Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Srbijasport.net ima izveštaje sa utakmica koje Teleoptik igra kao domaćin, pa kome su moja forumska ,,filozofiranja,, o tim istim utakmicama suvišna ili preopširna (pa i ako nisu), uvek može i tamo da pročita šta se zbivalo u Zemunelu:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Nose Teleoptikove, plave, bele, a na jednoj utakmici imali su i one ,,Najkijeve,, crnobele-nagorele, verovatno rashodovane iz Partizana, ali modni stil ,,dupla kruna,, (Evi, Leo, Đuka, Boža, Tale, Sale, Marko)... :D

1. NAGORELI Copy (2) of DSC_0479.JPG

2. NAJKICopy of DSC_0479.JPG

Ali, dobro, znam šta me je Kujblo zapravo pitao, a Miloš mu je već odgovorio, interesuje ga ,,marka,, dresa a to je - Hummel...zateče me čovek sa pitanjem, poslednje čega bih se ja na nekoj utakmici setio, to je da gledam ko je proizveo dres...ali, dobro, sada se i to pažljivo gleda, evo i malo dodatne reklame za Hummel, pa nek moderacija vidi sa njima da im uplate neku kintu za održavanje i rad ovog sajta! :D

3. Copy of DSC_0133 - HUMMEL.JPG

4. Copy (2) of DSC_0133 - HUMMEL.JPG

5. Copy of DSC_0019 - DA.JPG
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Omladinski stadion na Karaburmi starijima (i još starijima) probudiće raznorazna sećanja, na neke igrače, utakmice, događaje...

Nešto od onoga što mi se svakako duboko ,,urezalo,, je - prvo onaj letnji dan kada je OFK Beograd upravo na ovoj ,,lokaciji,, uspešno odoleo strašnom Hajduku iz Splita i time omogućio našem Partizanu da, posle 11 sušnih godina, osvoji titulu u Ljubljani...a drugo, onaj sunčani dan kada se Partizan jedini put u svojoj istoriji borio da ne ispadne iz lige i bio baš ovde poražen od OFK-a, na čijem je golu tada blistao (kao nikad u životu) jedan prijatelj moje porodice, inače Partizanovo dete...ali...
Otom-potom, ispričaću vam to jednom na nekoj nostalgičnoj temi, a Omladinskom Fudbalskom Klubu Beograd se zahvaljujem što mi je omogućio da danas ,,prošetam,, onuda kuda su koračali i igrali veliki asovi OFK-a, ali i Partizana, Slobodan Santrač, Petar Borota i mnogi, mnogi drugi...



Danas su ipak neka druga vremena, OFK je sada daleko od najvišeg fudbalskog ranga države, a ni država nije baš ista kao ona pre, Omladinski stadion se lagano urušava, a na njemu igraju ,,neki novi klinci,, - najbolje što umeju i mogu, što je za poštovanje...
Ovoga puta i ovoga dana, igrali su OFK Beograd i naš Teleoptik, koji je, golom Đurkovića ,,odneo,, pobedu od 1:0...





,,Optičari,, su igrali u sastavu: Slavković, Krstić, Ćorković, Nikolčić, Subotić, Đurković, Dragić, Minić, Stanojlović, Blagojević, Marković. Igrali su još i: Stakić, Marinković, Todorović, Jeftić.





Presudan momenat desio se tu negde oko 17.og-18.og minuta utakmice, kada je Teleoptik dao gol ,,iz prekida,, - na nabačenu loptu naišao je ,,buket,, igrača oba tima, video sam da je ,,kači,, Vido Marković, ali je pravo čudo kako je i kuda ona posle toga uspela da prođe do našeg štopera Đurkovića koji ju je ,,sašio samo tako,, to jest poslao u mrežu OFK-a...






Domaćin je pokušavao da izjednači, ali ipak nije uspevao da stvori neke 100%-tne prilike, ali zato naš bek Ćorković pogađa stativu, a štoper Đurković umalo da da i svoj drugi gol na utakmici, ali traljavo zahvata loptu i ona ne ide u mrežu nego do jednog našeg igrača koji se nalazi u ofsajdu...




U drugom poluvremenu OFK pokušava da žešće pritisne naš tim, stvaraju se gužve pred našim golom, lepu priliku propušta Milić, nešto kasnije imaće je i Babović...



Teleoptik uzvraća šutem Minića koji odlazi preko prečke...



