Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

NISMO ISTI!

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Evo ima i taj F4 u BGD-u...hmmm...da l ima na Forumu tema baš i o tome...ili nema...nešto ne videh...a sve i da ima...možda bih ipak radije post postavio (jel se to zove post zato što se negde post-avlja? : ) baš u temu NISMO ISTI!

www.zurnal.rs/kosarka/evroliga/63886/dzinovske-kosarkaske-lopte-u-beogradu-povodom-fajnal-fora-evrolige

Dakle:
Sportski Žurnal prenosi da će povodom F4 navijači moći da vide kapitena Crvene Zvezde (poimence), pa košarkaše Crvene Zvezde (poimence), pa košarkaša Crvene Zvezde (poimence), i...

...i tamo neke (neimenovane) igrače tamo nekog K.K. Partizana...

...E...jebiga...i baš je taj Klub, za koga navijamo, mi, nepoželjna manjina u Srbiji, morao da bude nekada na tim Efčetvorkama pa još i da bude šampion Evrope...umesto da to bude ,,većinska,, prava i uvek prva i pravedna, simbol poštenja, SrBska državna mezimica uvek antikomunistička Crvena Zvezdica (e jebiga, namesti im se da je baš crvena zvezdica simbol komunizma/komunista svih zemalja, ali šta sad!)...

I eto, dođe i F4 jednom u Beograd, valjda da se i tako olakša put državnoj mezimici-ljubimici do evropskog trona, al ne dade se!
Valjda nije košarka vaterpolo, ili prokleta sudbina, ili Čovke loše (prejeftino) selektovao tim, ili trebalo još više love i NBA igrača, ili šta li...al ne dade se...

Naravno nikad ali NIKAD se nisu ,,poklopile kockice,, da se F4 dogega do Beograda kada je taj ,,manjinski,, Partizan godinama igrao Evroligu...ali šta da se radi...ako se neko danas slučajno bude susreo sa tim ,,no nejm,, anonimusima, košarkašima Partizana u toj Knez Mihailovoj, pozdravite momke...poželite im uspehe i pobede...

Novinar koji je sve to pisao za Žurnal, em što ne zna da u novinarstvu nije lepo stalno ponavljati iste reči (Crvena Zvezda, Crvena Zvezda), em što ne zna da informacija koju daje treba da bude tačna i precizna!
KADA TAČNO i GDE TAČNO će se bre čoveče pojaviti košarkaši Partizana u toj Knez MIhailovoj? Od 12 do 16 je 4 sata, a i Knez Mihailova nije sokače od dva metra pa da možeš da je celu obuhvatiš pogledom...

Ali, eto... :icon-rolleyes:

Da, moglo je ovo i u temu Partizan i mediji...ali eto, ajde, NISMO ISTI ni po tome što oni ipak ne uspeše da budu evropski prvaci i u košarci...
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.844
Reaction score
3.623
Partizanovci nemojmo da smo na kraj srca.Pustimo ih da makar na tribinama uzivo budu ucesnici fajnl fora ako nisu nikad bili na terenu.Njihova prilika za promociju ciganske fmp gebelsovske filozofije .
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
752
Reaction score
5.749
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Mene je ipak oduševilo neko pisanje od pre nekoliko nedelja povodom nekog okupljanja gde je novinar doslovce bivšeg centra Jovanovića najljigavijeg bljuzga kluba nazvao legendarnim. Ja se sećam Jovanovića kao igrača koji je non stop plakao i širio ruke jer je Divac uvek pravio vola od njega. A sad je on igračka legenda.
Kafe kuvarica u KKP je veća legenda od njega.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Srušena ograda između Partizana i Zvezde, živelo prijateljstvo Francuske i Srbije, slava utemeljivačima naše košarke, na Kalemegdanu im podignut spomenik...
Spomenik su zaslužili, mesto je valjda dobro odabrano, a moguće je i da su ta stara prošla vremena bila romantičnija, entuzijastičnija i više prijateljska nego rivalska...?
Ali ova sada baš i nisu...
Ništa više nije isto, a i mi nekako nismo baš isti...
Dosta onoga što je (onako, (iz)balansirano) izgovoreno na otkrivanju spomenika B92 tačno prenosi, ali ja bih ipak voleo, ako bi neko ,,okačio,, integralni video snimak (ima ga SOS kanal)...
https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2018&mm=12&dd=12&nav_id=1481316
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
752
Reaction score
5.749
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Sinoć je ekipa Denvera gostovala Majamiju i okupilo se dosta našeg sveta, mahom mladjih, bilo ih je svud po hali, uglavnom sa dresovima i majcama u bojama naše zastave. Ja ne volim da generalizujem stvari, svako je odgovoran za svoje ponašanje ali kad vidim da međju kulturnim svetom, ljudima koji su doveli decu da gledaju basket i uživaju u jednom sportskom dogadjaju, pijane budale se deru “ da se vrate dani naše slavne prošlosti” ili kako već to ide, sere mi se od tog seljaštva koje ponesu sa sobom ma gde krenuli. Brukaju i sebe i zemlju čijim obeležjima se kite.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Na temi o upravi dao sam aplauz debelom profi, a evo ovde dajem isto i Ivici Ilevu!
Bravo Ivice, rekao si ono što svaki normalan čovek treba da kaže! :clap

