Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Nisam ga gledao, ali gledao sam ovog momka, takođe desnog beka (ima ga u sastavu tima i na fotografijama sa one utakmice Teleoptika koju sam gledao u Surčinu) - mediji pišu da ga ,,prosleđujemo,, u neki superligaški klub... zove se Stefan Radmanovac...

volimpartizan.rs/partizan-potpisuje-ugovor-sa-desnim-bekom-i-salje-ga-na-kaljenje-u-superligu-90284/

Po meni...ako momak stvarno ode negde u superligu - ali i ako stvarno dobije mesto u prvih 11 - odličan potez...ali ako ga prerano ,,gurnu,, tamo gde on ne može da odgovori zahtevima, biće to vrlo loše za njega...
To smo već uradili Cucinu i Šehoviću, uzeli smo ih iz Teleoptika a da još nisu bili spremni za superligaški fudbal, i onda su zaustavili svoj razvoj, doživljavali povrede, jednog smo pozajmili, drugog smo prodali...
Nije svako Kalaba pa da može odmah još kao tinejdžer da igra najjača takmičenja!

Nego u Partizanu misle da je bolje što pre klinca ,,gurnuti u vatru,, pa ako se pokaže, možemo i da ga prodamo i da zaradimo na njemu, a ako se i ne pokaže ili propadne, neće to biti Partizanov problem, gurnuće već nekog sledećeg klinca ,,u vatru,, i tako sve dok se ne pojavi neko za ozbiljnu prodaju...

Po meni treba od Teleoptika napraviti ,,neosvojivu tvrđavu,, : ) šta će nama da šaljemo ,,perspektivne,, u pola timova Srbije, kad imamo svoju filijalu?!
Ako je neko stvarno perspektivan i očekuješ nešto od njega, bolje da ti je tu, pred očima, da radi sa trenerima koji su iz Partizana i koji će ga usmeriti na ono što se od njega očekuje, da ima šanse da odigra bar 80-90% utakmica u sezoni, da se tako pokaže, itd...

A i šta taj Teleoptik radi i tavori u Trećoj ligi?!
Zar od svih tih naših talenata i perspektivaca na terenu, i stručnjaka pored terena i u klubu, mi ne možemo da budemo bar stabilni PLS-ligaš?!

Dakle, moj plan je sledeći : )
Prvo, Teleoptik mora ubedljivo da bude prvak treće lige, pa ako to deca ne mogu sama, daj im onda Lolu, Đoleta, Markeca, Šćekaru...ili koga već...da ih pojača...ne, ne mislim da vređam prvotimce Partizana selidbom u treću ligu, nego razmišljam koliko bi samo deci bilo lakše da imaju neku ,,staru kajlu,, pored sebe na terenu...
I, onda, kada se uđe u viši rang, u toj PLS neko mora i da se pokaže pa da onda traži mesto u Partizanu!
Sine, jesi ti najbolji bek lige, jesi tamo najbolji strelac, veznjak? Nisi? Pa što onda misliš da bi ,,proigrao,, u Partizanu u jačoj konkuranciji, kada nisi ,,naj,, ni u ovoj?

Dobro, lakše je mladom igraču da se pokaže ako su oko njega Sadik, Suma, Asano, Natho, itd, nego kad igra samo sa svojim ,,ispisnicima,, ali sa mladim igračima je to tako, neko je Pele, Maradona, Mesi, ali takvi su najređi, a svi ostali ipak sazrevaju postepeno i uz oscilacije u igri...

Evo, Laki Pavlović nas je oduševio kada se pojavio u ,,A,, timu Partizana, a sad nikako ponovo da nas oduševi...

Čolić nije bio mnogo zapažen na ovoj prvoj pripremnoj, na drugoj jeste, ali možemo li znati kakav će biti na trećoj? A na dvadesetoj, tridesetoj?
Od kako pratim Teleoptik, na krilu je bio npr. Birmančević, pa Đurić, Lakčević, Kokir, Čolić...proizvodimo ih kao na traci, svako ima nešto, svako ima tehniku, dribling, ovo-ono...ali...nema mesta za sve u Partizanu...niti je neko od njih pokazao da je npr. bolji od Leonarda pa da znaš da ga mesto u timu itekako ,,čeka,,! Ima u Teleoptiku (ako nisu u međuvremenu otišli) još dva krila sličnih kvaliteta kao Čolić, a tu ne računam Arambašića koji je više špic...ali nisu Leonardo. A ni Arambašić nije Đurđević.

