Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Da ipak malo ,,obnovimo školsko gradivo,, pre odlaska na ,,letnji raspust,,:

Teleoptik je prvenstvo završio kao prvoplasirani u Srpskoj ligi Beograd (što je u Srbiji treći rang fudbalskog takmičenja), ali da bi se plasirao u viši rang, a to je Prva liga Srbije (koja je drugi rang takmičenja, iako se, potpuno nelogično zove ,,Prva,,) - potrebno je da odigra ,,baraž,, u dve utakmice sa protivnikom iz nekog drugog ,,regiona,, i da u tom baražu u ukupnom skoru bude uspešniji...

Mogući protivnici Teleoptika (od kojih će se jedan ,,izvući,, putem žreba) su:

Prvak Srpske lige Istok, Timok 1919 iz Zaječara, sa skorom 38 26 5 7, gol razlikom 73:26 (+47), 83 boda, bod više od drugoplasiranog tima te lige...

Prvak Srpske lige Zapad, Sloga iz Požege, sa skorom 34 23 9 2, gol razlika 83:19 (+64), 78 bodova, 10 više od drugoplasiranog...

Prvak Srpske lige Vojvodina, Mladost Novi Sad, koja ima skor 38 30 4 4, gol razliku 97:28 (+69), 94 boda, 17 više od drugoplasiranog...

Podsetimo se i Teleoptikove statistike, koja je nešto ,,pokvarena,, od kako su obezbedili prvo mesto, jer se trener Nađ odlučio da čuva prvotimce od povreda i kartona, te da ,,razigrava,, rezerviste, sve u svemu:

Teleoptik iz Zemuna, prvoplasirani Srpske lige Beograd, odigrao je ukupno 38 utakmica, ima 23 pobede, 8 nerešenih, 7 poraza, gol razliku 71:38 (+33) i 77 bodova, dva više od drugoplasiranog Brodarca...

Ipak, sve ove statistike koje sam ,,pokupio,, sa Srbijasport.neta ne znače baš mnogo, jer zapravo retko ko od nas zna kakva je prava jačina klubova u tim nekim drugim regionima...da li su ,,regioni,, svuda neke približne fudbalske jačine, ili se to vrlo razlikuje, ko bi ga znao...možda ćemo uskoro dobiti neki odgovor baš na ovim utakmicama baraža...






O raznoraznim fudbalskim situacijama ili špekulacijama u svim tim regionima, o rezultatima, suđenju, ispadanju iz liga, sistemu takmičenja, itd, itd, itd...podesnije je baviti se time u temi Srpski fudbal, a ne ovde, ali...ako bi neko da se bar malo upozna, evo nekoliko vesti sa već pomenutog portala:







 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Evo ovako: neke bitne stvari u fudbalu je teško ,,izmeriti,, ili ,,ugurati,, u nekakvu statistiku, ali ono gde čak i statistika retko ,,omane,, je svakako - lista strelaca.
Koliko god da je taktika odlično pripremljena, igra sjajna i bajna - sve pada u vodu - ako nema nekoga ko će tu loptu ,,ćušnuti,, u mrežu protivnika...

Pogledajmo zato, ko se u timu Teleoptika, u Korona-sezoni 2020./2021. istakao u tom pogledu...
Napominjem i to da su neki igrači igrali samo polusezonu, da su neki menjali pozicije, da su neki bili povređeni, da su se neke prečke i stative ,,isprečile,, baš tako da neki sjajan šut udari u njih, ali da ne bude i gol, ali...lista izgleda ovako:

Najbolji strelac bio je Slobodan Stanojlović sa 14 pogodaka, iako je igrao samo ,,jesenju,, polusezonu (na ,,proleće,, je nastavio da golove daje za F.K.Loznicu).
Drugi na listi je Vido Marković, koji je jesenas bio krilo, a proletos često špic i dao je sve ukupno 11 golova.
Momak koji je gotovo uvek pravio dar-mar protivnicima po ,,boku,, - Luka Dragić - ,,spakovao,, im je i 10 golova u mrežu.
Kapiten Filip Minić, siguran izvođač penala, i dobar šuter iz ,,slobodnjaka,, asistent i strelac, dao je 9 golova.
Uroš Knežević, koji se ,,pojavio,, u timu tek proletos, od utakmice do utakmice, igrajući i vezistu i napadača, dao je 7 golova.
Iskusnog Nenada Marinkovića i njegov razoran šut povrede su omele da da više od 4 gola, koliko mu ,,upisujemo,, na listu.
Talentovani Andrej Blagojević dao ih je 3.
Po dva gola, dali su (bočni napadač, ali i defanzivac) Stakić, (napadači) Lekić, Mugoša, (vezista) Momčilović, (štoperi) Subotić i Đurković, a u listu strelaca ,,upisao,, se i bek Ćorković sa jednim golom.

Kao što se iz ove statistike vidi, Teleoptik je imao jednog izrazitog strelca, napadače koji se se ,,rasporedili,, tako da svako ponekad doprinese golgeterskom učinku, ali i momke iz drugih ,,linija,, tima, koji ponekad ,,uskaču,, da u tome pripomognu napadačima...

