Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

NISMO ISTI!

Статус
Затворена за писање одговора.

Wolf

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
231
Reaction score
355
Samo da se kratko vratim na cska,koji me je 10-ti put ubijedio da je ciganski klub zbog ova dva meca sa czv. Pola kosa ih dobise uz sto jada. PI!

:napred Partizan
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Meni je to draže nego da je bilo 40 razlike.
 

Wolf

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
231
Reaction score
355
Jeste da su egal igracki ili da je cska gori od njih, ali cska je makar 3x kvalitetniji, jaci, bolji u svim segmentima i ova dva meca im ne sluze na cast. Apsolutni favoriti da igraju na jednu loptu. Gade mi se.

:napred Partizan
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
CSKA ima jedan problem, a to je prezasićenost igrača. Igrače sa velikim milionskim ugovorima teško možeš da nateraš da grizu i igraju na rezultat. Oni su putujući cirkus. Nisu ratnička ekipa. Imaju ponovo 40 miliona budžet i opet neće osvojiti evroligu. Na sve to, doveli su Itudisa, trenera koji je usvojio Željkovu košarkašku doktrinu, koja se uz ovaj profil igrača ne uklapa.
 

Wolf

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
231
Reaction score
355
@ kecman Zato kazem da su cigani,a za prezasicenost se ne bih slozio i za rezultate. Imas njihovu istoriju odigranih meceva na internetu pa vidi koliko puta nisu dali preko 80p, a kuci ispod 90, ja cu ti reci oboje na prste jedne ruke staje! Sto znaci da ekipa mahom dominira i kuci im je prosjecna granica dati poena preko 90!
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Dominira tokom sezone. Gledano po kvalitetu igrača, oni su verovatno najbolji tim. Ali, kad dođu odlučujuće utakmice, borba za trofej, ti igrači nemaju potreban mentalni nivo pripreme da osvoje evroligu. Mislim da u poslednjih deset godina možda samo jednom nisu bili na f4, a nikada nisu osvojili. Nemaju hemiju, timski duh. Nikako da shvate da bez toga nema trofeja Ovom timu nedostaje i Hrijapa koji je veoma važan igrač, ali sam siguran da i sa njim ne bi osvojili. Nemaju to pozitivno ludilo, koje imaju velike ekipe, plus imaju Teodosića koji je rođeni gubitnik...

P.S. Mislim da celu ovu prepisku treba prebaciti na drugu temz, ne znam ni kako ovde završismo...
 
Последња измена:

Bergman

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2014
Порука
1.059
Reaction score
189
Локација
zapad
Pudlica bjesni, a Vesna pored aplaudira....

Ln7v23p.gif



Kecman je to dobro razgraničio, postoje ljudi kojima nacionalnost, religija predstavljaju manje bitne ili nebitne stvari u životu i to treba prihvatiti. Da sam rođen 500 kilometara sjevernije bio bi neke druge nacije, da sam rođen 500 kilometara istočnije, bio bi neke treće nacije, da su moji preci prije 500 godina prešli na islam, danas bi mi prali mozak nekim petim stvarima, poenta je da su to vrlo relativne stvari. A ljubav prema Partizanu za mene nije relativna i prelazi etničke, vjerske bilo kakve druge granice.

Sa druge strane, to što sam Partizanovac sam svjesno birao, to me mnogo više određuje, tome mnogo više pripadam nego nekim drugim društvenim grupama. Većini ljudi, pogotovo onima koji nisu pasionirani ljubitelji sporta ovo zvuči čudno ali tako je.

Volim i pratim i reprezentativni sport, ali jednostavno iskra koja se javlja tad i iskra koja se javlja u slučaju praćenja Partizana nije ista. Partizan pratim mnogo emotivnije. I to nema pretjerane veze sa trenutnim stanjem na našoj sportskoj sceni, to je tako oduvijek bilo, pa i u mnogo srećnija vremena.

Tako da, Fadilj Vokri ili Džajić, uvijek, svugdje i bez puno razmišljanja Vokri. I ovdje nije riječ o mržnji prema Džajiću, već jednostavno o mnogo jačoj vezi prema Vokriju.
 
Последња измена:

Arno

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
595
Reaction score
210
Локација
Dire
Tvoj stav je legitiman, al ja doživljavam stvari drugačije.
Svako treba da raščisti sa samim sobom koja mu je identifikacija važnija, značajnija - Partizanovac ili Srbin. Navijačka ili nacionalna pripadnost. Možeš da zamisliš situaciju u kojoj dolaze kod tebe Fadilj Vokri i Dragana Džajić. Oba traže da im daš po 100 evra. Ti imaš ukupno 100 evra, i moraš da izabereš. Naravno da bih izabrao Fadilja, jer sam, pre svega Partizanovac, to mi je primarno. Pripadnost naciji ili veri mi je sekundarna. Iz te perspektive treba da gledaš na Partizanovce koji navijaju za Fener u evroligi, oni gotive Žoca, Jana i Bogdana i to je mnogo jači osećaj od nekog animoziteta prema Turcima...
Opet kažem, oba stava su legitimna. Ja sam pre svega Partizanovac, to sam sam izabrao. Pitanje nacije nisam birao i ono mi je sekundarno.

