Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencija 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
361
Reaction score
963
Локација
Banja Luka
I ja isto, ali na osnovu izjava na konf. za stampu pre utaknice i načinom na koji smo usli u utakmicu, prvo mesto nam nije bio glavni cilj nego X i prolaz dalje, a prvo mesto ako bude biće.
Utisak je da smo usli u utakmicu sa strahom od poraza i ispadanje a ne sa velikom željom za prvim mestom.
Uz to ekipa je dosta istrosena i umorna a i posle povrede Belića nismo imali koga da uvedemo na sredimi, pa smo uveli Pavlovića i napravili par pomeranja, ubrzo je primljen gol.
Ovoliki pad i umor ekipe le posledica pripremljenosti a i broja dovedenih dobrih igrača kako bi se pojedini odmarali tokom takničenja i zadržala ukupna svežina ekipe tokom sezone.
Jednom reči, kratak kvalitetan roster tj nedovoljno dobro odradjen prelazni rok za ozbiljnije uspehe.
I zato sada kada krene prelazni rok, da se ljudi u klubu manu priče kako su igrači profesionalci i da mogu oni kao u Engleskoj bez problema da igraju nedela-četvrtak ili da netreba više igrača da se nebi stvorilo nezadovoljstvo kod onih koji neće igrati, jer igraće najbolji i najspremniji u tom trenutku ili ona demagoška priča da smo popunjeni na svim pozicijama i da nema igrača koje možemo tremutno dovestidovesti...
Ako se žele bolji rezultati Partizana, prelazni rok se mora ozbiljnije odraditi.
Eto na kraju letnjeg prelaznog roka Gojko Cimirot je najavljen za ovaj zimski (i ko se bavi time, trebao je u medjuvremenu sve da dogovori) i još par igrača ne zavisno od odlazaka.
Tačno.
Ali, poradi malo na gramatici (netreba, nebi i ne zavisno)
Bez ljutnje!
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.176
Reaction score
6.927
Локација
NbG
Rece kolega za Sehovica da ni postenu sansu nije dobio. Posle onog u Nisu ja zadrhtim pri samoj pomisli da bi mogao da udje u igru. Tempirana bomba na toj poziciji.
Sto se tice grupe mi smo se lakse nosili sa Kelnom i Nicom nego sa ovim Cesima- klasicno nase ludilo.
I ja zelim Lacio pre Serifa, Boda, Karabaga i slicnih neatraktivnih mina- kad je bal nek je maskenbal.
I za kraj, svaka cast Sale na klipu, neka si svim tim silnim "novinarima" nabio na nos njihove bombasticne naslove. Da iskarikiram malo onu ciganjsku pesmu- prolece je... svima osim njima :ziveli
 

CrnoBeliGagi

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2022
Порука
428
Reaction score
4.158
Локација
Jupiter

Potpisujem svaku reč.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.851
Reaction score
13.495
Čestitke za prolaz.
Ali...
najviše mi je krivo što se ovakvom igrom nisu osvojila srca one prisutne mladosti, posebno onih koji su, kako neko reče, neopredijeljeni ili navijaju za pogrešne.
A bila je sjajna prilika da se dobiju pristalice koji će čitav život voljeti naš klub.