Naravno, iako gol u fudbalu jeste najvažniji, ni do njega ni do pobede ne bi se došlo da neki drugi momci (a da to nisu golgeteri), prethodno ne obave neki ,,čist,, ili ,,prljav,, posao, ali...
...to je već neka druga (fudbalska) priča...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
,,Исток,, на ,,Запад,, а ,,Пречани,, на ,,Пречане,,! :D

Сазнадосмо и парове баража за улазак у ПЛС, према информацијама са портала Србијаспорт.нет, првак ,,Истока,, Тимок, судариће се са прваком ,,Запада,, Слогом, док је Телеоптик из Земуна добио географски најближег противника - Младост ГАТ из Новога Сада...


Ако погледамо упоредне статистике свих првака српских лига, Младост је екипа која има највише победа, највише бодова, највише постигнутих голова, најбољу гол разлику, и највећу остварену бодовну разлику у односу на другог на табели...
Али, то је само ,,упоредна,, статистика - и ништа више.

Видећемо ,,од каквог су кова,, Новосађани када се ,,сударе,, са овим нашим ,,Земунцима,,...
...додуше, немојте ме држати за реч, али чини ми се, да сам још пре неки месец, нешто начуо да смо зимус већ одиграли неку ,,пријатељску,, утакмицу са једним тимом из те лиге, могуће баш са њима (коју смо ваљда изгубили), али без обзира да ли је то заиста било тако...једно је играти тренинг утакмицу, а друго две такмичарске са поприличним ,,улогом,,...

Прва се игра у Новоме Саду, 12.јуна од 17и30, а друга је 16.јуна у ,,Земунелу,,...

Ако неко има неке информације о нашем ,,баражном,, противнику, као и савет како да од главне НС БУС станице дођем до њиховог стадиона, нек се јави...

А посебно ме интересује по којим и каквим правилима и пропозицијама ће се одредити ко ,,пролази,, даље, у случају да се обе утакмице заврше неким ,,идентичним,, или (укупно) нерешеним резултатима?
Да ли важи правило ,,предности,, постигнутог гола у гостима, да ли се играју продужеци па пенали, или одмах пенали, итд?

Или, ако нико не зна, да л' да зовемо ФСС, УЕФУ или ФИФУ, па да неког од њих приупитамо? :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
'Ajde da se, na ovih letnjih srpskih 30 stepeni (u 'ladu) malo dodatno ,,zagrejemo,, pred baraž Teleoptika... :D
Evo šta kažu Albert Nađ i Sportski žurnal (u svom jučerašnjem broju) :

 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
А посебно ме интересује по којим и каквим правилима и пропозицијама ће се одредити ко ,,пролази,, даље, у случају да се обе утакмице заврше неким ,,идентичним,, или (укупно) нерешеним резултатима?
Да ли важи правило ,,предности,, постигнутог гола у гостима, да ли се играју продужеци па пенали, или одмах пенали, итд?

Ako je verovati propozicijama sa sajta FSS važi gol u gostima, a u slučaju identičnog rezultata odmah se izvode penali :
Победници баража утврдиће се након 2 (две) утакмице, које ће се одиграти на стадионима клубова учесника баража, а у складу са Календаром такмичења. Победници баража су тимови који су освојили више бодова у обе утакмице. Ако су клубови освојили исти број бодова, победник је тим који је на обе утакмице остварио бољу разлику између датих и примљених голова. Ако је разлика једнака, одлучује већи број постигнутих голова у гостима. Ако и то не даје решење, победник се добија извођењем удараца са тачке за казнени ударац, на начин утврђен Упутством Међународног борда за извођење удараца са тачке за казнене ударце, ради добијања победника у елиминаторним такмичењима.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Хвала PFC_SO - ето, сазнадосмо и шта ће бити ако дође до тог ,,идентичног,, (нерешеног) резултата у две утакмице, мада је за живце много здравије ући у ПЛС и без неких таквих ,,техникалија,,... :D

Из одређених текстова, видимо и да се некима испунила жеља кога да ,,извуку,, у баражу...а неки се, бар по том питању, нису ни изјашњавали...




Телеоптиков сутрашњи противник Младост, на интернету, Трансфермаркту, и фотографијама, изгледа као старија, искуснија, можда чак и ,,корпулентнија,, екипа...али...иако је Телеоптик, заиста већином састављен од млађих играча, има и он фудбалере који више нису тинејџери...статистика Тренсфермаркта нам ,,каже,, да је ,,просек,, година Младости 26,9, а Телеоптика 21,4...

Но, то је само статистика и просек...битније је како ће ко да одигра...а неке намере се можда могу ,,наслутити,, и пре утакмице...

Младост најавлјује офанзиву и ,,кући,, и у ,,гостима,, али ако ,,осете,, да Телеоптик може да их опасно и озбиљно угрози из ,,контре,,...онда се ни они неће баш тако стално ,,залетати,,...
Наши ће вероватно пре бирати ,,транзицију,, него ,,посед,, мада...не волим ја баш да гледам противника како ми се ,,мува,, око мојих 16м у већем делу утакмице, само не знам шта Нађ мисли о томе...

Верујем да су и једни и други потпуно ,,скаутирали,, ривала, а бар донекле ,,познају,, се и са те ,,пријатељске,, утакмице од пре неколико месеци...
Међутим...не вреди баш много ни сасвим познавати ривала, ако је он (на пример) толико бржи од тебе да ти стално бежи по терену... :D

Претпостављам да ће сутра свима ,,бити у глави,, да постоје две утакмице, па ће можда, на овој првој више ,,тактизирати,, и ,,чекати,, и на ту другу, да ће мало више ,,ићи на сигурно,, не журити, не залетати се, покушати да држе концентрацију и у оним ,,критичним,, минутима кад утакмица тек почиње или се завршава (и утакмица и полувреме), итд...

