Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Tako je, nakon ove pobede kadeta malo smo se priblizili Zvezdi na tabeli...

Kadetska liga - 16.kolo:

Partizan - Crvena zvezda 1:0

Tabela nakon 16.kola:

1. Zvezda 40 bodova
2. Partizan 36
3. Brodarac 33
4. Cukaricki 29
5. Graficar 25

------------------------------------

Omladinci su juce doziveli poraz u derbiju i debelo zaostaju na tabeli za Zvezdom pa i za Brodarcem koji je drugi...

Omladinska liga - 16.kolo:

Partizan - Crvena zvezda 1:2

Tabela nakon 16.kola:

1. Zvezda 42 bodova
2. Brodarac 38
3. Partizan 29
4. Cukaricki 29
5. Vozdovac 27 /mec manje/

----------------------------------
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
"Optičari" se vratili iz Sremčice sa nova tri boda (pobeda od 3:1), i na polovini šampionata, pred zimsku pauzu, zauzimaju 10.mesto tj. "zlatnu sredinu".

Pred početak takmičenja očekivanja su svakako bila veća, ali znajući šta se sve dešavalo, i da je u jednom periodu pod vođstvom Lazetića Teleoptik bio i u zoni ispadanja, ovakav plasman je i više nego dobar. Tim pre. što se radi o ujednačenoj grupi timova, npr. razlika između pretposlednjeg na tabeli (Sremčica) i trećeplasiranog (Zvezdara) je samo 7 bodova!

Sada da na proleće nastavimo sa dobrim rezultatima, i da se klinci prekale, pa na leto da neko od njih zaduži i Partizanovu opremu.
Sve čestitke Nađu koji je kao šef struke očito našao pravi recept, kao i igračima koji pokazuju da ipak mogu dosta više od "usporenog" početka!
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
Ono što mi upada u oči kod obe utakmice mlađih kategorija i omladinaca i kadeta je da iako smo oba puta domaćini jedini snimak koji se može naći je sa ciganija tv. Zar je moguće da nismo u stanju da snimamo makar derbi utakmice. Jel moramo da slušamo onog pavijana koji arlauče kao tokom sezone parenja ili koji se toliko skenja kada ga damo kao da mu je riknuo tvorzića lično. Meni je to neverovatno. Ne bi ih ni pustio na stadion da snimaju utakmicu. Bolje i da ne gledam golove nego da ih gledam na onom sranju
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Bio sam danas u Sremčici da gledam Teleoptik, pa bih da iznesem neka razmišljanja...







Jeste Teleoptik poseban klub, ali ipak...oni svuda idu na gostovanje autobusom Partizana i gde god se taj autobus pojavi (i parkira) mora biti primećen kao nešto Partizanovo, i po velikom grbu koji nosi, a i svako ga primeti bar ako se ,,bus,, parkira negde gde je ,,tesno,, pa da mora da ga obilazi...
Dakle i momci Teleoptika ipak na neki način, manje ili više predstavljaju i Partizan - a zna se šta sve to može da znači...

Pre neki dan pohvalio sam sajt Sremčice, a danas moram da pohvalim i ljubaznost tamošnjih domaćina, oni uz svaku kartu dele privezak njihovog kluba, što je jedan lep znak pažnje i prema posetiocu utakmice, ali i poštovanja (i navijanja) prema sopstvenom klubu, a osim toga, pa gde i kada se uopšte u Srbiji dobije bilo šta kada kupiš kartu za utakmicu?
Možda negde i nekada, ali...stvarno ne mogu da se setim...
Videvši da fotografišem njihov privezak i kartu, domaćini su mi čak ponudili da pređem i na stranu stadiona koja je rezervisana za profi snimatelje utakmice, ako mi je to potrebno, itd, i, zaista, svaka im čast na održavanju tradicije kako u Srbiji domaćin treba da se ponaša prema gostu.

Što se same utakmice tiče, bilo je ovako nekako:

Teleoptik je primio gol još negde pri početku utakmice i onda tako odmah dobio tu nezahvalnu ,,ulogu,, da mora da juri rezultat...

Po terenu koji nije baš bio idealno ravan, često su ovi naši loptu dizali u vazduh, ili pokušavali da ,,dubinski,, odmah pronađu svoje napadače, ali - to nikako nije uspevalo - kakav god da je teren, fudbal ipak nije odbojka pa da loptu stalno dižeš u vazduh, teško je doći do gola bez igre ili pasa ,,po zemlji,,...
Igra Teleoptika bila je rastrzana i nepovezana, a visoke i dubinske, kao i one ,,ničije,, lopte i lopte iz nekih ,,odbitaka,, stalno su ,,kupili,, brži, otresitiji i jači igrači Sremčice ili njihov golman...
Teleoptik jeste došao do 2-3 šuta ali nisu to bile neke izglednije prilike, kao što ni Sremčica nije stvarala neke posebne šanse, ali jeste uglavnom nešto više ,,gospodarila,, terenom...

A mene već duže vreme ,,progoni,, jedna misao: da li bi za Lazara Pavlovića možda bilo bolje i korisnije da je odigrao SVE ovojesenjseke utakmice za Teleoptik, ili mu je bolje što je bio u Partizanu pa makar tamo šansu dobijao ,,na kašičicu,,...
Kako on, tako recimo i Zlatan Šehović...
A pogotovo što Lazara mnogi već sad ,,vide,, kao neku budućnost Partizanovog veznog reda, iliti da će možda baš on biti ,,Suma umesto Sume,, kada Sumu prodamo, itd...
A ja bih baš voleo da vidim da li je ,,Laki,, uopšte u stanju da bude ,,poslovođa,, samo jednog Teleoptika, i da li bi on, na primer, u nekoj Sremčici, bio u stanju da sve konce igre drži u svojim nogama ili bar da uputi 3-4 pasa koji bi ,,ubili,, protivnika...
Isto tako, kada vidim da se neko kao Teleoptik ,,muči,, da odigra neku akciju sve do same završnice, naravno da nisam zagovornik toga da se tek tako treba odreći Sume u Partizanu - to što deluje da on radi nešto sasvim lako što bi mogao da radi i neko drugi - vidi se da nije lako i da je teško kada to radi npr. danas vezni red Teleoptika...

