Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.409
Локација
Beograd
www.zurnal.rs/fudbal/partizan/109404/crno-beli-ubedljivi-protiv-filijale-strelac-i-filip-stevanovic

Још једна утакмица Телеоптика са Партизаном (коју такође нисам погледао)...радује ме да је Партизан добро одиграо и био баш ,,распуцан,, мислим да је добра идеја да што чешће оба наша тима играју те тренинг-утакмице, али не радује ме то што је Телеоптик поражен са тако великом разликом!

Партизан је био у заиста једном ,,комбинованом,, саставу, али и састав Телеоптика (који је, претпостављам одиграо прво полувреме?) садржао је такође само 6 играча од неких уобичајених ,,првих 11,, од јесенас...

А резервисти који су заиграли касније, заиста су тек други тим Телеоптика, а међу њима су и неки момци који су јесенас нпр. испали у купу од ПКБ Падинске Скеле...мада је и Партизан убацивши све те своје резервисте одиграо у неком свом ,,трећем-четвртом,, саставу...

Питам се да нису можда ови неки момци из ,,јесењашњег,, Телеоптика који ,,фале,, на овој утакмици отишли негде са неком својом (по годишту) одговарајућом млађом ,,селекцијом,, на неку утакмицу или припреме?
Или то, или су се повредили...или су отишли из клуба?

Ајд, видећемо ускоро и почетак ,,пролећа,, Српске лиге, па и то може ли Партизан можда мало да позајми још неког играча Телеоптику...?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.409
Локација
Beograd
Питам се да нису можда ови неки момци из ,,јесењашњег,, Телеоптика који ,,фале,, на овој утакмици отишли негде са неком својом (по годишту) одговарајућом млађом ,,селекцијом,, на неку утакмицу или припреме?
Da, jesu, gledao sam danas malo utakmicu selekcija ,,U-19,, Srbije i Bosne i Hercegovine...i za Srbiju su igrala dva momka iz Teleoptika, Subotić i Blagojević, a ovaj drugi je postigao pobedonosni gol i to...prethodno poslavši kolegu iz BiH po burek...da li samo po onaj s mesom, kakav u Bosni jedino figurira kao burek, ili i po još neki ,,srbijanski,, odnosno sa sirom ili pečurkama...e to već ne znam, ali znam da se zbog ovakvih poteza nekad gledao fudbal!


Zaista prelepo izgleda kada ,,Blagoju,, ovako neki potez na utakmici uspe...a kada mu ne uspe...e onda ga Albet Nađ po hitnom postupku pozove do klupe na ubrzani kurs prevaspitavanja mladih fudbalera - po sistemu, e ne može 10 igrača da gine na terenu, ili da izgubi utakmicu, da bi se ti jedan zabavljao!
O.k. fudbal se igra da pobediš, ali ako nema ovakvih nekih poteza u fudbalu...onda to više i nije fudbal!

Inače, za U-19 Srbiju je danas igrao i ,,precrtani,, igrač Partizana Čolić, dok je (takođe ,,precrtani,,) Denis Stojković sedeo na klupi...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
Овај десни бек (двојка) ИМТ-а интересантан играч.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.409
Локација
Beograd
Od ko zna koliko dana unazad u Beogradu ili Zemunu, ovaj danas je bio najhladniji...no to ne može potrti činjenicu da se proleće već odavno ,,oseća u vazduhu,, da je drveće procvetalo - i da je Teleoptik uspešno startovao prolećni deo sezone, pobedivši GSP Polet Dorćol sa 3:0...

Inače....pedesetak godina pratim fudbal, ali tek sad sam prvi put prisustvovao jednoj utakmici u kojoj je cela sudijska ,,trojka,, bila - ženska.