...ima se puno prostora za ,,kontre,, - Stanojlović jednom beži po desnom krilu i ,,zavrće,, za Dragića, ali on ne uspeva da zahvati loptu kako treba...



...a samo dva minuta kasnije i Stanojlović radi nešto slično - iz izgledne prilike ne uspeva da loptu udari tako da ona uđe u mrežu...



...gol kao da ,,visi u vazduhu,, kao i pitanje koji će od timova pre biti kažnjen, OFK zato što nam ostavlja prostora za ,,kontre,, ili Teleoptik zato što ,,maši,, šanse da ovu utakmicu konačno reši drugim golom...ali kada je i Dragićeva lopta ,,fijuknula,, pored stative umesto da uđe u mrežu, onda nam se već učinilo da je još neki gol na ovaj utakmici - prosto nemoguće dati..




Ali onda i OFK jednu loptu koju su naša odbrana i golman mogli da ,,brane,, samo pogledom šalje...ipak pored gola, i...



I ostalo je samo da Nađ izmenama ,,menja ritam,, utakmice i privede je kraju - pobedom...

Teleoptik ne pobeđuje uvek, ali uglavnom pobeđuje. Igra tamo ima ,,i glavu i rep,, i zna se šta ko treba da radi, i na kojoj poziciji. Svi igrači u stanju su da trče onoliko koliko vremena provode na terenu. Borba se podrazumeva. I gledavši ove momke, nemoguće je a da ne pomislimo i na Partizan...koliko god da je on u višem rangu i ima teže zadatke i više ciljeve, opet...kako se ne zapitati zašto je jedan Teleoptik (naravno za fudbalski rang u kome je, dakle tek treći u državi, ali ipak) trenutno više i uspešnije ,,skockan,, nego jedan Partizan?!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
kad se Jeftic vratio u Teleoptik ?
Pokušao sam da nađem na Transfermarktu nešto, ali ga tamo nema u sastavu Teleoptika...'ajde ako neko može da ga nađe negde drugde ili da napiše još nešto o njemu...


Što se mene tiče, možemo da tražimo na prethodnim ,,stranicama,, kada je bio u sastavu ekipe (protokolu) prošlih utakmica, ali svakako se baš i nije nešto puno naigrao...a imam i njegovu fotografiju od danas, dakle, br. 15, Aleksandar Jeftić:

 

zbrpfc

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2020
Порука
2
Reaction score
0
Локација
brograd
Pokušao sam da nađem na Transfermarktu nešto, ali ga tamo nema u sastavu Teleoptika...'ajde ako neko može da ga nađe negde drugde ili da napiše još nešto o njemu...


Što se mene tiče, možemo da tražimo na prethodnim ,,stranicama,, kada je bio u sastavu ekipe (protokolu) prošlih utakmica, ali svakako se baš i nije nešto puno naigrao...a imam i njegovu fotografiju od danas, dakle, br. 15, Aleksandar Jeftić:
partizanovo dete iz klase Zvonka Popovica 94 generacija. cudno za povratak u teleoptik u tim godinama kad je koliko se ne varam bio negde preko. nije mator,a nije ni mlad .
tek je u poslednjih par utakmica bio u protokolu koliko sam
video,ali nisam bio siguran da je to on sad na slici sa ga prepoznao. hvala
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Još jedna pobeda Teleoptika, ali ponovo veoma teška, i izvojevana uz velike napore, momci su danas ginuli i krvarili u Obrenovcu i pobedili domaći Radnički sa 1:0...



Već više puta sam napomenuo kako je Srpska liga grupa Beograd veoma izjednačena - i da se najređe dešava da je nekoga lako pobediti.
Eto, Teleoptik, inače drugi na tabeli je jedva ,,minimalcem,, savladao Radnički (O), koji je trenutno peti , a lider prvenstva, Brodarac, je danas sa 3:2, znači sa samo golom razlike, pobedio Sremčicu koja je pretposlednja na tabeli...

,,Zgusnut,, raspored prvenstva lige i ,,vanredna,, kola uzimaju svoj ,,danak,, neki igrači su nam povređeni, a ponekad se verovatno mora pauzirati i zbog ,,kartona,, tako da smo danas izašli u sastavu: 1.Slavković, 2.Simunović, 3.Ćorković, 4.Jeftić, 5.Subotić, 6.Đurković, 7.Dragić, 8.Minić, 9.Stanojlović, 10.Blagojević, 11.Marković...





