Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Evo i golova iz prošlog kola Srpske lige, oni sa Teleoptikove utakmice ,kreću, od 0:30 ovog snimka:


Uvek volim da pogledam ili pročitam nečije izveštaje sa Teleoptikovih utakmica i onda ih uporedim sa mojim...na utakmicama nemam ,ponovljeni, ili usporeni snimak pa da mogu da ,vratim, neku situaciju i uverim se kako je sve to apsolutno tačno bilo...ali na Jutjubu je to već moguće...
Naravno, pod uslovom da smo u stanju da razlučimo šta je tačno, a šta nam samo izgleda kao tačno...

Verovatno ste primetili da volim umetnost, ali i nauka može da mi bude jako zanimljiva...'ajmo sada malo da se bavimo perspektivom, geometrijom, optikom i Teleoptikom! :D

1:22 na prethodnom snimku - Arambašić (br.9) i Purić (br.5) skaču za loptom, ali ne uspevaju da je zahvate glavom, učiniće to koji tren kasnije Bojan Ostojić (br.23) koji će je smestiti u mrežu, izgleda kao da je Boki negde ,u pravcu, prve stative, Purke ,u pravcu, Partizanovog busa, a Savo, recimo od busa ka onom autu, zar ne? Složićete se da je to tačno tako? A da li je?

1. IMG_20221102_112703 - Copy.jpg

Pa...fotografija koji sam snimio na toj utakmici govori nam ipak nešto drugo - tu je Savo najbliži prvoj stativi, Purke je po sredini gola, a Boki se ne vidi, ali, sudeći po mojim fotografijama sa te utakmice i snimku sa Jutjuba, on mora biti negde iza Purketovih leđa, odnosno bar malo više ,u pravcu druge stative, nego što je to Purke...

2. MEG61IA_o - Copy.jpg

I, šta je sad tačnije, moja fotka ili Jutjubov snimak?
Pa...tačno je i jedno i drugo, ali nam perspektiva i optika kamera daju drugačiji utisak...

Sve ovo pišem samo zato da se uverite da svarnost nije baš uvek onakva kako izgleda, ili kakvom je opisujemo ili smatramo - geometrija, perspektiva, optika su ozbiljne nauke i ne može laik tek tako lako da donese neki tačan sud...

Na svu sreću, u fudbal se svi razumemo, tako da možemo i dalje da svi budemo stručni - Teleoptik danas u 14h igra u Dobanovcima za kup, ima još vremena da se krene u ravnicu i stigne do početka utakmice! :D
 

Прилози

  • 2. MEG61IA_o - Copy.jpg
    2. MEG61IA_o - Copy.jpg
    592,9 KB · Прегледа: 9

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Mislio sam da je u Dobanovcima vazduh čistiji nego u Beogradu, ali već na prvi tamošnji udah shvatio sam da sam se prevario...očigledno je da nam je jedini spas da čekamo Košavu, jer od toga što Gradska uprava grada Beograda preporučuje da sportski klubovi preusmere svoje aktivnosti u zatvorene prostore, svakako nema nikakve pomoći kada su utakmice velikog fudbala u pitanju - jer ja još nisam čuo da u Srbiji postoji ijedan jedini fudbalski stadion ,,u zatvorenom,,...a ako grešim, ispravite me, molim vas...




Ako ništa drugo, utešno je da ćemo, uprkos globalnom otopljavanju, verovatno još uvek tokom godine imati i neke hladne dane u kojima će, kako se to nekad govorilo ,pas i mačka spavati zajedno - eto, danas prvi put u ovoj polusezoni konačno zažalih što se nisam toplije obukao...

Sve u svemu, i kako god, ali ispostavilo se da su se u današnjim uslovima i u današnjoj utakmici za Kup FSS-a na teritoriji FSB-a, na domaćem terenu fudbaleri Budućnosti bolje snašli, i posle rezultata od 0:0 u toku regularnog vremena, izbacili naš Teleoptik na penale, rezultatom 5:4...

