Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Odbojkaški klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Poraz odbojkasica od Zvezde...

14.kolo:

Crvena zvezda - Partizan 3:1 (25:23, 25:27, 26:24, 25:23)
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.069
Локација
Yaoundé
Svaka čast!

Još nešto - trenutno jesmo treći, sa 9/5, dok Vojvodina i Niš imaju po 10/4, ali imamo bolji međusobni skor bolji od jednih i od drugih. Sa Novosađanima imamo 2:3 i 3:0, dakle set količnik 5:3, dok smo sa Nišlijama 1:3 i 3:1, ali nam tu prednost donosi poen količnik 182:180! Plus što smo trenutno ekipa sa najboljom formom u nacionalnom prvenstvu - pet uzastopnih pobeda... Ne samo da imamo više bodova, već i bolji set količnik (34:18, dok i jedni i drugi imaju 35:22)...


Do kraja su ostala još četiri kola:

Partizan - Novi Pazar (gostovanje), Mladi radnik (domaćini), zvezda (g), Spartak (d)
Vojvodina - Ribnica (d), Jedinstvo Stara Pazova (g), Novi Pazar (g), Mladi radnik (d)
Niš - zvezda (g), Spartak (d), Jedinstvo (d), Radnički Kragujevac (g)

Iako na papiru imamo možda najteži raspored do kraja, pogotovo što ćemo se sa Požarevljanima sastati i po treći put za mesec i po dana (kup 3:0, revanš kupa prekosutra, prvenstvo 31. januara), mislim da ne bi smelo biti većih problema. Naravno, trebalo bi biti oprezan, Mladi radnik jeste u dobroj formi (četiri uzastopne pobede), ali u revanšu kupa potreban nam je samo jedan set ili 56 ili 57 poena (tako nešto) za prolaz u finale, dok je i u prvom delu prvenstva u Požarevcu bilo 3:0 za nas (25:21, 25:23, 25:12).

Drugi polufinalni kup par su upravo Vojvodina i Niš, koji još uvek nisu odigrali prvi meč.

Poenta ovog mog eseja: imamo lepu priliku za jedan, ako ne i oba trofeja! Izgleda da Vojvodini baš ne ležimo, dok se sa Nišlijama definitivno može igrati... Poslednji put bili smo prvaci u sezoni 2010/11, dok je poslednji trofej kupa osvojen sad već davne 1990.

Napred PARTIZAN!!! :šal
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Bravo momci! Vidi se da smo u naletu. I da izrazim zaljenje sto nigdje nije bilo prenosa derbija kola. I zahvalnost vama dvojici sto ste mi pojasniti kako to da imamo 30 bodova a nismo prvi :clap .
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.026
Reaction score
4.737
Локација
vezenemam
Pogledah baš na sajtu OSS-a - dobili smo 3:1, ali su i Vojvodina i Niš takođe dobili, pa je tabela nepromenjena - Vojvodina prva, Niš drugi, mi treći (iako imamo najviše poena!?, ali je valjda broj pobeda važniji?)
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Da. Vec smo konstatovali da se sad prvo gleda broj pobeda pa smo zato i dalje treci iako imamo najvise osvojenih bodova... Mi imamo 10 pobeda i najbolji set-kolicnik trenutno a Vojvodina i Nis po 11, dakle samo jednu pobedu vise od nas i ako nastavimo ovako sa pobedama onda cekamo njihov jedan kiks pa da preuzmemo samo celo tabele, ostala su jos 3 kola pred podelu na plej-of i plej-aut lige... Inace vezali smo 6 uzastopnih pobeda u ligi (ne racunam kup jer smo izgubili u revans utakmici od Mladog Radnika 3:1 pre 4 dana ali smo prosli u finale)...

Juce jos jedna velika pobeda na gostovanju u Pazaru, kolege su prenele za pobedu i rezultat a evo i po setovima... Inace, u cetvrtom setu smo gubili 20:18 ali ipak okrenuli i dobili utakmicu... Bravo za momke !!!

15.kolo: Novi Pazar - Partizan 1:3

(23:25, 16:25, 25:17, 22:25)

Preostale tri utakmice koje nam slede:

31.01 Partizan - Mladi Radnik

07.02 Crvena zvezda - Partizan

14.02 Partizan - Spartak
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Odbojkaši su pri vrhu tabele, a odbojkašice su pri dnu, ali, ako ništa drugo, evo fotografija sa njihovog jučerašnjeg meča koji su izgubile od Lajkovčanki...
Rado bih posetio i neku utakmicu odbojkaša i tamo takođe napravio bar neki snimak, ali...to može da se desi samo ako se termini njihove utakmice ne ,,poklope,, sa mojim poslom...

Partizan - Železničar, 1:3, 25.1.2020:

















Imam još 15 fotografija sa ove utakmice, ali postaviću ih malo kasnije...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Naše JSD ima dva ženska kluba koja igraju neki sport sa loptom, i oba nisu u vrhu svojih takmičenja...odbojkašice i košarkašice...
Ne mogu da kažem da se u nekim drugim centrima ženskog sporta u Srbiji i okolnim zemljama radi bolje, jer ne znam kako se gde radi, ali, očigledno je da su ti drugi ,,centri,, moćniji od ovih naših, da li po sastavu ekipa, da li po platežnim mogućnostima, organizaciji...ali, rezultati su im puno bolji...

