Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
New Football Observatory study unveils crisis of youth training in (...) - CIES Football Observatory (football-observatory.com)
Погледајте прилог 14092
Dakle, Partizan prvi po broju igrača u ligama koje su posmatrane (78), sledi Ajaks (75).
Barselona ima najviše igrača iz svoje škole pod ugovorom u ligama 5-ice (44), ispred Olimipika iz Liona (35) i Reala (34).
Imate link za ceo izveštaj.

Ne treba da se nešto "dižemo u nebesa" zbog ovoga, ali ne treba ni da omalovažamo. S obzirom gde i u kakvim uslovima živimo, ovo je svakako uspeh i ono što nam klubu drži glavu iznad vode.

O ovome se razvila priča na temi o FK Partizanu, mada se to zapravo ,,preliva,, tj odnosi i na ovu temu, pa i na temu o upravi...
Ovde sam zapravo ,,svratio,, da se podsetimo da mi OGROMAN broj igrača proizvodimo...ali za druge klubove...pa i da još jednom porazmislimo koliko novca se od njih svih sliva (ili ne sliva) u Partizan?

Znam da postoji neka ,,kompenzacija,, za ,,matični,, klub prilikom transfera, pa se tako dešava da i neke ,,male,, fudbalske sredine, dobiju neku priličnu ,,kintu,, za tamošnje uslove - kada neko ko je potekao iz njihovog ,,zavičaja,, prelazi iz bogatog u još bogatiji klub...
Ako se ja ne varam da je to tako?

,,Svratio,, sam do teme i da se podsetimo nekih igrača koje sam gledao u Teleoptiku, a sada ih ,,srećemo,, u nekim drugim klubovima...













I, ovako bi se ,,moglo do sutra,, spisak bi bio ,,nepregledan,, kada bi obuhvatao sve one koji iz sezone u sezonu ,,defiluju,, NAŠIM Zemunelom kao po pisti...tražeći neko svoje fudbalsko mesto na ovome belom svetu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd


Знате ону Томину, ,,Ево већ је јесен,,...?

Сад ако ме питате који Тома...али ајде, рећићу вам, онај о коме се филм управо даје у биоскопима...е, тај Тома.
Дакле, ,,ево већ је јесен,, а многи су вероватно већ и заборавили да је постојало и неко време пре ове јесени, па пре овог ,,Корона-лудила,, па време пре ,,Корона-правила,, па време пре од тог пре, и тако редом...

Е, а у време када сам ја почео да пратим Телеоптик, и када нико није ни знао шта је то ,,Корона,, - стално су седели на врху трибине неки стари играчи Телеоптика, дивни људи и права господа, која су велики део живота провели као ,,другови,,...године су пролазиле, а они су увек били ту да достојанствено испрате утакмицу и испричају понешто о неким старим данима Телеоптика, о тополама које су ту расле, о томе како су они играли фудбал, шта су радили у фабрици, итд...

А онда је дошло време ,,Короне,, - забране уласка на утакмице...и тако редом...и потрајало је то...прилично...
Једног дана, публици је опет дозвољено да се врати на утакмице, али...примећујем да тих дивних старих људи, нема више на тим својим уобичајеним и дугогодишњим местима на трибини...
Данас сам се мало распитао...један је у старачком дому, а тројице више нема...да ли баш због те проклете Короне или због нечег другог, тек...нема их више...

Осетио сам потребу да пре било чега овде и данас, ПРВО њих поменем, да им упутим неки последњи поздрав, и да им се захвалим за сва она дивна дружења!
Они су частан део достојанствене историје Телеоптика, и ХВАЛА ИМ ЗА СВЕ!
Сјајни су били...а ето...нисам их никад ни упитао за имена...

Што се данашње утакмице тиче...
Телеоптик није постигао ни један гол, ,,уписао,, је само један бод, али је бар одирао прву нерешену утакмицу у првенству: Телеоптик - БСК (Борча) 0:0...

БСК је при врху табеле, ми у њеном доњем делу, па је и то вероватно био један од разлога да почнемо утакмицу са ,,ојачаном,, одбраном, дакле 1. Гочманац на голу, 2. и 3. бекови Симуновић, Грковић, ТРИ штопера, 4.5.6. Јовановић, Суботић, Пурић, 10. Минић испред одбране, 8. Рашковић као везиста, 11. Радић и 7. Филип Чермељ ,,по странама,, и 9. Брновић као центарфор.
Играли су још и 14.Адамовић, 15. Марко Чермељ, 16. Благојевић, 18. Мугоша.

