Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Gd može da se vidi spisak igraca nase u19 sekcije?
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Napokon pobeda za beg sa dna tabele... sa novim trenerom.

Srpska liga Beograd - 12.kolo:

Teleoptik - GSP Polet 2:1
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Čestitke Albertu Nađu za njegovu prvu trenersku pobedu u Teleoptiku, i čestitke momčinama iz Zemunela na borbenosti i zanimljivoj igri! :clap
Adi skoro celu utakmicu viče (što ne znači da nekoga grdi), ali tako tera igrače da ne odustaju dok vrše presing, a i pokušava da ih ,,oslobodi,, da driblingom krenu npr. 1 na 1 na protivničkog beka...

Nisam gledao početak ni kraj utakmice, jer za ovo prvo nisam imao snage da stignem na vreme, a za ovo drugo, jbg, nisam fudbaler Partizana pa da me naš bus iz Zemunela doveze do JNA na utakmicu Partizan-Vojvodina, nego sam izašao malo ranije da me ne zezne gradski prevoz...
Nisam video ni onu fotogeničnu belu mačku što je na prošloj utakmici tražila komadić teritorije peska na terenu, ali video sam jednu crnu (crna mačka, beli mačor k'o u Kustinom filmu, ili se zbog tradicionalnih boja Partizana samo crne i bele mačke gaje u Zemunelu?), a video sam i sva tri gola na utakmici...

Gosti su poveli, što je malo ,,secnulo,, mladiće Teleoptika, a čak i trener Nađ nije imao nikakav glasan komentar na taj primljeni gol, ali...nastavili su da igraju, i vremenom počeli da ,,buše,, odbranu Poleta...

E sad, deco moja, da vam kaže čika Goran nešto: nije slučajno što se neke stvari vekovima ne menjaju - što su na primer ašov i lopata uvek istog oblika, što su u šahu potrebni i lovac, i top, i konj - i - što u fudbalu postoje krila. :D
(osim kod trenera koji bi se mogli opisati izrekom ,,novi kasapi pod rep kolju...) :icon-rolleyes:

Da, preko krila je lopta zujala i hujala kroz 16m Poleta, iako nije stizala do nekoga ko bi je strpao i u mrežu...ali...ako dovoljno puta uradiš to ,,zujanje i hujanje,, - nađe se već neko ko će je spakovati tamo gde treba - u poslednjem minutu prvog poluvremena, Savo Arambašić izjednačuje rezultat (posle prodora saigrača - preko krila. :D )

Ono malo utakmica koje sam gledao dok je Žare bio trener, Savo je igrao krilnog napadača, a Adi ga je prebacio na klasičnog centarfora - što mu je bar na ovoj utakmici vrlo prijalo - dao je i taj drugi, pobedonosni gol za Teleoptik.

Inače, kao u stara vremena, igrači Teleoptika (trenutno u trećoj ligi) nemaju svoj broj na dresu zadužen za celu (ili polu)sezonu, nego ga menjaju od utakmice do utakmice, Arambašić je recimo na nekima nosio ,,sedmicu,, danas ,,devetku,, itd...

Eto, dođe i ova pobeda, pa da se nadamo da će ih biti još puno...








 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pobeda kadeta, poraz omladinaca...

Kadetska liga - 13.kolo:

Radnicki Nis - Partizan 2:3

Tabela nakon 13.kola:

1. Zvezda 34 bodova
2. Partizan 27
3. Cukaricki 26
4. Brodarac 21
5. Radnicki Nis 21

...

Omladinska liga - 13.kolo:

Radnicki Nis - Partizan 1:0

Tabela nakon 13.kola:

1. Zvezda 33 bodova
2. Brodarac 29 / mec manje /
3. Partizan 26
4. Vozdovac 23
5. Internacional 22

...
 