Ali koliko me samo brine to što u ogromnom procentu ovaj narod koji je toliko stradao tokom istorije, a ne baš tako davno i od fašizma ima neke fašističke ideje da je samo jedan (tj. naš) narod vredan, a da ove druge koriste samo kao uvredu - posebno kada je naš klub u pitanju...

I NIKO U OVOJ DRŽAVI DA REAGUJE što se iz dana u dan takvi izlivi šovinizma i fašizma javljaju na svim portalima koji govore o SPORTU ili o našem Partizanu...

Aferim. Mašala. Dapače. Bre.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.744
Reaction score
19.193
Локација
Nickname
Pogledaj samo komentare na Telegrafu i lajkove/dislajkove. Nikad mi takve stvari nisu bile jasne.
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
Ono što nas razlikuje od njih je to što MI mislimo svojom glavom. Istina koja je mnogo puta izrečena i ovih dana se pokazala kao tačna. Dok osoba sa sns članskom kartom koja je trenutno na čelu voljenoga kluba izdaje saopstenja i ogradjuje se od odredjenih stvari navijači Partizana negoduju, dok navijači čerge slepo veruju svome vodji ćokijupudlicigdesuparesakosovaubicipremijera na svako njegovo debilno saopstenje. Crna ovca društva, bela vrana
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Kolumna Sinana Gudževića, objavljena na portalu "Novosti", 12.03.2019.

Partizan i umetnost su jedno.

Nismo isti.

Dragi Bota, neobične i nenavadne stvari uvezale su se s mojim boravkom u gradu Lecce. Nekoliko puta sam te pokušao dobiti telefonom, da ti ih ispričam. No mi se svaki put uključivala ona Ivanina poruka sa sekretarice: ‘Dobili ste broj… Ukoliko navijate za Partizan, ostavite poruku. A ako slučajno navijate za ove, onda zdravo!’ Danas mi Dule Vujošević reče da i nisi u Beogradu, da si u Podgorici, pripremaš Hamleta, pa riješih da ti u pismu napišem što ti ne rekoh usmeno. Pismo bi se, bez obzira na strašila u vrtu književnih vrsta, moglo zvati otvorenim. Pa otvoreno i jeste: bez koverte, a još je umnoženo u ne znam je li pet ili šest hiljada primjeraka.

Dakle, protrčao sam kroz Beograd, onako kako to već trideset godina činim. Vidio sam Mija Raičevića, učinio mi je dar kakav je samo on mogao prirediti: knjigu izabranih i po novinama rasutih tekstova Brane Petrovića ‘Ne ubiti pticu drozda’. Knjiga radi koje se isplati nabaviti ljuta psa, da knjigu čuva od lopova. Pa smo te spominjali Mijo i ja često: ako ti se štucalo, znaš sad od čega ti je dolazilo. Nisi nam izlazio iz ograda zubnih dok smo spominjali Branine bilješke o Partizanu i Bobeku.