Али, ако неко од противника ,,осети,, да је пуно јачи и ,,намирише крв,, - онда ће све отићи у неком сасвим другом правцу...
А и фудбал је чудна игра...неки ,,детаљчић,, може да аспсолутно промени све...само што никад не знаш хоће ли се тај ,,господин детаљчић,, уопште појавити тог дана када имаш неку важну утакмицу...или неће...

Знам да момци из Телеоптика имају довољно и технике и физичке спреме за свих 90 минута, само не смеју себи да дозволе да им концентрација ,,падне,, ни за секунд - а врло је битна и психичка припрема!

Писао сам о томе још пре неки викенд...
...али шта је досад по том питању урађено - урађено је, претпостављам да би њима свима сад било пуно лакше да се одмах, овог тренутка, боре на терену, него да чекају чак до сутра ,,у пола шест,, поподне...

Али, шта се мора, мора се...
Чекамо.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
U prvoj utakmici baraža Teleoptik je, gostujući u N.Sadu, sa domaćom Mladošću odigrao nerešeno, 1:1. Gol (i vođstvo) za naše postigao je Vido Marković, početkom drugog poluvremena. Domaćin je izjednačio - iz penala.
Fotografije sa utakmice dobićete sutra, jer ja tek sad krećem iz NS za BG...
Postoji i video-snimak cele utakmice na YouTubeu, ako neko hoće, nek ga ,,okači,,...
Sa golom u gostima, dovoljno nam je i ,,taktičkih,, 0:0 u Zemunelu za ulazak u PLS, ali nešto mi se ,,javlja,, da će se utakmica u sredu teško završiti bez golova...
Napred Teleoptik! :navijac
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
533
Reaction score
1.756
Odgledao sam celu utakmicu na youtube-u. Mladost je bila mnogo bolja,narocitu u prvom poluvremenu,mislim da su promasili bar 3 zicera u prvom poluvremenu i onda u nastavku jos par sigurno. Jaci su fizicki,vecinu duela su dobili. Igrali smo i mi na momente lep fudbal,ima tu 3-4 jako talentovana igraca,cak je i rezultat dobar,ali nece biti ni malo lako proci ove.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
2.
Dve ,,baražne,, utakmice ,,dele,, Teleoptik do mogućeg ulaska u PLS, a ova današnja se završila sa dva postignuta gola, svaki tim je postigao po jedan...
Novosadski domaćini su ,,ladno iskulirali,, moj ,,predlog,, da uđem na njihov stadion i odatle za Forum Partizan.neta izvestim o utakmici, ali su mi bar dali ,,protokol,, utakmice, pa im se na tome zahvaljujem...u protokolu je pisalo da utakmicu počinjemo u očekivanom i najjačem sastavu:
1.Slavković, 2.Simunović, 3.Ćorković, 4.Momčilović, 5.Subotić, 6.Đurković, 7.Dragić, 8.Minić, 9.Marković, 10.Knežević, 11.Blagojević.
Igrali su još (ali u mnogo manjoj minutaži) i 13.Radmanovac, 14.Obradović, 16.Marinković, 18.Jeftić, dok je 15.Stakić igrao znatno više, menjajući Simunovića ,,na beku,,...

Kad već nisam bio pušten unutra u stadion, iskoristio sam priliku da snimam njegovu živopisnu okolinu, taj deo grada zovu ,,Satelit,, a vatreni navijači Mladosti GAT sebe nazivaju ,,Srpski kojoti,, - šta tačno znači ,,skraćenica,, GAT...nisu baš znali ni neki ,,lokalci,, koje sam upitao...tako da...inače, građevinska firma je u pitanju...pa smo, moguće je, bar rešili nedoumicu oko tog slova ,,G,,? Ostalo nam još ,,AT,,...










A što se tiče utakmice...ona se doduše, kroz ogradu može gledati i kada ste van stadiona...ali sa fotografisanjem je ,,mali,, problem, jer je iza ove bele metalne ograde i neka višlja, zelena, žičana, tako da sam naslagao neke parčiće betona, da se penjem na njih i propinjao se preko te žice, ali kako su parčići vrlo nestabilna ,,podloga,, morao sam celu utakmicu da ,,držim oslonac,, sa jednom rukom ,,na žici,,, a druga mi je ,,ostala,, za fotografisanje...
Svejedno.
U svakom slučaju, dobro sam video da su domaćini mnogo bolje ušli u utakmicu, bili su jači, otresitiji, konkretniji, brže i uspešnije kombinovali, napadali nas, stvarali prilike...



Najbolja prilika im je bila kada su ,,zveknuli,, stativu našeg gola...



I, gotovo celo prvo poluvreme nekako se ,,odvijalo,, pred našim golom...naši su stalno ispucavali loptu, samo da je što dalje od gola, vezisti su bili daleko od lopte, većina naših igrača nedovoljno blizu protivničkih, jedina ideja bila nam je da dugim loptama tražimo nekoga napred...koga ne možemo da nađemo...itd...






