Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Teleoptik nastavio sa losim rezultatima...

Srpska liga "Beograd" - 9.kolo:

Teleoptik - Stepojevac 1:1

Nakon 9.kola Teleoptik je tek 12-ti sa 9 bodova ( skor: 2 pobede, 3 remija i 4 poraza ).
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Loši rezultati filijale. Stepojevac je među najslabijim ekipama u ligi, mislim čak da je bio i poslednji pre ovog kola.
Ili nam je u interesu da ne igramo čak ni 3.ligu?
Očito je da Žare i ostali treneri rade odličan posao...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Losi rezultati ne samo Teleoptika vec i mladjih kategorija (omladinci i kadeti) koji sve vise zaostaju za kurvom... Ali ok, kazu da je bitnije od rezultata da se izbace neki kvalitetni mladi igraci kasnije za prvi tim...
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
Степојевац је убедљиво најлошији тим у лиги. Они су и испали прошле сезоне, па су враћени због одустајања Бежаније. Нерешено са њима код куће је равно катастрофи, иако за Телеоптик углавном игра 01. и 02. годиште.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Da, rezultat ili nekakva titula, trofej svakako nije nešto što se po svaku cenu ,,juri,, u mlađim kategorijama - deca su u pitanju i bitnije je kako se razvijaju, i bitnije je naučiti ih (ako već govorimo o mlađim selekcijama Partizana) da budu ljudi i normalne ličnosti, a ne lažovi, lopuže, kradljivci i otimači...
Čast je svakako i uvek IZNAD neke lažne titule (iz 1946.) ili nepostojećeg a poklonjenog penala (prekršajem van 16m), ali...

...Smisao i cilj sporta je svakako poštena POBEDA, i ako igraš tek da igraš, onda je to više rekreacija nego sport...
...dobro, i kada si u nekoj ,,školici fudbala,, o.k. tek učiš osnove, pa pobedio, izgubio, učiš se...

Ali...Teleoptik nije tek ,,školica,, - Teleoptik je ,,diplomski ispit,, jer odatle nema dalje, šta si naučio, naučio si, postaješ ili ne postaješ pravi fudbaler...

Priznajem da ne znam kako se sprovodi celokupan proces ,,pravljenja fudbalera,, u profesionalnim klubovima, ali bojim se da u Partizanu već odavno zaostajemo za takvim procesom koji se sada sprovodi u fudbalski ,,pismenijim,, zemljama, imam utisak da se kod nas neko više svojim prirodnim talentom ili fizičkim predispozicijama sam ,,probije,, do prvih 11, nego što smo mi u Zemunelu ,,izbrusli,, taj dijamant...

Možda grešim to za ,,brušenje,, ali vidim da po Evropi sigurno ima puno igrača od 18, 19, 20 godina koji su već u prvih 11 tima, i tamo, i fizikalijama i tehnikalijama, itekako ,,jedu živu decu za doručak,, (neke takve srećemo kod naših protivnika i u kvalifikacijama ili kad smo već u LE), dok kod nas i dalje mnogi u tim godinama tehnikalije imaju ,,izbrušene,, ali sa fizikalijama obično ,,kubure,, - Mitar, Bleki i Kalaba su sjajan izuzetak, ali ne i pravilo, više su prirodno ,,od brega odvaljeni,, nego što su ih takvima načinili u Zemunelu...

Dakle, možda grešim, možda ne znam, ali pitam - da li je pravi način pravljenja igrača za prvi tim da se rezultatski mučiš u trećoj ligi sa godištima (uglavnom) 01, 02, koja nastupaju za Teleoptik ili ne?
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Kadetska liga - 12.kolo:

Partizan - OFK Vrsac 9:1

Tabela nakon 12.kola:

1. Zvezda 31 bodova
2. Cukaricki 26
3. Partizan 24
4. Brodarac 21
5. Radnicki Nis 21

...
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Da upotpuni loš fudbalski vikend pobrinuo se i Teleoptik - novi poraz, ovaj put od TEK Sloge iz Velikih Crljena (2:1).
U pitanju je ekipa koja je ove godine ušla u 3.ligu iz bg-zone, i zasad beleži solidne rezultate.
Sa druge strane Teleoptik "tone" sve više, trenutno se nalazi na 14.mestu (nekompletno 10.kolo), a na svih pet dosadašnjih gostovanja zabeležio je poraze.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Omladinska liga - 11.kolo:

Napredak - Partizan 0:4

Tabela nakon 11.kola:

1. Brodarac 29 bodova
2. Zvezda 27
3. Partizan 23
4. Internacional 22
5. Spartak 20

...
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Видим нико није написао, Телеоптик је јуче испао из купа, изгубивши резултатом 0:1 од екипе Чукаричког.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Omladinska liga - 12.kolo:

Partizan - Trajal 4:1

Tabela nakon 12.kola:

1. Brodarac 29 bodova /mec manje/
2. Zvezda 27 /mec manje/
3. Partizan 26
4. Internacional 22 /mec manje/
5. Spartak 20 /mec manje/

...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Teleoptik nastavlja da razocarava rezultatima u trecem rangu... Vodili, pa izgubili na kraju...

