za odbranu. Ako se i ne drži inicijativa, onda se mora vršiti presing oko centra na loptu. Mi igramo neku čekalicu, a kontra nam se razvija jedva. Pas Zdjelara za Meniga je fantastičan pas bio, ali to se desi jednom u 30 utakmica.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Pogledati kostur iz te 1978. Imali smo istorijsku šansu i autoput bukvalno do finala KEŠ. Ali to je ona sitnica za koju nikad nećemo saznati...
I imali smo ,,krupnice,, od uprava koje su nam radile o glavi kao da nam ih je neki neprijatelj postavljao...
Posle 1966.-e tako uspešno rasformirali tim koji je stigao do krova Evrope, da nam je trebalo 11 godina da osvojimo sledeću domaću titulu...
Kad je Moca Vukotić, najbolji igrač Partizana iz sedamdesetih odlazio u vojsku i inostranstvo, nisu doveli odgovarajuću zamenu, pa smo brzo ispadali iz Evrope, a umalo i iz domaće lige...
Uvek prodavali najbolje igrače, retko dovodili bolje od onih koje smo prodali...
Bjeković nije hteo da dovede stranca da sigurno prođemo Artmediju i da se tako podignemo se domaćeg na evropski novo.
Đura Frizura i sudski dokazani kriminalac iskoristio 6 uzastopnih titula da ne uradi ništa da klub popne na nivo stalnog učesnika LŠ.
Vazura-Vučelić sveli slavni klub na nivo prve pratilje.

Da li ti stvarno misliš da ljudi koji rade u Zemunelu ne znaju da selektiraju decu? Mi ne proizvedemo!? Pa nisu ta deca roba da ih proizvodimo. Niko na ovome svetu ne može da zna da li će neko biti Jovetić ili će biti Džigi. Da li će biti Sale ili Dača. Odmah da ti kažem da su ovi drugopomenuti u mladjim kategorijama po svim parametrima bili talentovaniji.
Ovde dolaze skauti najvećih klubova na svetu, koji su pronašli i Mesija i Neimara, ali su promašili stostruko puta više.
Druga stvar, ne postoji dečak koji je postao igrač u omladincima, i na klupi za rezerve. Davno su prošla ta vremena. Nekada su igrači iz Partizana i žlezde išli direktno u Real i Barsu da igraju, sada idu par godina na kaljenje, pa par godina na pozajmicu (pa nazad u Partizan :=)). Često je problem u individualnom radu na sebi. Ti sada imaš tri treninga dnevno, dovoljno teška da kad završe to, krevet je jedino što vide. Oni koji ostanu posle svakog treninga da rade na sebi imaju neku šansu ali često ni to nije dovoljno jer je u fudbalu konkurencija nestvarna.
Treća stvar, trener... Svi traže rezultat, ko će da istrpi klinca kome treba 50+ utakmica da postane igrač, da uopšte može ravnopravno da se nosi sa starijima.
Gledam Vlahovića pre neko veče, igra protiv Albiola. Duplo je brži i spremniji i ne može mu ništa. Još mora da uči, ohoho, da bi rešavao ovakve utakmice.
Ili ovaj argentinac štoper iz Fejnorda, doktor fudbala, i sad mali Milovanović treba da igra protiv njega, hahah. Nije 2x pipnuo loptu.
Jbg, nije ni meni bilo lako da gledam ove dve utakmice, ali ne mogu da pljujem igrače jer nisu oni krivi.
Kad vec pricate o nasoj skoli i proizvodnji igraca, pominjete tehniku, brzinu, izdrzljivost i slicno, po kojim kriterijumima je selektovana nasa "desetka"? Od Asena Nikolova gore desetke nije bilo u Partizanu. Ja decka gledam u Subotici pa protiv Napretka, i gledajuci pitam se pa jel imadose neki drugi broj da mu daju? Da ne blamiraju ni njega ni klub sa time? Nekad je Ciric to nosio, znao si da to ide nekom majstoru i kreativcu, kasnije Moreira ostavio trag, pa Vukic jedno vrijeme.
A ovaj deckonja nije ni u kombinacijama kada su svi spremni. Niti snage niti brzine a vala ni neku tehniku ne vidim. I jos taj broj uzeo, ako ga vec neko nosi to bi trebao Natko da bude al s obzirom da on nosi samo 8 onda najbolje da je ne nosi niko dok nas genijalni direktor ne dovede igraca dostojnog tog broja i pozicije.
Ova dva druga posta više se bave našim mlađim kategorijama, pa ću na njih odgovoriti na toj temi...
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.491
Reaction score
21.564
Локација
Beograd
Dogovorili su Safeta Sušića, koji je prihvatio transfer i potpisao predugovor, ali amaterskim delovanjem ostali bez istog. Garantujem da je to koštalo minimum dve do tri titule i jakog rezultata u Evropi. Daleko najbolji igrač u SFRJ tad.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Nedolazak Safeta Saje Sarajlije ,,koštao nas je,, 2-3 titule i bar jedan jak rezultat u Evropi manje...
I tako svake decenije postojanja našeg kluba...
Što ovi na terenu koliko - toliko naprave...ovi iz uprave sjebu i razjebu...
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.586
Reaction score
3.342
Локација
JNA
Partizan je bio skup sjajnih timova, ali katastrofalnih uprava kroz celo svoje postojanje..dovoljno je samo ono finale 66 , i ponasanje uprave i svega pre utakmice..takva neozbiljnost i takva ljudska glupost nema nigde
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Права реч за то је - безумна комуносоцијалистичка похлепа...која траје и данас. Ни један клуб на свету није добио такву шансу, а да је није искористио. Ми смо једини клуб који је такав ниво шансе пропустио. Много сам проучавао то време и ту ситуацију и сигуран сам у следеће - да је управа била достојна те екипе, без обзира на резултат у том финалу, ми би владали Европом наредних 10 година. Не би освојили сваки КЕШ, можда не би освојили ни сваку титулу али би било туце европских финала и европских трофеја и не било ни Ајакса, ни Бајерна и једино би нам Манчестер можда парирао јер смо једино ми и они имали прве "бебе" на највишем европском нову мада с обзиром каква их је трагедија задесила у Минхену ни у њима не би имали конкуренцију. Абдулах Гегић је био озбиљна глава за то време, нешто као Гвардиола данас али је и он поделио нашу проклету судбину па се мотао по Турској дуго иако је имао генијалне идеје за то време које нису могле да му прођу у затвореним земљама попут Турске.
 