Увек кад видим тим Телеоптика са три штопера, сетим се идеја појединих форумаша да и Партизан тако треба да игра, али помислим и шта би то условило - одбрана је тако доиста ,,ојачана,, али зато као да на терену ,,фали,, један везиста да боље ,,повеже редове,, - бекови овако доста нападају, али кад не стигну да затворе ,,контре,, противника, онда тај ,,бочни штопер,, покушава то да уради уместо њих ,,по страни,, - али често и он ,,испадне,, јер бити штопер и бек ипак није исто (сетите се Ћеле Милетића, нпр.)...
СВЕ се то видело данас и у игри ,,Оптичара,, а да додам и то да се Телеоптик још увек ,,тражи,, на позицији центарфора - те и није неко чудо што ни данас нисмо победили...

Шпицеви Мугоша и Лекић су фини и вредни момци, али, нешто слично Штулићу, Баждару, Миловановићу у првом тиму Партизана - нити су у стању да стално ,,повуку,, нити стално играју...искуснији Лазић се претпостављам повредио на прошлој утакмици, Минић одиграо неке утакмице на том ,,месту,, али он је везиста а не шпиц, а Марко Брновић кога су данас ,,испробавали,, на центарфору је сувише ,,мек,, за тако нешто...

Најагилнији ,,нападач,, у првом полувремену, заправо нам је био леви бек, Никола Грковић - ,,Грк,,!
Момак јесте тек на почетку своје сениорске каријере, јесте да нема снаге за 90 минута, јесте да може и да понекад испада позади - али бар ЗНА да игра фудбал!
Зна да дода, зна да изнесе, не либи се да покуша да пробије...центрира, шутира.







У једном таквом ,,бочном,, продору он шаље идеалан центаршут ка Брновићу, али овај промашује 100%тну шансу!




Имао је касније још једну сличну, али...и то је промашио...

На нашу срећу, БСК није имао баш неке 100%тне шансе, а и оно што је имао - није претворио у гол...




Ипак, најбоља прилика уследила им је нешто касније и била је - једанаестерац.
Добијен је баш на начин о којем сам вам причао - наш леви штопер Суботић ,,преузима улогу левог бека,, али је противнички нападач хитрији ,,по земљи,, и бежи му, ,,Суби,, му је онда ,,са леђа,, долази и до контакта, а нападач наравно пада, њихова клупа и навијачи скачу, вичу, шире руке и - пенал је неминован. Овде нема ВАР-а па да видимо поново како је и да ли је било...




Гочманац ипак не дозвољава да Ахметовићев шут са беле тачке уђе у мрежу, одбија лопту ,,у поље,, а онда још једном брани противнички ,,други покушај,, - браво ,,Гоч,,!





Од мене и још једна похвала за ,,Гоча,, јер је данас пар пута успешно интервенисао и при ,,изласку,, на лопту, а не да буде као ,,залепљен,, за гол-линију.

А критика следи, као и увек, за ту нашу ,,помоћну игру,, - СВАКИ пут упропастимо тако све што се може, па смо то урадили и данас.
Не могу да верујем да од три штопера на терену који могу и да скоче у нападу - неко бира ,,решење,, да поклони лопту противнику, уместо да набаци у 16м, па шта буде!
ЧЕМУ ,,помоћна игра,,???!!!

У другом полувремену није било 100%тних шанси ни на једној страни, није било пенала, није било голова, а на нашег бека ,,Грка,, су обратили више пажње па није више ни толико пробијао, једино што је био ближи шефу Нађу и тренеру Мирославу Чермељу који су га непрестано ,,ложили,, да трчи и напада све док није више могао да дише па је затражио измену...
Али нису га баш одмах ни извели напоље...







Следећа утакмица Телеоптика је у среду 6.октобра од 14и30 у Мислођину - игра се за куп, а ривал нам је тамошњи ФК Стрелац.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.357
Reaction score
5.070
Локација
Beograd
Šta je uradio Teleoptik protiv Strelca u kupu Beograda?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Da odmah rešimo nedoumicu: Teleoptik je prošao dalje rezultatom od 1:0, golom Mateje Đorđevića...