I mada je u celom fudbalskom svetu lopta uvek i svuda okrugla, a golovi i teren uvek i svuda četvrtasti, po starom fudbalskom običaju i u Obrenovcu je domaći tim krenuo otrestitije u odnosu na gosta, odmah napao, bio jači i oštriji, više ulazio u prilike...






Prvi put u ovom prvenstvu video sam Teleoptik koji se dobar deo poluvremena brani sa skoro svim igračima i čuo trenera Nađa da špicu Stanojloviću, umesto ,,presinga,, na odbranu ili golmana protivnika, naređuje da ne troši snagu i da se vrati u ,,srednju zonu,,...ali, Nađ je najbolje znao mogućnosti današnjeg sastava svog tima, i verovatno je hteo da ,,rasporedi,, i ,,dozira,, snagu da tim ne ,,padne,, do kraja utakmice...

Prelomni trenuci utakmice ipak ,,padaju,, pred golom Obrenovčana, negde oko 38.-og minuta prvog poluvremena - domaćini prosto ,,predaju,, loptu ,,najstartnijem,, igraču Teleoptika, Dragiću koji se odmah ,,stuštio,, ka njihovom golu, na (u) njega uklizava igrač br.5, Pavlović i sudija Anđelić bez dvoumljenja pokazuje na ,,belu tačku,,...domaćin se malo buni, verovatno smatrajući da faul nije bio baš u 16m (ili na liniji), ali to naravno neće promeniti sudijsku odluku...
Sa ,,bele tačke,, centarfor Stanojlović je siguran i precizan, i golman Jadranin može ,,paradom,, samo da ulepša pogodak gostiju - 1:0, za Teleoptik.





Nije Radnički ,,ustuknuo,, zbog ovog penala i gola, bili su ubeđeni da su bolji, i samouvereni da nastave sa napadima - gužve i prilike se ,,ređaju,, pred golom Teleoptika, čak su, recimo, u istom (43.-em) minutu utakmice, tri puta ulazili u priliku da urade nešto više...ali...ipak nisu uradili ništa!








Osim akcije koja je dovela do penala i našeg gola, imali smo samo još jednu vrednu neke veće pažnje - Marković je ,,umakao,, po desnoj strani i vratio loptu ka sredini, tamo je Stanojlović pokušao da dođe do nje, ali nije uspeo i da je šutne ka golu...
I, tako se ubrzo i završilo prvo poluvreme...





Dok ja ,,postavim,, fotografije iz drugog, možete da ,,prekratite vreme,, čitajući ,,najave,, o ovoj utakmici...


 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Drugo poluvreme i nova uzbuđenja...

,,Optika,, se odmorila na pauzi, ima povoljan rezultat i želi da malo više napada nego što je to bilo u prvom poluvremenu...ali...
Da vas pitam nešto...da li vam je bolje da imamo 20 šansi i da ne pobedimo, ili da šutnemo jednom ka golu i da uzmemo bodove?
Verujem da će se velika većina itekako odlučiti za ovu drugu ,,taktičku varijantu,, - i, da, šutnuli smo jednom ka golu, i to iz penala i...i onda sam tražio u sećanju i na fotografijama, da li smo šutnuli još koji put...i pronađoh da je i Minić u drugom poluvremenu šutirao ka golu Radničkog, ali je taj njegov šut bio blokiran još pre nego što bi ugrozio gol...
A koliko je puta šutirao Radnički?
Priznajem da ne znam, ali sigurno više od nas...ipak, ja ne mogu da kažem da je Teleoptik loše odigrao, igrao je veoma dobro - ali ovoga puta ne pred 16 i u 16m protivnika, nego ispred sopstvenih i u sopstvenih 16m!
Ali, to vam je fudbal, prelepa i uzbudljiva igra koja se drži sopstvene a ne neke ,,opšte,, logike...pobeđuje se i ovako, i onako...i napadom, ali i odbranom...znate ono, iz istorije - Partizan se, šezdesetih nadigravao sa MU na JNA, a onda je u M pokazao da zna i da se brani...