Međutim...treba reći da fudbal ipak nije košarka...u košarci te bolji tim uvek ,,nalupa,, sa osetnom razlikom...a u fudbalu se zna desiti da taj ,,bolji,, ipak ništa ne ,,potrefi,, pa da se na ,,odmor,, ode sa (za nas danas) ,,solidnih,, 0:0...
Naš desni bek, Simunović, je relativno brzo dobio žuti karton, pa su ga iskusni grači Mladosti neprestano ,,napadali,, i ,,opterećivali,, u želji da što pre ,,iznude,, i njegov drugi žuti, tako da je dobra odluka trenera Nađa bila da u drugom poluvremenu na toj poziciji zaigra Stakić...
A treba reći i da su naš golman i odbrambeni igrači danas imali baš dosta posla, ali da su se ipak dostojno ,,nosili,, sa fudbalerima ,,GAT,,-a...
Od naših napadača i vezista, ne videsmo baš mnogo toga u prvom poluvremenu, ALI...


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
ALI...
Mnogo sam ja puta ove sezone video, da kada protivnik pomisli kako Teleoptik i nije baš nešto, i da ne može da uradi ništa...e onda im baš taj isti Teleoptik - uradi nešto...
Drugo poluvreme, bila je ,,druga pesma,, - Teleoptik je počeo da igra fudbal, da malo više kombinuje, da počine da preti...

I, baš u vreme kada su ,,Srpski kojoti,, privukli moju pažnju jer su počeli da pale baklje, a ja počeo da ih fotografišem i ,,kadriram,,...lopta se nekako našla kod Vida Markovića...a njega (pa i mene, bar danas) golgeterski ,,njuh,, nije izdao! Zna taj dečko da ,,izmisli,, gol i kada se niko ne nada tome, e pa tako je bilo i danas!
Okružen sa tri protivnička igrača, on šutira i postiže gol, a ja, iako ,,visim,, na žici i ,,balansiram,, na parčićima betona, ne propuštam priliku da taj gol i ,,uslikam,, hvala lepo, doviđenja, prijatno, matori Čika Goran Tomić je gol usnimio, a nek se javi ko još jeste! :D
A naš mladi Vido, dečak u plavom, ode da se raduje baš kod ,,službenih lica,, u plavom, dakle policije...samo mi njihova ,,facijalna ekspresija,, nekako i nije baš odavala utisak neke preterane radosti? A? Kako vama izgleda?












Inače, verujem da većina ,,Kojota,, zbog sopstvene ,,pirotehnike,, nije ni videla da su primili gol, a kako ga je Vido nekako ,,nenadano,, ,,spakovao,, bilo je još onih na stadionu kojima je ta ,,sitnica,, verovatno nekako ,,promakla,, - o onima koji su na poluvremenu otišli do prodavnice, pa nisu stigli da se vrate pre gola, i da ne govorim...

Na fotografijama, osim policije, žandarmerije, i Srpskih kojota, sigurno ćete primetiti i ostalu mnogobrojnu publiku, koja doduše ,,nema prava,, da uđe na stadion...ali su zato bili svuda okolo...
Još jedan dokaz, koliko nekakve ,,Korona-mere,, nemaju apsolutno nikakvu svrhu...osim da deo naroda bude ,,iza žice,,...ponekad...a ponekad i ponegde i da bude pušten i ,,ispred žice,, kao što smo to videli u nekim nedavnim (sportskim) slučajevima...

I, kad već pričam o publici...stadion Mladosti je izgrađen tako da njihovi ,,Kojoti,, mogu da priđu terenu, da vređaju našeg golmana, koriste pirotehniku, navijaju, pevaju, zabavljaju se, vrše pritisak na sudiju, itd...
,,De jure,, oni nisu na stadionu...ali ,,de facto,, - kao i da jesu...

Dakle, Mladost je IMALA podršku svojih navijača u prvoj utakmici baraža, i lepo je videti da jedan (bez uvrede) ipak manji klub ima takvo interesovanje za svoje utakmice...meni je bilo lepo da se (,,iza žice,,) družim sa roditeljima, rodbinom i prijateljima Teleoptikovih fudbalera, jer to su sve znalci fudbala, a lepo smo smo se slagali i pričali i sa navijačima Mladosti koji su bili oko nas...

Ali...ako su već oni imali pravo da ,,odnekud,, pogledaju ,,baraž,, utakmicu svoga tima, hoće li to ISTO pravo biti omogućeno i onima koji simpatišu Teleoptik, u revanšu, u Zemunelu?




Da se vratim na proteklu utakmicu...
Vodili smo 1:0...i imali smo još po koju priliku da ,,dokusurimo,, protivnika...danas je u par mahova Uroš Knežević sa loptom pokazao ono što ja ne bih mogao ni da zamislim, a kamoli da nekako opišem - ja (figurativno!) rekoh (takođe par puta), pa ja da znam tako nešto, igrao bih u Realu iz Madrida!
Međutim, naš ,,Knele,, uradi neku ,,magiju,, - i onda, kad treba da nastavi, da gol, asistira, ili već tako nešto...on odabere...nešto drugo...
Nije mi se to baš dopadalo danas...ali sve se nešto nadam da mu je još te ,,magije,, ostalo i za revanš...







 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ne zamerite što je izveštaj ,,iz tri dela,, znam da ,,Optičari,, vole da ,,svrate,, na naš Forum i pogledaju kako su ,,ispali,, na fotografijama (a možda i u tekstu?), a kad sam već nasnimao to nešto u Novom Sadu, daj da to pokažemo i njima, i onim nekim ,,forumašima,, koji prate ovo što radim...
Ostali...preskočite ljudi, niko vas ne tera da se zadržavate na onome što vam je dosadno...