Marko98

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
241
Reaction score
330
Локација
Novi Sad
Zvezda koliko vidim dominira u svim mladjim kategorijama,a tih klinaca kad treba da predju u prvi tim nema nigde.E zato po meni Partizan ima mnogo bolju skolu jer iz svake generacije da u prvi tim par igraca koji dobiju sansu pa sad dalje je na njima dal ce se pokazati ili ne.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.250
Reaction score
6.831
Forumaski kolega @Goran Tomić je zapoceo dobru analizu na jednoj drugoj temi. Potpuno se slazem. Ne moze me niko ubjediti da nasi klinci u uzrastu od 7 do 11 godina, nisu isti kao i oni koji treniraju u velikim Evropskim klubovima. U sportu kojim sam se ja bavio, sjecam se dobro rijeci jednog od trenera, koji je govorio o vaznosti u radu sa djecom bas u tom uzrastu, radi koordinacije pokreta, eksplozivnosti, brzine, snaga dolazi kasnije, godinama. Nesto sto mi bode oci (samo da napomenem da sam laik) i sta primjecujem, je to da dosta prvotimaca ima problem sa osnovnim fudbalskim tehnikama, prijem - predaja lopte, zatim brzina prilikom posjeda lopte. To je nesto sto u modernom fudbalu je osnov. Ako pogledamo strane klubove, igra se brzo, na prvu, rjesenje se trazi skoro u djelicu sekunde, zatim kretnja i pozicioniranje itd. Sve to sto nama fali. Mozda oni imaju tamo bolje terene i uslove, ali mislim da to nije kljucno, vec rad i sistem i nacin na koji se radi sa djecom. Bilo bi interesantno da se u raspravu ukljuce i forumasi koji su se bavili fudbalom @Мали џин i jos neki, zanima me bas vase misljenje.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Dodao bih da većina naših prvotimaca zapravo ne potiče iz Partizanove škole...ovi koji potiču, nešto imaju, ali nešto i nemaju i to baš ovo što si ti napisao:

Ako pogledamo strane klubove, igra se brzo, na prvu, rjesenje se trazi skoro u djelicu sekunde, zatim kretnja i pozicioniranje itd. Sve to sto nama fali.

Ovi mladići koji su sad u Teleoptiku već imaju neke stečene navike, neko je već radio sa njima, navikavao ih na nešto...
Pisao sam već negde na početku sezone koliko me je Lazetić iznervirao sa jednom jedinom rečju (savetom) tim mladim fudbalerima na nekoj utakmici...prekinuo im je kontru i priliku da daju gol, zarad ,,nesrljanja,, - iliti, po mome, usporavanja...

...sada im je trener Nađ, koji će raditi onako kako ume i zna, i daleko od toga da mislim da je Lazetić kao neki krivac za sve, samo mislim da celokupna srpska ,,škola fudbala,, uglavnom ide u pogrešnom pravcu (igranje unazad umesto unapred)...
A Nađ je naravno tek na početku, pa ga ne bih svrstao nigde, ima šansu da pokaže šta može ili ne može...

...ali...navikavanje na neki ,,atomski,, ,,ubrzani,, (evropski) fudbal, verovatno počinje još u nekom ranijem dobu od ovog u kome su sadašnji fudbaleri Teleoptika...ne kažem da je već sada kasno da se stvari poprave i nadograde, ali ne mislim ni da je to moguće lako i brzo učiniti...

Za to je potreban neki ozbiljan stručnjak, mi možemo samo da pričamo, onako, laički, a nisam siguran i na kom su stepenu razvoja naši profesionalni treneri u odnosu na te ,,evropske,, koji su u stanju da stvaraju te ,,ubrzane,, igrače i ,,ubrzanu,, igru gde se u sekundi sve odigra na više ravni i protivnik ,,izbaci iz ravnoteže,, i ,,matira,, brzopoteznim golom...
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.250
Reaction score
6.831
Imao sam prilike da vidim u jednoj stranoj drzavi, trening centar jednog velikog kluba, pa cak i da zavirim tamo gdje obicni ljudi mozda ne mogu uci, iskreno nisam vidio nista posebno, imaju mjesta za oporavke, masaze,
Krio komore i tako uglavnom. Zaista mi je tesko razumjeti. Ok, nije svako nadaren brzinom, svi se razlikujemo i po tjelesnoj konstituciji, ali cinjenica je da su igraci sa nasih prostora kao usporeni u odnosu na strance. Ja se ne sjecam inace sa ovih prostora da smo imali recimo nekog ekstremno brzog napadaca ili krilo, o bekovima i da ne govorim. Ovo mislim na zadnjih 15-20 godina. Onda jos jedna stvar, fizicka sprema. Mi smo ove godine solidni po tom pitanju, ali opet daleko od nekog nivoa na kome se igra fudbal u Evropi. Neko je bas pisao na forumu o tome i znacaju kretnje bez lopte. Sve o svemu, nadam se da ce moj zemljak Savo, implementirati to sto je naucio igrajuci vani.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Da, brzina i telesna konstitucija, ,,fizikalije,, to je ipak vezano i za genetiku, može se vežbati, ali ne dostiže svako iste limite...