Zbog jedne takve činjenice, dvadesetdve muškarčine na terenu su možda pomislili da će lakše uspeti da ostvare neki ,,pritisak,, na sudijske odluke, ili ,,ušićare,, ponešto u korist svog tima, ali ih je glavni sudija, Jelena Međedović, vrlo brzo uverila u to da ona vodi utakmicu, a ne oni.
Nije se libila da deli kartone, pa su se i protesti ubrzo ,,proredili,, - bar kod onih koji već imaju jedan žuti karton...
Na njene odluke mnogo više su negodovali gosti, po onom starom fudbalskom običaju: ko gubi ima prava da se ljuti.

No, nisu ženske sudije bile krive za poraz GSP Poleta, kriv je bio Teleoptik, jer je - bolja ekipa.

Bolja ekipa izašla je na teren u ovom sastavu:
Slavković, Simunović, Adamović, Momčilović, Subotić, Đurković, Dragić, Minić, Marinković, Blagojević, Marković...dakle jedna baš ,,klasična,, fudbalska postava, sa bekovima, štoperima, polutkama, krilima, centarforom...

Teleoptik je u prošloj utakmici ove dve ekipe, ubedljivo porazio GSP, pa su momci verovatno pomislili da će i danas biti i tako i lako...
Ili je možda taktička zamisao bila da se počne oprezno i da se ,,ne srlja,, ali...taj početak uopšte nije izgledao dobro...kao ono što pežorativno zovemo ,,srpska (Bata Đora) škola fudbala - ja tebi, ti meni, prvom do sebe i unazad.

GSP je stajao ,,u bloku,, a naši vezisti nikako nisu uspevali da ,,povežu,, igru i probiju taj ,,blok,, lopta je često išla nazad našim štoperima da oni nešto kao ,,organizuju,,...pokušavali smo da iz kornera ,,nađemo,, Nenada Marinkovića u skoku, ali to nije davalo rezultat...



U prvom poluvremenu Luka Dragić je jednom ,,oprobao,, dribling, a zatim i šut ali nije pogodio...
Polet je retko napadao, a baš greška našeg štopera-organizatora Đurkovića (da izgubi loptu na sredini), stvorila je priliku ,,desetki,, Isakoviću da se ,,stušti,, ka našem golu, ali...ipak su ga sustigli i sprečili da uradi nešto više...

Drugo poluvreme, druga slika...



,,Šoferskim rečnikom,, rečeno, Teleoptik je iz ,,druge,, prebacio u ,,četvrtu,, a povremeno i u ,,petu,, - ubrzao igru, a naši vezisti su stalno pokušavali da pasovima ,,gađaju,, prazan prostor IZA leđa odbrambenih igrača Dorćolaca, ili delili lopte po ,,krilima,,... Desno je često ,,probijao,, Vido Marković, a po levom boku ,,dejstvovao,, je Dragić...

Jedna dobra, iako niska lopta, sa desnog boka stiže do veziste Momčilovića i on je, u padu spretno ,,sprovodi,, u mrežu, 1:0 za ,,Optičare!





Brzi napadi Teleoptika se nastavljaju, a jedan od njih Luku Dragića ,,izbacuje,, u 200%-tnu šansu...koju mu golman Poleta, Ivan Pavlović - brani!




Zatim Luka ne misli ni o čem drugom nego o svom promašaju, hvatajući se za glavu nekoliko puta...ja ga zovem i kažem mu: dobro je Lule, nema veze, daćeš ga...



Moje ,,proročanske reči,, ubrzo se ostvaruju, Dragić ponovo ulazi u sličnu priliku, čak dozvoljava sebi da mu se približi odbrana Poleta, ali i da ih nemilostrdno ,,kazni,, postizanjem gola, osvetivši se za onu promašenu šansu!




Kada se ,,strelac,, nađe bliže aut-liniji, ponovo ga zovem da mu samouvereno kažem: Lule, jesam ti rek'o... :D

Iako ima još da se igra, Nađ je ubeđen u pobedu svog tima i ,,dozirano,, uvodi rezerviste, igrali su još i: Uroš Knežević (br.17), Jovan Krstić (br.13), Marko Lekić (br.15), Lazar Stakić (br.14), Ivan Ćorković (br.18)...




