Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Нећемо да умањимо заслуге домаћина из Великих Црљена за њихову данашњу победу, али нећемо ни пуно да погрешимо ако кажемо да је Телеоптик данас успео сам себе да победи, све у свему, утакмица је завршена резултатом од 1:0 за ТЕК Слогу, и сва три бода остала су поред импозантне Колубарине термоелектране...

Ето, у прошлом колу победа над Баском, четвртим ,,одозго,, на табели, а сад пораз од трећег али ,,отпозади,,...
Но, ко је гледао и прошлу и ову утакмицу, иако је резултат потпуно различит - нашао би и неке сличности у нашој игри:
Телеоптик очигледно ЗНА да игра фудбал, али повремено итекако ,,заборавља,, да игра и ,,на резултат,, - а проблем ,,реализације,, је очигледно и даље ту...

Састав тима био је сасвим логичан:

1.Стандардни Гочманац на голу, али и два ,,нова,, бека, 2.Симуновић који се враћа после дуже паузе и 3.(офанзивни)Грковић који поново добија шансу - и ако од тренера тражимо да ,,разиграва,, и резервне играче (а тражимо), онда је Нађ поступио сасвим логично да то уради против (на ,,папиру,, и по табели) - слабијег противника...
У тим је ставио и три штопера 4.Јовановић, 5.Суботић, 6.Пурић, а како су нам бекови ,,свежи,, и ово је било логично као додатно ,,обезбеђење, позади...
Тројица везиста били су 8.Момчиловић, 7.Рашковић, 10.Филип Чермељ, а у нападу смо имали два ,,зналца,, 11.Вучићевића и 9.Влаховића...

На ,,папиру,, је ово изгледало сасвим солидно, али...терен нам је стварао проблеме...наравно, иако наши момци тренирају по ,,равном,, Земунелу и често у лиги играју на тотално равним подлогама вештачке траве, нећемо се ,,вадити,, да смо изгубили због данашњег травнатог терена који није био идеално раван, него ћемо се фокусирати на нашу игру:

Домаћин нас је напао једним шутом, али један од кључних момената утакмице био је промашај нашег Вање Влаховића...,,изашао,, је сам пред голмана, шутирао...али поред гола...




Други ,,кључни,, моменат десио се када је Фића Чермељ ,,вукао контру,, и имао решења да дода саиграчима у јако доброј позицији, али - одлучио се за шут, промашио, и...као што често пишем, кад се промаше две тако изгледне прилике...па колико уопште очекујемо да ће их на утакмици бити?
Оно што си ,,добио,, или ћеш искористити, или...
Или може да ти се деси да утакмица оде и у оном ,,другом правцу,,...

Офанзивни Грковић (кога сам после прошле утакмице ,,призивао,, да му Нађ да неку минутажу) јесте пар пута послао центаршут, али...ни од тога није било неке велике користи...









После једна наше акције лопта опет долази до Влаховића који даје гол, али судија свира офсајд иако наш играч показује да је (наводно) био неко тамо који је утицао на то да он не буде у недозвољеној позицији, међутим судија свакако неће мењати своју одлуку...





До краја полувремена јесте било неких покушаја, али...није било голова...




На почетку другог полувремена, уместо рековалесцента Симуновића улази такође офанзивни бек Радић, Телеоптик креће још жустрије да ,,реши,, ову утакмицу...



У једној ситуацији Влаховић уместо да се окрене и шутне покушава неко додавање из којег Вучићевић додуше даје гол али и тај гол нам је поништен због офсајда...(претходног офсајда?)




И Радић је пар пута имао прилику да шутне али је био неодлучан, прилике су пропадале...




Имам још нешто да вам ,,саопштим,, и покажем, али...на Арени управо почиње снимак утакмице Партизана па...имам ,,обавезу,, да одгледам и то... :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
До краја утакмице Нађ је шансу дао и момцима са овом бројевима на дресовима, играли су и 14.Ђурић, 15.Ђокић, 17.Адамовић, 18.Радуловић...

Ђурић је десно крило, неколико пута је ,,пробио,, али...
Наши млади момци морају да мисле не само о игри и о томе како и коме ће одиграти и како да не испадну себични, него још много више о томе како да дају гол и како да победе!