Ali ima i ono što je stvar mozga, tj. ta sportska inteligencija, da brzo misliš, brzo reaguješ, da si u stanju da misliš na 6 stvari istovremeno...ne znam koliko današnjih klinaca to ima ili nema...?
A i to je verovatno stvar koju neko ima ili nema u sebi, pa onda može da je uvežba, malo, nimalo, ili mnogo...

Ja recimo, da mi daju neki nov mobilni telefon, ne bih znao gde se to uključuje, gde isključuje, a kamoli da nešto dodatno uradim sa njim, današnja deca od 3-4 godine lakše bi se snašla sa njim nego ja...ali možda baš zato što su mladi mnogo u tom virtuelnom svetu, i što im je inteligencija za virtuelni svet briljantna, moguće je da im ,,opada,, taj neki ,,centar,, za sportsku inteligenciju?

Ja kao ,,old skul,, fudbala, sa tribina vidim na terenu tri rešenja tri puta brže nego što mnogi današnji fudbaleri to vide, a kamoli da će da urade, ali najveći majstori fudbala u stanju su da vide, smisle - i u deliću sekunde urade ono što ceo stadion niti vidi niti očekuje!

Majstori fudbala, košarke, itd, imaju u glavi jedno ili par rešenja kada krenu sa loptom na gol, ili koš, ali u milisekundi, u zavisnosi od situacije koja se stvori ispred njih, oni smisle treće rešenje, pa ako se situacija u milisekundi promeni, onda smisle i urade četvrto, ili se čak opet vrate na prvo, drugo, itd, tj. izaberu najsvrsishodnije rešenje od 4-5 koja im se istovremeno ,,motaju,, u glavi u jednoj-dve sekunde...
Majstori istovremeno vide i šta bi mogli da urade sa loptom, i koliko je bolje dati ili ne dati loptu saigraču, i gde se i kako kreću i saigrači i protivnici, jednostavno čitaju igru k'o otvorenu knjigu i uvek su za milisekundu brži u tom ,,čitanju,, i ,,predviđanju,, šta može da se desi od protivnika...

I ta ,,milisekunda,, prednosti je dovoljna da se postigne gol ili koš.
Znači, brzina u nogama svakako, ali i brzina u mozgu, bez koje takođe ne može...

Pored tehnike sa loptom i razvijanja fizikalija sa loptom i bez lopte, mora se klincima nekako ,,usađivati,, i ta ,,brzina,, mozga, svrsishodna brza rešenja na terenu, sportska inteligencija...

To ne sme nikako da se zanemari!
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pobede kadeta i omladinaca...

Kadetska liga - 14.kolo:

Partizan - Real Nis 3:0

Tabela nakon 14.kola:

1. Zvezda 34 bodova /mec manje/
2. Partizan 30
3. Cukaricki 29
4. Brodarac 24 /mec manje/
5. Radnicki Nis 21 /mec manje/

...

