Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.087
Reaction score
5.043
Локација
vezenemam
Govnari su u ofanzivi na svim frontovima, ništa se ne prepušta slučaju.
Ako to pravilo prođe, u pravu si Gorane, dovodi nas u vrlo nezavidnu situaciju.
Ukoliko se izuzmu pravne začkoljice, gde smo dokazali da se slabo snalazimo, rešenje jeste jedino plasman Teleoptika u drugu ligu. U ovoj situaciji to zvuči kao naučna fantastika, iako je pre par godina bila realnost.
Druga opcija je i da cigoska filijala ispadne u treću ligu, čime bi se cela "reformatorska" priča stopirala. To je još manje verovatna mogućnost po svoj prilici.
Sva sreća pa imamo naše ljude u fss, tu je Piksi-grobar, pa Bjeka....Vedre i oblače i pakoste smrdama, a oni, mukice, trpe, ćute i bore se na zelenom tepihu...pošteno, kako samo oni umeju, sve u duhu njihove himne.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.731
Reaction score
29.504
Локација
Beograd
U današnjem komšijskom derbiju, kao i prošle godine na stadionu Zemuna, Teleoptik dosta loš, Zemun bolji, a rezultat je ovoga puta bio zasluženih 3:1 za domaćina.



Novi trener Teleoptika, Igor Duljaj, prilično je aktivan pored aut-linije, i okušava da savetima utiče na igru svog tima, no, kako ipak nema glas operskog pevača, nisam siguran da ga ,,deca,, baš uvek čuju...
I drugo, a mnogo važnije, treba imati kvalitet u timu pa da saveti mogu da pomognu...da ne budemo previše strogi prema ,,deci,, od kojih je nekima ovo tek druga zvanična utakmica za Teleoptik, ali...danas nije bilo kvalitetno, možda neki drugi put bude bolje...




Sastav Teleoptika:
golman 1.Gočmanac
bekovi 2.Bojat, 3.Kauzlarić
štoperi 5. Janković, 6.Purić
vezisti 4.Stojanović, 8.Stanković, 10.Čermelj
krila 7.Đurić, 11.Knežević
špic 9.Petrović

Zemun nas je u prvom poluvremenu više puta probio po bokovima, a posle jedne takve akcije, opasna lopta, upućena ka našem golu pretpostavljam kači nekog od igrača naše odbrane i ulazi u mrežu, 1:0 za domaće, verovatno će nam snimak golova iz ovog kola rešiti nedoumice oko strelca...



Imao sam utisak da smo pod novim trenerom za nijansu zgusnutiji kada se branimo (krila recimo više ulaze u sredinu da zatvore), ali, vremenom smo bivali sve dalje jedni od drugih, pa i od lopte, pasovi su bili izrazito neprecizni, uvek smo bivali udvojeni i utrojeni, naši napadi uglavnom zaustavljani bez velike muke...




Purić je zadobio udarac u glavu, i pošto su ga doktori u dva maha pregledali na način kako se obično to radi bokserima, ipak je morao van igre, a zamenio ga je nezagrejani 14.Krstić, koji je uzeo i Purketovu kapitensku traku...



Posle toga sledi i rezantni udarac igrača Zemuna br.13, Ristovskog iz prilične daljine i to je već 2:0 za domaćina...tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.









U drugom poluvremenu, Kauzlarića je zamenio 13.Kekić, a nešto kasnije i Stojanovića je menjao 16.Stevan Ostojić...




Kao što je već običaj u srpskom fudbalu, tim koji ima vođstvo se povukao, a i Teleoptik je bio odlučniji, mada opet nije bilo nekih izrazitih prilika, sve dok, posle jednog kornera, na gol Zemuna nije glavom šutnuo Janković - golman je to odbranio, ali Krstić loptu ipak šalje u mrežu i to je sada 2:1...




I kao da su se igrači Optičara tek tada setili da i oni stvarno mogu da urade nešto više u ovoj utakmici, pokušavali su da izjednače, ali...opet je to bilo nekako jalovo...a Zemun je mudro sačekao da izvede jednu dobru akciju iz koje će rezervista br.16 Admir Ademi dati gol i postaviti konačan rezultat ovog meča - 3:1.