Jedan od ,,rezervista,, Marko Lekić postiže treći gol za Teleoptik...








Posle utakmice sportski pozdravi fudbalera oba tima međusobno, kao i sa sudijama, a šefovi stručnih štabova, dva, nama matorcima poznata fudbalska imena: Albert Nađ i Cvijetin Blagojević - pozdravljaju se po ,,Korona-propisima,,...



A kad sam već pomenuo tu nezaobilaznu Koronu...

Em što nam pravi probleme i ograničenja, em što smo konstantno u stanju neke neizvesnosti...
Ja recimo uopšte nisam siguran da li će (ili neće) neki ,,krizno-državni,, štab opet ,,zasedati,, dan pre sledeće utakmice Teleoptika i da li će zato te utakmice uopšte biti ili ne biti...i da li ću ja tada morati da budem na poslu ili ću morati da ne budem na poslu...

Jedna, skoro pa hamletovska dilema...

I tako, već godinu dana... :icon-rolleyes:

Napred Teleoptik! :navijac
 
Последња измена:

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.591
Локација
25-i maj
Od ko zna koliko dana unazad u Beogradu ili Zemunu, ovaj danas je bio najhladniji...no to ne može potrti činjenicu da se proleće već odavno ,,oseća u vazduhu,, da je drveće procvetalo - i da je Teleoptik uspešno startovao prolećni deo sezone, pobedivši GSP Polet Dorćol sa 3:0...

Inače....pedesetak godina pratim fudbal, ali tek sad sam prvi put prisustvovao jednoj utakmici u kojoj je cela sudijska ,,trojka,, bila - ženska.



Zbog jedne takve činjenice, dvadesetdve muškarčine na terenu su možda pomislili da će lakše uspeti da ostvare neki ,,pritisak,, na sudijske odluke, ili ,,ušićare,, ponešto u korist svog tima, ali ih je glavni sudija, Jelena Međedović, vrlo brzo uverila u to da ona vodi utakmicu, a ne oni.
Nije se libila da deli kartone, pa su se i protesti ubrzo ,,proredili,, - bar kod onih koji već imaju jedan žuti karton...
Na njene odluke mnogo više su negodovali gosti, po onom starom fudbalskom običaju: ko gubi ima prava da se ljuti.

No, nisu ženske sudije bile krive za poraz GSP Poleta, kriv je bio Teleoptik, jer je - bolja ekipa.

Bolja ekipa izašla je na teren u ovom sastavu:
Slavković, Simunović, Adamović, Momčilović, Subotić, Đurković, Dragić, Minić, Marinković, Blagojević, Marković...dakle jedna baš ,,klasična,, fudbalska postava, sa bekovima, štoperima, polutkama, krilima, centarforom...

Teleoptik je u prošloj utakmici ove dve ekipe, ubedljivo porazio GSP, pa su momci verovatno pomislili da će i danas biti i tako i lako...
Ili je možda taktička zamisao bila da se počne oprezno i da se ,,ne srlja,, ali...taj početak uopšte nije izgledao dobro...kao ono što pežorativno zovemo ,,srpska (Bata Đora) škola fudbala - ja tebi, ti meni, prvom do sebe i unazad.

GSP je stajao ,,u bloku,, a naši vezisti nikako nisu uspevali da ,,povežu,, igru i probiju taj ,,blok,, lopta je često išla nazad našim štoperima da oni nešto kao ,,organizuju,,...pokušavali smo da iz kornera ,,nađemo,, Nenada Marinkovića u skoku, ali to nije davalo rezultat...