Ево рецимо две фотографије које показују како је ,,Ђура,, дошао у сасвим изгледну шансу да шутне у мрежу, али...одлучио се да покушава да асистира некоме(?!) и...шанса је наравно пропала...




А онда... :icon-rolleyes:

Домаћин је могао мало да ,,одахне,, јер је лопта била на нашој половини...ја сам спустио фото-апарат да одморим руку, јер немам шта занимљиво да снимим...
...међутим...
...наш везиста Рашковић изненадио је не само мене и све посетиоце утакмице, него највише свог голмана - одлучио се да је некако ,,најсигурније решење,, да упути ,,пас,, ка њему, па сад, да л' је пас био преоштар или нетачан, да л' је лопта била преклизава, да л' се Гочманац спетљао кад томе није било време, тек - уместо да лопта буде испуцана било где - капитен ТЕК-а Урош Павловић је смешта у нашу мрежу...
Ја сам то гледао, али нисам могао да поверујем да ће то да се деси...
Али десило се. Дакле -1:0 за ТЕК... :icon-rolleyes:







Добро...Телеоптик је и на прошлој утакмици ,,јурио,, вођство противника и успео да га стигне и престигне, али...



Влаховић поново успева да шутира, али доста слабо...



Један мештанин чак силази до редара да га моли да каже коју играчима ТЕК-а, јер гол ,,виси у ваздуху,,...



Али из тог ,,ваздуха,, ипак до краја утакмице никад неће ,,сићи на земљу,,...



Влаховић још једном промашује, Телеоптик ,,опседа,, гол ТЕК Слоге...али нити је лако пробити њихов ,,бедем,, нити ће утакмица вечно да траје, минути ,,цуре,, време ,,иде,, домаћин се не жури, и - крај.
Алберту Нађу остаје само да честита противнику.

И да каже својим момцима да мало боље ,,нишане,, кад имају шансу за реализацију.
Или да на тренинзима мало крену да то увежбавају?










Следећа утакмица је са ОФК Београдом у Земунелу...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Evo i golova iz proteklog kola Srpske lige, ,,naš,, odnosno u Teleoptikovu mrežu je onaj koji možete videti od 0:46 snimka...


Šta da vam kažem, osim da nisam baš ljubitelj nekih čestih kombinacija i pasova sa golmanom, jer je baš golman obično onaj ko najslabije igra nogom u jednom timu, a drugo rizik da se primi gol je najveći kad je lopta blizu naše mreže...dok uvek ima neke šanse da damo gol kad je lopta blizu protivnikove mreže...

Zato sam ja uvek pre za ispucavanje ka protivničkom golmanu i golu nego za vraćanje lopte ,,na sigurno,, našem golmanu...
Sigurno, sigurno, al' kad se desi da nije...ode lopta u našu mrežu...

Uzgred, ako se ne varam, ovo je TREĆI UZASTOPNI poraz Teleoptika od ekipe TEK Sloga iz Velikih Crljena (ekipe sa dna tabele Srpske lige)...
Iako su razlozi za sva tri poraza različiti - što je mnogo, mnogo je...

Eto, staviš tri štopera u tim da sve ,,zatvoriš,, pozadi, i, šta se desi...posle izvedeš jednog štopera da bi ojačao ofanzivu i pobedio, a onda primiš ,,kiks,, gol i izgubiš utakmicu.
Doduše, ovde možda najveća ,,krivica,, i nije baš pala na štopere ili njihovu brojnost u timu, ali eto...odoše bodovi...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Телеоптик је јуче одиграо 1:1 са ОФК Београдом и још једном показао да, како може да изгуби од тимова са дна табеле, исто тако може да одигра потпуно равноправну утакмицу са тимовима са врха табеле!
Значи момци итекако знају да играју, само...понекад фали искуства, понекад концентрације...и тако редом...

Изашли смо у неком уобичајеном саставу, два штопера, два шпица, четворица везиста, итд...
Брновић ми је некако био ,,више у игри,, него на неким претходним утакмицама, а Телеоптик је на терену изгледао као да се он бори за врх табеле јер је желео да ,,контролише,, игру, док је ОФК био нешто ,,повученији,,...