Ostaje nam samo da ovim našim momcima pružimo bezrezervnu podršku, jer mi druge osim njih nemamo...
Prošli put vam rekoh da je Subotić povređen, ali danas sam saznao da je prebačen da trenira sa prvim timom Partizana, a u Teleoptiku se Lekić polako oporavlja od povrede, isto kao i Bojan Ostojić od opekotina...
I to nam je to.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.427
Reaction score
40.799
Локација
Žrnov
Ole će izgleda postati malo ozbiljnija priča od obične škole fudbala - koliko god da je dobra škola bila.
Prošle sezone su osvojili prvu beogradsku ligu kadeta i plasirali se ove godine u kadetsku ligu Srbije. Čujem i da su teren napravili iza balona gde su do sada trenirali tako da se više neće seljakati po livadama tipa pkb.... videćemo kako će to izgledati u budućnosti, ali to je još jedan "konkurent" za uzimanje igrača na koje mi "ne računamo" iz ovih ili onih razloga.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Duljaj uveo stroga pravila igračima u Teleoptiku i "isprašio" vlasnika restorana koji je hteo da ugura igrača

Naime, pomenutog čoveka je u Teleoptik poslao (naj)niži klupski "činovik", iz sektora koji nema veze sa sportom, bez ikakve najave treneru ili bilo kome. Vlasnik restorana iz centra grada je prvo ostavio poruku na prijavnici, ali kada je shvatio da trener nije želeo ni da je pogleda, sačekao je posle treninga ne bi li "talenta" ipak nekako ugurao.

Pozvao se prvo na čoveka koji ga je poslao i - udario u zid, a onda je počeo da hvali svoj restoran, pre i od igrača koga je doveo, pa se onda setio zašto je zapravo došao i poželeo "da ga trener vidi". I tu je takođe udario u zid, Duljaj mu je vrlo brzo objasnio da takva priča više neće prolaziti, pa se podvijenog repa vratio odakle je i došao...

20220427ivpartizantsc55-830x0.jpg

 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Nova epizoda podkasta, gosti Igor Duljaj i Vanja Radinović direktor Omladinske škole, uključio se i Strahinja Pavlović u video razgovoru.

Moji najjači utisci:

1. Strahinja je istakao značaj Teleoptika kao trening centra, uporedivši sa Monakom gde zbog problema sa prostorom imaju svega dva terena za prvi tim i jedan za omladince.

2. CIES liste koje sam detaljno istražio pre snimanja, a koje zaista ne govore preterano o kvalitetu samih igrača, već je fokus na broju profesionalnih igrača u evropskim ligama igrali oni u Estoniji ili Engleskoj, ali svakako podatak za poštovanje i pohvalu, da smo decenijama jedna od najproduktivnijih škola. Mi igrače očigledno umemo da napravimo, sad u kom pravcu im se dalje razvija karijera i zašto često ne ispune pun potencijal mislim da zavisi od dosta faktora.

3. Vanja je istakao da je najtalentovaniji igrač, barem poslednjih godina, koji je prošao kroz Partizanovu školu Samed Baždar.

4. Pokušao sam da sa gostima rešim i neke internet ili kafanske dileme kao što su uloga menadžera, balans između stvaranja tima koji osvaja trofeje i forsiranja mladih igrača u prvoj postavi, "preskakanje razreda" odnosno prerani odlazak u velike inostrane klubove, da li je moglo da se uzme više na nekim transferima. Evo i mog mišljenja o datim temama, pa možemo da debatujemo:

-Menadžeri su nužno zlo modernog fudbala, i igrači i njihovi roditelji čim vide da je dete talentovano vole da se zaštite kroz jakog menadžera koji će da obezbedi dobar klub njihovom detetu i što bolje uslove (platu). Opet, postoje i drugačiji primeri, kao majka Blekija Milenkovića koju sam imao prilike i da upoznam i koja mi je ispričala, a kasnije mi je u klubu i potvrđeno da nikada nije želela nikakve menadžere, da je do kraja verovala Partizanu iako su mnogi savetovali da uzme menadžera da se ugradi u transfer, da izvuče što više za sina. Na kraju je čak i ljudima iz kluba rekla da ispregovaraju njegovu platu u Fiorentini, nisu postavljali nikakve uslove, toliko je to jedna divna i neiskvarena porodica. Sad, možda će neko reći da su glupi i naivni, pa što da se ne ugrade što više mogu, on je svojim igrama to zaslužio, opet to su sve dileme, ali definitivno da menadžeri igraju važnu ulogu koja ne bi morala da bude nužno loša da nemamo primere Ramadanija i ovih sad o kojima su i kolege na forumu pisale...