U prvom poluvremenu Luka Dragić je jednom ,,oprobao,, dribling, a zatim i šut ali nije pogodio...
Polet je retko napadao, a baš greška našeg štopera-organizatora Đurkovića (da izgubi loptu na sredini), stvorila je priliku ,,desetki,, Isakoviću da se ,,stušti,, ka našem golu, ali...ipak su ga sustigli i sprečili da uradi nešto više...

Drugo poluvreme, druga slika...



,,Šoferskim rečnikom,, rečeno, Teleoptik je iz ,,druge,, prebacio u ,,četvrtu,, a povremeno i u ,,petu,, - ubrzao igru, a naši vezisti su stalno pokušavali da pasovima ,,gađaju,, prazan prostor IZA leđa odbrambenih igrača Dorćolaca, ili delili lopte po ,,krilima,,... Desno je često ,,probijao,, Vido Marković, a po levom boku ,,dejstvovao,, je Dragić...

Jedna dobra, iako niska lopta, sa desnog boka stiže do veziste Momčilovića i on je, u padu spretno ,,sprovodi,, u mrežu, 1:0 za ,,Optičare!





Brzi napadi Teleoptika se nastavljaju, a jedan od njih Luku Dragića ,,izbacuje,, u 200%-tnu šansu...koju mu golman Poleta, Ivan Pavlović - brani!




Zatim Luka ne misli ni o čem drugom nego o svom promašaju, hvatajući se za glavu nekoliko puta...ja ga zovem i kažem mu: dobro je Lule, nema veze, daćeš ga...



Moje ,,proročanske reči,, ubrzo se ostvaruju, Dragić ponovo ulazi u sličnu priliku, čak dozvoljava sebi da mu se približi odbrana Poleta, ali i da ih nemilostrdno ,,kazni,, postizanjem gola, osvetivši se za onu promašenu šansu!




Kada se ,,strelac,, nađe bliže aut-liniji, ponovo ga zovem da mu samouvereno kažem: Lule, jesam ti rek'o... :D

Iako ima još da se igra, Nađ je ubeđen u pobedu svog tima i ,,dozirano,, uvodi rezerviste, igrali su još i: Uroš Knežević (br.17), Jovan Krstić (br.13), Marko Lekić (br.15), Lazar Stakić (br.14), Ivan Ćorković (br.18)...




Jedan od ,,rezervista,, Marko Lekić postiže treći gol za Teleoptik...








Posle utakmice sportski pozdravi fudbalera oba tima međusobno, kao i sa sudijama, a šefovi stručnih štabova, dva, nama matorcima poznata fudbalska imena: Albert Nađ i Cvijetin Blagojević - pozdravljaju se po ,,Korona-propisima,,...



A kad sam već pomenuo tu nezaobilaznu Koronu...

Em što nam pravi probleme i ograničenja, em što smo konstantno u stanju neke neizvesnosti...
Ja recimo uopšte nisam siguran da li će (ili neće) neki ,,krizno-državni,, štab opet ,,zasedati,, dan pre sledeće utakmice Teleoptika i da li će zato te utakmice uopšte biti ili ne biti...i da li ću ja tada morati da budem na poslu ili ću morati da ne budem na poslu...

Jedna, skoro pa hamletovska dilema...

I tako, već godinu dana... :icon-rolleyes:

Napred Teleoptik! :navijac
Kapa dole za izvestaj!
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
338
Reaction score
837
Локација
Kraljevo

za razliku od juniora ovo vec lici na fudbal

ima materijala, Stjepanovic + Bazdar

ko je trener kadeta ? insistira se na igri po vertikali i to mi se bas svidja
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pobede omladinaca i kadeta...

Omladinci:

Partizan - IMT 2:1

Tabela: 1.Brodarac 59 bodova, 2. Partizan 57, 3. Zvezda 54, 4. Mladost (Lucani) 47 /mec manje/, 5. Vojvodina 46 /mec manje/...