Hajde sad da malo fotografije pričaju umesto mene, a kako postoji ograničenje koliko može da ih se ,,zalepi,, u jedan post, priču o drugom poluvremenu ostavljam za sledeći...










 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd






Dakle, Teleoptik danas (a i inače) nije imao Natha da ,,veze sitan vez,, ni Sumu da izmisli nešto oko 16m, ni Sadika da ulazi u zicere, ali ni Lazara Pavlovića da ga ,,odmerimo,, za koliko je bolji od momaka koji igraju u Teleoptiku. i koji je on lagano ,,preskočio,, kao ,,razred,, koji je već prerastao...
I on, i Kalaba i Fića Mercedes...
Šta da uradi Adi Nađ? Šta li je rekao momcima u poluvremenu? Ne znam. Ali, izašli su otresitiji i naoštreniji.
Pritiskaju protivnika, jure, bore se...
Međutim nekih izgrađenih šansi ili akcija - nema...sve dok...

Sve dok individualni kvalitet (Ili da kažemo golgeterski osećaj, instinkt, talenat, predodređenost) ne ,,ispliva na površinu,, i - ,,reši stvar,,...
Centarfor Arambašić koji ništa bitno na utakmici nije učinio do tog trenutka, u jednoj ,,gužvi,, u 16m radi ono što je u fudbalu najbitnije i ono što je jedini pravi posao svakog istinskog golgetera - šalje loptu u mrežu.
Ja ne znam dokle će momak fudbalski ,,dogurati,, ali da ga, bar zasad i bar u ovom rangu, gol ,,hoće,, to je jasno kao dan...a nije to samo da ga gol ,,hoće,, nego on ima i taj ,,njuh za gol,, - baš on i baš na tom mesti gde će lopta doći i gde će je šutnuti da ode baš tamo gde treba da ode.

Nedugo zatim, i naše krilo Čolić nalazi pravo rešenje u šesnaestercu - šutira loptu u gol i Teleoptik odjednom vodi sa 2:1, a ,,vruć krompir,, sad prelazi ,,u ruke,, Sremčice - sad oni moraju da ,,jure,, ako žele da uzmu neki bod...

Inače, utakmica je bila ono što se nekad nazivalo ,,prava prvenstvena,, - tvrda, borbena, sa dosta žutih kartona (za Sremčicu), sa pomalo ljutnje i koškanja oko toga da li loptu treba izbaciti ili ne kada neko leži na terenu, ili koliko brzo loptu vratiti kada vodiš...itd...ali..sve sasvim u granicama neke ,,normale,, kada se fudbal igra tako da pobediš...

Sremčica ipak ne uspeva da učini nešto više u svoju korist od jedne izgledne šanse koju promašuje, ali prethodno čini nešto u svoju štetu - jednim njihovim kiksom lopta dolazi do Babovića koji gađa i pogađa mrežu koju u tokm trenutku niko ne brani i to je velikih i nedostižnih 3:1 za Teleoptik, koji je docnije upropastio još dve vrlo izgledne prilike da domaćinima nanese još ubedljiviji poraz...

Da li je Albert Nađ zadovoljan ubedljivom pobedom, ili smatra da igra ipak nije bila ,,na nivou,, - ne znam.
Ja sam uvek zadovoljan kada se pobedi i ZNAM da je to u fudbalu ono najvažnije.
Nekad pobediš igrom, nekad bez igre, ali...cilj fudbala je pobeda, cilj fudbala je gol - bar jedan više od protivnika, i - to je to.
Sve što se radi, radi se ZBOG toga - bilo da se do toga dolazi filigranskim akcijama, uvežbanim prekidima, snagom, voljom, ,,na mišiće,, ili čekanjem jedne jedine prilike koju ćeš iskoristiti...

Što više ,,opcija,, imaš - to bolje, ali i ako imaš jednu jedinu ,,opciju,, koja stalno uspeva, nije ni to tako loše kako možda izgleda...

Ode Teleoptik na odmor, nadam se da će biti još uspešniji i bolji kada se sa odmora vrati! Napred Teleoptik! :navijac







 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pobede omladinaca i kadeta...

Omladinska liga - 17.kolo:

Graficar - Partizan 0:3

Tabela nakon 17.kola:

1. Zvezda 42 boda /mec manje/
2. Brodarac 39
3. Partizan 32
4. Cukaricki 30
5. Vozdovac 28 /mec manje/

...

Kadetska liga - 17.kolo:

Graficar - Partizan 2:4

Tabela nakon 17.kola:

1. Zvezda 40 bodova /mec manje/
2. Partizan 39
3. Brodarac 33
4. Cukaricki 32
5. Radnicki Nis 27

...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Taman je Teleoptik krenuo kako treba, kad, završi se ovaj deo sezone...