И онда. негде око 30-ог минута игре, штопер Пурић шаље дивну дубинску лопту на десни бок нашег напада, тамо Влаховић пробија, заврће, Брновић ,,маши,, лопту, али је на ,,другој стативи,, Фића Чермељ који лопту ,,пакује,, у мрежу!






Ја сам остао још само мало на утакмици, јер сам хтео да погледам бар друго полувреме Партизана на ЈНА...









У тренуцима када сам био излазио ка капији Земунела, чуо сам неку реакцију гледалаца и претпоставио да је ОФК изједначио, јер Телеоптик нема тако бучне навијаче...
Претпоставка ми је била тачна а оба гола са утакмице можете погледати овде од 1:10...


Ево и извештаја данашњег Спортског журнала:



Што се тиче мог ,,путешествија,, до стадиона ЈНА, користио сам и бус и такси, али ми је од Земунела до тамо требало САТ И ПО ВРЕМЕНА!
Дакле саобраћај у Београду/Земуну/НБГДУ је веома често у потпуном колапсу, па кад пишемо о слабој посети гледалаца на утакмицама, морамо и то да узмемо у обзир, једноставно НЕМОГУЋЕ је увек стићи за неко време ,,од,, - ,,до,, па да би човек уопште и размишљао о некаквим утакмицама...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Е па...што се тиче Телеоптика: ово већ постаје забрињавајуће!

Два пута у кратком року одеш на територију Лазаревца да играш са тамошњим тимовима (иначе са дна табеле Треће лиге) и оба пута изгубиш идентичним резултатом...
Дакле, пре неки дан у Црљенима, али и данас у Лазаревцу (против Борца), домаћин 1, а гост Телеоптик 0...

Са младима треба опрезно, а у тиму имамо доста таквих, мораш да им дајеш подршку, да верујеш у њих, да их бодриш, да им дижеш самопоуздање...
Али ни ,,тапшање по рамену,, није баш препоручљиво нон-стоп, мора се некад и мало ,,оштрије,, да деца ,,ухвате неки ред,,!
Према томе, децо, 'ајде мало се конкретизујте, схватите да је у фудбалу једино мерило терен, да те тамо нико не пита колико имаш година, где си све играо, с ким потписао уговор, какав си таленат и техничар, који су ти планови у животу и фудбалу!

А терен као ,,мерило,, покаже не само како играш и шта (не) можеш, него и да ли си победио?! Да ли си дао гол?!
Ниси.
Е па...онда углавном ,,пада у воду,, и све то што си (добро?) одиграо...
Поготово што се Телеоптику често догађа да (се) игра...али да не победи...

Децо...
Победа. Гол више.
За ТО се игра фудбал, не само игре ради...

Наравно, емотивно ми је да гледам фудбал у ,,мом завичају,, Лазаревцу, мој отац је тамо негде преко 30 година водио један мали сеоски клуб...сањао сам га ноћас, сетио се данас како смо побеђивали када нам није ишла игра, како смо губили, како смо и где играли са овим истим Борцем, итд...



Али, да пробам и ја да се мало више,,конкретизујем,,:

Састав Телеоптика је био по бројевима од 1 до 11: Гочманац, Радић, Адамовић, Момчиловић, Јовановић, Пурић, Брновић, Рашковић, Влаховић, Минић, Лекић.
Играли још и 14Симуновић, 15Ђокић, 16Ђурић, 17Вучићевић, 18Радуловић...

Силовито су кренули ,,Оптичари,, шанса за шансом, прво Лекић, а затим лопта долази до Брновића који несхватљиво дуго чека да му приђу играчи Борца и блокирају га...



Дувао је ветар, падала киша, терен свакако није би онако добар као што је наш у Земунелу, али су наши изненађујуће добро владали лоптом, пасови су били тачни, брзи, падали су и ,,лажњаци,, Момчиловића, Пурића, Минић је противнику који је у њега уклизавао елегантно протурио лопту кроз ноге...






Поезија од фудбала.
Осим...
Осим што није било оног најважнијег: НИСМО ДАЛИ ГОЛ!
Шутирали су током првог полувремена Влаховић, Лекић, Минић, Момчиловић...али ништа од тога није ушло у мрежу Борца...

Али...
Могло је да уђе и у нашу!
Борац је имао мање прилика од нас, а најбоља је била када је њихов играч Стојановић изашао 1 на 1 са Гочманцем који ипак ,,качи,, лопту,а затим Пурић отклања опасност...