Omladinska liga - 14.kolo:

Partizan - OFK Beograd 4:0

Tabela nakon 14.kola:

1. Zvezda 33 bodova /mec manje/
2. Brodarac 32 /mec manje/
3. Partizan 29
4. Vozdovac 23 /mec manje/
5. Internacional 22 /mec manje/

...
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Teleoptik odigrao bez golova na Karaburmi protiv OFK-e danas (13.kolo).
U sledećem kolu narednog vikenda (subota, 11h) na Zemunelo stiže grobarska CZ (MML), trenutno poslednjeplairana ekipa u ligi (sa utakmicom manje), i to je prilika da se nastavi sa dobrim rezultatima, i bar malo popravi nezavidan plasman (13.mesto)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Može malo pojašnjenje termina ,,grobarska,, Crvena Zvezda Mali Mokri Lug?
Bio sam jednom tamo, zaista im je stadion bio ,,okićen,, grobarskim grafitima, ali ne znam ima li neke direktnije veze sa nama klub koji se zove...tako kako se zove?
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Sem grafita, i uprava jeste (ili je bar bila doskora) grobarska, a valjda smo im i pomagali sa nekim stolicama u prošlosti.
U svakom slučaju jedan od "normalnijih" klubova danas mislim, uprkos nesrećnom imenu.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Teleoptik krenuo sa Albertom... Grabi polako ka sredini tabele.

Srpska liga "Beograd" - 14.kolo:

Teleoptik - Crvena Zvezda (MML) 4:0
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Da, zaista lepa i ubedljiva pobeda i igra Teleoptika danas... :clap

Znate, nije baš tako ni mala stvar igrati u trećoj ligi, a kamoli u njoj zabeležiti ubedljivu pobedu - hiljade momaka koji su se nekada bavili, ili se sada bave fudbalom - o tome mogu samo da sanjaju...
Ali, naravno - ako neko od momaka koji su sada u Teleoptiku i u toj trećoj ligi, ozbiljno misli da će jednog dana igrati u Partizanu, onda mora da ostane imun na bilo kakve tuđe pohvale ili sopstvene utiske o tome kako je sjajno odigrao, predriblao, asostirao, dao gol... Partizan traži uvek više i bolje, i susreće se sa mnogo jačim protivnicima nego što je to simpatični tim neobičnog imena iz Malog Mokrog Luga - koji ipak ne pripada najjačima u ovoj ligi...

Albert Nađ glasno komanduje celu utakmicu i napada protivnika sa dva krila i špicem, takav broj igrača u početnoj formaciji, naravno, ne znači automatski i više golova u protivnikovoj mreži, ali...daleko od toga da su šanse za gol smanjene sa takvim ,,klasičnim,, fudbalskim napadom...

Kao što je to uobičajeno u celom svetu, odbranu nam čine 4 igrača, golman je na golu, a u ,,vezi,, su nam trojica - za početak utakmice...

Tokom utakmice, naravno, nema ni potrebe govoriti o 4-3-3, jer se takve ,,cifre,, iz minuta u minut menjaju i ,,pomeraju,, - kao i igrači na terenu, naša krila nekada zamene mesta, zadnji vezni nam se ponekad nađe i na šutu u završnici napada, ili češće od toga i u organizovanju igre, itd...
Ne volim baš ni da pominjem formacije i 4-3-3 ili 4-2-1-3, ili 4-1-2-3, ili bilo šta drugo, ali, hajde, danas sam napravio izuzetak, jer znam da mnogi na Forumu baš potenciraju taj - naglašavam POČETNI - izbor trenera gde će ko i kako da stane kada lopta kreće sa centra i utakmica počinje...
Posle je to već sve pitanje trenutka, snage, veštine, brzine, inspiracije...

A naši simpatični ,,klinci,, su danas baš bili inspirisani - već na početku utakmice centarfor Arambašić postiže gol, zadnji vezni Pantazis nas kasnije dovodi na ,,cifru,, od 2:0 divnim šutem sa distance, i prvo poluvreme ,,finiširamo,, sa golom iz penala koji daje krilo Čolić.

Zanimljivo je i to da dok Teleoptik igra svoju utakmicu - i ostale naše ,,kategorije,, rade svoj posao po ostalim terenima Zemunela...tako sam onako izdaleka prepoznao (zbog Sadika) da su prvotimci Partizana već oko 11h i koji minut završili nešto (mada nisam video šta tačno?) jer su se iz pravca pomoćnog terena premestili ka zgradi, a šef struke, Savo Milošević je onda odgledao ostatak prvog poluvremena Teleoptika, stojeći pored ograde...zatim sledi pauza te utakmice, a prvotimci Partizana su OPET otišli ka pomoćnom terenu da rade dalje...