Nedostaju mi njihove utakmice, to jedna prava pravcata oaza normalnosti, kakva mi, u ovim ludim vremenima, nedostaje skoro stalno i skoro svuda...
Tamo se igra fudbal u nekom svom čistijem obliku, tamo ni poraz nije odmah apsolutni i totalni smak sveta, tamo nema navijača koji bi vas rado osakatili ako navijate ili mislite drugačije, naprotiv, možete sa svakim (ili bar sa skoro svakim) da podelite svoje mišljenje i utiske o utakmici koju upravo gledate...
Da, bude ponekad i malo glasnije podrške ali samo protivnicima Teleoptika (Teleoptik nema svoje ,,ultras,, navijače čak ni u nekom najmanjem i najnevinijem obliku), bilo je u Sremčici i malo ,,prozivanja,, Alberta Nađa (ali ne zato što trenira Teleoptik, nego zato jer je Partizanovac do koske što oni ,,drugi,, i ,,većinski,, ne simpatišu), ali je i to ,,prozivanje,, odmah utihnulo kada je Teleoptik tamo preokrenuo rezultat...

Rekoh već nešto slično ovome - Teleoptik gde god da dođe, tamo ga ne gledaju kao neki omanji klub iz Zemuna skromnih ambicija, nego kao deo Partizana...a to povlači da svi na utakmici sa pažnjom prate da li su deca koja igraju za ,,Optičare,, zaista neki kvalitet na Partizanovom nivou, ili nisu, pa bez obzira na to da li Partizan ,,simpatišu,, ili ,,ne mirišu,,...
I Partizanov autobus tu decu vozi i vraća sa utakmica, a tek kada sam kući ,,uvećao,, fotografiju sa utakmice u Sremčici, videh da Adi Nađ nosi jaknu sa grbom Partizana (a ne Teleoptika) na srcu...
Dakle, formalno, neformalno ili ,,filijalno,, ali Teleoptik JESTE neki deo Partizana, kako god da to pravno stoji ili ne stoji...

Već sam bio i pohvalio sajt Sremčice i ljubazost tamošnjih domaćina prema meni, a u nedostatku više informacija iz treće lige, i u nedostatku utakmica, događanja i vesti o Teleoptiku, pročitajmo sa pažnjom šta je o toj našoj (i njihovoj) poslednjoj utakmici polusezone napisano na tom njihovom sajtu:

www.fksremcica.rs/krah/

Autor teksta ističe tehničku potkovanost naših mladića, trenera Nađa, naše igrače sa brojevima 9 i 6, nazivajući tu dvojicu ,,vrsnim znalcima,, itd...
I...većinu članova Foruma uvek interesuje da li se u Teleoptiku može naći neki ,,biser,, koji bi odmah (ili bar uskoro) mogao i u prvi tim Partizana, i...
...kao prvo ja nisam gledao sve utakmice Teleoptika u polusezoni pa da mogu da kažem da igrače poznajem baš do tančina...na sreću sada je Nađ sa njima i kao Savin stari drugar i kolega, znaće da nekoga preporuči ako misli da je to svrsishodno...
...kao drugo, koliko god da je neko dobar u trećoj ligi, druga (PLS) liga je puno jače takmičenje od treće, a da ne govorimo tek o prvoj (Super Tire Linglong) - i o tome da čak ni najviši nivo igre kakav Partizan već često igra u domaćoj ,,Superiški,, nije bio dovoljan da obezbedimo proleće u Evropi...
Dakle, igrač koji bi (teorijski) iz Teleoptika ,,uskočio,, u Partizan bio bi u situaciji da ,,preskače razrede,, ali i da se od njega u isto vreme očekuje da odmah ,,diplomira fakutet,,...da recimo, pobedi Mančester, AZ i Astanu...

Nije to baš lako, ali zimske pripreme su prava prilika da Savo eventualno da šansu nekome od tih mladića da pokažu šta trenutno mogu na nekoj prijateljskoj utakmici protiv rivala koji je iznad ranga treće lige Srbije...takođe, ako neko ,,posle zime,, ne bude bio baš ,,u prvom planu,, Partizana bolje bi mu bilo da igra po 90 minuta nedeljno - možda baš za Teleoptik...

Igrač br.6 koga je kolega iz Sremčice istakao je Danilo Rađen, jedan od naših štopera, koga je lako prepoznati po dugoj kosi i traci koju zbog te kose nosi na glavi, i zaista na toj utakmici ga je bilo ,,svuda na terenu,,...možda zato što mu je tog dana sve ,,išlo od noge,, a možda i zato jer u timu nije bilo zadnjeg veznog, Koste Pantazisa, pa je Rađen imao više prostora da se ubacuje i na Pantazisovo mesto na terenu...

Drugi naš igrač pod br.9, istaknut kao ,,znalac,, na sajtu Sremčice je po frizuri totalna suprotnost Rađenu, ali i njega je vrlo lako prepoznati na terenu jer se jedini od igrača šiša u nekom ,,robijaškom stilu,, dakle skroz kratko, ali lako ga je prepoznati po još nečemu - dečko je rođeni golgeter i gol ga ,,hoće,, - i on ih daje, ovako ili onako, ali daje ih...to je mladi Savo Arambašić...

Dolaskom Nađa na mesto trenera, Arambašić je postao prva opcija za klasičnog centarfora (kod Žareta sam ga viđao na krilu), a Babović je sa mesta prvog centarfora preseljen na klupu, ali obično dobija šansu od npr, 20 poslednjih minuta utakmice da uđe u igru.
Moram reći da i on svakako zna da uđe u šansu ili postigne gol, mada je na izgled nekako ,,mekši,, od Arambašića, koji je, s druge strane (ako se ja sa tribina ne varam) ipak od Babovića niži...