Последња измена:

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
57
Reaction score
1.334
Sačekao sam malo da nam se svima slegnu utisci pa da zaokružimo priču što se tiče ovogodišnjeg učešća u Evropi. Pa da počnemo od početka:

Vrlo čudan sistem UEFA da 16. nacija nema nijednog predstavnika u kvalifikacijama za LE već drugi treći i četvrti počinju od drugog kola LK, dok 15. nacija ima čak dva predstavnika u kvalifikacijama za LŠ. Vrlo neravnomerno i po mom mišljenju glupo, ali tako su odlučili i to je jedini razlog zašto smo mi igrali LK ove godine. Tako da nema potrebe da pišemo tragedije na šta smo spali da igramo trećerazredno takmičenje, a takvih postova je bilo i previše na ovom forumu i u javnosti. Dakle, jedini razlog za to je čudan sistem koji je napravila UEFA i koji srećom vrlo brzo preskačemo.

Same kvalifikacije za LK su za nešampione bile zaista teške i realno mogu se uporediti sa LE. Staza šampiona je bila smejurija i to je jedini razlog zašto su timovi poput Flore i Gibraltara ušli u LK. Ekipe koje su igrale kvalifikacije, pa i timovi iz prva dva šešira u LK su zaista nivo LE i to ne može niko da ospori. Recimo Fejnord je kao i mi zbog UEFA koeficijenata završio u LK a očigledno je jači i od Sparte i od Rendžersa koji igraju LE.

Dakle, LK nije toliko jadna, bedna i trećerazredna, bodove i novac donosi gotovo isto kao LE i recimo polovina timova iz LK bi se ravnomerno borila u LE a mnogi bi, garantujem, i prošli grupu u njoj.

Što se nas tiče, ova evropska sezona predstavlja OGROMAN USPEH. Možda se neko neće složiti ali sačekajte dok obrazložim.

