Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Milica Paranosić - Januar 21, 2008

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Navikli ste da na ovom mestu čitate intervjue sa poznatim Partizanovim sportistima. Ovoga puta, odstupamo od te linije i donosimo vam razgovor sa jednom devojkom koja nije sportista Partizana, ali i te kako radi na promociji Partizana širom sveta. Njeno ime je Milica Paranosić, rođena je u Beogradu, a već više godina živi u Njujorku gde se bavi se muzikom na razne načine - kao kompozitor, dizajner zvuka, pedagog, producent...

Ono što je sve nas zadivilo je Miličina odluka da u svoje nastupe širom sveta uvrsti i neke od pesama sa Partizanovog juga! I više nego dovoljno da je preporuči za gostovanje na stranicama Partizan.NET-a...


http://pl.youtube.com/watch?v=tPs-eJ1OuEw

Pre nego što pročitate njene odgovore, da naglasimo kako je Milica bila izuzetno profesionalna, i sa zadovoljstvom i u kratkom roku odgovorila na pitanja urednika www.partizan.net ! :clap



- Pre svega, hvala ti što si nam izašla u susret i pristala na ovaj intervju. Reci nam nešto više o tvojoj karijeri?

-Ja sam beogradsko-njujorški student - diplomirala sam na fakultetu
muzičkih umetnosti u Beogradu, a magistrirala na Juilliardu u New Yorku, odsek za kompoziciju.
Od 2004 živim i radim u New Yorku, kao kompozitor, muzički producent, sound designer, multimedijalni performer i educator.


- Kako se rodila tvoja ljubav prema Partizanu?

- Sport sam zavolela kao mala. Moj otac, neuropsihijatar, je bio
sportski lekar Košarkaškog Kluba Partizan. Praja je bio moj prvi
"crash". OK, drugi. Posle Bruce Lee-a.
Fudbal sam zavolela u ranoj mladosti - to je bio moj pokušaj da se približim dečacima. Želela sam da budem dečak, da budem kao moj brat, pa sam ga kopirala u mnogim stvarima.

- Kakve su reakcije publike i tvojih kolega na to što si uvrstila dve "grobarske" pesme u svoj repertoar?

- Uvek pokušavam da uklоpim zdravu dozu ličnog u svoju muziku i performance.
Muzika je način izražavanja, oslobadjanja, otvaranja, "blog"-ovanja. Moje kolege iz New York-a to prihvataju i vole i na neki način se osećaju počastvovanim da učestvuju u muzičkom pripovedanju intimnih osećanja i dogadjaja.

Moje kolege iz Beograda su skeptične.

- Da li uspevaš da se informišeš o rezultatima Partizana putem interneta?

-Ne pratim aktivno, premda zavirim, pročitam, pogledam zanimljivosti.
Za mene je Partizan detinjstvo i odrastanje i neka vrsta tradicije, kao što su to bili hrvatsko primorje i prva ljubav,
zauvek sa mnom, ali pomalo kao uspomena.


- Da li bi pristala da imaš mini nastup povodom osvajanja Partizanove titule, ili nekim sličnim povodom?

- Vrlo rado. Bilo je reči o multimedijalnom performancu na stadionu, kao i u nekom od beogradskih pozorišta, ali zbog administrativnih komplikacija i finansijskih ograda - nismo odmakli od ideje ka njenom ostvarenju.

- Da li si pratila karijere nekih Partizanovih igrača i ko je po tebi
najbolji od njih?

- Dragan Mance.


- Da li bi volela da bodriš Partizan bar jednom s južne tribine, ako već i nisi?

- Jesam i opet ću!

- Da li si ti sama napisala neki tekst ili komponovala muziku, a da su u vezi sa Partizanom i "grobarima"?

- Bila sam u vezi sa Zoranom Cvetanovićem koji mi je dao prava na korišćenje i obradu Partizanovih pesama.
Medju njima sam naišla na "Kad ja podjoh" i rešila da uradim aranžman.
Dakle - pesma nije moja originalna kompozicija, premda razmišljam o projektu takve vrste - mozda i čitavom albumu, ako se za to ostvare uslovi.


- Ko je gospodin koji peva "Kad ja pođoh" na tvojim nastupima, i je li mu to bilo prvi put da priča srpski?

Moj prijatelj Roger Bonar Agard, pesnik iz New Yorka, rodjen na
Trinidadu, veliki ljubitelj fudbala.
Prateće vokale takodje peva moja drugarica iz New Yorka Haleh Abghari, pevačica poreklom iz Irana, te kao podnaslov često koristim stih:

"I na Trinidadu
i u Iranu
s'ponosom pevamo
Partizanu!"