И, до краја полувремена ипак нико није дао гол...





На полувремену причам са околином о фудбалу, и присећам се шта је била (понекад) једина шанса сеоског тима мог оца - ако већ нисмо могли да ,,држимо игру,, онда бисмо послали све оне наше високе и дебеле на корнер или прекид - да дају тај гол, па онда после...може лопта и у кукурузе...

Наравно ,,карикирам,, ја мало о селу, кукурузима и дебелима, али... Борац је у првом полувремену изгледао као да не може да се ,,опире,, техникалијама Телеоптика, и да му је једина шанса за победу тај неки ,,прекид,,...

Али...била је то само ,,варка,, - Борац је у друго полувреме ушао решен и спреман да више напада, и што је утакмица више одмицала, а терен постајао све неравнији и блатњавији...све више и више је одговарао Борцу а све мање Телеоптику...
Додуше и Телеоптик је покушавао да искористи ,,прекид,, али...није ишло никако...па ни тако...



После шута Брновића верујем да је 99% гледалаца видело лопту у мрежи - али је она заправо додирнула мрежу са спољне стране...
Шутевима су покушавали Лекић, Ђокић...и опет није ишло...ни ушло...

Једном је чак лопта ударила у пречку и вратила се доле до гол-линије...а да од велике гужве пред голом Борца нисам ни сигуран ко ју је од наших играча послао у ту пречку...онда је прошла поред три наша играча и дошла до Минића, али ни он није успео да је ,,смести,, где треба, наши играчи су се хватали за главу...не верујући да лопта неће па неће у тај ,,зачарани,, гол...





Иако ми је ,,срце на страни,, Телеоптика, не заборављам да је и Борац итекако имао своје прилике да поведе, у једној од њих Стевановић је шутирао главом а Гочманац је само погледом могао да ,,испрати,, ту лопту, ипак ни она није ушла у гол...



Она није, али нека следећа јесте!

ПРЕКИД о коме размишљам још из доба мог ћалета и ,,сеоског фубала,, кад нисмо никако могли другачије - али и ПРЕКИД, најмоћније оружје и модерног савременог светског фудбала...често голови тамо падају из прекида, зар не?

Е, тако је било и данас у Лазаревцу, слободњак и добар набац са леве стране њиховог напада право на главу Николе Обрадовића који лопту смешта тамо где треба и одлази да се радује са саиграчима и околином - и то је данашњих судбоносних и коначних 1:0 за Борац.





Наравно, нема у Лазаревцу кукуруза па да домаћин може да тамо ,,затури,, лопту, али зато може пар пута да затражи помоћ докторке и тако потроши бар неколико минута, док наши успевају још само да упропасте неколико прилика да учине нешто више и бар изједначе, али...




Крај утакмице, лош резултат за наш Телеоптик, али добра утакмица!
Само...коме је још до добре утакмце кад изгубиш? :icon-rolleyes:

Неефикасност наших играча је већ постала хронична!
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd
Slicni rezultati u omladincima. Nasao sam snimak iz Sabca. Pre svega, gade mi se komentari publike. Da sam bio sudija prekinuo bih utakmicu dok se ne isprazne tribine.

Igra i ekipa:
Majko mila kakav je to skup nepovezanih sebicnjaka u napadu. Bazdaru neko mora da objasni da kao prvotimac u omladincima mora da dominira, bar protiv Macve i slicnih. Pa tek onda da ocekuje ulogu u prvom timu.
Ispasce da nesto imam protiv njega ali ja sam predvideo da se pozurilo cim su u kadetima poceli da ga uzdizu. Ali izgleda da treneru nije dozvoljeno ni da mu ime izgovori kad je na terenu a kamoli kritiku a niko drugi nece ili ne vidi. Steta.
Krstic - nista dalje necu komentarisati. Do povrede je jos nesto igrao a sada, nista.
Krila i bekovi - svi stagniraju, nazalost. Ikanovic i Stasevic su pokazivali dobre igre ali ni njih vise nema. Jevremovic se jos uvek trudi ali mora da ima bolju podrsku.
Petkovic - veliki majstor i prirodni talenat. Samo mi se cini da je isto toliko plasljivac i neradnik. Osnova fudbala je trcanje i duel a on izbegava i jedno i jedno drugo.
Stjepanovic i Stankovic - radilice svaki na svoj nacin. Prvi odlicne gradje i pozrtvovanja. Igrac kakvog treneri vole u ekipi a publika ne primeti. Drugi energican, radilica ali malo lagan za tu poziciju. Da nabaci malo misica i bice super. Rade veliki posao na sredini ali dzabe kad nema realizacije.
Stoperi - neuigrani. Ilic odlican, pouzdan i dominantan bar u ovom uzrastu. Medjutim, drugog stopera igraju Acimovic ili Nikolic koji uvek imaju neke ispade i kikseve. Nikolic malo cesce u odnosu na minutazu koju ima ali tako je sa razlogom.