-Oko balansa mladih igrača u prvoj postavi sam govorio i u emisiji, po meni je to paradoks jer naravno da svi želimo da igra što više naše dece ali bez iskusnih profesionalaca teško da mogu da se osvajaju titule. Kod nas je bolesna liga pa ne bih ni davao primere, ali sam u emisiji dao primer Sparte Prag koja forsira Hložeka i svoju decu. Taj Hložek je super talentovan ali on garantuje 10-15 golova po sezoni, a to nije dovoljno za titulu u Češkoj. Slavija koja dovodi strance i Viktorija koja pravi bolji balans su se mnogo bolje pokazale i naosvajale trofeja. Okej, Sparta će prodati Hložeka za 20 miliona evra, ali neće uzeti titulu sa njim.

-Oko preranog odlaska ne bih mnogo dužio, naravno da je greška da dete od 18, 19 godina ode u Čelzi ili Mančester, ali bih oko transfera istakao jedno zapažanje koje je i Vanja spomenuo. Dosta zavisi od tržišta, da li u tom trenutku ima da se nađe takav klinac, koliko je klub spreman da ponudi, i složićemo se da igrači odlaze za mnogo manji novac nego što bi trebalo, ali opet imaš primer Fiće Stevanovića koji je otišao za mnogo veći novac nego što trenutno vredi, dok je Vlahović otišao za mizeran novac. Kada bismo uspeli, a opet je to previše hipotetički, milion stvari mora da se promeni da bismo došli do tog nivoa, da nam igrači ne idu ispod 5-10 miliona, pa i kad naprave vrhunske karijere da nam ne bude žao što je otišao za siću...

Generalno tema o kojoj može puno da se priča, trudio sam se da izvučem što više od gostiju, i pre nego što neko napiše, a i sam sam svestan tog argumenta, da je naša škola nikakva ako moramo da uzimamo kao bonusa rezervu Čukaričkog, samo da napomenem da je neformalni odgovor ljudi sa kojima sam pričao da je to bila ideja prošlog trenera, koja je bila očigledno uspešna kao i njegovi rezultati.

 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.212
Reaction score
15.800
Локација
Beograd
Za mene je najjači utisak ovo pravilo koje je uveo.

"Zabranjeno je zavrtanje šortseva, odnosno pretvaranje istih u “kupaće gaće” na treninzima, što možete videti kod nekih prvotimaca".
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.051
Reaction score
4.737
Локација
Nomad
Duljaj uveo stroga pravila igračima u Teleoptiku i "isprašio" vlasnika restorana koji je hteo da ugura igrača

Naime, pomenutog čoveka je u Teleoptik poslao (naj)niži klupski "činovik", iz sektora koji nema veze sa sportom, bez ikakve najave treneru ili bilo kome. Vlasnik restorana iz centra grada je prvo ostavio poruku na prijavnici, ali kada je shvatio da trener nije želeo ni da je pogleda, sačekao je posle treninga ne bi li "talenta" ipak nekako ugurao.
Ko ga j... kad je sirotinja i kad ne može da nađe bolju vezu od najnižeg klupskog činovnika.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.731
Reaction score
29.504
Локација
Beograd
Ne znam ništa o momcima koji su potpisali ove ugovore, kao ni to da li će ikad da zaigraju za prvi tim Partizana, ali mi se dopada reč koja piše na njihovom šalu: NAPADAJ!
To treba da bude deviza i Partizana i Partizanove škole:
Napadaj, napadaj, Partizane napadaj! :šal

 

Калу

Početnik
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
70
Reaction score
103
Локација
Србија
Надам се да ће бити овако у првом тиму.. Само тако можемо и правити резултате. Где имају преноси утакмица Телеоптика?
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Koliko znam nema prenosa Teleoptika. Samo mlađe kategorije (omladinci i kadeti) Partizana se prenose na Youtube kanalu.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.731
Reaction score
29.504
Локација
Beograd
Ако неког интересује, Телеоптик сутра од 11 часова игра у Земунелу против Јединства.
Голове са прошле утакмице, против Земуна, можете да видите на следећем снимку од 1:18:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.731
Reaction score
29.504
Локација
Beograd
U toplom letnjem terminu od 11 do 13h, u kojem je sve prisutne Sunce dobro ispržilo, Teleoptik je odigrao nerešeno sa Jedinstvom, 1:1.