A sad, kome je do nekog mog eseja...on upravo sledi... :D

Uvek je lepo videti da klub iz neke manje sredine i nižeg ranga, kao što je to FK Strelac iz Mislođina ima svoj fejsbuk, instagram (pa makar i da vesti na njima nisu baš najnovije), a koliko (geografski) slabo poznajemo neku našu okolinu, pokazuje vam i moj primer da nisam ni znao tačno gde je taj Mislođin, dok nisam poželeo da odem tamo i odgledam kup-utakmicu Teleoptika...
A tamo se ima šta videti - tu se nalazi i srednjevekovni manastir Sv. Hristofora, i mehana (mog ,,zemljaka,,) Uzun Mirka Apostolovića...
...samo...
...utakmica se i nije igrala baš u Mislođinu, nego u - Krtinskoj, pa kad sam to (doduše tek malo kasnije) saznao - usledilo je i hitno taktičko ,,pregrupisavanje,, do stadiona FK Krtinske...
Ipak, stigoh nekako na vreme...

Teleoptik je igrao u (očekivanom) ,,kombinovanom,, sastavu, što je bila svakako jedna lepa prilika da vidimo na delu neke igrače koje uglavnom retko viđamo među prvih 11 zajedno sa uobičajenim ,,prvotimcima,, dakle:
1.Čukuranović, 2.Radić, 3.Adamović, 4.Marko Čermelj, 5.Branko Jovanović, 6.Purić, 7.Đorđević, 8.Brnović, 9.Mugoša, 10.Blagojević, 11.Trobok.
U drugom poluvremenu igrali su i: 12.Terzić, 13.Simunović, 14.Janković, 16.Rašković, 17.Lazar Jovanović.

Već na početku utakmice videlo se da je Teleoptik mnogo brži, i da se profesionalno bavi fudbalom, za razliku od simpatičnih domaćina koji to ipak rade amaterski, i na čijoj je strani bila samo - ,,masa,, pojedinih njihovih fudbalera...često nisu uspevali da stignu ni igrače Teleoptika ni loptu, ali su u duelima (kad kojeg od naših ipak sustignu) sasvim dobro koristili to što su teži...





U našim redovima vrlo zrelu partiju odigrao je Marko Čermelj kao zadnji vezni (posle i sa pomeranjem napred), a prilične probleme ,,Strelcima,, pravio je i naše desno krilo Mateja Đorđević...domaću publiku brinuli su i prodori našeg desnog beka po toj istoj strani, ali nama koji poznajemo Teleoptik to nije ništa čudno - Danko Radić osim što ponekad igra beka, vrlo često igra i krilo...

I baš preko ove dvojice smo i postigli jedini gol na utakmici: Radić je hteo da ,,posluži,, Đorđevića, a golman domaćih, Frković, nije bio siguran da li će Đorđević prvo da primi loptu ili će odmah da je šutne,i u toj ,,nedoumici,, - lopta ili igrač - propustio je i loptu i igrača, tako da je Đorđeviću samo ostalo da je pre same gol linije šutne u mrežu i tako ,,potvrdi,, gol...



Do kraja prvog poluvremena, mi ne koristimo neke svoje prilike, a domaćin uglavnom nije u mogućnosti da ozbiljnije ugrozi našeg golmana Čukuranovića, tako da nismo ni mogli da vidimo u kakvoj je formi...



Drugo poluvreme počinjemo u izmenjenom sastavu, a domaćin kreće ,,na sve ili ništa,,!
I, ako neko misli da među ljudima koji se amaterski bave fudbalom nema onih koji znaju da ga igraju - grdno se vara!
FK Strelac nam često šalje lopte između naših linija ili iza leđa naše odbrane, ulazi u prilike da šutira i - stalno promašuje, ali...ko može da bude siguran da će baš svaka lopta samo ,,fijuknuti,, pored našeg gola...a šta ako neka ode i u mrežu?!














Ja sam više puta tokom utakmice mahao glavom negodujući što naši igrači šanse, kontre i tranzicije - ne pretvaraju u gol - ne zbog ove utakmice koju smo nekako ,,držali pod kontrolom,, nego zbog neke sledeće gde će protivnik biti još puno jači i brži!

Ovu smo ,,držali pod kontrolom,,...
Jesmo.
Ali dok sudija nije svirnuo penal za domaćina.