Прво моје сећање на Партизан сеже у 98-у годину и реванш меч са Лацијом. Тада нисам био ни свестан резултата али цела атмосфера око те утакмице ја на мене оставила довољан утисак. Мислим да ни ови клинци немају свест о резултату већ да је сам овај меч за њих довољан окидач.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.064
Reaction score
4.922
Локација
vezenemam
Rece kolega za Sehovica da ni postenu sansu nije dobio. Posle onog u Nisu ja zadrhtim pri samoj pomisli da bi mogao da udje u igru. Tempirana bomba na toj poziciji.
Na kojoj poziciji?
Levi bek koji je kod prethodnog "trenera" igrao sve samo ne levog beka - štopera, zadnjeg veznog, ili desnog beka (baš na toj utakmici of koje te još ne prolazi drhtavica).
Ili misliš da svi igrači trebaju pokrivati sve pozicije? U tom slučaju si apsolutno u pravu, i jedva čekam Popa u špicu napada i Tatka na golu:D
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.176
Reaction score
6.927
Локација
NbG
U pravu si kolega, usao je na poziciju desnog beka umesto Filipovica, kom je ako se ne varam visio crveni iznad glave jos tokom I poluvremena. Slazem se da mu to nije prirodna pozicija ali nije prvi put da neki bek pokriva obe strane, pogotovo kad je klupa kao u nasem slucaju pretanka. Ne znam iskreno, na toj utakmici je izgledao kao amater i tuzno je bilo gledati ga. Opet Petric ce najbolje znati i red bi bio da dobije neku sansu da odmeni Cakija koji prakticno i nema minut odmora.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.704
Reaction score
29.382
Локација
Beograd
Nekad je bolje i ostati na liniji, nego leteti u prazno, zato ih ja nikad ne bih ohrabrivao da istrčavaju.
Opet ja o starim romantičnim vremenima, ali prosto moram...jesu golmani tad ponekad izletali u prazno i bili krivi za gol koji je zbog toga usledio, ali su zato pre toga 245 puta svojim izletanjem sprečili da uopšte dođe do neke opasne situacije ili gola...

Termini se vremenom menjaju, pa sad neko voli da kaže ,spoljni, umesto bek, ili vezista za ono što se nekad zvalo polutka, ili zadnji vezni za ono što nam je nekad bio desni half, štoper umesto centarhalfa, dva štopera i ,korekcija, umesto štopera i libera...ali...smisao fudbala svakako ne zavisi od termina!

Govorili smo, na primer, ofanzivni bek za onog ko zna da ide napred, napada i centrira, a ne samo da vrši posao pozadi, a postojao je i centarfor - razbijač (ono što je Mitrović i dan danas), ili centarfor - šunjalica, onaj koji nije tako jak i krupan, nego se šunja okolo i otpatke smešta u mrežu (i često igra kao drugi napadač iza ili pored razbijača)...
A sad kao razbijač nije više u duhu modernog fudbala, a Mitrović najbolji i najkorisniji fudbaler reprezentacije Srbije već godinama i najbolji golgeter naših reprezentacija svih vremena! I to kao ne valja?!

A za golmana koji zna da izađe na loptu i pokupi je, ali i da sjajnim refleksima skida šuteve pa makar i na samoj liniji gola smo NEKADA jednostavno govorili - golman. I jedno i drugo mu je bio uobičajeni posao, isto tako kao što je centarforu razbijaču bio posao da šutira i glavom i nogom! Kakav bi to centarfor bio da ne zna i jedno i drugo, ili, kakav bi to bio golman da ne zna i jedno i drugo?!
A ako bismo rekli za nekog golmana da je ,linijaš, to je već značilo da on ima ozbiljnu manu koja ga sprečava da ima vrhunsku karijeru...

A danas postalo normalno da golman ne izlazi na loptu, jer zaboga, može da je omaši i nije siguran. Golman koji nije siguran ti brani gol??? Neshvatljivo u ta stara romantična vremena!!!
Šta je sledeće, centarfor koji se plaši da udari loptu glavom jer to može da ga zaboli i pokvari mu frizuru?
Napadači koji ne znaju da izvedu dribling? Ah da...to već imamo...i 21 vek je...ne razumem se ja u moderan fudbal...

Pa u taj i takav se možda i ne razumem, ali sredinom oktobra sam, povodom utakmice Teleoptika VEĆ pisao nešto iz čega se da zaključiti da mi se ne dopada što odgajamo golmane ,zakucane, za liniju...evo, čitajte:

u 31.-om minutu utakmice, centaršut iz slobodnog udarca putuje u naš šesnaesterac gde najbolje skače Nikola Sarić i glavom loptu šalje u našu mrežu...1:1...

