Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Jučerašnja utakmica Teleoptika izazvala je solidnu pažnju javnosti...





Pažnji se pridružio i ,,stariji brat,, F.K. Partizan, koji na svom zvaničnom sajtu donosi izveštaj, fotografije, video priloge...
Šteta samo što nisu zimus u prelaznom roku pozajmili i još nekog fudbalera pa da Teleoptik uđe jači u ,proleće, - pa i u onaj baraž od juče...

Ako nam je u interesu da Teleoptik bude jači nego što je to juče bio...
A ako nije...neko treba da odgovori - a zašto nije?

Treneru Albertu Nađu, stručnom štabu, igračima, ni jedna jedina zamerka, pokazali su onoliko koliko su znali, umeli i mogli!
Od trenutnog sopstvenog maksimuma se ne može dalje.
Dalje se može samo ako ti neko pomogne da se dodatno ojačaš...na vreme...

Ali iz godina u godinu gledamo kako se (na vreme ili ne) i sam Partizan ,,pojačava,,...a kamoli da misli još i na pojačanje Teleoptika...
Ali ima nas nekih koji bi da još uvek mislimo...




Večeras od 21h je i na programu SOS kanala njihov izveštaj o poslednjoj utakmici baraža...a moguće je da će ga reprizirati i u nekom budućem terminu...ukoliko neko primeti da je kasnije ,,okačen,, i na Jutjub, bio bih mu zahvalan da ga ,,okači,, i ovde...


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Ne poznajem dovoljno rad Partizanove fudbalske ,,škole,, pa da bih mogao nešto ozbiljno da komentarišem, ali neke stvari ipak vidim...

Partizan se ponosi time što njegovi mladi fudbaleri odlaze u neke poznate klubove...ali...navijače Partizana mnogo više interesuje Partizan i njegov sportski uspeh nego to ko je gde iz Partizana otišao, i koliko je miliona, tom nečijom (pre)ranom prodajom, ušlo u klupsku kasu...jer od svih tih miliona mi ne vidimo neko bitno poboljšanje sportskih rezultata...

Da prodamo ,,klinca,, za 10 miliona, pa da za te pare kupimo 10 odličnih igrača za po milion, pa o.k. - ali - ako sve to ode na nekakve troškove, plate, kosture, itd, a tim bude samo još slabiji...e onda...u čemu je ,,poenta,,?
U pukom preživljavanju? U nečijoj dobroj zaradi?

Drugo, često se apostrofira kako Partizan ,,proizvodi,, odlične mlade igrače kao na traci...i da...Partizan ima na stotine dečaka koji se u njemu ,,uče,, fudbalu, neki stvarno postanu dobri igrači, neki se ,,sticajem okolnosti,, i dalje (navodno!) vode kao takvi, mada to već odavno nisu, neki zauvek ostanu samo na nivou talenta...a neki naravno nemaju ni to u dovoljnoj meri...ali...moram da kažem da Partizan iako neku decu zaista uči fudbalu, mnogu decu zapravo negde pronalazi i dovodi u Partizan, kada su ta deca već negde i počela sa fudbalom i pokazala svoj talenat...

Prava ,,proizvodnja,, bila bi ako bi ,,gro,, Partizanovih najboljih mladih igrača bilo tu negde, iz Zemuna, Novog ili starog Beograda, njegove okoline...mada naravno svako normalan nema ništa protiv da ,,selekciju,, bilo neku mlađu ili A tim stalno dopunjavaš najboljim fudbalerima koje možeš da negde pronađeš ili dovedeš - ,,sa strane,,...
Ima mnogo klubova po Srbiji i mnogi rade i sa mlađim selekcijama, i uvek se negde može naći neki klinac koji je isto toliko dobar, ili još i puno bolji nego neki naš njegovog uzrasta...ali ne treba smetnuti s uma da je BGD grad sa oko 2 miliona stanovnika, i jedna takva ,,genetska mešavina,, ne samo ljudi iz regiona, nego i ljudi iz daleka, i da bi i ta i tako velika ,,baza,, trebala zaista da se ,,iskoristi,, za ,,PRAVLJENJE,, naših fudbalera...
Naravno, druga je stvar što deca u gradovima u ,,globalu,, fizički lošije ,,stoje,, u odnosu na decu sa sela, ali...ako se ništa tim povodom ne preduzima, nije ni čudo što rezultati nisu savršeni...