I...šta da vam kažem...kad sam još pre početka utakmice slagao one komade betona pored žice da mogu preko njih da se više ,,propnem,, rekao sam ,,okolini,, da mi je to potrebno da bih snimao penal - ako ga bude na onom golu koji je mnogo dalje od mene...
Na našu žalost, taj penal je stvarno ,,došao,, - ali u drugom poluvremenu, kada je tamo bio - naš gol...

Nisam pogledao snimak da vidim koliko je sudija Miloš Milanović opravdano dosudio ,,najstrožu kaznu,, a na samoj utakmici (sa udaljenosti na kojoj sam bio, i u onolikom ,,buketu,, igrača), nemoguće mi je bilo da vidim šta se tačno dogodilo, ali...ipak imam neki utisak...

Mladost je bila u napadu, šutirali su, a lopta je pogodila jednog našeg igrača, oni su odmah tražili penal, a ,,graknuli,, su i ,,Kojoti,, koji su baš iza tog gola...sudija nije svirnuo ništa, ali je lopta odmah ponovo došla do njih, i ponovo su je šutnuli, i ponovo je pogodila našeg igrača (nemam pojma u šta), i onda je usledio ogroman pritisak i publike i domaćih igrača - i sudija jednostavno nije mogao da odoli pritisku, a da ne dosudi penal...
Kad pogledam snimak, valjda ću videti nešto što nisam na utakmici, sve u svemu, naši su protestvovali, stvorila se gužva, a naš ,,Đurko,, je dobio ,,žutu kartu,,...
Iako se golman Slavković ,,pružio koliko je dug,, (i to u pravom smeru) - siguran penaldžija domaćih, Marko Renić, smestio je loptu u samo ćoše ,,Lakijevog,, gola...








Da, Mladost se predstavila kao ozbiljan protivnik, krupniji su, snažniji su, iskusniji su, ali...ko je krupniji i iskusniji (stariji) brže se umara (posebno ne letnjoj temperaturi) od onoga ko je mlađi i lakši...
Primetio sam da su, kako se utakmica bližila kraju počeli da ,,padaju,, i šteta što naši nisu bolje iskoristili neke situacije koje su imali...
Primetio sam i da su naši manje-više bili zadovoljni sa nerešenim rezultatom, pa im nije baš ni bilo previše do neke ofanzive na kraju utakmice, a i trener Nađ je uveo neke rezerviste ,,čisto,, da vreme utakmice ,,iscuri,,...








Eto, Mladost je želela da dobije baš nas za protivnika, ali nije uspela da nas pobedi na svom ,,bunjištu,,...(a Sloga iz Požege je ,,procenila,, da je jača od Timoka, pa je kući od njega izgubila sa 1:0)...
Za nas bi bilo pogubno da u našoj ,,kući,, smatramo da možemo da ,,čuvamo,, 0:0, jer je Mladost dovoljno jaka da nas ,,pritisne,, i da nam gol...
S druge strane, mislim da Teleoptik može da odigra još bolje nego danas, treba da prestanemo da ,,bapamo,, loptu i malo više da je spustimo na ,,patos,, - ono što nam je najjače oružje - tranzicija - vrlo retko smo danas upotrebljavali...
Vezisti moraju da više i preciznije kombinuju, i tačnije da ,,izbacuju,, naša krila...

No da ne dužim više, za kraj još jedan ,,raritet,,:

Hteo sam da uzmem taksi da me odveze do BUS stanice u NS, no...na nekim mestima taksija nije bilo, oni koji su prolazili bili su zauzeti, agencije koje sam zvao nisu trenutno imale vozilo, ili im je telefon bio zauzet...i nikako bre da ,,uhvatim,, taj taksi...
Nikako i nikako...i konačno, pojavi se jedan ,,prazan,, - uđem unutra, gospodin me vozi, pričamo malo o BG-u i NS-u, kaže on retko dolazi u BG, ja retko u NS, kažem, došao sam danas jer sam gledao Mladost-Teleoptik...
Teleoptik, kaže on, pa moj otac je davno branio za Teleoptik, zvao se Rajko Kijac...reče mi i da je neki njihov rođak (istog prezimena), čak, u svoje vreme, bio u upravi Partizana...
Kakva slučajnost, a? Da me od svih taksista Novoga Sada, poveze onaj čiji je otac bio u Teleoptiku?!
Ali...
Nema bezuzročne slučajnosti! :D

Napred Teleoptik! :navijac
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Одгледах и цео снимак јучерашње утакмице, видео сам детаље које нисам могао да видим ,,иза жице,, стадиона Младости, али, могу рећи да се ни на снимку не виде неки детаљи које сам опазио гледајући утакмицу ,,уживо,, - све у свему, без обзира на детаље, неки ,,укупан,, и ,,општи,, утисак ми је исти: Младост ГАТ јесте озбиљан и опасан противник, који је у стању да нас ,,пробија,, и ствара шансе, али и наши момци су довољно фудбалски ,,писмени,, да они то исто ураде њима...физичка снага је ,,у њихову корист,, али лакоћа и кондиција ,,у нашу,, - па, ,,ком обојци, ком опанци,, у среду...

Видим и да је Алберт Нађ по оној врућини јуче преживео ову стресну утакмицу, прочитао сам и извештај Спортског журнала...

