Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije i KK Partizan

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
Ne znam šta se ložite na te juniore,barem pola i više od njih pitanje dal ćemo gledati kao seniore ikad u KKP.
Osim što igra Partizan drugo je sve tu manje više nebitno.
Sećam se hajpa oko Pecarskog talenat ovo ono kad ono slina ode kod Ćokija.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
@Vlad

Pa niko se ne "lozi" vec jednostavno ti momci (u ovom slucaju juniori) nose grb Partizana, kluba za koji navijamo... I to ne moze da bude nebitno. A da li ce ikada zavrsiti u prvom timu ili ne to vec ne znamo ni ti ni ja ali oni sad nose dres sa svetim grbom i naravno da cemo ih podrzavati i pisati o njima ovde (odnosno na temi predvidjenoj za to)... Nema tu nikakvog "lozenja" samo pratimo jednu od sekcija Partizana.

To za Pecarskog jeste ispalo tako kako jeste ali to je pojedinacni primer i verovatno mozda bice takvih situacija opet ali isto tako mozda ce neko ipak od te dece da se vine i u seniorski sastav Partizana i proslavi se tamo. Nikad se ne zna.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
U redu za Partizan to je ok kao što sam rekao ....
Istina je da u vezi juniora i mlađih selekcija niko ne može da zna dal će neko do prvog tima i doći ali navedi mi primer da je neko iz tih mlađih selekcija stvarno i došao do seniorskog tima i da je imao neki iole zapaženiji učinak ?
Sem Andrića ja se nikog drugog ne sećam ,a evo od 2000- te pa na ovamo.
Navedi mi pet iz mlađih pogona i selekcija da su došli do prvog tima ,nešto uradili i imali iole zapaženiji učinak i to evo u ovih 20 godina.
 
Последња измена:

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Nije to poenta ovoga sto sam napisao. I nema veze to sad ko je do sad prelazio iz tih mladjih kategorija u prvi tim niti zelim da nabrajam a slazem se da nije mnogo njih medjutim... To ne mora nista da znaci da ce i u buducnosti biti tako... Mozda bude drugacije, mozda se bolje radi sad ili ce se raditi sa tim mladjim kategorijama pa ce biti i vise prelazaka u prvi tim... Opet, sve kazem mozda, jer ne znamo to ni ti ni ja... ali dok imamo te mladje kategorije uvek ce postojati sansa da mozda napravimo nekog igraca i za taj prvi tim.

Ti si napisao da se "lozimo"... Zato sam tako reagovao iako znam da nisi nista lose mislio. Ali svakako trebamo ispratiti sve kategorije Partizana a i ovo je forum o Partizanu pa sam najvise na to mislio da treba da pisemo i o tim klincima i o njihovim rezultatima a sta ce biti dalje u buducnosti od njih - videcemo.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Niko ne može da navede nijedno ime jer to nije bio princip rada Partizana, tj. kada smo dovodili talentovane klince, oni su odmah priključivani prvom timu i tu su napredovali i sazrevali. Košarka je neprofitabilna, a tek su neprofitabilne mlađe kategorije. Isto je i sa fudbalom, gde su mnogo veće pare. Na prste jedne ruke možeš nabrojati klince koji su kod nas bili od petlića pa zavšili u prvom timu. U svim klubovima, na mlađe kategorije se obraća pažnja tek od kadeta, ostale kategorije, U12, petlići, mlađi pioniri, pioniri, pa čak i mlađi kadeti, postoje samo zbog prestiža i zato što je klub obavezan da ih ima da bi se takmičio.

Možda naš KK menja strategiju i možda će u budućnosti više pažnje poklanjati mlađim kategorijama. Juniori su definitivno kategorija koja može biti izvor igrača za prvi tim, u perspektivi. Recimo, na mene je ostavio utisak mali plej, nisam sigurna da li je Popović ili Petrović...
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.171
Reaction score
9.882
Локација
underground
Ja od ovog naseg juniorskog tima ocekujem bar dvojica da imaju ulogu u seniorskom.Pri tom kad govorimo o seniorskom timu,svi se nadamo da ce to biti evroligaski Partizan,te da ce ti igraci morati biti evroligaski kalibar da bi se zadrzali u prvom timu.
Mali je problem sto su nam najtalentovaniji,na pozicijama 2,i 3,gde vec imamo Trifu od kojeg mnogo ocekujemo,i naravno da svi nece imati mesta. Sto se tice centara,tu smo tanki,ali videcemo sta ce biti od ovog Afrikanca koji je tek dosao,a deluje mi da ima materijala za rad sa Vucurevicem,koji je verovatno najbolji domaci trener,za rad sa mladim centrima.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
U redu za Partizan to je ok kao što sam rekao ....
Istina je da u vezi juniora i mlađih selekcija niko ne može da zna dal će neko do prvog tima i doći ali navedi mi primer da je neko iz tih mlađih selekcija stvarno i došao do seniorskog tima i da je imao neki iole zapaženiji učinak ?
Sem Andrića ja se nikog drugog ne sećam ,a evo od 2000- te pa na ovamo.
Navedi mi pet iz mlađih pogona i selekcija da su došli do prvog tima ,nešto uradili i imali iole zapaženiji učinak i to evo u ovih 20 godina.
Zavisi šta smatraš pod mlađim pogonom. Da je iz naše škole od a do ž skoro niko, ali igrača koji su prošli samo jednu mlađu kategoriju ili svojevevremeno tzv partizan 2 tima.
Preko 50 posto ovog tima je ove sezone došlo i nisu iz naše škole.
Ovde ima neka 2,3,4 potencionalno zanimljiva igrača, nek bude jedan od njih dobar senior i jedan role player to je odlična generacija.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
@ JasminaT

Obojica su mali :) salu na stranu, verovatno mislis na ovog malog sa brojem 10 (Mihailo Petrovic).

Bio je najbolji protiv Makabija, solidan protiv Panatinaikosa ali slaba partija protiv fmp-a. Dobar je mali.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.230
Reaction score
17.915
Локација
Kej Republika
I Žeravica je protiv Benfike tražio da udjemo u produžetak, da malo dignemo razliku. Kad ono nerešeno, produžetka bez. Pa nas ta ista Benfika u revanšu izbaci.

Čim krenes nešto da kalkulišeš, uglavnom i dobiješ po ušima.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Pobeda 79:67!
Bravo momci, zaslužen plasman na finalni turnir!
Inače, smešno je koliko je evroliga, odnosno katalonska ciganija obesmislila košarku kao takmičenje.
Pored nas i još tri ekipe koje su se plasirale zasluženo, na završni turnir dolaze i još 4 ekipe sa specijalnom pozivnicom.
Ali to je neka druga priča, naše je da se bavimo onim što najbolje radimo a to je igra na terenu.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Jel ovo neki novi nas trener, ne pamtim da je on bio tu ove sezone?
 

bolex

Grobar
Учлањен(а)
18.12.2008
Порука
319
Reaction score
1.019
Izdominirala klincadija u Zelezniku! Ugasili svetlo iz Pariza u Zelezniku!
 
Top