Mali primer toga ko je odakle i koliko veliki Beograd ima udela u ,,pravljenju,, naših mladih a uspešnih fudbalera (koje je Partizan već ,,prodao,, ili stavio u ,,izlog za prodaju,,) - u neko blisko nam vreme:
Vlahović i Milenković su rođeni u Beogradu, a Strahinja Pavlović, Filip Stevanović i Nemanja Jović u Šapcu, Arilju, Zvorniku...

Evo i par vesti o našim ,,klincima,,:


Screenshot_20210617_145923-551x1024.jpg


Što se Teleoptika tiče...o njemu (u ovoj upravo završenoj sezoni!) znam puno više...odgledao sam većinu njegovih utakmica i kod kuće i na strani, stekao neki utisak o fudbalerima, itd...
Većinu ljudi sa ovog Foruma zapravo najviše interesuje može li se tamo ,,pronaći,, i neko ko bi (u dogledno vreme) mogao da zaigra i za Partizan...
Znate kako...ima Partizan svoje ljude (zadužene za takva pitanja!) koji možda i ne prate baš kako stoje stvari u Teleoptiku...ali ima i Teleoptik svoje ljude - koji mogu ljudima iz Partizan da prenesu svoje stručne utiske - ako to smatraju za shodno!

Razvoj fudbalera je - proces - samo što se neko ,,rodi,, već ,,razvijen,, a nekom drugom su potrebne godine za to...a neko i nije za fudbal, ali, eto ,,zalomilo,, mu se da se nekako u fudbalu nađe...

Ali, eto, pomenuću ipak neka imena iz Teleoptika koja su mi ,,zapala,, za oko...a ostali ne moraju da mi zamere što sam ih ,,preskočio,, - možda ću ih pomenuti u nekom budućem postu...a igraće se fudbal i sledeće sezone, pa...eto...

Golman Lazar Slavković (2002.) nas je baš dosta puta ,,vadio,, svojim refleksima, odbranama i intervencijama 1na1...i nisam ga samo ja primetio, momak je već branio i za mladu reprezentaciju Srbije...

Imam utisak da je levi bek Ivan Ćorković (2001.) napredovao u toku sezone i da sada nekako više učestvuje i u napadu...šteta što nismo ušli u PLS pa da vidimo kako bi se u višem rangu i sa težim protivnicima snašao...

Štoper Luka Subotić (2003.) je svakako zaslužio pažnju, imponuje snagom i čvrstinom, nije ,,ustuknuo,, ni jedan jedini put...svako to vidi, igrao za omladinsku reprezentaciju Srbije...

Vezista Uroš Knežević (2002.) mada ga pomalo ,,šetaju,, na raznim pozicijama - igrač ,,poteza,, koji može da ,,prelomi,, utakmicu, ali ako želi ozbiljniju karijeru mora još svašta da popravi, jer fudbal nije baš samo ,,potez,, - međutim, ljudi, on ima tek 19 godina...

Luka Dragić, vihorno krilo, nije klinac (1995.) ali kome treba ,,brzanjac,, za kontre i tranzicije...Luka je taj.

Slobodan Stanojlović (2001.) bio član Teleoptika jesenas, dokazao golgeterski potencijal, otišao u Loznicu, pokazao ga i tamo, pa otišao u TSC da pokuša da nastavi i u Super ligi...ako mu uspe...onda svaka čast...

Vido Marković (2000.) napadač i jedan od momaka koji je dao neki svoj doprinos ove sezone...ali zapamćen po tome što je u obe utakmice ,,baraža,, dakle kad je bilo ,,gusto,, - jedini od naših ,,matirao,, protivničkog golmana...

Evo i ,,skraćenog,, snimka sa SOS-a ove poslednje utakmice, pa iako smo je izgubili...na snimku ipak može da se vidi da umemo i da odigramo nešto, i da stvorimo šansu (i da je promašimo), itd...

Ali, znate kako se kaže: ,,ako ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji,,...
A kakve to veze ima sa Teleoptikom...napisaću vam sutra : )

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Most, ćuprija, plaćanje, sutra...
Pa eto, nisam baš stigao da napišem odmah o svemu tome baš u to ,,sutra,, ali neće biti ni ,,malo sutra,, - evo, pišem vam sad:

I, šta je to ,,pesnik,, pričom o ,,prelasku mostova i ćuprija,, (a danas bi rekli ,,igrica ili nivoa,,) hteo da kaže?
Pa ovo:

Postojala je u istoriji Partizana institucija ,,drugog (iliti ,,B,,) tima,, pa je recimo u njoj stasavao i takav jedan velikan kao što je to bio Marko Valok, sve dok nije postao potpuno spreman da zaigra i za prvi (,,A,,) tim Partizana...a kako je tamo igrao to je već istorija...
..i poezija: Bobek dribla volove, Valok daje golove...