Srpska liga Beograd - 11.kolo:

Teleoptik - Radnicki Obrenovac 1:2

* Drze poslednje mesto na tabeli sa tek 9 osvojenih bodova ( 2 pobede, 3 remija, 6 poraza ), sledi grcevita borba za opstanak.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Bio prioritet razvoj igrača ili ne, rezultati Teleoptika su ogromno razočaranje!

Ovako sa strane gledajući, pretpostavljam da je najveća odgovornost ipak na "struci" (na stranu nedodirljiva "uprava").
Ukoliko ima neko upućeniji u sva dešavanja unutar i oko ekipe, možda bi bilo zanimljivo čuti neko tumačenje, a da to nije "mladost i neiskustvo, fokus na "stvaranju" igrača, propisi fss-a...".

Znamo da je dosta mladih igrača, 2000-to godište uglavnom, uz ponekog nešto starijeg, ili nešto mlađeg (i naravno Babović/Damjanac), znači starosna struktura dosta slična nekim prethodnim sezonama kada je Teleoptik igrao sasvim dobro i u jačoj konkurenciji.
Da li se to Ž.Lazetić dokazuje i sprema za eventualno (ponovno) kormilarenje prvim timom Partizana, ili bar priključenje stručnom štabu?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Već duže vreme nisam bio u situaciji da pogledam neku utakmicu Teleoptika, i pravo da vam kažem, nije mi bilo jasno kako su dečaci koji muku muče da pobede nekog u trećoj ligi, uspeli da budu ,,ubice jednog Voždovca,, i da sa samo ,,minimalcem,, izgube od jednog Čukaričkog u utakmicama za kup?

Danas sam ipak uspeo da ,,svratim,, do Zemunela, dečaci su rano poveli sa 1:0, ali je sjajno izveden ,,slobodnjak,, Radničkog iz Obrenovca ,,poravnao,, rezultat na 1:1...
I ne mogu ovde a da ne pomislim kako Partizanu ove sezone nikako da uspe to da neko plasira loptu iz slobodnjaka tamo gde golman ne može da je stigne... :icon-rolleyes:

U drugom poluvremenu malo iznenađenje za mene, Teleoptik vrši konstantan pritisak, ima kontrolu lopte u ,,vezi,, i dobro prodire po sredini, ima ofanzivu, dosta često po bokovima stiže do 16m Radničkog, ili čak ulazi unutra...
Fali ipak neki završni pas, udarac, gol...
I...
Kako to često biva u fudbalu, u vreme najveće ofanzive Teleoptika, Radnički iz jedne jedine akcije uspeva da da gol i povede... :icon-rolleyes:

Ovo je naravno bio ,,hladan tuš,, za mladiće iz Zemunela, i nije da ne pokušavaju i dalje, imaju i poneke ,,slobodnjake,, iz kojih pokušavaju da vrate ,,milo za drago,, Obrenovčanima, ali...ni Teleoptikovi igrači danas nisu imali nikoga kome bi uspelo da ,,pogodi,, neki deo mreže koji bi bio nebranjen...

Još jedan poraz ovoga puta sa 2:1, ali zaista nemam zamerke na igru Teleoptika, posebno iz drugog poluvremena...da, falila im je završnica, realizacija, gol, golovi protiv Radničkog iz Obrenovca, ali... iako je naravno to sasvim neki drugi nivo - isto to falilo je i Partizanu protiv Jedinstva iz Mančestera...i falilo mu je to još na ponekim utakmicama ove sezone...

Nisam upoznat sa situacijom u Teleoptiku, nisam gledao prethodne utakmice, cilj sigurno nije ispasti iz lige, ima tamo momaka koji znaju sa loptom, ima još puno utakmica do kraja...

Neko u Partizanu valjda misli o svemu tome?













 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
I mada situacija sa Teleoptikom nija vesela ili smešna, morao sam danas da se nasmejem u Zemunelu...