Kadeti:

Partizan - Teleoptik 3:0

Tabela: 1. Partizan 58 bodova, 2. Vojvodina 57 /mec manje/, 3. Zvezda 56, 4. Cukaricki 53, 5. Graficar 49 /mec manje/...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.516
Локација
Žrnov
Gledala danas uzivo drugo poluvreme kadeta :)
Morala sam da navijam malo za Teleoptik, na 2:0. Ipak smo mi svi naši.
Klinci su se muški "pošibali", bez pardona.
Gledali utakmicu i neki prvotimci, a na kratko i šef.

posle toga, prijateljsku igrali mladji pioniri (2007.) Teleoptika i Rada. Optičari slavili 5:0, mada je rezultat bio ubdrugom planu. Polivreme 2:0, onda su u drigom poluvremenu, treneri po dogovoru izveli mesovite pstave.
Teleoptik ima dva baš zanimljiva igrača,, spica klasicnog, stigao iz Panceva negde pri kraju jesenje polusezone i čuvenog Eldina koga drzimo i Teleoptiku jer ocigledno ima neki problem i glavi :buhaha
Obojica su akceleranti, izuzetno fizicki dominantni ali i znaju fudbala. Videcemo kako ce se razvijati.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd

U-17 selekcija je otisla u Madjarsku na prijateljsku utakmicu.
Od nasih su tamo:
Vlahovic - krilni napadac
Stjepanovic - zadnji vezni i stoper
Bazdar - spic i krilni napadac
Jevremovic - krilo
Isailovic - ofanzivni vezni (umesto Petkovica koji se lakse povredio)

Bice direktan prenos ovde:
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
Овај Баждар баш обећава.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.409
Локација
Beograd
Ja recimo uopšte nisam siguran da li će (ili neće) neki ,,krizno-državni,, štab opet ,,zasedati,, dan pre sledeće utakmice Teleoptika i da li će zato te utakmice uopšte biti ili ne biti...i da li ću ja tada morati da budem na poslu ili ću morati da ne budem na poslu...
Tačno tako kako sam napisao pre neki dan! :icon-rolleyes:

,,Svemoćni,, krizni štab, kao neke mitske ,,suđaje,, sastanu se ,,svako malo,, i onda određuju tu neumitnu sudbinu, nas običnih, malih i nebitnih smrtnika...ali samo za par dana unapred. Ne više. No, no!
Dakle:
Utakmice može biti. A neko može i mora da radi. A neko ne može i ne mora da radi. I to je to. Ili ovo:

U mojoj firmi radili smo danas u isto vreme kada je zasedao i krizni štab. A onda su nam kasnije javili da (shodno merama) nešto nećemo raditi za vikend. A onda su nam večeras javili da dođemo za vikend na posao...da radimo nešto...što nije ono isto ,,nešto,, što smo danas već bili otkazali...
...ali zato jeste slično, ako mene pitate...kako god - radi se očigledno o tome da više različitih ,,struja,, u ovom gradu i u ovoj državi, gura tu neku (svako) svoju ,,priču,, ali preko naših leđa...
Elem:

Brodarac - Teleoptik igraju derbi sezone sutra u 11h, a pogled na tabelu može da vam pojasni zašto je to tako:


U isto vreme ja ću biti na poslu, te neću moći lično da ispratim utakmicu.

Posao je posao, od njega živim, ali i dalje ne prihvatam ,,logiku,, naših vlasti da je opasnije biti publika (jedan od 100) na fudbalskoj utakmici Treće lige, koja se svakako igra napolju, nego biti radnik (jedan od 100) na poslu koji se svakako obavlja unutra i na mnogo manjem prostoru nego što je to fudbalski stadion. A možda vlast samo ne želi da ikada čuje šta bi neki nebitni smrtnik uzviknuo na stadionu? Ali, čuće jednog dana...svakako.