Imamo i dva krila, Čolića i Jankovića koji se ,,ne libe,, da idu u prodor 1 na 1, a neretko im taj prodor i uspeva, i svakako da sa takva dva igrača lakše ,,bušimo,, rivala po stranama, ali...Partizan se već odrekao jednog tehničara Birmančevića koji je mogao da igra i po krilu, onog tako talentovanog Kokira takođe, ostavio Lakčevića negde između tribina i klupe, a najveću (krilnu) šansu dao Fići Stevanoviću...

Pomenuo sam već gore još jednog igrača Teleoptika, to je zadnji vezni, Kosta Pantazis (ili uvek ili bar obično sa br.4 na dresu), momak je protiv C.Z. iz MML odigrao jednu sjajnu utakmicu, bio je pravi moderni zadnji vezni, kadar da ne gubi loptu tamo gde ne treba, da je prenese tamo gde treba, da bude svuda od odbrane do napada, da igra unapred a ne alibi unazad, dao je i golčinu...
E sad...ako on to može tako na svakoj utakmici, pa i protiv c.z. iz ,,rupe,, a ne samo protiv C.Z. iz MML, onda može odmah i u Partizan...
A ako ne može kao Everton u ,,rupi,, onda...ništa...

Eto, malo (više) sam pokušao da kažem nešto o sadašnjem Teleoptiku, onaj sastav od prošle godine ,,rasuo,, se uglavnom negde van Zemunela, ako neko prati kako sad ide tim momcima u njihovim novim klubovima, nek javi...

Videli smo u nedelju da je jedan od Čermelja (sad u Mačvi) ušao protiv Partizana sa klupe, a da je u našem timu šansu na koji minut dobio Lakčević...
Zna li ko kako ide Kokiru, Vlalukinu, itd...
 
Последња измена:

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Arambasic mi zapao za oko na onom Zlatiborskom turniru, isto kao i Djole Jovanovic par godina pre njega.. Moze izrasti u jako zanimljivog modernog spica, a moze biti jos 1 u nizu.. Nadam se ovom prvom, a ti ako ponovo budes gledao teleoptik @Goran Tomić molim te pogledaj da li koristi obe noge i kako, nisam vremenski u situaciji da gledam a bas me zanima..
 

Marko98

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
241
Reaction score
330
Локација
Novi Sad
Jel zna neko gde je sad Vlalukin,cini mi se da je bio u Metalcu inace sjajan desni bek tehnicar,mislim da bi komotno mogao da igra u Partizanu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd

Јован Јоца Влалукин толико ,,зна лопте,, да га је било право уживање гледати на утакмицама Телеоптика, све момак зна са лоптом, само...никад нисам мислио да је он баш идеално решење за бека...не зато што ,,зна лопте,, то није мана него предност, него зато што бек мора да је апсолутно ,,непрелазан,, и ,,брз као тане,,...
Код нападача се ,,опрашта,, ако маше 2-3 шансе, али дају 1 гол, али код одбране, не вреди ни да си сјајан 89 минута, ако те у једном једином минуту неко прође и тим зато прими гол...

И Богосавац је такође ,,наша школа,, и технички (са лоптом) на баш завидном нивоу, али...да ли је снажнији, чвршћи, јачи, оштрији, скочнији од Партизанових скорашњих и садашњих бекова...

Бирманчевић, Кокир, нападачки итекако врсни ,,техничари,, али...да ли су упорнији и вреднији од Асана, убојитији од Садика, боље и дугорочније решење од Стевановића...

Тим може да ,,трпи,, једног (евентуално) који није у стању да се ,,понавља,, напред-назад свих 90 минута, али да зато буде баш приличан мајстор фудбала тамо напред где је ,,заостао,, у повратку назад...али не може тим да ,,трпи,, да има више таквих у екипи...

Где би нам био крај да су ови младићи који су некад играли за Теелоптик, поред заиста врсне технике имали и физикалије (у разним аспектима) на тако високом нивоу...

Нисам обратио пажњу којом ногом (и да ли обема) Саво Арамбашић даје голове за Телеоптик ове сезоне, било ми важно само да лопта уђе у мрежу...
,,Њух за гол,, итекако има...али мора да се спрема на многоструко јаче одбрамбене играче од ових који га сад чувају у трећој лиги, ако жели да голгетерско умеће покаже у вишим ранговима фудбала...

А како се постаје јачи, чвршћи, бржи, (већи, дужи, тежи, ако и то затреба!) ,,кључ,, је некаквог решења како Партизанови млади фудбалери да од талента и технике, па преко тих физикалија (које им је неопходно у право време ,,уградити,,) доспеју до најозбиљнијег нивоа фудбала...
 

Marko98

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
241
Reaction score
330
Локација
Novi Sad
Vlalukina sam gledao dva puta u zivotu i ostavio je neverovatan utisak kod mene gde je decko ismevao protivnike svojim driblinzima.A moze da igra i na poziciji krila i zadnjeg veznog.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Samo tokom prethodnih 6 meseci, mi smo poklonili (!) klubovima iz nase lige sledece mlade igrace:

Veljko Birmancevic - Cukaricki - 24 utakmice, 3 gola, 4 asistencije
Jovan Nisic - Vozdovac - 18 utakmica, 3 gola
Jovan Kokir - Vojvodina - 9 utakmica, 1 gol, jedna asistencija
Bojan Balaz - TSC - 8 utakmica
Strahinja Bosnjak - Vozdovac - 5 utakmica
Filip Cermelj - Macva - 3 utakmice
Strahinja Karisic - Vozdovac - jedna utakmica


Osim njih, jos par mladih igraca je poklonjeno klubovima iz drugih liga:
Nikola Novic - Metalac - 17 utakmica
Yuri Vakulko - Dnjepar - 13 utakmica
Lazar Vujanic - NK Sesvete - 9 utakmica, 2 gola, jedna asistencija
Jovan Vlalukin - Metalac - 7 utakmica

