Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.482
Reaction score
29.133
Локација
Novi Sad
Na spisku selektora Jovića za mečeve u Slovačkoj nalaze se:

Golmani Ognjen Lukić (Radnički, Kragujevac), Marko Ćopić (Crvena zvezda), Matija Gočmanac (Teleoptik), odbrana Stefan Leković (Grafičar), Mihajlo Ilić (Partizan), Andrej Đurić (Crvena zvezda), Bojan Kovačević (Čukarički), Uroš Lazić (Grafičar), Nemanja Krsmanović (TSC), srednji red Vladimir Miletić (Vojvodina), Nikola Petković (Čukarički), Nikola Stanković (Crvena zvezda), Nikola Knežević (Grafičar), Đorđe Gordić (Mladost, Lučani), Igor Miladinović (Čukarički), Dario Grgić (Čukarički), napad Nemanja Motika (Crvena zvezda), Ognjen Ajdar (Čukarički), Marko Lazetić (Milan, Italija), Petar Ratkov (TSC), Nikola Jojić (Mladost, Lučani).

....
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.718
Reaction score
29.440
Локација
Beograd
Poraz od Vojvodine, ali treba uzeti u obzira da neki momci iz 2004.-og godišta nisu uz ovu našu mladu ekipu, nego su (valjda?) već priključeni prvom timu Partizana...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.718
Reaction score
29.440
Локација
Beograd
U napad i u golgeterski učinak, naravno, stalno su se ,,uključuvali,, i ,,vezisti,, ali... to je već neka ,,druga priča,,...

Радо пратим Телеоптик, кад год сам у могућности, ем мало ,,лечим живце,, од мог стресног посла, ем од нашег Партизана који је у непрекидном стресном императиву победе, ем је Трећа лига ,,Београд,, нека ,,моја територија,, тако да ми није далеко да одем и на гостовања...

Далеко од тога да и Телеоптик на свакој утакмици не јури победу, али...кад се већ у Партизану не брину много што им се сезоне завршавају без трофеја, сигурно се у Партизану још пуно мање брину о томе зашто им ,,филијала,, Телеоптик није у рангу више...
Ипак, неки медији су ,,стидљиво,, најавили да би Бојан Остојић могао да дође у Телеоптик па да се чак и ,,нападне,, тај неки улазак у ПЛС, али...отом-потом, кад будемо видели, нема проблема и да поверујемо...

Мало сам поменуо неке нападаче Телеоптика, ред би био да поменем и момке у осталим линијама тима, али...да не дужим поново, сва та имена већ су ионако често помињана у мојим прошлосезонским постовима, више бих да дам неколико онако ,,општих,, (фудбалских) запажања:

Модеран фудбал захтева једноставну игру пасовима на ,,сигурно,, и по мени баш то ,,кочи,, да наша школа ,,произведе,, неког новог Ћирића или Илића (или Мијатовића, Суму, Вукотића) - јер да би неко на великој утакмици умео да дриблингом ,,веже противника у чвор,, он прво мора да има слободу да то увежба у својим млађим данима, у малим утакмицама, итд...па макар понекад и изгубио негде ту лопту...наравно у ,,зони,, у којој то није најризичније по наш гол...

Нисам за то да неко буде безобразан и солира до бесвести (али кад су па то радили Вукотић, Мијатовић, Ћирић, Илић?!), али без тог врхунског потеза (да ли је у савременом фудбалу дозвољено и даље користити реч дриблинг?!) нема ни ,,намештања кичме,, а ла Садик Бог Фудбала на дербију и асистенције из које Партизан онда даје гол...

А на последњој утакмици Телеоптика у протеклој сезони једном нашем ,,везисти,, долази лопта у ноге, он је на 35м од гола противника коме је леђима окренут, и...у делићу секунде он је већ ту лопту ,,на прву,, вратио позади...
...а мени је наравно ,,притисак скочио на 200 са 300,,... :banghead:
Питате се зашто?

Па зато што иза његових леђа на бар 5 метара није било никога од противника, то јест имао је отворен и празан пут КА ГОЛУ, те могућност да пробије, проба да асистира, шутира, дрибла, било шта само НЕ ЛОПТУ КА НАЗАД кад јој време није за тако нешто!

У нека давна али лепа времена, за неко место у репрезентацији ,,Југе,, могло је да конкурише много играча, али сваки, ама баш сваки, једва би чекао да му лопта дође тако ,,празном,, и да се са њом ,,стушти ка голу,,!
Слишковић, Асановић, Сушић, Баждаревић, Млинарић, Стојковић, Стевановић, Ђуровски, Савићевић, Бобан, Просинечки...и још ко зна колико њих!!!
Не да би једва чекали тако нешто, него би се сваки од њих ,,грабио,, да баш он то ради и викао на ове ,,позади,, што му не дају више лопти да то ради! И то нон-стоп.