Delimično me jesi razumeo. Meni suštinski nacije nisu bitne, ali kulturu koju propagira određena geografska teritorija u kojoj narod koji
živi pod pojmom nacija, poput Turske mi je uvek išla na onu stvar (i to ne zbog epske priče šta su ovde 350 godina radili, mene više tu brine šta je od njih ostalo). A od kada su nas pokrali na svetskom prvenstvu ne mogu da ih smislim (i onog seratora Tanjevića). Ironije igrom slučaja na faksu sam imao pukom veravtnoćom dva ozbiljna rada o Turskoj. Verovatno da je 90 % drugih evropskih država ne bih imao ove razloge. Svestan sam da je ovo plastična generalizacija, koja nema smisla (konzumiram ja recimo njihove ozbiljne filmove), ali eto ne sviđaju mi se ni kao narod,niti njihova istorija, kultura, ni kao smer koji država Turska propagira pogotovo sa ovim musavcem Erdoganom. I to je to.

Partizanovac je ono što sam + još nekih gomilu stvari (mojih lično ne generičkih). Ovo što rade naši partizanovci u turskoj je za mene profesionalni odnos oko para. Verovatno tek bi me bolelo uvo da su fudbaleri i da su recimo u jbn šugavom Laciju ili tek nekom meni omraženom klubu. U nekom drugom bilo bi mi drago, ali ne bih skako od sreće. Skakao bih od sreće da taj je uspeh ovde u Partizanu.

Što se tiče 100 evra ne bih dao ni jednom ni drugom. Vokrija nažalost ne pamtim kao Partizanovca već kao funkcionera (koji ima posao koji danas ima)...Da je on neki "normalni tip" i da se sam ne bavi čime se bavi iz topa bi mu dao tih 100 e kao Partizanovcu.
Džaji može samo srednji prst, ali plašio bih se njegove reakcije...
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.888
Reaction score
26.047
A budzet Partizana je...ispod granice siromastva!:banghead
Siromasni sa 5 milki evra, mamicu vam olosku!
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.953
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Ma kakvih crnih 5 miliona?!
Kod njih igrači plaćaju da bi igrali.
Oni faktički zarađuju samim svojim postojanjem.
Ćokituum mobile! Acikus ex machina!
 
Последња измена:

Nemke PFC

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
427
Reaction score
396
Локација
Beograd
Jedna zanimljivost...

Naime pre par meseci Tegi je jedom prilikom dokazivao da Fmp koji danas igra nema nikakve veze sa klubom koji je nosio to ime do leta 2011.
https://youtu.be/Nx3X0kUPea0?t=40m22s
Evidencioni brojevi se razlikuju...

Početkom superlige ,na sajtu Kls-a je izmenjena jedna stvar,kada uđete u podatke nekog kluba više ne možete da vidite pod kojim se brojem taj klub takmiči.
http://www.kls.rs/timovi.php

Ostaje nejasno pod kojim se evidencionim brojem sada takmiči Czt.
Po propozicijama za ovu sezonu i dalje se takmiči klub sa brojem 04009,a ne klub sa brojem 04010 (koji se nije takmičio pune 4 sezone).
http://www.kls.rs/dokumenti/2015_2016/propozicije_2015_16.pdf
Treća strana

Evo npr i prošle sezone
http://www.kls.rs/dokumenti/2014_2015/propozicije_2014_15.pdf

Takođe nigde nisam našao da su igrači kluba sa evidencionim brojem 04009 tokom ovog leta prelazili u klub sa evidencionim brojem 04010 kao što je to bio slučaj u kontra smeru pre 4 sezone.
http://takmicenje.taboosport.com/do...esept2011odobreno_2.deo159020111007190801.pdf
Druga i treća strana.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Sto je njima tesko da opet promjene neki clan zakona kao sto su to ucinili da bi ovi uopste mogli igrati iako se nisu takmicili toliko dugo... Hvala Tegiju samo sto ih na to redovno podsjeca.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.844
Reaction score
3.624
Posle zavrsene fudbalske sezone 1987-88, nedodirljivi cigani , jul SPRINT 88'
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.844
Reaction score
3.624
Copy-Paste.Zza njih smo uvek avangarda
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top