Međutim sad dolazimo i do jednog veoma bitnog detalja utakmice: napadač Radničkog br.9, Aleksić, izlazi ,,1 na 1,, sa našim golmanom Slavkovićem, a ovaj pokušava da mu ,,skine zicer,, - ja pravim dve fotografije - i jedino što sam od te situacije video, to je ono što se i nalazi na tim fotografijama, sudija ne svira penal za Radnički, što izaziva žestoke proteste domaćih fudbalera, neko dobija i žuti karton...
Dečak koji skuplja lopte kaže mi da je video kako je naš golman nogom zakačio njihovog igrača, a možda se kasnije i pojavi neki snimak neke lokalne TV koji će nam potvrditi da je ovo bio penal, ili da nije bio...





E, sad se utakmica ono što se kaže ,,zakuvala,, - svaka odluka sudije sada postaje stvar protesta i određenog ,,psihološkog pritiska,, na sudiju, a naši igrači se čuvaju da i ,,ne pipnu,, njihove kada su u 16m, zna se i zašto...

Moram da kažem da Radnički jeste više napadao, više šutirao, bolje igrao (ma šta to u fudbalu značilo, ako uopšte nešto znači kada ne pobediš), ali i to da su se često ,,nameštali na šut,, umesto da loptu odmah ,,spiče,, ka našoj mreži, da su upućivali šuteve koji nisu bili precizni, da su često ,,bunarili,, , da su nas dosta puta ,,probili,, (čini mi se nešto više po našoj levoj strani), ali da od toga nisu imali neke koristi, da su naši momci često izbijali te lopte, a i da ih je dosta puta naš golman ,,pokupio,,...










A moram i da priznam da smo pokušavali dugim loptama (ponekad i visokim) nekako da pronađemo naše napadače, ali da nam to nešto baš i nije uspevalo, a i kada bi uspelo taj napadač bi tu loptu izgubio...i nikako nismo uspevali da se ,,povežemo,, napred...
Ali...utakmica se bližila kraju a mi smo i dalje vodili i onda, pred kraj utakmice, Minić pravi faul ispred naših 16m - i šta čovek može da pomisli?
Može da pomisli šta hoće, ali sve zavisi od izvođača ,,slobodnjaka,,...
A on loptu šalje visoko iznad našeg gola i mi - pobeđujemo.
Ostaje još samo da se učesnici ovog žestokog meča pozdrave i razmene po koju reč i komentar, Nađ verovatno jedva, jer je od vikanja skroz prumukao tokom utakmice...bilo je šta je bilo i sve je već prošlo, a Teleoptik ovoga puta - ,,odnese ceo plen,,...







@nasa stvar

Ne znam šta je sa Lalatovićem, nije igrao protiv OFK-a, ali kako kartone uvek najviše dobijaju odbrambeni igrači, mislio sam da ga zato nema, ali kako ga nema ni danas...moguće je da je povreda...

Pre utakmice sam razgovarao sa predstavnicima domaćeg i gostujućeg kluba i sa delegatom utakmice da bih uopšte mogao da uđem na stadion i napravim izveštaj i fotografije tako da nisam ni znao koji će biti sastav tima ili da stignem da popričam sa nekim o tome ko je povređen ko nije...

Da se ponadamo da će se povređeni što pre oporaviti, a ja se ZAHVALJUJEM SVIMA što su mi omogućili da vas izvestim o ovoj utakmici!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.083
Локација
Beograd
Tražio sam malo po Jutjubu ima li nekih snimaka Teleoptika iz ove sezone, ali ne nađoh skoro pa ništa...ali video sam da BSK Borča ima LIVE prenose svojih utakmica, tako da se nadam da će nam pružiti to zadovoljstvo i sledećeg vikenda kada nam gostuju u Zemunelu!

Našao sam jedan snimak utakmice iz prošle sezone, ali, kao što sam već pisao, ovosezonski sastav Teleoptika je potpuno izmenjen u odnosu na tu prošlu, i ti neki momci su već odavno otišli, a neki drugi su došli na njihovo mesto...

...ipak, ono što se godinama ne menja je ,,filozofija,, igre da sa loptom ne sme mnogo da se ,,mrsi,, i da mora da se trči i napada (naravno u skladu sa mogućnostima i sopstvenim, ali i od protivnika), a utakmice Srpske lige su zaista ,,ritmične,, tj. ima više trčanja, napada i fudbala, nego ležanja, valjanja i odugovlačenja - nešto slično je bilo i dok su ,,Optičari,, bili u PLS, samo što je tamo bilo još više snage i čvrstine u duelima, a protivnici su nam bili još jači i teži...