U ta neka davna vremena, čak je jednom i taj ,,B,, Partizan, dalje ,,dogurao,, u Kupu Maršala Tita, nego onaj ,,A,, Partizan!
Da, stvarno, baš tako je bilo, i bio je to samo, tek, taj ,,drugi tim,, Partizana - ali je i on bio jak!
Ali, bejahu to neke drugačije prilike i jedan - mnooogo ozbiljniji Partizan od ovog današnjeg...

Vremena, prilike, moral (i države, uređenje, zastave, himne) su se od tada pa do sada menjale, pa je, u međuvremenu, ulogu tog ,,B,, tima Partizana, manje ili više, delimično ili potpuno, samo ponekad, ili i češće, preuzimao F.K. Teleoptik, kome je, eto, ,,sudbina odredila,, da postane neka vrsta Partizanove ,,filijale,,...
Naravno, nije baš isto biti ,,filijala,, ili ,,drugi tim,, - Partizan i Teleoptik su ipak dva pravno ,,odvojena, kluba...ali...

Jasno vam je, valjda, da se, recimo, o izboru trenera Teleoptika ili o izboru ko će igrati tamo a ko u Partizanu, pita samo Partizan, te shodno tome, pretpostavaljam da je tako i kada su u pitanju finansije, itd, itd, itd...
I kao što se neki stariji brat pita o svemu pre svog mlađeg brata, ali je i dužan da se brine o tom svom mlađem bratu, tako nešto bi trebalo da bude i u odnosu Partizan-Teleoptik...
I sa ta ,,dva brata,, dođosmo i do ,,mosta i ćuprije,,...ili im se bar bližimo...

I dok je ta naša ,,filijala,, Teleoptik, u sezoni 2019./2020. pokušavala da opstane u Trećoj ligi, dotle je ,,filijala,, naše ,,večite rivalke,, F.K. Grafičar, iste te sezone (na njenom kraju) bio drugi u Drugoj ligi (i to sa istim brojem bodova kao prvak!), te je tako obezbedio čak i učešće u Super ligi!
Odustao je doduše od ulaska u najviši rang, i ne moramo mi gledati u ,,tuđe dvorište,, ali zato svakako moramo da brinemo o svom!

Jer, ako već Partizan ,,brine,, o svom ,,mlađem,, bratu, zašto je onda taj ,,brat,, te sezone imao tako manjkave rezultate? Da li je to samo bilo do ,,mlađeg,, ili je i ovaj ,,stariji,, propustio da uradi nešto bitno?
Ali dobro, to je ionako prošlost, Albert Nađ se prihvatio trenerskog ,,posla,, došle su i neke pobede, došla je Korona, nismo ispali iz Treće lige, i...

Dolazimo do sezone 2020./2021...

Koliko sam ja upoznat...neki ,,zacrtani cilj,, Alberta i njegove ,,dece,, bio je ,,opstanak u Trećoj ligi,, - a sastav tima, na samom početku sezone bio je takav...da tu čak nije ni bilo dovoljno fudbalera za neki celosezonski rad!
Iz Teleoptika su bili otišli i skoro svi prošlosezonski igrači, itd...
Dakle, situacija u kojoj je zaista bilo teško ,,gađati,, neke više ciljeve...

I, po meni, prvi ozbiljan ,,minus,, za Partizan i ljude u njemu koji bi trebali ipak malo više da misle i na Teleoptik...

Pa ako je taj klub već neka naša ,,filijala,, zar nije logično da joj treba pomoći da ima dovoljno igrača (!), da ti igrači budu dovoljno kvalitetni (!), da što pre uđu u Drugu ligu, pa da posle u jednoj takvoj (dosta jačoj) konkurenciji ,,kališ,, te neke igrače koji će ti posle zaigrati i za Partizan?
Da umesto da igrače koji ti nisu trenutno potrebni u Partizanu ne šalješ na pozajmice ,,svukuda,, nego da ih proslediš Teleoptiku, i da mu tako pomogneš, ali i da ti takvi igrači budu bliže, tu, ,,pred okom,, u Zemunelu...