Fotografija tog ,,detalja,, koju imam nije ,,oštra,, ali ipak se na njoj solidno vidi da je prekršaj ,,započet,, van 16m, ali...šta to vredi, sudija nema VAR, naši burno protestvuju, a ja ne mogu da zovem sudiju pa da zajedno gledamo fotografiju - i po ,,milioniti put,, se uveravam da u fudbalu uopšte NIJE NAJBITNIJE kako igraš, nego ŠTA od toga imaš?




Eto, danas su prilike za još po neki gol imali naši momci: Đorđević, Čermelj, Mugoša, Trobok, Rašković, Blagojević - ali - niko taj gol nije dao!
I sad dolazimo do toga da penal odlučuje šta dalje...

,,Desetka,, Strelca, Petar Petrović uzima zalet, naš golman Nikola Terzić kreće u svoju desnu stranu, a šut...ili u magnovenju brani nogom, ili ga ovaj loptom u tu nogu pogađa - svejedno - rezultat toga je ISTI - NEMA gola, i dalje vodimo...



Domaćin onda pokušava da uzjednači iz još nekoliko kornera, ali...ostaje 1:0 za nas, prošli smo dalje...

Bila je to jedna lepa fudbalska predstava, u jednom silno vetrovitom danu, i nedaleko od one ,,slikovite,, i moćne TE Obrenovac, a zadovoljan sam i našim ,,prolaskom,,...
Ali...
Da li fudbaleri koji su danas dobili šansu da igraju mogu biti zadovoljni što su pobedili Strelac iz Mislođina sa samo 1:0?
Odgovor prepuštam njima.
Možda odgovor zavisi i od nekih njihovih fudbalskih ambicija, ali i od trenutnog fudbalskog ,,stanja,, u kome su.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
335
Reaction score
832
Локација
Kraljevo
kako ti izgledaju Puric i Raskovic u dosadasnjem toku prvenstva ?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Pa vidi, sve su to mladi momci, igraju standardno za taj neki nivo Treće lige, ali ne i za trenutno više od toga, što jasno pokazuje i mesto na tabeli koje trenutno Teleoptik zauzima...
Mnogima od njih bi sigurno bilo lakše da pored sebe imaju (da kažemo teorijski) nekoliko (to jest većinu) prvotimaca Partizana koji će da ,,vuku,, a oni samo da se ,,uklope,,...
Jer, vidi, recimo, Partizan igra SAMO sa JEDNIM ,,bonusom,, (Jovićem ili Terzićem) pa onda taj jedan uvek bar solidno izgleda, a to i nije neko čudo kad ima 10 ,,matoraca,, oko sebe...ali... da li bi isto tako solidno izgledao da su oko njega još 5-6 njegovih vršnjaka, a ne Natho, Markec, Riki...

I tako, kad tim kao Teleoptik ima, recimo 6 ,,bonusa,, u istom trenutku na terenu, teško je da se tu nešto konstantno ,,vuče,,...pogotovo što, kako se meni čini, u sastavu sad imaju neki ,,višak,, vezista, ali i ,,manjak,, napadača...

Već više puta sam iznosio ideju da bi baš Teleoptik mogao da bude skup nekih najboljih Partizanovih ,,klinaca,, pa da ih vidimo zajedno na delu!
Možda bi Rašković pokazivao i još puno više kada bi mu ispred bili Baždar i Milovanović?
Ali...nisu...

Sve u svemu, ovim mlađima u Teleoptiku su ovo neke ,,prelazne godine,, ka seniorskom fudbalu, a znamo da je to u fudbalu nekako najteže...ima tu i uspona i padova, neko kasnije stigne i do nekih ,,visina,, neko ne...ali svakako su još uvek u nekoj svojevrsnoj ,,fudbalskoj školi,, - već sutra ih čeka ,,novi čas,, a ,,propitivaće,, ih ,,profesor,, Brodarac...
Ako nadmaše ,,profu,, - ,,položili su,, - a ako ne - znači da imaju još puno da uče...
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
335
Reaction score
832
Локација
Kraljevo
U sustini nemu tu neke tople vode. Ni godine, ni saigraci ne igraju neki bitan faktor ili si u stanju da ostvarujes prednost na tom nivou takmicenja ili nisi u stanju. Barem ja to tako vidim. Ove sezone sam odgledao jednu utakmicu Teleoptika i ni najmanje mi se nije svideo nacin na koji Adi vodi ekipu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Sa decom ipak mora malo i ,,u rukavicama,, - ne uspeju baš svi da od ,,pupoljka,, postanu ,,ruže,, u nekom kraćem vremenskom roku...
Ko to uspe odmah, već je u prvom timu Partizana u izlogu za prodaju.
Ko ne uspe odmah, igraće negde u timovima Srbije. Redak slučaj da ga posle tražimo za Partizan, ali...dešava se...
Ko ne uspe nikad, šta da se radi, pa nisu baš svi za fudbal.