Kao i uvek, već godinama, Teleoptik u te kup utakmice ulazi u kombinovanom sastavu i daje minutažu i šansu onim svojim igračima koji u prvenstvu igraju dosta manje (ili ne igraju uopšte)...

Na golu je bio 1.Čukuranović
desni bek i kapiten 13.Krstić
levi bek 3.Kekić
štoperi 5.Janković i 6.Purić
vezisti 4.Stojanović i 8.Marko Čermelj
ofanzivni vezista 10.Gajić
po desnom boku 11.Bojat
levo krilo 7.Đurić
špic 9.Sretenović.

Igrali su još 2.Đokić, 16.Rajković, 17.Trobok...a u timu Budućnosti bio je Lazar Stakić (14), nekada takođe naš igrač...

U prvom poluvremenu, domaći su više napadali, ali retko bi uputili neki pravi šut ka našem golu, najopasnije je izgledao šut Križana (11), ali ga je Čukuranović sjajno odbranio...za nas je najbolju priliku imao Đurić, ali je slabo šutirao...





Drugo poluvreme donelo je odlučniju igru oba rivala koji su želeli da utakmicu reše u svoju korist, pre nego što dođe do penala, ali opet je zapravo bilo malo pravih i opasnih šuteva ka golmanima, za nas pamtim samo jedan koji je, iskosa, uputio Sretenović...a zanimljivo je bilo i gledati Krstića (koji obično igra u odbrani), ,prekomandovanog, u napad, gde je kao buldožer pokušavao da ,razgrne, odbranu domaćih...
Ipak, ne samo da je bilo malo pravih šuteva, nego smo imali i malo pravih akcija, loptu smo uglavnom ispucavali onako ,napamet, i po pravilu bi uvek pripala igračima Budućnosti, koji, s druge strane, nisu baš uspevali često da probiju našu odbranu, a i kada bi napravili nešto više, to opet ne bi bilo dovoljno da se rezultat promeni.







Tako smo došli do penal-serije:

Za nas golove postižu:
Purić, Čermelj, Stojanović, Gajić, a za Dobanovčane Denković (25), Stakić (14), Delibašić (9), Đorđević (17)...







Peti penal za nas izvodi Krstić, ali mu ga golman Budućnosti Đuran brani, međutim i Čukuranović odmah zatim brani penal Križanu!




Janković zatim šutira pravo u golmana Budućnosti, a Vukašin Čizmić (16) trese mrežu i donosi Dobanovčanima prolaz u sledeće kolo...




Sa kupom smo završili za ovu sezonu, sad teraj dalje, ostaje nam prvenstvo.


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Teleoptik i Prva iskra su ekipe jedna pored druge na tabeli, sa istim brojem bodova i sličnim rezultatima u dosadašnjem toku prvenstva, pa možda i nije neko iznenađenje što se današnja utakmica u Bariču završila podelom bodova, bilo je 1:1.



Sastave timova možete pročitati na fotografiji, pomenuću samo da su za nas igrali i rezervisti br. 13, 15, 18...a da je za protivnika igrao i Luka Dragić, koji je, u onoj sezoni kada smo bili prvaci lige, tada bio svakako jedan od naših najboljih igrača...



Već na početku utakmice, posle jednog, naizgled bezazlenog auta, lopta dolazi do Marinkovića koji bez problema trese našu mrežu, 1:0 za Prvu iskru...i podsećanje da kazna za pad koncentracije u fudbalu uvek može da usledi...




...u prvom poluvremenu Baričani pokušavaju da učine još nešto nabacivanjima lopti koje huje kroz naših 16m, a Zemunci imaju jedan šut Arambašića i dodavanja koja su obično komplikovanija nego što je to svrsishodno...