Dakle, za sve ove igrace klub je dobio nula eura. Da su samo poslati na pozajmice, u ovom trenutku mi bismo mogli da zaradimo na njima par miliona eura. Da ne pricam da bi Nisic i Birmancevic bili i vise nego zanimljive opcije u rotaciji, a verovatno i neki od mladih stopera. Ne treba daleko u proslost ici i naci primere Bogosavca, Luke Stojanovica ili Nenada Lukica, koje jurimo sada vec godinama ali nemamo novca da ih vratimo. I nakon svega ovoga, opet cemo besramno pokloniti Sehovica, jednog od nasih najtalentovanijih igraca???
Eto, momci koje sam nekada gledao u Teleoptiku, sada nekako dospevaju u ,,žižu,, naše pažnje, jer...odlaze iz Partizana bez da u njemu ostave značajniji trag, ili, da mu donesu neku bitnu finansijsku korist...
Nisam ekonomista, nego ,,umetnička duša,, i samo taj ljubitelj i simpatizer fudbala, pa bih ekonomiju prepustio nekom drugom (kako da Partizan zarađuje a ne da gubi novac odlascima ,,klinaca,,), a ja bih se naravno više ,,fokusirao,, na fudbal, doduše i neke stvari ,,okolo,, njega...

Eto, u poslednje vreme, u prvi tim Partizan čak klinci nekako više stižu iz mlađih kategorija, potpuno zaobilazeći taj Teleoptik, a u tom Teleoptiku godišnje ima ,,cirka,, 20 i više fudbalera sa kojim Partizan uglavnom posle isteka sezone ne zna baš tačno šta će...
Dakle, nemojte se čuditi što ih toliko ,,dajemo,, nama svake godine ,,pristigne,, po toliko...

Pa samo momaka koji mogu da ,,dejstvuju,, po krilu, a koji su bili u Teleoptiku poslednjih godina, ima (ili ih je bilo) ,,ihaha,,: Đurić i Ilić (nemam pojma gde su sad?), i Birmančević (koji je u Čukaričkom,) pa je onda usledilo (Teleoptikovo) ,,krilno,, vreme Jovanovića i Lakčevića koji su sad u Partizanu (bez bitnije uloge), i Kokira (koji je zaista talentovaniji od ove prethodne dvojice i sad je u Vojvodini), pa su ,,direkt,, iz mlađih kategorija (bez igre u Teleoptiku) tu, u Partizanu, bili (ne tako davno) Đerlek, pa je sad tu Fića Stevanović, pa onda imamo i ove iskusnije po krilu kao npr. Bambija, Lutovca, Asana, a pre njih tu je bio Mesko, itd...

I onda ja vas pitam, pa dobro, ljudi, ako ste protiv toga da toliko ,,klinaca,, odlazi iz Partizana, pa KOLIKO uopšte Partizanu treba krila u jednoj sezoni?
Ili da kažemo samo ,,,levih krila,,?!
Dva (Asano, Stevanović)?
Ili, četiri, pet, više od pet? (Asano, Stevanović, Lakčević, Birmančević, Kokir...)
Ili...koliko? O.k. dogovorićemo se za broj, ali šta ćemo sa ostalima?!
A kolika nam je ,,mnogobrojnost,, u ,,proizvodnji,, fudbalera na ,,levom krilu,, e pa - tol'ka nam je i na nekim drugim pozicijama...

Dakle, potpuno je jasno da NE MOGU svi da budu u Partizanu, i apsolutno je jasno da se sa 11 klinaca u prvom timu, koji nisu prvi na tabeli čak ni u svojim omladinskim, kadetskim, drugoligaškim, trećeligaškim ligama - ne može osvojiti titula Super lige (iako doduše ni ,,matorci,, to ne uspevaju poslednjih sezona)...
Da, tako je...nekome se može dati šansa, neko bi mogao (morao!) na pozajmicu, ali neko mora i da ode...a takođe ubrzo odlazi i onaj ko tu šansu (ma kako mala bila) odmah ne iskoristi...

I, kad smo već bili kod ,,levih krila,, - Asano sigurno nema neke ,,brazilske poteze,, koje Kokir i Birmančević umeju da izvedu, ali...ni oni nemaju njegovu brzinu niti izdržljivost da 90 minuta budu ,,u igri,, napred-nazad-napred-nazad-napred-nazad...pa ako treba i po ,,100 puta,, na utakmici...
I onda, ko nam više treba, bez obzira što sam ja ,,umetnička duša,, i volim da vidim umetnika na terenu? Štaviše, neophodan mi je!
Ali i znam da se fudbal ne zasniva samo na ,,umetnosti,, - ništa i bez ,,krljanja,,! Neko kosi, ali ništa bez onoga i ko vodu nosi!

Zaista, ne treba potcenjivati talenat i tehničku ,,obuku,, momaka koji dolaze iz naše škole (ili iz Teleoptika), ali isto tako ne treba ni precenjivati njihovu konkretnu ,,moć,, na terenu kada se ,,sudare,, sa fizički jačim, po godinama starijim konkurentima u višljim rangovima takmičenja - nije za Partizan igrač koji je eventualno već ,,na nivou,, Super lige (kao što to roditelji obično -ali i najčešće pogrešno- misle za svoju decu koja su u Teleoptiku), nego je za Partizan igrač koji na svojoj poziciji mora da bude NAJBOLJI u toj Superligi!