...a ja i dalje čeznem za onim starim dobrim romantičnim fudbalskim vremenima, kada su golmani bili gospodari šesnaesterca i ljudine koje bi na takav neki centaršut izletali da pokupe loptu, razbivši usput celu protivničku navalu i raznevši bar pola sopstvene odbrane, tako da kad sledeći put drekne JAAAA, i krene da loptu upeca k'o krušku, nikome više ne padne na pamet da se nađe blizu njega (da ne bi dobio đon, koleno ili pesnicu u odgovarajući deo tela).
Nije ovo neka oštra kritika našem mladom golmanu Gočmancu, nego celoj toj nakaradnoj filozofiji modernog fudbala koji se plaši rizika.
Pa zato onda prima ovakve nerizične golove.

...'ajde, koga pa interesuje tamo neka utakmica Teleoptika osim mene i još par entuzijasta, ali, eto, dođe ti UEFA takmičenje pa se ponovi isto kao i u Trećoj ligi, golman ne sme da izađe na loptu, a kad to uradi, bolje da nije ni izlazio...a i taj tamo i ovaj ovamo su produkt naše škole (i filozofije) fudbala!

Nije bila oštra kritika Gočmancu, nije ni sad oštra kritika Popoviću, neko napisa zašto mu ne dajemo podršku, dajemo mu je, nemamo boljeg, dobar je kad uzmemo u obzir koliko je mlad, ali...jeste kritika ,modernom fudbalu, jeste kritika tome da odgajamo fudbalere (i golmane) koji imaju POLA osobina koje treba da ima pozicija na kojoj su u timu...

Izvinite za off, ali golmani su nekad stvarno bili ljudine, panteri, koji su leteli kroz vazduh...To što Stojke (dugo godina svakako najbolji golman Srbije) nije bio baš najbolji u izletanju na loptu ne znači da to treba uzeti kao aksiom i ići u tom pravcu da nam svaki sledeći golman bude slab u tom segmentu...

Evo kakvi su vazdušni dueli napadača i golmana nekada postojali, Nenad Bjeković je na fotografiji, ne vidim koji je golman u pitanju, ali, verujte mi na reč, mnogo sjajnih je bilo u tadašnjoj prošlovekovnoj ligi...

 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.064
Reaction score
4.922
Локација
vezenemam
U pravu si kolega, usao je na poziciju desnog beka umesto Filipovica, kom je ako se ne varam visio crveni iznad glave jos tokom I poluvremena. Slazem se da mu to nije prirodna pozicija ali nije prvi put da neki bek pokriva obe strane, pogotovo kad je klupa kao u nasem slucaju pretanka. Ne znam iskreno, na toj utakmici je izgledao kao amater i tuzno je bilo gledati ga. Opet Petric ce najbolje znati i red bi bio da dobije neku sansu da odmeni Cakija koji prakticno i nema minut odmora.
Ako ćemo pravo u tom periodu malo ko od igrača nije izgledao kao amater. Amatersko vođstvo, meni je još jeza od tih nekoliko utakmica i pogubljenog stolice.
Videćemo sada, a i na pripremama, ako ne bude nekih većih promena, da li se, i kako može računati na njega.
Nadam se da će opravdati šansu, nije da baš imamo dobrih bekova na izvolte.
 