Ja se malo više raspišem, kada je o fudbalu reč (a i inače : ) ali poenta mi je u ovome - daj napravite taj neki jak Teleoptik, a da ,,deca,, tamo odigravaju što više utakmica i da pokažu od kakvog su ,,kova,, - ima vremena za Partizan ako pokažu da su za Partizan!
Nego, sad nas još malo i ,,pomera,, ovo njivaligaško pravilo o ,,obaveznim,, klincima...sada je taj ,,prelaz,, od tinejdž fudbala ka onom pravom još brži...

A ja i dalje lupam glavu o tome kako Ajaks može da od tinejdžera napravi kompletnog fudbalera brže nego mi, i zašto niko iz Partizana ne ode malo u školu Ajaksa da ,,pokupi,, i neko njihovo znanje?!
Lepo je uzdati se u našu, ali ima neke pameti i na drugim mestima, ne samo kod nas...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Po meni treba od Teleoptika napraviti ,,neosvojivu tvrđavu,, : ) šta će nama da šaljemo ,,perspektivne,, u pola timova Srbije, kad imamo svoju filijalu?!
Ako je neko stvarno perspektivan i očekuješ nešto od njega, bolje da ti je tu, pred očima, da radi sa trenerima koji su iz Partizana i koji će ga usmeriti na ono što se od njega očekuje, da ima šanse da odigra bar 80-90% utakmica u sezoni, da se tako pokaže, itd...

A i šta taj Teleoptik radi i tavori u Trećoj ligi?!
Zar od svih tih naših talenata i perspektivaca na terenu, i stručnjaka pored terena i u klubu, mi ne možemo da budemo bar stabilni PLS-ligaš?!

Dakle, moj plan je sledeći : )
Prvo, Teleoptik mora ubedljivo da bude prvak treće lige, pa ako to deca ne mogu sama, daj im onda Lolu, Đoleta, Markeca, Šćekaru...ili koga već...da ih pojača...ne, ne mislim da vređam prvotimce Partizana selidbom u treću ligu, nego razmišljam koliko bi samo deci bilo lakše da imaju neku ,,staru kajlu,, pored sebe na terenu...
I, onda, kada se uđe u viši rang, u toj PLS neko mora i da se pokaže pa da onda traži mesto u Partizanu!
Sine, jesi ti najbolji bek lige, jesi tamo najbolji strelac, veznjak? Nisi? Pa što onda misliš da bi ,,proigrao,, u Partizanu u jačoj konkuranciji, kada nisi ,,naj,, ni u ovoj?
Ovo, od reči do reči se slažem. Tri, četiri iskusna lisca bih doveo, dao im platu od 800 1000 evra i da vidiš kako bi klinci drugačije igrali. Da je to tako postavljeno ne bi nam sad Radmanovac išao ko zna gde na pozajmicu, nego bi lepo u Teleoptiku bio forsiran.


A ja i dalje lupam glavu o tome kako Ajaks može da od tinejdžera napravi kompletnog fudbalera brže nego mi, i zašto niko iz Partizana ne ode malo u školu Ajaksa da ,,pokupi,, i neko njihovo znanje?!
Ovo takođe, mislim da sam pre nekoliko meseci pisao. Šta ih košta da dovedu nekog Ajaxovog trenera da uči naše trenere koji rade u omladinskoj školi. Ili da pošalju nekoliko trenera na usavršavanje u Ajax. Neka se uspostavi neka tehnička saradnja.

I još nešto što bih uveo, a to je da od najmlađih do najstarijih Partizan igra jedan te isti sistem po kojem bi bio prepoznatljiv. Igrač kada dođe direktno iz omladinske škole ili sa kaljenja iz Teleoptika nema šta da se prilagođava formaciji i sistemu, već automatski je ta prepreka savladana.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Mozzart piše kako beka Radmanovca dajemo Zlatiboru...kažu kako se ,,pokazao,, na terenima omladinske lige i Prve lige (u dresu Teleoptika) - a Teleoptik prošle sezone igrao u Trećoj ligi... :icon-rolleyes:

Ako Radmanovac uspe da se iz tih prvih 11 u jednom timu Treće lige, sad dočepa prvih 11 u jednom Superligašu, onda stvarno svaka mu čast...

...ali, ako u Zlatiboru bude celu sezonu samo presedeo na klupi ili tribinama - bolje bi mu bilo da je ostao u Trećoj ligi i Teleoptiku pa da odigra sve utakmice...al dobro, možda ja ne znam sve aspekte, možda će momak ovako nešto i da zaradi, itd, itd...