Na teren smo izašli u sastavu: 1.Gočmanac, 2.Bojat, 3.Kekić, 4.Stanković, 5.Janković, 6.Bojan Ostojić, 7.Đurić, 8.Stojanović, 9.Petrović, 10.Čermelj, 11.Knežević. Igrali su još i 13.Purić, 14.Krstić, 16.Stevan Ostojić, 17.Miladinović, 18.Gajić.

Već na početku utakmice Jedinstvo je iz velike daljine poslalo jednu visoku loptu ka golu Gočmanca koja ga je prilično namučila, ali ipak nije ušla u mrežu, a sličnu muku imao je i njegov kolega Novaković na suprotnoj strani, kada je Bojat, ili u želji da centrira, ili u želji da šutira poslao jednu loptu koja se opasno spuštala ka golu Jedinstva.




Između te dve golmanske muke, igrač Jedinstva, Živanović, igra rukom u svojih 16m, opravdano dosuđen penal Knežević pretvara u pogodak, 1:0.

Jednu izglednu šansu za gol imao je naš Đurić koji se posle i povredio, dok je Jednstvo imalo neke polu-prilike, ali malo toga fudbalskog smo videli u prvom poluvremenu.
Razumem da ne može svaki pas da se da tačno, ali da nijedan ne može tako da ,,prođe,, u većem delu utakmice - već je zabrinjavajuće...





Igramo sa trojicom vezista, Stanković se još privikava na seniorski fudbal i gubi lopte na sredini, Stojanović ne uspeva da težište igre prenese pred gol protivnika, Čermelj je nekako udaljen od njih...krila i bekovi su nam stalno uz liniju pa ne učestvuju u igri sa vezistima, štoperi takođe jer pokušavaju da igraju na sigurno, a špic je potpuno odsečen od svih...









Na pauzi bežimo u hlad, manje razmišljamo o fudbalu, više o vrućini.

Drugo poluvreme, ipak, donosi nam bolji fudbal: Čermelj iz slobodnjaka pogađa stativu, a njegov kolega po broju na dresu ,,desetka,, Jedinstva, Žmirić, iz igre trese našu prečku!
Jedinstvo želi da izjednači i ostavlja nam dosta prostora za kontre, naši dosta puta istrčavaju - ali svaki put upropaste!
Kasnije već pokušavamo da zatvorimo utakmicu i naši fudbaleri i golman ne žure sa izvođenjem prekida, auta, ustajanjem posle faula, itd.





Dobro: ako već naša navala na ovoj utakmici gol može da da samo iz penala, onda smo mislili da će bar odbrana sve da zaključa - ušao je i visoki Purić kao dodatno ojačanje bedema, ako Jedinstvo pokuša sa preskakanjem igre i visokim loptama.





Ali, fudbal je najlepši kad je van šablona, već sam razmišljao šta ću da napišem čestitajući novom treneru Duljaju i novom kapitenu Bojanu Ostojiću prvu pobedu u Teleoptiku, kad ono...

...iako Jedinstvo skoro da ništa bitnije nije napravilo na ovoj utakmici za 90 minuta igre, u nadoknadi vremena nisu bunarili, nego su lepo i po zemlji prošli po svojoj levoj strani napada, zavrnuli nisku loptu ka svom napadaču Sekuliću, koji je oštrim udarcem sigurno i precizno pakuje u našu mrežu - 1:1.
Utakmica traje dok se ne završi.


 

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.320
Reaction score
2.537
Локација
Humska 1
Kadeti u Firenci 1-1 u drugom mecu protiv neke italijanske akademije, igrace treci mec koji odlucje da li idu dalje.
U12 selekcija osvojila turnir u Budimpesti, pobede protiv Barselone, Verone i Ferencvarosa.
Omladinci pobedili 3-1 TSC u prvenstvu Srbije
 
Top