Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Kad momci iz Teleoptika pobede, ja ih hvalim, kad izgube, ja ih kudim...da li je to pravedno? Nije.
Ali...to je za njihovo dobro: ako žele da se bave fudbalom, moraju da znaju da možda samo jedan gol, jedna promašena šansa, jedan jedini trenutak koncentracije ili dekoncentracije - čine razliku između poraza i pobede, ali i uspeha i neuspeha, milionskog ugovora ili igranja u nižim ligama...




I eto...možda bismo mogli da pitamo naše mlade fudbalere zašto su juče došli u Obrenovac? Da igraju utakmicu ili da pobede?
Ako su došli da odigraju utakmicu, u redu, odigrali su je, trudili su se...doduše Radnički je pobedio sa 1:0, ali...šta sad...



Ali, ako su došli da pobede, onda moramo da se zapitamo:
Koliko su imali smišljenih akcija? Malo.
Koliko su puta šutnuli na gol? Malo.
Kakvi su bili ti šutevi? Slabi.
Pa kako onda da pobede?

U prvom poluvremenu videli smo jedan šut Marka Čermelja - ali visoko preko gola Petra Kašića (koji je jedno vreme takođe bio u Teleoptiku)...
Pa onda i ,,slobodnjak,, Dukića - koji je takođe otišao visoko preko prečke Radničkog...
I neki traljavi pokušaj Arambašića...

Nije ni Radnički imao puno više prilika, ali je Gočmanac jednom morao da se dobro potrudi da ukroti jedan udarac, drugi put je lopta prošla pored same naše stative, itd...

Ipak, ono što je veoma uticalo na ostatak utakmice bio je crveni karton koji je dobio naš Marko Čermelj posle jednog žestokog duela sa dva igrača domaćina...
Znate kako je, sudija u trećoj ligi nema VAR pa da može ponovo da pogleda situaciju na monitoru, Marko je već imao žuti karton, domaći igrač je zajaukao, pao...naši su pokušavali da objasne sudiji da je prethodno bio faul za nas, ili da Marko možda nije ni udario protivnika a njihovi naravno da je to čist crveni karton...ali je sudija više poverovao njima (ili samom sebi) nego nama - i tako mi ostadosmo sa igračem manje do kraja utakmice...








Inače, u medijima je objavljeno da je novi trener Teleoptika Milan Stojanoski, ali on danas nije vodio tim sa klupe, nego je to radio Miroslav Čermelj (koji je već niz godina u Teleoptiku, i koji je bio pomoćnik i Nađu i Duljaju)...




U drugom poluvremenu, Radnički stvara dosta prilika, ali...nikako da postigne gol...
Mislio sam da, ako mi dođemo u neku takvu priliku - nećemo promašiti - međutim...prevario sam se...



Najbolju priliku za nas imao je Lakčević - ali je poslao loptu pored gola...i to je ono o čemu pričam...momak ima dribling, odlično vlada loptom, igrao je i za Partizan...treba da bude klasa za ovu ligu...ali učinak mu nije uvek ravan mogućnostima...
Jednom je i Đorđe Petrović bio u nekoj polu-prilici, ali odlučio je da je bolje da padne nego da bilo kako proba da šutne i naravno...pogrešio...
A ovi ostali naši napadači danas - ni toliko...znam da smo veći deo utakmice igrali sa igračem manje...ali ipak...biti napadač a ne uputiti čak ni šut na gol...hm, hm, hm...

Radnički nam je dva puta opandrčio loptom u našu prečku, a ovo drugi put je lopta otišla visoko u nebo...ali neposredno posle toga došlo je i do situacije u kojoj ,,devetka,, domaćih Aleksa Ivanović, biva brži od naše ,,jedinice,, Gočmanca...i dok naše odbrane nema tu negde u blizini - lopta je već u našoj mreži, 1:0 za Radnički, ostaje da se igra još malo, i...kraj utakmice, veliko slavlje Obrenovčana...




A nama ostade ono što bi se reklo: više sreće drugi put.
Mada, osim sreće...treba tu i boljeg fudbala...ili možda prilagođenijeg uslovima u kojima se domaći fudbal igra...








Za nas su u Obrenovcu igrali golman Gočmanac, bekovi Bojat, Dukić, štoperi Ostojić, Subotić, vezisti Marko i Filip Čermelj i Petrović, krila Lakčević, Knežević, špic Arambašić...
Šansu da nešto pokušaju da urede dobili su i vezista Stanković, napadači Đurić i Lekić i odbrambeni Krstić...
 