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
361
Reaction score
963
Локација
Banja Luka
Прво моје сећање на Партизан сеже у 98-у годину и реванш меч са Лацијом. Тада нисам био ни свестан резултата али цела атмосфера око те утакмице ја на мене оставила довољан утисак. Мислим да ни ови клинци немају свест о резултату већ да је сам овај меч за њих довољан окидач.
Svakako da je ova atmosfera na utakmici, kolektivno jedinstvo i bodrenje, nezaboravno. Ipak, ništa ne uspijeva tako dobro kao uspjeh! Radost pobjede!
Lično sam to osjećao i kao klinac 65. godine, a bio sam kao ovi klinci star i znam kako me je ta tada rođena ljubav zauvijek osvojila.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.996
Reaction score
15.818
Локација
Beograd
Ne kažem da bismo prošli Feyenoord, ali smo prelazni rok prošlog januara odradili za cigane, i time izgubili titulu. Saučesnik tome je bio onaj čije se ime ne spominje a ja sam svoja muda hteo da pojedem na svoj 35ti rodjendan gledajuci kako nas ciganka dere ko zeca na ražnju.

Znam ko nam je u upravi ali se isto tako nadam da ova govna lete s dolaskom Ostoje u JSD. Iako je možda ovaj deo utopija, ajde da dam neku objektivnu analizu toga šta je nama izuzetno potrebno. Opet, biću krajnje objektivan.

Pop - i pored kikseva, ostavio bih ga jer je on budućnost kluba. Nikada pored njega ne bi doveo novu jedinicu.

Urošević - zacementiran levi bek
Desni Bek - prvo kritično mesto u klubu gde mora da se nadje rešenje za neki iskorak. Filipovića prodati, Žile može rotacija.
Vujačić - zacementiran
Sveta - zacementiran

Zadnji vezni - Traore je solidan ali nisam njegov fan. Posmatrajući utakmice jačeg intenziteta on tu ispada kao iz voza, doveo bi igrača poput Cimirota. Ostavio bi Traorea za rotaciju, a Fejsi bi se zahvalio.

Belić - Albert Nadj 2. Dečko će napraviti jaku karijeru i predvidjam ligu 5 u jednom momentu. Zacementiran.

Menig - prodati ga. Vreme je da ode, u teškom je kurcu i zauzima mesto za neku nadogradnju tu. Više sam za to da se prilika da Peletu ili Terziću nego da držimo čoveka koji je toplo hladno. Odavno je prestao da pruža dobre partije.

Natko - ćaletu je potrebna rotacija a nama je potreban plej karakteristika Sume ali da je u mogućnosti da odigra 90’. Spori smo i padamo u jakom intenzitetu, ne dolazimo uopšte do poseda jer nemamo igrače za posed. Plej je najkritičnija pozicija koju bi uz malo jačeg zadnjeg veznog doveo.

Napad - ne bi tu ništa dirao.

Nisam u off teme jer se uglavnom odnosi na mečeve u evropi. Mi moramo da unapredimo našu igru time što ćemo podići posed i time naše bočne igrače učiniti daleko opasnijim. Nama zatvoriš Tatka i rešio si priču. Sve što mi radimo je pas na Dijabatea. On je jedini ofanzivni igrač koji može da sakrije loptu i omogući ostalima da se postave. Bez Dijabatea mi bi u ovoj grupi završili sa 1-1-4, u to sam ubedjen. Posed nam je uglavnom 30% do momenta kada protivnik malo obori tempo i da nam loptu pa se približimo i do 45%.

Igramo direktan fudbal ali je tu i veća potrošnja jer non stop loviš protivnika sa loptom. Otud i ovaj premor koji se dešava.