 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Posle onog juče na onoj (ne)prijateljskoj utakmici, ja im ga ne bih dala.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.068
Локација
Yaoundé
... i ne samo za tu 1946. već i za svako postupanje koje bi im na bilo koji način išlo u korist npr. pristajanje na odlaganje meča...
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.743
Reaction score
19.188
Локација
Nickname
Zar ne znate da su svi oni van kamera i medija drugari. Kakva pravila i principi, samo lova i interes.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Metalac GM stvarno postaje ,,filijala,, Teleoptika...utrapili smo im trenera Lazetića, a tamo su već igrali ,,optičari,, Vranjanin, Vlalukin, Đurić, sad im dolazi Nović, najavljuje se Kokir, Mozzart kaže da je je Arambašić već ,,gotova stvar,,...itd...


O.k. ne znam tačno ko će ostati u Metalcu, ko će otići, ko će još doći, ko je možda već otišao...
...ali ne znam ni ko će igrati u Teleoptiku sledeće sezone? Možda taj visoki Lalatović i još neka deca?

Pitam se, ima li Partizan pravo da na ,,dvojnu,, registraciju nekog igrača drži u Teleoptiku, pa da ga uzima po potrebi?
Pitam se i kako će se ti mladići (u smeru Teleoptik-Metalac) koji nisu uspevali da se zadrže u drugoj, a nisu bili pri vrhu čak ni u trećoj ligi, snaći u toj našoj ,,premijer,, ligi? Za neke je to možda još uvek ,,prevelik zalogaj,,...neki se možda neće ni naigrati fudbala...neki možda i ,,eksplodiraju,,...ali...nije lako ,,preskakati razrede,,...

Ja i dalje mislim da Teleoptik treba da bude nešto kao jači drugoligaš, a ne samo kao neki ,,tranzit,, za tu decu sa kojima u Partizanu možda ne znaju baš uvek tačno šta će...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pocela su i prvenstva za mladje kategorije...

1.kolo:

Kadeti: Partizan - Real Nis 1:1

Omladinci: Partizan - Trajal 3:0
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Muka mi je vise on nase nazovi talentovane dece. Stevanovica, Colica i Lazara Pavlovica, ja stvarno ne znam ali oni su toliko slabi u duelima da je to neverovatno, njih nosi ko stigne, pogotovu Colica i Lazara Pavlovica, okej razumem jos su mladi, ali sto onda igraju za seniorski tim ako nisu dovoljno spremni, ja hocu pobede Partizana a ne da cekam da nam talenti stasaju i ojacaju. Onaj Sise sto ga nismo hteli pojede malog Stevanovica, sta ce mu tek raditi neki bolji bekovi. Prvi ko da ozbiljnu ponudu za Stevanovica prihvatiti i za te pare dovesti 3 ozbiljna igraca i popuniti rupe a ima ih nazalost u nasem timu mnogo.
Nema potrebe uzimati na zub nikoga od klinaca. Radili su i razvijali se po programu omladinske škole u koju se svi kunu, a onda frka kad moraš dvojicu da uvedeš na startu, pa se opredeliš za golmana. To dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Kvalitet nije ultimativni cilj Teleoptika, već kvantitet. Isto ta omladinska škola ne sarađuje sa prvim timom u smislu stvaranja deficitarnih profila igrača u timu i na tržištu. Sve se svodi na pokušaje stvaranja igrača na pozicijama koje donose najviše love. Što je najgore, ni taj najveći izvor prihoda se ne podržava, ne ulaže se u kadrove koji će se baviti tim igračima. I onda trenera prvog tima boli glava što mora da stavi 2 polufabrikata u prvi tim.
Ali ništa od toga nije više slučajno
@taribowestt druze moj, daaaj da vidim tog klinca od 17-18 koji ce me izbaci u duelu dal sad sa skoro 40 ili kad sam imao 30!

brzi jesu, ali ne mozes od njih rempling da ocekujes (ukoliko se bave fudbalom).. Strahinja Pavlovic nam i jeste jedan od najvecih transfera u istoriji bas zbog nerealne fizikalije za taj uzrast

Посао ми је такав да понекад месецима не успем да одем лично на утакмицу (било Партизана, било Телеоптика), али дешава се, на том истом послу, и да имам повремено неко подуже ,,вољно,, које ми омогућава да ,,заређам,, на више утакмица узастопно...
Тако да...обзиром да их час гледам а час не гледам, не могу рећи да сам неки велики експерт за играче Телеоптика, а опет, вероватно сам један од ретких са Форума који је био у прилици да бар понекад погледа како тамо играју неки ,,клинци,, још пре него што их је правило ФССа ,,гурнуло,, право у први тим Партизана...