Kad već ,,pričamo,, o sastavu tima, ostadoh vam dužan i da kažem ko je još u Obrenovcu ulazio u igru, bili su to: br.14 Todorović umesto Jeftića, br.15 Stakić umesto Markovića, br.16 Marinković umesto Stanojlovića, i br.13 Krstić umesto Simunovića, a svi su ušli na teren tokom drugog poluvremena...

Evo i ,,starog,, snimka sa Jutjuba, neće da škodi...podsetimo se malo kako je to svet izgledao pre Korone, a u očekivanju da nam BSK Borča pruži LIVE prenos, ponadajmo se da će valjda jednom i publika ponovo moći da LIČNO dođe na utakmice...

 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
@JasminaT
Pored ovoga što je Jasmina navela, koji je to parametar za određivanje najbolje škole?
Ako je to broj izbačenih igrača koji igraju u ligama petice, onda lepo izbaci sve klubove iz Francuske, Nemačke, Engleske, Španije i Italije jer ti klubovi ne smeju ući u razmatranje. Logično je da će oni izbaciti najviše, razlozi su više nego očigledni.

Ostaje ostatak Evrope, gde imaš holandski Ajaks, a i oni imaju olakšavajuću okolnost pasoša Evropske unije, pa tako za njih nema nikakvih uslova oko radne dozvole recimo u Engleskoj, ili zauzimanje mesta stranca u nekoj drugoj ligi petice.

Tako da, i nije mit
(prebacio bih ovu diskusiju na odgovarajucu temu)

Slazem se da broj igraca koji igraju u Ligama petice nije bas validno merilo iz tih ociglednih razloga ali ako se slozimo da je cena igraca ipak neki odraz njihovog kvaliteta onda lako mozemo da zakljucimo da treba jos da radimo da bi i po drugim parametrima bili najbolja skola u Evropi, a ne samo po ovom jednom iako je i ovaj jedan parametar poprilicno dobar pokazatelj da nasa skola radi kvalitetno.

Kad otvorite link kliknite na opciju "highest value in career" i primeticete zasto jos mora da radimo da bi bili najbolja skola u Evropi po svim parametrima:

Partizan - https://www.transfermarkt.com/fk-pa.../669/wettbewerb_id/SER1/option/0/art/0/plus/1
Barselona - https://www.transfermarkt.com/fc-ba...n/131/wettbewerb_id/ES1/option/0/art/0/plus/1
Real - https://www.transfermarkt.com/real-...n/418/wettbewerb_id/ES1/option/0/art/0/plus/1
Ajax - https://www.transfermarkt.com/ajax-...n/610/wettbewerb_id/NL1/option/0/art/0/plus/1
Sporting - https://www.transfermarkt.com/sport...n/336/wettbewerb_id/PO1/option/0/art/0/plus/1
Benfika - https://www.transfermarkt.com/sl-be...n/294/wettbewerb_id/PO1/option/0/art/0/plus/1
PSV - https://www.transfermarkt.com/psv-e...n/383/wettbewerb_id/NL1/option/0/art/0/plus/1