Dakle dovesti sledeće pozicije za prvih 11: desni bek, zadnji vezni i plejmejker. Prodati Meniga (najbolji momenat je ovaj rok) i zadržati ostatak ekipe uz zahvalnicu Fejsi.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.728
Reaction score
11.158
Локација
.
Ja bih samo dodao da pod hitno Baždaru moraju da se nađu ozbiljniji minuti, dečko je iskoristio svaku ozbiljnu šansu koju je dobio a mladog igrača koji igra sa takvom lakoćom i elegancijom ja nisam video od Ljajića.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.851
Reaction score
13.495
Мениг дефинитивно није ниво који нам треба. Већ сам писао, да је домаћи играч био би итекако користан али није довољно квалитетан да би заузео место странца. Е сад мора да се мисли и на друге ствари, а не само на суве промене унутар тима. Ми имамо баш добру атмосферу у тиму, сви играчи дишу као један, нема сујете, нема љутње зашто ја играм оволико, а онај онолико.... Ипак је средина сезоне и неки велики резови би могли да изазову контра ефекат. Тако да ја прижељкујем да дође тај Цимирот коначно да би добили мало већу ширину у везном реду коју губимо због константих повреда Фејсе на кога дугорочно не можеш да се ослониш и у последње време и због повреде Андрадеа, а ово остало може остати и исто. Контам да нема ништа од промена унутар кондиционог тима али то би по мени могло да буде највеће појачање. Не знам шта ће смислити али се надам да овај пут нећемо да бауљамо после припрема као пијанци већ ћемо јако да кренемо од старта. Ако је на старту сезоне било оправдања због лоших резултата у виду великог броја нових играча, раног почетка сезоне и слично, на пролеће оправдања немамо и морамо да кренемо озбиљно од старта пуном паром.
Верујем у овај тим и у овакав какав је. Можемо много да урадимо на пролеће.
 
Последња измена:

5ar-pfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2017
Порука
869
Reaction score
1.916
Локација
Kuci
Prodati Meniga (najbolji momenat je ovaj rok) i zadržati ostatak ekipe uz zahvalnicu Fejsi.
Mi za male pare prodamo i one koji su najbolji u nasem timu, a kako da prodamo ovog kad ni kod nas nije pokazao nesto posebno. Jedino neki Tobol tako neka ekipa

Šta ima da se kaže kad i sam izjaviš da je Petrić izvukao maksimum, znači to je to ne može da bude sramotno ako je to maksimum. To što ti (i još mnogo njih) razmišlja navijački i podcenjuje protivničke timove a nerealno uzdiže svoj tim je neka druga priča.
Ok znaci realno je da nas 90 minuta u 16 sabije 12. tim ceskog prvenstva? To je nas maximum?
Moze da te ne ide na utakmici pa i celu ekipu, jbg desava se, ali ne moze da se desi da stojis 20 metara od svog gola celu utakmicu, nemas jedan jedini napad, ne mozes loptu da im uzmes kao da su Barsa.

Navijacki je da trazis pobedu proti Kelna, a ne protiv Slovackog.
Da da, sad cu da velicam takve ekipe, sigurno, moz mislit jaki su fizicki, vau.
Generalno jeste izvuko maximum, na toj utakmici sigurno nije, ni na prethodnoj, pa ni na onoj pre nje.

Kako je moglo da bude, ovo je odlicno, da smo uopste prosli. Gorak ukus sa poslednje utakmice svakako, tu nema dileme.
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.140
Reaction score
4.560
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Realno?!?!? Pa druže REALNO JE sa obzirom kako smo se pripremali i započeli sezonu da i ne uđemo LK u kojoj po izvlačenju nam nko nije davao šanse za prolaz. REALNO JE da obrane nema a o zameni iste da ne pričamo, o čekanju da se oporavi Fejsa, Pavlović, proigra Andrade, ne umre Rikardo, spusti na zemlju Jović, osvesti Lutovac.... Ćuti i uživaj ovo je ionako napravljeno luđački trošenjem igrača i fizički i psihički i ako pobede ovo do pauze da im se digne spomenik.
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.150
Reaction score
647
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.737
Локација
E-WEST
Prolazak grupe prošle sezone nije bio uspeh, ovo sad jeste.
Odlično smo igrali. Ovo Slovacko u uvrnutoj nefudbalskoj atmosferi, uz psihološki pritisak smo odradili. Slovacko je dobilo Nicu, protiv Kelna nisu imali sreće, a nas su iscepali u 1.kolu.

Ovo je najbolja jesen u Evropi uz one dve 2003-2005. Čestitam momcima i Gordanu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top