Pa kako je uopšte moguće da se igrači Teleoptika pred početak sezone ,,okupljaju,, i ,,prebrojavaju,, da li ih ima dovoljno da zaigraju na male ili na velike ,,goliće,, a da niko iz Partizana nije ,,svrnuo,, da ,,malko osmotri,, situaciju, pa da nešto i preduzme povodom toga?!

Ali...bi šta bi...ekipa se nekako (u dovoljnom broju) okupila, i...

,,Albertova deca,, otpočela su sezonu...igrala neke uzbudljive i izjednačene utakmice...ali, kako je sezona odmicala, videlo se da su kadri i da se bore za vrh tabele...a čak im je iz Partizana kao ,,pripomoć,, stigao i visoki štoper Lalatović...on se posle povredio, a zatim potpuno nestao iz ,,rostera,, Teleoptika...a ne videsmo ga kasnije ni u Partizanu...i šta je s tim dečkom i dalje je u statusu ,,misterije,,...

Na kraju jesenjeg dela sezone, Teleoptik je drugi na tabeli, ali iz njega odlazi najbolji strelac, Stanojlović...
I da vam kažem nešto - Stanojlović nije onaj robustni centarfor razbijač i razgrtač, više je tip onoga koji dejstvuje ,,iz drugog plana,, ponekad i sa boka, itd...dakle ,,pravili smo centarfora od krila,, tj. nešto slično onome što pokušavamo i u Partizanu, samo što nam je to u Teleoptiku uspelo...
I, čim je uspelo, momak je otišao u viši rang...

Željno sam očekivao početak ,,proleća,, da vidim kojim to igračima će Teleoptik biti ,,ojačan,, pa da ne propusti šansu ulaska u PLS...pretpostavljao sam da i Partizan vidi koliko je ta šansa ,,nadohvat,, ruke...
Ne znam šta je Partizan video, ali znam šta sam ja video:

Partizan je Teleoptiku za ,,proleće,, dao jednog jedinog upotrebljivog igrača, Uroša Kneževića, vezistu...
Momak je davao golove, asistirao, pokazao da zna sa loptom, ali...on nije centarfor - gde smo ga čak tokom ,,proleća,, ponekad stavljali da igra...
To ,,mesto,, igrao je i Vido Marković, dao neke golove, ali ni on nije onaj klasični ,,razbijač,, nego opet ,,od krila pravimo centarfora,,...pa ga je onda još i povreda ,,sklonila,, sa terena na neko vreme, pa onda...igrali su to ,,mesto,, i još neki, dali svoj doprinos...ali ne i više od toga...

I sad se ja kao čudim što Partizan nije pomogao Teleoptiku da ZNATNO ojačan uđe u ,,proleće,, i da se šansa za ulazak u viši rang NIKAKO ne propusti, a taj isti Partizan NE ZNA, NIJE U STANJU ili NEĆE da pomogne ni sam sebi!

On cele sezone ni sebi ne zna da nabavi centarfora, a kamoli drugome, ne plaća najboljeg igrača Asana, a pare troši nemilice nizašta, i tako redom...pored svih ovih minusa koje Partizan iz godine u godinu dobija od svakog navijača Partizana koji ima mozak, dobio je i ovaj - NIJE ODLUČUJUĆE pomogao Teleoptiku da ojačan uđe u ,,proleće,,...
Ali, hajde, možda se oni više od mene razumeju u fudbal, te centarfor i nije tako bitan, pa ćemo i bez njega da uđemo u PLS...pa hajde onda da sačekamo kraj ,,proleća,, i uverimo se u to...il ne...

U tom ,,proleću,, lider Brodarac gubi od Teleoptika (i baš ih je taj Knežević ,,torpedovao,, tamo kraj Save), a zatim ,,posrće,, i dalje, i Teleoptik, pri kraju prvenstva, obezbeđuje prvo mesto i taj famozni ,,baraž,,...

U njemu ,,nalećemo,, na ekipu Mladosti GAT iz NS, koja očigledno ima i neke ozbiljne ambicije i finansije - oni iz godine u godinu uvek ulaze u viši rang, na poluvremenu vade ,,bonuse, iz tima i napadaju nas sa fizički još jačim i iskusnijim igračima...a ja znam da mi na ,,klupi,, nemamo jače igrače od ovih koje smo već stavili u prvih 11...
Mi igramo sa ,,klincima,, i u prvoj utakmici se ,,provlačimo,, da ne izgubimo - ali ne i u drugoj...