...na tribinama ljudi iz fudbala i mi koji smo samo ljubitelji istog imamo ideje kako bi to trebalo oko dodavanja...ali pretpostavljam da je sve nas na tribini, ali i većinu momaka na terenu Filip Čermelj veoma iznenadio kada neočekivano i hitro šalje loptu ka Urošu Đuriću, koji je sjajnim trzajem glavom samo sprovodi u mrežu, bravo za asistenciju, bravo za reakciju i realizaciju, 1:1! :clap





Tim rezultatom se završilo prvo poluvreme, a u drugom ,Optika, ,dodaje gas, i zaista pokazuje zavidne trkačke i kombinatorične mogućnosti...domaćin, naravno, pokušava da uzvrati, nekako najopasnije mi je izgledao njihov pokušaj preko Rajića, a u našem timu najagilniji je bio Saša Knežević, nekoliko puta u prilici...jednom čak svog čuvara ,šalje po burek, ali onda...umesto da loptu samo pošalje u mrežu on je šutira tako snažno (ali i visoko) da je izgledalo kao da želi da obori neki eventualni dron na nebu...






Tokom drugog poluvremena igrači Teleoptika tražili su od sudije penal (ili su ga bar pitali zašto ga nije svirao), a pri samom kraju utakmice, očigledan faul nad Arambašićem na samoj ivici 16m sudija Nikola Božović takođe ne svira, ali ubrzo svira kraj meča - tako da nismo imali priliku da vidimo kako bi taj eventualni ,slobodnjak, izveo neko od naših šutera...






 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
335
Reaction score
832
Локација
Kraljevo
zaprepascen sam da je u prvenstvu juniora dozvoljeno da IMT sluzi kao poligon za razigravanje nigerijaca za cigose.

4 crnca imaju u postavi, nerealno..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Gledao sam poslednjih 20 minuta utakmice naših omladinaca (preko Jutjuba), ali i to je dovoljno da kažem: zaista impresivna partija u kojoj su savladali IMT sa 6:0...
Mladići igraju u stilu ,Parni valjak melje nema stajanja, i ,napadaj, napadaj, Partizane napadaj,!

Pošto smo utvrdili da nam ništa nije jasno kad su u pitanju UEFINE kvalifikacije za seniore, i stoga zaključili da je najbolje da naš ,A, tim bude prvak i direktno uđe u LŠ, nešto slično važi i za omladince - samo neka oni budu prvaci ove svoje lige i neka i oni od jeseni zaigraju svoju LŠ, pa kako god da izgledju te njihove kvalifikacije - ali biće lepo da imamo dva Partizana u LŠ, i mlađeg i starijeg... :D

Što se Teleoptika tiče, golove sa prošle utakmice možete videti od 1:19 na sledećem snimku:

 

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.314
Reaction score
2.510
Локација
Humska 1
zaprepascen sam da je u prvenstvu juniora dozvoljeno da IMT sluzi kao poligon za razigravanje nigerijaca za cigose.

4 crnca imaju u postavi, nerealno..
Ukupno ih imaju 6...ima jos drugih stranaca koji igraju za drugu filijalu ovih preduzetnika cigana u graficaru omladinsku ligu....plus u originalnim ciganskim omladincima nekoliko, ukljucujuci brata od naseg Sadiqa
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
335
Reaction score
832
Локација
Kraljevo
gledaj ti sad kako stoje ova dvojica CB u Teleoptiku u situaciji koja prethodi golu. Jedno od osnovnih pravila u fudbalu je da u 16m nema zonske odbrane ( ne cuva se prostor ), vec se cuva iskljucivo igrac. Koga i sta njih dvojica cuvaju ?

Cak i ako se desi da je odbrana u hendikepu cuva se igrac koji je najblizi lopti, jako prosto.

Jos jedna stvar.. znaci uvek je najopasniji igrac sa loptom, a posle njega igrac najblizi golu. Problem je samo u tome sto obojica nasih CB ne skidaju pogled sa lopte, a totalno su smetnuli sa uma da bace pogled na igraca koji je najblizi golu i koji potencijalno moze da ga ugrozi.