Zakljucak, prvo treba postaviti trenera koji ce umeti da nametne autoritet, prvo ekipi a odmah zatim i upravi. Da ume da radi svoj posao i da mu se to dozvoli. Da ne mora da klima glavom i radi u interesu menadzera i uprave u dilu sa njima.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Ево и извештаја јучерашњег Спортског журнала о прошлој утакмици Телеоптика...



А како примамо гол може се видети од 2:13 овог снимка:


Претпостављам да је сада извођење и брањење ,,прекида,, постало ,,читава наука,, - па ето, ако има неко стручан (или бар бивши голман), ако хоће нек се јави да мало попричамо о томе зашто је Телеоптик примио овај гол и шта је све ту могло боље па да га не примимо...
ОК знам да из фотеље, са трибина, иза фото-апарата и тастатуре све изгледа много лакше, али само кад си заиста на том фудбалском терену тек онда можеш да сагледаш колико је заправо тешко одбранити (или освојити) један тако огроман простор...
Ипак...
Кад год се прими овако неки гол ја гледам (и питам се) кога то чувају одбрамбени играчи који нису директно уз неког противничког играча, или, рецимо, присетим се ,,старих фудбалских времена,, где су голмани бранили ,,једну стативу,, али је зато на оној другој морао обавезно да буде постављен неки играч да брани и њу, итд, итд, итд...

На видео снимку пре гола који примамо су голови које постиже ФК Земун, који, како видимо, има и своју навијачку групу...која ће сигурно доћи и на то ,,далеко,, гостовање до Земунела у следећем колу, када им следи утакмица са Телеоптиком (вероватно 16.април од 11часова...ако се термин у међувремену не ,,помери,,)...

Земун је лидер на табели а Телеоптик тек 11-и, али...биће сигурно занимљиво гледати тај меч...за оне које то интересује, или, који не морају баш тад да буду на послу... :icon-rolleyes:

Има шта да се види у Српској лиги Београд...јер...тамо су: Хемичари, Енергетичари, Мајстори, Оптичари, Романтичари, Студенти, Соколови...како то можемо читати у тексту који је најављивао прошло коло - али и доста успешно ,,предвидео,, тај неки ,,фатални прекид,, на Телеоптиковој утакмици...

 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
^
Treneri praktikuju zonu, na čoveka ili mesovitu odbranu kad prekida. Neki stavljaju na obe stative igraca, nekada samo na prvu ili samo na drugu. Pojedini treneri ne stavljaju igrace kod stativa. Kada igraju zonu imaju 2 linije 4+2 ili 4+3 igraca, 1. linija je uglavnom na poteru, sve zavisi kakvog golmana imaju-kakav je sa visokim loptama i da li centarsut ide unutra ili spolja-zavisi od noge kojom izvođač izvodi prekid. Ima i onih koji postave 7-8 igraca u liniji na petercu.
Mešovita odr prekida je da postave 1 ili 2 igraca u visini prve stative na liniji peterca, a 5-6 u 16m igraju na coveka. Moze i 3-4 igraca u liniji na petercu, a ostali na čoveka.

U konkretnoj situaciji 2 igraca Teleoptika su u zoni, 1. je u visini prve stative, 2. iza njega, 5 igraca u 16m igraju zonu, 2 u zidu i 1 je 30 tak metara od gola. Nekom je pobegao igrac od ove 5 što igraju na čoveka. Nije 6 igraca Zemuna ušlo u 16m već 5 tako da su mogli dobrim čuvanjem igraca 1 na 1 da preduprede gol. Da je ušlo 6 igraca imali bi neko opravdanje da su im napravili pometnju. Zato možda 1 igrac treba da bude u zoni u visini prve stative, a 6 da brane na čoveka. I ovaj koji je na 30m od gola da se vrati na ivicu 16m ne bi li sprečio sut sa 16m, drugi loptu-odbijenu....