Mala digresija: ŽKK Kraljevo ima dve Amerikanke, koje kvalitetom bez problema dobijaju većinu utakmica u Srbiji, a video sam sinoć da i za ŽOK Železničar igraju dve Azijatkinje - doduše, nisam upoznat odakle su, i da li su stigle kao pojačanje iz inostranstva, ili su možda rođene ovde (na kraju krajeva ima dosta Kineza koji već duže vreme žive i u Srbiji, i njihova deca su ovde već odavno odrasla), ali, poenta je u tome, da je jako teško suprotstaviti se timovima koji ti bilo domaćim, bilo čak i stranim igračicama tako ,,odskaču,, kvalitetom...

Što se tiče naših odbojkašica, više puta sam čitao na njihovom sajtu da postoji jedna prilično velika ,,baza,, mlađih kategorija, toliko velika da je osnovan i jedan poseban klub kao njihova ,,filijala,, da bi sve te naše devojčice imale gde da igraju ili bar treniraju...
Možda će, jednoga dana, iz tog kvantiteta doći i kvalitet višeg nivoa, ali...zna se i da kvalitet može da ode tamo gde može nešto i da zaradi od tog svog profesionalnog bavljenja sportom, tako da...to nam je što nam je...

Ja za te naše klubove ne mogu da učinim nešto bitno više od povremenog postavljanja fotografija sa njihovih utakmica...ali, možda je ipak bolje išta nego ništa...možda sam nekome malo dosadan i preopširan čak i sa tim fotkama, ali možda nekome i nisam...
Bar te naše sportstkinje mogu odavde da ,,pokupe,, po koji snimak koji će im i u budućnosti biti uspomena na dane kada su imale čast da nose taj naš voljeni grb i dres...
Nemojmo da zaboravimo da, bez obzira na rezultate koje postižu, one vredno treniraju, ulažu svoj maksimum, odriču se mnogo čega da bi živele životima sportskih profesionalaca, a pretpostavljam da je neka novčana naknada za sve to vrlo skromna...

Nije to baš lako, i naravno ne treba novac da bude primarni motiv za bavljenje sportom, ali bez novca je ipak vrlo teško ,,funkcionisati,, u svakom pogledu, te pretpostavljam da i porodice mnogih naših sportista i sportistkinja zajedno sa njima nose ,,teret,, svega toga...ali...pored ,,tereta,, tu je svakako i zadovoljstvo da neko odrasta u normalnu, zdravu ličnost, da je u pravom klubu, da se bori...
A pobeda...kad dođe, dođe...
Vremenom će doći! Ja u to verujem! : )

Evo fotografija koje sam obećao:

















p.s.
,,Otišao,, sam do sajta OSS da pogledam da li su igračice Lajkovčanki Ju Junvei i Ruhan Sun pojačanja iz inostranstva ili su domaće, ali tamo nema podatka o mestu njihovog rođenja...

A evo da se malo bolje upoznate i sa sastavom naše ekipe:

ossrb-web.dataproject.com/CompetitionTeamDetails.aspx?TeamID=575&ID=36

:napred-partizan:
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.069
Локација
Yaoundé
... i odbojkaši Niša, potencijalni rival Partizana kako u finalu Kupa Srbije, tako i u završnici Superlige, imaju u svojim redovima dvojicu stranaca i to nosilaca igre... U prvom polufinalnom meču protiv Vojvodine koji je Niš dobio 3:2, od ukupno 110 poena Nišlija, Kejta (19, 205) i Ikbajri (24, 200) ostvarili su ukupno 48...


... ne znam odakle su, čak ni na sajtu Odbojkaškog saveza nema informacija...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Danas naše odbojkašice imaju utakmicu, od 20h je meč Klek Zrenjanin - Partizan (W) Beograd...

A sutra odbojkaši igraju ,,kući,, - od 17h je utakmica Partizan Beograd - Mladi radnik Požarevac...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Tesan poraz odbojkasica...

16.kolo: Klek - Partizan 3:2

(21:25,25:11, 20:25,25:21, 15:13)

*Nase su pretposlednje dva kola pre kraja regularnog dela i jasno je da cemo se u plej-autu boriti za opstanak protiv Beograda, Spartaka i upravo Kleka...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Vezali smo i sedmu uzastopnu pobedu u ligi iako je bilo jako tesko ali nasi momci su smogli snage za novu pobedu... bravo !!!

16.kolo: Partizan - Mladi Radnik 3:2

(25:22, 25:12, 17:25, 21:25, 16:14)

* trenutno smo prvi ali Vojvodina i Nis imaju po utakmicu manje i nadamo se nekom njihovom kiksu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ja sam večeras trebao da radim, ali nešto je iznenada iskrslo, tako da su mi javili da ne dolazim na posao, i ... :D ... ,,obrnem se odmah u kontra-smeru,, te umesto na radno mesto, odem u Zemun da gledam odbojkaše... :D
Stigao sam negde tokom trećeg seta, ali eto, uspeh da vidim našu pobedu!
Bravo momci, svaka čast! :clap Samo tako nastavite!
Nisam kod mene imao neku ,,jaču,, foto.opremu, ali, evo nekoliko snimaka kamericom mobilnog telefona...







 
Top