Major Gašpar

Početnik
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
17
Reaction score
41
Локација
Minhen
Ima li išta od Bojata? Očekivao sam da bude u prvom timu, bar u nekoj rotaciji, Kup mečevima, ali slaba vajda.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Od Bojata zasad ništa - što se tiče Partizana...
Jer u Partizanu mora da se pobedi svaka utakmica, a bek da zatvori sve pozadi i da bude opasan napred...teorijski bar...a kako uraditi to u Partizanu, kad je teško i u Teleoptiku...

Evo kako smo primili gol u Obrenovcu, gde nam je kompletna odbrana ispala ,,samo tako,, - doduše nije baš svačija krivica podjednaka, Bojat nije tu bio nešto kriv, ali...taj ,,naš,, gol vam je na sledećem snimku od 3:41, pa ... analizirajte kome je do analiziranja...
Daću vam i brojeve naših igrača koje vidim na snimku da znate ko je ko i da pratite šta se kome desilo u ovoj situaciji...

2 - Bojat, bek
17 - Lekić, špic
15 - Stanković, vezista
20 - Krstić, odbrambeni
8 - Filip Čermelj, vezista
16 - Đurić, krilo
3 - Dukić, bek
23 - Ostojić, štoper
5 - Subotić, štoper
1 - Gočmanac, golman

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Ветар, киша и други пораз Телеоптика у два одиграна пролећна кола. Исто као и у Обреновцу, изгубили смо са 1:0, само (и) овога пута од Земуна...
Као да је вирус неуспеха са Партизана прешао и на Телеоптик...

Некада се Партизан борио за прво место, треба ли сада да будемо задовољни ако буде други?
Некада је Телеоптик играо Другу савезну лигу, или се бар борио да у њу уђе...да ли смо задовољни што само учествује у Трећој?

Наравно...утакмице се добијају или губе, а Телеоптик је ,,развојни тим,,...али...шта тамо развијамо? Шта смо данас развили?
У првом полувремену Земун је изгледао доста опасније; Лазовић (11) нам је шутнуо лопту тик поред стативе...






Затим, док Земунци (са трибине) гађају помоћног судију (додуше само предметима од лаких материјала), исти играч гостију се елегантно ослобађа нашег штопера Суботића, а затим погађа нашу пречку!






Убрзо и опасни Светличић у наших 16м дрибла Суботића, али у дуелу који прилично траје на крају ипак наш ,,Суби,, односи лопту...




И управо је Суботић имао наш једини шут (и то главом) у првом полувремену ка голу противника, али лопта тад није ни ишла у оквир гола...
И било је то све од наших напада за првих 45 мин., јер други наш шут, који је, такође главом, упутио Кнежевић, није ни ,,важио,, зато што је судија тада свирао фаул за Земун...
...заиста премало од Телеоптика који се раније итекако надигравао са сваким ривалом...







Друго полувреме ипак почињемо отреситије, лопта коначно иде тачније, играмо, нападамо Земун, који такође има неке своје прилике, али Гочманац кроти те лопте, међутим...
Неке праве и изразите нападачке прилике за нас и даље нема, док Земун једну своју користи:
Иако окружен нашим играчима Михајло Микан (9) шутира оштро и прецизно и то је 1:0 за Земун...





Тек тада Телеоптик ,,све карте,, баца на напад, наши штопери су често напред, покушавају да ураде нешто у скоку, Арамбашић шутира врло јако, али и врло непрецизно, и...све је то прекасно...
Знам да не треба срљати, јер тако противнику остављаш пуно простора да те ,,убије,, из контре, али ипак презирем овај данашњи модерни тактички фудбал ,,на сигурно,,...јер ми увек тако ,,на сигурно,, примимо гол, и после нема више времена да изједначимо, а камоли да победимо...

Да ли смо уопште у стању да МИ први нападнемо свим силама у првих 5 минута утакмице, па макар и тада примили гол...јер после има још 85 минута да изједначимо...
...или ћемо увек да чекамо да га први примимо па да онда свим силама нападамо у последњих 5 минута утакмице?

Ако смо, додуше, у стању да нападамо?




Милан Стојаноски је данас први пут водио тим са клупе, а играли су Гочманац, Бојат-Дукић, Суботић-Пурић, Станковић-Филип Чермељ-Петровић, Лакчевић-Арамбашић-Кнежевић, а од резервиста још и Стојановић, Боровић, Ђурић, Лекић.

 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Evo i snimka kako Teleoptik prima gol od Zemuna (pogledati od 1:57)...