Dakle, nekada su ljubitelji fudbala bili na stadionima, sada su (hteli-ne hteli) u foteljama ispred TV-a, a umesto njihovih glasova, sada nam puštaju one lažne, veštačke...ali svakako politički ispravne...

Na kraju da pohvalim i to što je Partizan odlučio da preko interneta prenosi utakmice svojih mlađih kategorija (kada su domaćini), ali mislim da bi mogli da pomognu Teleoptiku, pa da i on ima jednu takvu ,,opciju,,...
Ili da Teleoptik to i sam uradi?

Mislim, ako je BSK iz Borče u stanju da svaku svoju utakmicu tako snima i prenosi, zašto to ne bi mogao i Teleoptik?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
Не знам ни што преносе уопште утакмице из овог угла ? Заболе ме глава од гледања, зумирања, померања камере....зар је толико тешко поставити неку мини платформу....... Не бих да омаловажавам нечији труд али ово је негледљиво....што је штета јер сигурно многе занима да виде (како треба) наше клинце на делу макар и у неком бољем накнадно постављеном снимку, а не уживо.

 
Последња измена:
  • Like
Reactions: MAK

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.409
Локација
Beograd
Na onoj prvoj prolećnoj utakmici Teleoptika (protiv GSP Poleta), interesovalo me je:

1. Ko će ,,dobiti,, mesto centralnog napadača, obzirom da je najbolji golgeter ,,jeseni,, Stanojlović otišao u F.K. Loznicu...i...
2. Da li će Teleoptik još malo više da ,,zagrize,, za to prvo mesto lige, odnosno, da li će sastav tima da bude znatno ojačan još nekim igračima, koji ozbiljno mogu da pripomognu da se to prvo mesto i ostvari ,,na kraju balade,,...

Odgovor mi je izgledao ovako:

1. Centralnog špica zaigrao je igrač koga smo već ionako imali na ,,raspolaganju,, - iskusni internacionalac Nenad Marinković, koji je nekoliko puta dobro ,,povukao,, napad, iako nije postigao gol...izgleda bolje fizički pripremljen nego jesenas, a njegovo fudbalsko znanje u trećem rangu takmičenja uopšte nije upitno...
2. Teleoptik je ,,startovao,, u sastavu koji nije bio iznenađenje, to su sve bili igrači koji su već dosta utakmica igrali jesenas - ,,minus,, kao što već rekosmo, golgeter Stanojlović i ,,minus,, veoma visoki štoper Lalatović...dakle, izgledalo je da se Teleoptik i nadalje uzda samo ,,u se (i u svoje kljuse),, - odnosno u sastav koji mu je već na raspolaganju, pa dokle stignu - stignu...
Ipak...
Pažnju mi je privukao ,,rezervista,, br.17 koji je ušao u igru umesto ,,desetke,, Blagojevića...bio je to jedan solidno ,,kršan,, momak, koji je odmah po uslasku zauzeo jedan samouveren i drčan ,,stav,, na terenu, a nije mu manjkalo ni tehnike ni volje da ,,povuče,, napad...Uroš Knežević:





Kući sam ,,konsultovao,, internet, tamo su tekstovi i fotografije o potpisu njegovog profi ugovora i ,,prelaska,, iz Teleoptika u Partizan...




Odgledao sam, naravno, i nezaobilazne ,,klipove,, u kojima on ima snagu, brzinu, tehniku...ali, znate kako je, svaki igrač izgleda veoma dobro na sopstvenim klipovima, pa sam hteo da pogledam bar još jednu utakmicu ,,uživo,, pre nego što ga proglasim za pojačanje...
Ispalo je da nisam mogao na tu ,,sledeću,, utakmicu, ali i da je Knežević baš na njoj ,,zablistao,,!

Evo medijskih izveštaja, posle nedavne Teleoptikove (i Kneževićeve) pobede nad dotadašnjim liderom prvenstva:




Dakle, videsmo iz tih izveštaja da je bilo uzbudljivo na ,,derbiju,, Treće lige, da je čak golman igrao rukom u šesnaestercu : ) da je ,,Knez,, postigao evrogolčinu i odigrao ,,simultanku,,...i...bi šta bi!