Neko je već pisao, ali hajde da postavim još jednom pitanje - a kad je to Partizan bio bauk u evropi? Tri su stvari koje će zauvek ostati upisane u istoriji evropskog fudbala a koje svima nama služe za ponos:
1. Prvi meč u istoriji Kupa Šampiona
2. Finale protiv Real Madrida 1966.
3. Partizan - QPR 4:0 to je jedan od čini mi se, 4 puta u istoriji kada je tim u evropskim utakmicama uspeo da stigne prednost o 4 gola!

Sve osim ta tri bljeska je suvi prosek, pa vrlo često i ispod proseka u našoj 67 godina dugoj istoriji evropskih takmičenja (od 55. je počelo). Recimo, dešavalo se godinama da uopšte ne igramo Evropu. Dešavalo se da 10 godina ne postignemo gol na gostovanjima. Za 37 godina igranja u jugoslovenskom periodu ostvarili smo samo 4 pobede na gostovanjima. Uglavnom smo takmičenja završavali u prvom, drugom ili najdalje trećem kolu.

Ove sezone smo odigrali čak 16 utakmica, prošli 3 kola kvalifikacija, prošli grupu, prošli šesnaestinu finala i tek u osmini smo poraženi. Prvi put smo igrali osminu finala nakon 17 godina.

Poraz od Fejnorda boli ali ljudi takve stvari se dešavaju. Pa taj Fejnord je pre nekoliko meseci u gostima deklasirao PSV 0:4. Pa pre neki dan taj isti PSV deklasira Kopenhagen u gostima 0:4. Sve je to fudbal, eno sinoć Barsa zveknula Real isto 0:4. Nije toliko strašno što smo izgubili 2:5 od Fejnorda ako izvučemo pouke iz tog dvomeča. E sad, to je pitanje koje i vas i mene boli da li će naš sportski sektor i uprava izvući pouke i probati dogodine da nadograde tim i potrude se da budemo još jači i konkurentniji u duelima sa nekim sledećim fejnordima.

Ja sam u ovoj evropskoj sezoni zaista uživao, bilo je i fantastičnih gostovanja, uspeo sam da obiđem Gent i Prag, utakmice kući protiv Sočija, Santa Klare i Sparte su bile za pamćenje.

Nastavljamo da pratimo UEFA koeficijente, ne znam kako će se izbacivanje Rusa odraziti na nas, ali zaista molim Boga da igramo kvalifikacije za LŠ ili bar LE na leto, jer mnogo je lakše igrati kada imaš pravo na kiks nego da se patimo tri kola kroz kvalifikacije za LK. A ako budemo šampioni, evropske grupe su nam zagarantovane naredne dve godine pa da uživamo malo i u prvorazrednom takmičenju!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Једино двомеч са Спартом је вредан хвале, а ово остало је веома лоше било. Сочи смо прошли на иглене уши, десетковану Санта Клара смо једва дотукли, извукли смо најлакшу групу икада и узели један бод Генту, изгубили 3 од једне Флоре, стрепили до последњег секунда за пролаз даље против кипрана који су у том моменту били у доњем делу табеле своје лиге и све то уз неубедљиве и бледе игре. Прошли смо и у групе и у нокаут фазу на песнице и изузетну борбеност играча, а не на квалитет јер квалитет за Европу немамо и тај недостатак квалитета су показали мечеви са Гентом и Фејнордом. Мислим, свака част екипи и тренеру и на овоме јер ово јесте резултатски успех али треба бити самокритичан и рећи да са овом екипом ми два пута овако нешто не можемо да направимо ни у ЛК, а камо ли у ЛЕ или да уђемо у ЛШ. Ово више није тим ни за ЛК, а нама треба физички супериорнија група играча за борбу која следи наредне сезоне, а која ће бити вероватно најзахтевнија сезона у 21 веку.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.132
Reaction score
17.817
Локација
U Kinšasi
A pouke ćemo da izvučemo kao i svaki put do sad što smo izvukli.
Kad neko posle meča od igrača i stručnog štaba kaže "treba da izvučemo pouke", dođe mi da bacim peglu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Partizan neće imati šta da traži na evropskoj sceni (kao i do sada što nije imao) sve dok ne napreduje celokupni fudbal u drzavi. A to će biti nikada.
Mi generalno dovodimo igrače koji prave razliku u našem prvenstvu, jer je titula primat. Kada naša liga i igrači u njoj u drugim klubovima budu takvi da jedan Saničanin, ili Živković (samo primeri) ne prave razliku, mi ih nećemo dovoditi.
Do tada, to je realnost jer zašto bi neko plaćao igrača za nekoliko evropskih utakmica u takmičenju koje ne možeš, ne da osvojiš, nego upitno i grupu da li ćeš proći.