И да не буде ово само нека ,,ЈУ-носталгија,, видели смо ми и како Фејенорд не враћа лопту ка назад кад игра са Партизаном и кад може да се ,,стушти,, ка голу него нам је фркне у мрежу...

И није мој данашњи ,,роман,, посвећен критиковању једног играча Телеоптика и једног његовог (по мени!) погрешног потеза - јесте, игра Телеоптик доста офанзивно, тренер Нађ увек иде на победу, везисти знају и да брзопотезно изведу напад, али, ето...дође им понекад и ,,Бата-Ђора,, моменат играња ,,уназад,, кад за тим заиста али заиста нема никакве потребе...

Критиковали смо ми прошле сезоне игру Јојића, критикујем ја годинама и Дачу Пантића, критиковали смо и Лазара Марковића...али...зашто неко од момака, рецимо, из Телеоптика није ,,искористио шансу,, па заменио тог Зеку, Дачу, Маркеца...?

Па...зато што морамо ипак да признамо да су Суперлига и Трећа лига поприлично различит квалитет такмичења...

Друго, оно што примећујем међу играчима Телеоптика, то је да им недостаје КОНТИНУИТЕТ и КОНЦЕНТРАЦИЈА...
Урадиће врхунски потез или одиграти врхунску утакмицу...али ће онда на средини терена ,,продати,, лопту због чега ћемо примити гол, или ће на следећој утакмици бити доста слабији од оне претходне ,,врхунске партије,,...на некој утакмици ће направити ,,100 шанси,, али ће их противник победити из своје једне једине...или ће неко дати два гола...али на следећој утакмици промашити оно што ће нас коштати бодова, итд...

Већина играча Телеоптика су ,,писмени,, фудбалери, знају са лоптом, а разлике између Треће и Друге или Друге и Прве лиге су само у физичкој снази, чврстини, брзини па и ,,маси,, фудбалера!
Али баш то тако често доноси превагу!

Фудбалери Телеоптика треба да ,,пораде,, на физикалијама, на ,,мисаоном процесу,, - тј. зашто лопта назад ако можеш да даш гол, или зашто дриблинг на погрешном месту и у погрешно време из кога примаш гол, на концентрацији, на континуитету...

Могуће је ипак и да баш неко од ,,Оптичара,, буде један од Партизанових ,,бонуса,, за следећу сезону, али, најбоље је да Столица пита Нађа кога би он препоручио...па и да долази повремено да гледа Телеоптик да се сам увери за убудуће...

Момци који буду играли за Телеоптик у следећој сезони не треба то да схватају као ,,казну,, него као најбољу могућу прилику за своје фудбалско сазревање, напредовање и доказивање!
Ако даш 10 голова у сезони, добићеш похвалу од негог, али ако их даш 40, свакако да ће сви то да примете!
А они који још нису на нивоу Телеоптика, боље да потраже неки други клуб, па да тамо напредују на неки виши ниво, него да (углавном) само седе на трибинама или на клупи...

Ето, ја тако и толико, па и на овом ,,пољу,, чекам нову сезону...

Мени је ,,у глави,, и даље идеја да би Телеоптик требао да буде скуп НАЈБОЉИХ Партизанових ,,клинаца,, (а који нису већ у првом тиму Партизана) плус 3-4 искусна играча...уз једну такву ,,комбинацију,, био би то много добар фудбал...
Ипак су те кадетске и омладинске селекције ,,ограничене,, годиштима, а овде би могли да их све ,,помешамо,,...
А и по мени је много боље да неки момак одигра 30 утакмица Треће лиге у континуитету него да седи на трибинама ЈНА чекајући 5 минута игре за први тим Партизана...
Па, ако се докаже на тих 30 утакмица, нек следеће сезоне буде првотимац Партизана који ће да има велику минутажу...

За сваког фудбалера је битно, неопходно да ИГРА негде! Стално, у континуитету.
Ако заслужује да игра тамо где је! Ако не, хвала довиђења.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.718
Reaction score
29.440
Локација
Beograd
Na početku priprema FK Partizan je imao problem sa ,,manjkom,, štopera i ja sam se pitao pa zašto onda nije ,,pozajmio,, bar Luku Subotića (ili još nekog njegovog štoperskog kolegu) iz Teleoptika...ali sam odgovor našao na internetu saznavši da ,,Subija,, i dalje muče prepone...iako je bio u nekim Partizanovim planovima...
Šta da se radi, najbitnije je da momak bude zdrav, biće još prilika za dokazivanje, on ima tek 19 godina...

https://volimpartizan.rs/subotic-otpao-zbog-povrede-bazdar-i-filipovic-stizu-u-ponedeljak-134479/

Priliku za dokazivanje, ali ne više u Teleoptiku, imaće i mladi Nikola Grković - on je trećeligašku srpsku scenu zamenio trećeligaškom austrijskom...
Bilo mi je zadovoljstvo da ove sezone pored aut-linije (u)gledam jednog tako ofanzivnog beka koji dobro zna da barata sa loptom...a onda ga neko vreme nije baš bilo u timu...i...ode momak...