U drugom poluvremenu Malomokrolužani su pokušali da malo više napadnu i poboljšaju utisak o svom učinku danas, ali je Teleoptik preko krila Jankovića odmah dao još jedan gol za naše...

Do kraja utakmice još neke izuzetne prilike za Teleoptik, recimo kontra sa mnogo većim brojem naših napadača nego brojem igrača koji se brane, koju smo ,,zbrljali,, ja bih rekao greškom veziste Kneževića, zatim bio je tu i šut Babovića iz srca 16m koji nije završio u mreži i penal - koji mu je golman odbranio...pa onda i Janković promašuje svoju priliku da da gol, ili možda umesto toga da ipak pokuša da potraži nekog saigrača da mu asistira...

I, sve u svemu, ostade samo taj utisak ,,vrlo dobar 4,, ali, Albert Nađ ipak može da bude sasvim zadovoljan...

Inače, u Zemunelu videh i bivšeg trenera Teleoptika, Lazetića, u sasvim dobrom raspoloženju, nisam siguran da je baš gledao ovu utakmicu ili je došao nešto kasnije, možda neko zna, da li on ima neku novu ,,dužnost,, u Partizanu, ili, da li je na ,,platnom spisku,, bez dužnosti, ili...kako to već ide?

Evo i po koja fotografija da i ova današnja utakmica bar negde i bilo kako ipak ostane fotografski - ,,upisana za večnost,,...







 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Kad smo vec kod pobeda - i kadeti su bili uspesni danas...

Kadetska liga - 15.kolo:

Macva - Partizan 0:3

Tabela nakon 15.kola:

1. Zvezda 37 bodova /mec manje/
2. Partizan 33
3. Cukaricki 29 /mec manje/
4. Brodarac 27 /mec manje/
5. Radnicki Nis 24

...

*u sledecem kolu sledeci vikend inace igra se derbi i prilika da im pridjemo na tabeli, mi smo domacini...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Omladinci porazeni u Lucanima i vec zaostaju cak 10 bodova za ciganima a sledi derbi sledece kolo...

Omladinska liga - 15.kolo:

Mladost Lucani - Partizan 3:2

Tabela nakon 15.kola:

1. Zvezda 39 bodova
2. Brodarac 35 /mec manje/
3. Partizan 29
4. Vozdovac 27
5. Cukaricki 26

...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Teleptik u nedelju, 24.11.2019. u Sremčici od 13h igra poslednju utakmicu u jesenjem delu prvenstva...
Zatim sledi baš duga pauza sve do početka marta kada se prvenstvo nastavlja...

Ja sam na internetu potražio gde se nalazi stadion F.K. Sremčice i mogu reći da sam prijatno iznenađen vrlo lepo uređenim sajtom njihovog kluba:

www.fksremcica.rs

Žao mi je što Teleoptik, a naravno i svi naši klubovi koji su članovi JSD Partizan nemaju bar tako uređene sajtove, kao što to ima prigradski Fudbalski Klub Sremčica...(bez namere da ,,prigradski,, zvuči uvredljivo, ali sa namerom da i neko iz velikog grada svakako treba da dosegne ta prigradska dostignuća.)
A potreban je (i dovoljan je) samo jedan jedini čovek u klubu (ili van kluba) koji bi se time bavio, i to jednom ili maksimum dva puta nedeljno - pogotovo što je ovo sad zaista vreme interneta, u kome milionima mladih ne bi uopšte bilo teško da rukuju svime što je potrebno za jedan takav pristojan sajt...

Svakako, imamo mi klubove u JSD Partizan koji poseduju odlične ili solidne i ažurirane sajtove, ali mislio sam na one koji to nemaju, pa, kao što već rekoh i na Teleoptik...ako može F.K. Sremčica, a zašto to ne bi mogao i F.K. Teleoptik...
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.844
Reaction score
3.623
Kadeti igraju derbi sa ciganima.Trenutno 1-0 za PARTIZAN
 
Top