Da li smo IŠTA učinili da zimus ,,ojačamo,, našu odbranu? Ne. (uzeli su nam čak i tog Lalatovića) Da li je čudno što u Zemunelu primamo dva ,,kiks,, gola? Ne. Neću o imenima, i momcima ništa ne zameram, oni se tek ,,uče,, fudbalu, ,,kiksali,, su i tokom sezone, komentarisali smo ovde te neke situacije i igrače, ništa čudno da im se to desi i kada je ,,ulog veći,, a protivnik jači...ali PROPUŠTENA je prilika da u proleće MI uđemo jači pa da nam se taj ,,baraž,, ne ,,obije o glavu,,...

Da li smo išta učinili da zimus ,,ojačamo,, naš napad? i da i ne. ,,Dobili,, smo Uroša Kneževića, vezistu...ali ne i pravog centarfora...
I u ODLUČUJUĆOJ utakmici sezone mi ,,mašimo,, neke ,,mrtve,, šanse...

A da smo NA VREME ojačali tim? Nadoknadili odlazak Stanojlovića nekim ko će dati isti broj golova (14) kao on na ,,jesen,,?

Vidite deco, NIKO ne može da garantuje da će i ,,ojačani,, tim sigurno dobiti svaku utakmicu, ali su šanse svakako veće, nego ako nemaš klasičnog centarfora, a odbranu ne ojačaš...
Kiksevi pozadi i promašaji napred te MOŽDA neće ,,ukopati,, kad igraš sa slabijim timovima, ali sigurno HOĆE kad igraš sa onim jačim...
A kakvog smo mi to protivnika u baražu očekivali? Slabijeg od trećeligaša sa kojima smo igrali? Ili možda ipak jačeg?

I po stoti put: ni jednu jedinu zamerku nemam za decu koja su igrala proteklu sezonu za Teleoptik, uradili su toliko toga dobrog, kiksevi su deo igre, fudbalskog odrastanja, ni jednu zamerku za Nađa i stručni štab, radili su sjajno sa onim što su imali...
Velika zamerka za Partizan koji (bar iz ove neke moje ,,perspektive,, i ,,ugla gledanja,, - ipak ne posvećuje dovoljno pažnje Teleoptiku...

Bili smo ,,na korak,, od ulaska u viši rang - ali za taj ,,propušteni,, korak ja krivim Partizan, ne Teleoptik...
Dakle, nećeš da ,,platiš na mostu,, (da zimus ojačaš Teleoptik), ,platićeš na ćupriji,, (Teleoptik ostaje u nižem rangu)...

ZAŠTO ja mislim da je to vrlo loše i po Teleoptik i po Partizan...

Ova generacija ,,Optičara,, ,,jurila,, je to prvo mesto i viši rang u desetinama i desetinama utakmica, i teško je sada opet sve to krenuti ,,ispočetka,,... (,,sindrom Trinkijeri sezona kada se sve poklopi, a ne dobiješ ništa, pa onda takav ojađen uđeš u sledeću,,...)

Teško i da će taj naš tim od ove godine ostati na okupu, neki sigurno imaju veće ambicije nego što je to Treća liga, a i imaće gde da odu...

Ko kaže da će ostali trećeligaši sledeće sezone biti slabiji nego ove, šta ako neki od njih imaju ambicije i sredstva da budu puno jači, ko kaže da ćemo OPET biti ,,u stanju,, da budemo prvi na kraju prvenstva?

Mi smo ,,overili,, Treću ligu i ulazak u viši rang samo bi ,,podigao lestvicu,, igračima i bio ,,filter,, da vidimo ko može još više, jače i bolje, a ovako...povratak u ,,isti razred,,...niti je mio igračima, niti može da im poveća neke ambicije, itd, itd...

Zašto je ovo sve jako loše i po Partizan: pa valjda mu je bolje da ima ,,filijalu,, u PLS (jedno znatno jače i kvalitetnije takmičenje nego Srpska liga), pa da mu tamo igrači (koji ionako već imaju ugovore sa Partizanom!) sazrevaju, jačaju i pokažu da li su zaista za Partizan ili ne, nego da pare troši dovodeći neke ,,poluproizvode,, iz drugih klubova...sa kojima posle zapravo ne zna šta će...