A kada ti zaista kvalitetni igrači budu neophodni za domaću ligu, kada iz nedelje u nedelju budeš imao jake utakmice, tek onda možeš da ideš napred.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
@JasminaT sestro o cemu ti pricas ?!
Ko pravi razliku ?!
Igrace koje mi dovodimo ne prave razliku ni u domacem prvenstvu, u tome i jeste najveci problem
Pa mi smo se oprastali od titule u novembru zadnjih godina mislim o cemu mi pricamo
Evo ove godine se stanoje tu nesto koprca ali dzaba kad imamo krs tim
Pantic nije pravio razliku ni u cukarickom a mi ga vracamo po treci put

Nas najveci problem sto nam svaki prelazni rok ima vise veze sa kriminalom nego sa sportom
 
  • Like
Reactions: MAK

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Pa očigledno je da prave razliku ako se borimo za titulu sa ciganima koji su se "isprsili" za pojačanja.
Ili misliš da nam se sklanjaju protivnici?
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
Mi se ne borimo za titulu mi statiramo, imamo ulogu glavnog sporednog glumca
Da se borimo za titulu ne bi imali ovakve prelazne rokove
Ne bi imali u timu gomilu igraca koji nemaju kvalitet da igraju u partizanu
Samo zahvaljujuci stanoju mi se tu nesto koprcamo ali sve zajedno sviramo q i deo smo jedne lose rezirane predstave
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Slažem se generalno sa tobom. Ovi igrači, takvi kakvi su, delimično su Stanojevićev izbor. U stvari, verovatno su najvećim delom njegov izbor, ali pitanje je između čega je birao, šta je uprava ponudila kao alternative.

Za Stanojevića mislim isto što i za sve njegove prethodnike - uhvatili su se sa ološem u kolo, iz nekih svojih razloga. Time daje alibi upravi.
Ne sumnjam da radi najbolje što ume. Ne sumnjam da voli Partizan. Za šta će to njegovo umeće biti dovoljno - uskoro ćemo imati odgovor, sezona je skoro pri kraju.
 

nemavise

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
114
Reaction score
517
Једино двомеч са Спартом је вредан хвале, а ово остало је веома лоше било. Сочи смо прошли на иглене уши, десетковану Санта Клара смо једва дотукли, извукли смо најлакшу групу икада и узели један бод Генту, изгубили 3 од једне Флоре, стрепили до последњег секунда за пролаз даље против кипрана који су у том моменту били у доњем делу табеле своје лиге и све то уз неубедљиве и бледе игре.

Ovako "analiziraju" (i omalovažavaju) Partizanove nastupe još jedino članovi pokojnog rsb foruma.
 
Последња измена од уредника:

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
533
Reaction score
1.756
Ovako "analiziraju" (i omalovažavaju) Partizanove nastupe još jedino članovi pokojnog rsb foruma.
A sta od ovoga sto je PFChampion napisao nije tacno? Utakmicu sa Santa Klarom smo prosli na publiku i Sumu na pocetku,tamo su nas otkacili,loptu videli nismo. Pritom jeste bila bez nekih vaznih igraca u oba meca. Dvomec sa Spartom smo odigrali odlicno i tu nema sta,ali sve ostalo sto smo dobro uradili je bilo ocekivano. Moje misljenje. A poraz od Flore i strepnja od kiprana je bruka i sramota kao i onaj pristup i igra u derbiju. Sa ovakvom selekcijom igraca nista nismo imali da trazimo na terenu protiv Fejenorda,sasvim ocekivano je bilo da ispadnemo,rezultat i igru ne bi komentarisao,to je Stanojeva vizija sa kojom je bio zadovoljan.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top