Терај даље! :D



 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Dakle, sutra, u sredu 16.juna, od 17i30 (po ovdašnjem vremenu) u Zemunelu će početi revanš utakmica baraža između Teleoptika i Mladosti Gat za ulazak u PLS...

Ako su anti-sport-anti-korona mere stvarno konačno ,,pale,, biće to prva utakmica u ovoj sezoni u kojoj će roditelji naših igrača moći slobodno da sednu na tribinu i pogledaju kako im deca igraju fudbal!
Snalazili su se oni nekako i tokom sezone, onoliko koliko se to moglo, iz prikrajka, iz ćoška, ispod drveta, iza žica, ograda, a najređe i na nekim tribinama...ali sutra će se valjda moći i bez problema...?

Valjda?

Osim roditelja i rodbine...nema Teleoptik baš mnogo navijača, a i oni koje ima su fini i pristojni...ne znam hoće li ,,Srpski kojoti,, navijači Mladosti doći sutra iz Novoga Sada do Zemuna da svom timu pruže podršku, ali pretpostavljam da hoće (bar neki od njih), te možda ne bi bilo loše da se tamo pojave i neki ljubitelji fudbala koji bi podržali i naš Teleoptik, pa da bar jednom momci odigraju u atmosferi koja bi zaličila i na domaći a ne baš UVEK na gostujući teren...
Kažem UVEK, jer i kad god smo bili domaćini, na tribinu je imao pravo da sedne određeni broj ,,gostiju,, - koji bi onda tamo zdušno navijali za svoje, a protiv naših...a da ne govorim kako je tek bilo u gostima...

Naravno, ne igraju navijači, nego fudbaleri, i naravno, ne znam kakve će bezbednosne mere sutra određene službe preduzeti (u NS se time bavilo i privatno obezbeđenje i policija i žandarmerija) , i kako će ,,prebrojati,, šta je polovina od kapaciteta tribine kojoj će VALJDA biti dozvoljeno da uđe u Zemunelo, ali, eto...ko dođe, videće...ako dođe...
I ako ga puste unutra...

A ko ne može sutra do Zemunela - na Jutjub kanalu Partizana biće ,,živi,, prenos, tj. snimak za one koji će gledati kasnije...

Sve se zna, sve je već rečeno, protivnici su se već odavno ,,snimili,, ,,skautirali,, ,,odmerili,, - ostaje još samo da se odigra ta poslednja (a najvažnija) utakmica sezone...




 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
1.
Eto...dođosmo i do te jedne jedine...i poslednje utakmice sezone...bila je najvažnija u sezoni, a ja sam je još davno najavio ,,odbrojavanjem,,:
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 - ali...na našu žalost - danas je usledila i - nula...

Teleoptik nije uspeo da ,,preskoči,, poslednju prepreku za ulazak u PLS, i kao raketa koju naučnici spremaju za lansiranje, ali koja u tom poslednjem trenutku (jedinici ili nuli) ne uspe da popali sve one moćne motore i vine se u nebo, nego se, umesto toga samo strovali u prašinu, e tako se i sav onaj silni trud i to kroz celu celcatu sezonu, ove naše (i Albertove) Plave čete, danas, survao u jedno - ništa.

Fudbalerima, treneru, stručnom štabu, i ostalima u klubu i oko kluba, sada je jako teško, pa sigurno neću još i ja da im ,,stajem na muku,, - momci, život je surov, fudbal je zajeban, a u sportu moraš da naučiš kako da istrpiš i podneseš i poraze i pobede, ako želiš sportom ozbiljno i profesionalno da se baviš!
Danas se završila jedna faza vašeg fudbalskog odrastanja, i od sutra ćete već zauvek znati da fudbal nije samo igra, nego i ,,gladijatorska arena,, u kojoj može da pobedi - samo jedan!

Čestitam vam na svim onim pobedama, potezima, golovima, lepim trenucima, radostima i druženjima kroz celu proteklu sezonu, čestitam i što ste od tima koji se borio za spas u toj Trećoj ligi došli do tima koji je šampion te iste lige, čestitam i na vašem trenutnom maksimumu koji ste pružili u ove dve utakmice baraža!

Hvala na svemu, i glavu gore - jer ovo od danas nije nikakav kraj bilo čega!

Većina vas ste veoma mladi, i imaćete i utakmica i utakmica da pobedama u njima ,,obrišete,, ovu današnju tugu!
Složićemo se da je protivnik iz Novoga Sada bio bolji i jači, Partizanova smo škola i ne treba nam nikakav alibi za poraz na sportskom terenu!

Svaka čast i Albertu Nađu, koji je u jeku proslave gostiju posle utakmice otišao do svih njih da im sportski i fer čestita!



A setimo se samo, na primer, kakve smo scene gledali po nedavnom završetku finala domaćeg kupa...dakle budimo ljudi i u pobedi i u porazu, odmorimo se i - spremajmo se da budemo još bolji nego što smo to bili danas!

Borba nikad ne sme da prestane! Odustajanja nema.

Fotografija sa današnje utakmice će biti, ali hajde prvo da svi malo ohladimo glave...
Nije hitno za fotke, ne znam kome je trenutno do gledanja, ali...dobićete ih sutra...

Glavu gore - idemo dalje!
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
145
Reaction score
432
Локација
Beograd
Ti si stvarno mislio da je nasoj upravi u interesu da se plasiraju u visi rang?
Vazura okolo prica kako ga boli .... za PLS, da ce to da kosta 100K po sezoni i da nece pustiti Teleoptik da prodje gore.