Po meni, kad igrač ,,prođe,, Partizanovu školu (pioniri-kadeti-omladinci), onda treba da ,,prođe, i Teleoptik, koji bi bio ne ,,zbir,, igrača koji ti ne trebaju u kadetima ili omladincima, nego skup NAJBOLJIH iz omladinske škole, ojačan sa još 3-4 iskusna dobra starija igrača, stabilan drugoligaš u kome će momci sticati iskustvo sa kojim će moći bez problema da se snađu i kada pređu u Partizan...

Ali, imam utisak da u upravi Partizana o omladinskoj školi i Teleoptiku PREVASHODNO misle samo ovo: jel ima tamo neki (TJ. BAR JEDAN!) ,,klinac,, na svakih godinu dana (ili još bolje na 6 meseci) kojeg možemo odmah da prodamo, a za ove ostale...pa šta nas je briga za njih...
Tužno.

Po meni, mora da se uspostavi neki jasan sistem KAKO da od ,,klinaca,, dođeš do pravih, profi fudbalera,, koji će moći da igraju i u Partizanu, a taj sistem mi najviše liči na ono što saa već ,,crtao,,: pioniri-kadeti.omladinci-Teleoptik (ali u PLS!)-Partizan (u Superligi)...stepenik po stepenik, korak po korak...
Ali, kao što već pišem celo veče...ovaj ,,stepenik,, tj. ,,korak,, ulaska Teleoptika u PLS nam se bolno ,,omakao,, - a da je bilo pameti i volje NA VREME (tj. zimus, u prelaznom roku i uz pomoć Partizana!), to nije moralo da bude baš tako...

Ali, očigledno da nije bilo te pameti i volje, ili da im je to sve nebitno...

Znam ja da ne možeš SAMO u omladinskoj školi (i ,,filijali,, Teleoptiku) da ,,proizvedeš,, odjednom i u isto vreme 11 igrača za prvi tim Partizana...ali znam i da navijači Partizana uopšte nisu zadovoljni ovim nekim prošlim prelaznim rokovima i igračima koji se trenutno u Partizanu, a znam i to da bolji igrač postaješ samo ako igraš jače takmičenje...

Eto tako!
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
A ima i još štošta da se ,,kaže,, o našim mladim fudbalerima...

Kolega sa Foruma i ja smo ovde ,,pričali,, o tome da bilo dobro ,,sastaviti,, krilni ,,tandem,, Jović-Stanojlović, pa da vidimo kako to izgleda, ali...ništa od toga...
I kad već ,,pričamo,, o mladim igračima, ove sezone se u Partizanu ,,naigrao,, samo ,,rečeni,, Jović...a ostali...i ne baš...
I onda se postavlja pitanje, ako ,,klinci,, baš i nisu bili ,,preko potrebni,, Partizanu, da li je bilo možda korisnije da su negde igrali ,,non-stop,,?
I kad već ,,mašta radi svašta,,...

Ja znam da fubaleri imaju neke svoje ambicije i aspiracije, da njihovi roditelji i menadžeri takođe imaju svoje, da neko misli da je ,,klasa,, (i kad jeste i kad nije), da neko neće na pozajmicu, da realnost nije isto što i mašta...itd...

Ali nešto se mislim (i maštam), da su kojim slučajem Teleoptiku proletos pozajmljeni Lola Smiljanić, Laki Pavlović, Denis Stojković, Čolić, Baždar, Štulić, Terzić, Lalatović...pa možda i Pešukić, Gigić, Matić...ili bar samo neki od ovih igrača (a za koje ne možemo reći da su imali neku znatnu minutažu u Partizanu!) - da li bi nam onda šanse da prođemo ,,baraž,, bile veće?
Ma jedan jedini fudbaler po ,,centrali,, napada koji bi bio u stanju da one 100%-tne šanse pretvori u golove da nam je pre neki dan bio u timu, sada bismo već mislili o nastupima u višem rangu...ali nije...

A da li bi nam šanse da prođemo ,,baraž,, bile veće da su u Teleoptiku i dalje bili (golgeter!) Arambašić, Kokir, Vlalukin (umesto u Metalcu)...da je tu bio i Nišić, Janković, Cucin...