Volim ja itakako da vidim u Partizanu igrača koji ume da napravi ,,brazilski potez,, - ali je Partizanu neophodniji ,,brazilski potez,, koji znaju da izvedu neki istinski Brazilci ne samo po poreklu, nego i po tome što su takvi non-stop na terenu, neko kao Everton, Žuka, Kleo, Leonardo - da prelome svaki meč u našu korist ili da znaju da pogode mrežu iz svake pozicije - i tako iz utakmice u utakmicu, ne samo ponekad...

Sjajno je kada je fudbaler odbrane, divan, vredan dečko, kada razume fudbal, zna sa loptom, odličan je u ofanzivi...ali...sve ,,pada u vodu,, ako se preko njega primaju golovi češće nego što to jedan Partizan može da podnese...

A tek kako je teško mladim fudbalerima i njihovim roditeljima, porodici, da ,,sačuvaju ravnotežu,, kada znaju da su u fudbalu ,,u igri,, milioni evra, koji će ,,pasti,, možda baš u njihove ruke, i to u skorije vreme,l ili...neće nikada...a svi žele da im se desi ova prva mogućnost, a ne druga...

Ubeđen sam, recimo, da su Birmančević i njegovi već ,,videli,, njegovu uspešnu karijeru u svakom, pa i finansijskom pogledu, a onda se Partizan odlučio ne za njega, nego za Sumu, docnije Pantića, itd...i ne bi se sad spominjala njegova navijačka opredeljenost da je dobio veliku minutažu u prvih 11 Partizana...

Ali kako za njega, tako i za sve druge - oni prerano ,,polete,, i misle da su značajniji fudbaleri nego što U DATOM TRENUTKU jesu...
Čuo sam ja dobro na tribini Zemunela kako neki roditelji komentarišu da im je dete ,,preraslo ovu ligu,, ali...
Dati gol-dva u trećoj ligi, ili napraviti tamo tri ekstra poteza po meču - to ne znači da si jedini takav na celom svetu, ili da Partizan ne može da dovede i nekoga boljeg od tebe...pa čak ni da si najbolji igrač te lige, a kamoli nešto više! O ,,prerastanju,, nečega i da ne govorim!

Po meni je POSTUPNOST u karijeri prava i jedino ispravna stvar i pravi je fudbalski ZLOČIN bio ,,gurnuti,, Đerleka u prvih 11 Partizana a da prvo ne proverimo da li uopšte može da se izbori za prvih 11 Teleoptika!
Isto to urađeno je i Šehoviću koga su PRERANO uzeli iz Teleoptika i - zaustavili njegov fudbalski razvoj, terajući ga da greši u duelima sa jačima i iskusnijima od sebe, umesto da prvo stekne iskustvo i snagu u nižem rangu...
Neko će reće, a kako mogu Bleki i Kalaba da ,,preskoče razred,, - e, pa Bleki i Kalaba su Bleki i Klaba, oni mogu tako, ali drugi ne mogu!

Evo, Albert Nađ je omogućio nekim ,,klincima,, da idu na pripreme sa Partizanom, i, sad bi većina Foruma želela da ja napišem, e super, to su novi Mesi i Ronaldo, dečaci će biti prava pojačanja ili bar sjajna budućnost Partizana, ali...

Ograđujem se da ne znam ko je kakav iz mlađih kategorija, jer ih ne pratim, ali u Teleoptiku nikog nisam video a da je odnah sad Mesi i Ronaldo!
Prvo, da je novi Mesi, već bi nam ga Barselona uzela, a da je Ronaldo, e pa u tim ,,klinačkim,, godinama, verovatno ne bi ni prošao neku našu ,,zemunelsku,, probu... :D
...e, ali je baš taj Ronaldo najbolji primer kako se od ne baš svetski najtalentovanijeg fudbalera, radom i svim ostalim stiže na sam vrh...

1. Ako ništa drugo, Albert Nađ je veliki Partizanovac, i moglo bi malo da se poradi na tome da, dečaci koji bi više voleli da zaigraju za zvezdu umesto za Partizan, lepo ne troše ni naše ni njihovo vreme u našoj ,,školi,,...što lepo ne treniraju kod njih...?
...da, znam, sa velikim parama se mnogo lakše promeni i navijačko opredeljenje, a nekome ono nije ni važno, ali, ipak...red je red...

2. Odlazak na pripreme Partizana je ,,nagrada,, Arambašiću za golove, Čoliću za dobru igru, možda čak i za ponašanje (Adi više za neke stvari grdi naše levo krilo, nego Čolića kao desno), itd...
Ali, znate, sasvim je drugačije igrati protiv trećeligaških fudbalera, nego npr. protiv nekih ruskih kostolomačkih ,,aždaja,, na pripremama i, ako ti Albertovi momci uopšte dobiju po koji minut na toj nekoj pripremnoj utakmici, i čak urade nešto u tim minutima, onda je red je da dobiju još koju, a ako ne...

3. Onda nazad u Teleoptik, i put je ovakav (recimo na primeru centarfora Arambašića):
Prvo da postane ubedljivo najbolji strelac treće lige...zatim da se oproba u drugoj ligi, na nekoj pozajmici, pa da i tamo postane najbolji strelac, itd...
...najgore bi bilo da SADA pomisli da može biti prvi špic Partizana. Neki trenutni (ili nešto docniji) maksimum mu je, recimo da bude treći špic, dakle, Sadik nam je prvi, da dođe još neko iskusniji kao drugi, a on tek da bude treći...pa onda vremenom drugi...pa prvi...
...ako se dotle stigne...
Ali ,,gađati,, prvu poziciju, a da nisi još ni treći, ne ide to tako...
Naravno, lakše je biti golgeter, kada ti Suma i Natho pakuju šanse, ali je i teže proći štopera Mančester Junajteda nego štopera Sremčice...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Da li cemo konacno dobiti ozbiljnog golmana iz nase skole?