Ljudi, svašta sam u životu video na fudbalu, ali da usred utakmice mačka uđe na teren i ,,uneredi,, se u golmanovom petercu, e to do danas nisam!
:buhaha
Jbg, maci ,,prigustilo,, a kao čista životinja, ne može to da radi bilo gde, nego samo u pesku, a gde ćeš boljeg peska od ovog ispred gol-linije...
Mora biti da ona tu dolazi da se redovno ,,olakšava,, i u ,,terminima,, kada neki čudni ljudi nisu tu da jure neku okruglu čudnu stvar, a i kad jesu, jbg...pa mora biti da maca smatra da je pesak i dalje njena teritorija!
Još kad je golman krenuo da je otera, a iz publike mu vikali da je pusti da prvo ,,zakopa,, svoj ,,minuli rad,,...
:buhaha :buhaha
Da, stvarno nije isto gledati fudbal ,,uživo,, (sa mogućnošću da sam kreiraš ,,atmosferu,, i daješ savete nekome, slušao te ne slušao te), ili pratiti ga preko TV-a uz očajne komentatore ili preko internet medija koji vole da ,,spinuju,, ili ,,friziraju,, istinu...











 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
He, he, istine radi, nisam siguran da li je mačka ili mačak bio u pitanju, sa ove udaljenosti to nisam mogao da vidim, ali je svakako HIT!
Golmane, ne diraj je, pa pusti je da prvo zakopa, gde ćeš da braniš preko toga! Što je nisu ofarbali u crno-belo! Itd... :buhaha

A sa jučerašnje utakmice evo i sastava timova, ne znam kakvo je tačno pravilo, ali mislim da utakmicu mora da počne određeni broj mlađih igrača ispod nekog godišta, a pretpostavljam da i onaj koji ih menja mora takođe da bude isto tako mlad?



Verovatno se počinje sa najmanje dva mlađa igrača, kao što ih je imao Radnički (O), a vidim da i u rezervama isto ima takvu dvojicu, za slučaj da mora da ih menja?
Teleoptik je, kako vidimo, utakmicu počeo sa čak 8 mlađih igrača, a u rezervama ih je imao još 5!
Dakle, samo tri ,,starija,, (naravno ne baš tako stara i iskusna) igrača u prvih 11 i jedan takav na klupi, a sve ukupno čak 13 klinaca...

Možda zato tako često gubimo utakmice?
Zato što igramo sa većinom ,,klinaca,, u timu, ili zato što ih je baš u ,,količini,, od baksuznog broja 13? :confused-smiley-013:

Dobro...ali, eto, iz sastava tima vidi se da je akcenat na davanju šanse mlađima, a ne na ,,jurenju,, pozicije na tabeli...
A opet, sigurno nije baš ni cilj ispasti iz lige...
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.130
Reaction score
14.281
Локација
Brdo Banovo
"Usled loših rezultata filijala Partizana Teleoptik raskinula je saradnju sa dosadašnjim šefom struke Žarkom Lazetićem"

Po mrtvom portalu...Posle sramotne role s omladincima i onih 3:5 protiv zvezde, zavrsio je i opticare.

Mozda zameni Savu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
A onda i jedan detalj, koji ne fotografišem, ali dobro pamtim...

Teleoptik osvaja loptu negde na 30m od gola protivnika, ima jedno 4 igrača za izglednu kontru, lopta dolazi do našeg levog beka, koji je tog trenutka na levom krilu, ja reko' evo ga - 2:0, kad, utom...trener Lazetić viknu: ,,mirno,, - ovaj dečko stade, ukoči, vrati loptu nazad, a ja bih Lazetiću momentalno dao otkaz za tu jednu jedinu reč...

Pa bre to su deca, nadaju se da će danas-sutra (bar neko od njih) zaigrati za Partizan, a naš trener im ,,preseče,, kontru u trećoj ligi, protiv fudbalskog ,,giganta,, kakav je Jedinstvo iz Surčina...pa on bre treba da ih uči da postanu fudbaleri (i to fudbaleri Partizana!) a ne jajare, ziheraši i Batađoristi!
Šta bre ,,mirno,, - napad bre i gol više! Pusti me te taktike i igre ,,na sigurno,, (100 puta je danas lopta bila dodavana između naša dva štopera)...pa ne možeš kontru da prekidaš...?!
Dakle, ja mu dao otkaz u ovom postu još 17.-og avgusta...
Mada, moram da priznam da je igra u drugom poluvremenu protiv Obrenovčana bila sasvim tečna i ofanzivna...
Adi Nađ kao trener?
Pratio je Teleoptik i kada je imao neku funkciju u Partizanu, i kada je nije imao, i sada kada je opet ima...video sam ga i juče u Zemunelu, skočio je kao ,,oparen,, kada je Teleoptik primio drugi, gubitnički gol, i otišao sa tribine ka zgradi, nije ni sačekao kraj utakmice - doduše kraj je bio sasvim blizu...
Ne znam kakav je Nađ kao trener ili kakav bi mogao biti...
Koliko je bio srčan kao fudbaler na terenu to znamo svi koji smo ga tamo gledali...
 
Top