Pitanje Vladakv o Raškoviću i pominjanje Fejse kao ,,velikog pojačanja,, dali su mi šlagvort za neko razmišljanje...

Radi se o tome kako mi ,,projektujemo,, neke igrače i kako ,,pravimo,, fudbalere...hajde recimo da kažemo da nam treba ,,zadnji vezni,, projektovan da zaigra za Partizan (možemo da kažemo i desni ili levi bek, štoper, svejedno, ovo je samo teorijski primer)...
Imali smo npr. tog Salu Dramana u Teleoptiku, pa prošle sezone Momčilovića, sad već i Raškovića, Marko Čermelj takođe čeka neku svoju šansu...

Što se tiče stranaca, očigledna je ,,politika,, da treba da igraju ,,naša deca,, a u Trećoj ligi stranci ionako nemaju prava da igraju, tako da smo sami sebi ,,zatvorili vrata,, da odgajamo neke strane talente kod nas...
Što se tiče ,,naše dece,, struka treba da proceni šta ko od njih ima ili nema za poziciju koju ,,tražimo,, npr. zadnjeg veznog, te, ako može da ,,dopuni,, ono što trenutno nema, raditi na tome, a ako ne - dati šansu onom ko može...

A ako struka proceni da neko MOŽE da napreduje sve do prvog tima Partizana, onda, STATI iza te svoje odluke i momku dati šansu...
A ne ,,rupu,, na terenu pokušati da ,,zakrpiš,, npr. Fejsom koji ima 33 godine i...kakvu dalju perspektivu?

Dakle, ovo je bio samo ,,teorijski primer,, ali shvatate šta hoću da kažem: treba da postoji plan koja nam pozicija TREBA za Partizan u nekoj perspektivi, u roku od 2 godine, tri godine, i - RADITI na tome da takvog igrača proizvedeš...
Brz? Jak? Visok? Okretan? Pokretan? Bek? Špic? Zadnji vezni? Krilo?
Svaka čast polivalentnosti, ali ako igrač nije za poziciju na kojoj je, džaba što zna i nešto od pozicije br.2 na kojoj se ponekad nađe...

NARAVNO da se talenti ne naručuju, nego se rađaju, ali niko ne može da me ubedi da od 50-60-100 mladih fudbalera koji su trenutno u raznim selekcijama Partizana i Teleoptika, a koji su svi ,,tu negde,, po godištu, nije moguće NAPRAVITI u roku od 2-3-4 godine, ni jednog jedinog solidnog beka ili zadnjeg veznog, štopera, krilo, itd...već prema potrebi Partizana...
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.247
Reaction score
3.693
Možeš ti da projektujes koliko hoćeš, ako taj talenat nije dovoljno dobar da bude deo šampionskog tima ili ako se ne snadje u seniorskom fudbalu. Evo Cucin verujem da je projektovan da dobije šansu na deficitarnoj poziciji u nekom trenutku, isao na pozajmice, ali nikog nije impresionirao, Štulić prethodne sezone solidna minutaza, učinak i utisak slab. Kod Milenkovića i Pavlovica se odmah videla klasa, kod Jovica, Stevanovića talenat, ranije Mitro, Živković. Brasanac je tu recimo jedini izuzetak koji je iz neke treće prilike uspeo da se nametne i postane standardan igrač. Tako da tu nema ništa na silu, ako je neko talenat, nezavisno od pozicije dobiće šansu, jer klub manje vise živi od tih prodaja. A ostatak se onda puni kvalitetnim domaćim igračima, strancima i naravno našom decom povratnicima:)
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Realno, gledajuci sa aspekta FK Partizan, taj Teleoptik nema nikakvu svrhu.