I onda možemo da razmatramo ko je tu najviše pogrešio, ili da kažemo da je Zemun jednostavno jači, bolji i iskusniji, jer smo mi na početku utakmice izveli tim sa 7 mlađih igrača u njemu, dok je Zemun u svom timu imao samo dva takva...

Možemo da kažemo i da imamo novog trenera, koji možda od igrača sad traži nešto drugo od onoga što im je tražio Duljaj...
Recimo, mislim da sam pročitao negde (ali sad ne mogu da nađem gde), da je Stojanoski izjavio da će igrače toliko opteretiti treninzima, da im neće pasti na pamet da idu na individualne trening)...

No, sve u svemu, Teleoptik je doduše (i trenutno) još uvek najefikasniji tim lige, ali u ova dva prva prolećna meča imao je, da se kladioničarski izrazim, od nula do jedan šut u okvir gola svojih rivala...
A to je zaista premalo.

Ne bih da nešto previše kritikujem naše mlade fudbalere zbog toga, jer su oni zapravo na samom kraju ,,lanca,, koji počinje od toga kakav se fudbal uopšte gaji u Srbiji, kako se vrše selekcije igrača, šta treneri rade sa njima, kako se uprave odnose prema njima, koliko su i kada su (i to neredovno) plaćeni, itd...
I tek kada sve to uzmemo u obzir, onda možemo da razmislimo o tome zašto je ovaj igrač ovakav ili onakav, ili zašto radi ovo a ne ono...

Sledeća utakmica je 19.marta u 15 časova u Surčinu, protiv tamošnjeg Jedinstva - ukoliko se dotle nešto ne izmeni - pa ćemo videti koliko će (i da li će) tada naši momci biti ,,raspucani,,...

Fudbalski savez Beograda je upravo izmenio dizajn svoga sajta, pa je i to još jedna stvar (od mnogih) koja me nervira - čemu promena nečega što je bilo vrlo pregledno i precizno nas obaveštavalo o delegiranju (sudijama, stadionima, terminima) za predstojeće mečeve? :icon-rolleyes:
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496

Jevremović na pitanje ko mu je idol nema dilemu:
– Lionel Mesi!
Međutim…
– Neki su me poredili s Dibalom, ali drugačiji sam tip igrača,
u porodici mi svi simpatišu Bajern i pokušavao sam da se ugledam na Robena.
...................................................................................................................................

Отишло све у курац....Партизан клинцима одавно није сан. Некад се питам дал постоји макар ЈЕДАН једини клинац у нашој школи, па макар био најнеталентованији, коме је сан само Партизан....
У изјавама сви сањају да дебитују-заиграју-титулу-дерби АЛИ......али само сезону или две, док их не улови неки скаут, а онда идемо по главне снове Реал, Сити, пизде материне....
Тог култа одавно нема....
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Ko je sada trener Teleoptika otkako je Duljaj preuzeo prvi tim, zna li neko? @Goran Tomić
Брате мој, писало ти је о томе само мало изнад твог питања...а и изнад тог изнад... :D

Да, Милан Стојаноски је шеф стручног штаба Телеоптика, помоћни тренер је Ненад Ђукановић, доктор Илија Росић, физиотерапеут Никола Шијан, представник клуба Жикица Поповић, кондициони тренер Стефан Петровић, тренер голмана Дарко Божовић...бар тако пише у протоколу ове последње утакмице...
У стручном штабу првог тима није више Мирослав Чермељ, који је ту био годинама, а у саставу тима није било његова два сина, да ли због картона, повреда, нове тренерске концепције, или нечег четвртог...то не знам...

Све у свему, Телеоптик је јуче играо у Сурчину против Јединства, и као и прве две пролећне утакмице и ову изгубио идентичним резултатом - 1:0... :icon-rolleyes:

Извели смо тим са чак 9 ,,бонуса,, - на голу је био 1.Гочманац, бекови 2.Бојат, 3.Кекић, штопери 5.Суботић (капитен), 6.Пурић, везисти 4.Станковић, 8.Урош Стојановић (није бонус), 10.Ђорђе Петровић, крила 7.Ђурић, 11.Боровић, шпиц 9.Арамбашић (није бонус)...
Играли су још и 13.Дукић, 17.Гајић, 18.Кнежевић, 20.Крстић...

За разлику од прве две утакмице, игра Телеоптика је овога пута била нешто боља, али као што ми је на последњој утакмици Партизан сметало што се Дијабате (уместо да игра по крилу) много гура у средину, тако мислим и да је код Телеоптика проблем што играчи превише стоје ,,закуцани,, на својој позицији...јако је тешко овладати тереном са само три везиста - ако нико не прилази да им озбиљније помаже у томе...
Додуше, данас смо, ако не путем ,,везе,, и кроз средину, а оно преко бокова (више преко десног) имали доста продора, али...није то донело неку опипљиву корист - центаршутеви су често били напамет, прениски, нетачни...