Ako ga je neko gledao neka napise opservacije. @Goran Tomić
Kolega me je pitao za Vukanića, s kojim je Partizan potpisao ugovor, ali...od mene neće dobiti konkretan odgovor...
Prvo, da li će on postati ozbiljan golman, ja ne znam, i ne želim da kažem ni da ni ne, iz više razloga...ali...
...hoću malo da ,,pričam,, o golmanima... : )

Baš sam sa mojim sinom nedavno imao istu ,,priču,, i on mi reče da su golmani Teleoptika prošle sezone bili dobri na nekih par utakmica koje je gledao, a mislim da me je pitao i za Teleoptikove golmane iz ove sezone, ili bar za tog Vukanića koji je otišao sa Partizanom na zimske pripreme...

I ja mu rekoh, znaš šta, za mene su dobri golmani oni koje pamtim iz doba YU, i koji su, kad dođu na JNA, i kad se razbrane, onda, jbg, prosto ne možeš da im daš gol, Janjuš (Željo i drugi klubovi), Svilar (Vojvodina), Pantelić (Radnički Niš)...eto sećam se, kad dođe Radnički i kad postave bukner, i kad ovaj krene da brani, jbg, nema pobede, nema gola, on izlazi na centaršuteve, hvata lopte, razbija i odnese i svoje i tuđe igrače ako su mu pri tom na putu, gospodari šesnaestercom, brani zicere, ma strašno...

Ali, o.k. pričam o golmanima koje sad teško da je neko gledao lično, pa da ih pamti, ali, ako kažem dobar golman, onda je to kao npr. Kasiljas ili Bufon (njih valjda više ljudi pamti), kada su bili u najboljim danima, pa znaš da je tako teško dati im gol...
...ili recimo naš Stojke koji je ,,skidao zicere,, mnogo puta, pa, hajde, objektivno govoreći i Borjan, koji kad zvezda primi 6 komada u LŠ, on odbrani bar još 6 zicera da ne prime 12...
Eto, to su dobri golmani...oni koji brane sve što se brani, pa i dosta toga što se ne brani...o.k. svaki (ili skoro svaki) je imao kikseve ili loše dane, ali zato je imao i one kada je bio junak utakmice...

Naravno, oni koje sam pomenuo su bili u zrelom dobu kada sam ih gledao, a momci (golmani) iz Teleoptika još nisu dotle stigli, i ja ne znam koliko je vremena uopšte potrebno da se dotle stigne...da se postane gospodar 16-erca, besprekorno siguran na izslascima na loptu, sjajnih refleksa, atletskih mogućnosti da možeš da ,,plivaš,, ili ,,letiš,, da bi dohvatio lopte koje žele da se zavuku u ,,ćošak,, gola, da braniš zicere 1 na 1...
Sve bi to jedan golman Partizana treba da ima - plus vrhunsku koncentraciju da većinu utakmica u domaćem prvenstvu nema puno posla, ali da je ,,dužan,, da odbrani kada se protivniku ukaže ta jedna jedina ili dve šanse po utakmici, zbog kojih možemo da ,,prospemo,, bodove...i plus da je ,,dužan,, da u Evropi, gde i nas protivnik napada treba da brani sve što se brani pa i još više od toga...

Da se vratim na Teleoptik, kako igrače tako i golmane, treneri prilično često ,,rotiraju,, i razlozi mogu biti razni, ali jedan od njih je sigurno i to što je Teleoptik ,,razvojni klub,, pa se šansa daje za malo više igrača (golmana) nego što se to može u Partizanu, npr, jer se ,,deca Zemunela,, i dalje još uvek UČE fudbalu...
Za golmane Teleoptika je jesenas bio zadužen sin našeg čuvenog fudbalera Jusufa Hatunića...momci su solidno branili, o.k. bilo je po koje ispuštanje lopte, ali i hrabrosti da se opet na loptu izleti i da se lopta ,,pokupi,,...međutim, nemam utisak da su golmani Teleoptika baš nešto visoki...možda me utisak vara, jer je reč o mladićima koji nisu tako krupne telesne građe (bez obzira na visinu)...ne mora golman da bude ni 2m visok, ali ipak...meni i dalje nedostaju ti golmani ,,gospodari šesnaesteraca,, koje sam nekada bio u prilici da gledam...današnji (bar ovi naši) više vole da ,,komanduju odbranom,, i gledaju kako se situacija razvija, međutim...ovde ću da skratim priču, jer bih ja o tom ,,razvoju situacije,, mogao još dugo...

Vukanić, naš mladi golman, dobio je ugovor od Partizana, pretpostavljam po već ,,uhodanom receptu,, da mnogi igrači koji su u Teleoptiku potpišu taj ugovor (mnogima se pare baš i nisu isplaćivale kako je trebalo), pa ako nam bude trebao, tu je, a ako ne, da ne može da ode za ,,džabe,,...

Već više puta sam pisao da Teleoptik svale sezone ima preko 20 fudbalera, a da iz još mlađih kategorija svake sezone na red čeka još toliko (minimum)...jednostavno ni u Teleoptiku, a kamoli Partizanu nema mesta za toliki broj igrača, tako da mnogi (i mnogi) od nas odlaze i odlaze...
Da bi neko dobio mesto u Partizanu, treba da bude ne samo dobar, ili za klasu, nego za tri klase bolji od drugih pa da to mesto dobije!

A najređi su oni koji su ,,za tri klase,, bolji od drugih...većina ih je ,,tu negde,, pa kako se kome ,,zalomi,, a verujem da ima dosta toga i do menadžera - nekome se učini usluga, nekome se nešto duguje, itd...
Znate već kako to ide.