И у већини мојих ,,извештаја,, са тих утакмица наићићете на ово исто о чему колеге сад пишу на теми о Партизану...наша ,,деца,, одбијају се као од стене када их неки старији рмпалија из противничких тимова ,,однесе,, у ремпловању...
Понекад ми је чак било и нехумано пустити децу да играју са одраслима, онолико колико би то било као да боксера лаке категорије пошаљеш на тешкаша...

Једноставно, код нас се само мисли о томе могу ли се што пре узети паре за неког клинца и онда се, један за другим, они ,гурају, у први тим, а да још нису спремни за то...по систему, дај их што пре, па ваљда ће бар неки да прође (тј. буде продат)...што, ако превасходно физички, нису Митар, Блеки, или Калаба, само штети и њима (клинцима) и Партизану...
Са новим правилом ФССа (о ,,U-21,,) та глупост је само још подигнута ,,на квадрат,,...

Типичан пример како ми то радимо су бекови Телеоптика - Цуцин је одиграо неке солидне утакмице тамо, дај га одмах у Партизан...он се дечко одмах повредио, ,,изгорео,, кикснуо...не треба нам, дај га на позајмицу...онда у Телеоптику Шеховић одигра 11 утакмица (еј бре само 11 утакмица!) и, дај га одмах у Партизан!
Па чекајте бре људи, нек тај Златан Шеховић, ако мислите да може да, ВРЕМЕНОМ, ПОСТАНЕ солидан бек, прво одигра тамо једну целу сезону, па онда рецимо, нек у другој сезони докаже и покаже да је најбољи бек те тамошње лиге, па тек онда, ако се све то тако деси, у некој трећој сезони, може да се нада позиву Партизана и некој постепеној минутажи у првом тиму...
Не, ови наши, дај га одмах у први тим Партизана, дечко се наравно (исто као и Цуцин) повреди, па киксне, и...не треба нам више...
Ево сад и тај Радмановац, бек...не знам колико је он одиграо утакмица за Телеоптик, али, хајде, немој више да игра тамо, дај га Златибору...па чекај, јел он то нечим доказао да је толико најбољи бек треће лиге па да одмах може да игра у првој?!
Ако није, зашто га гурате тамо?

Још горе је кад некога прогласе тако великим талентом да чак и прескочи тај Телеоптик...Ђерлека, Лакија Павловића...ма чекај сине, таленат јеси, али, дај бре, одиграј сезону за Телеоптик, да ја видим како ћеш тамо да ремплујеш, да трчиш, бежиш, издржаваш дуеле, дајеш голове, дриблаш, асистираш...можеш ли ти да будеш прво најбољи играч треће или друге лиге на тој својој позицији, и, ако не можеш, па како ћеш у Партизан?
Него, ето, кажем, овима нашима у Партизану се ,,жури,, да некога што пре ставе у ,,излог,, и продају и онда, ето...

Јесте дигресија, али синоћ гледам на некој ТВ интервју Тање Бошковић, и каже да је имала срећу, да су, у време када је она тек ступала на сцену, у позориштима постојали људи који су водили рачуна о развоју младих глумаца и о томе да они прерано не ,,изгоре,, да не добију оно што још нису у стању да ,,изнесу,, - дакле, прво иду мале улоге, па средње...па ако то савладаш...е тек онда ћеш добити оне велике...не може се ,,преко реда,, нема ,,прескакања,, док не савладаш ,,степеник,, на коме си...тако је то бар некад било...
И у позориштима, и у фудбалу...

Тачно је оно што пишемо, производимо техничаре ,,на исти калуп,, ситни, али не и ,,динамитни,,...вероватно последица селекције где наши одмах запазе неко ситно дете које добро влада лоптом, за разлику од оних већих и ,,кракатијих,, који (осим нетипичног Садика), наравно, имају слабију координацију покрета од ,,сићушних,,...али...има дана за мегдана, и временом, неко напредује у нечему, а неко не...

Чолић.
Немам евиденцију, али волео бих да знам КОЛИКО је уопште утакмица одиграо за Телеоптик, тј. у сениорском фудбалу? Волео бих да знам и статистику, асистенције, голови? Верујем да ни првог ни другог ни трећег нема баш пуно, па како онда очекивати тај нагли ,,скок,, од треће лиге где није био неки страх и трепет за ривала, ка првој - где ће то одједном постати...?
Верујем ја да је он талентован, то се и види, зна да иде 1 на 1, ето, дао је и гол на свом прволигашком дебију, учествовао у акцији која је резултовала Асановим шутем и Суминим голом, али очекивати сад и одмах да он ,,вуче Ваљак,, ка низу победа је сумануто...