Treći ,,Optičar,, koga ću noćas da pomenem je Vanja Vlahović, čitao sam da je jesenas igrao za omladince Partizana i na 17 utakmica dao 5 golova, a proletos sam ga gledao u Teleoptiku, ili bar čitao kako mu ide, a on je na 13 utakmica dao 9 golova, što je vrlo dobar učinak za jednog napadača koji ga je verovatno i preporučio da sa Partizanom bude na pripremama...

DSC_0358 - Copy - Copy i poshalji netu.JPG

Da li će Stolica odlučiti da ga i posle priprema zadrži uz prvi tim, to ne znam, ali znam da Vanja nije baš tako ,,kršan,, kao Marko Milovanović i da nije tip centarfora koji bi bio ,,sidraš,, na koga ćemo samo nabacivati lopte dok su oko njega tri protivnička štopera i gledati kako ga oni naizmenično biju...više mu odgovara da dobije neku loptu ,,u prostor,, pa da može da pobegne čuvarima, ili neku dobru asistenciju koju će moći da pretvori u pogodak...

Ali...i nama, navijačima Partizana, više bi odgovaralo da Partizan ,,proigra,, neki fudbal nego da često ,,bunari,, a da iz toga nema neke koristi...
Dakle, prelazni rok je ,,živa stvar,, pa ako nam dođu i neki ofanzivno-manevarsko-pakerski ,,živahni igrači,, i naša igra će automatski da ,,oživi,,...

Nema dobre igre bez kičme ili mozga tima...tj. ovih u sredini koji i ,,zatvaraju i otvaraju,,...
Ovi pozadi brane, ovi napred napadaju, ali ako nema sredine...nema ni igre...

Lepo je što smo u odbranu Partizana vratili (takođe nekadašnjeg Teleoptikovca) Šehovića, verujem da neko napred, čak i u ovakvom sadašnjem sastavu može da ,,umuva,, gol - ali, ako ga sredina ,,hrani,, loptama...
Po bokovima imamo već nekoga...
Itd...
Videćemo šta sledi...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.718
Reaction score
29.440
Локација
Beograd
Радо пратим Телеоптик
Момци који буду играли за Телеоптик у следећој сезони не треба то да схватају као ,,казну,, него као најбољу могућу прилику за своје фудбалско сазревање, напредовање и доказивање!
Али, увек ме је интересовало, како ти момци који из неке млађе Партизанове категорије пређу у тај Телеоптик то лично доживљавају?
Интервју са Вањом Влаховићем открива нам како је њему изгледала та једна полусезона међу ,,Оптичарима,,:

 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd
Uprava oml. skole nam jeste cirkus ali o cemu mi citamo ovde?
2012. godiste? 10 godina!?
Od toga ovi "novinari" prave naslove?

U ozbiljnim zemljama deca u tom uzrastu jos uvek igraju samo prijateljske utakmice, nema takmicenja, nema tabele i bodova, bez pritiska. Neki od njih i dalje uce da pravilno izgovore sva slova.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Meni smeta što konstantno čitam "otišao iz Partizana u Čukarički, Fenerbahče, Voždovac, zvezdu, pizdu materinu". Kako to da mi ne "ukrademo" nijednog mladog igrača?

Možda je u pitanju samo situacija Partizana u medijima. Ali zašto onda godinama ne osvajamo ništa u mlađim kategorijama?
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.482
Reaction score
29.133
Локација
Novi Sad
Da da, 10godina,isto kao moj mali. Po ovim skolicama fudbala to je jos na nizem nivou, ali drugar iz razreda mu igra za vosu, ljudi, to su ozbiljna takmicenja, turniri, po nekoliko dana traju, decu vodaju kao da su prvi tim, imaju sve sto i prvi tim - od opreme i svega preko medicinskog tima... Malo mi je to previse, iskreno.

A ovi nasi nisu u stanju da zadrze nikoga, ispecena piletina bi im sa tanjira odletela i pobegla koliko su glupi i neorganizovani, to se da primetiti vec par godina i bez ovih naslova.... pa pustis na ytube kadete kad igraju i komentator bar za 2 3 deteta iz protivnicke ekipe kazu da su poceli ili igrali kod nas prvo... niko ih ne jebe 2% jer vide roditelji da nema nista od ovih nasih iz uprave, vidis kako se ophode prema deci....