- Jesi li imala prilike da posetiš naš sajt i forum?

- Da, posetim s'vremena na vreme.


- Šta to, po tebi, razlikuje pristalice Partizana od navijača ostalih
klubova?


- Srce. Drskost. Duh.

- Da moraš da objasniš ljubav prema Partizanu u par reči (ili šta je to Partizan), kako bi to uradila?

- Kao što rekoh - deo mog odrastanja, dobar drug iz detinjstva.


- Veliko hvala za ovaj intervju, želimo ti puno uspeha u karijeri i u
životu, i da te uskoro vidimo i na Stadionu Partizana!


- Bilo mi je zadovoljstvo. Hvala na lepim rečima.
 

Bokkie

Grobarčina
Учлањен(а)
10.12.2006
Порука
1.564
Reaction score
13
Волео бих да је видим сад на ТОП16 Евролиге како изводи пред почетак текме "Кад ја пођох". То би било врхунски.
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
Свака јој част. Сасвим искрено и отворено и без имало увијања. Усудио бих се да кажем да ми је ово бољи од многих других интервјуа са играчима који су били много мање искрени. Надам се да ће ускоро да се региструје на форум (ако већ није) :mrgreen:
 

Drug 022

Grobarčina
Учлањен(а)
10.10.2007
Порука
1.862
Reaction score
362
Локација
Средњи Банат
Bravo za Milicu. Nisam imao priliku da čujem "Kad ja pođoh" u njenoj interpretaciji, ali sad kad sam čuo ja sam oduševljen. Bravo, još jednom.
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Svaka čast za Milicu i ovakve odgovore! Inače devojka je zaista za primer što se Grobarstva tiče, šteta zaista što nemamo priliku da je vidimo na našem stadionu ili u hali!
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Zaista sam bio prijatno iznenadjen kada sam jutros posetio partizan.net! Svaka cast i za ovu devojku i veliki aplauz za ono sto radi!

Za admine: Samo nastavite sa ovakvim sadrzajima! Puno je bolje kada mozemo da procitamo neke stvari o kojima se nigde ne pise ili govori, a ne samo vesti...
 

Slauter

Grobar
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
407
Reaction score
0
Локација
Obrenovac
Fenomenalno!
Svaka joj cast i vama sto ste nam omogucili da ovo vidimo i da je upoznamo pomalo...
 

vugrobar

Wallpaper man
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
385
Reaction score
1
Локација
Ostario
Svaka joj čast, žena me oduševila. Neka tako nastavi i želim joj puno sreće i volje da napravi taj album!

Svaka čast i Administraciji na ovome!!!
 

jajinho

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
31
Reaction score
0
Локација
Београд - Косово
Kraljica dominacije!!!

Следећи пут ако оставиш пост који је писан другачијим фонтом, биће ти обрисан, уз казнене поене...

WebCrew edit
 

golgeter

Početnik
Учлањен(а)
12.10.2006
Порука
5
Reaction score
0
ovo je odlicno samo nastavi tako !
 

Grobar14

Početnik
Учлањен(а)
28.01.2007
Порука
1
Reaction score
0
Локација
Bern
Imenjakinja

Bravo Milice, radujem se sto i moje imenjakinje, posebno kao ti, vole Partizan.
Odusevila sam se,
hvala ti i puno srece u buducnost.

Do administratora: dali znate mozda dali ima Milica Paranosic svoju Web-Site?
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Prvi put sam procitao tekst o ovoj devojci negde pre godinu dana,mozda i vise.Prva pesma koju je "prepevala" je bila Hiljade Grobara...Ali na zalost nema dobru snimku.Da se nadamo da cemo novi,kvalitetan snimak ove pesme Juga imati uskoro.
Sve u svemu,svaka cast.
 

kursula

Grobar
Учлањен(а)
01.04.2007
Порука
225
Reaction score
0
Локација
South Side Edmonton,Canada

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
"24 sata", 12.10.2006.

Grobari i huligani
NAVIJAČICA Srpska kompozitorka Milica Paranosić je na multimedijalnom festivalu u Milanu deo performansa posvetila Fudbalskom klubu Partizan. Milica živi u Njujorku i radi u Džulijard školi. Dok je izvodila pesmu : „Hiljade "grobara" i huligana, svoj zivot daće za Partizana", na video zidu su prikazani fragmenti s Partizanovih utakmica, najviše iz Lige šampiona.
 
Top