U Beogradu sam posjetio Ivana Stojkovića, nekadašnje lijevo krilo Partizana, jednoga od onih koje su zvali Matekalove bebe. Znaš već, bio je u navali s braćom Čebinac, Vladicom Kovačevićem, sa Kišom. I sa Redeom, koji im je bio kapiten, a koji mi je i dao njegov broj telefona. Redea sam pak, prije puta za Beograd čuo kratko, po povratku u Zagreb iz grada Lecce, pozdravili se i dogovorili da se čujemo nakon povratka iz Beograda. Ivan Stojković me je primio u svom stanu u Ulici Draže Pavlovića. U dnevnoj sobi ima Stojković veliki klavir Koch & Korselt sa reljefnim grbom. Na klaviru je nekoliko otvorenih partitura: Rahmanjinovi preludiji, Franz Liszt, Frédéric Chopin. Na tom klaviru svira on, Stojković, arhitekta, nekadašnje lijevo krilo. Kaže da mu je Partizanov grb naprosto svetinja. Kao junior u Matekalovim bebama, gledao je i treninge prvog tima koji je vodio Illés Spitz i gledao kako Bobek udara loptu lijevom pa desnom nogom i tako obiđe oko cijelog igrališta, lopta ne padne nikako, a Bobek pri tome gazi samo onom linijom koja omeđuje igralište. Kaže da svi igrači koje je u životu gledao ili protiv njih igrao idu na jednu stranu, a Bobek na drugu. Stojković je u kontaktu sa Markom Valokom, velikim igračem prve generacije Partizana. Nije mi mogao ugovoriti sastanak s njime, jer se nije najbolje osjećao Valok, koji ovih dana puni 92 godine. Nadam se da ću ga sresti kad sljedeći put dođem u Beograd. Hajde, Bota, da odemo do njega zajedno! O Redeu Stojković govori kao o velikom prijatelju i kao igraču visoke klase. I ti si mi više puta rekao da je Rede bio strašan igrač. Stojković mi je za Redea dao dvije boce rakije koju sam pravi u Sremu, kod Slankamena.

Vratio sam se u Zagreb i telefonirao Redeu. Podrobno sam ga izvijestio o posjeti Stojkoviću. Nakon što mi je koncizno opisao muzičko, arhitektonsko i nogometno obrazovanje Stojkovićevo, upitao me je Rede a kako mi je bilo u Italiji. I ja mu krenem opisivati. Ovdje ti ispisujem samo onaj dio koji je važan za ovo pismo. Krenem da opisujem Lecce i staru crkvu po imenu Santi Nicolò e Cataldo. Nekada se govorilo kako je ta crkva izvan grada, te kako je malo sneruke doći do nje. Tako piše i čovjek po imenu Ferdinand Gregorovius, koji je prije stoljeće i po napisao važan i zauvijek svjež tekst o gradu Lecce. Danas je ta crkva u širem centru grada. Išao sam do nje, svega pola sata pješačenja ima od Piazza Oronzo do nje.

Crkva je benediktinska, nalazi se na velikom gradskom groblju, i u baroknom gradu Lecce ona je posljednji spomen na normanskog kralja Tancredija. Za nju bi oni koji stvari doživljavaju dublje nego što izražavaju, rekli da je nešto drugo. Latinski natpis sa dvije heksametarske leoninske rime urezan iznad ulaza urezuje se i u pamćenje: HAC IN CARNE SITA QUI LABITUR IRRITA VITA/ CONSULE DIVES ITA NE SIT PRO CARNE SOPITA… Pa kažem polutki Redeu da sam pred tom crkvom sreo vodiča volontera, tako nekako mojih i tvojih godina, Bota, oko vrata ima onu plastificiranu legitimaciju. Pita me vodič odakle dolazim, pa kad čuje kaže: ‘Ha, meni je otac rođen u Zagrebu!’ Massimo Fait zove se čovjek. Otac mu je bio vinar i u potrazi za vinogradima u doba filoksere dospio je gdje nije niko od njegovih: u grad kroz koji teško da možeš proći, moraš u njega doći: Lecce! Tako smo mi nekada govorili o našim gradovima Puli i Ohridu. I onda se Massimo Fait raspriča o crkvi da je to čudesno. Na pročelju pokaže četiri prozora, uđemo unutra, kad tamo ih nema, vidiš da su sva četiri samo varka.

Groblje na kojem se crkva nalazi veliko je, a u njega se ulazi kroz skromna vrata uz samu crkvu. Palme, oleandri, eukaliptusi. I prvi grob, s lijeve strane toga ulaza grob je čovjeka po imenu Tito Schipa. Grobnica i spomenik su od lečeskog kamena, jednog od najpodatnijih za obradu. Ispod velikog krsta na grobu nalazi se maleni kip slavuja. L’usignolo d’Italia, zvali su Tita Skipu. Lirski tenor velike slave bio je Schipa, njegov grob je svakako najtraženiji i najposjećeniji na ovom groblju. U njegovom prezimenu stoji i jasan trag njegova etničkog porijekla. Htio sam da ovom pismu dadem naslov Tito Šiptar, to ne bi bilo pogrešno, ali bi bilo, kako se ono kaže, provokativno. Ne volim provokativne naslove. Tito Schipa je držao jako do svoga porijekla, to se danas može vidjeti i iz nastojanja njegovih nasljednika da pobliže istraže porodičnu povijest.