Он је талентован, али исто толико као што је талентован и онај дечко што га зову ,,Немац,, а играо је на другом боку Телеоптиковог напада у неким утакмицама (рецимо на оној у Сремчици), само што је Нађ много више грдио тог ,,Немца,, због неких ствари током утакмице, него ,,Чолу,, и онда је овај други, као финије дете, вероватно пре препоручен Партизану...

Међутим...ја на оној последњој утакмици Телеоптика коју сам могао да гледам (у Сурчину), видех играча који је ТАДА по боку изгледао опасније и од ,,Чоле,, и од ,,Немца,, - зове се Лука Драгић, а није чудо што је изгледао опасније и конкретније и чвршће и јаче - јер је момак тад имао 24 године (ускоро пуни и 25у)...

Сад сам на Трансфер.маркту тражио податке о овим момцима, тај Лука ја 1995. годиште, играо за Раковицу, БСК Борчу и не кажем да сад одмах треба да га ,,пребацимо,, у Партизан, и немам појма како је играо током каријере и колико је био талентован са 17 година, него само кажем да се одмах види разлика када ти је у тиму одрастао човек у односу на неког тинејџера, овај одрасли је јачи, чвршћи, конкретнији, опаснији...

,,Немац,, се зове Алекса Јанковић, 2000. годиште, видим да смо га дали Вождовцу...ако га је неко тамо ,,испратио,, нек напише ако је урадио нешто битно...

Никола Чолић је 2002.годиште, и њему је 18.и рођендан у августу, и ,,под лупом,, је јавности и овог Форума, обзиром да га је правлио ФССа и одлука људи из Партизана ,,погурала,, ка првом тиму...

Нека он настави да даје голове и центрира и асистира, ако може, а то што ће итекако падати и страдати у дуелима са старијима и јачима, нормално је за његов узраст...нормално је за нападача и да ,,засере,, 10 пута нешто у нападу, ако ће 11и пут дати гол или асистирати, то је онда сасвим о.к.
Људи то мало заборављају...па не може нападач увек да прође, асистира или да гол, 1 или 2 пута по утакмици и то је сасвим о.к. за њега, исто као што је катастрофа за одбрамбеног играча ако 10 или 20 пута сјајно стартује, а онда 1 или 2 пута киксне па ми из тога примимо гол...
Ал' тако је то у фудбалу...

А ето, и, деца се, или својим талентом, или овим или оним неким случајем некако нађу тамо уз одрасле, али...Партизану осим деце требају и ти ,,одрасли,, који ће ,,Ваљак,, да вуку ка дугом низу победа...

Очекивати то од деце - апсолутно нема никаквог смисла...
Очекивати то од оваквог садашњег Партизана док се озбиљно не појача одраслим људима у разним линијама тима а не само на беку са једним Боранијом - има веома мало смисла...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Rezultati mladjih kategorija...

2.kolo:

Kadeti: OFK Vrsac - Partizan 0:8

Omladinci: Vozdovac - Partizan 1:3
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Mladje kategorije - 3.kolo:

Kadeti: Partizan - Rad 4:0

/Trenutni plasman: 5.mesto Skor: 3 utakmice, 2 pobede, 1 remi i bez poraza uz gol-razliku 13:1 (+12)/

Omladinci: Partizan - Rad 2:2

/Trenutni plasman: 4.mesto Skor: 3 utakmice, 2 pobede, 1 remi i bez poraza uz gol-razliku: 8:3 (+5)/
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Sutra od 11h prepodne, Teleoptik igra svoju prvu utakmicu sezone gostujući GSP Poletu...ne znam ništa o sastavu ekipe, ali već je postalo uobičajeno da se svake godine počinje sa velikom grupom novih igrača da bi se onda sledeće sezone opet uradilo to isto...

Neko se najavi kao talenat, da mu se šansa u Teleoptiku, ali se takođe i nema strpljenja da se taj neko nešto mnogo čeka, ili ga što pre proslede u Partizan (Šehović, Čolić), ili ga što pre iz Teleoptika ,,otpreme,, negde drugde (Kokir, Arambašić, itd...)

Slučajno sam ,,zakačio,, sam kraj jedne emisije na SOS kanalu (moguće ,,Bubamara,,?) gde je Nađ upravo završavao svoje impresije o početku ove nove sezone za Teleoptik, tako da ništa konkretno nisam čuo, ni o sastavu, ni o planovima...ako neko tu emisiju odnekud može da ,,skine,, bilo bi zanimljivo da je ovde postavi...