Lepo je što je Teleoptik ,,zaseo,, na tron i sada je sve u njihovim ,,rukama,,...ili...u ,,nogama,, ali i u ,,glavi,,...jer..
...jedna ,,lasta,, pa čak ni nečija dva gola u jednoj utakmici, ili blistava pobeda nad liderom, ipak - još uvek nisu proleće...

Ima mnooogo još da se igra do kraja prvenstva, što pre se od ,,letenja,, spustimo ,,na zemlju,, - to bolje po nas...ubeđen sam da ni Teleoptik ni Brodarac nisu u stanju da pobede sve rivale do kraja...biće i dalje blistavih pobeda, ali ponegde će se izgubiti i neki bodovi...nije ovo Superpremijerekstramegasegalinglongpingpong liga, ovde NIKO nema zagarantovanu pobedu dok ne ,,okrvavi gaće,, na svakoj utakmici...

Momci, pamet u glavu, koncentracija dok ste na terenu, znanje i borba se podrazumevaju.
Napred Teleoptik! :navijac
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.409
Локација
Beograd
Danas popodne na ,,Zemunelu,, lider Srpske lige (grupe Beograd), Teleoptik, pobedio je Lokomotivu sa 3:0, a njegov prvi ,,pratilac,, na tabeli, Brodarac, u isto vreme remizirao je rezultatom 1:1 u Borči protiv BSK-a, tako da je trenutna razlika između ova dva kluba - tri boda...
Interesantno, ovo je Brodarcu tek drugi ,,remi,, u prvenstvu, a isto toliko nerešenih utakmica odiograo je i Teleoptik...
I jedan i drugi tim češće su gubili utakmice nego što su ih remizirali, dakle igraju fudbal otprilike u stilu: ,,pobeda ili smrt,,!

Teleoptik je izašao u sastavu koji i dalje odražava lepotu fudbalske ,,klasike,,:
1. golman Slavković
2. i 3. bekovi Simunović-Ćorković
4. jedan zadnji vezni - Momčilović
5. i 6. dva štopera Subotić-Đurković
centralni vezista, br.10, Blagojević, ofanzivni vezista (kao malo iznenađenje za danas) - br. 11. Marković
dva krila, br.8, Stakić, br. 7. Dragić
centarfor, br.9, Lekić.
Igrali su još i: br.13,Krstić, br.14,Obradović, br.15,Jeftić, br.17, Stojčeski, br.18, Mugoša.



Kao što je to uobičajeno, čim je počela utakmica, vreme se promenilo, počela je kiša kombinovana sa vetrom, i dok se ,,novinarska sedma sila,, žurno prebacivala na rezervni borbeni položaj, a fotoreporteri preduzimali hitne zaštitne mere za svoje tehnikalije, Vido Marković je ,,iskoristio,, priliku i ,,na neviđeno,, već ,,spakovao,, loptu u mrežu gostiju, 1:0 za Teleoptik!



Rano vođstvo uslovilo je da ,,Optika,, može mirno da igra, a da Lokomotiva nema šta više da čuva...

Luka Dragić je bio veoma agilan, rival mu je čak pocepao dres u želji da ga zadrži, a po njegovom mišljenju sudija ga je ,,zakinuo,, i za penal...



Na pokazivanje treneru Nađu našta mu dres liči posle starta odbrambenog igrača, Adi mu odgovara: ,,pa sigurno neće da te mazi,,... :D

Ipak, ubedljivo najpovoljniju priliku imao je Lekić, koji je trebao samo da loptu ćušne u gol...ali on ne samo da je uspeo da pogodi stativu, nego ju je pogodio na takav način da se lopta odbije, ne ,,na spolja,, nego ka gol liniji...ali i da ne uđe u gol?!