P.s. Real je primio 2. gol braneći veceras zonom prekid protiv Celsija, spasio ih je Kurtoa da ne prime posle kornera 4. Posle su promenili na mesovitu odbranu zona plus čovek.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
@Dusan

Hvala na iscrpnom odgovoru oko teorije branjenja ,prekida,...
Nisam išao u trenersku školu, ali bih se iz iskustva (kakvog takvog) ipak držao toga da svaki protivnički igrač u mojih 16m dobije čuvara ili ,flastera, ostali bi mi branili neku stativu, ili bili ispred 16m da brane šut, ili čak bili ,libero, - ali bih rado ostavio i nekog napadača na sredini terena da ,veže, za sebe nekog od protivnika, itd, itd...

No da se vratimo na ,tekuće, događaje...

Posao me je sprečio da vidim onu ,nulu, u večitom derbiju, ali takođe i ,šesticu, u zemunskom derbiju - juče, Teleoptik - Zemun 3:3...

I, ako sam prošli put napisao da je zabrinjavajuće da naši ,Optičari, dva puta ,zaredom, gube od lazarevačkih timova sa dna tabele (a takođe i to što ispoljavaju neefikasnost iz zaista izglednih šansi), svakako je i ohrabrujuće to što su opet ,zaredom, odigrali ravnopravno sa jednim od ,prestoničkih, timova sa vrha tabele, eto, nedavno je bilo nerešeno sa OFK-om, a juče nerešeno i sa Zemunom, koga smo baš tako i time, čak ,svrgli, sa liderskog mesta na tabeli...

Dakle, ova deca mogu fudbalski svašta...ali ne mogu baš u kontinuitetu da pogađaju i pobeđuju...
Bar zasad.
A ,za dalje, - videćemo...

Verovatno je juče bilo zanimljivo u Zemunelu posmatratiti 6 golova, strelce, igru, pa i golmane oba tima za koja su ,više instance, odlučile da jedan prošle a drugi ove godine brani za Teleoptik - da ih malo ,upoređujemo, ali...

Kao što rekoh, profesionalne poslovne obaveze sprečiše me da juče budem na oba derbija...
Pogledajmo šta su o ovom zemunskom napisale i snimile kolege:


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Možda se neko i zapita što ja toliko ,,forsiram,, Teleoptik...pa...ima više odgovora ali jedan je svakako taj - zato što na njihovim utakmicama ima šta da se vidi...

Eto, prošli večiti derbi se završio sa ,,nulom,, i sa po par šuteva ka golu na obe strane, a prošli zemunski derbi (igran istog dana) sa šest golova i...sa raznoraznim pravim pravcatim fudbalskim poslasticama: šanse, akcije, prečka, nedosuđeni penal, frka, odigravanje petom, itd, itd...

Dvostruka šansa i odbrane golmana na jednoj, i odmah zatim tranzicija i gol na drugoj strani (Teleoptik plavi, Zemun beli) :


Odigravanje petom:


Malo ,,frke,,:


Prelepi golovi, koje možete gledati od 2:50 ovog snimka:


A evo i ,,skraćenog snimka,, utakmice, ko ima vremena i želje za fudbal na gol više...moglo bi da mu prija:


Naravno - nije sve idealno, momci iz Zemunela nekad se ,,zaborave,, pa kiksnu, prime gol, ne pobede, itd, a svaki sledeći fudbalski rang iznad njihovog tražio bi im još više brzine, snage, čvrstine, veštine, koncentracije, itd...

Ipak, mnogi koji igraju za Teleoptik prošli su tu čuvenu ,,Partizanovu školu,, koja ih nauči i da budu dobri momci i da igraju dobar i pravi fudbal, i zato se uvek obradujem ako vidim nekoga od njih da nalaze negde neko svoje ,,fudbalsko mesto pod Suncem,,...i želim im sve najbolje i ubuduće...(osim rezultatski na utakmicama protiv Partizana...)