Naš tim je bio vrlo mlad pretprošle sezone, da bi ga prošle zamenili sa još mlađim, bar je takav bio neki moj utisak, pa kako smo i taj prošli već ,,rasformirali,, pretpostavljam da ćemo u ovu sezonu ući sa još mlađim...ko bi ga znao, možda su ipak dobavili i neke iskusnije igrače, ako ništa drugo, valjda je bar taj Lalatović poslat Teleoptiku, ako smo ga već ,,potpisali,,?

Evo i sajta na kojem ćemo tražiti rezultate, raspored, tabelu:

www.fsb.org.rs/srpska-liga-beograd?todo=edit&file=srpska_liga_beograd.l98

A jednog dana će nam valjda biti dopušteno da uđemo i na stadione...pa ako su stadioni, igrališta, tereni, nisu minska polja, jebote, po stoti put ponavljam, neuporedivo je manje opasno da budem napolju i na velikom prostoru čistog vazduha sa 50-100 ljudi na utakmici, nego svaki dan da budem po nekoliko puta u autobusu na tako manjem prostoru, a isto sa 50-100 ljudi svuda oko mene...

Ali, ovoj državi nekako kao da najviše odgovara sport bez publike...
Posao može, autobusi može, restorani, kafići, kafane, može, izbori može, prodavnice, tržni centri, pijace, može, skupština Srbije može, sport, utakmice, e to NE MOŽE, skupština Vetrepolo Kluba Partizan i to isto NE MOŽE!

Smrt fašizmu - živeo Partizan!
 
  • Like
Reactions: Dzo

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Знам само да је мени ова и оволика ,,пауза,, без Телеоптика баш суморна, јер, гледао сам их у новембру, у Сремчици, па је онда била зимска пауза, па сам онда гледао једну једину њихову утакмицу у Сурчину...и... сад ћу их следећи пут ваљда гледати тек у августу, значи у 9 месеци, за мене лично - само једна једина утакмица Телеоптика! :icon-rolleyes:

Али, тако је како је, момци, држ' те се, све најбоље, па се једног дана поново видимо! :navijac

За мене ће то тад бити као нека права свечаност и повод за велику радост!
Па ето, дође коначно и тај дан! :D

Пре свега, захваљујем се Фудбалском Клубу ГСП Полет Дорћол, који ми је, уз сво поштовање прописаних мера ФССа због Корона вируса, ипак омогућио да направим фотографије са њихове данашње утакмице са Телеоптиком, те да могу да их поделим са вама.

Што се тиче нашег Телеоптика...многе ствари су се промениле од оне принудне паузе па до сада...очекивали смо да Короне више неће бити када првенство поново ,,крене,, али то није тако испало...очекивали смо да неке момке из Земунела поново видимо у истом дресу Телеоптика, али они нису више у том дресу, и, ако упоредите састав тима са оне претходне ,,преткорона,, утакмице - који сам овде био ,,окачио,, прошле сезоне, пре неколико месеци, са овим данашњим саставом, видећете да је ово сада скоро па потпуно нови тим...
И ето тако, опет нека нова деца први пут ступају на званичну сениорску сцену, али, Командант те младалачке Плаве чете, Алберт Нађ, је још увек ту, и, као и увек - бори се до максимума...што вероватно итекако утиче и на ту децу...




Нисам држао штоперицу у руци, тако да ми не замерите на непрецизној ,,минутажи,, али утакмица се кретала отприлике овако:
Већ око 10ог-11ог минута, Телеоптик је повео са 1:0, а гол главом постиже наш бр.9 - Слободан Станојловић...

Приметно је било да наши момци и даље умеју добро да комбинују са лоптом, али и да смо можда овај пут решили да нешто у ,,концепцији,, променимо - оне ,,мале,, смо дали Партизану а за Телеоптик смо нашли и неке ,,велике,, - рецимо Чолић није више ту, али, нпр, момак са бр.11 - Давид Николчић делује много ,,кршније,, од Чоле : )
У нападу је и крило Лука Драгић (бр.7) о коме сам већ писао и који није дете него одрастао момак...а да са нападом нећемо имати проблема на овој утакмици, показао је опет наша ,,деветка,, Станојловић, који око 30ог минута постиже свој други гол, али овога пута ногом...






На једно минут-два после другог гола, стиже и трећи, који постиже бр.7, Лука Драгић и постаје сасвим јасно да Полет неће моћи да нам се резултатски озбиљније супротстави...





Дакле, прво полувреме 3:0 у нашу корист, али Алберт Нађ итекако има шта да каже својим првотимцима, не дозвољава им опуштање и филозофију ,,све је готово,, или ,,лако ћемо,,...