Dakle jedan ogroman broj igrača je relativno skoro napustio taj Teleoptik (a neki posle i Partizan), jedan ogroman broj je na ,,platnom,, spisku Partizana a da tamo ne igra baš puno, jedan broj mladih talenarta nastupa za omladince, kadete...a ja opet kažem, pa zar nije bilo svrsishodnije napraviti neki ,,drim-tim-Teleoptik,, za jedan ,,ekspresan,, ulazak u PLS, pa kada se taj cilj ostvari, onda da vidimo ko će gde...
POSEBNO kada se do zime videlo da su šanse za ulazak u PLS sasvim REALNE, ali i da Teleoptik nema veći broj igrača na ,,klupi,, koji mogu da ozbiljnije pripomognu uspesima - pa nikom, odakle god da bi došao, ne bi ,,spala kruna s glave,, da odigra tih 6 meseci za Teleoptik u Srpskoj ligi...

Naravno, čisto sumnjam u to da je upravi Partizana ovako nešto ikad palo na pamet tokom 2020./2021.-e...

,,Sportski sektor,, ipak, verujem, sarađuje, i nečije dobre igre nisu ostale neprimećene, tako da su na pripreme prog tima Partizana pozvani neki ,,klinci,, iz mlađih kategorija, ali i neki iz Teleoptika, već drugi put sa Partizanom će se spremati golman Lazar Laki Slavković, a ovoga puta tu će (po mojoj proceni itekako zasluženo!) biti i robustni i neustrašivi štoper Luka Subotić...bilo je planirano da sa njima ide i Momčilović, ali ga je povreda u tome sprečila...a ,,štrkljastog,, Mićka je povreda već jednom ove sezone ,izbacila, iz forme, a zatim i iz ovog drugog meča baraža (tako da na njemu zapravo NISMO ni imali pravog zadnjeg vezistu), sad i sa priprema Partizana...



...a ima i još jedna loša stvar zbog neulaska Teleoptika u PLS - koliko znam u Srpskoj ligi stranci nemaju pravo da nastupaju, tako i da naši ,,uspeju,, da privole nekog mladog talentovanog Afrikanca (ili stranca, svejedno) da dođe kod nas...a GDE bi taj igrao?
Naravno...da li je neko razmišljao i o tome...procenite sami...


Ili, procenite kakvu to sliku stvaramo o Partizanu kada ne plaćamo Japanca Asana, ili o ,,filijali,, Teleoptiku, kada nas je, svojevremeno, iz istih razloga, napustio crnoputi Salu Draman...

Koliko znam i ove godine je jedan tamnoputi momak trenirao sa Teleoptikom, ne znam kakvih fudbalskih kvaliteta, ali...neulaskom u PLS, svakako neće moći ni da nam ih eventualno pokaže u nekoj zvaničnoj utakmici cele sledeće sezone...

Sitnica? Možda.
Ali, sitnica po sitnica, a Partizan nikako da osvoji titulu...poslednje dve sezone ni kup...
I tako...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Dva naša mlada talentovana štopera...koja u protekloj sezoni nisu činila štoperski par u istom timu...a isto su godište i razlika u ,,starosti,, između njih dvojice je - samo 5 dana...
Pa zar nije šteta što su bili ,,razdvojeni,,?

Po stoti put kažem, ko može odmah u Partizan, o.k. a ko ne može, pa daj dogovorite se i odlučite već jednom u tom istom Partizanu, da li su vam najbitniji kadeti, omladinci ili Teleoptik i onda u JEDAN tim GRUPIŠITE te najbolje klince - nek igraju zajedno, nek se uigravaju, nek urnišu protivnike, nek osvoje prvo mesto (uđu u viši rang)...

https://volimpartizan.rs/djordjevic-i-subotic-ostojic-nam-najvise-pomaze-savetima-114472/

djordjevic-i-subotic-1.jpg
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
338
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
jel zna neko da mi kaze sta se desilo sa Aleksom Puricem ? On je u jednom trenutku bio prikljucen prvom timu, a nakon toga sklonjen.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd
Igra za omladince.
Iz onog sto sam ja video na par utakmica, osim impozantnih fizikalija nema mnogo materijala. Previse nesiguran za poziciju koju igra, bira pogresna resenja.
 
  • Like
Reactions: Dzo

Matejar003

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
7
Reaction score
2
Локација
Leskovac
Zdravo, jel zna neko koji su igraci od prosle sezone ostali u Teleoptiku
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
@Matejar003

Pa...verovatno je u to najupućeniji trener Albert Nađ, mada verovatno ni on nema ,,celu sliku,, pred sobom...
Prelazni rok još traje, igrači mogu da dođu ili odu...na primer, prošlosezonski Teleoptikov golman Slavković i štoper Subotić bili su sa Partizanom na ovim letnjim pripremama, a da li će nastaviti da budu u Partizanu, otići negde na pozajmicu, vratiti se u Teleoptik...pitanje je...