Konkretno u ovoj situaciji je najveci propust napravio bocni levi defanzivni, ali je dobar primer da se vidi kako nam "skoluju" defanzivce.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
dobar primer da se vidi kako nam "skoluju" defanzivce.
Verovatno je to više bila stvar dekocentracije odnosno potcenjivanja protivnika u stilu: tek je počela utakmica, pa neće valjda da nam iz običnog auta daju gol...nego pogrešnog ,,školovanja,,...uostalom i Boki Ostojić je bio na terenu, a on je svakako ,,iškolovan,, do maksimuma kad je defanziva u pitanju (i ne samo defanziva)...
...a inače, svakako da se i iz običnog i naizgled bezazlenog auta prima gol - ukoliko ne sprečiš protivnika da ti ga da...

Nego...'aj' sad malo da vidimo kako nam ,,školuju,, ofanzivce! :D
Šest ,,lakih komada,, Teleoptikove ,,lake konjice,, u mreži Brodarca, lepo zvuči, a lepo i izgleda - na sledećem snimku od 1:25:


Evo i kako o prošloj utakmici piše Sportski žurnal:

POSHALJI DSC_0003 - Copy - Copy.JPG
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
335
Reaction score
832
Локација
Kraljevo
moguce.. cekamo sledeci video primljenih golova da potvrdimo ili opovrgnemo tvoje konstatacije
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Odlična utakmica u jutarnjem fudbalskom terminu na Adi i lepa pobeda ,,Zemunelske lake konjice,, Igora Duljaja, Teleoptik-Torlak 2:0.



Počelo je ofanzivom Torlaka koji je želeo da ,,opravda,, to što je ove sezone u vrhu tabele mnogo duže nego Teleoptik, ali ja sam još pre utakmice znao da ,,Optika,, uvek može da pobedi najjače ekipe Srpske lige...a to što ponekad gubi i od najslabijih - druga je strana medalje o kojoj nećemo ovaj put...

Nema spora da je Torlak stvorio više šansi u prvom poluvremenu, ali...na odličan pas Marka Čermelja, Savo Arambašić umesto da krene još koji metar ka golu ,,domaćih,, sjajno zapaža da je njihov golman izašao sa linije i lob-udarcem šalje loptu u mrežu - 1:0 za naše, i taj rezultat se do odlaska na odmor nije promenio.





Drugo poluvreme donelo je igru ,,spuštenog garda,, - Torlak želi da što pre izjednači i pokušava da što više napada, ali... svako ko ostavi prostor našoj ,,lakoj konjici,, za brze kontranapade, čini ,,zločin,, zbog koga vrlo brzo može da usledi i ,,kazna,,...







...a ta ,,kazna,, biće ,,delo,, Uroša Đurića koji se vešto oslobodio svog čuvara i došao u situaciju kad samo treba da pošalje loptu u mrežu, ja tu situaciju tako vidim, shvatam, i zumiram foto-aparatom, i maltene već ,,vidim,, loptu u golu...




...ali ,,Đura,, vidi nešto sasvim drugo, saigrača na drugoj strani kome želi da asistira, i - da iz te situacije nismo dali gol, ja bih potpuno ,,šiznuo,, - ali na moju sreću (i sreću Teleoptikovih igrača) - tamo je Savo Arambašić neumoljivi egzekutor i to je ubedljivih 2:0 za Teleoptik!




Savo slavi u stilu Aleksandra MItrovića, za koga se nadamo da će imati priliku da nam to isto priređuje i na SP u Kataru, ali moram reći da je zaista lepo bilo videti da se fudbal voli ne samo kad je Mundijal na TV-u, nego i na nivoima i u ambijentima koji su daleko od bilo kakvog ,,fenseraja,, - navijači Torlaka došli na hladnjikavu Adu Ciganliju da budu uz svoj tim i dostojno ga pozdravili posle utakmice, doduše uz opšte priznanje da je Teleoptik danas bio bolji...