На полувремену, прави летњи пљусак и потоп, киша је добрано наквасила и ,,убрзала,, терен и ,,окупала,, сваког ко је био тамо без кишобрана...
Почиње друго полувреме, у игру улази играч средине терена бр.15, Огњен Ђурковић...из пљуска киша постепено прелази у обичну кишу, а затим и у ,,кишицу,, па је онда доста лакше пратити утакмицу...
...у којој Лука Драгић постиже свој други гол, тако да је сада и он, наизглед, близу хет-трика...
Онда Станојловић маши једну 100% шансу и свој хет-трик, а убрзо Драгић погађа стативу, али не и сопствени хет-трик...
У голгетере се онда уписује и бр.8, Филип Минић, и ми водимо са убедљивих 5:0...али, утакмица још није готова...
У игру улазе момци са бројевима 13 (Јован Крстић) и 17 (Марко Лекић), а излазе бр.2 и бр.7...после једног ,,слободњака,, те одбитка и ,,карамбола,, Полет смањује на 1:5...
У игру нам улазе и бр.14 (Никола Чапљић) и бр 16, Видо Марковић - који постиже Телеоптиков шести гол и судија убрзо свира крај утакмице...
Све у свему импонује овако озбиљна наша игра где се нико не задовољава кад поведе са 1:0 и - стане. Овде стајања нема.
И зато, не замерите ми на опширности, али ћу данас, или ноћас, зарад поштовања према таквом односу, поставити још по коју фотографију са данашње наше лепе и упешне утакмице...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Dakle, Albert Nađ.
Znamo svi da je fajter, gledao sam ga već i u ulozi trenera Teleoptika, slušao kako ,,komaduje,,...ali sada sam mu bio najbliže, tako da sam dobro čuo svaku reč koju je izgovorio...

Kao prvo, on je tokom utakmice kao tigar koji šeta po tesnom kavezu, ili kao pokretljivi bokser u ringu - ni jedan trenutak se ne ,,ukopa,, u mestu, nego je u kretnji i u utakmici učestvuje non-stop.
Za razliku od nas ,,trenera,,-laika koji ,,trenerujemo,, po tastaturi ili sa tribina, govoreći igračima šta TAČNO treba da urade (idi levo,,idi desno, itd.), Nađ igračima daje slobodu da sami donesu rešenje, ali im govori mirno, mirnoća, pas, idi pravo u gol, itd. - dakle ne kako ćeš i kome odigrati u ,,mirnoći,, nego da ne paničiš, ne kako ćeš driblati ili dodati, šutirati, nego - idi pravo u gol, itd...kad se nešto pogreši, nije mu najbitnije da se izviče na tog koji je pogrešio, nego da se igra nastavi dalje...

Kad smo nešto zbrzali i upropastili šansu, Nađ im kaže, dobro, pa ne mora gol da padne odmah u tridesetpetom minutu, pašće...u četrdesetom, pedesetom, šezdesetom - drugim rečima, njemu ne pada na pamet da naredi neko taktiziranje ili ziherašenje, ili ,,igru na rezultat,, - nego igru gde igraš fudbal, a ne misliš na rezultat nego kako posle postignutog gola - da daš i neki sledeći...
A kad trener ima takvu ,,filozofiju,, - nije čudo što je Teleoptik danas dao 6 golova...
Nije to garancija da će ih uvek davati, nije trenutak da nešto ,,polete,, jer Treća liga je po kvalitetu daleko ispod Druge, a kamoli nekih većih dometa, ali...početak i osnova davanja ,,šestica,, je da to želiš i da radiš na tome. A ako ideš na 1:0, kad ćeš stići do 6? Nikad.

Jednostavno, šta god se Adiju ubuduće bude dešavalo u karijeri - on neosporno živi za fudbal i svoju ,,decu,, uči da igraju onaj pravi - ne valjanje po terenu, ne lažni penali, ne ziherašenje, nego igra, pas, skok, start, dribling, šut, tranzicija, itd...

Na odmoru između dva poluvremena stručni štab i momci nisu ni išli unutra (verovatno anti-Korona bezbednosne mere), ali su itekako imali o čemu da popričaju pored klupe - odnosno da momci slušaju šta ko ima da im kaže i pokaže.

Nađ inače ne samo da celu-utakmicu priča svojim igračima, nego stigne i da kaže koju četvrtom sudiji, stigne da nadgleda i rezerviste koji ulaze u igru, itd, itd...čovek živi fudbal...

A inače kiša me okupa danas skroz-naskroz, i mene i foto-aparat i mobilni, ali to nema veze, jedna ovakva utakmica baš mi je ,,pasovala,,!
