Bas tako mi je izgledalo. Nekoliko kljucnih igraca je igralo na pola gasa, koliko da odrade.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
O našoj upravi ću jednog dana...al' prethodno ću morati da popijem nešto za umirenje...
O tome da je neko danas namerno odigrao sa pola gasa...ne smem ni da zamislim da bi se neko usudio da tako nešto uradi...i...bolje da krenem od nečeg drugog...

Sujeveran sam kada je fudbal u pitanju...
Danas sam planirao da se bavim samo ovom utakmicom, ali je iskrslo da imam nekih obaveza na poslu...i to me je jako nerviralo...dakle, nisam u Zemunelo krenuo iz neke moje ,,nirvane,, nego prvo sa posla kući, pa ručak na brzinu i na ovu vrućinu, pa jebeni semafor koji zatvori pola Zemuna da ne možeš da tuda prođeš pola sata...i sve mi je to stvaralo neki loš osećaj...i predosećaj...i težinu u stomaku...

I kada sam se pozdravljao na kapiji Zemunela sa čovekom iz obezbeđenja, ja začujem sudijsku pištaljku - uh, rekoh, presekoh se da je utakmica već počela, pa jeste, kaže on...kako bre jeste kada počinje u pola 6 a sada nema još toliko...pa pomerili su početak, kaže on...
E tu sam popizdeo!

Danima se u svim dostupnim medijima pojavljuje jedan termin...a onda ga pred samu utakmicu pomere...jbt, piše u DANAŠNJEM Žurnalu, ali ja nisam stigao to da pročitam, iako je taj Žurnal bio kod mene, poneo sam ga da sednem na njega...
Ništa.
Uđem, pitam za rezultat...0:0...dobro je, bar ne gubimo...ali mnogo se loše osećam jer nisam tu bio od početka...
Loš osećaj, loš predosećaj.
Hm. Ako ništa drugo, čudesna slika predamnom, živi ljudi slobodno i bez zabrana na tribini...neka poznata i nepoznata lica...koliko već dugo nisam video neki takav prizor?!




Ali, jebeš ga, nisam uzeo ,,poziciju,, za fotografisanje koju sam planirao...ne možeš tamo jer smetaš kamermanima, ne možeš ovamo jer smetaš policiji, ne možeš isred ovih dole jer ne vide utakmicu od tebe, ajd...jedino mi prazno tamo ,,na vrhu,, gde nema ,,poda,, na tribini, ali tamo ne mogu da ustanem, jer ako to uradim propašću neki metar dole...
Čim sam se ,,ugnjezdio,, vidim ,,ozgo,, napad Mladosti i kako nas naš golman ,,Laki,, po ko zna koji put spasava ove sezone...
Dobro je.



Nedugo zatim, dodajemo loptu igraču Mladosti koji nam daje gol.
Loše je.
Mnogo loše.



E sad da vam kažem nešto...
Ja vidim da ove naše fudbalere noge ne slušaju...pas koji mogu da daju vezanih očiju u po noći i po dana, sad im beži i kada im je saigrač na par metara od njih na najravnijem mogućem terenu u Srbiji...
Neki bi radije i da ne prime loptu, nego da je prime. Plaše se greške. Plaše se neuspeha.

Ali da vam kažem i ovo: ne mogu da im zamerim - meni se u životu dešavalo da budem psihički spreman i iskusan i sve naj naj i mator ko biblija...i da mi opet naiđe neka situacija kada te noge ne slušaju, mozak se upaniči, strah te okuje...i onda...
Izguraš nekako.
Samo ko zna kako i ko zna sa kakvim posledicama.
Samo... to je sve normalno, vremenom se navikneš da sranje uvek može da se pojavi, i da čak može da te poprilično ,,parališe,, ali i da ti možeš da ga...pa recimo, preživiš...i ne mnogo više od toga...
Ali...i to je nešto!
A ako ne možeš da se navikneš na ta sranja koja ti u životu ili poslu dolaze...onda, šta da ti kažem - promeni život, promeni posao.
Ako si u stanju.
A ako nisi...jebeno, mnogo jebeno...
Mislite da ovo nema veze sa fudbalom?
Ima, ima...

Nešto je ,,paralisalo,, naše momke, i oni NISU igrali fudbal u prvom poluvremenu ni u Novom Sadu, pre neki dan, ni u Zemunu, danas...
Ali...postoji i drugo poluvreme...
Čekamo ga.




I, isto kao i u Novom Sadu...mi u drugom poluvremenu počinjemo da IGRAMO FUDBAL!



Prvo je protivnika ,,napao,, bek Ćorković, sam je sebi stvorio priliku, šutira...ali ne pogađa...uzdam se da će osim beka da ih uskoro napadne i neki ofanzivac!



U jednoj akciji lopta ,,pada,, ispred Kneževića, pa i Minića...ali niko da je ,,ćušne,, u mrežu!





I, opet kao i u Novom Sadu...Vido Marković je tu kada treba dati gol! 1:1, silna radost za Optičare, a meni pada kamen sa srca, dobro je, igramo fudbal, imamo rezultat (bar nerešen), znam da imamo više kondicije od Mladosti - i sve je sada u našim rukama (nogama, glavama)...










