Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Odbojkaški klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.062
Reaction score
8.348
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Navodno, kako sam čuo iz odbojkaskih krugova, cigane smo pustili da bi se izdigli iznad rivala za opstanak.
Ispostavilo se da mi i sa tom pobedom ne bi makli sa treceg mesta, a cigani su za pobedu iznad Ribnice od koje su sinoc izgubili u Kraljevu!

Moguće da je tacno jer se u odbojci gaje ti neki korektni odnosi, razmene igraca, trenera, medjusobnog pomaganja...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.069
Локација
Yaoundé
E, ovako...

Malo sam zbunjen tabelom...


... ali moguće je da je takva jer poslednje kolo još nije kompletirano... iako se sastaju dve ekipe sa začelja...

Čak nisam siguran da bi trebalo da budemo treći... Naime, Partizan, Mladi radnik i Spartak imaju po 11/7, s tim da mi i Požarevljani imamo po 36 bodova, ali Spartak koji ima 30 ima najbolji skor u tom krugu (!) - 3 pobede i poraz, mi imamo 2/2, a Požarevljani 1/3. Iskreno, ne mogu da pronađem, ali bio sam ubeđen da primarno gleda skor, pa međusobni skor, pa tek onda broj bodova... možda grešim...

Sigurno je da nam poraz od Spartaka nije bio potreban, mada deluje da nam ne leže ove godine (0:3, 2:3), a od gancija još manje... Pogotovo što komšinica igra plej-aut mini-ligu za opstanak, dakle još šest utakmica, a nama bi svakako dobro došli još koja pobeda i bod... koliko znam, i nama sledi plej-of liga (1-6. mesta), dakle još deset mečeva...

Maestro, iskreno se nadam da nisi u pravu...
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.062
Reaction score
8.348
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Moguce ali ne znam koji komentar da dam za to da sa onima gajimo neke dobre odnose ma koji god sport bio u pitanju.

Ne bih to komentarisao.

U tim manjim sportovima nema ni blizu tenzija i netrpeljivosti kao u fudbalu i košarci, i medju nama navijačima.

Razlog? Verujem da je dobrim delom objašnjen u intervjuu našeg trenera Bojana Janica, koji je inace igrao za njih i njihov je navijač a eto sedi na nasoj klupi...
Ko nije, može da pročita jednu veliku istinu koju je čovek rekao.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
E, ovako...

Malo sam zbunjen tabelom...


... ali moguće je da je takva jer poslednje kolo još nije kompletirano... iako se sastaju dve ekipe sa začelja...

Čak nisam siguran da bi trebalo da budemo treći... Naime, Partizan, Mladi radnik i Spartak imaju po 11/7, s tim da mi i Požarevljani imamo po 36 bodova, ali Spartak koji ima 30 ima najbolji skor u tom krugu (!) - 3 pobede i poraz, mi imamo 2/2, a Požarevljani 1/3. Iskreno, ne mogu da pronađem, ali bio sam ubeđen da primarno gleda skor, pa međusobni skor, pa tek onda broj bodova... možda grešim...

Sigurno je da nam poraz od Spartaka nije bio potreban, mada deluje da nam ne leže ove godine (0:3, 2:3), a od gancija još manje... Pogotovo što komšinica igra plej-aut mini-ligu za opstanak, dakle još šest utakmica, a nama bi svakako dobro došli još koja pobeda i bod... koliko znam, i nama sledi plej-of liga (1-6. mesta), dakle još deset mečeva...

Maestro, iskreno se nadam da nisi u pravu...
Vracen je fakticki stari sistem rangiranja koje je vazilo "100 godina", pre nego sto su pre 3-4 godine uveli bodovanje (koje uzgred, nije ni lose bilo, mozda i bolje bilo tako nego ovako, ali ajde sad), gde se prvo gledaju broj pobeda, pa set-kolicnik, pa poen-kolicnik.
Ako se dobro secam, ne vaze tu trouglovi i ostala geometrija kao u kosarci/fudbalu, cak ni medjusobni skor nema znacaj (u slucaju isti broj bodova 2 tima), vec se gledaju ovi kolicnici (prvo set-, pa poen-).
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.247
Reaction score
3.693
Janic jeste igrao za njih, ali je naš navijač, bilo je tekstova da je Rosic igrao za nas, a njihov je navijač, a Janic igrao za njih, a nas je navijač. Upravo u kontekstu slabih tenzija u odbojci.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.062
Reaction score
8.348
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
To nisam znao, mislio sam da je njihov. Ali je u suštini i nebitno, jer kako je lepo rekao, u ovoj zemlji se ljudi samo lože da vole sport i žele da veruju da je tako a u stvari ih zabole.

Pa tako, kad se zanemare fudbal i basket, lako je videti koliko ima transfera izmedju dva kluba u odbojci, vaterpolu, rukometu, i gomili jos manjih sportova,m; slucajeva medjusobnog pomaganja, zajednickog treniranja, prijateljskih utakmica itd.
 