Naši mladi, brzi, tehnički obučeni a fizički spremni igrači, delovali su sve bolje kako je utakmica odmicala - a to što nisu dali još koji gol - posledica je toga što moraju još bolje i brže da misle i da pravi potez urade u pravo vreme...

Ali...taman kada su se primakli vrhu tabele - sad im sledi pauza u prvenstvu...








A što se mene tiče...posle Teleoptikove utakmice čekalo me je još malo ,,pešadijskog forsiranja,, Ade Ciganlije...



...jer posle srpskoligaškog fudbala na redu je bio državno savezni kup ragbi derbi Partizana i C.zvezde! :D

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Ili ženske ne dolaze na stadion kad je hladno, ili možda sede sa mnom na tribini, pričamo, družimo se, smejemo se, pa ne mogu da ih snimim jer su mi previše blizu da bih mogao da ih ,,uoštrim,, teleobjektivom - pa vi sad odaberite istinu koja vam se više sviđa... :)

...al' ako poverujete da je prava istina baš u medijima, pa čak i ovom ovde našem...možda ste ipak malo naivni... ;) ;-)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Шеснаест је екипа у Српској лиги групе Београд, па је логично да смо после 15 кола на половини првенства и да зато следи пауза...иако ја, додуше, у једном тренутку, помислих да можда ,,паузирамо,, због Светског првенства у фудбалу и у Катару... :D

...и свака част најбољим репрезентацијама света, али недостајаће ми да повремено ,,прошетам,, до Земунела и свих осталих терена у Београду и околини где Телеоптик игра тај свој српсколигашки фудбал...јер и тамо има шта да се види, рецимо: мат у два потеза и ,,теледириговани,, шут Арамбашића код нашег првог гола (што би и свака репрезентација и сваки стрелац на СП-у итекако пожелео да може да оствари), али и свашта нешто док смо давали други гол Торлаку...
На снимку вам је то од 4:02:


А како до следеће утакмице Земунелске лаке коњице има доста времена, можда бисмо дотле могли да направимо неки ,,пресек,, полусезоне и мало попричамо о томе...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Kao što svi znamo, u Srbiji vlada fudbalsko zatišje - što zbog zimske pauze, što zbog Svetskog prvenstva...ali naš Partizan ipak je odigrao neke utakmice...
Razlog zbog kojeg sam se odlučio da o tome pišem u ovoj temi je taj, što je to bio jedan prilično podmlađeni ili kombinovani Partizan! :D

U Prijedoru momci (pretpostavljam godišta 2004. i 2005.) pojačani (sudeći po fotografiji) Bojanom Ostojićem izgubili su od domaćeg Rudara sa 4:2...


Povodom 90 godina Sloge iz Despotovca, Partizan su (sudeći po imenima strelaca i fotografiji), praktično bili momci iz Teleoptika, jer smo pobedili sa 5:0 golovima Arambašića (3), Đurića i Bojata...


...a u Gajdobri su naši fudbaleri bili još raspucaniji pa su domaći Soko za njegov 75 rođendan počastili sa 8 golova u njihovoj mreži - strelci Arambašić (4), Knežević, Đurić, Purić, Sretenović...


...i svakako da se od Partizana u kojem god sastavu da izađe na teren očekuju lepa igra i golovi, ali rezultati svih ovih utakmica i nisu najvažniji - verujem da je, gde god da se Partizan pojavio, to bio praznik fudbala i druženja za naše tamošnje navijače!

A i Limeni navija za Partizan, u šta se možete uveriti i na instagramu, tviteru i fejsbuku Partuzan.net-a... :D

1_NASLOVNA.jpg
DESPOTOVAC-23-11-2022-12866-01.jpg
DESPOTOVAC-23-11-2022-12872-01.jpg
DESPOTOVAC-23-11-2022-12887-01.jpg
DESPOTOVAC-23-11-2022-12890-01.jpg
GAJDOBRA-13.jpg
GAJDOBRA-20.jpg
GAJDOBRA-21.jpg
SD_Prijedor-073.jpg
SD_Prijedor-162.jpg
 
Top