 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Mladje kategorije - 4.kolo:

Kadeti: Teleoptik - Partizan 0:0

/Trenutni plasman: 8.mesto Skor: 4 utakmice, 2 pobede, 2 remija, bez poraza uz gol-razliku: 13:1 (+12) 8 bodova/

Omladinci: IMT - Partizan 0:4

/Trenutni plasman: 3.mesto Skor: 4 utakmice, 3 pobede, 1 remi, bez poraza uz gol-razliku: 12:3 (+9) 10 bodova/
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Као прво, захваљујем се Фудбалском Клубу Телеоптик који ми је омогућио да направим овај извештај са данашње утакмице.

Као друго, ова наша утакмица другог кола Треће лиге, била је сасвим различита од оне прве - тамо нас је био окупао летњи пљусак и обрадовала и победа и киша голова, а данас нас је пекло Сунце а голови су били само у нашој мрежи - Телеоптик - Бродарац 0:2.

Ево састава тимова:

Телеоптик се одлучио да напада са три играча, десно бр.10 Благојевић, лево бр.7 Драгић, у средини центарфор бр.9 Станојловић, иза њих био је бр.8 Минић, а иза Минића још два ,,везњака,, бр.11 Ђурковић и бр.4 Момчиловић...као што је уобичајено за данашњи фудбал остала 4 момка нашег тима су били задужени за одбрану - и плус голман на голу...

Утакмицу смо почели честим пресингом наших нападача на задњу линију Бродарца што је њима отежавало да пребаце лопту у напад, али када би изашли из зоне тог нашег пресинга лако би освајали добар део терена...временом умор и тешки услови за игру узимају свој ,,данак,, и Бродарац који игра више ,,до ноге,, од Телеоптика углавном ,,води,, игру и има превласт по средини...

Додуше фудбал је такав да се, без обзира на то ко име већи посед, понека прилика дешава пред оба гола, али резултат на крају полувремена је и даље 0:0, а свакако треба похвалити нашег голмана Славковића за пар изванредних интервенција!

Друго полувреме је слично првом, Бродарац има више лопту у поседу, додуше и Телеоптик повремено узвраћа, али не знам да ли је то само ствар одлуке да их помало ,,чекамо,, на контру, или једноставано нисмо у стању да остваримо неку битнију превласт по средини - биће да је у питању и једно и друго...као да се уздамо у индивидуални квалитет наших нападача, међутим врло често је свако од њих понаособ поприлично усамљен, и када има лопту у ногама врло брзо буде окружен противницима, без битније подршке саиграча...
Наша веза тешко успева да проиграва напад или да му се прикључи...а и када се прикључи и изгубимо лопту, онда и Бродарац итекако зна да нас нападне ,,контром,,...









Једна наша изгубљена лопта и то на нашој половини, доводи до тога да је Бродарац затим шаље на десну страну свог напада, пробија нас тамо, убацује лопту у ,,срце,, наших 16м и одмах следи егзекуција, 1:0 за њих, стрелац бр.7 Томовић...



Телеоптик сад има пуно тежи задатак...треба да ,,појури,, резултат и преокрет, а Бродарац уопште нема слабији тим од овог нашег...и Сунце које немилосрдно ,,пржи,, од поднева па надаље нимало нам не олакшава посао, ја сам, рецимо, иако је већ крај августа, и кожа ми је већ одавно добила свој таман тен, данас на овој утакмици потпуно ,,изгорео,, са оне стране тела која ми је била окренута према Сунцу! Хајде да кажемо да се фудбалери ипак стално крећу па да су се равномерније ,,пекли,, са свих страна, али да им је било лако, није...


Крећемо на све или ништа, покушавамо да што више нападамо, али, као и увек, таква игра иако тера противника да се грчевито брани, у исто време му оставља доста празног простора по терену да нам узврати контранападом...још раније Нађ је уместо десног бека Симуновића увео искуснијег Крстића, а тактику ,,сви у напад,, како се утакмица ближи крају ,,појачава,, истовременим уласком играча бр. 16 Марковића и бр. 17 Лекића...

Али...
Овога пута игра на све или ништа, доноси нам - ништа. На самом крају утакмице када су и снага и распоред по терену и концентрација пали, Бродарац нам даје и други гол, преко играча бр.14, Илића...

...судија убрзо свира крај и остаје да се наши и њихови играчи још мало ,,испричају,, покошкају и ,,среде неке несређене рачуне,, са данашње утакмице...

..но, то је савим нормално за младе момке под адреналином и врућих глава, који играју на победу, било да је она дошла или није...

Данас нама није, али надајмо се да ће тих победа бити нешто више у утакмицама које тек следе!
 
Последња измена:
Top