Pa onda opet jedan ,,deža vi,, (već viđeno) - Uroš Knežević ,,gađa,, gol sa velike udaljenosti, a baš tako je već postigao jedan gol ove sezone!
Nažalost...danas je takvu sličnu priliku ,,omašio,,...ne za mnogo, ali je ipak - ,,omašio,,...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Utakmica je bila u ,,živom,, prenosu i da ne bih prepričavao ono što je neko već negde rekao ili napisao, evo vam zasad izveštaj sa Srbijasport.neta:


Rećiću samo da je i Mladost svakako imala neke svoje prilike, ali da sam se više ,,fokusirao,, na one Teleoptikove, tako da ću sad da ,,isporučim,, još fotografija...a ,,pričaćemo,, još o svemu...neki drugi put...

Dakle, počeli smo da igramo fudbal, dali smo gol, imamo više kondicije od njih, stvaramo prilike, pa šta je još potrebno da bismo ,,prošli,, dalje!
Svašta nešto...ili samo jedno...svejedno...
Jer to ,,samo jedno,, je - njegovo fudbalsko veličanstvo i visočanstvo - gol.



Uroš Knežević u idealnoj prilici za gol...ne postiže ga...



Andrej Blagojević umesto mreže...pogađa prečku...




Momci, već više puta sam pisao i pričao...ne možemo se prema šansama odnositi kao da ćemo ih imati 10, 20 ili 100 na utakmici, imaš jednu, dve...i...ako ih ne iskoristiš ti...možda ima neko ko hoće...

Sledi katastrofalna reakcija naše odbrane, ja vidim kako igrač Mladosti prima loptu, okreće se, namešta se, šutira - a NIKO ga u tome ne sprečava! Momci bre, pa jel neko od vas nekad gledao Romarija, Bebeta, Vargu, Mancea, Vokrija, Mocu?! Nije? Niste još bili rođeni kada su oni davali golove? Dobro, niste tad bili rođeni, ali da vam Deda i Pradeda Goran Tomić sad kaže: kad tako pustiš napadača da ti se ,,gnjezdi,, i ,,namesti,, na šut u tvojih 16m, i još ga čak pustiš i da šutne - pa to je GOL - nema šta drugo da bude!

Mogu vam reći, ja sam loptu ,,video u mreži,, još pre nego što je ušla...ne znam brate, valjda ove nove generacije imaju mozak ,,nabaždaren,, za te mobilne telefone, kompjutere, igrice, šta li, ja o tome nemam pojma, ali ja, iako star, ugojen, i slabo pokretan, uvek UNAPRED ,,vidim,, po tri moguće situacije i ,,rešenja,, u fudbalu još pre nego što se ona dese na terenu...
A kamoli šta će biti iz ove akcije...

A ovi naši iz odbrane shvatiće da im čovek daje gol, tek kada im je lopta već u mreži?!
Neshvatljivo. Meni je to neshvatljivo. Niko da ovom rmpaliji priđe, uđe u njega, u meso, u telo, ne dozvoli mu da se ,,guzi,, i ,,okreće,, i namešta onako kako njemu odgovara, blokira mu šut...
Niko.








I onda?
Ponovili smo greške iz prvenstva - imamo povremeni ,,prekid filma,, u odbrani (danas dvaput)...imamo problema u realizaciji (danas nekoliko puta)...protivnik nam dao dva gola, sada treba da mi damo još dva da bismo prošli dalje...
A vreme ,,curi,,...
Oni su iskusni, znaju da naprave faul tamo gde nije opasno, da se zatvore...da ovo, da ono...






A mi...pa...pokušavamo, žurimo, ali...kasno...




I da ponovim po 200-ti put...pa ne možete momci imati po 200 šansi na utakmici...daj gol iz onoga što imaš...zar je to baš uvek TOLIKO teško...
Pa pogledajte odakle ga mladi Obradović nije dao...



I onda tako dođe kraj...nadanjima Teleoptika da može u viši rang...strepnji Vazure da bi morao da plati veće troškove za viši rang...i dođe kraj ove utakmice...



 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
I...

Na kraju krajeva i ove...meni čak i potresne slike...razočarani i poraženi ,,Optičari,, na travi...dva trenera koja dobro razumeju jedan drugog u tome kakav je taj prokleti posao kojim se bave, predstavnik kluba Žikica Popović koji ide do naših igrača i trenera da proba da ih uteši i podigne...i bukvalno i psihički...

Destine i desetine utakmica su ovi momci ,,potrošili,, imali na stotine duela, izbacili litre i litre znoja, bivali udarani, povređivani, vređani...da bi na kraju dobili...šta?

Satisfakciju da su sada ipak bolji fudbaleri nego što su to bili na početku sezone?
Ponos što su bili prvi u svom ,,regionu,,?
Tugu što nisu ušli u PLS?

Ništa?

Ovaj neulazak u viši rang ostaviće ozbiljne posledice na klub, na igrače, na njihove karijere, egzistencije, posredno čak i na ,,starijeg brata,, - Partizan...
O odnosu Partizana i Teleoptika, o našoj omladinskoj školi i još po nečemu...bar kako ja sve to vidim iz nekog mog ,,ugla,,...imao bih još svašta da kažem, ali...kao što već rekoh...,,pričaćemo,, - ima dana za to...

A za noćas evo i mojih završnih fotografija iz ove čudne i posebne 2020./2021. Korona-sezone Teleoptika...
Hvala svima na svemu i svačemu i - laku noć.

Kraj. : )





















 
Top