U 99% slucajeva talentovan igrac preskoci Teleoptik i iz kadeta/omladinaca dodje u Partizan.
Mi imamo Bazdara i Milovanovica koji su ozbiljni projekti, a jos nisu za prvi tim, i mi ih vratimo u omladince?!?
Nemam pojma da li je to stvar strucne procjene ili nekih administrativnih ogranicenja, ali ako nam Teleoptik nece sluziti za takve stvari, onda nam i ne treba.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.844
Reaction score
3.623
Nazalost kadeti nisu na nivou kao nekad sto su bili.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
335
Reaction score
832
Локација
Kraljevo
jel zna neko gde je sad Vladimir Jesic, jel ima neki angazman ?
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Mene samo zanima ko su ti ljudi sto treniraju decu Partizana? Koje oni kvalifikacije imaju da budu treneri u omladinskoj skoli?

Zasto nasi bivsi igraci ne pocinju ucenje trenerskog zanata od pionira, kadeta, omladinaca?
Zar ne bi bilo bolje da jedan Batica Mirkovic ili Savo Milosevic ili neki treci bivsi igrac ne krene od treniranja nase dece? Pa da postepeno rastu i bivaju pripremani za vodjenje prvog tima. Mozda bi taj Batica radio i dan danas u omladinskoj skoli, a ovako ne vodi nikog.

Kako nas Fk selektira decu? Jel igraju tatini sinovi ili najbolja deca?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
,,Oživela,, je malo ova tema o Teleoptiku i mlađim kategorijama, postavljena su i neka pitanja...na koja možda već znamo i neke odgovore...ali, hajde da vam za ovo ,,javljanje,, najpre ,,ispričam,, nešto o današnjoj utakmici ,,Optičara,,:

Prošlosezonski višemesečni ,,ljuti,, takmaci za titulu prvaka Srpske lige, Teleoptik i Brodarac, sastali su se u ovom kišnom i hladnjikavom danu, ali sigurno u sasvim drugačijem raspoloženju nego prošli put - Brodarac je doduše i sada negde pri vrhu tabele, ali Teleoptik nije - međutim utakmica je bila ravnopravna i završila se podelom bodova i rezultatom 0:0...

Teleoptik je na teren izašao u novoj garnituri ,,gostujućih,, dresova (bela majica, crni šorts) i u sastavu:
1.golman Čukuranović, 2.i3. bekovi Simunović, Adamović, 4,5,6, štoperi Jovanović, Janković, Purić, vezisti 11.Rašković, 8. Momčilović, 7.Filip Čermelj, i napad 9.Minić, 10.Blagojević.
Dakle nešto kao 5-3-2, a treba reći da i ta dva skroz napred nisu klasični napadači, nego - ,,vezisti,,...
Pretpostavljam da je neko od momaka koji su danas ,,falili,, i na terenu, ili makar na klupi, trenutno u nekoj od mlađih selekcija Srbije, a moguće je da je neko izostao i zbog povrede ili kartona...pri kraju utakmice, na teren su ušli 14.Radić, 15.Marko Čermelj, 16.Đorđević, 17.Brnović.

Ojačani ,,bedem,, pred našim golom jeste sprečavao Brodarac da ozbiljnije ugroze našu mrežu, ali je taj ,,čovek više,, pozadi značio i ,,čoveka manje,, u sredini ili napadu, tako da je Brodarac više držao loptu i više atakovao nego mi...

Na prošloj utakmici u Krtinskoj, želeo sam da vidim mogućnosti našeg mladog golmana Nikole Čukuranovića (10.10.2004.), ali on nije imao mnogo posla, pa nisam mogao ni da ga ,,procenjujem,, - ali, danas nam se svima predstavio kao veoma siguran i samouveren, izlazio je na visoke lopte, hvatao ih, izlazio da ,,pokupi,, one koje idu po zemlji, nije se libio ni da ,,uleti,, u protivničkog napadača i nogom interveniše...
Bravo momak! :clap Biće valjda sutra i neke rođendanska torta, zaslužio si! :D









Ali, ako ćemo skroz objektivno - uprkos neprekidnim atacima Brodarca ka našem golu - oni nisu imali neke 100% šanse pa da vidimo da li je naš mladi golman u stanju i da ,,skine,, neki zicer?
Što se nas tiče, dosta često smo po ovom klizavom terenu ,,ispucavali,, lopte ka naša dva ,,napadača,, - od kojih nijedan nije dominantan u skoku, pa da to može nešto da nam donese...dosta su se ,,trošili,, i Minić i Blagojević, jureći protivničku odbranu i golmana, ali ništa NAPADAČKI konkretno nismo dobili od toga...
Obzirom da smo igrali i bez klasičnih krila - nije čudo da nismo bili u stanju da stvaramo velik broj šansi...