Sve je to previse za to doba odrastanja, ali tako je kako, a nasi su izgleda najgori u svom poslu postali.... ako ima neko decu u mladjim kategorijama pretpostavljam da moze da potvrdi sve ovo
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.416
Reaction score
40.734
Локација
Žrnov
U kojim mladjim kategorijama? Pa evo, ove godine prvi u pionirima, veima obećavajuća generacija.

Najveće zlo srpskog fudbala, osim članarina, je i takmičarski karakter liga za decu mladju od 16 godina.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.482
Reaction score
29.133
Локација
Novi Sad
Pioniri obecavaju ali koliko ce njih ostati tu do omladinaca bar, da ne kazem do prvog tima? Trecina ce otici negde drugde jer nece imati kombinaciju u upravi, trecina ce odustati i trecina ce da zavrsi po pozajmicama, tekeoptiku i daj Boze da vise od 3-4 deteta doguraju do klupe prvog tima...

Sto se tice takmicenja, to si upravu totalno. Deca a vala i roditelji im nisu normalni koliko se nerviraju i lude sa 10 11 godina kad gube... Ej taj mali drugar od mog sina place neki dan, na ivici gusenja, u skolskom izgubio kad su igrali 3 na 3 u razredu..... Bukvalno pocelo dete da se gusi od nervoze i plakanja.... Ja bih uveo takmicenja od zavrsetka osnovne skole, to je od 14-15 godina i to je to. Pre toga nista, nema rezultata na utakmicama samo igra i uigravanje i to je to. Ali od toga nema nista...sad se takmice i sa 7-8godina
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.416
Reaction score
40.734
Локација
Žrnov
Mada, da budemo posteni, takmicenja donose deci i neke prednosti.. nauce da se nise sa stresom.. jbg, ne zive ni u Svedskoj ni u Norveskoj, pa da je ceo sistem bqzirqn na tome da nema stresa.
imaju stres u skoli zbog ocena, zbog prijemnog tj. male mature... sve je u nasem sistemu takmicenje, pa tako i deciji sport.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Omladinska skola je bio Trbojevic koji cuje da neki mali nije los u Smederevskoj Palanci,Svrljigu ili Arilju upali kola i ode da odgleda,ako valja dogovori i kraj price. Ti si kao skola izbacio Mitra,Blekija,Kalabu i jebenog Ducu Vlahovica koji ce da uzme zlatnu loptu za 5 godina i tebi neko uzme i otme igraca. Bolje da popunimo tim kao u Markovoj sezoni sa izverziranim JSL likovima kao sto su bili Radin,Djurickovic itd i imas dva klinca koji to bas zasluzuju nego da trpis Lazara Pavlovica,Djerleka i slicne koji nisu taj kvalitet i to je svima jasno. Kad vratimo Ivana Tomica na mesto SD-a imacemo tim a cigani ce i dalje da imaju 49 igraca u rosteru od toga 35 preplacenih i neupotrebliivih.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.858
Reaction score
13.551
Можда смо прва омладинска школа у Европи по квантитету али по квалитету нисмо. На истоку Европе смо најбоља школа вероватно у сваком сегменту али запад је планета за себе. И ја сам једно време површно гледао на то али када сам видео који број квалитетних играча избацују омладинске школе клубова из Шпаније, Португала, Холандије....добије се скроз другачија слика......
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.416
Reaction score
40.734
Локација
Žrnov
Pa i piše po broju igrača iz naše omladinske škole koji igraju u 31 ligi, prvom rangu takmičenja, pod pokroviteljstvom UEFA.
I kao što sam rekla, kada se gledaju lige petica, situacije potpuno drugačija. i to ti je pokazatelj odnosa kvantitet-kvalitet...
i pošto je prebačen post ovde a kasno sam videla, dodatak:

Mislim da ti poređenje sa Hrvatskom nije adekvatno, jer zaboravljaš činjenicu da je Hrvatska EU i njihovi igrači nisu stranci. Drugo, Dinamo je imao evropska takmičenja kao izlog gde je odličnim igrama prezentovao svoju "robu" na pravi način.
Ali i dalje je ključni faktor to što su EU.

I koliko god ja volela Partizan, ne mogu da zatvorim oči pred činjenicom da mi NISMO klub gde mladi igrač može da se razvije... ni struku gledajući, ni uslove ni tehnologiju kojom raspolažemo....
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.718
Reaction score
29.440
Локација
Beograd
SC Partizan-Teleoptik i FK Teleoptik imaju novog predsednika a to je Dragan Trailović...

 
Top