Најбољу прилику првог полувремена иамли су домаћини када је лопта фијукнула тик изнад наше пречке!







По мом мишљењу, судија Марко Карановић пропустио је да досуди пенал за Телеоптик, када је у 16м Јединства одгурнут Боровић, али...нико се није нешто нарочито бунио, а морам да признам да је слична таква одгуривања судија понекад пуштао и по средини терена баз свирања фаула, тако да...
...по веома топлом и сунчаном времену, у првом полувремену нисмо видели гол, чекали смо да видимо шта ће бити у другом...






У другом полувремену, Телеоптик је ,,додао гас,, покушавао да направи нешто више, у једној акцији створила се гужва, Арамбашић је ,,маказицама,, шутирао ка голу, после смо покушали још једном...на крају је судија ипак свирао нешто за Јединство...



И, када је изгледало да смо загосподарили тереном...долази до тога да многи у нашој одбрани чекају неког другог ко ће реаговати... и нападач домаћих Лука Секулић, неометан, са пола метра шаље лопту у нашу мрежу...




Погледајте како то изгледа на видео-снимку (од 2:44)...


Наравно...покушавамо да изједначимо, али...углавном јалово...

Слично као што ни Натхо против Сурдулице није успео да изведе корнер како треба, тако су и Телеоптикови ,,специјалци,, за тако нешто углавном лоше изводили корнере, упркос томе што имамо два висока штопера који одлично скачу...убеђен сам да је обрнута ситуација, да противник има таква два скакача - да би они нама стрпали бар још два гола у мрежу...
И као што голман Поповић (код тренера Дуљаја) није отишао у напад у последњем минуту утакмице и корнеру за Партизан, тако ни Гочманцу тренер Стојаноски није допустио (или га бар није позвао, послао, упутио!) да оде на скок, или бар да прави гужву код последњег корнера Телеоптика - односно последње прилике да Телеоптик изједначи...

И све док је домаћим тренерима милије да изгубе утакмицу са мањом гол-разликом него да покушају да дају гол - пиши пропало од домаћег фудбала...

И, да - ваљало би научити како се то изводи корнер, маните ме више набацивања на прву и противничког бека, или помоћне игре која не доноси ништа...
Имамо 25 фудбалера у Партизану, 25 у кадетима, 25 у омладинцима, 25 у Телеоптику...то је 100 фудбалера...па НЕМОГУЋЕ да нема ЈЕДАН који ЗНА да изведе корнер?!
И чиме их уопште уче тамо, ако нико не може да научи да узведе корнер како треба?








 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Dobar je bio Purić, i cela naša odbrana, ali...
Na svakoj od ove tri prolećne utakmice, desi im se pad koncentracije, mi primimo gol i izgubimo...
Nije meni kriva odbrana što izgubimo utakmicu, nego je problem što nismo u stanju da damo gol više i da pobedimo!
O.k. ekipa je mlada, momci su ,,bonusi,,...ali pogled na tabelu govori mnogo...


Ne umanjujući kvalitet Treće lige, ipak zamislite koliko bi tek tim našim bonus-momcima bilo teže da su im protivnici iz PLS ili Superlige...
Mnogo teže.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
У четвртом колу ,,пролећа,, коначно оно што смо од Телеоптика и очекивали: победа над Студентским градом од 2:0, лепа игра, брза транзиција, доста шанси, и - можемо да честитамо тренеру Стојаноском његов ,,првенац,,!
Ко није био у Земунелу пропустио је да види и женску судијску тројку, и моркиње (илити мисирке) које лете изнад терена, и добру атмосферу на трибини...



У прва три минута Телеоптик је већ створио (и пропустио) две шансе, а одбрамбени играч ,,Студењака,, у својих 16м, просто је ,,однео,, нашег Уроша Ђурића, али како ВАРА нема у Трећој лиги...морали смо да се повинујемо процени судије да то није пенал...додуше, исту процену имала је и када је у наших 16м, нешто касније, наш Алекса Пурић у грађењу ,,однео,, њиховог нападача...

На овој теми наши чланови се повремено распитују баш за Пурића и Бојата, и управо су њих двојица били творци нашег вођства: ,,Пуре,, је лоптом ,,избацио,, ,,Бокија,, а он се (иако по ,,ратном распореду,, бек) у маниру нападача ослобађа свог чувара и тресе мрежу студената - 1:0 за Телеоптик!