Ali, na terenu se sve vidi - pre ili kasnije.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Tu bi uz Matića gurnuo nekog špica iz podmladka @Goran Tomić , nekog da ste zapazili da može da uleti nekad sa klupe
Obećao sam da neću pisati na temi Zimski prelazni rok, a ja se trudim da svoja obećanja ispunjavam, kol'ko je u mojoj moći...ali, o mlađim igračima sasvim je prikladno pisati i ovde...
Ne pratim naše mlađe kategorije, pa ne znam koga sve tamo ima, ali znam da odatle možemo da ,,povučemo,, nekog ,,klinca,, i za prvi tim, bar je Savo tako izjavio...
Ali ne znam da li je i dalje moguća ,,dvojna registracija,, tj. da li igrač Teleoptika može biti tokom (polu)sezone ,,povučen,, odatle i da onda odigra i neku utakmicu za Partizan...
Treća liga ipak nije ,,savezni nivo,, ali...šta ga znam...

Ako je to moguće, moj izbor za ,,trećeg,, (ili bar četvrtog, petog) špica je svakako - Savo Arambašić, momak sa ,,nularicom,, od frizure koji je odigrao poluvreme za A tim Partizana u našoj prvoj pripremnoj ovozimskoj utakmici...dečko je davao golove u mlađim kategorijama, daje ih i u Teleoptiku, solidan je bio u tom poluvremenu, pogodio prečku...možda ništa preterano spektakularno, ali on ima njuh i osećaj za gol, i zna da bude opasan po gol - a to je za špica najbitnije...

Međutim u Partizanu je Sadiković svakako prva opcija, Matić je druga, Asano(vić) može da bude treća...pa, tu su i Markec, ili Đole Ubica Vodojaže...tako da...ne verujem da će Partizanu trebati još neki (mlađi) napadač/špic do kraja sezone...

Ali, opet se vraćam na ,,priču,, o Andriji Živkoviću koga smo ,,trpeli,, 6 meseci kada mu nije išlo, da bi ,,proradio,, u sledećih 6 meseci i onda se žešće ,,naplatio,, (bez koristi za Partizan, ali zato sa štetom po Partizan)...zamislite da sad ,,trpimo klinca,, 6 meseci a njemu ne ide, i da ga čekamo da mu ,,krene,, ili - da smo tako trpeli i čekali one koji sad nisu u Partizanu, a možda su imali talenat da ipak budu, itd...

Što se tiče pomenutog Arambašića, na njemu je da u polusezoni bude još bolji i opasniji nego što je bio jesenas, da postiže redovno golove, i - da čeka neku svoju priliku u Partizanu - ako je ikad ponovo dobije...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Ostade mi Teleoptik bez jednog od dva standardna štopera!
Ako je verovati vesti sa interneta...,,Amerikano,, Rađen prelazi - u Partizan Belgrade!

volimpartizan.rs/partizan-hitno-pojacao-defanzivnu-liniju-potpisao-amerikanac-79204/
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Valja li čemu taj amerikano, ili je princip "seci uši, krpi dupe"?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Момак је одиграо сјајно у Сремчици, али ја бих више волео да сам га видео како игра против Ростова, па да ти кажем нешто одређеније... :D

...свакоме може да се деси да изненада добије (или никад не добије) шансу, нападач промаши, промаши, па да нешто и то је сасвим о.к., али је много зајебано када одбрамбени играч добије шансу а онда киксне па се преко њега прими гол...ем што тако може да се изгуби, ем што тај који тамо киксне, можда и не добије много следећих шанси...или не добије више ни једну...

Да не причам сад о именима, али видели смо јуче (против Ростова) ко је како реаговао на голове које примамо, неки су прошли школу Телоптика, неки не, али ми примисмо 3 комада...

Вероватно се сад неко у Партизану сетио да је и штопер ипак људско биће које може да добије грип, картон или (далеко било!) повреду, па да мора неко да га мења на терену, али и да мораш да имаш још некога таквог на клупи, или у екипи...па зато евентуално размишљају о Рађену...

Ево, Калаба је изненада добио шансу, играо дерби као дете, али...Калаба је врло висок,много јак, и показао је ОДМАХ да МОЖЕ чак и ако је још био дете и чак и на дербију...

Прво ћемо ми овде сачекати да видимо да ли ће Рађен уопште потписати за Партизан...па онда да ли ће бити остављен у Телеоптику, или стварно ,,повучен,, међу ,,Црно-беле,,...па онда да ли ће бити тек само четврта (пета?) опција за штопера и да ли ће добити који минут...
Видећемо...има смисла за игру, воли да учествује у акцијама, не плаши се лопте...али није нека физичка снага, висина, или појава од које ћеш да се ,,уплашиш,, када га угледаш, додуше има и таквих наизглед ,,страшних,, па се и преко њих итекако прима гол...

Људи, ми смо имали Валиентеа који је био солидан штопер, солидног искуства, али, ето...странац...није нам одговарао, па сад покушавамо да нађемо решење у Телеоптику, који је погубио прилично утакмица, и напримао се голова...додуше док још Нађ тамо није постао тренер...

Све ово је ипак још увек у фази ,,нагађања,, док не видимо да ли ће то стзарно бити (ил' не бити)...него, хајде, мени лепше да куцкам по тастатури него да кренем на посао, па...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Zna li neko kad Teleoptik igra svoju prvu utakmicu, iliti kad uopšte Srpska liga ,,Beograd,, nastavlja svoje takmičenje? Ima li ta liga neki svoj zvanični sajt?
 
Top