Juče sam, recimo, u Lazarevcu na utakmici Kolubara - Metalac, u loži video Jocu Vlalukina (bivšeg igrača Partizana i Teleoptika), i baš mi je bilo žao što je zbog kartona propustio taj meč pa da tamošnja publika (a i ja sa njima) još jednom vidi kako neki izdanak ,,Partizanove škole,, vlada loptom i fudbalskim znanjem...



Ali je zato juče za Metalac je igrao Filip Lola Antonijević, takođe ,,dete,, iz naše ,,škole,, pa onda ex Teleoptik, Kolubara, MTK, itd...
I ko zna koliko još fudbalera iz te ,,škole,, već igra negde širom ove naše planete...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Омладинци дали вечитом ривалу 4 гола, кадети са њима ремизирали, Телеоптик ,,убацио у пету,, у Борчи...
Солидне вести, нема шта...
Надам се да ћу бар још који пут до краја ове фудбалске сезоне моћи да будем лично уз моје другаре Оптичаре, али...и моја (нефудбалска) ,,сезона,, на послу итекако тражи моје присуство док се ,,захуктава,,...тако да...
Можемо бар да се, ,,ослањамо,, на извештаје из Журнала:





 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
И као што ,,април у Београду,, (и околини) зна да се ,,шета,, од кишовитог и тмурног до сунчаног и ведрог, тако и Телеоптик понекад некако ,,варира,, од изразите неефикасности до тоталне распуцаности...

Тражио сам на Јутјубу снимак ове јучерашње ,,петарде,, Телеоптика јер је БСК из Борче некада чак имао и ,,живе,, преносе својих утакмица, али...нисам га нашао...тако да ћемо сачекати бар ,,преглед кола,, када оно буде ,,комплетирано,, па да видимо голеаду...

Додуше, Јутјуб ми је бар ,,предложио,, да одгледам (скраћени) снимак пролећње утакмица са Првом искром, па...ако има још заинтересованих, ево да ,,поделим,, овде то са вама:


Мени је заиста занимљиво да гледам тај офанзивни трећелигашки фудбал, а интересује ме и да чујем мишљење тренера Нађа, и наших фудбалера који су интервјуисани после те утакмице...
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Inspiracije za post mi je derbi omladinaca, omladinska liga, Teleoptik i polufinale LS za mlade igrače ispod 19 god koje je u toku.

Super je sto smo 4:0 dobili derbi omladinaca, ali koliko puta smo bili prvi u poslednjih par godina u toj kategoriji. Od 2016.g. nijednom, neka me neko ispravi. A od tada se bas igra LS za igrace ispod 19 god, nijednom nismo odmerilii snage sa najjačim evropskim ekipama. Pre 15-20 god su bili bar letnji turniri gde su nam gostovale najjace ekipe pa su naši omladinci mogli sa njima da odmere snage da vidimo gde smo. Sada toga nema, godinama ne igramo LS za mlade. Ja se ne sećam da smo uopšte i igrali. Sve čestitke za pobede u derbiju, ali bilo bi dobro da jedna generacija u narednim god ima šansu da udje u LS za mlade. Po svemu sudeći i ove godine ćemo ostati uskraćeni za to. Neko će reći glavni cilj je pravljenje igraca, a ne rezultati, ali ako vec postoji ta šansa da se igra omladinska LS, pravi igrace u pionirska, kadetima, tu ne juri rezultat, u omladincima igraj na rezultat, takticki pa udji jednom u LS.

U poslednjih nekoliko godina Red Bul Salcburg je stalno u zavrsnici takmičenja LS za mlade. Danas 5:0 u polufinalu pobedili Atletiko M. Pre 5 god osvojilo LS. Izbacuju poslednjih godina dosta dobrih i skupih igraca. Sad sam čuo da imaju klub pod njihovim pokroviteljstvom u 2. ligi Austrije-kao nas Teleoptik(koji je u 3. rangu takmicenja). Igraci i trener su im u tom klubu i takmiče se u 2. ligi Austrije, a utorkom ili sredom u LS nastupaju kao omladinci RB u 19 u LS za mlade. Skupljaju iskustvo u drugoj ligi i posle im nije tesko da sa talentom, radom i iskustvom koje sakupe igrajući drugoligaski fudbal sa starijim i namazanijim igracima svoje vršnjake iz Man Sitija, Barselona, Reala, Atletiko M, Sevilje, PSG...nadigravaju a i većinu njih ispratise sa 3-5 golova u mreži.