Нешто касније, Ђорђе Петровић шаље дугу лопту опет ка Бојату, и свима нам се чини да је тај пас предугачак...ипак, лопта ,,стаје,, пре гол-аут линије, наш десни бек стиже до ње, улази у 16м...и...сходно модерном фудбалу сви очекујемо неку повратну лопту или неко задржавање док неко не приђе...али Бојат ради оно најпаметније: шутира и постиже свој други гол - 2:0 за Телеоптик!









У другом полувремену Студентски град жели да још више напада, али школованим играчима Телеоптика то оставља простора за повремене контранападе...које нажалост не користе...
Саво Арамбашић тресе пречку, али и остали наши нападачи никако да дају још један гол...




Данас их та деконцентрација у реализацији није коштала, али...на неком другом терену, под јачим притиском публике, или са неким јачим противником, другачијим судијом...свашта би могло да буде...
Студентски град је рецимо тражио пенал (иако пенал није био), жалио се на одлуке, итд...
Јер, као и увек кад угледају женског судију на терену, мушкарчине покушавају да неким притиском ,,измунтају,, нешто у своју корист, али ја још ниједном нисам видео да је Јелена Међедовић под тим притисцима некад нешто ,,попустила,, - ови од данас чак могу да буду срећни што није почела да вади и црвене картоне (како иначе зна да уради), него се задовољила само са жутима...





И колико год да су ,,Студенти,, покушавали...ипак су ,,Оптичари,, имали боље прилике - Петровић шутира преко гола, а Арамбашић је просто морао да да гол из непосредне близине, али, голман Бојовић му то брани...





Прву победу ,,пролећа,, смо, ево ,,уписали,, што је добро - одбрамбени играч дао је оба гола, што је такође јако добро - е, остаје нам за убудуће да у стрелце почну да нам се уписују и нападачи...



Напред Телеоптик! :navijac

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Evo i prvih ,,prolećnih,, golova Teleoptika, od 1:45 postiže ih naš desni bek, Dragan Bojat...


Evo i jednog teksta od pre godinu dana o njemu...


Napadači nam još uvek ,,poste,, - centarfor Savo Arambašić se ispromašivao na prethodnoj utakmici, ali ne sumnjam da će mu se to ,,vratiti,, na nekoj od narednih...
On je inače pri vrhu strelaca ove lige, i dobro je kad špic stalno ulazi u šanse...volim i kada su igrači ,,profilisani,, po pozicijama, iako se u današnjem fudbalu od igrača traži da budu što svestraniji...
Teorijski je to o.k. ali daj da špic bude špic, krilo nek bude krilo, i tako redom, a za dodatnu i dopunsku ,,nastavu,,...videćemo...

Što bi rekao Rade Bogdanović i u Evropi su u deficitu sa ,,devetkama,,...pa daj da bar mi u Partizanu i Teleoptiku i dalje ,,proizvodimo,, - ,,klasiku,,...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
centarfor Savo Arambašić se ispromašivao na prethodnoj utakmici, ali ne sumnjam da će mu se to ,,vratiti,, na nekoj od narednih...
Evo, pogodio je Savo za subotnje vođstvo Teleoptika, ali je BSK izjednačio u drugom poluvremenu, što je bio i konačan rezultat, 1:1 u Borči, nisam bio u mogućnosti da prelazim Dunav i idem na utakmicu, vidim da podobijasmo 4 žuta kartona naspram jednog za Borčance...


Čekamo još koji izveštaj pa da upotpunimo utiske...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Golovi sa prošle utakmice ,,Optičara,, su od 3:07 sledećeg snimka - Savo je uspešno izveo penal, ali ne vidimo na snimku kako je do penala došlo, posle primamo gol, i...


...i sledeća utakmica je sutra, od 11h u Zemunelu - dolazi nam Blue Union porodica Terzić, Babović i tako dalje - dakle, OFK Beograd, iliti posleratni, a po njihovom mišljenju i predratni BSK, i tako to...

Žao mi je što ću biti na poslu, pa neću moći da vidim okršaj, ali verujem da će biti zanimljivo...
Proteklih meseci, OFK-u mediji posvećuju dosta pažnje, Teleoptiku dosta manje, ali...na teren se izlazi 11 na 11...










Napred Teleoptik! :navijac
 

fudbal011

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2020
Порука
97
Reaction score
458
Локација
Novi Beograd
Ma ustupice zvezdanu neko to mesto za drugu ligu, a ne bi me cudio scenario ni da udju u superligu direktno umesto IMT-a, zivi bili pa videli.
 
Top