U pauzi između poluvremena smo razmišljali koliko je samo letos, u Železniku, drugačija bila utakmica ovih istih protivnika, jer, tada su se šanse pred oba gola smenjivale jedna za drugom...a danas Lokomotiva skoro da nije ni uspevala da stvori neku...

Očekivali smo da u drugom poluvremenu Teleoptik ,,potvrdi,, tj. uveća vođstvo, i zaista...kada je utakmica nastavljena, gol kao da je nekako ,,visio,, u vazduhu, napadi ,,Optičara,, su se smenjivali, neki ,,po zemlji,, neki i ,,iz vazduha,, a, kao i uvek, najviše me je nerviralo da Teleoptik iz kornera ne nabaci loptu odmah ka golu, nego ,,pomoćnom,, igrom ,,uspe,, da je vrati skoro do našeg golmana - iako su nam štoperi redovno išli ,,na skok,, kada izvodimo taj korner!



Ubrzo je usledio i jedan ,,topovski,, udarac Luke Dragića koji je dobro ,,zategao,, prečku protivničkog gola!





A onda...umalo ,,kazna,, - svakako najpovoljnija, a možda čak i jednina prava prilika Lokomotive na ovoj utakmici...ali kakva! Mihailo Relić (br.14) je poslao jednu tako opasnu loptu da je ona samo fijuknula...ipak tek koji santimetar (ili milimetar) dalje od naše mreže!




Zatim Andrej Blagojević upućuje strahovit šut ka golu Lokomotive, ali lopta je samo ,,zveknula,, u prečku, i to takvom silinom da verovatno ta prečka još i sad ,,zvoni,, tamo u Zemunu...




Kiša i dalje pljušti, ali kiše golova i dalje nema, prosto da se čovek upita, hoćemo li konačno dati taj drugi gol i ,,rešiti,, ovu utakmicu...ili će nam fudbalski ,,užitak,, biti samo ova solidna igra, ali i ovaj pravi fudbalski ambijent: kiša, vetar, hladnoća! E to je pravi fudbal! Za prave momke! :D



,,Konačnost,, danas ipak dolazi u ,,Zemunelo,, - Stakić dodaje loptu do Markovića koji je u poziciji odakle (se) ne promašuje - 2:0 za Teleoptik!






Teleoptik ,,ne spušta svoj ritam,, ali i kiša ,,pojačava,, onaj svoj ! Vetar često ,,sklanja,, kišobran na neku drugu stranu, fotoaparat je poprilično mokar, ali momcima se i dalje itekako igra!



Vido Marković prodire sa desne strane, i u želji da postigne het-trik - propušta priliku da asistira, pogađa loptom samo spoljni deo mreže, pa ga Nađ zove na ,,fudbalske konsultacije,,...
Ubrzo levi bek Ćorković prodire, logično, sa leve strane, te šalje idealnu loptu ka ,,rezervisti,, Danilu Muguši, koji ju je ,,prosledio,, u mrežu, za svoju veliku radost i za rezultat od 3:0 za Teleoptik!



I sam Ćorković imao je jednu dobru priliku da bude golgeter danas, ali njegov šut ipak nije pogodio mrežu, i...sve u svemu, baš dobra utakmica Teleoptika i sasvim ubedljiva pobeda, i to ostvarena bez kapitena Minića, bez iskusnog Marinkovića, i bez Kneževića koji je blistao na prošloj utakmici...

A mi koji smo bili na utakmici...ništa...lepo je bilo, a lepo je valjda i kad posle stigneš kući da skineš tu mokru odeću i obučeš suvu i pojedeš (ili popiješ) nešto toplo! :D

 
Последња измена:

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.249
Reaction score
3.703
Brodarac nešto intenzivno krenuo sa kiksevima od kada je mecena preskocio poligraf?
 
Top