Znam da je bilo predviđeno da bekovi ,,probijaju,, ali...da je bek u stanju da to stalno radi - bio bi krilo a ne bek! :D

Jedine naše prave šanse ne utakmici ostvarili smo tako što se Minić ,,vratio,, na svoju prirodnu poziciju veziste, započeo napad, lopta je došla do našeg levog beka Adamovića, ali mu je golman domaćih Nović ,.ušao u šut,,...



Međutim u nastavku akcije ona dolazi i do našeg desnog beka, Simunovića, koji ,,napucava,, protivničke igrače ispred gola...



...ali ni to nije sve - lopta se odbija pravo na nogu Andreju Blagojeviću - ali je on nije zahvatio kako je želeo i - nismo dali gol...



U drugom poluvremenu nešto drugačija slika:

Spustili smo loptu na zemlju, a trio naših vezista mnogo uspešnije je delovao nego u prvom poluvremenu - uz pripomoć ,,Blagoja,, i ,,Mine,, koji su se ,,spuštali,, da odigraju ponešto...
Momčilović i Rašković su odigrali po par ,,doktorskih,, i ,,carskih,, fudbalskih poteza za uživanje nas koji cenimo ,,umjetnički dojam,, - ali...uprkos takvim potezima, borbi oba tima za svaku loptu i svaki deo terena, klizavoj lopti koja je mogla da ugrozi golmane - onih pravih, velikih prilika za gol nije bilo na na jednoj strani, ostalo je 0:0...










Teleoptiku je ovo pokazatelj da mogu da igraju ravnopravno sa timovima koji su daleko iznad njih na tabeli, ali i pokazatelj da nam itekako ,,fali,, neka ,,dopunska,, selekcija!
Ovaj tim prosto ,,vapi,, za pravim klasičnim centarforom, pojačanjima na krilu, itd...

Ali, eto...kao i pri praćenju nekih TV serija - mi, gledaoci, ne možemo da utičemo na tok, dramaturgiju, ili likove serije - ostaje nam samo da čekamo sledeću ,,epizodu,, pa da vidimo šta će biti dalje...




16.10. Teleoptik dočekuje Radnički iz Obrenovca...

 

Dzoni82

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
564
Reaction score
743
sto nasi bivsi igraci ne pocinju ucenje trenerskog zanata od pionira, kadeta, omladinaca?
Uh nikako! Ja bas mislim da nama klince moraju voditi ljudi koji znaju taj posao, a ne pocetnici. Posao sa decom je dosta delikatniji od vođenja seniora. Mogu biti asistenti i učiti posao, pa u nekom momentu preuzeti, ali ne odmah.

Generalno se slažem sa idejom da naši bivši igrači moraju da imaju neki razvojni put kao treneri u našem klubu.

Ako me sećanje dobro služi, davno sam čuo priču da su treneri u omladinskim kategorijama u holandskim klubovima bili plaćenici trenera prvog tima. Nemam pojma da li je to bilo tačno, mada meni ima smisla.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Mene samo zanima ko su ti ljudi sto treniraju decu Partizana? Koje oni kvalifikacije imaju da budu treneri u omladinskoj skoli?

Zasto nasi bivsi igraci ne pocinju ucenje trenerskog zanata od pionira, kadeta, omladinaca?
Zar ne bi bilo bolje da jedan Batica Mirkovic ili Savo Milosevic ili neki treci bivsi igrac ne krene od treniranja nase dece? Pa da postepeno rastu i bivaju pripremani za vodjenje prvog tima. Mozda bi taj Batica radio i dan danas u omladinskoj skoli, a ovako ne vodi nikog.

Kako nas Fk selektira decu? Jel igraju tatini sinovi ili najbolja deca?
Loše je da sa klincima rade treneri početnici. Posebno sa pionirima i kadetima. Kod nas - u Srbiji generalno, ne samo u Partizanu- je problem što su to uglavnom bivši igrači, bez ikakvog psihološko-pedagoškog znanja za rad sa decom.
Što se tiče toga ko igra, uvek je igralo par igrača preko veze. Dobra generacija je ona gde igra samo 2-3 takva igrača.
 

part

A_Grobar
Учлањен(а)
24.10.2019
Порука
272
Reaction score
1.728
Локација
Beograd
Imamo li gde još ubedljivih pobeda, protiv cigana, u mlađim kategorijama, osim ove za Partizan 2015?
IMG_20211010_064622.jpg
 
Top