Ideja za neka bolja vremena Partizanove škole.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Ево и голеаде коју су у Борчи (и Борчанима) приредили Вања бр.1, Вања бр. 2 - Ушке и ,,Ђура,,...Телеоптик је (овога пута у белим дресовима) и то одмах на почетку снимка:


Осим голова видесмо и још неке заиста добре потезе наших играча, а о Вањи бр.1 (или како га неки већ зову Влаховићу бр.2.) већ се пише и свашта најављује у медијима...


Али, медији су медији, а терен је терен, можда је лепо и слатко читати похвале о себи, али свака нова утакмица и свака нова шанса за гол је и неко ново доказивање...
...а ко прати Телеоптик и Вању Влаховића овог пролећа, могао је да види да је било и победа и голова, али и неких промашаја изгледних шанси, па и пораза нашег симпатичног тима...

За једног тако младог и талентованог играча као што је то сада Телеоптиков Влаховић то је сасвим нормално, али...неки...на пример...Јувентус би сигурно тражио и нешто још мнооого више, и то одмах - као што то тражи и од оног свог садашњег и тамошњег Влаховића... :D

Дакле...да видимо ми прво како ће Вања Влаховић и Телеоптик да одиграју против Бродарца 30.априла од 11часова у Земунелу (ако не помере тај термин утакмице)...а нека будућност нашег младог голгетера...ће доћи - кад дође.

Напред Телеоптик! :navijac



 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.418
Reaction score
40.745
Локација
Žrnov
Mi ako ne promenimo koncepcijski funkciju Teleoptika, komotno možemo da ugasimo omladinsku školu, jer ona neće imati nekog značaja za klub.

Gledala sam na početku ove omladinske LŠ utakmicu koju su cigančići igrali protiv Empolija (osvajača Primavere). Iako je je bilo nerešeno u BG, videlo se da je to svetlosnim godinama udaljen kvalitet fudbala i način igre. Naravno, žabari ih tamo odvalili.

A realno, ni njihovi ni naši omladinci nemaju neku zapaženu ulogu u prvim timovima- što je donekle i normalno, i u evropskim ligama je takva situacija, ali eto taj Salcburg ima u 2. rangu takmičenja klub gde se ovi momci kale... Sramotno je da Teleoptik igra 3. rang takmičenja. A onda, ako igrači iz naše OŠ ne mogu da odvedu i/ili zadrže Teleoptik u 2. rangu takmičenja, u ovakvim bednim ligama kao što su naše - onda nešto debelo treba da se menja u sistemu rada omladinske škole.
U suprotnom, OŠ će povremeno, na 2-3 godine izbaciti po nekog igrača za prodaju, ali neće biti igrača za prvi tim.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.721
Reaction score
29.443
Локација
Beograd
Može ovaj članak o Jovanu Kokiru i u temu o bivšim igračima, ali ipak ću ovde, ima razloga...

Prvo zato što je više važio za ekstra talenta u našim mlađim kategorijama i Teleoptiku, nego što se nešto baš naigrao za prvi tim Partizana, a drugo, zato što na fotografiji koju su postavili uz tekst taj ,,plavušan,, stvarno jeste jedno ,,naše dete,, i zaista jeste jedan Jovan, ali - to je Jovan Vlalukin a ne Jovan Kokir. :D
Jes da im je ime isto, jes da su obojica ,,plavušani,, pa da izdaleka možda nekako i liče, ali...ipak nisu isti...


Vlalukina sam baš nedavno fotografisao u Lazarevcu i postavio vam ,,sliku,, u jednom od mojih postova iznad, ali evo ih obojica na fotosima sa interneta pa da utvrdimo razliku...na gornjoj u Teleoptikovoj opremi Vlalukin, na donjoj u Partizanovoj Kokir...

1. jovan-vlalukin.jpg

2. 416265_jovan-kokir-_ls-s.jpg

A za one koji nisu članovi foruma evo i istih ,,sličica,, koje će moći da uvećaju ,,klikom,,:

 
Top