Pitanje je i šta Partizan misli o tome ko će biti zamena Vujačiću i Saničaninu u toku sezone, ako se povrede ili dobiju kartone...na pripremama smo videli mlade štopere Đorđevića i Subotića, Banjak je otišao, Sveta je otišao...

Jasniju ,,sliku,, o sastavu Teleoptika za 2021/2022 videćemo tek u prvom kolu prvenstva...a dotle, ako nekoga to zanima...jedino da kupuje Sportski žurnal svaki dan, očekujući da tamo ,naleti, na neku ,svežu, vest ili da sazna ponešto sa interneta...

Kao recimo ono da je mladi Brnović upravo potpisao za Partizan i da je odmah prosleđen Teleoptiku...
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.002
Reaction score
11.797
Локација
JNA
"Nije tajna, na Ješićevu radikalnu odluku uticali su opšte stanje u srpskom fudbalu i katastrofalna situacija u Partizanu. Spreman za „vjeki vjekov“ da se bori, ne i sa vetrenjačama u sopstvenim redovima, perspektivni trener, u kratkoj i burnoj karijeri, nikad nije činio ustupke."
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
338
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
izvor SK, ogavne cigansture i njima treba da verujem ? Mislio sam ako neko odavde ko je mozda upucen u pomenutu situaciju.
 

Matejar003

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
7
Reaction score
2
Локација
Leskovac
Jel zna neko gde ce igrati proslogodisnji igraci Teoptika?
Stefan Radmanovac
Uros Knezevic
Stefan Obradovic
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.462
Локација
Beograd
Pa eto, ja sam ih sve baš pratio prošle sezone, i mene isto jako interesuje u kakvom će sastavu Teleoptik biti u ovoj koja dolazi...ali nekako mi ne ide da sad nešto zovem nekoga telefonom pa da se raspitujem...jer možda ni oni još ne znaju baš sve detalje...a možda i nikoga nema kraj telefona, leto je...
Prelazni rok još traje, živa je stvar, možda neko uskoro ode negde, možda neko dođe...

Čekam prvo kolo njihove lige pa da bar vidim ko će biti u prvih 11, a ko na klupi...mislim da je to prošle godine bilo negde oko 15.avgusta, mrzi me da sad proveravam, ali obično prvo ,,kreće,, Superliga, pa onda PLS, pa tek onda ova Srpska...

Ima i ona bitna stvar da ko igra za Teleoptik ne može na ,,dvojnu,, da igra i za Partizan, tako da Partizanu više odgovara da mu neki ,,klinac,, koji bi mu mogao zatrebati u narednih 6 meseci, bude u omladincima ili kadetima jer onda može da ga odatle ,,povuče,, i za prvi tim kad god hoće...
Tako da...videćemo...
 

Matejar003

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
7
Reaction score
2
Локација
Leskovac
Pa eto, ja sam ih sve baš pratio prošle sezone, i mene isto jako interesuje u kakvom će sastavu Teleoptik biti u ovoj koja dolazi...ali nekako mi ne ide da sad nešto zovem nekoga telefonom pa da se raspitujem...jer možda ni oni još ne znaju baš sve detalje...a možda i nikoga nema kraj telefona, leto je...
Prelazni rok još traje, živa je stvar, možda neko uskoro ode negde, možda neko dođe...

Čekam prvo kolo njihove lige pa da bar vidim ko će biti u prvih 11, a ko na klupi...mislim da je to prošle godine bilo negde oko 15.avgusta, mrzi me da sad proveravam, ali obično prvo ,,kreće,, Superliga, pa onda PLS, pa tek onda ova Srpska...

Ima i ona bitna stvar da ko igra za Teleoptik ne može na ,,dvojnu,, da igra i za Partizan, tako da Partizanu više odgovara da mu neki ,,klinac,, koji bi mu mogao zatrebati u narednih 6 meseci, bude u omladincima ili kadetima jer onda može da ga odatle ,,povuče,, i za prvi tim kad god hoće...
Tako da...videćemo...
Brate Teleoptik dosta slab ove sezone
Dosta igraca je otislo
Znam skoro ceo sastav
Ako te interesuje mogu ti napisati?
 

Dzoni82

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
566
Reaction score
756
Zar ne beše ovde na forumu priče da je Knežević bas dobar i veliki potencijal ili sam na nešto pobrkao?
 
Top