Simpatizer

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
149
Reaction score
309
Локација
Novi Sad
Partizan Lokomotiva u Pioniru, posle meca sam prosao pored Janica, posecuje cesto utakmice KK
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Za koji minut pocinje odbojkaski mec 1.kola plej-ofa Partizan - Mladi Radnik.

Vezali smo dva poraza (Zvezda i Spartak) pa je vreme da krenemo u nove pobede, nadam se...

Sto se tice medjsobnih meceva sa Mladim Radnikom imamo dobar skor (od 2010 godine pa do sad u svim takmicenjima 14 pobeda za nas, 6 pobeda za njih). U beogradu jos bolji skor (9 pobeda za nas, 2 pobede za njih).

Prenos bi trebalo da bude ovde, pocinje u 14:30h.

 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Izgubili smo i moram reci bas losa igra. Imali smo par puta situacije da prelomimo mec u nasu korist i nista nismo iskoristili (u cetvrtom setu smo imali +3 22:19 i prokockali i izgubili na razliku a u petom setu imali smo 3:0,5:1 pa 7:4 potom 8:6 i tu stali i ovi okrenuli) Treci vezani poraz i ovo je vec kriza igre i rezultata.

Liga za prvaka - 1.kolo:

Partizan - Mladi Radnik 2:3 (23:25, 25:23, 25:19, 28:30, 12:15)

* Ako je tacna tabela na sajtu rezultati.com izgleda se bodovi ne prenose iz regularnog dela lige vec krece ispocetka...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Izvinjavam se za ove uzastopne postove ali samo da javim pobedu odbojkasica i to ubedljivu... Za razliku od odbojkasa treca vezana pobeda devojaka... bravo !!!

Plej-aut liga - 1.kolo:

Partizan - Spartak 3:0

(25:23, 25:17, 25:20)
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Bas, bas ga ufitiljise :)

I Sofascore isto tako postavlja tabelu... Rezultati.com onda grese.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Dobro da smo dobili u fudbalu bar jer... ostali sportovi danas bas losi... porazi odbojkasa i odbojkasica.

Odbojkasi - Liga za prvaka - 2.kolo:

Spartak - Partizan 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

* Odbojkasi definitivno u velikoj krizi, sad vec cetvrti uzastopni poraz... nimalo ne ulivaju poverenje pred finale kupa protiv Vojvodine... U ovoj ligi su pali na peto mesto gde sad osim Mladog Radnika i Spartak ima pobedu vise od nas... Vojvodina i Nis su vec odmakli a ostaje nam da se borimo za to trece ili cetvrto mesto kako bi bili u plej-ofu za titulu (prve cetri ekipe idu u plej-of).

Odbojkasice - Liga za opstanak - 2.kolo:

Klek - Partizan 3:1 (18:25, 25:21, 25:23, 25:23)

* Odbojkasice su nazalost porazene nakon tri pobede zaredom... Vec vidjeno puno puta ove sezone, devojke dobro otvore utakmicu i dobiju prvi set ali na kraju ostanu na tome i izgube mec... na tabeli one su druge od cetiri ekipa ali sa istim brojem pobeda kao i Beograd (po 5) a Spartak je trenutno poslednji sa 4 pobede... Poslednje mesto vodi u nizi rang a pretposlednje u baraz za opstanak.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.513
Reaction score
13.069
Локација
Yaoundé
... ako je suditi po ovom tekstu sa SrbijaSporta, izgleda da je problem psihologija, što možda i ne bi trebalo da čudi, pošto je tim sastavljen uglavnom od mlađih igrača:
... Teško je otrgnuti se od pomisli da nas od velikog finala na Ubu deli 3-4 dana. Neki igrači mogu, a neki ne da se nose sa nametnutim pritiskom – objašnjava Janić...
https://www.srbijasport.net/n/59645/iskusni-internacionalci-za-novi-kvalitet-odbojkasa-partizana

Inače, sastajemo se sa Vojvodinom dva puta za samo četiri dana. Prvo u nedelju 1. marta u finalu Kupa Srbija u Ubu, a onda ih dočekujemo u plej-of Mini-ligi 4. marta... Što ne volim kad nam se dogode ti ''dupli programi'', u bilo kom sportu... Drugačije je to u plej-of seriji za koju se posebno pripremaš, a sasvim druga priča kad ti se namesti u sezoni...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Juce su odbojkasi doziveli jos jedan poraz u nizu i ovog puta isto od Vojvodine samo u okviru mini-lige...

3.kolo: Partizan - Vojvodina 1:3 (25:27, 23:25, 25:20, 25:27)

* na tabeli smo peti trenutno... a prva cetiri idu plej of za titulu... a iako imamo vise bodova od Spartaka oni su ispred nas zbog broja pobeda koje se prvenstveno gledaju a imaju jednu pobedu vise od nas...(oni imaju 12 a mi 11 pobeda)... Mladi radnik koji je treci ima 13 pobeda, tek dve pobede vise od nas ali i mi imamo samo pobedu vise od sestoplasiranog Radnickog... Bice tu jos borbe.
 
Top