Odatle, sve nogu pred nogu, prošavši opet kroz Porta Napoli, dođem opet na Piazza Oronzo. Grije sunce, sjednem za jedan od stolova ispred taverne, onaj čudesni amfiteatar rimski i čuveni Sedile kao da su mi u krilu. Samo što sam srknuo kafu, kad se nad trgom, kao s nekog minareta, začuje lijep muški glas kako pjeva Ave Maria. Pitam konobara je li ovo zato što je danas nedjelja. Kaže da Ave Maria ima s nedjeljom veze, ali da se, mnogo godina već, svaki dan u podne sa zvučnika na trgu čuje neka stvar koju pjeva Tito Schipa.

Sve ovo ja ovako pričam Redeu, on sluša, pa kakav je već, strpljiv, iskoristi priliku da me dopuni: ‘E ja sam toga Tita Schipu slušao dvaput uživo: u Beogradu, godine 1951, kad je na Kolarčevom narodnom univerzitetu imao dva koncerta, na njih sam išao sa svojim bratom! On je najveći tenore di grazia, koji još zovemo tenor leggero, on i veliki Beniamino Gigli!’

Kad završim sa Redeom, krenem u potragu za nekim snimkom barem nekog dijela tih koncerata Tita Skipe u Kolarcu. Ljubazna gospođa s telefona Trećeg programa Radio Beograda dadne mi broj Gorana Potkonjaka, autora čuvenih emisija Stereorama. Gospodin Potkonjak kaže da je Tito Schipa pjevao na Kolarcu dvaput, prije 68 godina, ali se snimci nisu sačuvali. Pa mi pošalje cijelu emisiju Stereorame koju je, prije sedam godina, posvetio Titu Skipi. U emisiji se kaže i kako je Schipa bio mio Mussoliniju, a ni kako Mussolini nije bio mrzak Titu Skipi. Ima u sat vremena dosta čudesnih pjesama, ima i dosta razgovora. Kaže Schipa u tim razgovorima da mu je najdraža uloga bio Werther, da nikad nije pjevao ono što mu se nije sviđalo.

Eto, Bota. Eto, Bonja, sjećaš se da te je tako zvao naš jedinstveni pjesnik i partizanovac Brana Petrović? Da nisam otišao u Lecce, ne bih još spoznao kakvih je sve uzvišeno osjetljivih, ti bi možda rekao sudbonosnih, dječaka igralo za naš Partizan, a vodio ih trener Florijan Matekalo. Eto, zato sam ti, ne našavši te usmeno, napisao ovo otvoreno pismo.
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
D5GKHE2WAAA16TB (1).jpg
Nismo isti nit' ćemo ikad biti.
Jedno brdo dva univerzuma.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Osim sto mi svrsavamo na gazenje Knezevica i lakat Nikolica.

E da, takodje na Moa kad se pobio sa metar vecim Gajem.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.744
Reaction score
19.193
Локација
Nickname
Kurva od čoveka, znam ga privatno, predstavljao se nekad grobarom. A nije ni cigan, samo prljavi golman iz Kanade pun nekakvih frustracija. Partizan mu ništa nije učinio loše da bi se sad kao nešto svetio.

https://www.google.com/url?sa=t&sou...CBAH&usg=AOvVaw2SmkGqobMgDZxC9erOPUek&ampcf=1

@Tomic11 Osim što se nijedan od njih ne hvali javno tim potezima. To su samo naše navijačke strasti kad igraš protiv rivala i neprijatelja.

Nismo isti. Grobari vređaju Borjana jer se ponaša kao pičkica kad neće da pusti loptu i još mu to ne predstavlja ništa pa se šamara.
Sa druge strane cigani vređaju Novicu i mrze ga iz dna duše jer ima pravi sportski duh, ponaša se kao kapiten, vođa tima i burno proslavlja važne koševe. NISMO ISTI!
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.422
Reaction score
5.628
Локација
beograd
A kako da se ponasa kada su mu grobari guzicarili zenu kako i gde su hteli :D
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.888
Reaction score
21.506
Не могу да ме изненаде дела овог искомплексираног човека. И ја сам луд што уопште тражим трунку људскости у њима па се надам да је то међусобна зајебанција. Каква црна зајебанција...бонуси за оног ко овом павијану поломи њушку следећи пут када буде провоцирао.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top