Za nekima zaostajemo vise za nekima manje mada ima tu jos klubova ali i ovo je dovoljno da steknete neki uvid.
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Da dodam jos i ovo......iako vidimo da mnogi klubovi na zapadu skoluju veci broj kvalitetnih igraca od nas ipak postoji jedna cinjenica koja govori u prilog tome koliko nasa omladinska skola kvalitetno radi i koliko ne zaostaje puno za najboljim skolama sveta, a to je da smo sa daleko manjom bazom igraca uspeli da izbacimo vrlo kvalitetne igrace. Barselona, Ajax itd imaju maltene svet na dlanu....em dolaze iz zemalja koje imaju daleko vecu bazu igraca cak i od cele ex-Yu , a kamo li Srbije....em imaju fudbalske akademije sirom sveta. Portugalski klubovi isto - ceo Brazil na dlanu..... I to treba uzeti u obzir.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Highest career market value takođe nije merodavan parametar. Jer često odnos cena/kvalitet nije u pravoj srazmeri.
Tu opet dosta znači čiji si državljanin. Ako imaš pasoš Evropske unije, cena ti ide na duplo, pogotovo ako si mlad i još uvek neafirmisan igrač, dakle talenat.
Primera radi, da je Filip Stevanović Englez, sa britanskim pasošem a nebitno za kog prvoligaša igra, bio bi plaćen 50M, i to bi mu verovatno bio highest market value u karijeri.
Jer, domaći je igrač, a uz brojna ograničenja, radne dozvole, uslove oko broja mečeva za reprezentaciju, oko takvih igrača se moćni klubovi otimaju, ne pitaju za cenu i plaćaju višestruko u odnosu na kvalitet samog igrača.
Dobar primer ti je John Stones, Megvajer i ostali precenjeni engleski fudbaleri, sa hmv-om koji nije reprezentativan i merodavan u ovom odnosu kvalitet/tržišna cena.
Ja ti garantujem da je Bleki bolji igrač od Stonesa, a njegovu najvišu vrednost neće nikad dostići iz navedenih razloga. A ima ih još svakako, od tržišta sa kojeg fudbaleri dolaze (istok/zapad) pa sve do kvaliteta prvenstva iz kojeg igrač dolazi, i uslova u kojima se razvijao do tad. Pa čak i istorije kluba koji prodaje igrača, iskustva sa bivšim igračima tog kluba, evropskih takmičenja, reprezentativnog izloga i recimo uprave koja radi u korist kluba a ne kao naša protiv
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
I ne sme se zaboraviti, ponoviću - pasoš. Naš igrač, sve dok smo zemlja trećeg sveta, nikada neće imati vrednost transfera kao igrač ne samo Ajaxove ili Barselonine škole, već i Dinamove. Ne zbog suvog kvaliteta, već zbog eu pasoša. Jer on mora da bude top of the top, da bi zauzeo mesto stranca. U Holandiji je pre recimo 4-5 godina (ne znam da li je promenjeno i na koliko para) igrač iz naše zemlje morao da ima platu min. 400k eura godišnje da bi dobio radnu dozvolu.
Iz perspektive tih zemalaj je to ok, jer na taj način štite domaće igrača. A naš neki mališa, znaš koja klasa mora da bude, ako je napadač, da bi se odlučili za njega umesto za nekog Brazilca, npr.

EDIT: eto @garbaN bio brži, što se suštine tiče.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.255
Samo sto su nazalost Milenkovic, Jovetic, Mitrovic i jos par njih izuzeci. Tipican izdanak nase skole su takticki i tehnicki (tehnika suta itd.) neskolovani igraci sa viskom kilograma tipa Neca Tomic, Lola Smiljanic, Babovic, braca Marinkovic, braca Scepovic, Gulan, bosancic, Miljkovic, ... i ovo sam samo nabrojao "uspesne". Kada bi gledali ove koji ne pridju prvom timu bio bi jos gori izbor..
Dodajte tu jos psihicku labilnost u 60-70% slucajeva..
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Tipično krilo naše škole ima 65kg i brzinu u najbolju ruku ofanzivnog veznog.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
@JasminaT @garbaN
Slazem se da nasi klinci dokle god su kod nas nece nikad dostici takvu vrednost kao sto bi dostigao neki klinac na zapadu koji ima manji kvalitet od naseg ali nasi klinci su svoju najvecu vrednost u karijeri postizali upravo na zapadu i iz tog razloga govorim da je cena ipak odraz nekog kvaliteta i da ne moze da se desi da dva igraca iz premijer lige koja su istog kvaliteta vrede bas toliko razlicito kao sto vi pricate samo zato sto je ovaj rodjeni englez sa pasosem, a ovaj Srbin iz zemlje treceg sveta (da ne pominjem primer sad onog ciganina). Savic je 2018-e vredeo 40 miliona i ne verujem bas da je neki spanac ili englez bio mnogo losiji od njega, a vredeo 10, 20, 30 miliona vise....
Obrni okreni cak i da se ne slozimo oko toga da je cena odraz kvaliteta vidi se da su klubovi na zapadu skolovali mnogo veci broj kvalitetnih igraca od nas.....uporedite svakog igraca iz pomenutih klubova sa nasim pa zakljucite sami.....i vec sam napomenuo da se tu ne radi samo o kvalitetu igraca vec i o kapacitetu baze igraca i na kraju krajeva o novcu. Mi sa ovim cime raspolazemo radimo odlican posao ali da moze mnogo bolje - moze.
 
Top